Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Tarin -a kő fiainak birodalma


Con Salamander

Recommended Posts

Emberevő Hulla: ezt a holdluníros dolgot én sem tudom honnan vetted, mert tudtommal semmi köze a 3. holdhoz. A törpék tényleg még ma is csinálnak ilyet... Ahogy Darun is leírta.

Darun szintén helyeset írt a lunírról úgy általában. Semmi köze az élőfémhez, ugyanis mithrillből készül. (mithrillötvözet) Szóval MagyarGergely ezt neked is ajánlom visszaolvasásra.

A dolog jogos amúgy, rosszult tettem fel a kérdést a legritkább fémmel kapcsolatban. És d3st, nem az aluminíumra gondoltam. :):P

Darun találta el talán mire gondoltam: Adamantit.

Sokan nem is tudják, hogy ilyen létezik Yneven. Talán a készítők baklövése, vagy ötlete, vagy akármije, kinek mennyire tetszik, de belevitték a játékba. Egyetlen helyen találtam csak rá utalást, az ETK-ban, a világleírás résznél Tarin-t olvasva beleszaladhattok ebbe a szóba. Tarinban van adamantit... csak hogy soha nem kerül ki onnan, mivel soha nem találkoztunk adamantittal semmilyen kiegben, semmilyen regényben, sehol. (legalábbis én nem) De mégis, a készítők tettek egy aprócska, rejtett említést, hogy van ilyen is Yneven...

Én beépítettem az én Ynevembe, de ez még elérhetetlenebb, mint a feketeacél. :) Ami pedig ugyebár csak Kránban, a Kráni Torony mellett, szóval másszon be érte a Belső Tartományokba, akinek hét anyja van...

Üdv,

Tao

ps: MagyarGergely, bocs, ezt a hozzászólást a tieddel egy időben írtam, még nem volt ott, mikor elkezdtem.

Link a hozzászóláshoz

hmmm...köhhömm.

helló.

a fekete acélhoz kérdeznék hozzá, méghozzá annyit, h ediomad alján nem található fekete acél?mert sztem igen, mivel arafelé is aquirok élnek, és tudtommal ahhoz, h az igazán nagy hatalmúak sokáig éljenek ahhoz nekik fekete acélrra van szükségük...vagy ahhoz van szükségük, h a hatalom igéig müködjenek, éljenek tovább?

mindegy szal az aquiroknak szükségük van a fekete acélra, de tudtommal, nyersen a kövekbe ágyazva érc formályában... felhasználatlanul, ötvözetlenül.sztem!

darun:a summariumban olvastam az általad kérdezett törpés dolgot, miszert, hol tenyésztenek tarinon kivül előfémet és valóban tenyésztenek-e.amúgy meg lehet, h abban igazad van, h nem maguk a tudók ülnek az előfém tenyészetek felett és lesik őket éjjel nappal, hanem "csak" ők vigyáztatják azokat a bizonyos tárnákat....

most egyelőre ennyit szóltam volna, majd még biztos irok a témával kapcs

byezz

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek!

@Huszár, bocs, de szerintm a feketeacélnak semmi köze az aquirokhoz, mármint ami az éetüket, pontosabban az életfeltételeiket illeti.

Az ok-okozati összefüggés egészen más - szerintem.

Az aquiroknak a mágikus gócpontokra, az ilyen helyek kisugárzására van szükségük, meg az odra, de azt mintha ők termelnék...

A lényeg, hogy ahogy én tudom, egy aquir tökéletesen elvan feketeacél nélkül, annak viszont folyamatos od-utánpótlásra van szüksége. Tahát a feketeacél függ az odtól!

Ettől még persze lehetne Ediomadban is, de én még sehol sem olvastam ilyet. És szerintem nem is lenne helye ezt a ritka fémet "eljuttatni" Ediomadba. Hiszen az sokkal inkább kötődik Kránhoz, mint az aquirokhoz. (már amennyire ezt a kettőt el lehet álasztani egymástól.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A feketeacélról majd Kránnál!

A lunírok kapcsolatban vannak vmilyen szinten az égi szférákkal is. A vöröslunír a vörös, a kéklunír a kék, a feketelunír a feket holddal. Továbbá más síkokon is van hatásuk. A vörösnek az asztrál, a kéknek a mentálsíkon. A feketelunírbólé pedig nemigazán készítenek fegyvereket, mert az előző gazdája halálélményeivel riogatja a tulajdonost álmában, továbbá az élőholtakkal is összefüggésben van. Ja, és ezt a hármat mindig csak az adott hold fényében lehet kovácsolni!

