Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Szerepjáték Szépsége, avagy miért is játszunk?


TAO

Recommended Posts

Jóestét hölgyek, urak!

Bevallva az igazat, még nem volt női csapattársunk, de éppen ma jelentettebe az egyik haverom, hogy a ma esti kalandunkban részt fog venni egy hölgyemény.

Nincs semmiféle sztereotípiám a női játékosokkal kapcsolatban, így kis izgalommal várom a fejleményeket.

Majd írok, hogy milyen tapasztalatokat szereztem!

Remélem, hogy jól fog kinézni! :D

Darton legyen veletek!

Link a hozzászóláshoz

Egy itteni hozzászólást olvasva merült fel bennem a kérdés.

Vajon hova tart a szerepjáték, ha már a magukat "nagyoknak" és "régieknek" nevező emberek is olyan dolgokat keresnek benne, amire nem szabad hogy választ adjon. Minek előadásokat és más eszmecseréket folytatni egy olyan világról, amit a képzelet szült (mindegy, hogy kié..).

Az egész az értelmét vesztené el ezáltal... beskatulyáznák, keretekbe szorítanák és úgymond "helyretennék a dolgokat".

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nagyon egyetértek Andoronnal!

Mindenkinek van saját Yneve, és a felmerülő kérdéseket pedig megoldja a KM, azért van. Ami le van írva a szabálykönyvekben, az ugye fix, a többit meg hadd képzelje már el mindenki...

Mindazonáltal nem tartom fölöslegesnek a szabályokról folyó beszélgetéseket, mert az ugye megvan - mert kell - és lehet benne kérdés. Ugyanígy szerintem jó a különböző saját anyagokkal kapcsolatos megbeszélések, hiszen akkor több ember véleménye is szerepet kaphat benne.

És azért jónak tartom, hogy van pl ez a fórum, ahol meg lehet beszélni a dolgokat, hisz sokaknak van kérdése, nem mindenkinek van meg minden kiadványa, sokan kíváncsiak a többiek véleményére. De azért nem kell túlzásokba esni és "MAGUS világkép tanfolyamokat" szervezni...

És ezt a hozzászólást javasolnám annak is elolvasni, aki leragadt amellett, hogy "miért nem olvasott valaki ki egy földi könyvtárat, mielőtt megír egy cikket", vagy aki a földi tudományokra hivatkozva fikázza a MAGUSt, legyen itt szó a varázsló problémáiról, vagy arról, hogy miért kétkezes a slan-kard. (és hogy magamat is szidjam, aki túlságosan leragad a földi páncéloknál! Hiába, nem vagyok tökéletes, pedig úgy igyekszem :) )

Ahogy Andoron is írta: ez JÁTÉK meg FANTÁZIA világ, és SZÓRAKOZÁS.

Ez a lényege.

Link a hozzászóláshoz

Ahoy,

Andoron: ha az én hozzászólásomra gondoltál akkor (ahogyan ott is írtam) megnyugtatlak, hogy soha nem lesznek ilyenek (legalábbis részemről). Azt azonban vedd figyelembe kérlek hogy amíg van egy modul ami 15 mesélőnek 15 különböző modult jelent akkor nem lesz esély annak pontozására sohasem.

A megjelent anyagok hatalmas mennyiség, aminek elolvasására és megértésére lassan kevés igazából annyi idő ami mondjuk egy középiskolásnak a szabadidejéből marad hobbijára.

Az ötlet (amit hangsúlyozom hogy azonnal elvetettünk) ebből jött, hogy mind a magunk meséit valahol egy közös yneven mesélhessük a táborok alkalmával, különösen ha mesélő forgás van és ezzel a játékosokba nerősítsünk egy olyan Ynev tudatot ami valóban közös lehet.

Azonban mint látod (magadban is) erre olyan nagy az ellenérzés mára bárkiben(bennünk is), hogy meghallgassa a másik ynev világképét, hogy inkább szül haragot és viszályt ez a megoldás mint azt amit szándéka van. Ezért nem is foglalkozunk ezzel olyan formán ahogyan azt már negatív fantazmagóriádban lefestetetted.

Köszönöm ezt a "kiégett, kihalt" megfogalmazást.

Link a hozzászóláshoz

Amund:

Nem, nem CSAK a te hozzászólásodra írtam. És nem fantazmagória, hiszen az ha jól tudom képzelgést jelent, ez pedig a legkevésbé sem az.

Gondoltam, és megosztottam veletek a gondolatom, hogy ki vette magára, akinek nem kellett volna, vagy ki nem, akinek meg kellett volna, nem az én dolgom. Mindenesetre valahol mindenkinek ajánlott elgondolkodnia rajta, hiszen itt már olyan viták is vérre mentek, amiknek nem szabadott volna. Volt olyan, amiben te is vitáztál, volt olyan is, amiben részt sem vettél, és más vitázott, szerintem ez NEM személyfüggő, inkább habitus-függő.

