Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Elfek - akkor és ma - mit változtak, mi maradt?


Con Salamander

Recommended Posts

Üdv!

Csak gyorsan, mert sietek:

Elhagyhatják az ófa gyökerét, mindennemű Od-gócpontot elhagyhatnak, de a hatalmuk nagyon sokkal meggyengül, és huzamosabb ideig nem szeretnek másutt lenni. Azért nem szokták elhagyni északon pl. az Ófát, mert ott saját birodalmukban élhetnek, amúgy is csekély számuk nem igazán apad tovább, és a rájuk törő veszélyeket sokszoros erővel fékezhetik meg...

Többit máskor v valaki más

byebye

Link a hozzászóláshoz

Shikaka, Phoenix:

Igen mi is így vagyunk ezzel. Minél tovább bolygatjuk annál bonyulultabb.

Magyar Gergely, Con Salamander:

Szeretném leszögezni, hogy nem fikázom a Magust. Nem tudom de szerintem elég sokan ismernek ahhoz, hogy ezt tudják. Szkeptikus viszont vagyok. Nem akarom a témát rombolni ezért csak iszonyú röviden írom le. (A kiadó ezekkel törődik: marketing, pénz, tábor, legyen rendezvény, minél több ember jöjjön el, stb. Ezzel nem: minőségi rendezvény, minőségi kiadványok, korrekt szervezés no ezek veszik el a legtöbb időt, és nem hoznak hasznot). A többit, ha gondolod/gondoljátok máshol megvitathatjuk.

Agis:

Nos én nem az elfek hovatartozását vetettem fel problémaként. De, ha már itt van az orrunk előtt. Igen amit te, és ConSalamander felvetettetek az mind jó érv. A probléma nem itt van. Nem tisztázódik sehol sem teljesen, hogy miképpen tudnak az elfek, és az emberek együttműködni. Két iszonytatóan elütő népcsoportról van szó. Ezek összefésülése baromira képtelen diplomáciai probléma. Ahhoz, hogy szövetségben dolgozzom két "ország" kell valamiféle közös nevező. Pl: a földön a NATO, EU, UNESCO,stb. Ez Yneven nincs meg. A pusztítsuk el a gonosz Toront nem elég. A gazdasági kapcsolatok. Miért hanyatlanak az elfek :?: Többek között mert kezdik átvenni az emberek álltal közvetített életformát, kezd begyűrüzni a technikai fejlődés. Ez bizonyos függő viszonyt lakít ki egyben. Na ez például szerintem egy indok ami mélyen gyökerező, és kikerülhetetlen. (lásd polgári forradalom beszivárgása Magyarországra)

Alan O'Connor:

Ezt máshol beszéljük meg inkább. Egy idézet jut eszembe:

"Lenne mit mondanom a ***** isten, de nem mondok semmit az ***** élet. :lol: "egy idős falusi a falugyűlésen mondta

Az Aquir probléma:

Nos ez tényleg probléma. Én nem szoktam egyszerűen figyelembe venni őket. Úgy veszem, hogy nincs szerepük, és kész.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem Sirenar nagyon is távol tartja magát az Északi Szövetség politikájától. Hiszen tudjuk, hogy már az sem térhet vissza a határai mögé, aki egyszer kikerülvén onnan az emberi gondolkodás szennyével mocskolódott be.

Az ok, ami miatt mégis erre az oldalra állt, azaz hogy az Északi Szövetség tagja (bár szerintem politikailag jóval passzívabban, mint más) és az emberek oldalán harcol a Fekete Hadurak (Nem Toron!) ellen, az az, hogy egyrészt nem buták, hogy struccként behúzzák a fejüket, és tudomást se vegyenek a körülöttük lévő dolgokról - ehhez külön "kémeik" is szerterajzanak - valamint Északon az elfek utolsó bástyájának, védelmezőinek tekintik magukat, nem alaptalanul.

A két nagy szövetség közül egyértelmű, hogy nem az aquirokkal paktáló Fekete Hadurakhoz állnak. Az emberek oldalán azonban, ha nem is problémamentesen, de megegyezhetnek, hogy az ÉSZ tiszteletben tartja a határait, hiszen a szövetség tagja, és ezzel biztosítják a nyugalmukat, amíg az ÉSZ van felül. Toron oldalán biztos, hogy nem garantálnának nekik ilyesmit... és bár a határvadászaik biztosan jók, meg a haderejük is, azért nem mindegy, hogy mi van a határon.

