Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Történelem


Con Salamander

Recommended Posts

Üdv!

Azt, hogy miket gondoltak a könyv írói, nem tudom megmondani, viszont a kérdést én átfogó módon értelmezném, a MAGUS összes háttéranyagát belevéve. 

Először is fontosnak tartom tisztázni, hogy "a tennó (enoszukei császár) = a hetedik fekete lobogó hordozójával" képlet nem igaz, illetve nem feltétlenül igaz, ennél már azért jóval bonyolultabb, árnyaltabb a lobogók képe. Az igaz, hogy aki megtalálja a lobogót ÉS AZ EL IS FOGADJA hordozójának, az általában felemelkedik... Enoszukén meg császár lesz, de erre is van kivétel (lásd pl. az abasziszi lobogó kérdéskörét). 

Tehát a lobogó hordozója ÉS a császár személye két külön kérdés, ami gyakran összekapcsolódik. 

Az Enoszuke kiadványban ott "ér véget" a történet, hogy ez a titokzatos utolsó tennó "hatalomra kerül", ami igazából a császár kiirtását jelenti, de ő "semmit nem csinál", és Enoszukét a  Nagy Államtanács kormányozza. A lobogó valószínűleg el sem fogadta ezt az utolsó tennót, még azt sem látom bizonyítva, hogy egyáltalán az fizikailag nála van. (ha ott van, akkor akár meg is szökhet...). A későbbi lobogós írások (nyomtatásban először az Északi Szövetségben jelent meg, neten már sokkal korábban) szerint "jelenleg" az enoszukei lobogónak nincs hordozója. Persze jó kérdés, mi is a jelenleg... mert ez a fenti trónváltás nincs dátumozva. HA a hivatalos kiadványok alapján folytatjuk a történetet, akkor jön a nagy csapás (Psz. 3700 .), és vége mindennek. (ez fórumokon, majd hivatalosan a Bíborgyöngyökben jelent meg.) /a mögöttes galádságot, miszerint GA meg kívánta semmisíteni a "lázadó" Szürkecsuklyások által kidolgozott - bár én nem szeretem annyira, mert sokszor copy-paste Japán átirat, de ez más kérdés- Enoszukét, hogy kitörölje Ynevről. A nagy csapás részleteiről meglehetősen kevés információ van, de egy biztos: minden (szinte minden) elpusztult. Jó okkal feltételezhető, hogy az utolsó tennó is, őreivel, palotájával, miegyébbel együtt. 

Itt véget is érne a történet, hacsak nem létezne egy sikeres akció Enoszuke megmentésére, ez pedig a Krónikák Keleti Legendák versenysorozata, és annak moduljai, háttéranyagai. Eszerint a sziget szegényes, kiégett maradványait a környező államok meghódítják, és a maradványokon, meg a kevés számú túlélő részvételével Enoszuke, ha három részre szakadva is, de elkezd újra élni. Ennek kiegészítője, térképe megtalálható az oldalon. A sorozat utolsó modulja, az A vihar kapujában foglalkozik a tennó mégiscsak túlélő leszármazottjával, annak sorsával, sőt, még a fekete lobogóval is. Jelenleg ez a jövő-jelen, a Psz. 3714-es években (2014-ben volt a versenysorozat), azóta nem nyúltak a témához. 

A dolog érdekessége, hogy a köztudatban is sikerült megmenteni a pusztulásra ítélt Enoszukét, olyannyira, hogy még a hivatalos kiadványokba is bekerült a dolog, a novellapályázatok révén mindenféle külső íróktól beérkező anyagokat valószínűleg nem tudta kellő alapossággal cenzúrázni, akinek ez ugyebár fontos volt, és egy novellában már bizony a túlélő Enoszuke földjére lépnek, ahol persze látszik a pusztítás, de akkor is létezik. 

 

 

Link a hozzászóláshoz

Hmmm. Köszönöm maradtak még kérdéseim, de így teljesebb a kép. Én ennek ellenére is beleszerettem Enoszukéba, most sikerült megszereznem a Toron kieget. remélem ez is ekkora hatással lesz rám.