A világképek megosztását mindenki szivesen veszi szerintem, amíg erről van szó, addig nyitott a legtöbb ember, a vitázások nem fajulnak el... csak ott, ha valaki rá akarja kényszeríteni az ő világképét a másikra, neadjisten mindenki másra, hogy ez a jó, a helyes.

Persze mindenki szereti, ha igaza van (én is) éppen ezért szereti, ha elfogadják az ő világképét bizonyos dolgokban. Csak erőltetni nem jó...

Ha már a Morális szabály című modul is szóba jött...

A modullal szerintem semmi gond nem volt. Elég egyedi a világnézete, az már igaz, de elfogadtuk, szerintem mindannyian (még a Slan-Pallost is).

Link a hozzászóláshoz

Ahoy,

Andoron: ahogyan olvasom a különböző versenyeken megjelent modulokat (mert mindig igyekszem beszerezni az összes aktuális versenyét, szeretem az yneven játszódó modulokat) azt látom hogy sokszor az íróik igen nagy tévhitekben élnek ami annak köszönhető hogy sok mindent nem olvastak el és nem fordítottak időt különböző ynevi helyszínekről és személyekről szinte semmit.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

látom hogy sokszor az íróik igen nagy tévhitekben élnek ami annak köszönhető hogy sok mindent nem olvastak el és nem fordítottak időt különböző ynevi helyszínekről és személyekről szinte semmit.

Ezen én nem csodálkoznék, tekintve, hogy Ynev legtöbb anyaga enyhén szólva is nem hozzáférhető. (értsd hiánycikk, megszűnt, stb. ) Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy akkor nem kell tudni róla semmit, csak én tartózkodnék az ilyen fölényes megjegyzésektől.

Így fordulhat elő hogy egy-egy modul teljes egészében elfelejti az olyan kis horderejű dolgokat mint pl. a Dúlás, a 14. Zászlósháború, a Manifesztációs háború, shadoni trónviszályok kora és az istenek egymás közötti harcai (kicsoda Morgena, Mi a közös Orwellában, Domvikban és Ranagolban).

Ezzel azért egy kicsit vitatkoznék. Az első három ok.

Ha a Shadoni trónviszályokat vesszük, akkor az szinte csak lábjegyzet a MAGUS-ban, bár nem mondom, hogy nem lényeges. De még a Summarium Shadonos része sem kezeli olyan kiemelkedő eseményként, mint mondjuk a dúlást. A Vas vágot nem nem biztos, hogy mindenki olvasta... Meg a "Kornya szószedet", ami sajons csak az ABC első harmadáig terjed... is jóval a MAGUS első "halála" után jött ki, és nem is jelent meg hivatalos helyen, tehát nem ként úgy kezelni, mint a "NAGY" eseményeket.

Az istenekről meg megint csak annyit, hogy ez a sajátságos nézet is jóval a "pártszakadás" után jelent meg, előtte semmilyen jele nem volt, a szabálykönyvekben nincs róla szó, egyedül a Geofrámia - aminek csak el kell olvasni az előszavát, és máris od lehet tenni az egyenlőségjelet, hogy opcionális - említi. (Szerintem kár volt, de mindegy.)

Általánosságban. Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de engem kifejezetten untatnak már az olyan modulok, amikből csapvízként folyik, a manifesztáció, meg a dúlás. Ezért szerintem nem kéne egyből leszólni az olyanokat, amik megpróbálnak egy kicsit mással is foglalkozni Yneven. No nem mondom, hogy ezekről meg kell feledkezni!

Én a magam részéről azokat a modulokat sem szeretem, ahol egész Ynev sorsát változtatgatják a kalandozók, mert mi van, ha nem jól sül el? Na ez rombolja le igazán az Ynev képet. Szerintem a nagy események, meg a nagy karakterek (Gorduin, meg ilyenek) nem azért vannak, hogy a karakterek játékszerei legyenek. Ezeket csak meg kell említeni, de ezek tények. Persze nagyon jó kalandok lehetnek a manifesztációs háborúban, meg a Dúlásban, de nehogy már megváltoztassák Ynevet egy kalandban... Szóval szerintem nem csak ezekről szólhat egy kaland.

A Morális szabályt én a címe alapján rögtön a kukába dobtam, de most már el fogom olvasni, mert kíváncsi vagyok!

Az elmúlt ávekben viszont olyan sok negatív, ynevet szinte lábjegyzetként kezelő modullal találkoztam hogy engem igenis néha bánt az amikor a világ megálmodóinak munkáját figyelmen kívül hagyva önkényesen tesznek vele bármit a fantázia és a kretivitás oltárán felálfozva az ő álmaikat, melyeknek hála ma szerepjátékozhatunk.

Hát, nem mondom, hogy figyelmen kívül kell hagyni a világot, de nem csak a Dúlásról, meg a manifesztációs háborúról, meg Krán és a világ ellentétéről lehet mesélni... És ha ezek nincsenek benne egy modulban, meg nem ezekről szól, attól még lehet jó.

