Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Elfek - akkor és ma - mit változtak, mi maradt?


Con Salamander

Recommended Posts

Üdv!

Ha csak a világot nézzük, akkor szerintem az elf magasan jobb kell, hogy legyen a párharcban.

Először is sokkal több ideje van gyakorolni, mint egy embernek. Akkor is, ha közben végignézi, hogy nő ki egy fa.

Emellett több évezredes tudás áll mögötte, a technikák mögött, amit tanult, az embereknél sok rand, klán sem tekint vissza ekkora múltra.

Ne becsüljük alá az elfeket, bizony. Nem vagyok elf-mániás, de pl. a Sirenar szövetség éppen a harc gyakorlásában, a hagyományok őrzésében és a technikák tökélyre fejlesztésében látja a jövőt, hát ha ők nem jó harcosok, akkor senki. :)

Amarillis is mondd valamit, bár az aquir háborúk régen voltak, azok más elfek voltak, más tudással, képességekkel. Viszont azt nem szabad elflejteni, hogy a hagypmányaik egy része máig fennmaradt...

Játéktechnikailag sajnos sehogyan sem látszik meg az egy karakteren, hogy ő mondjuk 1300 éves, míg az ifjú bajvívó suhanc csak 19. Mindkét harcos közel ugyanazokkal az értékekkel lesz első szintű...

Link a hozzászóláshoz

ÜDv!

Bár kicsi késéssel, de reagálnék.

És máris eljutottunk oda, hogy az elf miért nem lehetne játszható faj...hacsak nem számolunk 5ös Int képességgel, már ami a felfogásukat illeti.

Esetleg talán a kor, de Kisiskolás elffel meg ugyebár nem sokan játszanak...

2-3 évig tanulja az ember a harcot,de közben mást nem csinál? Ilyen szerintem azért nem nagyon van. Akad ugyan, de inkább kivétel erősíti a szabályt.

Tetszik,vagy sem, de 50 év vs. 1700 év, akárhogy is nézem, jó 30X idő. Ennyi idő alatt bárki tökélyre fejlesztheti magát az élet SZINTE minden területén.

A harci tapasztalat meg már egyénfüggő,nem pedig a fajon múlik.

Lehet valaki nem harcias, de ha egész életében arra kényszerül,hogy megvédje magát a különböző népekkel, fajokkal szemben, akkor...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Igen, a probléma adott. Ennek ellenére az elf csábító és érdekes lehet a játékra.

A MAGUS engedi játszni. Szerintem fölösleges megtiltani. Az is egyértelmű, hogy nem indulhat első szintű csapatban 30. szintűre kidolgozott elf, csakmert idős.

Szóval, el kell fogadni ezt akis logikai bukfencet, és játszani első szintű elffel, aki ugyanúgy 75 Vé-vel kezd, meg Af-al, mint a többiek. De cserébe elf, különleges képességekkel, lehetőségekkel, stb. Ezel nincs szerintem baj, aki nem emészti ezt meg, ne játszon vele.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az elfek védelmében még annyit hozzá lehetne tenni, hogy azt ne felejtsük el, a rendkívűli hosszú életük, egészen más életvitelt eredményez. Napokat gondolkodnak egy problémán, gyönyörködnek a természet megnyilvánulásaiban, és hosszú órákat töltenek csendes elmélkedéssel...meg ehhez hasonlóak..a hosszú életük jóval türelmesebbé, és lassúbb életvitelüvé teszi őket. Az embernek a csekély 70 átlagévével sietni kell megtapasztalni mindazt, amit az elfek ráérnek 1000 év alatt. Az arányok azért megvannak..70-80 évesen kerülnek ki a nagyvilágba, és ezt az időt így nem "csak" a fegyverforgatással, mágiatanulással töltötték. Ezért varázslatos az ő világuk, hiszen tőlük árnyaltabban nem érzékeli semelyik faj a környezetét.