Emellett a szövetség tagjkaként joggal képviselhetik az elfek érdekeit, még ha Erenben nem is minden alakul a terveik szerint. De más lenne kívülállóként beleszólni a dolgokba, mint a szövetség tagjaiként.

Emellett felhívnám a figyelmet arra, hogy az elfüldözés, talán pont a szövetség miatt nem a hivatalos Ereni álláspont, és attól, hogy vannak sokan, akik teszik, még nem jelenti azt, hogy erenben minden elfre halál vár. Tehát az ereni elfüldözők meglátásom szerint olyan bűnözőfélék Erenen belül, amit nemesi mivoltuk majdhogynem el is töröl, de akkor sem az ország, így a politika hivatalos álláspontja ez, szerintem.

Link a hozzászóláshoz

Szeretnék egy kis helyesbítést eszközölni előző levelemben leírtakkal kapcsolatban, egyúttal reagálva az utánamszólók hsz-eire. Namost magának Tysson Lar bukásának a krániak voltak a valódi okai, hiszen az elf-aquir gyűlölet odáig fajult, míg Psz. 2003-ban négy birodalmi légió valamint több köteles rend egyesített ereje szó szerint a földel tette egyenlővé Tysson Lart. Azért meg kell említeni, hogy ilyen haderőre Krán viszonylatában ősidők óta nem volt példa, lényegében 5-6 hatalmasság együttműködését követelte meg a Belső, Középső Tartományokban, ami Krán esetében az aquir, démon és egyéb fajzatok egymás iránti mentalitását ismervén nem túl gyakori jelenség, még a Dúlásba sem szállt be ekkora haderővel Ranagol Birodalmának serege. Kyria és az elf birodalmak, persze már korábban összetűzésbe kerülnek egymással, de ez nem volt oly számottevő, lévén Kyria Cranta romjaira épült (az ott élő népeket hajtotta uralma alá, a Sheralon túl nemigen ment), s még a Hatodkor zűrzavarában sem voltak északi elf kolóniák. Tysson Lar bukását követően az elfek szétszélednek. Azon kevesek kiket Krán megérintett, behódoltak Mallior igéit egy kalahora szájából (ki amugy Ranagol angyala: Verrion H' Anthall) adóknak, majd egészen Krán szívébe hatolva a Hét Domb Hét Völgy Vidékén telepedtek meg. Sokuk a pusztulás elől északra menekült, őseik Sirenari Szövetség néven hoztak létre királyságot az északi erdőségekben, míg délen maradt társaik egészen a Lasmosi félszigetre húzódva Elfendel nevű birodalmat alakítottak ki, konzervatívabb, világtól elrugaszkodó politikával. Korokkal később ugyan Mogorvai Chei szövetséget köt velük, s elfek egy kis csoportja szervesen felveszi a harcot Yllinor gyepűvidékein a folyamatosan átszivárgó ork hordákkal, de alapveően ez is inkább dacszövetség kettejük között egy közös ellenséggel szemben.

Mivel a Fekete Hadurak fő mozgatórugója, oszlopos tagja Toron, ezért rá és csatlósaira vonatkozóan értettem monandóm lényegét. Számottevő ország a folyamatos hintapolitikát folytató Abaszisz valamint Gro Ugon, Alidax, Ediomad, így ezért használtam a csatlós kifejezést. Ugyanakkor érdekes az amit mondasz Gergely, hogy északon az elfek népük utolsó tisztavérű emberi eszmékkel nem szennyezett tudatú képviselőinek tekintik magukat a Hetedkorban, kár, hogy dicső népük régi árnyai már csupán több tíz emberöltő fájdalmát hordozva a mellkasukban...

Tengermély tisztelettel:

Agis

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

s még a Hatodkor zűrzavarában sem voltak északi elf kolóniák.
?

Agis, a hozzászólásodban egy lényeges tévedést vélek felfedezni. Az elfek NEM Délről, Tysson Larból menekültek északra és alapították meg Sirenart.

Az elfek hajdan valóüszínűleg egész Ynevet lakták, vagy esetleg inkább az északi kontonensfelet, és már Tysson Lar is egy menekültek által alapított hely volt... De tény az, hogy Velarium, és Rehiar (a későbbi Sirenar) és Queuron már a Másodkorban is létezett, és összetűzött az aquirokkal. Ezen három Másodkori észak-ynevi elf birodalom megléte erősen ellentmond annak, amit állítottál.

