Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mit hozott a karakter otthonról?


Hány aranyat kap egy karakter?  

92 szavazat

  1. 1. Hány aranyat kap egy karakter?

    • Amennyi a szülei éves bevétele
    • Semmit
    • Amennyi a karaktergeneráló.exe be van
    • Mindenki döntse el maga


Recommended Posts

Miért ne kaphatna, ha az előtörténete indokolja. Persze kp-ból vegye meg. Mondjuk én KMként rugalmas vagyok, pl ha egy karakter alapból kapna egy képzettséget, de az előtörténete nem indokolja, akkor nem adom meg neki, de ha az előtörténet olyan képzettséget is indokol, amit alapból nem kapna meg, akkor esetleg megadom neki. Persze csak óvatosan, szóval reális talajon maradva. :)

Link a hozzászóláshoz

De azért tulzásba sem szabad esni pl: Erion iskoláit járta ösze visza és még járt itt ott mindent tud mf-en Ja és még valami ami szerintem nagyon fontos gondolkoztunk az on a dolgon hogy mi lenne ha mondjuk 5.szinten kezdenén a karit mert igy jobban kijön a kasztok béli külömbség. pl: vari erősebb tud lenni közelharcban 1tsz a lovagnál igaz hogy ott az értékek kicsit furák. Na erőől szeretném kikérni véleményeteket. Ez elfogatható-e mert nekem nagyon fájt mikor egy könnyelmü KM (jól mesél) csak 4-6 szintü kalandba 2 gyereknek 2 tsz-ü karija volt oszt csak úgy feléptette 5 tsz-re nekem meg nyúlt a képem a kemény munkával öszehozott 4.tsz-ü kyel papommal. És az kicsit szar volt a 2 játékos nevét nem fedem fel pedig aktiv résztvevői eme oldal fórumának és ezis talán ide tartozik hova máshova

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nos, kedves Juri Gagarin. Ha neked "komoly munka" felvinni 4. szintre a karaktert, és ez gond, lehet, hogy szenvedést jelent?!

Nekem soha nem jelentett gondot, hogy mit csinál más, mivel van más, csak a saját játékom élvezete számított. Megalkottam a saját karakterem, játszottma, örültem.

Lehet ötödik szintről kezdeni a modult, de akkor egyenlőséget kell teremteni, ha felvisszük a karaktereket arra a szintre.

Szerintem a te 4. szintű karaktered jobban "élt", mint a másik kettő, ugyanis egész életének aktív története volt (remélem), és jobban ki is ismerted a karaktert. Ergo szerintem jobb volt vele a játék. Ergo nem sajnálkoznék.

Bye

Link a hozzászóláshoz

Hell oh!

Nos osztom Con Salamander véleményét, noha én voltam a "2. színtű gyerek" :oops: , de neki sincs igaza 100%-ban, mivel az tényleg kellemetlen, hogy a JK elvitte 4.szintre, és rengeteg kalandban vett részt, míg a másik, csak úgy "kapott 5 szintet.

Szerintem az egyensúly fontos, tehát ha egy karakter "5 szintet kap akkor a másiknak is kell annyi tp-t kapni szerintem."

Amúgy mindenki foglalkozzon, a saját karakterével JURI!!!

Üdv

Link a hozzászóláshoz

Hmm... Tudom, hogy ízlések és pofonok, meg már megint beleszólok, meg minden, de szerintem nem nagyon számít a szint, hogyha a km úgy mesél.

Pld ha te egy 1. szintű "gyerek" vagy, vagy mi, akkor a Kmnek nem feltétlenül a harcértékekre, meg a manapontokra kell kiéleznie a játékot, vagy ha mégis nagyon fontos része a harc, akkor vissza az első ponthoz: ad olyan lehetőségeket, amiket ötletesen, jól megjátszva kell véghezvinned, vagy jól elagyabugyáltat, vagy a partyra bíz. Ez is egy jó partyépítő lehetőség. Összeszoktok, tudjátok majd, hogy a karaktereitek hálával tartoznak a másik karakternek.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Miért ne tanulhatna?

