Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések a karakteralkotással kapcsolatban


Recommended Posts

23 perccel ezelőtt-kor Rodrigo írta:

Engem is megkísértett a dolog, így ránéztem az excelekre. Azokat is lehetne aktualizálni tp/tulajdonság, arany, illetve max tp vonatkozásában? 

Nekem van egy aktualizált változatom, csak most éppen csinálok egy ráncfelvarrást, többek között finomításra került a többkasztos pszi is :) Sokadik változat, mivel többféle rendezvényre is készült belőle (az alapokat megtartva, de most az is változik kicsit, csak a teljesen alap adatbázisok és a karakterlap formája nem változik). Reményeim szerint bekerülnek a képzettségek is (nem indeirekt módon). :) Ez már a tulajdonság költséget is a webessel összhangban számolja. :)

 

Link a hozzászóláshoz
6 órával ezelőtt-kor Sneer írta:

Egy kis kiegészítés karialkotáshoz:

Ikerkaszt (MTK 46.o.): "A kapott TP fele minden esetben számukra haszontalanul elvész - mintha meg se kapták volna".

Ikerkasztnál a fele lett a 60000 Tp.

tehát akarok jönni egy harcos/tolvaj ikerkaszttal

9.szint harcos 20001 tp, 9.szint tolvaj 22001 ,és még marad 17998 tp.

Ezzel számolni fogok. :) Egyébként kérdés, hányas szinttől húzod be az ikerkasztot... nem kötelező az 1. szint. ;)

Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor Daelon írta:

Ez a tábla hol van?

A Játékosok Készletében, ami jó észrevétel, hogy nem szerepel a KESzK-ben. De mindig is így, eszerint a táblázat szerint játszottunk, szóval ez inkább a karakteralkotás hibája mintsem a karakteralkotóé.

image.png.21671c5eec613ef35a7d0b4455bb9cd5.png

Oda kell erre figyelni a következő tábornál.

Link a hozzászóláshoz
10 perccel ezelőtt-kor tetra írta:

A Játékosok Készletében, ami jó észrevétel, hogy nem szerepel a KESzK-ben. De mindig is így, eszerint a táblázat szerint játszottunk, szóval ez inkább a karakteralkotás hibája mintsem a karakteralkotóé.

Az nem indok, hogy "mindig így játszottunk", hányszor kaptam én ezt már meg. Ha az MTK az előírás (és az), akkor kérem a karakteralkotást is aszerint megoldani. Én speciel eddig erről a hivatkozott kiadványról nem is hallottam, sosem volt a kezemben és nem is volt használatban nálunk, pedig idestova lassan 30 éve játszunk ugye valamilyen magus-verzióval.

Nem mellesleg a Játékosok Készletében eszerint indokolatlan baromságok vannak, amik nem erratáznak, hanem saját ízlés szerint kategorizálnak. Miért lehet amund boszorkány, ha BM nem? Azt ne mondja valaki, hogy a + Szépség miatt. De ez már nem ide tartozna :)

Link a hozzászóláshoz
15 perccel ezelőtt-kor Daelon írta:

 Miért lehet boszorkány, ha BM nem? Ésatöbbi.

Nem kivanok vitaba szallni a kiirassal es karakterkeszitovel kapcsolatban, azonban ez a megjegyzes - tobb mas, hasonlo megjegyzessel osszhangban - mindig visszatero tema a szerepjatekoknal. 

A logikanak es kovetkezetessegnek - elteroen a valo elettol - csak korlatozott kapcsolata van a jatekkal, a szabalyokkal. Egyes esetekben probal kozeliteni, mashol elesen szembemegy vele. Ezen felesleges ragodni, lenyegeben egy rovid valasz van ra:

Mert CSAK, mert epp akkor igy gondolta a szerzo.  

Egyes karakterek mutogatassal es par ertelmetlen szo kimondasaval tuzgomboket hoznak letre, wazzeg... Ezt most hogy? Barki, ismetlem barki probalta meg ezt a valo eletben, nem mukodott... Szoval ez teljesen logikatlan es ertelmetlen.. keretik azonnal torolni ezt a szabalyt (is). :-p

The Eternal Crow Hero kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
15 perccel ezelőtt-kor Daelon írta:

Ha az MTK az előírás (és az), akkor kérem a karakteralkotást is aszerint megoldani.