Az igaz, és valószínű is, hogy Tysson Lar bukás után menekültek elfek Északra is, de akkor ott már régen éltek igen jelentős elf kolóniák.

Link a hozzászóláshoz

MG: Ha Pro, akkor Contra! :)

"...a hozzászólásodban egy lényeges tévedést vélek felfedezni. Az elfek NEM Délről, Tysson Larból menekültek északra és alapították meg Sirenart."

DE, bár nem menekültek; inkább csak próbálták elkerülni a veszélyt melyet Krán jelentett, s melyet népük nagyjai megjósoltak az ősi fák hangjából!!! (Lásd Summarium -- Tysson Lar; Elfek könyve Sirenar!)

Az elfek Psz. 1342-ben alaptották meg a Sirenari szövetséget, mégpedig a Hatok (rehynnek) és leszármazottaik együttesen déli testvéreikkel, ugyanis az egykori elf birodalmokból csak Rehiar létezik teljes valójában a Sirenari erdőségekben emlékeim szerint. A velariumi és queuroni elf kolóniák a hetedkorban lényegében nem léteznek, pusztán pár családnyi képviselőjük maradt, bár erről nem találtam sajnos elégséges olvasnivalót, ha Te találtál vmit MG, átküldenéd, ha van rá lehetőséged? (Továbbá az emberek közösségében élő -pl. Haonwell - elf kolóniákat természetesen nem ide számítva.)

Cirkuláris jellege innen ered Sirenarnak. A belső erdőségektől távol vannak tartva az emberi gondolatokkal "fertőzött" elfek, vagyis többféle Kitaszítottság létezik.

Link a hozzászóláshoz
Ugyanakkor érdekes az amit mondasz Gergely, hogy északon az elfek népük utolsó tisztavérű emberi eszmékkel nem szennyezett tudatú képviselőinek tekintik magukat a Hetedkorban, kár, hogy dicső népük régi árnyai már csupán több tíz emberöltő fájdalmát hordozva a mellkasukban...

:shock:

Ezt most nehogy provokációnak fogd fel, de ez így leírva érdekesen hangzik.

Elég rasszista duma :roll:

Emellett felhívnám a figyelmet arra, hogy az elfüldözés, talán pont a szövetség miatt nem a hivatalos Ereni álláspont, és attól, hogy vannak sokan, akik teszik, még nem jelenti azt, hogy erenben minden elfre halál vár. Tehát az ereni elfüldözők meglátásom szerint olyan bűnözőfélék Erenen belül, amit nemesi mivoltuk majdhogynem el is töröl, de akkor sem az ország, így a politika hivatalos álláspontja ez, szerintem.

Ez azért így elég rózsaszínnek hat.

Az ereni nemes az nem bűnöző, mivel joga van ahhoz, hogy bíráskodjon az "áthaladó forgalom" felett, ide értve az elfeket is, amikor azok a földjén vannak.

SENKI sem fogja kétségbe vonni, hogy igaza volt, mert az ő szava a törvény.

A politika hivatalos álláspontja meg nem fogja érdekelni az elfeket szerintem. (pláne a fent említett hozzáállás tükrében.) Simán átküldik a saját vadászaikat az éppen aktuális nemes megbüntetésére.

Amíg ilyen h.lye uralkodója van Erennek, aki ezt engedi, addig a két állam fokozatos elhidegülése prognosztizálható.

De ez így túl egyszerű! Tekerjünk rajta még egyet! :twisted:

Mi van akkor, hogy ha Erenben kinyírnak egy Haonwelli elfet?

Mivel a haonwelli elfek az elfeket érintő ügyben saját bíráskodással bírnak, simán nyomást gyakorolhatnak a hercegi párra, hogy kérje az ereni nemesek elf bíróság elé citálását...

Úgy látom Toronnak még aknamunkát sem kell végeznie, ha belháborút akar az ÉSZ-en belül. :D

Lehet túl borúlátó vagyok, de az ÉSZ csak azért van még egyben, mert félnek Torontól. Amint kitör a béke, tutira egymás torkának esnek...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Agis,

amit leírsz, az majdnem teljesen helytálló.

Igen, és azt állítottam, hogy a korábbi korokban volt több Északi elf birodalom is. Ezek egy része megmaradt, egy része megsemmisült.

Az is igaz, amit te írtál, hogy a Tysson Larból északra vándorolt elf családok alapították Sirenart, szövetségben a HATOKKAL, akik addig ugyanott, Rehiarn néven emlegetett területen ami "Az északi elf családokat egyesítette". Azaz éltek elfek , elf kolónia északon az előtt is, hogy a Sirenar szövetség, a keresők 12 elf családja odavándorolt.