Kérdés: Egész pontosan milyen mágikus hatalma van a lobogóknak? Értem, hogy vezér lesz a hordozóból, de mégis milyen pluszt kap? Olvastam olyat is, hogy volt akin megmenekült a lobogó "befolyásától". Annyira félni kell ettől a befolyástól, persze háborúra vesz rá, de mégiscsak nagyságrenddel növeli a hordozó hatalmát?

Nekem személy szerint (a források fogalmazása miatt) olyan érzetem van, mintha a lobogók halhatatlanságot adnának,  de legalábbis meghosszabbítják az életet. Mondom ezt úgy, hogy világosan le vannak írva sokszor a hordozók. Akiknek azért rendszerint más neveik vannak (bár ez nem jelenti, hogy természetes halállal haltak volna meg), mégis a fogalmazások, nem is tudom. Remélem értitek a problémám.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A lobogók pontos, de még a hozzávetőleges hatásai, tulajdonságai sincsenek leírva, pláne nincs játéktechnikai kidolgozásuk - ettől én óvnék is mindenkit - semmi szükség rá. 

Több cikk is született róluk, de ezek inkább amolyan homályos, egy-két nézetet felvillantó Hsz-ek voltak. (itt az oldalon megtalálod őket.) Zászlóháborúk 

Még az is kérdéses, hogy kinek az ötlete volt eredetileg... mivel észak, valószínűleg Csanádé, (ő mesélte eredetileg északot, Nyúl délt). Nyomtatásban, hivatalos helyen az Észak lángjai regényben említették őket részletesebben. 

Aztán, hogy mit adnak, jó kérdés. Egy biztos, über-atom-táp ereklye-szerű dolgok, tehát bármit is adhatnak... 

Az örök élet mindenesetre nincs közöttük, legalább is én nem emlékszem még áttételesen sem ilyen információra... lehet, hogy Eligor miatt (aki hadúr is) kevered bele, akinek Doran mágusai adtak örök életet, nem a lobogó. 

Kezdetben én inkább érzem jelképeknek őket, az Észak lángjaiban még inkább ilyenek, később jönnek azok az elméletek, hogy befolyásolnak, sőt, egyenesen "gonoszak", mert összeugrasztják a népeket. Innen jön az is, hogy lehet, hogy kívülről jöttek, a Toronban van tán homályos utalás arra, hogy talán Calowynról - mert hát "minden" onnan jött :D -, de több modul is feldolgozza őket, egyesek szerint már Yneven készültek. 

Az is a későbbi leírásokban, a lobogók részletezésében jelent meg - hiszen kezdetben nem is volt ismert mind, és utána is csak az, hogy valamiylen uralkodó a hordozójuk... ekkor "még" inkább, kimondatlanul kötődtek a tisztséghez. Persze voltak egyből kivételek is, pl. a kalandozóké, aki váltogatta gazdáját, vagy Davares-rowoné, mutatván, hogy egy lobogós hadúr is elbukhat. Vagy Abasziszé, amit meg "nem is a nagykirály birtokol", csak papíron, de más őrzi. Persze, ahogy színesedett, réslzetesedett a történelem, úgy kellett beleilleszteni a lobogókat is, a Szürkecsuklyások, és onnan átvéve a DV-s írók is megalkották az első lobogó-hordozókat, meg ezekben a táblázatokban jelent meg a viszonylag tisztázott jelenkori helyzet is. 