Bocs, lehet pontatlan az írás, mert fáradt vagyok, beteg, és fejből idéztem. EGyébként még anno vagy a Summariumban vagy a Titkos liánsban olvastam

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek!

Csak nem stimmel nekem ez a lunír téma!

Érdekelne, hogy honnan származik a holdakkal kapcsolatos összefüggésekről, meg a mithrill ötvözetről származó információ, ugyanis én ilyeneket nem találtam!

Mást viszont igen:

"Lunír (kyr)

Mágikus fém, mely ma már nyers állapotában szinte hozzáférhetetlen a kontinensen. A bölcsek halott, tompa fényű anyagnak mondják, a holdak testvérének, amely azok teremtésével egyidős. A tiszta lunírnak nincsen hangja: az is alig sóhajtásnyi nesszel jár, ha pöröllyel sújtanak rá. Ezt a rendkívül értékes fémet varázskovácsok nemzedékei ezredéveken keresztül a vas ötvöző anyagaként használták: hosszú szertartások során hozták létre a különböző színű acélötvözeteket, melyek mind más-más tulajdonságokkal bírnak. Így ismeretes a lunírnak zöld, vörös, kék, fekete és ezüst változata; illetve egyesek esküvel állítják, hogy saját szemükkel láttak hatodik fajtájából, a legendás holdlunírból készült tárgyakat is."

Ez a Bábjáték és más elbeszélések című novelláskötet 386. oldalán olvasható, és ez ugyebár hivatalosan kiadott MAGUS könyv. Ebben pedig még véletlenül sem említik a fenebbi feltételezéseket!

(Megjegyzem, még véletlenül sem szeretnék kötekedni senkivel, csak hát jó lenne tisztán (lunír fényben) látni...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egyébként sztem a lunír nem lehet annyira nagyon ritka, elvégre MT szerint a Rackla-lovas is mithrill fegyverrel és lunír vérttel indul. Ezt most néztem ki. A törpe, aki nem hagyja el hazáját szinte észre sem veszi, hogy a Lunír fegyverek karbantartására képes kovácsok milyen ritkák. Egy kalandozó esetén azonban kicsit más a helyzet

Utánanéztem, és valami netes kiegészítőben találtam, bocsi mindenkitől. De azért sztem jó ötlet.

Link a hozzászóláshoz

Nos én egy ilyen leírást találtam az eleven fémről egy régebbi szószedetben. Lehet, elhangzottak már belőle dolgok, de gondoltam megosztom itt, hamár megtaláltam.

,,Ynev legkülönösebb életformája, melyről a bölcsek sem tudnak eleget. Keménysége, ötvözhetősége túltesz még az abbiton is, értéke is felülmúlja azét. Az élő fém megmunkálásának tudománya csupán néhány beavatott tarini kovácsmester számára hozzáférhető, mert a fémnek akarata van, így csak azzá formálhatják, amibe beleegyezik.

Beszélni képtelen ugyan, ám gondolatait, érzéseit, akarátát mentális energiái segítségével hozza mások tudomására; mint mondják, makacssága felülmúlja még a híres abasziszi öszvérekét is. Eleven fémből kovácsolt eszközt birtokolni olyan, mint hűséges társsal kóborolni, ám csúful járnak mindazok, akik a fém akarata és szimpátiája ellenében próbálják használni fegyverüket. Ki nem védett csapások, félrecsúszó támadások, hüvelyébe szoruló kard... és ezek csak a figyelmeztető jelek.

Az eleven fém csupán Tarin röghegységeiben, Doardon bérceinek sziklakatlanjaiban és a Yian-Yiel hegység mély barlangjaiban "él" meg, ám pontos lelőhelyeinek titka nem ismert."

Odv.

Link a hozzászóláshoz

A lunírról:

Hát nem ez az első ellentmondás a MAGUS világában. ;) Hiába, a készítők is "csak" emberek.

Nem tudtam arról az infóról, amit MagyarGergely írt utcsó hozzászólásában. De tudtam viszont arról, hogy hivatalos információ az is, hogy a lunír mithrillötvözet, és máig készíthető. Amit viszont te írtál MG, aszerint nem ötvözet, hanem külön fémfajta.

