Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Varázslói szakosodás


Recommended Posts

Sylvanus

Nos akkor a felosztással kapcsolatban hiányzik az egyetértésünk. Mellesleg a Sigranomói Egyetem nem főleg a mágiaoktatásáról híres, saját Ynev képem alapján abban nem jeleskedik sokkal nagyobb mértékben, mint a Pyarroni Okkult Tudományok Egyeteme.

A mozaikok szemétrevalóságáról. Igaz, talán több is, mint a fele. Ettől függetlenül akad épp elég használható is a nagy számok törvénye alapján. :?

Az olvasások értelmezése alatt lehet nem értem mire gondolsz. :?:

A félelemkeltéssel kapcsolatban egyetértünk, elvégre egyértelmű.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Babilon5, Sylvanus által közöl felosztás hivatalos kiegészítőből származik, így nem egyetértés kérdése. (persze ettől még nem kell mindenkinek alkalmaznia, csak egy MAGUS-ról folyó beszélgetésben mindenképpen meg kell különböztetnünk szerintem azt ami valaki SZERINT van, meg ami tényleg VAN, mert ez van a világleírásban.

A szakokhoz megjegyzem, hogy ezt Sigranomohoz írják, tehát elképzelhető ettől különböző szakosodás Doranban, vagy Lar-Dorban is, és ezzel két Sitixet ütünk egy csapásra, mert betartottuk a szabályt, de megvelósíthattuk a házi elképzelést is. Nem gondolod?

Igazad van, a Sigranomoi egyetem csakúgy, mint a pyarroni Okkult Tudományok Egyeteme, csak elméletet, a mági segédtudományait oktatja, onnan varázsló nem kerül ki. Ezt szerintem Sylvanus is így tudja, lévén, eddig is ennek szellemében nyilatkozott.

Teljesen egyetértek Sylvanussal, ami a mozaikokat illeti. Sok való a szemétre, mert a varázsló sajátos jellegét teszi tönkre. Sokan dolgoznak ki kész varázslatokat a varázslónak, mondván, itt az új mágia nekik, csak éppen aztfelejtik el, amiről a mozaikmágia szól. Csúny látvány, amikor a bosdzorkánymester szintjére süllyesztik le a varázslót, mondván, itt egy jólhangzó varázslatnév, meg Mp hozzá, meg időtartam és kész.

A fentiek miatt tetszik nekem nagyon Sylvanus Nekrmanta mozaikjai (az istenítés szándéka nélkül :) ) De azok tényleg mozaikok, tényleg a könyv szellemében szélesítik a varázsló eszköztárát.

Az olvasások értelmezése alatt lehet nem értem mire gondolsz.
Szerintm bizony nagyon is számít, hogy a varázsló mennyire képzett a "gondolatolvasott" lény lélektanában, kultúrájában. A mágia az persze mindig működik, de nem mindegy, hogy a varázsló mit tud értelmezni! Szerintem a varázslat nem úgy működik, hogy a varűzsló fejében szövegkén felolvasódik a célszemély gondolata. (bocsáttasség meg, de így nevezem most a különböző, de ebből a szempontból hasonló olvasás operációkat) hanem képek, gondolatok, érzések formájában jelenik meg, és nesze, értsd meg.

Nézzünk egy példát.

Egy "elmeolvasott" ork a szépségre gondol, és ezt próbálja valaki értelmezni. Neki mi a szép? Méretes agyarak, dagadó izmok, selymes szőrzet. De a varázsló az orkokról való ismeret hiányában ellenfelet, esetlleg félelmet - szörny! - értelmezhet belőle, hiszen neki a szép a törékeny, finom női vonalak, a fehér bőr, arany haj. Nem tudom, jól érthető példa-e, mire gondolok, de ha nem elmondom másképpen.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Igen, ebben szerintem mindannyian egyetértünk.

Pont ezért próbálta Sylvanus szerintem a képzettségekkel árnyalni a szakosodott varázslókat, mivel a mágiájuk korlátozása nem feltétlenül jogos, hiszen amit az 1TK-ban leírnak, az minden varázslónak jár. Ha ezt korlátozva próbálja valaki megalkotni a szakosodást, az nem egyezik majd a szabályokkal. Az viszont nagyon jó ötlet, hogy a képzettségek különbözőségével - ami ki fog hatni a mágiára, illetve az alkalmazás hatékonyságára - teremtjük meg a különbséget a szakosodott varázslók között.

Példa, egy elemi mágus sokkal hatékonyabban alkalmazhatja majd a teremtést, ha több, speciálisabb anyag szerkezetét ismeri, mert megtanulta, míg egy asztrálmágus csak az iskolyapadban belesúlykolt alapokra emlékszik.

Link a hozzászóláshoz

Kedves MagyarGergely!

Nálam szinte minden egyetértés kérdése. Hivatalos kiegészítőkkel sem értek mindig egyet, ami leginkább abban merül ki, hogy nem használom.

A világleírást sem kell feltétlen szó szerint elfogadni, az csak egy körülbelüli alap, amit majd mindenki tetszése szerint alakít.

"két Sitixet ütünk egy csapásra," :)

Sylvanus nyilatkozataiból én azt vettem ki még (az általad írtat elismerve) (lehet tévesen, ez esetben bocsánat), hogy ugyanezt a rendszert (világnézet) más intézményekbe is szeretné átvinni.

"Teljesen egyetértek Sylvanussal, ami a mozaikokat illeti."

Lehet félreértelmezted, de én is. Ahogy írtam, még több is való a szemétbe, mint a fele, ettől függetlenül akad épp elég jó is a nagy számok törvényei alapján.

