Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Eren - észak hadereje


Con Salamander

Recommended Posts

Üdvözlet!

Előre közlöm,hogy lehet kissé elfogult leszek Erennel kapcsolatban,mivel egyik kedvencem,de próbálom objektíven elmondani a dolgokat.

[Kultúra és vallás]

Háromféle vallá jellemző az ereniekre.A harcos mivoltukből eredően Arel úrnő tisztelete.A másik igen népszerű istenük Kyel.Végül pedig Uwelnek akadnak itt tisztelői.De mint mindenhol itt is megtalálható szinte minden isten képviselője,de ez a három jellemző.

A kultúrát nem részletezném,mivel azzal mindenki tisztában van.

[Társadalom és politika]

A jobbágysorban élő parasztoktól a nemesek százain át,minden táradalmi csoport megtalálható.

Harcias felfogásuk miatt igen sok katona található Erenben.Ezeknek a túlnyomórészt zsoldosoknak igen jó áruk van mindenhol,de már bebizonyították,hogy megérik a pénzüket.Becsület,kitartás és az igen jó harci kiképzés.Kevés harcos van ki felvehetné a verenyt az ereniekkel.

A másik igen fontos társadalmi csoport a nemesség.Itt nem csak születési előjog a nemesség.Erenben bárki szerezhet címet,rangot, ha erre megszolgál.Minden csak a cselekedet hősiességétől és fonottságától függ.Ezért van igen sok nemes Erenben.Bár nem mindenhol ismerik el,sőt valahol nem is igazán szeretik az Ereni nemeseket.Kissé le van értékelve a rangjuk.Bár hazájukban tudják,hogy erre ők rászolgáltak és méltán tartják őket sokra.

Eren társadalmilag az amelyet a Földi középkorhoz leginkább hasonlíthatunk.Nemesek,hűbéresek,jobbágyok.

A politika.Hát ez az ami a lehető leglabilisabb az országon belül.A nemesek sokasága többnyire a saját érdekeit tartja szem előtt és hogy ebből neki milyen haszna van.Ezért igen óvatosan és odafigyelve kell lavírozni az itteni politikai berkekben ha valaki belekeveredne.Nem árt az se,ha ért is a nyelvükön,mert különben igencsak alul maradhat a küzdelemben.

[Tudományok,hadviselés]

A tudományaik inkább a gyakorlatiasság és a szükség jegyeiben alakultak ki.Rengeteg hadi iskla,akadémia található Erenben.A hadi tudományok szinte minden fortája elsajátítható,csak a megfelelő helyen kell keresni.A másik igen fontos tudományi fajta a gazdálkodással és a pénzzel foglalatoskodik.Birtok gazdálkodás,pénzügyek,jog,politika,diplomácia.Minden ilyen irányú,szinte minden nap szükségletes tudomány megtanulható.A többiben szintán a középkorhoz hasonlítanám.

Hadviselésük pedig szerintem nem csak a kiegészítőben leírtakra redukálódik.A harcosok alkalmazkodó képesége miatt,bármely fegyvert,harcmodort,stratégiát el tudnak sajátítani.

Hát nagjából ennyi.Ha valamit elírtam vagy rosszul tudok azért elnézést kérek.

Tisztelettel

Roun erro Furrier

Link a hozzászóláshoz

Hadviselésük pedig szerintem nem csak a kiegészítőben leírtakra redukálódik.A harcosok alkalmazkodó képesége miatt,bármely fegyvert,harcmodort,stratégiát el tudnak sajátítani.

Akármilyen harciasak az ereniek, erre még ők sem képesek.

Nem kell nagy dolgokra gondolni, de sose lesznek képesek pl. az aszisz falanxhoz hasonló fegyelemre, mivel nem gyakorolnak rendszeresen.

Meg lehet nézni például a Nagy Sándor c. történelmi vígjáték falanx-át. Olyan girbe gurba sorok láttán a nagy Alexandrosz alighanem agyvérzést kapott volna. (pedig halivúdi produkció lévén nyilván rászántak 1-2 hetet a statiszták tanításra)

HA nincsenek ilyen iskolák, emberekkel akik havi rendszerességgel ott töltenek 2-3 napot, akkor NEM lesz ilyen gyalogságuk.

