Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések a karakteralkotással kapcsolatban


Recommended Posts

Bármilyen íj de nem nyílpuska.A tűznyíl megjelenik a felajzáskor.Ha nem a megjelenes helyére teszi a vesszőt avagy az elemi tűzálló,akkor duplalöves formájában megoldható vele a sima vessző kilövése.Tovább fejleszthető persze de annak ára van.Ha nagyon fontos a téma javaslom hogy legyen leirva karakternél az ötlet és a KMetek kenyerét nem elvéve a konkrétumokat vele lebeszelitek.Lehet nála a  nyílpuska verzió is mehet.De  a beépített rádiós verzió meg nem!;)image.thumb.png.adb2762ad2427bf4c684e257eff175a9.png

Lopov kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy a bárd Illúzió írás varázslatánál a teljesülési feltétel mennyire lehet elvont?
A leírásban az van, hogy mindenképp megismétlődhetőnek kell lennie, de nem muszáj időpillanatnak lennie. (pl csillagfény jelenléte).

Ennek alapján lehet a feltétel mondjuk: terhes nő érintése, hazug szó elhangzása, ha az írott szöveg pontosan észak felé néz, vagy mondjuk, ha  vér kerül a lapra?

Egy másik kérdés: a KM-csapat párosítás után van-e lehetőség változtatni a karakteren, ha a KM-mel eltérő véleményen vagyunk a karaktert illetően?

Daelon és Lopov kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
4 órával ezelőtt-kor Rayen Reval írta:

Egy másik kérdés: a KM-csapat párosítás után van-e lehetőség változtatni a karakteren, ha a KM-mel eltérő véleményen vagyunk a karaktert illetően?

A menetrend ugy nez ki, hogy miutan minden karakter beerkezett megtortenik a KM-Csapat parositas. (Ezelott altalaban mar nehany lelkes KM ir par dolgot a csapatokrol.)

A parositas utani idoszakban a KM kerhet modositasokat, ha szukseges. Altalaban nem szoktak teljes karaktercserek tortenni, amennyiben a leadott karakter megfelelt a karakteralkotasnak. Ebben az idoszakban esetenkent publikalunk olyan Hangulatkelto novellat, ami hatassal lehet a karaktervalasztasra, igy ekkor mar nincs lehetoseg kasztcserere vagy helyismeret felirasara es hasonlok, amik elonnyel jarnanak, viszont modositasok termeszetesen tortenhetnek, hogy a karakter megfeleljen mindket fel elkepzeleseinek.

Owden, Rayen Reval és Daelon kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
12 órával ezelőtt-kor Rayen Reval írta:

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy a bárd Illúzió írás varázslatánál a teljesülési feltétel mennyire lehet elvont?
A leírásban az van, hogy mindenképp megismétlődhetőnek kell lennie, de nem muszáj időpillanatnak lennie. (pl csillagfény jelenléte).

Ennek alapján lehet a feltétel mondjuk: terhes nő érintése, hazug szó elhangzása, ha az írott szöveg pontosan észak felé néz, vagy mondjuk, ha  vér kerül a lapra?

Kalandmesteri hatáskör.

Én egyébként csináltam már vele iránytűt, Dagadt Denevéres versenyen annó egerszegen. :)  Ez a varázslat táp. :)

Link a hozzászóláshoz
3 perccel ezelőtt-kor Con Salamander írta:

Kalandmesteri hatáskör.

Én egyébként csináltam már vele iránytűt, Dagadt Denevéres versenyen annó egerszegen. :)  Ez a varázslat táp. :)

Nekem a kedvenc megközelítésem a kincskereső térkép, ami akkor mutatja meg az áhított feliratot "Itt a kincs!", amikor az írást a kezében tartó szerepló a kincs felett áll. :he:

De ezzel a módszerrel kaszinókat is ki lehet fosztani, szóval ezért sem engednek be jött-ment dalnokokat a legtöbb hasonló műintézménybe Yneven.

(Ez a varázslat egy nagy ... !) :zsur:

Link a hozzászóláshoz
On 2022. 05. 26. at 9:41-kor Hulla írta:

Nekem a kedvenc megközelítésem a kincskereső térkép, ami akkor mutatja meg az áhított feliratot "Itt a kincs!", amikor az írást a kezében tartó szerepló a kincs felett áll. :he:

De ezzel a módszerrel kaszinókat is ki lehet fosztani, szóval ezért sem engednek be jött-ment dalnokokat a legtöbb hasonló műintézménybe Yneven.

(Ez a varázslat egy nagy ... !) :zsur:

Én eddig csak terhességi tesztként, illetve casio karóraként használtam a varázslatot, de talán több lehet benne, ha a KM nyitott rá. :D

 

Neko, Antail és Con Salamander kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
On 2022. 04. 27. at 15:23-kor Silver írta:

Sziasztok

Megcsináltam az exceles számolós karakterlap NyT2022 kompatibilis verzióját. Tudjatok karaktereket generálni vele, amíg nincs ennél jobb. :) 

A kiírás szerinti költségekkel számol, kezeli az iker- és váltott kasztot MTK szerint (ahogy igazából mindig is kezelte, harc értékek, HM, Pszi, Fp, stb figyelembevételével). Viszont a képzettségeket csak az első kaszt után tölti ki, tehát a második kaszt után járó képzettségeket nektek kell kézzel beírni. Kérlek ha hibát találtok jelezzétek. 