Legyen az 1. szintű harcos karakter egy nemesi katonacsalád gyermeke, aki követi a hagyományokat. A "hadiakadémia" elvégzése után (valamilyen tiszti rangban) letölti a kötelező katonaidőt, majd például a család enyhe pénzzavarba kerül és a fiú kalandozásra adja a fejét, természetesen a szolgálat alól (ideiglenes) felmentést kér, amit valószínűleg megkap mert nemes és tiszt. Persze ezt lehet/kell még finomítani vagy más irányban elindulni.

A tisztek és nemesek iránt általában az eladó sorban levő hölgyek erőteljesen érdeklődni szoktak, így a karakternek apja kérésére/parancsára kötelező bálokon, fogadásokon részt vennie (főleg ha jóképű, vagy gazdag a család eleinte) így a karakter felveheti az etikett képzettséget.

Én szívem szerint javasolnék egy ilyen karakternek indulásképpen alapfokú képzetségekből: etikett, tánc, írás/olvasás, történelemismeret, hadvezetés, emberismeret (ha jó tisztet akarsz a karakterből).

Esetleg kicsapohatják a seregből, illetve a szégyen miatt a családból is, pénzt és becsületet kell szereznie a karakternek ezért fog "kalandozónak" állni.

Vagy egyszerűen tudásszomja van a karakternek, pl. más kultúrákat megismerni, a gyermekkori legendák keltették fel érdeklődését (legendaismeret Af), kincsekről álmodik, stb...

Szóval én Etikett Af-t nem speciális körülmények között nemesi származású harcosnak engednék.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Nah ja... a mithrill a hiánycikk. :wink:

Egyébként karakter különleges esetben kaphat nálam mithrill páncélt, de ahhoz valami naggggggggggggggyon jó indok kell, és legalább húsz oldalas, regényszintű előtöri.

Egyébként nyasgem a kedves játékosnak. :wink:

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de egyszer indítok egy olyan karit, ami nem harcművész, és nincs semmije... úgy izgalmas a játék. :wink:

Meg végre szeretnék valami olyan kalandot, ahol az utazásra is nagy hangsúly van fektetve. Búzatáblák jobb- és bal oldalt, egy kopár földút... hangulat a köbön. :wink:

Nagyon bejönne.

Vannak még gondolataim. Mint mindenkinek.

Egyébként Vágtató megcsináltam a Sirenari Erdőjárót- kész röhej, hogy egész Sirenarban csak egy különleges kaszt van-, és nagyon "mazsi" lett.

Már meg is van az előtörije, és pár viccesebb szólását is kitaláltam.

Mert mi a humorra is nagy hangsúlyt fetketünk, ami néha úgy néz ki, mintha kezdők lennénk.

Link a hozzászóláshoz

Szia Muther-HAHA-Father!

Megelőzve az esetleges negatív hozzászólás dömpinget: Mi értelme ennek amit csinálsz?

Figyelem felkeltés? De akkor minde szólnál hozzá, megelégednél a trágársággal, mint HAHA esetében.

Ha viszont hozzá is szólsz, mi érthete az ilyen fokú devianciának, vagyis miért kell a szabálokkal ellentétesen csupa nagy betűvel írni, mikor azt a moderátorok és a többi fórumozó sem nézi jó szemmel?

Lehet, hogy nem csak a szerepjáték hanem a fórumozás terén is kezdő vgy, ez esetben legalább egyszeri elolvasásra ajnálnom a szabályzatot, csupán a te érdekben.

További kellemes szabályszerű fórumozást.

SAS

Link a hozzászóláshoz

Hell oh!

HAHA Most tényleg nem tudom, hogy mi bajod?