Emiatt nem igaz az az állításod, hogy

s még a Hatodkor zűrzavarában sem voltak északi elf kolóniák.

De, voltak. De még elkontrázhatunk ezen kicsit... :wink:

Lehet túl borúlátó vagyok, de az ÉSZ csak azért van még egyben, mert félnek Torontól. Amint kitör a béke, tutira egymás torkának esnek...

Shikak, ezt több könyv is pontosan így írja körül... ha nem is ezekkel a szavakkal.

pontosan azt mondtam neked az ereni elfvadászatról, amit elemezgettél, lehet, hogy vannak gyilkosságok, meg bosszúk, a sirenariak megtorolják, az ereniek meg nem engedik áthaladni őket, de ez nem az országok hivatalos álláspontja, ezért van szövetség, mert az magasabb érdekük. Ma nem látsz ilyet sehol???

Valószínű, egyébként, hogy a sirenari íjászok nem az ereni kékköpenyesekkel együtt vonulnak Toron felé... :lol:

Mindenesetre nem tudok többet mondani az elf kérdésedhez, ha akarod, oszlasd fel Yneveden az Ész-t. Van egy hiba, szerintem igen sok, és bizonyos használható, logikus választ kaptál. Ez a megoldás szerintem a játszhatósághoz. Keress te is ilyeneket, ha már a többieké nem jó továbbra sem.

Ellenkező esetben megbukott nálad az Ész,akkor most nem fogsz játszani MAGUS-t? :? Nem hiszem. Ez mind a világ része, valószínűleg azért rakták bele az alkotók, hogy nehogy már minden rózsaszín legyen az Északi Szövetségen belül...

Megjegyzem csöndben, mert nem a topic része, hogy a Fekete Hadurak is hasonlóan összetartók, gondoljunk csak Toron elkötelezett szövetségeseire...

Link a hozzászóláshoz

Van egy hiba, szerintem igen sok, és bizonyos használható, logikus választ kaptál. Ez a megoldás szerintem a játszhatósághoz. Keress te is ilyeneket, ha már a többieké nem jó továbbra sem.

Ellenkező esetben megbukott nálad az Ész,akkor most nem fogsz játszani MAGUS-t? :? Nem hiszem.

Amíg van erős Toron, addig van ÉSZ, ez logikus. Eszemben sincs feloszlatni.

De az biztos, hogy nálam az elfek útálni fogják az erenieket, és csak akkor fognak segíteni az ÉSZ-nek, mikor pár aquir feltűnik. Addig meg marad a fejvadászok küldözgetése Erenbe.

Link a hozzászóláshoz

No ezért jobb az élő beszéd MG :wink:

Jómagam egy maroknyi (maximum 10-12) világtól elzárkózott elfet erős jóindulattal sem neveznék kolóniának, a hat óelf rehynn irányítása alatt, kik közül a leghatalmasabb a birtokosa az egyik Vörös Lobogónak, viszont ember (!) nincs ki találkozott volna személyével, hiszen sohasem hagyja el a sirenari belső erdőségeket. -->

Link a hozzászóláshoz

shikaka: Kaptam már életemben pár érdekes válasz hozzászólást, s most úgytűnik ismét gyarapodik a sor. "Elég rasszista duma"...

Félreértés ne essen, nem veszem a szívemre mondatodat; de nem tudom, Te hogy szoktál egy emberi eszményektől, restségtől mentes idegen fajt tanulmányozni? Jómagam megpróbálom átérezni sajátosságait, kijátszani jelleme fügvényében - jelen példánknál maradva - egy elfet, s néha ha pl. ezen faj képviselőiről irogatok, ki is érződik hsz-emből. MAGUS pályafutásom hajnalán volt egy elf varázslóm, s az első időszakban lényegében "emberként" játszottam vele (haonwelli volt egyébként), majd sok MAGUS könyv, elfekről szóló egyéb írások, más - nem ynevi - szerzők tollából megnyitották előttem az eleddig zárt kapukat.

Reméltem, hogy nem veszed szívedre, mert nem sértésnek vagy provokációnak szántam.

De tény, hogy ez a "mi vagyunk az utolsó érdemes lények ebben a posványban" szerű hozzáállás számomra egészségtelen akárki mondja, mert magában hordozza a másik dehumanizálását.

Egy elf szájából nyilván másképp hangzik, mint egy emberéből. Csak furcsa volt így leírva, na.