És a MAGUS írói maguk buzdítanak az önálló ötletekre, meg az önálló világképre, meg a kitalálásra, és ezt a szabálykönyvek leírásai nem csak hogy engedik, de támogatják is (szerintem ez a MAGUS egyik legnagyobb értéke) szóval nem hiszem, hogy a modulok annyira ellenükre lennének.

És arról, hogy ki rombolja le az alkotók álmát... hát, tükörbe kellene nézni egyeseknek. (ezt itt most nem rád értem, Amund, bár nem tudom, mennyi közöd van a MAGUS-hoz). De szerintem nem azok, akik modult írtna, és képesek még valamit ALKOTNI a témában, nem csak veszekedésre, meg mindenféle üzleti "zsebeljük ki a népet" vállalkozásra, meg pereskedésre képesek.

Egy kérdés a végére: háromszor? Melyik a harmadik?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Amund hozzászólására szeretnék reagálni. Bár Nagyon kevés a tapasztalatom a MAGUS-ban, és igazán tapasztalt KM-rel sem játszottam még, de azt hiszem, hogy joggal mondhatom: ahogy az életben úgy a MAGUS világában sem születik mindenki professzornak, legyen az KM vagy JK.

KM-ek és a modulírók védelmében csak annyit szeretnék hozzá fűzni, hogy a játékosok szintjéhez és érdeklődéséhez kell igazodjanak. "Ami nem megy nem kell eröltetni". Akit érdekelnek az ehez hasonló dolgok JK-ként az úgy is utánna néz dolgoknak, vagy ha lustább megkéri a KM-et!

A világmegváltó dolgokról csak annyit, ha van annyira IQ nuku valaki, hogy már lejátszott partit akar újra játszani az megérdemli, hogy a KM likvidálja! A múlt szentségét tényleg nem szabadna, holmi ifjonc hőstanoncok kényére, kedvére átengedni! Abban semmi élmény nincs ha az ember összejön egy engedékeny KM-rel, és a Nagy dolgokra pályázik, mert az a történet érdekében majdhogynem mindent megenged! AKKOR HOL MARAD AZ IZGALOM???

Ezért én úgy vélem, hogy az arany középút még mindég járhatóbb az ynevi történelmet illetően.

A hősködésről csak annyit: mindenki a Saját cselekedeteivel és ne a történelmi személyek tetteinek átírásával akarjon nevet szerezni magának!

"Bár iflyonc és tapasztalatlan voltam egykoron, mégis a kitartásom és győzniakarásom, nevet adott a Tettek mögé!" (ismeretlen)

Link a hozzászóláshoz

Ahoy,

Magyargergely:

Ezen én nem csodálkoznék, tekintve, hogy Ynev legtöbb anyaga enyhén szólva is nem hozzáférhető. (értsd hiánycikk, megszűnt, stb. ) Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy akkor nem kell tudni róla semmit, csak én tartózkodnék az ilyen fölényes megjegyzésektől.

Ha valaki modult ír egy versenyre mert kedve van vagy felkérték az számomra mindig egy kitüntetett pozitívum mert a szándékot én mindennél többre értékelem. A hibát abban látom mikor ezen urak/hölgyek olyan műveket hoznak össze ynev világára mint: Hüllők harca, Acél sikolya, Kapu kitárul stb... Amik mondjuk egy DnD-ben megállhatnák a helyüket, hiszen ott a rendszerhűségen van a hangsúly, de a M.A.G.U.S. Ynevén, mely egy világközpontú játék nincsen helye jobbágyokkal beszélgető ősaquirnak, játkos kedvű idődémonoknak akiket csak belső időben lehet látni és arra hogy egy fosztogató rablócsapat áttörje a Pengefalat kétszer.

Ha a Shadoni trónviszályokat vesszük, akkor az szinte csak lábjegyzet a MAGUS-ban, bár nem mondom, hogy nem lényeges. De még a Summarium Shadonos része sem kezeli olyan kiemelkedő eseményként, mint mondjuk a dúlást. A Vas vágot nem nem biztos, hogy mindenki olvasta... Meg a "Kornya szószedet", ami sajons csak az ABC első harmadáig terjed... is jóval a MAGUS első "halála" után jött ki, és nem is jelent meg hivatalos helyen, tehát nem ként úgy kezelni, mint a "NAGY" eseményeket.

Lehet, de nekem ne üljön le mégegyszer úgy mesélő hogy 3700 után mesélve kijelenti hogy a shadoni király megbízásából tevékenykedő árnyjárók vagyunk és a mission az hogy...

A hozzászólásom nem arra utalt, hogy ezeket mind elfelejtik, hanem arra hogy sokszor nem veszik figyelembe. Ismét csak utalni tudok a "Tetemre hívás..." című modulra mely a féldomíniumok területének életét volt hivatott bemutatni minden kettőségével és visszásságával egyetemben illetve a "Váratlan vendágre..." mely a Dúlás hadmozdulatai után visszamaradt lovagvár életébe vezet be. Ezen történelmi hátterel megfestéséhez több mesélő közös munkája és utánaolvasása kellett mire azt mondtuk hogy igen, ezt szeretnénk mesélni, mert nem monnd ellent a világnak és emellett hangulatos is, szerintünk...

