Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mit hozott a karakter otthonról?


Hány aranyat kap egy karakter?  

92 szavazat

  1. 1. Hány aranyat kap egy karakter?

    • Amennyi a szülei éves bevétele
    • Semmit
    • Amennyi a karaktergeneráló.exe be van
    • Mindenki döntse el maga


Recommended Posts

Hali,

mi ugy játszuk h k100 rezet k10 ezüstöt és aranyat kap. :idea:

Egyépként stem a lovagok kaphatnak egy vértet de ROSZ minőségűt :!::twisted:

Ez is egy módszer, de szerintem felesleges így a kockára bízni.

Ha mondjuk az előtörténeted szerint egy gazdag nemesi család sarja vagy, akkor miért ne lehetnél vagyonos?

Ez nem tápolás és nem különcködés. Csak a km-től függ a helyzetnek a jó kezelése.

Link a hozzászóláshoz

Hát lehet h nem kell a kockára bizni de ez is egy jo megoldás :lol:

egyépként nem mindig kap meg mindent a karakter.

A törpe harcosom Pl választott magának egy kétkezes csatabárdot és csak ennyit kapot Kész :!: ( na meg persze nem meztelenül kezdett el az utcán szaladgálni, de a ruhát is meg kellett vennie csak kaland elött)

de például egy tolvajnál kap Pl 1 tolvajkulcsot

Fejvadásznál + 1 tőr vagy valamilyen fegyver

A lovag például kaphat egy sima láncinget Talán :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én is úgy vélem, hogy a karakter felszerelése, pénze első szinten alapvetően a hátterétől függ, viszont nem biztos, hogy csak a családját kell figyelembe venni.

Pl. egy fejvadász ugye csak akkor lehet kalandozó, ha elhagyja a klánját. Ha a klán kitaszította, vagy maga lépett ki (no persze ezt nem sok klán hagyja, de végül is elképzelhető pl. az embervadászoknál), akkor nem valsózínű, hogy tóúl sok cuccot nála hagynak, sőt... De ha mondjuk a klánját kiirtották a riválisok miközben ő távol volt, akkor nyilván senki nem tart igényt a felszerelésére (legfeljebb az a bizonyos rivális :twisted: ), tehát nyugodtan lehet nála akár 3-4 különféle fegyver is. (Persze kérdéses, hogy mennyit adnak egyszerre a kezébe egy kezdőnek, de azért nem valószínű, hogy egy szál tőrrel indul útnak; vértje pl. biztosan lesz.)

Más oldalról: egy feltehetően nemesi származású lovagot nem csak a családja, hanem a rendje is támogatja, persze nem pénzzel, hanem mondjuk fegyverrel, páncéllal. Ugyanakkor indulhat a karakter kóbor lovagként is, pár garassal a zsebében, és mindössze egy karddal meg egy ócska mellvérttel felszerelkezve.

Nekem az a véleményem, hogy bármilyen képzettséget meg lehet adni akár 1. szinten kp költés nélkül, ha az az előtörténetben jól ki van játszva (magyarázva :D ) -na jó a drágakőmágiát azt elég nehéz lehet (azt szívesen megnézném, hogy valaki hogy csinálja :D )

Ehhez csak annyit szólnék hozzá, hogy általában egyetértek veled, de egyfelől a drágakőmágiát senki sem fogja tudni kimagyarűzni, mert eleve csak 9. szinttől hajlandók oktatni. A másik fontos dolog: szerintem figyelni kell arra, nehogy a játékos szántszándékkal "telepakolja" ingyen képzettségekkel az előtörténetét.

Link a hozzászóláshoz

Üdv

Köszi most már tényleg behozza.

Ezt is nagyon érdekesnek találom. Bár eltér az eredeti témátol de szerintem betegségekkel még életszerűbbé lehet tenni egy karaktert.

Pl.: olyan betegsége van amivel a papok nem tudnak mit kezdeni de a Boszmesterek tudnak neki olyan varázsitalt főzni ami segíthet neki.

:twisted: DE ez az ital nagyon drága vagy az alapanyagokat neki kell beszerezni és pont emiatt kezd el kalandozni.