Pred: igen, a racklalovas elvileg "első szinten" is lunírvérttel és mithrillcsatabárddal indul, de az először is nem 1. szint, hanem 5. szintű harcos ugyebár, másodszor pedig ki kell érdemelni, csak tarini törpe lehet, stb. És mindemellett a racklalovast én NJK kasztnak tartom, mert szvsz NINCS JK racklalovas... ezt ugyanolyan b*romságnak tartom, mint a kalandozó sirenari erdőjárót. Nagyon erős kasztok, és történetileg semmi értelme JK-nak engedni. A rackla először is vak, és csak a tarini tárnákban él meg... a racklalovasok Tariniak, nem Ynev felszínére valók. Hasonló a véleményem a sirenari erdőjárókról is, de ez most nem ide tartozik. Szóval a lényeg, hogy a racklalovas szvsz szintén egy baki volt a készítők részéről. Már azért is, mivel egy hivatalos leírás szerint (amint említettem fentebb), a lunír ugye a mithrill ötvözete. A mithrill nyers érc, nem kovácsolnak belőle gyakorlatilag SEMMIT. Nem használják fegyverek és vértek kovácsolására alaphelyzetben, csak ötvözve, és ez lesz a lunír. (tudom, már az ETK-val is ellentmondásban van ez, mert ott is vannak mithrill vértek.)

Tao

ps: rengeteg ellentmondás és hiba van a MAGUS rendszerében. De ez nem baj, nincsen tökéletes rendszer, még közel tökéletes sem. Főleg egy ilyen összetett és sok kiegészítővel és regénnyel megdobott rendszerben. A lényeg szerintem az, hogy mindenkinek alakuljon ki egy saját Ynevje, és legyen a lehető legkevésbé ellentmondásos. Mindenki döntse el így a mithrillről is, hogy ő hogyan használja. És a racklalovasról is, és mindenről. A lényeg, hogy a saját világképébe illjen bele. Ja és attól, hogy a rendszernek vannak hibái, attól még I LOVE THIS GAME!

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

MagyarGergely: nos én ehhez a Bábjátékos dologhoz csak annyit tennék hozzá, hogy ha jól tudom, akkor ez már D20. De nekünk szerintem a lunír akkor is mithrill ötvözet. Azt konkrétan megmondom neked, hogy a Bestiárium (harmadik kiadású) 80.oldalán találod meg, a Crantai kóborló leírásának a végén. A vértek meg a Titkos Fóliáns 198.oldalán vannak táblázatba foglalva, a mithrill csatabárd értékei egy oldallal visszább vannak.

@huszár: EH! Dartonra... Már háromszor átolvastam a Summariumot, de még mindíg nem találtam meg, hogy hol szerepel az, hogy Tarinon kívül szaporítanak eleven fémet.

Pred: Na azért. Most már tényleg elsírtam volna magam, mert én még hasonlóra sem emlékszem, pedíg mind a kettőt teljessen kiolvastam. És elvileg a lunír tényleg nem annyira ritka, de ha figyelembe veszed, hogy kiknek van és hogy mennyi az értéke, akkor a JK-knak azért ne legyen! A kovácsolásához leginkább a törpék értenek, meg esetleg pár kovács, de ők is féltékenyen őrzik a titkukat. Ja, és nem valószínű, hogy emberek lennének!

Hunter: Szokásos kérdés: melyik/milyen szószedet??? Egyébként nem tűnik rossznak, bár a Doardon és a Yian-Yiel nem világos. (már mint az, hogy hogyan került oda)

TAO: most néztem én is utána. Adamantit??? Te jó ég!! És ráadásul úgy tüntetik fel, hogy kereskednek is vele. Anyám!!! Egyébként azért fúrcsa, hogy ez eddíg szintecsak neked szúrt szemet. És igazad van, mindenkinek legyen saját Yneve, de azért az az Ynev, ahol mindannyian ott lehetünk, azért annak is legyen valamilyen arculata. És hiába minden, mert a hibái ellenére mi még is kitartunk mellette!A'frad!

Darun

Link a hozzászóláshoz

Helló mindenki!