Az istenekről meg megint csak annyit, hogy ez a sajátságos nézet is jóval a "pártszakadás" után jelent meg, előtte semmilyen jele nem volt, a szabálykönyvekben nincs róla szó, egyedül a Geofrámia - aminek csak el kell olvasni az előszavát, és máris od lehet tenni az egyenlőségjelet, hogy opcionális - említi. (Szerintem kár volt, de mindegy.)

A Geofrámia máig a legjobb kiegészítő és annál nagyobb jót nehezen tehetett volna Gáspár.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hozzászólás a téma "nagy horderejű Ynev megmozgató modul részéhez":

Szerintem mindenképpen jó az, ha egy nagyszabású rendezvényen, -ami igazából mindenki számára csak egy van egy évben, kinek ez, kinek az- egy nagyobb hangvételű akár Ynev megmozgató versenymodul kerül lemesélésre.

Egyrészt egy ilyen "Ynev megmozgató" jól megkomponált modul emelheti a rendezvény színvonalát és mivel a versenymodulban lejátszott, megtörtént események nem kerülnek be a "hivatalos" ynev képbe ezért látható egy úgy változtatott Ynev melyet nem egy író írt le, hanem ténylegesen karakterek -a cselekedeteik által- tettek azzá amilyen. Itt persze nem egy globális világformáló dologra gondolok, hanem egy adott korban megfeleltetett szituációra.

Ezáltal vizsgálni lehet azt, hogy a játékosok milyen irányba fordítanák -a megszemélyesített karakterek céljaival megegyezően persze- Ynev sorsát és hogyan tennék ezt.

Ez szerintem roppant érdekes, és a játékosok is mégjobban magukban érezhetik Ynevet.

Másrészt mivel évente egy esemény van általában mindenki számára (itt a több napon keresztül menő versenyszerű játékra gondolok), talán el is várja az ember, hogy nem egy átlag modult játszik, hanem valami nagyobb horderejűt. Ez persze nem zárja ki azt, hogy egy ilyen versenyen nem lehet egy kisebb lélegzetvételű, intrikákon és lokális problémákon alapuló modult játszani.

A lényeg, hogy szükség van rá, ebben biztos vagyok.

üdv:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Amund,

így konkrét példákkal már mindjárt más, no meg hogy megkülönbözteted az országos versenymodulokat, meg az egyszerű modulokat. Egyet kell, hogy értsek veled, annyit azért illik tudni minden KM-nek, hogy ne beszéljen homlokegyenest Ynev "ellen". Ez OK.

Azzal is egyetértek, hogy az országos, nagy horderejű versenymodulok tényleg legyenek nagyon pontosak.

De azok a KM-ek, akik mindössze egy 1TK-val felszerelkezve vállalkoznak arra, hogy egy MAGUS-t elsőnek látó, lelkes csapatnak elkezdjenek mesélni, és modult írni, azoknak inkább tisztelni kell a hozzáállását, mint hogy az apróbb hibáikért lehurrogni őket. Ezt persze értsd jól, nyilván nem szabad "eltűrni" mindent.

Abban egyetértek veled is, és Antaillal is, hogy egy nagyobb horderejű versenyen - a hivatalos szót hanyagolnám mert a MAGUS-ban sajnos már régen nincs ilyen - lehet nagyobb horderejű, meg nagyobb jelentőségű kaland is. De akkor is vigyázni kell, hogy mi a vége! Például nehogy már egy kalandozócsapat megállítsa a kráni hadakat még Pyarron előtt, mert akkor hol marad a dúlás? Persze ha a még meg nem történt Ynevi jövőre gyakorlonak hatást, akkor az rendben van. (azaz lenne, ha nem lenne elpuskázva a jövő, lásd később)

Hasonlóan gondolom a "Nagy" karaktereket is. Ahogy te is írtad, nagyon hangulatos lehet találkozni egy-egy hőssel, én is meséltem már hasonlót, és karakterként megélni is élmény volt. Csak óvatosan kell bánni az ilyenekkel is, mert pl. elég furcsán jön ki, ha mondjuk egy party lehenteli Cheit, vagy megleckézteti Ariunt, stb. Szóval mértékkel, és ez maximálisan a KM-eknek szól!

Erről tudnék mesélni, de nem teszem mert egy ngaony szomorú és nagyon hosszú történet, melynek szálai hosszabbak és súlyosabba mintsem én tovább merném gombolyítani...

Igen, ez a baj. Mindenki csak mutogat, célozgat, de konkrétumokat senki sem mond.

A Geofrámia máig a legjobb kiegészítő és annál nagyobb jót nehezen tehetett volna Gáspár. Írói, alkotói büszkeségét feladva tárta elénk azokat a terveket amelyeket a Valhallás időben alapoztak meg és gyúrtak egy élő és önálló egésszé. Kevés ember tenne ilyen áldozatot, még a rajongók kedvéért is. Ez az "opcionális" szerintem csak akkor érezhető ha nem keresed a szavak mögötti értelmét a mondandónak és a kiadványnak.