15 perccel ezelőtt-kor Daelon írta:

Nem mellesleg a Játékosok Készletében eszerint indokolatlan baromságok vannak, amik nem erratáznak, hanem saját ízlés szerint kategorizálnak.

Ezek érdekes felvetések, mert akkor vegyük fel a Domvik papot ETK szerint és PPL szerint is? A Játékosok Készlete értelemszerűen az MTK után jött ki, hiszen szerepel benne az Amund, és mint ilyen, felülírja az előtte lévő kiadványokat.

Én szívem szerint kivennék minden faj/kaszt korlátozást, aztán majd tessék átverni a mesélőn, úgyis tőle függ, hogy az jó lesz-e. De ez egy kicsit komplexebb döntés, szóval ahogy Sneer mondta, türelmeteket kérjük.

Link a hozzászóláshoz
5 perccel ezelőtt-kor tetra írta:

Ezek érdekes felvetések, mert akkor vegyük fel a Domvik papot ETK szerint és PPL szerint is? A Játékosok Készlete értelemszerűen az MTK után jött ki, hiszen szerepel benne az Amund, és mint ilyen, felülírja az előtte lévő kiadványokat.

Én szívem szerint kivennék minden faj/kaszt korlátozást, aztán majd tessék átverni a mesélőn, úgyis tőle függ, hogy az jó lesz-e. De ez egy kicsit komplexebb döntés, szóval ahogy Sneer mondta, türelmeteket kérjük.

Nem nagyon gondoltam, hogy egyet fogok veled érteni  :) de a kaszt/faj korlátok törlésével maximálisan egyetértek, és mesélői körbe utalnám Cheers transparent beifall GIF on GIFER - by Blackstone

A PPL adott pár dolgot, de többnyire szerintem csak rontott az addig kiadott papokon. De ez sem ide való :)

Sir Thomas kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
22 perccel ezelőtt-kor Daelon írta:

Nem nagyon gondoltam, hogy egyet fogok veled érteni  :) de a kaszt/faj korlátok törlésével maximálisan egyetértek, és mesélői körbe utalnám.

Pedig ezzel nagyon sokan egyetertunk szerintem. De a kanon sajnos nem ebbe az iranyba fejlodott az evek alatt. Jobbra-balra modositasok tortentek ahelyett, h az ilyen - egyebkent felesleges - megkoteseket toroltek volna.

Elozo hsz-mel ez nem megy szembe - ha vki esetleg ugy gondolna. 

En szemely szerint a minel nagyobb szabadsag hive vagyok, de szervezoi oldalrol a hivatalos kovetese teljesen okes. Ez adja az egyenszilardsagot. 

Daelon kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
21 órával ezelőtt-kor Catsmile írta:

Nekem van egy aktualizált változatom, csak most éppen csinálok egy ráncfelvarrást, többek között finomításra került a többkasztos pszi is :) Sokadik változat, mivel többféle rendezvényre is készült belőle (az alapokat megtartva, de most az is változik kicsit, csak a teljesen alap adatbázisok és a karakterlap formája nem változik). Reményeim szerint bekerülnek a képzettségek is (nem indeirekt módon). :) Ez már a tulajdonság költséget is a webessel összhangban számolja. :)

 

Igazából az eredeti karaktergeneráló excelben a háttér adattáblában van pár mező ahol csak frissíteni kell a kiírás szerinti költségeket és a TP keretet. Szóval kb 15 perces munkával aktualizálható a mindenkori kiíráshoz. 

Ha minden igaz - ahogy mondod is - már több másik rendezvényhez is történtek átalakítások, hogy ott is használható legyen. Gondolom akkor te végezted azokat a finomhangolásokat is (vagy még CS korábban). Viszont mi az amin ráncfelvarrás kellett? Pusztán szakmai kíváncsiságból érdekel. :) Egyébként pedig, ha te aktualizálod, akkor én már nem töltök vele időt.

Link a hozzászóláshoz
7 perccel ezelőtt-kor Silver írta:

Igazából az eredeti karaktergeneráló excelben a háttér adattáblában van pár mező ahol csak frissíteni kell a kiírás szerinti költségeket és a TP keretet. Szóval kb 15 perces munkával aktualizálható a mindenkori kiíráshoz.

Hali!