Én is törpe kedvelő vagyok, szóval hozzászólnék ehhez a Tarin témához. (Viszont nem elemzem a ritka fémek harcértékeit, azon azt hiszem már túl vagytok.) Tarin hatalmas földalatti városokkal büszkélkedhet, ám szerintem mindegyik városhoz tartozik egy-két felszíni/félfelszíni település, amely ellátja a tömegeket élelemmel. Mert bár termeszthetnek a barlangokban gombát, az élelmezést nem oldhatják meg ennyire egysíkúan. (Nem is beszélve a komló fontosságáról a törpe társadalomban. :D ) A papok sem teremthetnek minden nap több tucatszor élelmet (nem lenne méltó hozzájuk).

Ahhoz pedig egyenesen ragaszkodom, hogy a törpe nők nem szakállasak. Az alapkönyv szerint a férfiak arcát legtöbbször (de még az övéket sem mindig) szakáll díszíti.

Tooma adjon erőt mindannyiótoknak!

Link a hozzászóláshoz

Üdv

Törpék elvileg bárhol előfordulhatnak, csak ki kell dolgozni, miért, meg hogyan is kerültek oda.

Az Északfölde is foglalkozik egy nagy Tarinon kívüli törpe-teleppel, a Démon átka kiegészítő a Déli Városállamok területére is beteszi a törpéket.

Véleményem szerint az Északi Hármak területén egészen gyakoriak, Akad még Beriquelen is, meg Észak Yneven nyilván több van, mint Délen, lévén, ez van közelebb. Szerintem elsősorban olyan helyeken élnek, ami tetszik nekik, tehát sok a kő meg az érc. Ezért többnyire hagységek közelébe települhetnek az ilyen kis, kiszakadt telepek, pl a Sheral egyes részaire nyugodtan ki lehet dolgozni párat. De pl. nem hiszem, hogy a Taba-el Ibarába sok törpe vágyna...

Ha jól tudom, egyébként a fentieken és az általad említetteken kívül hivatalos MAGUS kiegészítő nem említ máshol törpéket, viszont sehol sem szólnak ellene, szóval a KM fantáziájára van bízva.

"Ahány KM, annyi Ynev"

Link a hozzászóláshoz

Hali!

Szerintem meg szinte bárhol előfordulhatnak törpék.

Amiben biztos vagyok, az az, hogy Erionban vannak törpe kolóniák, meg ugye Ifinben is van legalább egy törpe kolónia.

Amit meg még hozzá tennék, hogy valószínűleg élnek Keanorban, Kahréban, a Városállamokban, Gianagban.

Annyit tennék még mondandómhoz hozzá, hogy az északi kontinensfélen érthető földrajzi okokból kifolyólag sokikkal több törpe él, mint a déli kontinensfélen.

byezz,

@

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

--Adamantit..? Kérnék egy beillesztést a Tmáról mert nem láttam de érdekelne...

--A csodás fémek...: A mithrill mint nyers fém is szerintem felhasználható.

(Lásd : arany, ezüst, pirit stb .. stb minimális tisztítással)

A Lunir az megint más... A mithrill-t több anyaggal , és mértékben lehet ötvözni, Ezért jönnek létre a különböző minőségű Lunírok. (van ami gyengébb az Abbitacélnál!) Nem feltétlen lesz minden fegyver vagy vért ami Mithrilt tartalmaz Hatalams erejű! És amik azok legalább Ritkák.

És igen is legyen sok féle fegyver anyag , mert ez is színesebbé teszi a Fegyvertárat és örömet okoz a játékosnak pl: A lovag megszerez egy teéjes xyz(szín) lunir vértet Mekkora öröm neki! pedig lehet hogy gyengébb mint egy abbitacél vért, de azlrt lehet hogy ha volt is neki inkább ezt hordja majd, mert azért ez csa ritkább...

A bónuszok meg kit érdkelenek!? Amíg nem +60 van a fegyvereken mindenki könnyedén legyözhető szerencsével IS...(01-00)

--Törpék: A törpéknek nincsenek Térbeli korlátai, annak ellenére hogy a barlangokat szeretik(első sorban amiket ők készítenek), minden más helyen is előfordulhatnak.(PL: Rakla lovassá váláshoz a jó ügy érdekében küldik el őket kalandozni... Ergó minimum a jövendőbeli raklalovasok azok akikbe B

Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem!

Segítsetek nekem néhány dologban a törpékkel kapcsolatban!

