Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Új világ - szombat délután


Melyik időpontok jók neked?  

4 szavazat

  1. 1. Melyik időpontok jók neked?

    • Szerda 21 - 24-ig
    • Csütörtök 20 - 24-ig
    • Péntek 21:30 - 24-ig
    • Szombat 14:15 - 18:15-ig
    • Szombat 21:30 - 24-ig


Recommended Posts

Sziasztok

Az elmúlt években folyamatosan testet öltött egy új világ, majd az utóbbi időben kialakításra került hozzá egy játékrendszer. Ennek elsődleges célja a világban működő mechanizmusok következetességének biztosítása volt. Majd, ahogy egyre jobban kiforrta magát született meg a gondolat, hogy akár szerepjátékos játékrendszerként is megállná a helyét. Sok minden belekerült, amik főként az én elképzeléseim. Igyekeztem megtalálni az ideális egyensúlyt a valósághűség és játszhatóság rendkívül kényes és vékony határvonalán. Ugyanakkor nekem egyáltalán nincsenek nagy tapasztalataim a különféle szerepjátékos játékrendszerekben, mivel a MAGUS-on kívül csak elvétve játszottam mással pár alkalommal. Szóval a NyT-ban szeretném tesztelés alá vetni a megalkotott rendszert, hogy mennyire működőképes, mik az erősségei és gyengeségei. Itt persze ne szabálymagyarázást képzeljetek el, hanem a hangsúly a játékon lesz, és közben derül ki mennyire működik a rendszer és szolgálja a szórakozást vagy éppen akasztja meg azt. :) 

Dióhéjban egy fantasy világról van szó középkori technológiai fejlettségen, mágiával természetesen. Ízelítőt a mellékelt leírásban lehet olvasni, amolyan kezdeti kedvcsinálónak. A létszámtól és a játékalkalmak számától függően fogok még a tábor előtt előre kiadni anyagokat, vagy pedig együtt megyünk végig a karakteralkotáson és a játékon. Ez még megbeszélés kérdése is.

Az érdeklődők számára tervezek játékalkalmat a szombat délután megrendezésre kerülő Kalandozók Szerepjáték Délutánján. Ezen kívül - amennyiben van rá igény -, a tábor többi napján is lehet játékalkalmakat tartani esténként. Erről írok ki szavazást, így látjuk majd kinek melyik este fér bele más programok mellett. Létszámkorlát alapvetően nincsen, én szívesen mesélek több csapatnak is. A hivatalos programokon felül ezt tervezem elsődlegesen idén. :) 

Aki szívesen benevez erre a játékra, az hozzászólás formájában tudja jelezni. Előre is köszönöm a lelkes önkénteseknek. :)

Üdvözlettel, Silver

Játékosok:

  • Lopov
  • Tetra
  • Lozartan
  • Kriszta
  • Rodrigo

 

 

 

 

 

 

Link a hozzászóláshoz

Persze, hogy általános, ezért ízelítő :) A saját rendszerre azért volt szükség, mert a világban történetek szövődnek, a történetek eseményeihez pedig egy következetes rendszer kell (legalábbis számomra). A rendszert azért akartam kidolgozni, hogy meglegyenek a fix mechanizmusok. Valamint szeretek vele foglalkozni. 

A többi legyen meglepetés. :)

Antail kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
14 órával ezelőtt-kor Lopov írta:

Mennyire sürgős szavazni? Én még szeretnék részt venni egy pár programon, amiről tudom hogy lesz, de még nem tudom hogy mikor, és azt megvárnám.

Ráérsz szavazni még egy ideig, a jelentkezés sorrendjében telhet meg időpont is. Te az elején vagy, szóval bármelyik időpontban lesz helyed az elsők között. Szólok, amikor zárni szeretném az időpontokat.

4 órával ezelőtt-kor Rodrigo írta:

Sziasztok.

Még a nagy közösben jeleztem, hogy érdekelne a dolog. Ha beférek vagy lesz B időpont, akkor jönnék. 

Természetesen örülök, hogy csatlakozol. :) Úgy vélem két teljes csapatnak (10 fő) simán tudok mesélni, a többit meglátjuk az időpontok kiosztásakor.

Lopov és Rodrigo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Szia

Közeleg a tábor, ezért én is egyre aktívabb leszek ebben a fórumban is. Rátok bízom annak a döntését, hogy Ti akarjátok-e létrehozni a karaktereiteket, vagy adjak karaktereket. A szabályrendszert hamarosan elkezdem felpakolni, így akinek ideje engedi olvasgathatja. Lehet vegyesen is, aki akar saját karaktert kreálni (elméletileg a leírás alapján meg tudjátok csinálni :) ) az tud, aki inkább kézhez kapna, vinni fogok több választható karaktert is. 

A játékalkalom szempontjából a legtöbb szavazatokat kapottakat javaslom. Első körben én két alkalmat preferálnék szerda 21 - 24 és szombat délután. A szombat estét is úgy jelöltétek meg, hogy érdekes lehet számotokra, szóval ha nagyon elkap minket a lendület, akkor akár folytathatjuk akkor is. Ezt majd meglátjuk a kedvetek és más elfoglaltságok alapján.