Ezért lehet olyan mértékben képzett valamiben 80 évesen, mint az ember 20 évesen.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én nem tartom feltétlenül elképzelhetetlennek, noha a MAGUS azóta már a delta fórumon kinyilatkoztatottan is NEM az a dnd-s mindenféle fajt összekeverő világ. (még, ha az UTK el...szett Bestiáriuma próbálkozik is mindenféle degeneráció játékba hozásával is).

Szóval szerintem genetikailag nem lenne lehetetlen - bár ez csak egy saját gondolat. Mindamellett én a bőrüket nem mondanám sötétnek, a dzsenneké sem fekete, csupán kreol, és egy "fehér" elffel keveredve is sokat világosodna, azt gondolom.

De a fő ellenérvem az ilyen kevergetések ellen, az, hogy csak végig kell gondolni. Itt, a mi földünkön, divatos "szóval" élve IRL, számtalan konfliktusra ad okot csak a különböző rasszok keveredése, gondoljunk csak bele egy "sárga", vagy "fekete" kedvesbe. A kultúrák számos eleme nagyon, megérthetetlenül, szinte áthidalhatatlanul más. És itt még azonos fajról, emberről beszélünk. A fenti kérdés azonban teljesen más fajra vonatkozik. Nem csak a kultúrájuk, még a gondolkodásuk, de valószínűleg még az őselemi felépítésük is különböző! A fajok között feszülő ellentétekről nem is beszélve... csak nézzünk meg ismét egy földi példát, hány csak szomszédos országban van gyűlölet... megint csak súlyosbítsuk FAJOK közé.

Persze tudom, arra van az "előtörténet", hogy megmagyarázzuk, miért lehet mégis azt, amit egyébként nem...

Összefoglalva én nem támogatnék egy ilyet, de ha feltétlenül okvetlenül nagyon kell, akkor nem tartanám teljesen kivitelezhetetlennek.

Link a hozzászóláshoz

Ha vannak félelfek, akkor mégis honnan? Nyilvánvalóan keveredésből.

MG szösszenete abban sántít, hogy míg itt Mo-on problémás a dolog, addig tőlünk nyugatra nem sokat foglalkoznak a kérdéssel (nézz csak körül Párizs, London utcáin). Ez teljesen kulturális ügy, az árja elmélet is mesterséges alkotás. Továbbmegyek, a nemzet fogalma is csak 200 éves. A franciák hülyesége sajnos az egész világra átragadt, azóta nem tudunk békében együtt élni azokkal, akikkel ezzel nem volt gond 1000 évig előtte. A populációk keveredése valamivel nehezebb ügy, de ha keletre látogatsz (India, Kína, Nepál), akkor tisztán látszik, hogy ők sem foglalkoznak vele. Nepálban például a feketéken kívül szerintem minden populáció képviselteti magát és ezek összes kombinációja is. Méghozzá nagy számban, minden probléma nélkül. Ha két szomszédos ynevbeli ország egyikében sem nézik le a keveredést, akkor lesz keveredés. Ha lenézik, akkor is lesz, csak kevesebb. Ha pedig valamilyen kulturális kötelék alakul ki a két ország vezetése közt, vagy egy ország lakosságának jelentős része egy másik fajból van, akkor óhatatlan a nagy arányú keveredés, akár egy teljesen új populáció kialakulása is lehetséges. Ez szerintem teljesen evidens. A fantasy szerintem a saját csapdájába esett. Ha 1000 értelmes fajt kreál valaki, akkor nem lehet a keveredés kérdéskört elhessegetni. Akármennyire is kellemetlen, vagy nem szimpatikus.