Jöttek az ötletek, hogy a lobogók felemelik, naggyá teszik gazdájukat. (nem feltétlenül +Hm-mel, de sugallatokkal pl.) Aztán, hogy talán kommunikálnak, hogy egymással is érintkeznek, hogy  gazdáik is kommunikálnatnak rajtuk keresztül, azért érezhető egyfajta "hősök lobogója" hatás is, ami felerősíti, lelkesíti a lobogóhordozókat követő csatlósokat. Képesek lengedezni, elnyelni a fényt, meg egyéb ilyen miszticitást növelő hatások. Aztán már mozognak is, képesek változtatni a színüket, alakjukat, talán a formájukat is. Valamiféle értékrendjük is van talán, magyarázták bele később, és a vörösek valamiféle életet tisztelő kultúrákat keresnek... az is érdekes, hogy a színük szeirnt alkotott csoportokba terelik a népeket, pl. a fekete lobogókat megtalálók hopp, csatlakoztak egymáshoz, és közösen lépnek fel, akárcsak a vörösek. Aztán jött ez alól a kivétel, elsősorban a lobogók hatalmának megtagadásával, pl. Birak Gal Gashad, aki megszerezte a lobogót (aminek előzőleg az EGÉSZ GRO-UGON!! orkjainak befolyásolását tulajdonították, noha nyulvánvaló, hogy a Kard Testvériség ereje is kellett, de ez ellen meg simán fellázadtak, és a magyarázat az volt, hogy Birak csatabárdja - ami később is megvédte - kiragadta őt a lobogó befolyása alól és megadta neki a tisztánlátás esélyét, vagy egy másik befolyást, nézőpont kérdése. Nade ő megszerezte a lobogót, és mivel nem került a hatása alá, elzárta egy sufniba, és nem kíván fekete hadúr lenni... 

Legújabb vonal velük kapcsolatban a nevesítés (de ez már MAGUS kártya), miszerint mindegyiknek van egyedi neve - ami ötlet kicsit fals, hiszen a jelenkori hordozójuk kultúrájához deffiniálták a nevet, ami, tudván, hogy váltogathatnak is, elég furcsa. 

Szóval a lobogókhoz kb. bármilyen csodálatos, misztikus, mágikus hatás társítható, sőt, az is elképzelhető, és főleg a különböző nevesítés után méginkább valószínű, hogy egyedi tulajdonságokkal is rendelkezhetnek. Szinte bármi adható nekik, mert hát mégiscsak a legtápabb, Ynev felének sorsát évezredeken keresztül befolyásoló varázstárgyak. A részletes, pláne egységes, meg játéktechnikailag kivesézett kidolgozásukat én nem tartanám jó ötletnek. 

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Darabolo: 
Az a kért fúra alak szinte biztos, hogy nem dzsinn. Régebben volt vagy még most is van egy olyan koncepció, hogy majd Enoszukéról valamilyen támadás fogja érni  Niarét és Kaorakut  valamilyen mélység lakó sárkány nemzettség vezetésével. Valószínű, hogy nekik esik áldozatul az uralkodó család is, mikor átveszik a hatalmat az ország felett.
Elméletileg őket akarják kipucolni azok az északi varázslók is akik csaknem elpusztítják az egész országot. (persze itt ezzel megint felmerül pár fontos kérdés. Kik azok az északi varázslók, akik képesek legyalulni csak nem egy teljes országot és a fent maradó idejükben mit csinálnak egyébként?)

Link a hozzászóláshoz
11 órával ezelőtt-kor Shen írta:

Az a kért fúra alak szinte biztos, hogy nem dzsinn. Régebben volt vagy még most is van egy olyan koncepció, hogy majd Enoszukéról valamilyen támadás fogja érni  Niarét és Kaorakut  valamilyen mélység lakó sárkány nemzettség vezetésével. Valószínű, hogy nekik esik áldozatul az uralkodó család is, mikor átveszik a hatalmat az ország felett.
Elméletileg őket akarják kipucolni azok az északi varázslók is akik csaknem elpusztítják az egész országot. (persze itt ezzel megint felmerül pár fontos kérdés. Kik azok az északi varázslók, akik képesek legyalulni csak nem egy teljes országot és a fent maradó idejükben mit csinálnak egyébként?)

Hát ez most nem teljesen világos :D 

Most akkor a mélységi sárkány támadná Niarét és Enoszukét is? Enoszke támadná Niarát és valahonnan jött pár übertáp srác ezt megakadályozandó?

@MagyarGergely eszemben sem volt kidolgozni, csupán rendelni akartam hozzá valamit, ha a csapat találkozna egy zászlóhordozóval, már legyen egy koncepcióm. No meg, jó tudni.