1.) milyen isteneik vannak a törpéknek az amúgy mindenhol említett 3-on kívül? - mert a rúna olyasmit mond h. ők a legfontosabbak de nem az egyetlenek...

2.) kb mennyi törpe él Yneven (Tarinban ill máshol - abasziszi v. rigoy-öböli diaszpóra)

3.) a sumi szerint vmi miatt a törpe nők kb 75 évente foganhatnak újból viszont asszem csak 200 éven át képesek szülni... - ez viszont azt jelentené h. átlagban egy törpe családban 2-3 gyerek lehet...nagyon max 4...viszont ahhoz h. egy közösség fenntartsa a lélekszámát átlagban 2.3 gyerek kéne családonként (ez a mai földi halálozási arányokkal van számolva)...viszont ismerve ynev viszonyait - járványok, háborúk (főleg Tarinban az orkokkal ugye állandó), bányabalesetek, szörnyek stb... - sztem ez a szám minimum 3 de inkább afölötti átlagos családonkénti gyerekszámot jelentene...és ettől még mindig csak stagnál a népesség...tehát itt vmi hibádzik...

4.) tarinban elvileg - a sumi szerint ha jól emlékszem - 4 v 5 nagy város van...de mennyi van a felszínen? és mivel foglalkoznak?

5.) tudja vki kb. hány kiló egy törpe?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Kispalko,

1, Igen, van még, pl. Ramog vagy Sarrag. Aztán vannak istenihez hasonlító (de nem igazi, hagyományos értelemben vett isten)alakok is, mint Tyrrano, Sugro, vagy az ősök, Morri, Gór, Kahir is.

2, Hát, nem tudom, említi-e a Summaium, de át kellene nézni... Szerintem elég, nem annyira lényeges pontosan, úgy gondolom, de ha fontos, derítsd ki, illetve hátha ki lehet számolni a Summarium adataiból... én nem vállalkozok rá. :)

3, Szerintem ez nem az egyetlen ellentmondás, tökéletes rendszer nincs. Szinte biztos, hogy az alkotók nem számoltak ennek így után, ami lehet, hogy igaz, de kell? Egyébként ha ez fontos, változtasd meg, és legyen pl. 50 év... nem hiszem, hogy olyan egetrengető felháborodást keltenél vele a játékosaid körében... Megjegyzem, az is lehet, hogy a törpe nép lassan fogy, jó kis utolsó csapás lenne! Bár ez nincs sehol így leírva.

4, Tarinban 4 nagy felszín alatti város van, Gromthi-karr Khazad, a főváros, Gebgór, Hútharad és Sagtakarr, ezek mellett pedig több kisebb, nincsenek megnevezve, szerintem ha kell, nyugodtan alkothatsz többet is.

Felszíni város csak Konkh és Fazard van megemlítva, meg Kharr ag-Uzdún, de az ugye elpusztult. Ezekből is van több, bár ritkábbak, és jelentőségük, méretük is kisebb, mint a felszín alattiaknak. A szabálykonyvek nem említenek sév szerint többet, ha kell, szerintem ebből is alkothatsz magadnak többet is.

A törpék felszíni városaiban főleg kereskedelemmel,és a felszínen termő növények termesztésével foglalkoznak. Emellett kis logikával sok egyéb dolog elképzelhető...

5, Hát, nem emlékszem, írja-e a Summarium azt kellene átfutni, de szerintem 40-80 között mozoghat, persze alkattól függően.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

pl. Ramog vagy Sarrag. Aztán vannak istenihez hasonlító (de nem igazi, hagyományos értelemben vett isten)alakok is, mint Tyrrano, Sugro, vagy az ősök, Morri, Gór, Kahir is.

abban tudnál segíteni h. őket milyen minőségben tisztelik? úgy értem ahogy pl. Tooma a hadisten...

nem annyira lényeges pontosan

igazából mint a kérdések többségénél itt is inkább a kíváncsiság hajtott :D

meg abból már úgy kb meg lehetne mondani h. a zh-kban mekkora létszámmal vesznek részt...(bár őszintén szólva kétlem h. százezres nagyságban mint ahogy azt az ilarokról írja a Észak Lángjai...)

az is lehet, hogy a törpe nép lassan fogy, jó kis utolsó csapás lenne!

ez eddig eszembe se jutott... de ötletnek nem rossz!..sőt....

