Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Történelem


Con Salamander

Recommended Posts

9 órával ezelőtt-kor Quintus írta:

Sziasztok! Én vagyok az egyetlen, akinek feltünt a kyrek és a Targaryenek közötti hasonlóság?

Másik kontinensröl érkezett fehér hajú hódító idegenek, letünt birodalom, vérfertözés, hatalommánia? :D 

Ez rohadt Martin plagizál! :D 

Egyébiránt nem, Kyr varázslóm neve Targaryen Aemon Aegonis

Quintus kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Érdekes felvetés... Bevallom, nem ismerem, de nem tartom kizártnak, hogy közös fantasy, vagy történelmi elemből vagy sablonból táplálkozzanak az alapötletek. Az is igaz, hogy a történelmünkben gyakori a "messziről jött hódítók" képe, és a (főleg a mi kultúránkban) a szőke (fehér...) haj, az aranyhaj, mindig is feltűnő és érdekes, a misztikushoz közelibb volt. (lásd: népmeséink aranyhajú királylányai...) 

A nevekről már külön cikket is írtam... komolyan javaslom. Tálalom benne a véleményemet és azok okait az "aktuális filmekből, sorozatokból" táplálkozó karakter vagy NJK névválasztással kapcsolatban. 

Deodatus kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem ha ennyire ráérsz, keress egy csapatot és játssz egyet. Persze tudom, ez nehéz de kérem, ne változtassuk a fórumot még a fészbuk csoportoknál is kritikán aluli fölösleges blődségek gyűjtőhelyévé, amit még a leírójuk sem gondol komolyan (még ha mindenkinek megvan a "saját védjegye" is.). Ebben a témában pedig maradjunk Ynev történelménél. Köszönöm. 

 

Shen kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
9 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

A nevekről már külön cikket is írtam... komolyan javaslom. Tálalom benne a véleményemet és azok okait az "aktuális filmekből, sorozatokból" táplálkozó karakter vagy NJK névválasztással kapcsolatban. 

Nem olvastam a cikket, mégis sejtem mi a véleményed. Viszont nem hiszem, hogy ennek befolyásolnia kellene engem. Ha az én karim neve Mr. Vér Pityuka, akkor az a neve :D

Make szerepszutyok, no war! - ahogy, mondani szoktuk :pajti:

Link a hozzászóláshoz

Darabolo persze.De mas ez egy novellaban vagy regemyben.Illetve ha tobbi jatekos társad komolyabb jatekot szeretne.MISS ADIS mint Ellana papnő nagyon vicces. De ugye a KMre es a többiekre ráró egy plusz terhet ha elakarajak képzelni hogy miért is pont nála áldozzanak a szerelem oltárán. A lényeg hogy megfelelő helyzetbe megfelelő karakternév. Magust is lehet  zöld takonynak  meg Mókusnak hívni de inkabb Magusnak hívjuk nem?...;) 

MagyarGergely és Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Anélkül, hogy személyeskednék (kérek mindenkit, hogy ne vegye magára!). Ha a csapat játszik és jól érzi magát akkor csak az a lényeg. Nem gondolom, hogy egy forumon, ahová csak vicces beszólásként tettem fel a karakterem nevét, beleszólhatnak a döntésembe, döntésünkbe.

Persze 100%-ig értem, hogy miről beszéltek. Ha, majd végre eljutok én is egyszer a kalandozok táborba, természetesen olyan nevet választok ami méltó lesz a helyzethez! Addig is, csak távolról hagyom nektek az integetést :D, én is így tettem amikor a szomszéd Esmeraldának akarta elnevezni a gyerekét, oszt mégis megtette. :hiszti:

Link a hozzászóláshoz
On 2021. 03. 09. at 21:52-kor Quintus írta:

Sziasztok! Én vagyok az egyetlen, akinek feltünt a kyrek és a Targaryenek közötti hasonlóság?

Másik kontinensröl érkezett fehér hajú hódító idegenek, letünt birodalom, vérfertözés, hatalommánia? :D 

Mind a kyrek, mind a Targeryenek egy korábbi fantasy toposz megnyilvánulásai. Asszem Worluk világán is vannak ilyen népek (a drének tán?).

Valószínűsítem, hogy Moorcock albínó antihőse, Melibonéi Elric (1961-) lehet az egyik ősforrás. Főbb alkotóelemei már Horward Conan történeteiben (1932-) is megjelennek (pl. romlott civilizációs elit vs "nemesen vad" barbárság), és gondolom a pulpkorszak más ponyváiban is. Ha tippelnem kéne, az előképek (a fehér haj kivételével) legalább a kereszténység "dekadens Róma" rémképéig visszamennek.

Link a hozzászóláshoz
13 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Anélkül, hogy személyeskednék (kérek mindenkit, hogy ne vegye magára!). Ha a csapat játszik és jól érzi magát akkor csak az a lényeg. Nem gondolom, hogy egy forumon, ahová csak vicces beszólásként tettem fel a karakterem nevét, beleszólhatnak a döntésembe, döntésünkbe.

Persze 100%-ig értem, hogy miről beszéltek. Ha, majd végre eljutok én is egyszer a kalandozok táborba, természetesen olyan nevet választok ami méltó lesz a helyzethez! Addig is, csak távolról hagyom nektek az integetést :D, én is így tettem amikor a szomszéd Esmeraldának akarta elnevezni a gyerekét, oszt mégis megtette. :hiszti:

Elnézést h ha sértő volt amit mondtam, sajnálom. Nem bántásnak gondoltam, csak szerintem vicces volt a karakter neve.

