Sir Vágtató

Mit hozott a karakter otthonról?

Hány aranyat kap egy karakter?   87 szavazat

1. 1. Hány aranyat kap egy karakter?

• Amennyi a szülei éves bevétele
    • semmit
    • Amennyi a karaktergeneráló.exe be van
    • Mindenki döntse el maga

Please sign in or register to vote in this poll.

159 hozzászólás ebben a témában

Üdv!

Szerintem nem kevés. Gondolj csak bele. A Magus világa olyan, mint a középkor, csak varázslattal :) A középkorban már 10-12 évesen dolgozott a gyerek, vagy be adták papneveldébe, vagy katonának. DE ha ezt a kor még pár évvel fentebb is vesszük, még akkor is 14-15 éves kölkökről van szó. Te ennyi idős korodra hány képzettséget tudtál? Mindenbe bele kóstoltál egy kicsit, hallottál már ról. Szerintem ez 2. foknak felel meg (egy-két kivételes esetben 3. fok). De azt is vedd bele, hogy neked iskolába is kellett járnod, a karaktereid pedig nem nagyon fognak már 7 évesen a padban ülni.

Minden jót!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

De a kalandozók kiválasztottak :D és ha nem is kalandozik akkor is megtanulja leendő szakmája alpjait, nagyrészük lovaglás művészetét is elsajátította a középkorban. Viszont lenne 1 kérdésem, hogy kb hány éves kortól kezdik oktatni tanítványaikat a nagyobb iskolák? (pl.: ordan-tűzvarázsló)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Értem hogy mivel van bajod, de elég rossz példát hoztál fel. A lovaglás 2.fok 3 Kp. Ezt nem tudod kigazdálkodni??? De ha jobban megnézd, akkor a legdrágább 2. fok is 10 Kp. Ezen mit nem tudsz IQ-ból kigazdálkodni?

Az oktatás szerintem iskolafüggő. Pl. ha egy harcművészt kérdeznél meg, akkor biztosan azt válaszolná, hogy az oktatást nem lehet elég korán kezdeni :D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

az új tekercsekben, vagy az új törvénykönyvben? Mer szerintem az ÚTK-ban nem annyi...persze símán lehet, hogy én emlékszem rosszul :roll:

asszondod, hogy a legdrágább 10 kp, ahoz viszont az 1. fokon is meg kell tanulni, ami már tizenvalahány kp, és akkor még csak 1 cuccot tanultál meg...-persze lehet, hogy nincs igazam, akkor bocs :roll:

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Én az ÚTK szerint írtam le. Viszotn te valamit nagyon félre értettél (vagy nem olvastál el). ÚTK 132. oldal 2. hasáb A képzettség pont (Kp) fejezet utolsó bekezdése: "Amikor viszont a karakter fejleszti képzettségeit, csupán a két fok Kp értékének különbségét kell elköltenie." Tehát ha a 2. foknál leírt Kp-t kell csak elkölteni. Ugyan ez a fejezet közepe: "A fent említetteket a M.A.G.U.S. képzettségrendszere a következő képpen kezeli: a karakter Intelligencia Tulajdonságától függően rendelkezik bizonyos mennyiségű Kp-val..."

Mivel az átlagos tulajdonságszint 10-12, ezért minimum lesz 10 Kp-d. Ebből bármelyik képzettséget fel tudod venni 2. fokra. Szerintem ez éppen elég Kp alapnak. De ha ezzel nem értesz egyet, akkor hasonlítsd össze a régi rendszerrel. Ott sem volt több Kp alapod.

Minden jót!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

ÉS ha mondjuk /ilyen nincs, ez csak példa/ , tudsz valamit első fokon az mondjuk 3 kp, és fejleszetd 2. fokra, ami mondjuk 12 kp, akkor neked 9 kp-t kell elköltened? mer ha igen, és azok alapján amiket elmondtál így kell lennie, akkor én naon félreértettem valamit... , de te megvilágosítottad elmémet, úgyhogy köszi :D:D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ez pontosan így van, ahogyaqn írtad. Olvasd el újra azt a részt, amit idéztem, ott világosan le van minden írva. :)

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Elolvastam, és tényleg úgyvan...Most meg újrakreáltam a pasasomat :D:D

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés