Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Taba el Ibara


Con Salamander

Recommended Posts

Üdv!

Gyakorlatilag semmit... :)

Ezekről nincs adat, leírás.

persze az olvasottak alapján össze lehet rakni pár dolgot.

Az mund épületekre jellemző a háromszögű alap, a templomokra a szintén háromszögű piramis-kialakítás. (nem földi piramis, tetraéder!) Szerintem a lakóházakra is lehet...

Valószínűleg homokkőből készülnek, mivel az van... + az amundok ugye kapcsolatban álltak az elemi föld síkjával, nemigen idegenkednek tőle.

Kell lennie benne tamplomoknak, Amhe-Ramun hatalomátvétele előtt többnek is, mindenféle amund istenének.

Nyilván a templomok a legdíszesebbek, falfestmények, szobrok, díszes termek. Lehet, hogy a templom a város központi része.

Az uralkodó papok (hat-neb) lakhelyei fényűzőek, a többieké nem az.

Valószínűleg vannak olyan helyek, épületek, vagy csak termek, ami a rituális testformálást szolgálja - olyan konditerem-szerűségek...

:lol:

Nyilván vannak mesterembereknek műhelyei...

Rabszolgaszáűllás, ahol pl. az embereket is tartják, olyan állati istálló féle... ha jól emlékszem, meg is eszik őket, ha kell.

Szóval el lehet kezdeni... aztán lesz valami. :)

Én úgy tudom, hogy ranghoz kötött, hogy milyen anyagot használnak.

Arany-papok

Bronz-papok közvetlen szolgái és családtagjai

Réz- többi amund

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok. Még olvasgatom az eddig beírt dolgokat. Nekem a fórum csak ezt a témát jelölte meg aktív oldal ként. (Lövésem sincs miért) De ha már itt vagyok akkor: Nekem volt egy olyan nagy Ynev fali térképem. Azon volt egy romváros a Mélysivatag déli részén közel Gorwikhoz, és úgy emlékszem annak a romvárosnak köze van a Homoki-elfek létrejöttéhez, akiknek felmenőik közt voltak a kék hadjáratban ott veszett Elfek. Csak a romváros nevére nem emlékszem, pedig itt van a nyelvemen. :S A térképémet pedig sok egyéb kiegészítővel elajándékoztam már egy kalandozótársnak akinek szintén szenvedélye a játék és nagyobb szüksége van rá mint nekem, mert Õ még nem éget ki... De hát mi másra is számíthatna az ember a Taba el Ibara homokját taposva. :tuzes:

Link a hozzászóláshoz
Sziasztok. Még olvasgatom az eddig beírt dolgokat. Nekem a fórum csak ezt a témát jelölte meg aktív oldal ként. (Lövésem sincs miért) De ha már itt vagyok akkor: Nekem volt egy olyan nagy Ynev fali térképem. Azon volt egy romváros a Mélysivatag déli részén közel Gorwikhoz, és úgy emlékszem annak a romvárosnak köze van a Homoki-elfek létrejöttéhez, akiknek felmenőik közt voltak a kék hadjáratban ott veszett Elfek. Csak a romváros nevére nem emlékszem, pedig itt van a nyelvemen. :S A térképémet pedig sok egyéb kiegészítővel elajándékoztam már egy kalandozótársnak akinek szintén szenvedélye a játék és nagyobb szüksége van rá mint nekem, mert Õ még nem éget ki... De hát mi másra is számíthatna az ember a Taba el Ibara homokját taposva. :tuzes:

Én csak Tallaren kőtornyát tudom ilyen emlékként. A többi (Thon-nion, Mala-thel, Rheni -theia, Thala-theia,) mind amund.

Link a hozzászóláshoz

Kyria örök!

Ismét megtörném a csendet,bár lehet némileg off lesz. Visszatérőben vagyok a szerepjáték világába, és mesélnék valakinek, aki ugyan aktív, de a M* még ismeretlen neki. Némi beszélgetés után úgy gondolta, sivatagi settinget játszana, így Ibara remek helyszín lesz. Nekem pedig szöget ütött a fejemben, hogy miért is ne pottyantanám bele a Renegát eseményeibe. A kérdésem: akad esetleg olyan elvetemült aki ezt már megírta modulban, megmentve engem ettől sok sok óra plusz olvasás+agyalás kombotól, vagy megszívattam magam? :D

Előre is köszi, és bocs ha off.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Csak kicsit off... :) végül is Taba el-Ibara. 

Szerintem ne kombináld túl. Először is a modul az általános dolog. Te egészen jól indítottad a gondolatmenetet: a JK-t bedobod egy bár regény alapú, de mégis általad alkotott történetbe - eleve nem kész modulra támaszkodsz. Ne is akarj olyat. A Renegát története nyilván pontosan a szereplőinek szól. A te esetedben más lesz - egy nagyon kezdeti példa: ha nem nő a JK, akkor valószínűleg nem táncosnő-rabként fognak bemenni a városba... ja, azt is le kell döntened, melyik szereplő oldaláról villantod fel az eseményeket, esetleg egy plusz szereplőként teszed be a JK-t és ő is részese lehet az ottani eseményeknek. 

A másik, otthonra nem kell modult írni. Nem is szabad. Fölösleges munka. Vagy kevésbé jó mesét eredményez. Fejben legyen, meg segítő vázlatokat írj. 

Daelon kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
3 órával ezelőtt-kor MagyarGergely írta:

Üdv!

Csak kicsit off... :) végül is Taba el-Ibara. 

Szerintem ne kombináld túl. Először is a modul az általános dolog. Te egészen jól indítottad a gondolatmenetet: a JK-t bedobod egy bár regény alapú, de mégis általad alkotott történetbe - eleve nem kész modulra támaszkodsz. Ne is akarj olyat. A Renegát története nyilván pontosan a szereplőinek szól. A te esetedben más lesz - egy nagyon kezdeti példa: ha nem nő a JK, akkor valószínűleg nem táncosnő-rabként fognak bemenni a városba... ja, azt is le kell döntened, melyik szereplő oldaláról villantod fel az eseményeket, esetleg egy plusz szereplőként teszed be a JK-t és ő is részese lehet az ottani eseményeknek. 

A másik, otthonra nem kell modult írni. Nem is szabad. Fölösleges munka. Vagy kevésbé jó mesét eredményez. Fejben legyen, meg segítő vázlatokat írj. 

Szia,

Köszönöm a választ. Pont az lett volna a lényege, egy esetlegesen már kész modulnak, hogy magamnak abból már ki tudom szedegtni a checkpointokat, főbb mozgató rúgókat/karaktereket, a többi meg már a JK-k dolga. És akkor megúsztam volna, hogy újra olvassam a regényt, elemezzem és találjam ki így berozsdásodva. Persze, ez nem akkora büntetés, az újra olvasás amúgy is tervben,  csak a kyr szent 7esemmet terveztem előbb.😄

De,  mégegyszer köszönöm, Weilla áldjon.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...