**********

Eren hadereje szerintem a várakban és a lovasságban van. (könnyű és nehéz egyaránt) Gyalogsága szerintem a várkatonaságra és a sorozott paraszti tömegekre korlátozódik (akiket kiegészítenek a lovagok kíséretébe tartozó emberkék, és esetlegesen zsoldosok)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerinte megy ynevi ország hadereje - így Erené sem - csupán annyi, amit leírnak a HBG-ban. Az csak egy népszerű példa, és főleg olyan egység, ahonnan kalandozó indulhat.

Véleményem szerint nyugodtan ki lehet dolgozni, még nyugodtabban bemesélni más egységeket is.

pl. senki ne mondja nekem, hogy pl a toroni seregeknek nincsenek fürkészeik, holott a HBG-ben nincs ilyen leírás... no fene...

Erennek is vannak többféle csapatai, kell a nehéz lovagok mellé könnyűlovasság, gyalogság, íjászok, felderítők, várvédők, stb, legfeljebb nem ők a leghíresebbek.

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Szerinte megy ynevi ország hadereje - így Erené sem - csupán annyi, amit leírnak a HBG-ban. Az csak egy népszerű példa, és főleg olyan egység, ahonnan kalandozó indulhat.

Véleményem szerint nyugodtan ki lehet dolgozni, még nyugodtabban bemesélni más egységeket is.

Nyilván,

Nincs olyan ország, ami kiáll csak könnyűlovassággal.

De azért vigyázni kell az elit egységek adományozásával.

Aszisz falanxhoz, dwoon vértesekhez hasonló alakulataik ne nagyon legyenek az erenieknek szvsz.

Link a hozzászóláshoz
Szerinten, ha Észak Haderejéről van szó, akkor bizony lehetnek olyan elit csapatai. Persze nem árt, ha a túltápolt kékköpenyektől elmaradnak...

Ami kiegészítők megjelentek Erenről, abból nekem nem az jön le, hogy a lakosok rendszeresen járnak laktanyába (gyalogos) alakzatharcot tanulni.

Erenben a katona az a lovas.

A gyalogos meg adja a tömeget (mint ahogy az egy feudális hadseregben rendjén is van)

Ergo aszisz-dwoon mintájú fegyelmezett gyalogsága nincs. Pontosabban van, ha bérel (mondjuk dwoonokat).

Link a hozzászóláshoz

Mi az hogy nincs fegyelmezett gyalogsága??? Attól, hogy nem írták le még lehet. A magyar hadviselésre a középkorban szintúgy nem volt jellemző a gyalogság, de attól még volt. Különben mivel védték volna a várakat? Erenben éppúgy KELL hogy legyen, mint ahogy máshol is van. Csak nem olyan híres/jó/mittomén mint a többi. Ja, egy érdekesség, ezt még régebben mesélte egy hagyományőrző. A gyalogság (a rendes, hivatalos) két részre oszlott. A nehézgyalogságra és a könnyűgyalogságra. Melyek egyenrangúak voltak! Ugyanis: a nehézgyalogság (nehézvért, pajzs, egykezes fegyverek) feladata a védekezés, a könnyűgyalogságe (könnyűvért, kétkezes fegyver) a támadás. Van értelme, nem?

Link a hozzászóláshoz

KALÓZ:

A fegyelmezett gyalogság alatt azt értem, hogy olyan gyalogság, ami a harcmezőn tartja az alakzatot, miközben mindenféle dolgok - nyilvesszők, parittyakövek, dárdák, átkok - zúdulnak rá.

Ilyen gyalogsága - nagy számban - Yneven van: az asziszoknak, a dwoonoknak, a törpéknek, krániaknak és a shadoniaknak. Ja, meg a haonwelli alabárdosok. (ha kihagytam valakit akkor elnézést :oops:)

A többieknek lehetnek 'jó' gyalogos egységei, de ilyen értelemben fegyelmezett gyalogsága csak a fentieknek van.

Ez olyan, hogy a történelem folyamán volt sok népnek kemény gyalogos ereje, de korszakonként voltak kiemelkedő csapatok:

A spártaiak az ókorban, a sötét középkorban a svájci alabárdosok, és a skót "Black Watch", a lőpor korszakában a porosz sorgyalogság és a francia gránátosok...

A magyar hadviselésre a középkorban szintúgy nem volt jellemző a gyalogság, de attól még volt. Különben mivel védték volna a várakat?

Tény, hogy a magyar gyalogság minden volt, csak fegyelmezett nem.