Egy másik életutat talán ráépítek erre zászló világra. A csapat már úgyis olyaaaaan profinak hiszi magát, azt gondolják már mindent tudnak amit én :D 

Mivel eddig délen játszottunk már szinte mindent tudnak Amhe-Ramunról, a dulásról, kránról és pyaronról. Hát uccu neki, jöhet észak: a zászlóhábóruk, enoszuke, toron, a törp tárnák és a sirenar szövetség. :D 

 

Link a hozzászóláshoz

Darabolo:
A Geofrámiában van rá pár soros utalás. Egy Dhang Idan nevű sárkány(?) ármánykodik itt össze-vissza. Az ő műve az enoszukei támadás és a niarei belviszály is amit majd Tier állít meg. Az a két fura szobor  lehet hogy ennek a Dhang Idannak  a műve amivel átveszi az irányítást  Enoszuke felett, persze ez csak az én feltételezésem, és az is lehet hogy nincs is köze a két dolognak egymáshoz.  
Ha jól tudom a Bíborgyöngyök második részében írnak arról, hogy elpusztult Enoszuke, de jó szokás szerint pár sorban említik meg. Vagy felrobbant magától valamilyen vulkáni aktivitás miatt vagy rejtélyes északi varázslók mértek rá csapást mert valami volt a mélyben...  

Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

@Shen, a kettő teljesen különböző koncepció... 

Persze meg lehet - és kell is - magyarázni utólag, hogy összeálljon a világ, de a Keleti szél eseményei GA szüleménye (igaz, hogy a 2-t nem ő írta meg, hanem Plinkás...), míg az Enoszuke a Yardain vezette Szürkecsuklyás Testvériség munkája. A kettő között jó sok idő telt el. Az előbbinek az utóbbival kapcsolatban tett nyilatkozatai, és az abból jogosan vélelmezhető megítélése azt sejteti, hogy véletlenül sem épített rájuk, sőt, az író egyéb, hasonló helyzetben tanúsított ellen-író szokásából arra is következtethetünk, hogy ha tehette, direkt szembe ment vele. 

Mindenesetre, mivel az Enoszukében nincs konkrétan kijelentve, hogy a titokzatos alak kicsoda, szinte bármi kihozható belőle, ami később összevág, magyarázza, de legalább is nem mond ellent az utána keletkező és Enoszukét is érintő műveknek. 

Link a hozzászóláshoz

Nekem a titokzatos északi varázslók egyébként sem állnak össze. A dzsin verziót könnyebb emésztenem, még úgy is, hogy az nem ehhez a kultúrkörhöz tartózik.

A titokzatos é-v azért sem illik a képbe, mert nem hátráltatták az országot (bár a tennó nemzetségének kiirtásából ez következne) sőt, csak akkor tért magához a trón teremben lévő alak, mikor az országot megmentő parancsokat kellett ki osztani.

A mi világunkban a nagy enoszukei világégés nem is történt meg, kár egy ilyen színes világot lehúzni a kagylóban.

Link a hozzászóláshoz

MagyarGergely:
Írtam is hogy ez csak az én feltételezésem. Ugyanakkor ez a Dhang Idan név nem a Geofrámiában bukkan fel először hanem az akkor még Novák tulajdonában lévő kártyánál 2001-ben. Nem lehet tudni milyen folytatást terveztek akkoriban a Keleti szélnek, hiszen GA 2000 elején újra lelépett a valhallától mert összeveszett NCS-vel pont a folytatás miatt, de ennek a Dhang Idannak elég komoly szerepet szánhattak, aki egyébként valószínűleg a  KSZ2 Vantun Han-ja. Annyit lehet tudni hogy ő és a hozzáhasonlók irányítják Enoszukét, de azt nem hogy milyen módon. 

Darabolo:
Lehet félreérthető voltam, nem az északi varázslók küldték a szobrokat  hanem ez a mélység lakó sárkány nemzetség. Amikor kell közbe szólnak, hiszen Niare ellen semmire sem mennének egy káoszba fulladt Enoszukéval.
Az északi varázslók szerintem a 13 toroni hatalmas klán lehetett, akik nagyon berágtak az enoszukeiakra hogy leakarták nyúlni a Niare alatt elrejtett szuper smaradt szobor sereget. (Na és persze GA is ki akarta irtani őket, hogy jól visszavághasson a szürkecsuklyásoknak)

Link a hozzászóláshoz

Kérdésem lenne a szakikhoz! Melyek azok a Zászlóháborúk, amelyek megfelelnek az alábbi kitételeknek?