Az ok, hogy lehet módosítani az adattáblát, csak gondoltam jobb az egységes-hivatalos. Nyilván nem akar senki csalni mert ez egy játék, de lehet hibázni és egy "hivatalosan" kiadott generáló, amiben tényleg egységesen szerepel minden talán jobb. De lehet én gondoltam túl...

tetra, Catsmile és Silver kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
29 perccel ezelőtt-kor Rodrigo írta:

Hali!

Az ok, hogy lehet módosítani az adattáblát, csak gondoltam jobb az egységes-hivatalos. Nyilván nem akar senki csalni mert ez egy játék, de lehet hibázni és egy "hivatalosan" kiadott generáló, amiben tényleg egységesen szerepel minden talán jobb. De lehet én gondoltam túl...

A hivatalos az Silveré, övé az alap., azt találod meg itt az oldalon. :) Egyelőre a beállítások hiányoznak belőle (a jelenlegi rendezvényhez).  Az egy kasztos karakterek egyébként a webes-ben (ami hivatalos), megalkothatóak. Az alap adatbázisok egyébként ugyanazok, tehát elméletben ugyanazt az eredményt adja mindkettő ( a hivatalos, és a nem hivatalos is). Itt van pl. a Lumina Cornura beállított:
 

Kalandozós_karakterlap_LC14.xlsx

Silver és Shordanus kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
13 órával ezelőtt-kor Sneer írta:

Egy kis kiegészítés karialkotáshoz:

Ikerkaszt (MTK 46.o.): "A kapott TP fele minden esetben számukra haszontalanul elvész - mintha meg se kapták volna".

Ikerkasztnál a fele lett a 60000 Tp.

tehát akarok jönni egy harcos/tolvaj ikerkaszttal

9.szint harcos 20001 tp, 9.szint tolvaj 22001 ,és még marad 17998 tp.

Ez nem teljesen igaz, most így részletesen belenézve, hanem kétféle képpen kezelheted:
 - azt mondod, hogy akkor feleződik a Tp => 30.000 Tp-ből gazdálkodsz (mindent ebből rakhatsz össze), és akkor mindenkét kaszt szintjeit az eredeti Tp-jével kezeled
    itt felmerül az, hogy hogyan kezeled (mit felezel), ha nem 1. szinten válik ikerkasztúvá, mert miért ne tehetné meg, hogy később kezd elmélyülni a 2. kaszt rejtelmeiben is? (mert persze tápolni is lehet vele, de ez egy más kérdés)
VAGY
 - azt mondod, hogy marad a 60.000 Tp, és akkor a 2. kaszt szintjének Tp igénye duplázódik, illetve az 1. kasztnál a váltás szintjétől (annak alsó értékétől) szintén duplázódik
   így kezelhető az a helyzet, hogy nem az 1. szinten történik az ikerkasztosítás, és természetesen ez az EXCEL-es verzióban is könnyebben megoldható.

Természetesen azt, hogy a KM elfogadja az iker/váltottkasztot, a szabályok és az előtörténet függvényében, az egyedi döntés kérdése.
Készítek egy tesztet, és utólag feltöltöm ehhez a hozzászóláshoz. Feltöltve. Ahogy látható, a használt módszer is számít, a váltás szintje is, és az is, hogy melyiket tekinted 1. és 2. kasztnak. :)

 

U.i.: akkor még arról nem is beszéltünk, hogy eltérő módon fejlődhet a két kaszt (egyrészt valós játékban ténylegesen is lehet eltőr módon díjazva egy-egy alkalom a KM által, másrészt a különböző kasztok Tp igénye a különböző szinteken nagy eséllyel eltérő, vagy akkor annak is egyenlőnek kell lenni és mit ad ki így szintben, azt nézzük?)

U.i.i.: ha váltott kaszttal nézzük, akkor egy kicsit izgalmasabb a téma, mert nem lehet ennyire magasra vinni a szintet az első kasztnál, mivel a Tp igénynél figyelembe kell venni a +3 szint igényét is (amiről visszaesik az első kaszt), ott pl. ez a kombó már nem fér bele, csak Harcos 7. TSz (10. Tsz) + Tolvaj 8. Tsz, vagy fordítva Tolvaj 7. Tsz (10. Tsz)+ Harcos 8. Tsz (ha jól kalkuláltam fejben). 
 
 

teszt.png

Sneer kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...