Jók voltak várvédésre, lest vetni a törökre, de kiállni a janicsárok, később a Habsburgok golyózáporába nem.

Ennek is meg van az oka természetesen. Magyarországnak nem volt lehetősége nyílt csatában felvenni a harcot a törökkel (Mohács után). Ezért alakult ki az ötletesebb, ügyesebb, ravaszabb hajdú csapattest. De tény, hogy a hajdúk, akik beváltak a törökök elleni "gerillaharcban", befuccsoltak az osztrákok ellen.

Magyarország első - ilyen értelemben véve - fegyelmezett gyalogos csapata a Görgei vezette harcoló visszavonulás közben alakult ki 1848ban.

Erenben éppúgy KELL hogy legyen, mint ahogy máshol is van. Csak nem olyan híres/jó/mittomén mint a többi.

Gyalogság nyilván van. De nem aszisz/dwoon/shadoni szintű.

A gyalogság (a rendes, hivatalos) két részre oszlott. A nehézgyalogságra és a könnyűgyalogságra. Melyek egyenrangúak voltak! Ugyanis: a nehézgyalogság (nehézvért, pajzs, egykezes fegyverek) feladata a védekezés, a könnyűgyalogságe (könnyűvért, kétkezes fegyver) a támadás. Van értelme, nem?

Hát a könnyűgyalogság a szárnyon bekerít, a nehéz tartja a centrumot. Ez világos.

Mondjuk szót kell ejteni az előcsatározó csapatokról (parittyások, íjászok, dárdahajigálók), meg a legfontosabb gyalogosokról: a szálfegyveresekről!

Õk azok, akik meg tudják állítani a lovasrohamot.

DE csak akkor ha nem esnek pánikba. És ez a ritka. Az olyan gyalogos, aki mindenek felett tartja az alakzatot, és nem sz.rja össze magát, ha jön a kor tankja.

A középkorban mindössze 3-4 (keresztény) ország elit egységei voltak képesek erre: a skótok, a németalföldiek és a svájciak.

Link a hozzászóláshoz
Shikaka: A Fekete seregről beszéltem. Rendezetlen lett volna a nehézgyalogsága a svájciakhoz képest? Egy állandóan együtt tartott, gyakorlatoztatott, veteránokból álló zsoldosseregben? Erre kívántam utalni. Pedig nem voltak túl híresek, nem?

Nana!

A fekete sereg zsoldossereg volt!

Igazán hatékony erőként működött, de a max. 10ezer fős létszámával (ha jól emlékszem 6e gyalogos, 4e lovas) nem jelképezi a korabeli magyar hadsereg egészét.

Én ezt mondtam Erenről:

Gyalogsága szerintem a várkatonaságra és a sorozott paraszti tömegekre korlátozódik (akiket kiegészítenek a lovagok kíséretébe tartozó emberkék, és esetlegesen zsoldosok)

Eren fogadhat dwoon zsoldosokat, és akkor lesz olyanja. De a leírások alapján nem rendelkezik hozzájuk hasonló alakulatokkal, és ennek meg is van az oka.

- az ÉSZ erőibe a lovasságát adja, a területe védelmére meg bőven elég egy hajdúkhoz hasonló gyalogság

- sehol nem történik említés arról, hogy az ereni parasztok havonta két napot a laktanyában töltenek gyakorlatozással, hogy normálisan - az alakzatot tartva - tudjanak együtt mozogni.

Természetesen lehetnek zsoldosai akik képesek erre, vagy egy speciálisan kiképzett elit ezred* (Eligor személyes őrezrede vagy mittomén), de kis számban. Nagy, fegyelmezett tömeghadsereghez a parasztok gyakorlatoztatására van szükség.

*példaként lásd a Rákóczi szabadságharc palotás ezredeit. EGYEDÜL ők lettek volna képesek kiállni a császári golyózáporba, és nem megfutamodni. Végülis voltak tehát ilyen magyar (igazából lengyel és német :D ) egységek, de a tömeget a hajdúk alkották, akik nem voltak képesek hasonló "bravúrra".

(másrészt a palotásokat Rákóczi testőreként alkalmazták, tehát még az ő harcértékük is "levonódott" a kuruc csapatok erejéből)

Link a hozzászóláshoz

Azért szerintem nem illenék semmilyen ereni gyalogságot a Hajdúkhoz hasonlítani... Azok aztán végképp fegyelmezetlenek voltak, nem csoda, hogy Szegednél úgy verték szét őket, hogy nem állítottak őrszemeket (oucscs), csak akkor vette észre a részeges banda a törököt, mikor már kaszabolták őket...