Ezzel nagyon nem értek egyet.

1. Először is gyalázatos, hogy összemásolom a kiadott regények végi szótárakat, meg a Summarium egyes cikkeit, átírom az első bekezdések első mondatát, hogy ne lehessen ráismerni, és kiadom hogy "itt a nagy kiegészítő", mindezt vagy másfélezer forintért. (nem mondom, hogy nem az ő ötlete, vagy hogy nem ő találta ki, de akkor is, ha új könyvet írok, legyen már benne új!)

2.Nem tudom, hogy ez az olvasók java, vagy az, ami az "előszóból a sorok közt olvasva" kiderül, én ezt inkább egy utolsó, "ha az enyém nem lehet, hát másé sem" akciónak érzem, nem kevés anyagi haszonnal, ha azt nézem, hogy szinte semmi új nincs benne.

3. Ezt támasztja alá például az éveken keresztül várt térkép is, amit ha figyelmesebben áttanulmányoz az ember, akkor láthatja, hogy egy-két helyen ugyancsak ellent mond az akkor már régen megjelent "shadoni tolvajbanda" térképeinek. Persze előbb senkit nem érdekelt, hogy az olvasók szeretnék látni ezt-vagy azt a helyet a térképen, pedig nem egy jelent meg még a régi, hivatalos könyvekben.

4. Arról nem is beszélve, hogy az a kevés újdonság, (kb. 7-8 oldal) ami belekerült, hát az NAGYON nem kellett volna. Bennem például eléggé lerombolta az addig virágzó Ynev-képet, nem csoda, hogy elhagytam. (Vagyunk ezzel így egy páran, te vagy az első, aki dícséri) Minek kellett beleírni a jövőt? Nem mondom, hogy nem ez volt eredetileg a jegyzetpapírokon, mert nem tudom, meg nem is érdekel, de igazán ottmaradhatott volna. Szerintem eléggé tönkreteszi pont a szépen kidolgozott világot. Elég érdekes, hogy több történik benne, mint az előző három korban, és fenekestül felforgatja Ynevet. Ez kellett? Minek?

Eddig lehetett nyugodtan játszani, formálgatni a jövőt mindenkinek a saját Ynevén, de most itt a pofon, minden felborul, a birodalom, ami eddig jó volt, most rossz lesz, amiben eddig hittél, az megszűnik, ez felborul, az a visszájára fordul... én pl. meglettem volna nélküle. Eddig Ynev jelenében játszottunk, a múlt szépen ki volt dolgozva, és lehetett formélni a jövőt. Erre ez a * 4 oldalon, vázlatos formában felrúgja az egészet. Hát, ehhez tényleg fel kellett adni az írói büszkeséget. Mondom, ha már más is beleszólhat, inkább tönkreteszem. Eléggé magyar sajátosság, csak én nem hiszem, hogy ez lett volna a játékosok érdeke.

5. Azt viszont el kell ismerni, hogy az a néhány új kifejezés, (kb 30-35 címszó) ami még benne van, az igazán jó, és akárcsak az előző szószedetek, hasznos.

Szóval, és személy szerint azt ami eddig is megvolt, használom belőle, legalább össze van szedve - de pont az "ujdonságokat" egyhangúlag "kidobtuk". Csak azt nem értem, ehhez minek kellett egy "új" kiegészítőt csinálni. (illetve értem, rúgjunk egyet a "renegátokba", meg 1500 Ft, de miért is?) És ezért nem értek egyet azzal, aki ezt a *-t a "legjobbnak" meg dicsőségnek, stb. nevezi.

Egy kicsit elkanyarodtam, bár szerintem a téma nagyon is a címhez vág.

Végül Amhe-Ramunhoz - Tudtommal az első, amikor az Amund-Dzsenn-Elf háborúban megjelent, és a dzsennk elpusztították. A második ugye a Renegátból is ismert sötét együttállás és az ez után következő manifesztációs háború. Ha megmondod, melyik a harmadik, akkor OK, de szerintem csak kettőször jött el eddig.

Link a hozzászóláshoz

Ahoy,

Antail:

A lényeg, hogy szükség van rá, ebben biztos vagyok.

Köszönöm, én is.

Magyargergely:

De azok a KM-ek, akik mindössze egy 1TK-val felszerelkezve vállalkoznak arra, hogy egy MAGUS-t elsőnek látó, lelkes csapatnak elkezdjenek mesélni, és modult írni, azoknak inkább tisztelni kell a hozzáállását, mint hogy az apróbb hibáikért lehurrogni őket. Ezt persze értsd jól, nyilván nem szabad "eltűrni" mindent.