 

karaktergeneralo_v223-NyT2022.xlsx 815 kB · 23 downloads

Ez kis kiegészítést igényel, legalábbis nem láttam, hogy bárki ezzel kapcsolatban visszajelzett volna: jelenleg a váltott kasztot esetén az alapkaszt elveszti a váltás "előtti" képzettségeit annak ellenére, hogy MTK szerint meg kellene maradjon (pl. Lovag3/Varázsló8 nem fogja megkapni a Pajzshasználat Mf-t még akkor sem ha beírod a "Váltás kezdete" részre a 6-t [amit meg kell tenned ha az alapkaszt kap %/szint -t]). Megpróbáltam több kombinációban, elsőre csak azt hittem bárd bugos, de nem, szimplán rosszul számol.

Daelon kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
1 órával ezelőtt-kor Artu írta:

Ez kis kiegészítést igényel, legalábbis nem láttam, hogy bárki ezzel kapcsolatban visszajelzett volna: jelenleg a váltott kasztot esetén az alapkaszt elveszti a váltás "előtti" képzettségeit annak ellenére, hogy MTK szerint meg kellene maradjon (pl. Lovag3/Varázsló8 nem fogja megkapni a Pajzshasználat Mf-t még akkor sem ha beírod a "Váltás kezdete" részre a 6-t [amit meg kell tenned ha az alapkaszt kap %/szint -t]). Megpróbáltam több kombinációban, elsőre csak azt hittem bárd bugos, de nem, szimplán rosszul számol.

Nem veszti el, csak az alapképzettségeket, amit az excel egy másik munkalapról tölt be, a kaszt mellett szereplő szintből állítja elő, nem pedig a váltás szintjéből.
Szóval ez hiba az xls-ben. Ha jól emlékszem Silver is írta, hogy váltott és ikerkaszt esetén át kell nézni az előre kitöltött képzettségéglistát.

Ha biztosra szeretnél menni, akkor nyiss meg két plusz üres xls file-t, s az egyikben az egyik, a másikban a másik kasztot állítsd be a "váltás előtti" szintekre. Így könnyebb átmásolni az alap képzettségeket.

Daelon kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
6 perccel ezelőtt-kor Gabor írta:

Nem veszti el, csak az alapképzettségeket, amit az excel egy másik munkalapról tölt be, a kaszt mellett szereplő szintből állítja elő, nem pedig a váltás szintjéből.
Szóval ez hiba az xls-ben. Ha jól emlékszem Silver is írta, hogy váltott és ikerkaszt esetén át kell nézni az előre kitöltött képzettségéglistát.

Ha biztosra szeretnél menni, akkor nyiss meg két plusz üres xls file-t, s az egyikben az egyik, a másikban a másik kasztot állítsd be a "váltás előtti" szintekre. Így könnyebb átmásolni az alap képzettségeket.

Igen, én is így oldottam meg végül, de Silver kért visszajelzést, szal megtettem :) Plusz hátha valakinek nem tűnt fel és most még tud javítani :D

Sneer kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor Gabor írta:

Nem veszti el, csak az alapképzettségeket, amit az excel egy másik munkalapról tölt be, a kaszt mellett szereplő szintből állítja elő, nem pedig a váltás szintjéből.
Szóval ez hiba az xls-ben. Ha jól emlékszem Silver is írta, hogy váltott és ikerkaszt esetén át kell nézni az előre kitöltött képzettségéglistát.

Ha biztosra szeretnél menni, akkor nyiss meg két plusz üres xls file-t, s az egyikben az egyik, a másikban a másik kasztot állítsd be a "váltás előtti" szintekre. Így könnyebb átmásolni az alap képzettségeket.

Igen, ezt nem kezeli a működése sajátosságaiból fakadóan. Sajnos az új verziónak nem értem még a végére, ami más módon emeli be a képzettségeket (nagy része készen van, de még nem teljes). Remélem a táborig meglesz, hogy legalább abban lehessen kinyomtatni akár a karaktert a játékra. :)

Link a hozzászóláshoz
On 2022. 05. 18. at 18:19-kor Rajman írta:

Haligali!

A kyel pap viheti-e magával az egyházi vértet?

Szia ppl szerint tilos hordaniuk léha kalandozás közben, a kolostorerődökben őrzik és csak a vak arc idején hordható a főpapok utasítására. Lehet hordani, de az kitagadással és a mágikus hatalom megvonásával jár. Persze amennyiben jól ismert alkalmakor zajlik a modul, mint a dúlás, vagy a manifesztációs háború(ezek a vak arc idejei voltak) úgy elég jó eséllyel lehet viselni. Egyébb iránt nem hordanak vértet ellenben a pajzs használatról nincs ilyen információ.

 

Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...