Inkább akkor már darabontok. Azt inkább jllemzőnek tartanám erenre. A parasztságot pedig szóltak róla, vagy sem, szerintem gyakorlatoztatják, egy katonaállamban másképp nem is lehet. Ha másért nem, akkor vegyük figyelembe, hogy a várjobbágyokat is szokás volt, márpedig erennél nem hiszem, hogy akad hely, ahol több vár, meg erőd lenne...

Lovasrohamot pdig nem csak szálfegyverekkel lehe megállíteni, hanem pusztán hosszabb karddal (félrelép és lecsapja (valószínű a lovat)- persze csak egy elit csapat, pl. Tiadlanból). Nem véletlenül páncélozták az állatokat is. Továbbá ott vannak a terepviszonyok és csapdák, hogy mást ne mondjak a gödrök, amiktől annyi a lovasrohamnak, vagy a túűz, amitől szintén. A ló okos állat, nem fog egykönnyen keresztülrohanni a tűzön, hanem megáll és oda a lendület.

Link a hozzászóláshoz
Azért szerintem nem illenék semmilyen ereni gyalogságot a Hajdúkhoz hasonlítani...

.

.

.

Ha másért nem, akkor vegyük figyelembe, hogy a várjobbágyokat is szokás volt, márpedig erennél nem hiszem, hogy akad hely, ahol több vár, meg erőd lenne...

A hajdút csak kínomban mondtam, a darabont tényleg jobb példa. Egy olyan gyalogságot kerestem, ami hatékony, de nem elit szintű.

Nem tudom.

Attól hogy a várjobbágyokat gyakorlatoztatják, még szerintem nem kell Erennek aszisz, dwoon szintű gyalogos egységekkel rendelkeznie...

Lovasrohamot pdig nem csak szálfegyverekkel lehe megállíteni, hanem pusztán hosszabb karddal (félrelép és lecsapja (valószínű a lovat)- persze csak egy elit csapat, pl. Tiadlanból).

:shock:

Ezt mégis hogy gondolod?

A páncélos lovas direkt hosszabb karddal felszerelt emberünk mellé fog célozni (legalább 2m hosszú kopjájával), hogy annak legyen ideje lecsapni a lovat?

Meg hova lép félre, ha mellette áll az alakzatban valaki?

Terepviszony, gödör, tűz = OK

Link a hozzászóláshoz

Na álljon meg a menet! Eren valami nagyon militarista állam, ahol nagyon nagyra becsülik a fegyverforgatókat, meg ahol még a parasztgyerekek is kilencévesen kezdik tanulni a kardforgatást az apjuktól, meg ilyenek. Nem? Aszisz-dwoon gyalogosokat meg minek fogadjon, ha képezhet is? Egyébként nekem egy régi törikönyvben (Magyarország története, valamikor a '70-ws években íródott asszem) hószezer lovas és nyolcezer gyalogos van leírva. Ráadásul a tüzérség és a szekerészet. Az, hogy csak a királynak volt ilyenje az egy dolog. Hogy Yneven kinek van, az más tészta. De épp Eligornak ne lenne? Az a párszáz év amióta uralkodik csak elég volt neki hogy létrehozzon egy ilyet, nem? Egyébként most nagy fegyelmezett tömeghadsereg, vagy a hivatásos hadsereg a téma? Mert ha nekem most azt mered mondani, hogy a hivatásos ereni katonák közt nincs fegyelmezett nehézgyalogság, hát én elsírom magam! Vagy valami. De nekem nem úgy rémlik hogy a falanxharcosok vagy a dwoon vértesek sorozott parasztkatonák lennének. Erennek inkább a shadoni vértesekhez hasonló nehézgyalogsága lehet, akiket főképp a lovagrendek állítanak ki, legelitebb a Felső Lovagrendé, mely rend nagymestere egyébként maga Eligor ha jól emlékszek. Bár amint azt már írtam korábban, SZERINTEM a lovagok adják a nehézlovasságot, a hivatásos várkatonaság a nehézgyalogság, van a reguláris könnyűlovasság (Kékköpenyesek), és a lovagok visznek magukkal pár gyalogost könnyűgyalogságnak/számszeríjászoknak.

