Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések a karakteralkotással kapcsolatban


Recommended Posts

Igen, én készítettem az eredetit, ami végül a versenyeken hivatalosan használt is lett. De ez a közösség számára szabadon felhasználható. Természetesen anyagi haszonszerzésre nem használható. :) 

Komolyra fordítva a szót volt olyan tábor, amikor a kiírással együtt került ki a hivatalos verzió linkje is, ez a mostani alkalom most épp nem ilyen volt. Némileg nehezíti a helyzetet az iker- és váltott kaszt idei engedélyezése. Bár alapból kezeli a karaktergeneráló, de pl a képzettségeket nem. Itt jön az a rész, hogy ha Catsmile egyébként frissíti, illetve elkészíti ezt a kiegészítést, akkor másnak már felesleges vele foglalkozni. Persze ezt akkor még egyeztetjük.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok

Megcsináltam az exceles számolós karakterlap NyT2022 kompatibilis verzióját. Tudjatok karaktereket generálni vele, amíg nincs ennél jobb. :) 

A kiírás szerinti költségekkel számol, kezeli az iker- és váltott kasztot MTK szerint (ahogy igazából mindig is kezelte, harc értékek, HM, Pszi, Fp, stb figyelembevételével). Viszont a képzettségeket csak az első kaszt után tölti ki, tehát a második kaszt után járó képzettségeket nektek kell kézzel beírni. Kérlek ha hibát találtok jelezzétek. 

 

karaktergeneralo_v223-NyT2022.xlsx

Link a hozzászóláshoz

Köszönök mindenkinek mindent :)

is...

Egy-két kérdés:

-Ha 2 kasztja van egy karakternek, akkor a halmozható "azonos" képzettségek összeadódnak vagy a több a mérvadó? Pl az egyik kaszt enged neki 4 fegyverhasználatot/nyelvet..., a másik meg 5-öt. akkor megtanulja mind a 9-et vagy csak a nagyobbat tanulja meg és 4+1 lesz neki. Nyilván olyan esetre gondolok, mikor az új/iker kasztnál nincs megszabva a képzettség specifikációja (pl fegyverhasználat- szent buzogány))

-Életkor: tudom hogy egymodulos játék, de a ~10 szint eleve egy nemfiatal karaktert feltételez, kétszer 9-10 viszont a képzés miatt még dob rajta 5-10-15-20 évet kaszttól függően. (Della papjait kivéve.) Ez nyilván meg kell jelenjen elősztoriban, de játéktechnikában van valami vonzata?

(Kezdem érteni miért nem preferálják a versenyeken a többkasztúságot)

Link a hozzászóláshoz
17 órával ezelőtt-kor Catsmile írta:

Mondjuk a tesztelés fontos... de azért nem értem, hogy hova ez a nagy kapkodás. El sem kezdődött május és már karaktert akarunk leadni. :) Számít a korábbi (határidő előtti) leadás bármiben? ;) Május 31-ig még legalább 34 nap van... de lehet, hogy több, vagy kevesebb. :)

Leadni? Dehogy, csak keressük a "tökéletes csapatösszeállítást a játékélmény kedvéért" XD

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok, 

Bennem is felmerült két kérdés. 

Az első, hogy az Uwel paplovag 5. szintől szintenként részt vehet egy szent bosszún, amitől mágikus fegyver birtokába kerül. Ezt a kerekternek tp-ből ki kell fizetnie, hasonlóan bármely más varázstárgyhoz, vagy ez a karakter számára ingyenes?

A második kérdésem a lovagi fegyverzetre vonatkozna. A leírás szerint a karakternek jár egy "a rendre jellemző átlagos minőségű és közönséges anyagú fegyver + kiegészítőfegyver, továbbá egy jellemző vért (ára maximum 200 arany, anyaga közönséges fém)". 
A kérdés, amennyiben a karakter lemond a teljes vértről (200 arany), úgy vehet-e az átlagosnál jobb minűségű pl. abitacél sodronyinget (30 arany), vagy csak hagyományos sodronyinget?

Előre is köszönöm a válaszokat. :)

Link a hozzászóláshoz

Rodrigo kérdéseire válaszolva.Halmozható a képzettség több kasztnál,Ahol van értelme például az említett fegyverhasználat.Példa mikor nincs:Kétszer ökölharc Af az marad ökölharc Af.(És nem, a masodikat nem valthatja be dollárra meg Kp-ra se.)

Életkornak nincs további játéktechnikai hatása.A szerepjátékon van inkabb a hangsúly., hogy nem csitrikènt játszod ki a 11. Szintű boszit. ;)

Rayen Reval első kérdésedet megnézzük KM-ekkel.A vértről annyit :azt kapja amit az adott iskolara jellemző.De amit kérdeztél az lehetséges .lehet abbitacél sodronyinge ha nem lesz teljesvértje ha ezt a kasztja engedi hordani.De nem marad mellé még 170 aranya! :)

Link a hozzászóláshoz
On 2022. 04. 27. at 15:23-kor Silver írta:

Sziasztok

Megcsináltam az exceles számolós karakterlap NyT2022 kompatibilis verzióját. Tudjatok karaktereket generálni vele, amíg nincs ennél jobb. :) 

A kiírás szerinti költségekkel számol, kezeli az iker- és váltott kasztot MTK szerint (ahogy igazából mindig is kezelte, harc értékek, HM, Pszi, Fp, stb figyelembevételével). Viszont a képzettségeket csak az első kaszt után tölti ki, tehát a második kaszt után járó képzettségeket nektek kell kézzel beírni. Kérlek ha hibát találtok jelezzétek.