Persze le lehet egyszerűen zárni azzal, hogy biológiailag nem lehetséges, csak hát egy olyan világban, ahol mágiával fajokat hoznak létre, meg feltámasztanak, meg démonokat idéznek, ott ez reális akadálynak kevéssé hiteles. :)

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok! Látom már jó régen volt szó itt az elfekröl :)

A minap az elfek mágiáján tanakodtunk. Volt ugye ösmágiájuk, amit (számomra) ismeretlen módon elvesztettek. A vér hígulásáról van szó egy ponton, de ez mit jelent? Nem hinném, hogy emberekkel való keveredést.

Aztán meg van a megtartói mágia a Summariumban.

Ezen kívül vajon milyen „elf mágia“ van? Akármi is van, az az ösmágia elvesztése után kellett, hogy kifejlödjön...

Én úgy gondolom, hogy az elfeknek nincs pl. magasmágiájuk. Az egy kyr/emberi innováció az én Ynev-képemben. Ettöl függetlenül elfek vagy félelfek képesek lehetnek a megtanulására, mondjuk szerintem igazi elf csak a legritkább esetben megy el Doranba vagy Lar-Dorba tanulni.

Ki mit gondol?

Link a hozzászóláshoz
15 perccel ezelőtt-kor Quintus írta:

Akármi is van, az az ösmágia elvesztése után kellett, hogy kifejlödjön...

Miért gondolod ezt?

15 perccel ezelőtt-kor Quintus írta:

Én úgy gondolom, hogy az elfeknek nincs pl. magasmágiájuk.  mondjuk szerintem igazi elf csak a legritkább esetben megy el Doranba vagy Lar-Dorba tanulni.

Ha összerakod a kettőt, kieshet, hogy mégiscsak lehet egy saját verziójuk ebből. Biztos, hogy van pár elf, akit érdekelt ez a dolog, elment, megtanulta, törpölt rajta párszáz évet, majd visszament a szülőhazájába és kialakított egy iskolát. Ezek persze nincsenek kidolgozva, de a kráni varázslók sem valószínű, hogy Doranban tanulnak.

Az alap kérdésre szerintem a válasz az, amiket te is leírtál: megtartói mágia, magasmágia, némi ősmágia. Kétlem, hogy sámánjaik lennének, a tapasztalati mágia egyéb formái pedig megjelenhetnek valamilyen formában, de nem jelentős, különben tudnánk róla.

Link a hozzászóláshoz
37 perccel ezelőtt-kor tetra írta:

Miért gondolod ezt?

Summarium, 195. oldal. Azt gondolom, hogy az elf ösmágiára ugyanazok az alapvetések vonatkoznak, mint az aquir ösmágiára: összemérhetetlenül nagyobb hatalmú/hatású a hagyományos mágiánál, amivel az ösfajok ezért nem bíbelödtek. Ráadásul zavarja a Manahálót. A mai hagyományos mágia az utódfajok sajátja.

40 perccel ezelőtt-kor tetra írta:

de a kráni varázslók sem valószínű, hogy Doranban tanulnak.

Nyilván nemcsak Doranban lehet tanulni. De a kráni varázslók is föként emberek, nem? 
 

41 perccel ezelőtt-kor tetra írta:

Biztos, hogy van pár elf, akit érdekelt ez a dolog, elment, megtanulta, törpölt rajta párszáz évet, majd visszament a szülőhazájába és kialakított egy iskolát.

A „törpölö elfek“ kifejezésen bevallom szétröhögtem magam :D de amúgy az én Ynev-képembe a hazájába (Sirenarba végképp) Doranból visszatérö elf nem annyira fél bele. Szerintem az elfek ahhoz túl konzervatívok. Még ha lenne is egy, akinek ez eszébe jutna, nem hiszem, hogy bejönne a business.

45 perccel ezelőtt-kor tetra írta:

Az alap kérdésre szerintem a válasz az, amiket te is leírtál: megtartói mágia, magasmágia, némi ősmágia.

Az elf magasmágiát én pont hogy megkérdöjelezem... :D 

Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor Quintus írta:

Én úgy gondolom, hogy az elfeknek nincs pl. magasmágiájuk

A Rúna 1/4 ezt másként gondolja.
A mágia egy univerzális mindenki számára adott dolog Yneven. A használata csak a módszerekben tér el. A kyr mozaik mágia nem azért kyr mert csak ők használták hanem azért mert ők használták a leghatékonyabban.

Link a hozzászóláshoz
26 perccel ezelőtt-kor Quintus írta:

vegyenek át innovációkat.

Ezt nem mondtam!

Függetlenül is kifejlődhetett.

Pl. Kránban szinte biztos, hogy a kyr behatásoktól függetlenül fejlődőtt ki a mozaik mágia

27 perccel ezelőtt-kor Quintus írta:

de az elfek szerintem nem arról híresek hogy elengedik a múltat

Még az ő hosszú életüket nézve is eltelt már pár száz generáció azóta, hogy az egész népesség Ó-elfként létezett volna.

A jelenkorban talán 8 azaz nyold darab van belölük. Ez még az ő léptékeikkel mérve is hosszú idő.

Botorság volna azt feltételezni, hogy egy nép minden tagja ilyen hosszú időn keresztül hű marad a ködös múlthoz.

 

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ez az ősmágia jó kérdés... Mert ugye egyrészt, még ma is van nekik, lásd pl. rehynnek, meg az óelfek (pl. rossz csillagzat alatt kalandmodul). De a zömnek nincs, elvesztették... de hogy a vér hígulását hogyan kell érteni, jó kérdés, biztosan nem emberekkel való keveredéssel, met ha ember jön a képbe, akkor lőttek az elfségnek... márpedig itt elfekről van szó. Ezzez mindenféle misztikus magyarázatokat kell kitalálni... (és más ősfajoknál is hasonló, tehát akár együttállások, a világ megváltozása, stb is lehet...)

Az elfeknek számos egyéb mágiája is van. Egyrészt, van az álomtáncos mágia. Aztán a Rúna elfes cikke említi az elf varázslók mágiájának sajátosságait (ez egyfajta mozaikmágia, de NE KEVERJÜK ÖSSZE azt, hogy valami Doranban tanult mozaikmágia, vagy elf mágia, de játéktechnikailag majdnem megegyezik a szabálykönyv mozaikmágia fejezetével... a pszi is hasonlóképpen van több helyen. Más, más alapokon, de hogy ne 15000 diszciplína legyen leírva, játéktechnikailag ugyanaz...), aztán ott a megtartók mágiája is. 

Egyetértek, hogy ezek a hatalomszavak elvesztése után jöhettek, mert amellett aligha foglalkoztak volna vele... bár ezek is elég ősi cuccok. 

 

 

Link a hozzászóláshoz
4 perccel ezelőtt-kor Quintus írta:

Ez az amelyikben Rhianna az elfek szerelemistennöje? 😂 Nem tekinteném kánonnak, szerintem még Summarium elötti...

Üdv!

Hagyjuk már ezt a kánon kifejezést. Először is nem vagyunk egyház. A MAGUS-ban a kánon szót a GA használta, és az ő általa éppen - sokszor naponta változtatott - utasításszerű "ezt most elfogadom, azt meg már nem" jóváhagyásait értette alatta, véletlenül sem azt, amit már a kiadványokban leírtak. Ez alapján "senkit nem érdekel" mi a kánon. 

Az elfes Rúna cikk meg hamarabb volt... szóval eredetibb, mint a Summaarium. Igaz, ha eltérések vannak, akkor a forráshierarchia elvei szerint kellene megvizsgálni. Azaz létezhet a minőségi felülírás, de ha ezt meg is teszik egy-két elemmel, az még nem szükségszerűen húzza le az egész Szabó Kata cikket. 