Link a hozzászóláshoz

KALÓZ:

nekem nem úgy rémlik hogy a falanxharcosok vagy a dwoon vértesek sorozott parasztkatonák lennének. Erennek inkább a shadoni vértesekhez hasonló nehézgyalogsága lehet

A falanx az rendszeresen gyakorlatoztatott parasztokból és polgárokból áll. Nyilván van egyfolytában fenntartott falanx is - és ezek a jobbak, de a tömeget az előbbiek fogják adni.

a dwoon gyalogosok kispénzű nemesek, akiknek nem fussa harci lóra, meg lovagi életvitelre. Tudtommal békeidőben zsoldosként tanítanak alakzatharcra más országokat.

SZERINTEM a lovagok adják a nehézlovasságot, a hivatásos várkatonaság a nehézgyalogság, van a reguláris könnyűlovasság (Kékköpenyesek), és a lovagok visznek magukkal pár gyalogost könnyűgyalogságnak/számszeríjászoknak.

Engem az érdekelne, hogy szerinted a várkatonaság miért lenne nehézgyalogság?

1. milyen az ideális harctéri nehézgyalogos?

Igazi keményt.kű srácok, megfelelő akaraterővel és küzdőszellemmel, opcionálisan makacssággal megáldva. Fegyverzete valami szálfegyver, meg páncél. (elsődleges feladata hogy tartsa a centrumot lovasroham ellen. A támadás már a könnyebb felszerelésű gyalogosoké, meg a lovasságé)

2. milyen az ideális várkatona?

főleg arra van szükség, hogy nagy kezdeményezőképessége legyen, hogy a határ másik oldalán lévő ellenségre lest vessen. Ostrom idején meg ne törje meg az ellenség fölényének látványa. Felszerelésileg nem ideális a nehéz páncél, bár ostromnál valami láncing meg sisak nem árt.

(ugye ostromnál a sok súly hamarabb kifáradáshoz vezet. A több napos várvívásnál fontosabb hogy fitt maradjon a katona, mint egy kb. 2órás ütközetben)

Komolyan nem tudom elképzelni, hogy egy olyan országban, ahol a lovasság a minden, miért kellene fegyelmezett gyalogságnak lenni.

A középkorban sok katonaállam volt (angolok, franciák pl.) akinek egy-két ezreden, meg zsoldosokon kívül nem volt igazán kemény gyalogsága.

Nem volt véletlen, hogy a mindenhol szívesen látott svájci alabárdosok számítottak a kantonok legkeresettebb exportcikkének.

Link a hozzászóláshoz

Na, útálok flood-olni, de ne akartam a másik hsz-t szerkeszteni, mert akkor ki is törölhettem volna az egészet.

Véleményem a várkatonaságról ugyanis még rosszabb lett, mert vettettem egy pillantást erre az Ynev térképre:

*SPAM* Yneven létező színezett kapucnis tolvajklán oldalán keresd

Az van, hogy

1. Erennek nincs határa Toronnal

2. Toron elsősorban Haonwell és Gianag felé támad

Ergo a várvédőknek a legfontosabb szerepe az, hogy demonstrálják a földesúr erejét, megvédjék a kereskedőket a tolvajoktól, és ha valamelyik szomszéd uraság ugrál, akkor azt lerendezzék.

Ezek után még kisebb az igény a képzett várkatonákra...

Link a hozzászóláshoz

A falanx hivatásos katonákból áll a HBG szerint, a többi nem is igazi falanx, hanem csak nehézfegyverzetű csürhe. A dwoonok meg párszáz év alatt (mióta Eligor trónon van) csak kitaníthatták az erenieket annyira hogy ne kelljen nekik a Dwyll Unióba rohangászni tanárokért. Sőt, akár még tovább is fejleszthették, hozzáalakíthatták a helyi viszonyokhoz, ilyenek, nem? De ha nagyon akarod legyen úgy, hogy a fegyelmezett könnyűgyalogság a várkatonaság, és a nehézgyalogságot viszik a lovagok.

Link a hozzászóláshoz

Na jó, szerintem hagyjuk.

Nem fogunk tudni megegyezni az biztos. Én biztos hogy tartom az álláspontom, miszerint Erennek lehet nehézgyalogsága, de nem olyan jó, mint a dwoon-aszisz-kráni...

csak megjegyzem hogy a középkor folyamán mindenhol a lovasság volt a fő erő, még ha nem is volt mindig létszámfölényben a csatákban

Csak hogy tisztázzuk (nem vayok biztos, hogy egyetértünk, bár most valószínű. :P )

Az, hogy a lovasság volt a fő ütőerő, nem egyezik azzal, hogy ők voltak sokan. Sőt!