Jó lesz így?

Lopov, tetra és Lozartan kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
On 2022. 06. 07. at 20:59-kor Silver írta:

Szia

Közeleg a tábor, ezért én is egyre aktívabb leszek ebben a fórumban is. Rátok bízom annak a döntését, hogy Ti akarjátok-e létrehozni a karaktereiteket, vagy adjak karaktereket. A szabályrendszert hamarosan elkezdem felpakolni, így akinek ideje engedi olvasgathatja. Lehet vegyesen is, aki akar saját karaktert kreálni (elméletileg a leírás alapján meg tudjátok csinálni :) ) az tud, aki inkább kézhez kapna, vinni fogok több választható karaktert is. 

A játékalkalom szempontjából a legtöbb szavazatokat kapottakat javaslom. Első körben én két alkalmat preferálnék szerda 21 - 24 és szombat délután. A szombat estét is úgy jelöltétek meg, hogy érdekes lehet számotokra, szóval ha nagyon elkap minket a lendület, akkor akár folytathatjuk akkor is. Ezt majd meglátjuk a kedvetek és más elfoglaltságok alapján.

Jó lesz így?

Várjuk a karakteralkotási segédletet. :)

Silver, tetra és Rodrigo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok, valóban már nagyon aktuális. Fel is töltöttem most az indító hozzászólásba. 

Előre is elnézést kérek a szövegben lévő hibákért, esetleges logikai vagy fogalmazásbéli problémákért. Ez még erősen munka verzió, és amikor volt 10 vagy 30 percem, akkor írtam hozzá valamennyit. Ritkán tudtam leülni és egyben több órát foglalkozni vele.

A rendszer ebben a formában játszható, karakter létrehozható. A meséhez, amit mesélni fogok 20 éves karakterekkel játszunk majd, tehát 1500 időráfordítási pont osztható szét (ennek a szabályok elolvasása után lesz értelme :) ). Vannak részek, amik nincsenek teljesen leírva, mint pl jártasságok (képzettségek), de a jártasság nevéből ki fogjátok találni mire jó, és el is fogom mondani, ha valahol kérdés van. Van néhány fejezet, ami még nincs annyira kidolgozva, azokat ideiglenesen más rendszer, pl magus mintájára írtam meg, hogy most játszható legyen az egész, és ne akadjunk fenn apróságokon. Nem szerepel a szabályrendszerben a mágia fejezet, ezt később teszem még fel. 

Rodrigo, Lopov és Lozartan kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Silver írta:

Nem szerepel a szabályrendszerben a mágia fejezet, ezt később teszem még fel. 

Az kár, mert az lenne a fókuszom, ha sikerül olyan karaktert kigurítani... ami felveti a kérdést is. Én szívesen gurítanék, de a kalandozók Discord szerveren megdöglött a kocka bot, milyen felületen tudok úgy dobni, hogy hiteles legyen az eredmény, tehát te is hozzáférsz és vissza tudod nézni?

Idéz

0-20%

Ezt mindenképpen átírnám 1-20%-ra, mert így írva nem egyértelmű, hogy akkor most a 0% megléténél kerül 1 pontba 1%, vagy a 0% is kerül már egy pontba. Warhammer Fantasy 4e pont ugyanezzel az egyértelműtlenséggel küzd, de ők még példát se mellékeltek hozzá, ami egyértelművé tenné, nálad szerencsére van ilyen.

Lozartan, Rodrigo és Silver kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A mágia részre nagyon kíváncsi vagyok mennyire működőképes, és megvalósítható-e az a szabadság egy szabályrendszerben, amit szeretnék elérni. :) Jelenleg már minden információ rendelkezésre áll a karialkotásban egy varázslókarakterhez. A kulcs, hogy minél nagyobb legyen, a fogékonyság, mert ez adja a mágikis energiát is, amivel varázslatokat hozhatsz létre. Valamint minél magasabb legyen a "mágiahasználat" jártasság, mert ez határozza meg, hogy mekkora, milyen erejű varázslatokat hozhatsz létre. 

Egy héten belül felrakom azt az állapotot a mágia fejezetből, ahol tartok. Addigra lesznek példa varázslatok is, és a működési logika is érthető lesz. 

Azt tudjuk csinálni, hogy létrehozok egy roll20 játékot és akkor ott tudsz dobálni vissza is tudom nézni. Ma bemásolom a játék linkjét ide. 

Köszönöm az észrevételt, teljesen jogos ezt át fogom írni. 

Lozartan, Rodrigo és tetra kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A világleírásban van szó a nagy jégről, aminek a vége után nyílt ki újra a világ az embernek. Az ez alatti/előtti időknek lehet nyoma a jelenben? Amiért fontos: A karakter akarhat ezek után kutatni, mert ha ritkák is, de vannak vagy annyira ritkák/nincsenek, hogy még csak fel sem merül benne? Ha igen milyen formában vannak jelen? Legendák, romok, "átkozott szellemlakta helyek a múltból", esetleg tárgyak, amiket így-úgy megőrzött az emberi népesség a barlangi élet során?