1. Főbb vonalakban ismert a lefolyásuk, nem teljesen vakfolt az egész

2. Nincsenek még túlírva irodalmilag, hogy lehessen bennük szabadon mesélni

3. Nem tér el túlságosan a társadalmi-politikai körkép az 3690 körülitől (gondolom a 16. században sok dolog máshogy lehetett még)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

@Deodatus, a zászlóháborúkról egy majdnem teljes összefoglalót találsz itt: A zsászlóháborúkról - nézegesd! 

A fő ideje, eredménye mindegyiknek ismert már, tehát a alapjaiban akarod átírni, akkor inkább másik világot javaslok. Amennyiben viszont nem, akkor egy-egy érdekes, és akár jelentőségteljes történet, epizód szinte bármelyikbe beleírható, mesélhető még. 

Nyilvánvalóan a leginkább Psz. 3690-es viszonyokhoz a legutóbbiak hasonlóak, így a XIV, XIII lesz a jó. Azonban - szintén nyilván - a leginkább kidolgozva is a legutóbbiak vannak... de mint fentebb írtam, meglátásom szerint sehol nincs kizárva akár több érdekes mese-történet megírása sem. Éppen a zászlóháborús novelláskötet vonatkozásában háborogtam azért, mert a kiadó egy dupla novelláskötett által sem jutott semmivel sem közelebb pl. a legutóbbi, XIV. zászlóháború részleteinek megismeréséhez, még annyira sem, mint Szabó Péter cikke, ami az említett ZH-t terepasztalos modellezéssel, naptárral lépésről-lépésre levezette - erről is akad egy cikk. (A XIV. zászlóháború)

Egyébként, ha nem félsz (úgy értem, beleillik a koncepcióba) előrelépni az időben, akkor akár a XV. ZH is mesélhető... hiszen jövő lévén meglehetősen kidolgozatlan - és jól is van ez így. 

Deodatus kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

@tetra: köszönöm, hogy leírtad, én is valami ilyesmire gondoltam :)

@MagyarGergely: hű, ezek nagyon hasznos linkek, köszönöm!!! Első látásra a XII. Zh tűnik különösen izginek, ott még nincs regény amit illene hozzá elolvasnom, ellenben nincs túl távol a jelentől és ezek a mágikus viharok és térugrások nagyszerűen illenek az alapgondolatomhoz.

További kérdéseim lennének:

  1. Az 3450-es évek egyéb eseményeiről vannak infóink? Történt valami világszintű esemény a 35. század elején, amit mindenképpen érdemes figyelembe vennem? (A Kronológiában nem tudom, hogy lehet nem konkrét évszámokra, hanem korszakokra rákeresni)
  2. A XV. Zászlóháborúról lehet tudni bármit is? Van róla bármiféle sejtés vagy akár nemhivatalos elmélet?
Link a hozzászóláshoz

Sajnos nem mozgok otthon a burkolt utalásokban, és nincs meg az Északi szövetség kiegészítő, így kérlek segítsetek értelmezni a leírtakat (XII. Zászlóháború):

Idéz

Hatodkori mágiában jártas ügynökök támadtak a védműrendszer kulcsfontosságú építményeire, ami évezredek óta nem tapasztalt mágikus vihart indított el (Ész39/Imegj)

Ez azt jelenti, hogy a toroniak azzal robbantották ki a XII. Zászlóháborút, hogy Dawa irreálmágiájában jártas ügynökeik (miféle alakok lehetnek az ilyenek?) támadást intéztek a Északi szövegség erődvonala ellen (vagy a védműrendszer inkább dorani mágikus védelmi pontokra utalhat?), de nem várt mellékhatások miatt történtek a későbbi pontokban említett hatalmas mértékű tértorzulások?

Vagy túlgondoltam?