Link a hozzászóláshoz
hhmmmm

ahoj

nálunk életút játékban a varázslómmal, volt összesen (a varázsló iskolában használt egyneruhával együtt :) 3 rend ruhám, egy rövid karom, meg pár aranyam.ennyi. a kardművnek(sajna ő már kiesett, mert nem tud jönni, meg stb) volt hasonló mennyiségű ruhája, neki egy kicsit több aranya, mert csak úgy tudott eljönni erionba, h elszegődött karavánok mellé fegyveresnek és azért kapott egy minimális pénzt amúgy meg volt egy slan kardja egy slan tőrje, és egy íja.ennyi :)))

Naja de a varázsló a fejével meg a botjával, egy slan meg csí harccal és slan karddal harcol, egy harcosnak meg kell táp cucc hogy tudjon annyit mint mondjuk egy slan :) Viszont a harcosnak meg van egy csomó Kp-je, szal ha túléli akkor már felzárkózhat, de sztem a KMnek engednie kell hogy a harcos kicsit jobban tápoljon mint a többi: neki kell a drága cucc, abban jó. Persze csak mértékkel :) Első harcosomat abbitacél vértbe indítottam batárnagy kardokkal aztán 4. szinten megg is untam.. az elején mindenki élvezi h meg van tápolva de aztán ha már elszállt ez az érzés rájön h nicns miért küzdenie aztán otthagyja.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem győzöm hangsúlyozni, hogy senki nem kap semmit ingyen.

Az előtörténet többek között a karakterlap bizonyos részeinek szöveges változata. Értem ezalatt azt, hogy oda le lehet írni, hogy miért is kapta ezt-vagy azt a képzettséget, mert mondjuk a harcos varázsló mellett dolgozetet Af-on. DE ezt a karakteralkotás során Kp-ból kell felvennie! NEM szabad megengedni, hogy bármilyen képzettséget csak azért megkapjon valaki ingyen, mert "jól kimagyarázta" az előtörténetben. Oda azt ír mindenki, amit akar... majdnem. Szóval ez azt eredményezné, hogy hiába a Kp első szinten, igazából kétszer annyit is tanulok, mert jól kitaláltam, hogy hol, kitől, mikor?

Ezt mindet ki kell találni a TÖBBI, Kp-ból felvett képzettségre is! Más meg nincs! Pontosan azért van a Kp, hogy valamilyen szinten modellezze a tanulásra fordítható erő/idő adta lehetőségeket. Ezt nem jó megkerülni.

Link a hozzászóláshoz
Nem győzöm hangsúlyozni, hogy senki nem kap semmit ingyen.

Az előtörténet többek között a karakterlap bizonyos részeinek szöveges változata. Értem ezalatt azt, hogy oda le lehet írni, hogy miért is kapta ezt-vagy azt a képzettséget, mert mondjuk a harcos varázsló mellett dolgozetet Af-on. DE ezt a karakteralkotás során Kp-ból kell felvennie! NEM szabad megengedni, hogy bármilyen képzettséget csak azért megkapjon valaki ingyen, mert "jól kimagyarázta" az előtörténetben. Oda azt ír mindenki, amit akar... majdnem. Szóval ez azt eredményezné, hogy hiába a Kp első szinten, igazából kétszer annyit is tanulok, mert jól kitaláltam, hogy hol, kitől, mikor?

Ezzel egy kicsit vitatkoznom kell. Az újabb rendszer(ek)ben ez már rendben is van. Viszont a régiben én egy-két képzettséget megengettem, mert a másik is kapott egy rakat plusz képzettséget, mert odaírta a fajhoz, hogy "félelf". (mert ugye azt szinte bármiként lehet indítani). A mostani új rendzserben mivel már mindenki (minden faj) csak valami iránti érzékenységet kapott, így már valószínűleg én sem fogom engedni az ingyenképzettségeket. Max. csak annyit, hogy "ezt te már valamikor tanultad, de azóta már elflejtetted. Ezért ha újra meg akarod tanul már könnyebben fog menni (pl: oktatás 4. fok)

Tudom MG, hogy te nem nagyon szimpatizálsz az új rendszerrel, én is tudom hogy vannak hibái. De ez éppen jól el van találva. Szerintem.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nos, igaz ami igaz, bár többször hangsúlyoztam, hogy a karakteralkotás valóban jó lett az UTK-ban, de ez inkább oda való kérdés...