Ha valóban kezdő vagy az, elfogadható, de nem értem hogy vagy kezdő, úgy, hogy életedben elősször ültél szerepjátékon, vagy kiolvastad, az ETK-t, és még nem játszottál, mert szerintem ha nem olvastad, az ETK-t akkor senkinek,:? nem jó, se neked, mert nem érted, sem a többieknek, mert ők játszani szeretnének, és ha azt akarod, hogy tudják, a neved, akkor inkább mutatkozz be!

Aztontúlé, azt te is beláthatod, hogy nem lehet, néger, szőke, és kékszem.

Amúgy, nem értem ezt mér ide írtad!?

Link a hozzászóláshoz

Na akkor kedves kalandozók vagy kalandoztatók osztom lafi nézetét és ezutal én is eltérné a tropik lényegétől és tudom hogy mennyire fogtok rám haragudni és szidni na meg mindent csinálni. És ezuttal kifejtem véleményem a Sirenari erdőjáróról : eléggé ratyi semmi értleme végülis egy kiscserkész vagy vadőr de hasonlithatnánk erdei turistáknak mert egész nap bujja az erőket meg afféle helyeket és közben a fákat csodálja mert az milyen jó. És lafi féle kalandba benne lennék Lafi mesélne? na meg tényleg jó dolog ha egy kari úgy indul hogy csak egy ruhája van és egy kenyere meg 1 kulacs vize. És azt sem tudja hol alszik mit fog enni. Nem úgy othonról szekérel hozza a cuccot. Meg egy kalandozónál pl jó ha van max 1e és akkor ő már gazdag mert mai világba egy diszes szoba (ebben nem vagyok othon talán vágtató ebben jobban othon van) kb 7000Ft yneven 10r 1e akkor az mai pénzbe 70000Ft egy kalndozónál és akkor valyon miket hoznak othonról olyan kari tulajok akik úgy gondolják hogy nemes ember kb 5-10 arany azért nem kell népi vagyonokat hurcolni na és a km-ek az eszesebbek kiszagoltatják eggyes tolvajokkal a mesés vagyont ha a JK nem titkolja eléggé el. Szóval a pénzről csak ennyit. És kb mekkora egy kis sátor kb 2 személyes és úgy egy 5-6 kg a jó nehéz fadaraboktól és a vasag vászontól ha abból van. És hengerbe 0.75 m méter átmérőjü és 1.5m hoszú zsák és evvel lopakodjo a kalandozó. Aki néha ilyeneket visz magával kalandozásaira. Na meg szerintem max egy ruha fegyvernek tőr ,kés, bot, pariktya, fúvócső és ax rövid kard jó előtörivel és az ára max jó esetben nemes esetén 1 a ls igy hangulatot ad a játéknak a szabadság érzés (hülyeségek hangzik) vagy pont az ellentét tartozás esetén de igy ez nagyon jó. És lovag kb 5 tsz ha szerez egy teljes vértet 10 tszen meg abbitot mitrilt meg 15-20 on akkor az már egy ritka jó lovag és ezzel együt vén f*** és igy jobb a játék.

Link a hozzászóláshoz

Nah, az elf íjas balhémról pár szóban. Nem mentegetőzök, én igenis adnék elf íjat, mivel az az elf nem kiszakadott volt- ha jól tudom-, úgyhogy simán csinálhatott magának... volt rá százharminc éve. :wink:

Úgyhogy elf szerintem indulhat elf íjjal, mivel mindenki saját magának csinálja az íját, nem megtiszteltetés... hanem egyfajta elmélyülés.

A mithrill páncélos elf, akit felcsaltam egy hajóra, az azért volt mithrill páncélban, mert egy Erioni főnemes a herceg vértjét vieselte- háttérben az volt, hogy az Erioni a herceg megszorult(nem mondom el miért, későbbi kalandnak tervezem), és eladta a vértet valamelyik tehetősebbnek-, akire véltetlenül rádőlt egy kocsma fala, amikor is megostromolta azt, az embereivel, ugyanis Juriék annak a kereskedőnek az oldalára álltak, aki megölte a lányát.