Link a hozzászóláshoz

Sokáig rugózol ezen a kérdésen. Én biztosan úgy mesélném, hogy a parti kalandjai lennének a kiváltó okok, majd a végén politikai játszmák (epilógus) keretén belül kitalálnának valamit, mint a fentebb leírt verzió. És finoman megemlíteném, hogy ezt az elméletet később nem minden történész támasztotta alá (ezzel utalva a JK-k kalandjaira). Így bezárul a kör, nem kell utánaolvasnod és a fan service is tökéletesen működik. A történelmet a győztesek írják, nem kell neked (mesélőnek) mindent tudni... meg nem is érdemes... ugyanezt az energiát inkább a hangulatos kalandba érdemes fektetni. Szigorúan SZVSZ

Darabolo és Deodatus kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egyetértek Sir Thomas véleményével - fentebb is írtam hasonlót. 

De azért igyekszek válaszolni a tőlem telhető módon. 

Először is ENNYI infó van, nincs tovább, meg agyon, főleg meg nem játéktechnikával együtt kidolgozva a dolog. tehát NINCS igazán TÖBB infó, a leírtakat ugyanúgy - értsd: ugyanolyan jogon, alapon - gondolhatja tovább akárki, aki leül mesélni. Persze érdemes Ynevhez hű maradni, de ezt mindig csak azért írom le én is, hogy nehogy valaki a Ceph-ek uralmát hozza el a meséjében a ZH végére... mert az nagyon vad továbbgondolás... de a zöm normálisan, a világba illeszkedő, de mégis saját történeteket tud kitalálni a források szükségszerűen szűkös - meg lennénk lőve, ha minden eseményről száz oldalas kidolgozások lennének... - információihoz. 

Az említett megjegyzés csak annyit mond, hogy a mágikus védműveket rongálták meg toroni ügynökök. 

1 A védműrendszer maga konkrétebben nincs nevesítve, de szerintem mindenki a dwoonok Sárkánygerincére, a 101 naptoronyra gondol automatikusan. De nyilván minden nagyobb városnak vannak mágikus védművei, valószínűleg Doranban sokkal színesebb és táposabb mágikus végművek, mint mondjuk Gianagban... bár már ezek pontos mibenlétei a házi szabályokat súrolja. Aztán én logikusnak tartom, hogy az egyes országok - pl. Eren és Erigow déli határain szinte bizonyosan - valamiféle végvárrendszert kell és lehet elképzelni, aminek szintén lehetnek mágikus elemei, hiszen ez fantasy és van mágia is... meg hát miért is ne. De emellett ki lehet találni sok-sok egyéb mágikus tulajdonsággal is rendelkező védművet, legyen az völgyeket lezáró fal, vagy csak a térmágiát gátló jelek, vagy akármi. 

2 Dawa irreálmágiája konkrétan nem szerepel ebben a mondatban. A hatondkori mágia - kicsit a játék fölött gondolkodva - nyilvánvalóan azért szerepel itt, hogy erős, titkos, táp... meg persze azoknak is "jól jön", akik minden ynevi történést az 1TK varázslatkészletével kívánnak alátámasztani, majd logikátanságot kiáltanak, amikor ez nem sikerül nekik... Szóval valamiféle titkos és biztosan erős tudásról van szó, ami mögött igencsak nagy toroni hatalmakat - pl. a Boszorkányerődöt? - lehet sejteni. Az irreálmágia nagy kérdés, már a működését is nehéz elképzelni és játékban alkalmazni... az sem biztos, hogy Toronnak van ilyen. De ugyanakkor meg miért is ne? tehát ha te bármilyen fantáziát látsz ebben, akkor lehet, lesz egy-két ilyet is tudó toroni ügynök... és kész. 

