Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mitől vers egy vers?


Recommended Posts

Sziasztok

Bár elég kezdő írónak számítok köztetetek leírom a saját véleményemet a témáról.

Szerintem a legfontosabb megtalálni a kellő egyensúlyt a forma és a tartalom között és még ami legalább olyan fontos szívből kell jönnie. E nélkül csak jól megkomponált szavak egymás után, tartam, erő nélkül. Sajnos van néhány olyan amit szív nélkül írtam nem is vagyok rájuk túlzottan büszke.

A szabadversről:

A véleménym valahol Arathorn és Gergely véleménye között van. Jó szabad verset írni nehéz. Ezért próbálok a forma korlátai között mozogni én is. Ilyen mondjuk Babits Husvét előtt című költeménye. Itt mondjuk ott rejtőzik a forma, el-el bujtatva a sorok közt, de a mondanivaló, az érzés elsöpöri a nagyrészét. Viszont ha Spontán Agyvihart csinál valaki, mint néhány író költő a századelőn, annak én sem látom túl sok értelmét.

A lényeg hogy a tartalom és a forma egységben legyen. ehez viszont sok tapasztalat gyakorlás és kevés építő jellegű kritika is szügséges. :wink:

Ez a személyes véleményem vitatkozni vele lehet sőt kötelező:wink:

Link a hozzászóláshoz

A téma teljesen emberfüggő. Hogy ki mit nevez jó versnek. Van, aki olyan verset idézget és tart nagyra egész életében, amit más teljesen értéktelen szemétnek kategorizál. És ilyen értelemben a versforma is teljesen mindegy (visszautalva a régebbi szabad vers témára). Ezzel persze fokozottan lehet vitatkozni, de véleményem szerint ugyis mindig ugyanoda jukadnánk ki, miszerint (még egyszer és utoljára) a versek megítélése abszolút emberfüggő.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...