Kharr ag-Uzdún, de az ugye elpusztult.

Hogyan?és miért? errről nem tudok sajnos...hol lehetne utánanézni?

A súlyukat tekintve szvsz az alkatuk eléggé adott... :D

én a magasságukat kb-ra olyan 1-1,5-1,6 méterre lőttem be...és arra gondoltam h. mivel erősebb csontozattal és izomrendszerrel rendelkeznek az embernél az "óriásaik" akár mázsa körül is nyomhatnak...

mi a véleményed?

Link a hozzászóláshoz

Zug zug!

Kispalko:

1. Tudom hogy ezzel sokan vitába szálnának, de szerintem Sugrót is nyugodtan nevezhetjük istennek. Megemlíteném még a Bahúbok istenét, aki Zimah, a Szökevény néven vált ismerté. Az ő kolóniáik találhatóak a Doardon hg.-ben. (Sumi 107.old.)

2. Már fél órája keresem, de nem találom, pedíg le van írva. Tarinban kb. másfél millió törpe él, én így emlékszem, és átszámoltam a családok felépítését, és az is ezt az eredményt adta ki.

3. Khmmm... hogy pontossak legyünk, a törpe nők szervezetének a szülés után 50-75 évbe telik feltöltődni, a törpe nők ötszáz éves korukig termékenyek. Ez 3-4 gyerek kihordását jelenti. (Sumi 103.old) Tarinban jó a közbiztonság és a törpék szervezete is erős, kevés betegség fog ki rajtuk. A balesetek száma is szvsz elenyésző. Ne feledjük hogy a törpék szemében mennyire fontosak az utódok és az ősök (jövő és múlt)

4. A Sumi négy barlangvárost nevez meg. A felszíni városok a kereskedőkkel tartják a kapcsolatot illetve értelemszerűen olyan munkákat végeznek itt, amit a föld alatt nem lehet. Főleg kereskedelemmel foglalkoznak. A legnagyobb a Fród törzs területén épült Konkh. (Sumi 106.old)

5. Nincs leírva hogy a törpéknek mennyi a súlya. De én is mázsásra gondoltam, tekintve hogy jóval erősebb testalkatúak az embernél. A magasságuknál a hatnegyed láb 1,5 földi méternek felel meg.

Bár nincs leírva hogy a törpe seregek hány főt számolnak, százezernél többre én se tenném őket, és nem túl valószínű, hogy bármily vész miatt elküldjék az összes harcost, elvégre nem hagyhatják védtelenül a hátországot. (más kérdés, hogy védtelen azért akkor se lenne.)

Darun

Link a hozzászóláshoz

Üdv :!:

Bár én még kezdő kalndozó vagyok és nincs meg túl sok kiegészítő így lehet h butaságokat kérdezek :oops:

A fegyverekről amikről beszéltek tényleg elég táposak és mivel ritkák szerintem mindenki szivesebben viselne Pl. lunir vértet mint addit még ha gyengébb is?

Szeretném még tudni hogy mik voltak azok a bizonyos csapások.

Gondolom emiatt hagyták el az őshazájukat a törpék.(nem tudom h irják Berqielt :? )

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A törpék súlyáról: Nálunk egy átlagos törpe súlya 100+ ynevi font (=1kg).

Az 1,6 lábat pedig kicsit soknak találom, mivel mai világunkban is egy alacsonyabb hölgy 150 és 160 cm között van, és nincsenek is olyan kevesen. Ehhez viszonyítva nálunk egy magas törp olyan 1,4 láb körüli, súlya pedig 110 font. Van is egy törp-JKnk, egy gladiátor, ő 1,42 láb és 120-130 fontot nyom (no persze 19es erő, 18as egs és 17es állóképesség mellett). Amellett hogy jóval vaskosabbak, a csontozatuk is sokkal nehezebb és erősebb. Ha vonunk egy kis párhuzamot és megnézünk egy generációk óta komoly fizikai munkát végző családból származó egyént, az ő csontozata is erősebb bizony, sokkal inkább megedződött a família, és ez öröklődik is (legalábbis én ezt a követleztetést vontam le tapasztalataimból). Röviden tehát nálam mázsa fölöttiek a törpök, de mifelénk egy 16os erejű ember egyén is már legalább ennyit nyom...

Üdv

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...