Nem emlékszem hogy ezeket a mesélőket leszóltam volna vagy lehurrogtam volna, sőt én magam is az ilyen emberek támogatásában látom az egésznek a jövőjét amit csinálunk, lehetőséget és teret adni a kezdő mesélőknek, hogy "hangukra" találhassanak Yneven és a szerepjátékban. (pl. Jagger, kedves dzsenn barátom gyakósan mesél, de ezzel együtt is korrekten, nem láttam csapatot rossz szájízzel felállni tőle; Komattre, a mellékszereplőket játsza ki hihetetlen beleéléssel és hatalmas lelkesedéssel, fel sem tűnhet ilyenkor sokaknak hogy ugyanazt a modult mesélik külső szemlélőkként, de így van)

Ezt a mentalitást támogatom, nem az uniformizálást, korántsem.

Igen, ez a baj. Mindenki csak mutogat, célozgat, de konkrétumokat senki sem mond.

Okkal, elég a "kiégett és kihalt" emberekből akik a Fátyol mögé láttak.

Nem tudom, hogy ez az olvasók java, vagy az, ami az "előszóból a sorok közt olvasva" kiderül, én ezt inkább egy utolsó, "ha az enyém nem lehet, hát másé sem" akciónak érzem, nem kevés anyagi haszonnal, ha azt nézem, hogy szinte semmi új nincs benne.

Mint mondottam korábban, ez a kiadvány azoknak kincs akik a Chapman-Avery regényekben látták Ynevet és nem az "újhullám" íróiban feltétlenül. Ha megnézed a térképet ezért maradtak ki olyan "fontos" helyszínek is mint pl. a Quiron-pentád szervezete is. De ez is valahol az eggyel fentebbi témába esne kibontani.

Lényeg: én mindenkinek aki ynevvel és Mágussal ismerkedik ajánlom és népszerűsítem mint a leghasznosabb kalauzt egy másik világhoz. Szólj rám ha rosszul tenném és ezt forgatva kevesebb eséllyel követi el azokat a hibákat amik miatt az egész beszélgetést kezdtük mint KM, vagy mint modul író.

Arról nem is beszélve, hogy az a kevés újdonság, (kb. 7-8 oldal) ami belekerült, hát az NAGYON nem kellett volna. Bennem például eléggé lerombolta az addig virágzó Ynev-képet, nem csoda, hogy elhagytam. (Vagyunk ezzel így egy páran, te vagy az első, aki dícséri) Minek kellett beleírni a jövőt? Nem mondom, hogy nem ez volt eredetileg a jegyzetpapírokon, mert nem tudom, meg nem is érdekel, de igazán ottmaradhatott volna. Szerintem eléggé tönkreteszi pont a szépen kidolgozott világot. Elég érdekes, hogy több történik benne, mint az előző három korban, és fenekestül felforgatja Ynevet. Ez kellett? Minek?

Eddig lehetett nyugodtan játszani, formálgatni a jövőt mindenkinek a saját Ynevén, de most itt a pofon, minden felborul, a birodalom, ami eddig jó volt, most rossz lesz, amiben eddig hittél, az megszűnik, ez felborul, az a visszájára fordul... én pl. meglettem volna nélküle. Eddig Ynev jelenében játszottunk, a múlt szépen ki volt dolgozva, és lehetett formélni a jövőt. Erre ez a * 4 oldalon, vázlatos formában felrúgja az egészet. Hát, ehhez tényleg fel kellett adni az írói büszkeséget. Mondom, ha már más is beleszólhat, inkább tönkreteszem. Eléggé magyar sajátosság, csak én nem hiszem, hogy ez lett volna a játékosok érdeke.

Tegyük fel hogy kedvenc karakterednek írsz egy világot amit mások számára is elérhetővé teszel regények és szerepjáték segítségével. Tegyük fel hogy ember vagy akinek vannak az életben olyan teendői is mint párkeresés-családalapítás-munkahely. Ebben az eposzi küzdelemben minden jószándékod ellenére szembesülsz a nagy-magyar valósággal mikor mindenki a te véredből szeretne inni és abból egy újabb és újabb részt toldani az eredetlieg általad megálmodott világhoz. tegyük fel hogy ketten voltatok akik kimondják a végső szót, de felsoztottátok magatok között az üzletet és az irodalmi részt. Tegyük fel hogy egyikőtök elkövetett egy hibát a maga térfelén, tegyük fel megpróbálsz besegíteni neki, mert a barátodnak vallod és viszont. Ez magával hordozza azt hogy kevés időd marad a párodra-családodra-munkádra és arra a részre amit vállaltál. Tegyük fel minden összejött. Tegyük fel mire észbe kapsz eladták felőled a házadat és minden csúszik egy hatalmas csúszdán, tegyük fel bármit is teszel, nem tudod megállítani a felvilágosult és elvekhez hű módszereddel (ld. Ronin kiadó) és csak mélyebb helyre csúszik minden. tegyük fel ennyi elég lenne egy rendes embernek hogy bedobja a törülközőt. Jön valaki aki kijelenti hogy ő mindent elintéz és ad egy, azaz egy darab esélyt hogy helyrehozd. Mi az amit szeretnél elmondani azoknak akik évekig az írásaidat olvasva éltek és meséltek, mit adsz nekik? Egy bús-szomorú dalt, arról hogy rossz és rossz is lesz? Vagy reményt hogy nem tudod mi lesz de sohasem volt úgy hogy ne lett volna valahogy? Vagy egyszerűen kiteríted a kártyáidat, levetkezed emberi büszkeségedet ami a gőgből és irigységtől olyan amilyen, mert így születtél és elmondod, igen almondod azt, hogy mik voltak az álmaid és miért tetted azt amit akkor és azért amikor és pont azért? Õ az utóbbit tette. Lehet neked nem, de ezzel a gesztussal olyat tett ami példátlan egy írótól és igazán bemutatja milyen: reklámszövegektől és üres szavaktól mentesen ad egy útjelzőt annak aki útját abba az irányba kívánja venni amerre ő indult el egykoron.