A másik, meg hogy az elfek mentesek az emberi eszményektől... Ezt nem értem.

A hősiesség érdem az emberek és elfek között is. A gyávaságot mindkettő elítéli.

De ettől hősök, és gyáva férgek is vannak mindkét nép soraiban.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Agis, továbbra sem tudok egyetérteni veled. Az Északi elf családok együttese szerintem véletlenül sem pár tucat elf... sokkal több. Nyilván a létszámuk jelentősen gyarapodott a 12 déli elf családdal, de az ország addig is állt, gondolom, hogy hasonlóan a mai Sirenarhoz, nyilván annak tapasztalatai is segítették őket a mai szabályok megalkotásában.

Link a hozzászóláshoz

MG: véletlenül sem kezdenék veled szóelméleti és jelentéstartalmi vitába a "kolónia" szó jelentését illetőleg, lévén semmi értelme nem volna. Sajnos viszont tény, hogy az elfek jórésze odaveszett az északon dúló háborúkban a kyrek, crantaiak ellen, s népükre jellemzően, nem túl szaporák, ha megengedsz egy ilyen puritán fogalmazást. Ennek ellenére e kérdésben mindkettőnknek lehet igaza, megközelítő létszámukról ugyanis találtam pontos értékeket a szürkecsuklyások honlapján, így ezen információt meg is osztanám Veled az elf Családokkal kapcsolatban (a mérleg nyelve így feléd billent végül :lol:

Család (elf/pyar): Azon

Link a hozzászóláshoz

Agis:

Nincs szükség ezeket a dolgokat kigyűjteni, most már értem mire gondolsz.

Én arra gondoltam, hogy a hozzászólásaidból úgy tűnik, hogy nálad az elfek "jók".

Ez, ha egy elf karakter mondja, elfogadható, az rpg része. De úgy érzem - lehet rosszul - hogy te ezt kívülálló szempontból is elfogadod.

(Szerintem) Kívülállóként nézve az elfek nem jók, hanem inkább semlegesek. Legalábbis bizonyos fokú kegyetlenségre vall kitaszítani egy nyomorékot, vagy valakit aki meggyógyított egy embert.

Link a hozzászóláshoz

shikaka: Minden nép hagyományaihoz hozzátartozik a szükséges rossz, igaz pozitívan említettem hsz-emben e faj képviselőit, s ennek egyszerű oka van: számomra kedves e nép, de attól még tisztában vagyok kegyetlenségeivel, mégha mindenre van is magyarázat, pl. a Kitaszítás egy olyan amiről számos hivatalos olvasmány, értekezés szól. Emellett emberi szemmel tudom csak e népet vizsgálni természetesen, s akárcsak az amundok érzelem-alapú gondolkodásmódját figyelembevéve Yneven számos példát találhatunk hasonlóra; ennek ellenére elítélem e gondolkodásmódot, viselkedést viszont fajuk csökkenő lélekszámú képviselőjeként logikus a ragaszkodásuk a vérük megőrzésére, mégha emberi szemmel kegyetlennek vagy akárcsak egyszerüen "szobnak" (ilyet is hallottam már Klubbunkban) neveznénk e gondolkodásmódot, a más népekkel való bárminemű közösködést például. Tehát szerintem is semlegesek az elfek, lévén alapvetően "csak" pozitív nép nem létezik. Ha emlékszel a Khálok is azért lettek ily becsületesek, mert őseiket megérintették a démoni entitások, s befektítették lelküket, örök lenyomatát hagyva benne a gonozságnak. Ezt a gondolkodásmódot eltaszították maguktól, ám birodalmuk oly elzárt mindentől, hogy népük egyes képviselőin kívül nem találkozhatunk velük ynev földjén, s az őshazáról igen kevés információ áll rendelkezésre még a Hetedkorban is.

Tengermély tisztelettel:

Agis

Link a hozzászóláshoz

Osztom a véleményt! :) Nekem nem tetszik igazán a MAGUSos elf mentalitás, bár a Krániakat mondjuk elég jól eltalálták... Én több okból sem így képzelem el az elf fajt, s mondjuk az amundokkal is alapvető bajom van, de ebbe majd egy másik topicban fogok belekötni...! :lol:

Szerintem az elfek, ha már ősfaj, akkor tisztában vannak a fiatalabbak tanulatlanságával, de egyúttal azzal is, hogy a saját virágkoruk már letelt. Ennek tudatában, ha továbbra is egy számukra is élvezhető világban akarnak boldogan élni, akkor a legnormálisabb megoldás nem az elzárkózás és teljes kirekesztés, hanem az új fajok tanítgatása, fejlődés irányába vezetése lenne! Elvégre azok még fiatalok, ők meg már tapasztalt "felnőttek", s mivel elfekről beszélünk, így elég türelmesek is kell, hogy legyenek.