Mindazonáltl, bár értem az érveidet, nem értek vele egyet. A más faj, ha képzettséget kap, hát kap. HA csak ez számít, legyen mindenki félelffel, aztán viselje ennek következményeit. CSak emiatt nem szabad szerintem másnak is emgedni az ingyen képzettséget. Elvégre a félelf ilyen, kész. Ez is a játékhoz tartozik.

Link a hozzászóláshoz

A fél-elfet - én úgy olvastam - nem fogadják el igazán sem az elfek, sem az emberek. Ezt pl be lehet mesélni komolyabban is, sok helyen belekötnek az emberbe, és nem kap meg olyan dolgokat amit egy ember közösségben egy ember simán (pl kocsmában mindenre azt mondják h elfogyott, stb...) És ez bár idegesítő, kompenzálja azt hogy tápabb mint a többiek. Ha viszont már a játékélmény rovására menni különböző csavarokkal lehet enyhíteni a helyzetet és akk az élvezet is megmarad, és valamivel kompenzálva lesz a sok +képesség.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az újabb rendszer(ek)ben ez már rendben is van. Viszont a régiben én egy-két képzettséget megengedtem, mert a másik is kapott egy rakat plusz képzettséget, mert odaírta a fajhoz, hogy "félelf".

Én ezzel a képzettség dologgal úgy vagyok, hogy ezt is lehet, de csak mértékkel. Persze drágakőmágiát senki nem kap első szinten... Viszont az sem jó, ha a KM azt mondja egy kreatív ember előtörténetére, hogy jól "bele van mesélve" 5-6 táp képzettség, hát kapja csak meg. Én akkor mint KM, biztos nem engedném játszani azt a karaktert. Amit pártolok, az max. 1-2 kis kp-igényű képzettség, amivel nem szerez túl nagy előnyt a játékban, de a karakter életszerűségét növeli (pl. ha a karakter tengerparton élte le a gyerekkorát, akkor nyugodtan kaphat egy úszás Af-et) vagy némi könnyítés néhány képzettségre (ahogy Kele is írta, bár a másik rendszerben), pl. valaki, akinek halász volt az apja, esetleg konyíthat valamit a hajózáshoz, stb.

A lényeg az egészben főleg a józan ész, vagyis hogy ne azért írjunk bele plusz képzettséget az előtörténetbe, mert a másik félelf és ő kap ezt meg azt, hanem azért, mert ezzel a karakterünk életszerűségét akarjuk növelni.

Link a hozzászóláshoz
A lényeg az egészben főleg a józan ész, vagyis hogy ne azért írjunk bele plusz képzettséget az előtörténetbe, mert a másik félelf és ő kap ezt meg azt, hanem azért, mert ezzel a karakterünk életszerűségét akarjuk növelni.

Én a félelfet csak példának írtam. Ha valaki csak azért mert egy fajjal játszik megkap egy rakat képzettséget, akkor (ahogy winnetou is írta) miért ne kaphatna meg valaki azért 1 max 2 képzettséget (NEM 5-6-ot) csak azért mert pl. az apja halász volt, és már 3 évesen vitte a gyereket magával horgászni. Nem lesz a gyerekből hivatásos halász, de ha kell tud fogni egy botot meg egy zsinárt, és azt is tudja hogy a végére valahogyan egy szem kukoricát kell kettni. Ez nem sok tudás, többet nem is tud megcsinálni. De egy kis szerencsével nem fog éhenhalni.(Ez megint csak egy példa, nem azért írom, hogy kiforgassátok).

Vagy ha nem is kapja meg, ha elkezdi kitanulni a halászat szakmát, akkor ezek a kis apróságok, amiket egyszer nagyon régen az apja tanított biztosan fel fognak jönni. így egyszerűbben, és gyorasbban sikerülni fog neki a képzettség elsajátítása.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem értek egyet veletek.