Egy kicsit elkanyarodtam, bár szerintem a téma nagyon is a címhez vág.

Magam is, de valóban hűek maradtunk a témához úgy érzem.

Végül Amhe-Ramunhoz - Tudtommal az első, amikor az Amund-Dzsenn-Elf háborúban megjelent, és a dzsennk elpusztították. A második ugye a Renegátból is ismert sötét együttállás és az ez után következő manifesztációs háború. Ha megmondod, melyik a harmadik, akkor OK, de szerintem csak kettőször jött el eddig.

Utána fogok nézni.

Link a hozzászóláshoz

Üdv.

Bevallom, kissé nagy horderejű a beszélgetés számomra, de ha jók az értesüléseim, a manifesztáció a jelen korban történt! :?:

Amund:

Igen úgy értettem, hogy egy fix történetet ne hagyjuk összepancsolni!

Arrol, hogy valaki megírja egy világ jövőjét legyen az csak a képzelet szülötte, meg van a véleményem! Még akkor is ha ez maga a kitaláló, v. egy honosító, v. bár ki! Ha nem tetszik az ahogy mások alakítják akkor miért kellett hozzáférhetővé tenni a világot? Vagy ha pedig arrol van szó, hogy más ne húzhasson belőle "hasznot", (csak az engedéjével) (gondolok itt történetek iadására, stb.) akkor ennek, szerintem más módja is van, nem csak az, hogy lezártá tesszük az egészet!

(ha valamit félre értettem elnézést! Az egészet a beszélgetés alapján szürtem le, mert nimcs meg a szóbanforgó kiadvány, sőtt felénk nehezen hozzáférhetőek az ehez hasonló dolgok! sajnos!!!:oops: )

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hát igen, néha elhamkodottan ítélek, (na jó, mindíg :twisted: ).

Ezért tartózkodok is a téma továbbvitelétől, nem velem történt, nem voltam ott, és szerencsére kimaradtam belőle. Ezért írtam, hogy nem jó ez a politika...

Ezért inkább nem is minősítek senkit, mert tényleg nem érzem át az okaikat. De ami a Geofrámiát illeti, a véleményem megmaradt, mint ahogy egyetértek Fyorron-nal is. Tehetem, mert megengedhetem magamnak, hogy CSAK Ynev érdekeit nzem, függetlenül attól, hogy kié a jog, ki az író, meg a kitaláló és ki-kinek a barátja.

És ezt javaslom mindenkinek. A magam részéről csak MAGUS-ozni akarok, és féltem a "világomat" az ilyen akcióktól.

Ezért én csak játszok, meg mesélek, és a játékosok érdekében felhasználok mindent, amihez hozzájutok, függetlenül attól, hogy ki írta, már ha illeszkedik a világba, mert én még nem akarom látni a végét. Ami meg nem jön ki magától hivatalosan, hát azt meg megcsinálom magamnak. És lehet játszani, mert ez a lényeg, legalábbis ennek kéne lenni!

Abban azért egyetértek veled Amund, hogy tényleg összeszedett kiegészítőről van szó, és benne van minden, nekem csak az "újságával" volt bajom, na meg azzal, hogy dicsőítetted, mert ezzel azért nem értek egyet. De ettől függetlenül azért ajánlom én is, mert a nagy része jó, én azt a 6-7 oldalt nem használom, mintha nem is lenne, de a többi tényleg jó, és összefoglaló. És abban is igazad van, hogy aki csak ennyit elolvas, az nem fog nagy zöldségeket írni a kalandmodulokba.

Amhe-Ramunnak meg nézz utána :twisted: , mert ha nem úgy van, ahogy én tudom, akkor érdekel az "igazság", na meg ilyen névvel...!

Fyorron

Bevallom, kissé nagy horderejű a beszélgetés számomra, de ha jók az értesüléseim, a manifesztáció a jelen korban történt!

Igen, "A" manifesztáció az a jelen korban, illetve közvetlen azt megelőzően történt, vagy lehet hogy történik a helyesebb fogalmazás.

De volt már Amhe-Ramunnak egy korábbi manifesztációs kísérlete is, ami az Amund-Dzsenn-Elf háborúk idején történt (Lásd pl. Kék hadjárat) de a dzsennek sikerrel elpusztították a manifesztációt, és az amundoknak csak jóslataik maradtak, hogy "majd lesz megint". Ezért nevezik a "mostanit" Második manifesztációs háborúnak.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Igen, "A" manifesztáció az a jelen korban, illetve közvetlen azt megelőzően történt, vagy lehet hogy történik a helyesebb fogalmazás.