Szóval Juri bezsákmányolt, de a herceg észrevette, és elindult utánna- egy kis plusz pénz mindig jól jön, mégegyszer eladhatja(kémtől tudta meg, hogy a nemes halott)-, és el is kapták volna, ha Juri nem ügyes. De végülis megvámolták az elfjét, mivel sok az a mithrill teljesvért. Helyette simát kapott.

A vértet elvileg visszaszolgáltatták a hercegnek, de senki se tudja... csak én. :wink:

És itt a vége fuss el véle, mivel meghalt a karija, már csak árnyakat kergetnek.

Egyébként meg mi ez a sértődés?

Nem.

Én is voltam kezdő, de az első lépés az volt, hogy elkértem Vágtázótól az Első Törvénykönyvet, és átnyálaztam, nagy vonalakban. Aztán végre én is vettem egyet, és alaposabban átolvastam... attól kezdve már kezdtem érteni a játék bonyolultabb részeit is- szerencsére nincs sok-, és minden happy volt. Most meg megint kezdek visszaesni. :P

Jah, Juri, csak megjegyzem, hogy nem fikáztam az Erdőjárót. Szerintem jó kaszt. Engem az irritál, hogy mennyire nem törődnek az elfekkel. Semmi jobb kaszt, legalábbis én még nem láttam ezen kívűl mást...

És nem nézegeti a fákat, hanem vigyáz a határra. Néha még kiküldetéseket is kap, úgyhogy nem nevezhető sima kommunista túristának. Egyébként az öltözetük nekem nem kappol. Köpeny???????? Erdőbe?????????

Nah de mindegy... a legjobbak is hibázhatnak.

Nah de mégegyszer. Muther, ne sértődjé be nekem, hanem inkább olvassá... meg kell előbb érteni, aztán játszani. Ez olyan, minthogy előbb gondolkodj, aztán beszélj.<-- ez így van nem? Most épp fogalmam sincs milyen a mondás...

Lafi

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Fiúk, loool, amit ide irogattok...:) Nagyon vicces, komolyan. Tudnám ajánlani, h vagy ismerőstől, vagy használtan szerezzétek meg legalább kölcsön az összes szabálykönyvet, és olvassátok el, higgyétek, megéri. És olvassatok sok regényt! Nagyon jót tesz a világismeretnek.

Továbbá a Summarium nevű könyvet tudnám leginkább ajánlani. Van benne több kaszt az elfeknek, mivel a könyv kb. ötöde velük foglalkozik (600-630 oldal talán az egész). Mneg úgy egyáltalán, sok hasznos van benne.

Link a hozzászóláshoz

Pred, bocsáss meg, de nem mindenkinek van pénze minden kis köynvre, meg a Summára. Tudod, nekem jó, ha meg tudtam szerezni a Bestiáriumot, az alapkönyvet, és még két kalandmodult.

Regényeket is kerestem már, de tudod nem egyszerű találni egy fellelhető példányt, legalábbis nekem...

Úgyhogy nem kell feltétlenül lekezelő módon írni, csak megjegyzem. :wink:

és ha van kedved, elküldheted nekem zippelve, mert máshogy nem hiszem, hogy meg fogom szerezni.

Sajna.

Na.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Zippelve nem tudom, de ha Bp-i vagy, szívesen kölcsönadom! Haszáltan egyébként egész olcsón meg lehet szerezni ezeket a dolgokat. itt egy link: http://www.rpg.hu/apro/ továbbá nem azért írtam lekezelően, mert lenézlek, hanem mert komolynak nem nevezhető, amit írtatok. Ha megbántottalak, akkor bocsánat érte. Továbbá adok még egy címet, itt Raoul Renier néhány regényét találod meg: http://renier.fantasya.hu/_konyvtar.html

Hasznos lehet!

Ha esetleg a moderátorok törölnék a linket, akkor írj privit!

Mégegyszer bocs!