Ez mind CSAK ARRA ELÉG, hogy azt mondhassa, hogy emiatt megtanulhatja, ráköltheti a Kp-t a karakter. Mert mondjuk ha egy dzsad azt mondja, hogy halászatot akar tanulni? Ott is meg kell indokolni, hogy a Shibara partján lakott. És akkor elköltheti a Kp-t. NEM INGYEN KAPJA. A Képzettségrendszer azt jelenti, hogy ha nem költ rá pontot, akkor bár látta, találkozott vele (felismeri pl. hogy halásznak ) de nem ért hozzá. Nem elég arra az ismerete, hogy alkalmazzza, még ha csak Af-on is. Mert nem tanulta meg. HA mag megtanulta, akkorKp-ért felveheti. Ennyi.

És mi az, hogy alap képzettségek? Ékszerészet? És pl. a varázsló karakter gyarmekkorában ékszerészetet tanult, hogy ne kelljen Kp-t költenie majd erre, ha varázstárgyat akar alkotni? Vagy a lovaglás hasonlóképpen. És miért nem lehet akkor a te elképzelésed szerint mondjuk egy drágakőmágus segédjeként dolgozó gyerkőcnek - természetesen Kp-nélkül - drágakőmágia Af-a? (mert nincs ilyen... :) ) de érted... Vagy a démonológus mellett dolgozónak demonológia Af-a? Természetesen Kp nélkül, hiszen de baromi jól megindokolta. Vagy lehetne pusztítása is, mert a nagyapja kyria kutató volt, és állandóan erről mesélt neki. Soroljam? pedig nem is vagyok tápolós beállítottságú. Nem-nem.

A képzettségrendszer NEM különböztet meg alap, meg nem laap képzettségeket, vagy ingyen adható, és nem ingyen adható képzettségeket. CSAK képzettségek vannak, amiket Kp-ért KELL megtanulni.

Ha mindenáron azt akarod, hogy lehessen ilyen háttérképzettségeket felvenni, akkor pl. mondd azt, házi szabályként, hogy mindenki kap 5, vagy 10 Kp-t, és abból felvehet olyan képzettségeket még a kasztja mellé, amit gyerekkorában megtanult. Mint a fentiek. Csak hát majd jönnek az indokok, hogy ez, meg az... és nincs határ, hogy lovagolni még lehet így, de pusztjtani már nem... Nem érdemes eltérni szerintem a szabályoktól, azért vannak. Ez nem indok, szerintem.

És - tudo, mindig ezzel jövök - de az ilyen csaka tápolást szolgálja. Miért? Mert tehermentesítni a karaktert, hogy nehogy már a drága Kp-ket kelljen áldozni azért, hogy ne halljak éhen, amihez erdőjárást kellene tanulni, vagy nehogy már ne tudjak lovagolni, hiszen apám megtanított... és akkor majd a Kp-ket már csak a Mf-ú fegyverhasználatra, a vértviseletre, meg a pusztításra kell tartogatnom. :) Nem, szerintem ez így nem jó.

Képzettség, Kp. Ilynen egyszerű.

Link a hozzászóláshoz

Teljesen igazad van, MG!

Én el is vetem ezt az (eredetileg tőlem származó) ötletet. Mármint azt a részét, hogy ingyen kapjon valamit.

Viszont lehet egy másik módot találni erre. Méghozzá egy új háttér megalkotásával:

Tehetség (1 KAP): A karakter kiemelkedő tehetséggel bir 1 képzettségben. Ha képzi magát igazi nagymester válhat belőle, ha időt, és energiát fordit ennek a képzésére. A játék nyelvén ez annyit tesz, hogy az adott képzettséget 4. fokú oktatás bónuszokkal tanulhat. FIGYELEM!!! A képzettséget mindig egyeztetni kell a KM-mel!!!!!

Ezt részben a művésztehetség mintájára alokttam meg. igy már fel kell a karakternek vennie, és akkor talán már nem olyan táp.

Várom a véleményeket.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...