Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Quironeia 1 - Északi városállamok


Con Salamander

Recommended Posts

Hogy tölcsér, vagy delta torkolat, az a talajtól és a domborzattól függ, gyors folyású folyó nem fog deltával folyni, de ahogy elnézem észak domborzatát...hát. a fene se tudja. Amúgy nem kell tenger a mocsárhoz, lásd, szeretett kis hazánk olyan lápos volt mint a csuda, a reformkor idején szipuzták fel a nagyrészét...hát eggen, szóval Rowon nincs tengerparton, Toron akkor már rég Kyr romvárost csinált volna belőle... mellesleg egy lovag a hajón...mondjuk, ordanban is a tűzvari a tutajjal kalinpál...hát fantasy... :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nos. Végülis, a tengerpati Rowon sem elképzelhetetlen. Ha jól emklékszem, a 14. (vagy a 13.?) zászlósháborúban a rowoniak harcoltak tengeren, azt hiszem az egyik enoszukei hajóhad ellen, ugyanis, mint tudjuk, aq szukék jópár hadihajóval segítettek Toronnak.

Erről csak ennyit. Nameg persze, köszönöm a sok információt Alidaxról...

Maradtam tisztelettel,

TaXeN

Link a hozzászóláshoz

Bár a vita tóbbé-kevésbé lezárult, én azért leírnám a magamét, merthogy a dartonita rend a szivem csücske Ynev világán és próbálom védeni az érdekeit. :oops:

Tehát: Amint azt innen-onnan megtudtuk, Airunt és rendjét a pyarroniak 3685-ben kitagadták. Ezután a rend erőszakkal(?) bevette Dovort (ez tán egy déli városállam), majd valamivel később, de még a XIV. Zászlóháború előtt Rowont is meghódították. Azaz megszerezték, ha jól tudom erőszakmentesen. Vagy legalábbis csak egy kicsit erőszakosan.

Link a hozzászóláshoz

Gergely, most mit mondjak? Dagad a mellem a büszkeségtől, hogy ilyen okosakat tudok írni :lol: . Az Enoszuke kiegészítőben ír ugyan az enoszukei flotta akcióiról, de ott Rowonról nincs szó, az holtbiztos. Vagyis nem holt, de azért biztos. A hajókról fenntartom amit írtak, hogy pl. a Johannita lovagoknak is sziget(ek)en volt a központjuk, szóval csak azért mert lovag még hajózhat. Ellenvélemény?

Link a hozzászóláshoz

Jócskán megkésve ugyan, de folytatom. (szabadságon voltam, meg ilyenek). Szóval, a hatalmas dartonita flotta az aligha tőlem volt, én a magam részéről annyit mondtam, hogy pl. a Jjohanniták központja Rodoszon volt, aztán meg Máltán. És mindkettő sziget. De! A XIII. Zászlóháború idején 1.) Rowonnak nem volt még hadura 2.) Még Airun al Marem sem élt akkor. Rowon hercege ugyanis egy tongoriai származású zsoldosvezér, aki szert tett egy fekete lobogóra, majd toroni segítséggel elfoglalta Rowont a dartonitáktól. Akik azonban szintúgy új lakók voltak, korábbi székhelyük a déli Dovor városállam. Az herceg (III. Zorkast) 3694-ben, a vinali csatában vesztette életét, testét és zászlaját a megáradt Lorn sodorta el. A dartoniták pedig visszafoglalták Rowont. Szóval Rowon uralkodója nem Fekete Hadúr, csak most volt így. Máskülönben most Airun al Marem lenne az, mint ahogy Gro-Ugoné meg Birak gal Gashad. De nem így van, a zászló eltűnt, de majd előkerül, egy toroni nemes találja majd meg 3716-ban a Salayn házból (Morgena könnyei). Aki szert tesz a zászlóra előbb-utóbb uralkodói rangra emelkedik, vagy mi. De hogy minek lesz az uralkodója azt nem tudom.

És a végszó! ROWONNAK NINCS TENGERPARTJA!!! A szürkecsuklyások térképén van, a hivataloson nincs. Úgyhogy erről ennyit. Amúgy sincs tengerparti városa, esetleg pár halászfalu. Meg halászhajók. A szürkecsuklyásoknál legalábbis. De náluk is a herceg foglalta el a szomszédoktól.