1 nehézlovas lovagra általában 2 nehézgyalogos, 1 könnyűlovas, 2-3 íjász, 1-2 számszeríjász és vagy 6-7 "tömeget adó csürhe" jutott.

Ezek a számok sehol sincsenek leírva, de nagyjából valósághűek.

Ugye van a "kopja". (A lovag és kísérete) Ez 1 lovag, 1 nehézgyalogos (az apródja), 1 számszeríjász. A többit a földesurak/uralkodó toborozta.

Az angol hadsereg gyakorta vonult hadba több ezer fővel, de nem igazán vitt magával 3-400 lovagnál többet. Egyszerűen túl drága volt.

A francia hadjáratukra sem azért vitték a sok íjászt, mert annyira jók voltak (bár azok voltak), hanem azért, mert jó ócsó volt.

Link a hozzászóláshoz

Cather: Az is lehet.

Shikaka: Mátyás Fekete serege a törikönyv szerint 20000 lovasból és 8000 gyalogosból állt. Hogy mennyi a könnyű, és mennyi a nehéz azt nem írja, bár minden bizonnyal a könnyűlovasság volt a számosabb (már csak a törökök hasonló lovassága miatt is). Attól még az alapkérdés, hogy lehet-e Erennek nagyon jó és fegyelmezett nehézgyalogsága megmaradt. Véleményem szerint nemcsak hogy lehet, hanem lennie kell. Aszisz-dwoon. Hmmm. Az egyik falanx, a másik meg nem tudom. Híresek mert szerepeltek az Észak Lángjaiban? Ja, a toroni Birodalmi Légiók nehézgyalogosai? Merthogy azok is azok? Pedig nem nagyon emlegették sehol sem, meg nincs is leírva, meg úgy tulajdonképpen.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem szeretnék ünneprontó, vagy hangulatelvevő lenni, de talán maradhatnánk a MAGUS berkein belül az Ynevi seregek témájánál. Az ilyen - oldalas - idézeteket biztosan szívesen látják egy történelmi fórumon. No, nem sértegetni akarok, de mégis, itt Ynev a téma.

Egyébként szerintem végre elhangzott a megoldás is, valóban:

Az Abasziszi falnxok a legrettegettebbek északon, de aleghíresebbek mindnképpen.

Az is valószínű, hogy Erennek is van számottevő gyalogsága, és minden bizonnyal akad köztük nehézgyalogos is, aki képes az alakzatharcra.

De fölösleges a jobbsaágukrólel mélkedni, mivel nemigen önmagukban alkalmazzák őket, hanem mindenféle lovasokkal, íjászokkal, mágiahasználókkal együtt.

Egy Aszisz falankszot pl. nagyon jól át tud törni Rozanna De Lamaar és maroknyi kísérete... :lol:

Link a hozzászóláshoz

Egy Aszisz falankszot pl. nagyon jól át tud törni Rozanna De Lamaar és maroknyi kísérete... :lol:

Rosanna mindenre képes :lol:

Hiába lovagol neki egy lándzsafalnak, őt nem lehet felnyársalni

:D

A Fekete sereges OFF-ért bocs, bár szerintem egy földi hadsereg felépítése mintául szolgálhat egy ynevi állam katonaságához...

Link a hozzászóláshoz

Na, csak lesz itt valami!

Ereni falanx a halálnak sem kell, a dwoon nehézgyalogosok is megmaradhatnak a Dwyll unióban, hiszen (mint megegyeztünk ezek szerint) vannak kiváló ereni nehézgyalogosok is. Hurrá! A Fekete sereg meg (nekem) tanulságos volt. És valóban, nem jön rosszul ha tisztában vagyunk valamennyire a földi alapokkal mielőtt még belemászunk egy ilyen eszmecserébe. Rosannát inkább nem kommentálom, de a nehézgyalogsághoz lenne még egy hozzáfűznivalóm: a Summarium óta köztudomású, hogy a legjobb nehézgyalogsága az orkoknak van. Beeeeeeeee!!! :P

Ui.: Bocs, de fáradt vagyok és ilyenkor állandóan hülyeségeket beszélek...

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...