3 A MAGUS mágikus világképe, mágiarendszere, a varázslatok működése elég jól alátámasztott, rendszerezett és elképzelhető működésmechanizmussal rendelkezik, persze ez nem jelenti azt, hogy ne lennének megmagyarázhatatlan, vagy nehezen beilleszthető pontok, részek... de azért az kb. általános, hogy a különösen erős mágikus védművek sok Mp-ba kerülnek, sok mágikus energiát tárolnak, és lesz nagy bumm, meg minden egyéb baj, ha megsérülnek. Az már inkább csak következtethető, hogy sok iylen folyamatos működésű védmű kapcsolódik a manahálóhoz, tehát mindenféle energiaáramlás van benne, körülötte, ami megint csak nem sok jóval kecsegtet, ha nem rendesen működik, mondjuk mert valaki belepiszkál és tönkreteszi. Tehát a mágikus védművek megtámadása okozott galibákat, az eltűnő, és máshol előkerülő, meg a soha elő nem kerülő seregtestek egy példa - de ide is szinte bármi kitalálható, amire KM-ként igényed van. 

Deodatus kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Köszönöm a válaszokat és az ötleteket!

Azért kérdeztem ennyit, mert nem vagyok M* szaki, nem tudom magamtól eldönteni, hogy egy mondat az tényleg annyi, amennyinek látszik, vagy van itt valami általam nem értett utalás (valljuk be, szokott lenni ilyen). Ami nektek evidens, az másnak nem feltétlen az! Ami fura, hogy kicsit úgy jött le nekem, mintha frusztrálna titeket a folyamatos kérdezősködésem!

Amúgy őszintén meglepett ez az alulírtság, nem ehhez szoktam Yneven - de legalább ma is tanultam valamit. Neki is állok a minikampány kidolgozásához!

Link a hozzászóláshoz

Nekem nem jött át az amit te éreztél @Deodatus.

Szerintem mindketten használható választ adtak.

Hasonló cipőben járok én is, mint te.

A csapatom azt a feladatot kapta, hogy őlje meg a három Tharr pápát szerezzék meg az egyik fekete zászlót és csak úgy mellékesen szerezzék meg a Lindingasra vezető kapu kulcsát. Mindezt egy készülő zászlóháború árnyékában. Egy éleút koronájának gondoltam ezt a mesét, ami már 10-15 összeülés óta húzodik, és még csak most öltek meg egy pápát.

Rengeteg dolognak néztem utána, oly annyira, hogy kicsit bele is zavarodtam, mert sajnos a zászlókról elég sokféle, ám annál kevesebbet mondó info van. Kénytelen voltam a dolgok jabát kitalálni. ..... és a játékosaim zabálják, szólj ha tévednék @Defny, @Kate.

Új eddig nem létező boszorkányrendet találtam ki, a toroni császári családot teljes egésszében átírtam, új párbaj stílust találtam fel ( Toroni típusú dalpárbaj) és még egy csomó minden a zászlóháborúkkal kapcsolatban amiket egyenlőre még nem spoilerezhetek.

Azért ha szabad egy részletet a játékból.

A bibor leples boszorkányok behálozták a császári családot, és az oda érkező csapatnak (mint vendégek) korlátlan khmm... baráti kapcsolatot biztosított velük a császári herold. A kyel pap/ inkvizitor vs boszorkány JK-k rájöttek, hogy ezek a szép asszonyok, bizony valamit tesznek a csapat tagokkal, így probálták őket megvédeni.

"Kyel pap- Értsd meg valami vacakot helyeztek rád ezek a nők, és azt le kell szedni rólad! Szólok a bátyámnak (varázsló), majd az megoldja!

Bárd: - nem tudom mi bajod, van! Én csak jól érzem magam, meg hát tök bunkó dolog lenne, ha a császár ajándékát nem fogadnám el!

leveszik a bárdról a megbélyegzés csókját

Bárd: - Aha! Egy csomot hadonásztatok itt a kezeitekkel előttem, de én ugyan olyannak érzem magam. Semmi se változott! Hívok is egy ilyen bibor bizbasz csajt!

Az egész csapat egyszerre fogja le.

Bárd: JÓÓÓÓÓÓÓÓÓ! Akkor kettőt hívatok! Csak nem velem fognak játszani, hanem egymással! Én csak nézem! ESKŰŰŰŰŰ!

A Kyel pap az asztalba verte a fejét, a boszorkány az ETK-val ütötte a sajátját. Varázsló meg én szakadtunk a röhögéstől.

Bocsi az intermezzoért! :D

Kate, Sigurd O'romell és Deodatus kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...