Szia!

Nem gondolom hogy feltétlenül kezelnie kell, de kasztváltáskor a tulajdonságok új kaszt minimumértékére növelését nem tudja a táblázat.

 

ui: most csak játszok a generálóval, de felmerült bennem váltott kasztnál a tulajdonságok növelésének a kérdése. Tegyük fel, hogy Jókérdés Béla 8. szintű varázsló megcsömörlik az életének monotonitásán és úgy dönt, gladiátornak áll. Ebben az esetben az ereje, állóképessége a dobható minimumra nő (10-ről 13-ra). Ha Béla játékosa szeretné 14-es erővel és állóképességgel indítani Bélát, akkor a minimumra növelt értékekről kell növelnie az erejét (a gladiátorképzés alatt végzett plusz munkát Béla) vagy már a kezdetekkor kell ráköltenie a Tp-t (varázslóképzése idején rendszeresen járt konditerembe a tesialáírás miatt.) Mindkettő reális alternatíva, melyiket használjuk a versenykaraktereknél?

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Sneer írta:

Szia Rodrigo! A példádnál maradva a 10 ről 14 re.Addig nem vették fel tesi szakra amíg nem nyomott fekve  130-al és a koleszban még egy 10 kilot fejlődött.Magyarul 4x800 tp azaz 3200 -ba kerülne ez az Erő módosítás.

Hali!

Jól értelmezem, hogy akkor ezeket minimumra emeléseket ki kell gazdálkodni Tp-ből? (Első kaszt átlagról második kaszt minimumra, ha van ilyen.)
Az eredeti táblázat nem is húzza fel a kötelező minimumokra a tulajdonságokat, így ezekre figyelni kell, és a tulajdonság növeléseket  manuálisan kell megejteni.
 Ikerkasztnál: ha első szintes a váltás, akkor nincs gond, de akkor ezek szerint ha nem 1. szintnél ikresedik, akkor szintén érvényesül ez a hatás (mivel az elv ugyanaz).

A folyamatban lévő fejlesztés automatikan emel, de nem számol utána Tp költséget... amit ezek szerint be kell építenem, ha jól értelmezem.

Üdv, Cats

Rodrigo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok,

Néhány dologra nem találtam választ, ezekben szeretnék segítséget kérni:
 

1.) A sisakok árai és azok statisztikája. (Itt elsősorban arra gondolok, hogy csökkenti-e az Érzékelést, vagy ad-e MGT-t, az SFÉ le van írva :) )
2.) Lovakra való vértek árai
3.) Az alkarvédő az ETK-ban 18 VÉ-t ad (350. o.), az MTK-ban 15-öt (77. o.), melyiket használjuk?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

Link a hozzászóláshoz

Szia Rayen Reval!

1.Sisakoknak nincs külön ára.Benne van a vértezet árában.De ha nagyon fizetni akarod vagy csak az lenne. Akkor a páncél árának negyede.MGT-t nem ad .Az Érzékelés esetleges levonasait meg KM játék során majd mondja vagy vele előre le kell egyeztetni.

2.Megtartva a 2017 es NyTs választ.Ló vért ugyanannyi mint az ugyanolyan anyagú emberi vért.

3.Az idézett oldalakkal összhangban .18 a VÉ ha az alkarvédő fémből van és nincs a kézben fegyver. VÉ 15 ha támadnak az Alkarvédővel.

Rayen Reval kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Hoi,

online karakteralkotóval kapcsolatosan szeretném kérdezni, hogy a "karakter klónozása" miért nem emeli át a felszereléslistát? Ugyancsak kinullázza, ha kasztot/alkasztot váltok.

Ezt meg lehetne oldani? Borzasztó nagy segítség lenne a karaktervariációk kipróbálásában :)

köszi,

Dae

Link a hozzászóláshoz

Gondolom meg lehetne oldani, de a helyedben nem várnék a karakteralkotással erre, mert én személy szerint nem érzem annyira fontosnak, hogy kockáztassunk/eltörjünk már meglévő karaktereket. A felszerelés úgyis annyira függ a karaktertől, hogy azt gondolná az ember, hogy úgyis utoljára tölti ki az illető. A klónozásnál (nem is tudtam, hogy van ilyenünk) persze praktikus lenne, de inkább a következő táborra tudom ígérni.

Hulla és Sneer kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Hoi,

ja, várni a karakteralkotással nem fogok erre most, persze, pláne, hogy szólsz, hogy több idő. Csak meglepetésként ért, mert azt hittem a klón teljes másolat, illetve nem gondoltam, hogy a kaszt átbillentése törli a manuálisan berakott plusszokat ahelyett, hogy újraszámolná és simán hibára dobná a túlköltést.

Köszi, hogy ránéztek!

Üdv,

Dar

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...