De volt már Amhe-Ramunnak egy korábbi manifesztációs kísérlete is, ami az Amund-Dzsen-Elf háborúk idéjén történt (Lásd pl. Kék Hadjárat) de a dzsenek sikerrel elpusztították a manifesztációt......

Én úgy tudtam, hogy akkor sikerült manifesztálódjon és a Dzsennek őt pusztították el, de elnézést ha tévedtem!

De mostmár komojan felkeltettétek az érdeklődésemet a Geofrámia iránt!!!

Kérdés: Minden átfogóan benne van?

Szeretnék mihamarabbi választ Kérni, ha nem gond! :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Antail jól jellemezte a könyvet, de azért írok hozzá egy pár szót.

Tényleg összeszedett, sok minden benne van.

Akinek nincs meg otthon minden korábbi szabálykönyve, annak nagy segítség. Akinek viszont megvan, az nem sok újat talál majd benne...

A summarium, a regények hátuljának szószedetei, és egy-két Rúna cikk lefedik a 95%-át. Mindemellett ha csak önmagában nézzük, nem rossz.

Ha jól emlékszem, csupán tavaji mű, és egy-két könyvesboltban talán még megtalálod. (nem reklámozásképpen, és az Alexandrában vettem, az meg sok helyen van, és ha jól tudom, ugyanolyanok, tehát talán Pesten találsz.

Link a hozzászóláshoz

Hali!

Köszi az infót, az Alexandra hála nálunk is megtalálható (pl.: Gyula, Városház u. Csabacenter, stb, stb, stb.) Utánna fogok járni mert nekem össz. vissz. az 1 törvénykönyv van meg! Úgyhogy szerintem nekem még igen csak sok újdonságot fog tartogatni! :roll: :wink: :) Igen és itt szeretném a B.megyeiek figyelmét felhívni, hogy ráérő időmben szivesen csatlakoznék játékpartikhoz (persze ha van még kiadó hej) :lol: !!!

Link a hozzászóláshoz

Én, a Geoframiammal, nagyon szerencsés voltam. Évente egyszer kerülök a Szeged plazaba és pont akkor volt EGYETLEN kötet Geoframia. :lol: Nem sokat gondolkodtam, hogy megvegyem-e :) Egyébként, az is Alexandria könyvesbolt volt, de itt nálunk csak az új szabánykönyvet lehet kapni (d20) meg pár regényt, azokból is leginkább csak a legújabbakat, régieket nem, mint pl a Renegátot.

Tisztelettel:

Link a hozzászóláshoz

Ahoy,

Geofrámiát mindig lehet találni a pesti KÖNYVESBOLTBAN, de még a Westendi standokon is láttam belőle.

Azok számára lehet hasznos akiknek a Summarium néhol túlságosan, khm súlyos olvasmány, én például nem tudom minden mesélésemre magammal cibálni, de a Geo az befér, mert elég kis darab. Kezdő játékosoknak, játszanak bár a új D20-at vagy régi K100-at mindenképpen ajánlott beszerezni (AK-ból is akad egy rakat ugyanezeken a helyeken, Első Törvénykönyvből pedig MINDIG van két három darab a Silverlandban).

Én úgy tudtam, hogy akkor sikerült manifesztálódjon és a Dzsennek őt pusztították el, de elnézést ha tévedtem!

Stimmt, Amhe-Ramun első manifesztációját sikerrel pusztították el a dzsennek ugyanakkor ez olyan veszteségeket követelt tőlük, hogy magát a fajháborút elvesztették az amundokkal szemben. Amhe-Ramun papjai és fanatikus hívei fejezték be istenük hadjáratát és egészen az emberek megjelenéséig sorra aratták győzelmeiket az elfek és dzsennek megritkult sorain. Aztán persze a dzsennek az embereet használták fel és fordították az amundok ellen akiket ez az új faj (egy valódi "vírus") hatalmas létszámfölényével a Mélysivatag ember számára lakhatatlan részeibe űzött vissza.

Amhe-Ramunnak meg nézz utána Twisted Evil , mert ha nem úgy van, ahogy én tudom, akkor érdekel az "igazság", na meg ilyen névvel...!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Igaz, én a méretét ki is felejtettem a Geofrámia előnyei közül! :)

Amund,

Akkor csak kettő manifesztáció volt, nem? Az, hogy mi LESZ még, az egészen más kérdés. De amiatt kérdeztem ezt tőled, mert mintha olyasmit írtál volna, hogy "háromszor szállt Ynevre Amhe-Ramun..." De szerintem csak kétszer, ezek szerint ezt te is megerősíted.

Egyébként nem nagyon értem, miből következtetsz a harmadikra.

A 24 manifesztáció a jelenkorit, azaz a Másodikat jellemzi. A félisteni lényt nem értem, mivel Amhe-Ramun már eleve isten...

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...