Link a hozzászóláshoz
mert mai világba egy diszes szoba (ebben nem vagyok othon talán vágtató ebben jobban othon van) kb 7000Ft yneven 10r 1e akkor az mai pénzbe 70000Ft egy kalndozónál és akkor valyon miket hoznak othonról olyan kari tulajok akik úgy gondolják hogy nemes ember kb 5-10 arany azért nem kell népi vagyonokat hurcolni

Hát tényleg nem kell, de igazából nem lehet összehasonlítani az ezüstöt a forinttal, mert az értékrendek gyökeresen eltérnek egymástól a két világban.

Lafi: az ország (mármint az országnak is a pestre eső része...) tele van RPG boltokkal, nincsenek is annyira eldugva. Ajánlom a regényeket, nagyonis építőek.

Meg végre szeretnék valami olyan kalandot, ahol az utazásra is nagy hangsúly van fektetve. Búzatáblák jobb- és bal oldalt, egy kopár földút... hangulat a köbön.

Nagyon bejönne.

Neked az NYTs modul tetszett volna, az biztos! ;)

Link a hozzászóláshoz

Nem hinném hogy ez a tropik eről szól. De án nem szeretek kötekednei és Lafi a kalandmodul gyülyteményed hátuljába van egy cim "Magitor Valhalla Páholy Bolt és Szerepjáték klub Budapest 1077 Klauzál u. 9 Tel 352-1161 " és még egy "Valhalla Páholy központi bolt és nagykereskedelmi egység Budapest 1063 Szinyei Merse Pál u 1" Na itt lehet kapni magus könyveket

-Kalandmodul -démon átka 590Ft

-Sumarum-Teremtés könyve 1590Ft

-Bestarium2 bővitett kiadás 1190Ft

-Játékosok Készlete 2 bővitett kiadás 799Ft

-Első törvénykönyv 1790Ft

-Kalandmodul gyülytemény- ynevi... 1290Ft

Szerintem Lafi legalább 1 szer megérné bemenni lényegesen olcsóbb mint szépvölgyi uton. Na és Kedves moderátor elhiszem hogy nagyon haragszik rám amiért teljesen mást írok ide mint kéne de most ez jött szóba kérem ne törölje vagy ha igen akkor 1-2 napig hadja fönn. Köszönöm. Lényegébe ennyi

Link a hozzászóláshoz

Valóban, viszont a Magitor az tovább él ma is. Viszont elköltöztek egy utcával vagy pár házszámmal arrébb néhány hónapja. De valóban egy egész olcsó bolt és sok mindent megtalálsz ott.

Az árak elég furcsák! Antailnak igaza van. Legfeljbenn antikváruimban találsz ilyen áron könyveket.

Viszont: egy-egy M.A.G.U.S. regény ára olyan 1800-2000+ körül van.

Link a hozzászóláshoz

Hell oh!

Na jó hagyjuk abba a pénzezészt, és Juri egy díszes szoba reggelivel kb 8000, de pl egy 5 csillagos, all inclusive, lehet 10 000-15 000, de mind1, és szerintem, nem kell minden "hülye, kis" könyvet megvenni, mert akkorm, már annyirqa korlátozódtál, hogy a végén, már csak 1 y-nev lesz, és ez nem jó. No mind1 akinek tetszenek a könyvek nea akarom megsérteni őket, de szerintem még egy ETK-ből is lehet mágusozni.

Amúgy Lafival beszéltünk arról, hogy mi lennek, ha egy régebbi korba játszanánk (vagy újabba), és ki lehet dolgozni, új kasztokat, karaktereket, történelmet, biztos izgalmas (és most ne gyertek nekem valami kiegészítővel, mert nem érdekel!)

Amúgy szerintem ezen az oldalon is elég jó dolgokat lehet őssze szedni nagyon ajánlom a kocsmák & fogadók, meg anovellák is érdekesek.

És még egyszer biztos érdekesek a könyvek, de mi a mi y-nevünket játszuk, ti a tieteket.

Leenarya kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...