Link a hozzászóláshoz

Na, ez nagyon kellett ide! És milyen jól belepasszol... :P Hehe! De hogy visszatérítsem a témát (mielőtt még mindenki más témát kezd) felvetődött bennem valami. Mi van a rowoni zsoldosokkal? Híresek-hirhedtek, meg harcolnak. Ennyi. Vannak még részinformációk, de nincs róluk egy egységes kép, hogy kicsodák-micsodák is. Rowon hercege híres zsoldosvezér volt azelőtt hogy herceg lett volna. Zsoldosokkal foglalta el Rowont, és aztán az ő élükön harcolt a XIV. Zászlóháborúban. Calyd Karnelian Alidarba menet megütközött egy toroni sereggel amelyben orkok és rowoni zsoldosok is harcoltak.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hergol-kérdés.

Aki ismeri, az tudja, hogy az 1TK Hergol városállamot Északi városállamként emlegeti. Ennek ismeretében fölöttébb furcsa volt, amikor Délre tették, először az O'Connor regényekben.

Node a KKUK szerint - ami a legelső forrás - tényleg Délen van.

Nem tudom, hogy lehet egy ilyet félregépelni, de valószínűleg ez történt. Ezután számomta is elfogadható a mai hivatalos álláspont, ahol Hergol bizony délen van... És az 1TK minden bizonyal hiát követett el.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A nyolcadkorral nem foglalkozok - mert baromságnak, igen annak, és bár itt nem ez a téma, minden alkalmat megragadok, hogy ezt hangoztassam :) - de Doran kifejezett ostromára nem emlékszem.

A szürkecsuklyások Északfölde kiegészítőjében csupán békés "behódolásról" esik szó, amikor a hódító Erveknek adják át Doran kulcsait.

Nem emléékszem így, konkrétan A dorani odstrom-ra... persze, ettől még lehet... ha meglesz, írd be, mire gondoltál. :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv Mindenkinek!

Nem csak te gondolkodsz így MG, hiszen bárki láthatja, hogy elveszik a játék maradék realitását; emellett sosem szerettem volna tudni ENNYIT a jövőről. Az azért kicsit durva, hogy minden "gonosz" hatalom összemlik és minden "jó" felemelkedik. :x Nekem és sok ismerősömnek ez a véleménye.

Info Doran ostromáról pontosan:

Geofrámia 101-102.old. P.sz. 3800-as évek eleje.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nos, a nyolcadkorról annyit, hogy én már majd másfél éve ebben a korszakban mesélek, pontosan a 3900-as évektől. Mellőzni tudtam a "fantasy ölő" technokrata vívmányokat, és bőven van "gonosz" hatalom, amellyel a Rend harcosainak meg kell vívniuk. Számomra csábító volt az idegen, majdnem feltérképezetlen korszak...és a barátaim,- játékosaim véleményét tekintve, pozitív visszhangot kapott a mesélésem.

Szépen sikerült a történetek, kalandok alatt kidolgozni a Ynev nagyhatalmi térképét, mind szociálisan, mind gazdaságilag. A játékosok közreműködésével áttekinthetővé, és főleg játszhatóvá vált a Káoszkor ezen szakasza, bár erősen darkfantasyvé vált a stílus, sok horrorisztikus jellemzővel megáldva- ezért nem unalmas, hanem izgalmas, a Játékunk :wink: . Nekünk bejött ez a korszak, és a történelem ilyesféle folyása.....Csak önmagában a Fekete Hold visszatérte rengeteg bonyodalomra, kalandötletre, ad lehetőséget.

Szóval mi így játszunk, ebben a korban... 8)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Bizony... :)

A Toroni varázslók tudománya a kyre hatalmasoktól ered, és a Boszorkányhercegek, illetve a hatalmasok "őrziuk". Hivatalos helyen nincs közlés varázslóképzésről, de könnyen beláthatjuk, hogy nyilván tovább örökítiktudásukat, ha meg is válogatják, kinek,azaz legalább szolgáiknak, utódaiknak, stb.

Ebből következik, hogy a toroni varázlsó nem játszható kaszt, legalább is egyelőre. :):)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hivatalos információ nincs róla, de gondolj bele, egy akármilyen származású varázsló is meg tudja ezt tenni elég magas szinten. Más kérdés, hogy meg fogja-e tenni. Egyébként pedig szerintem nem mindig kell ragaszkodni a szabályokhoz, a szimpla mágikus energia és az aquirok energiái közt nincs olyan nagy különbség forrását (természetét?) tekintve, mindkettő használata észrevehető a manahálón, és az aquirok ugyebár képesek könnyedén szétrobbantani valakit. :) Szóval semmi sem lehetetlen.

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...