Link a hozzászóláshoz

Igen segiteni kéne nem pedig elzárkozni habár az emberek meg irigységgel tekintenek az elfekre szerintem az érdekes gogy egy ember hogy gyözhet le egy elf harcost ? mikor az elf már több sszáz esetleg ezer éve gyakorolja a harcot és azért ha a kjönyveket meg a magus történelmét veszük alapul akkor egy párszor megtörtént.

Link a hozzászóláshoz

Háááát... Erre mondják, hogy a hadi szerencse is forgandó, illetve, hogy lehetsz akármilyen jó harcos, forgathatod a pengét akárhány ezer éve, ha ABBAN a pillanatban nem ellened vannak körülmények, vagy bármi csupán egy villanásnyi időre nem a leg tökéletesebb, akkor megteheti veled a sors, hogy AZ a pillanat az utolsó legyen... Ilyen harc!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az lehet, hogy maga az elf job harcos, mint az ember, viszont te csatákat, meg háborúkat említesz. A csatákban viszont rengeteg múlik a tajkitkán is. Pl. tudom, hogy elf az ellenfél, akkor a természetből becsalom a városba, és máris nálam van az előny, hiszen itt egy elf sem érzi magát otthon :twisted: Szóval a harci tapasztalat még nem minden (arról pedig már ne is beszéljünk, hogy az elf szerintem nem képzi magát napi 10 órában, hiszen rá ér még arra...)

Link a hozzászóláshoz

Ezen a témán már én is gondolkodtam.

- egyrészt az elf sokat él, de van egy szint, ahonnan gyakorlással (akár partnerrel, akár egyedül) nem lehet továbblépni. Ahhoz vérre menő párbajok, háborúk kellenek, amelyeket az elfek nagy része nem él át, talán kerülik is.

- egy ember harcos nem tud annyit gyakorolni, de több 'éles' tapasztalata van, és kevesebb a vesztenivalója (a gyakorlati öröklét vs. emberi élet)

Ezzel együtt azt hiszem, hogy az elf harcos vs. ember harcos _párbajból_ többségben az elf jön ki győztesen.

A háború azonban más. A harctéri darálásban az egyéni képzettség sz.rt sem ér, hiszen párok sem alakulnak ki. A legtöbbször nem is látod aki azt, aki lezúz. Egyértelműen az alakzatokban harcoló egység a nyerő, ilyen pedig az elfeknek nem nagyon van.

Amit az elfek - a gerillataktikájuk mondjuk jó - el tudnak érni, az az erdeik védelme, haderejük azonban ebben a formában hódító hadjáratra alkalmatlan.

Link a hozzászóláshoz

Egy az egy ellen? Az már egy kicsit más.

Szerintem közelharcban az ember a nyerő. Nem hiszem, hogy az elfek annyira harcias népek legyenek, hogy a közelharcot tökélyre fejlesszék. Az ember leht csak 2-3 évig tanul harcolni, viszont az idő alatt mást nem tanul. Az elfet szerintem annyira leköti az erdő figyelése, hogy a fegyveres fejlődés neki nem számít annyira. Lehet, hogy vívni már 200 év tud, de mégsincs mögötte akkora tapasztalat, mint egy ember mögött.

Az már más kérdés, hogy az ember rendesen meg fogszenvedni, ha egy elf közelébe akar jutni :D, hiszen minden elf kíváló lövész, és az elfíjnak sincs párja

Link a hozzászóláshoz

Ne nézzétek már hülyének a hegyesfülűeket se! Szerintetek nem jók a párharcban? Nincsenek képbe taktikailag? És akkor anno aquirékkal, hogy is volt az a meccs? A többiről nem beszélve... De az biztos, a háború az más téma.

Ami viszont a közelharcot illeti, szerintem egy elf, aki rendesen képezte magát ezen a téren és foglalkozott a harci tudása csiszolásával simán kicakkoz szinte bármely embert! A levélkardot sem dísznek találták fel!

Szóval szvsz a háború valóban más téma, de párharcban biztos, hogy nagyobb százalék, mikor az elf marad alul.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...