Link a hozzászóláshoz

Érdekes felvetés, hogy ősmágia mellett ne foglalkoznának másféle mágiával. A Summárium is említ olyan akvír fajt, ami beáldozta az odtermelésének egy részét a manatermelésre/gyűjtésre (azt nem tudom, hogy kifejtették-e, hogy manahálótól függetlenül működik-e). Sosem árt, ha az elfszabású többmindent tud. Az ősmágiák, bár nincs leírva explicit, elég korlátozottak, nem lehet rajtuk akármit megfogalmazni. Minden nép természete szorosan összefügg az oddal megtölthető szavak természetével. A mozaikmágia (vagy hasonló vergődés) pedig ettől független és sokrétű.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

14 perccel ezelőtt-kor tetra írta:

Érdekes felvetés, hogy ősmágia mellett ne foglalkoznának másféle mágiával. A Summárium is említ olyan akvír fajt, ami beáldozta az odtermelésének egy részét a manatermelésre/gyűjtésre (azt nem tudom, hogy kifejtették-e, hogy manahálótól függetlenül működik-e). Sosem árt, ha az elfszabású többmindent tud. Az ősmágiák, bár nincs leírva explicit, elég korlátozottak, nem lehet rajtuk akármit megfogalmazni. Minden nép természete szorosan összefügg az oddal megtölthető szavak természetével. A mozaikmágia (vagy hasonló vergődés) pedig ettől független és sokrétű.

Ebben is van valami. Már csak azért is, mert az ősfajok hatalomszavai fajonként eltérő fókusszal, fő témával rendelkeznek. Emellett egyrészt indokolt lehet, hogy "mást is tudjanak varázsolni", és ezért mindenféle egyéb területtel is próbát tegyenek, ugyanakkor meg az is feltételezhető, hogy ha mondjuk az elfeknek az élet, a természet, a teremtés tárgykörben voltak hatalomszavaik, akkor a többit nem is tartották fontosnak annyira, hogy foglalkozzanak vele, tehát ez meg a másik serpenyőbe egy érv. Igaz, hogy az már végképp nincsen kidolgozva, hogy az egyes fajok miért csak egy, és miért pont azt a területet kapták hatalomszavak gyanánt, mert ezt adták nekik és kész, vagy mert ezt fejlesztették ki, mert ez érdekelte őket... szóval ezek lehet filozofálni. 

 

Link a hozzászóláshoz

Az aquiroknál se mindegy, hogy milyen dialektusban ejtünk ki valamit.

Könnyen lehet, hogy 50-60 mannaponttal többre jutunk, mint pár OD-ponttal korcs vagy szolga nyelve.

Ez akár az óelf nyelvnél is előfordulhatott. Simán belefér, hogy az alja nép aki nem beszélte olyan "eredetien", szépen a nyelvet ( nevezzük őket Redneck-nek :D ) más módszerekhez folyamodott.

Igazából ezek csak felvetések.

Rhianán besírtam :D De, hogy tisztán lássunk az élő Rhianna még ki se járta a sulit, mikor a cikk már megjelent, ne mossuk egybe a kettőt.

Link a hozzászóláshoz
10 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

Rhianán besírtam :D De, hogy tisztán lássunk az élő Rhianna még ki se járta a sulit, mikor a cikk már megjelent, ne mossuk egybe a kettőt.

Kérnék mindenkit, hogy figyeljünk az igényességre a nevek pontos leírásánál, mert a végén Rhiennából Rihanna , Darabolóból pedig egy Darab Olló lesz! Még a végén én is valami kun gyíkfélévé változom - nomen est omen. :D 

A kettőnek nyilvánvalóan nincs semmi köze egymáshoz, az elfek vallásáról ez (Rúna I/4) volt az első forrás, valaki csak akarta egy kicsit árnyalni a képet - aztán a summárium egy minőségi javítást hozott hozzá képest. Az eredeti rúna cikk amúgy nagyon sok értékes információt tartalmaz, ami máig megmaradt, és "be is lett építve" a M.A.G.U.S. elfjeibe.

 

Üdv,

CS

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...