Link a hozzászóláshoz
13 perccel ezelőtt-kor Legolol345 írta:

Akkor itt van nem is egy, hanem két kérdés: honnét lehet sokat megtudni a kyrek előtti korokról a M.A.G.U.S-ban? Használható a Geofrámia erre a célra?

A Geofrámia mellett Wayne Chapman utolsó két kötetéből az Ősi titkok láza, acélnak vihara és a Tűnt napok aranya,élők dicsősége c. könyvekből is sokminden kiderül ezekről a történelmi időszakokról,az előbbiből jómagam is sokat felhasználtam és beépítettem a Déli Jégmezők környékének életét tárgyaló Fagyvidék élete c. szintetizáló-kiegészítő cikkembe (is). 

Egyébként Ynev ősi korszakairól az Új Bestiáriumban is érdekes dolgok derülnek ki,ha érdekel a téma érdemes ezt is átböngészned. 

Link a hozzászóláshoz

Ha jól látom  az volt a kérdés, hogy honnan lehet megtudni a kyrek előtti korokról minél többet a magus világában. A felsorolt 3 mű, a 2 utolsó meg pláne, nem a klasszikus magus világán játszódik hanem annak egy végtelenségig eltorzított és kifacsart alternatíváján. Innentől kezdve majdnem lényegtelen is mi szerepel azokban. Persze el lehet olvasni de akkor garantált a k6/oldal   fp vesztés (baszki így leírni sokkalta szánalmasabb, mint azt a  DV fórumon olvasni).

A rosszindulatot félretéve az első négy korról viszonylag kevés írott anyag van. Jobbára csak az óelfes és crantás novellákat tudnám ajánlani. Hőseposz,  Hol egykor majd a Kos országa elterül, Üstökösláng, Hallgat az ég, Bosszúangyal bizonyos része. O'Connornak a munkái elég sokszor érintik ezeket a korokat, de jobbára csak utalások szintjén, amúgy hozzá köthető a crantai örökség pályázat is amiből valahogy a Hallgat az ég lett a konkurenciánál : https://enrawell.wordpress.com/2010/04/14/hokkento-a-crantai-orokseg/ . A Toronban is szerepel néhány oldalon a téma. Korona és kehelyben is crantás alapokon nyugszik a főszál. 

Link a hozzászóláshoz
59 perccel ezelőtt-kor Shen írta:

Ha jól látom  az volt a kérdés, hogy honnan lehet megtudni a kyrek előtti korokról minél többet a magus világában. A felsorolt 3 mű, a 2 utolsó meg pláne, nem a klasszikus magus világán játszódik hanem annak egy végtelenségig eltorzított és kifacsart alternatíváján. Innentől kezdve majdnem lényegtelen is mi szerepel azokban. Persze el lehet olvasni de akkor garantált a k6/oldal   fp vesztés (baszki így leírni sokkalta szánalmasabb, mint azt a  DV fórumon olvasni).

Csak csendben jegyzem meg,hogy ehhez képest az Új Bestiárium loreját már az ortodox ETK-s Szószedet is bedolgozta,sőt ugyanez történt a Négykapu Társaság kalandmoduljainak világleíró részeivel is. Amit leírsz inkább csak te ízlésedet,érzelmeidet tükrözi,nem pedig a MAGUS objektív valóságát vagy a szélesebben vett játékosi közösség véleményét.

És - csak mellékesen - elárulnád ,hogy az általam írt szöveg - azonkívül,hogy egyes részeken a Chapman által leírt dolgokra támaszkodik - miért lenne egy "eltorzított és kifacsart alternatíva"? Igyekeztem mindent a regényekre,szabálykönyvekre alapozva megalkotni,szerintem erre az akár helyenként féloldalas hosszúságúvá váló jegyzetapparátus egy elég jó bizonyítéknak számít...

Link a hozzászóláshoz

Greol:
Felsoroltál 3 művet amiben szinte semmit sem úgy hívnak szinte semmi sem úgy történik, ahogy az eredetileg a magus világában volt. Igen ez az én véleményem, ezek roppant gyenge művek, 5-10 éves 1 kötetbe összekukázott anyagok. Komolytalan.
Bár bele lehet magyarázni, hogy amit írtam az a te rajongói anyagodra vonatkozik, de azért szerintem sokkalta logikusabb az a verzió, hogy inkább Wayne Chapman 3 művére.
 

Link a hozzászóláshoz

Tudtok olyan csatát ajánlani, ami megfelel az alábbi feltételeknek?

1. Van róla említés már megjelent regényben vagy modulban, így nem teljesen új kitaláció.

2. Nincs részletesen kidolgozva, így viszonylag rugalmasan lehet formálni.

3. Történelmi jelentősége van.

4. Közepes léptékű (pár száz, esetleg ezer fős ütközet, nem ilyen gigaháború vagy kis helyi kardcsörte)

5. Nem ostrom, nem is valami spéci domborzati helyzetben (pl. sivatagban) játszódik, hanem ráhúzhatóak az ideáltipikus "középkori fantasy csata" kliséi gyalogsággal, lovassággal, íjászokkal, illetve hagyományos stratégiákkal, pl. ék, bekerítés, stb.

6. Kábé azonos erejű felek mérkőztek meg viszonylag kiegyenlített körülmények között.

Tudom, hogy ez nagyon sok feltétel, de hátha tudtok kapásból ilyet! Minél több szempontnak megfelel a tipp, annál jobb. Az első szempontok az igazán fontosak, a végén lévők kevésbé...

 

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...