Illetve a szellemek is fontos szerepet játszanak a világ embereinek életében és ezeket érzékelik, tudnak velük kommunikálni, adott esetben vannak varázslatok/rituálék, amikkel hatnak rájuk. Ennek a dolognak az embert érintő része vonatkozó mágia ismeretétől/fogékonyságtól függ, esetleg van egy mindenki/sokak által gyakorolt szokás (mint a szelleműző harangok, szalagok vagy óvó kézjelek, mantrák)? Vagy jellemzően a szellemen múlik megnyilvánul/manifesztálódik-e és az emberek csak akkor reagálnak úgy, ahogy épp sikerül, hisz nincs rá gyakorlat.

Meg még egy kérdés: Nincs esetleg egy praktikusan megtervezett karakterlapod, amit érdemes volna használnunk (ha csak elkerülte a figyelmem bocsánat)? Ha nincs kéznél az sem gond, csak kérdeztem.

Lozartan, Lopov és Silver kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Egy apró észrevétel (építő szándékú): a Kimerültség másodlagos képesség neve számomra zavaró, különösen olyan hivatkozásban, ahol valami növeli az értékét (pl. a nyugodt, pihentető alvás eggyel növeli a Kimerültséget). 

Értem, hogy nem akartad a MAGUS-ból átvenni az Állóképességet, de ez így szerintem megtévesztő elnevezés.

 

Két javaslatom van: 

1. Az Erőnlét elsődleges képességet átnevezni Fizikumra, és az Erőnlétet használni a Kimerültség helyett.

2. Az Állóképességet vagy a Szívósságot használni a Kimerültség helyett. 

 

Nem kötözködésből vetettem fel, de azért kíváncsi vagyok a véleményetekre ezzel kapcsolatban.

Rodrigo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
21 perccel ezelőtt-kor Lozartan írta:

Két javaslatom van: 

1. Az Erőnlét elsődleges képességet átnevezni Fizikumra, és az Erőnlétet használni a Kimerültség helyett.

2. Az Állóképességet vagy a Szívósságot használni a Kimerültség helyett. 

Abban részemről megegyezhetünk, hogy mondent építő szándékúnak veszek, és úgy is állok hozzá. :) Örülök minden ilyen javaslatnak, észrevételnek. 

Ezt is egy jó felvetésnek tartom, mert valóban lehet zavaró. Viszont a lényege ennek a kimerültség tulajdonságnak, hogy ez játék közben folyamatosan változik. Valamint a mágiahasználat is csökkenti. Tehát egy varázslat létrehozása csökkenti ezt az értéket (ezt elfelejtettem Tetrának írni korábban :) ). 

Nekem az volt a logikám, hogy minél alacsonyabb ez az érték annál kimerültem vagy. Ebben a kontextusban nem  gondolom, hogy ez a két javaslatod ki tudná váltani azt a fogalmat amit szeretnék ide beilleszteni, használni.  Értem mire gondolsz lehet,  hogy csak nekem kell emésztgetni, de lehet egy ezekkel rokon értelmű szót kell keresnünk helyette. Kíváncsi lennék a többiek véleményére is. 

Lozartan és Rodrigo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz
7 órával ezelőtt-kor Rodrigo írta:

A világleírásban van szó a nagy jégről, aminek a vége után nyílt ki újra a világ az embernek. Az ez alatti/előtti időknek lehet nyoma a jelenben? Amiért fontos: A karakter akarhat ezek után kutatni, mert ha ritkák is, de vannak vagy annyira ritkák/nincsenek, hogy még csak fel sem merül benne? Ha igen milyen formában vannak jelen? Legendák, romok, "átkozott szellemlakta helyek a múltból", esetleg tárgyak, amiket így-úgy megőrzött az emberi népesség a barlangi élet során? 

Kiváló! :)Nagyon örülök neki hogy megragadtad ezt a pontot. Bár nem terveztem, hogy ilyen kis apróságokra is figyelni fogtok. Igen, vannak legendák is, tárgyak is, romok is. Nem sok, de aki kíváncsi és keresgél rá lelhet érdekességekre. Valamint szólnak mondák az első városról. Ez a város volt az első a nagy jég után, legalábbis így tartják egyesek. Bár van aki egészen keletre,  van aki egészen nyugatra gondolja az elhelyezkedését, viszont ha egyszer megtalálod, különleges dolgokat találhatsz a mélyében. 

8 órával ezelőtt-kor Rodrigo írta:

Meg még egy kérdés: Nincs esetleg egy praktikusan megtervezett karakterlapod, amit érdemes volna használnunk (ha csak elkerülte a figyelmem bocsánat)? Ha nincs kéznél az sem gond, csak kérdeztem.

Elkezdtem egyet megrajzolni, de ez is azoknak a dolgoknak a táborát erősíti, amiket még nem fejeztem be. :( Nem tudom, hogy mikorra készülök el. 

Rodrigo és Lozartan kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...