A gondolatolvasott lény lélektanával kapcsolatban:

Valami ilyesmit sejtettem magyarázatként, csak nem voltam biztos benne. Ezek szerint ezt véleményem alapján (mivel csak erről van szó) nem kell valami jellegzetességként leírni, mert ez inkább az illető varázsló tapasztalataitól függ (esetleg tanulmányaitól/ meghallgatott beszámolókról/ ill. gyakorlatától), mármint a kultúrális ismeret és ennek értelmében az előtörténethez, ill. jáűtékalkalmakhoz kapcsolódik.

A gyakorlati megismerésről:

Ha egy ork teszem azt arra gondol szép (ahogy írtad képeket, érzéseket, gondolatokat "lát meg"), akkor mindez ömlesztve jelenik meg. Ezt úgy értem nem különálló kép, vagy gondolat. Ha pl. teszem azt egy ork nőstény is megjelenik lelki szenmei előtt és a varázsló fintorogva képes tudomásul venni: az ork szerint az szép. Ezután már mélyebb kutatás nélkül is van fogalma.

A megszerzett képzettségek pedig szerintem jelentősen függenek az egyéntől is. Ezekre szabályt alkotni elég nehéz, ezért mi inkább kihagyjuk az előtörténetet és kijátszuk a tanulóidőt is (kicsit túlmagasztolt életút-játék).

Nagy munka, de sok szerencsét hozzá! :wink:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A Sigranomói Egyetemet elírtam, a Rúna magazinban természetesen a Pyarroni Okkult Tudományok Egyeteme szerepel, mint mágikus segédtudomáynokat oktató intézmény, illetve mint a Pyarroni varázslóképzés első állomása. Leegyzerűsítve a pyarroni varázsló kaszt képzettségeit ezen egyetemen sajátítja el a leendő varázsló, ráadásul intézményesített oktatási formában.

Gondoljunk csak bele, az Egyetemen adott segédtudományokat csoportokba osztják, az egyszerűség kedvéért legyen ehhez az intézményi struktúra a Kar. Az összes karon megvannak az alaptárgyak (jellemzően Af képzettségek), illetve csak az adott karra jellemző képzettségek (plusz Af képzettségek, illetve alaptárgyak Mf-a, esetlegesen karonként eltérő mélységgel).

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A Rúna egy régebben meglévő magazin címe volt, ami mára sajnos megszűnt. Ebben sokat foglalkoztak a MAGUS-sal, és jelentek meg hozzá jó és kevésbá jó dolgok is.

Tudomásom szerint antikváriumokban még talán megtalálhatod, illetve ugye kéz alól, ha van, aki eladja. Újonnan néhány példányát meg lehet a neten is rendelni a Sylverlandből.

Link a hozzászóláshoz
Még egy kérdés: Még meg lehet rendelni a Rúna magazinokat vagy miket? Egyébként mik ezek? M.A.G.U.S. kiegészítők? Ha meg lehet akkor hol?

A Runa magazin a Magus kidolgozói által működtetett havilap volt, így a benne foglaltakat ezért tekintik sokan hivatalos kiegészítőnek/magyarázatnak.

Silverlandban megvolt még annó pár rész, szerintem érdemes lehet felcsörögni őket.

Egyébként ha valami konkrét érdekel lehet át tudom dobni

SAS

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én csak azt tudom felajánlani, hogy mivel nekem megvan fénymásolat formájában minden cikk, egyszer elviszem, vagy ha találkozunk, lehetőséget találunk rá, hogy kölcsönadjam. persze csak elolvasásra, mert ugye bármiféle reprodukálás, meg ilyesmi, meg szerzői jogok... :) de hát ez már mindenkinek az egyéni gondja.

De azért lényegesen olcsóbb, mivel egy Rúnában csak 10-15 oldal értelmes MAGUS anyag van, (persze a többi sem feltétlenül rossz, de ugye most csak a MAGUS kiegészítésekről volt szó) és emiatt nem biztos, hogy megéri egy egész magazint megvenni.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Bár a topic vége kissé elkanyarodott az erededeti témától, ám én visszatérnék hozzá.

A megfelelő (jól használható) kiegészítők ill. a kidolgozásra fordítható idő hiánya miatt mi egyáltalán nem játszunk varázslói szakosodással, ám többször szóbakerült, minek okán több dolgot is leszögeztünk az esetleges késöbbi felhasználásra vonatkozóan.

Az első -és legfontosabb- amit sok erről szóló írás nem vesz adottnak, az hogy minden az ETK-ban szereplő varázslatnak birtokában van az összes varázsló. Épp ezért mi nem sújtanánk hátránnyal a szakosodott varázslókat más mágiákkal kapcsolatban.

Léteznek olyan kidolgozások (szakosodás), amelyekben 1-2 terület rovására 1 területen hihetelen hatalomra tesz szert a varázsló.

Például Elemi mágia a kedvelt és a szimpatikus+nekromancia az ismeretlennek választott. Ilyen esetekben az elemi mágiát általában fele manapontból szokták "nyomni". Legyen ez az elementalista szakosodás.

Tehát mi úgy kézelnénk el a varázslói szakosodást, hogy az ETK-ban szereplő összes varázslatot megkapja a varázsló (a szakosodáshoz tartozókat esetleg kissé más -jobb- hatással vagy kevesebb mana-pontért végezheti el) és ezek mellé a szakosodáshoz kapcsolódóan új csak az adott szakosodáshoz tartozó varázslatokat is megismer.

Még valami: Szóljatok, ha rosszul értelmeztem, de szerintem az egyik szóba került téma azt vetné fel, hogy megkapnak bizonyos képzettségeket, de nem teljesen úgy, ahogy ezt az ETK leírja?

Ezzel én nem igazán értek egyet. Ugyanúgy, ahogy azzal sem (nem tudom, itt láttam-e, de most nincs időm megnézni), hogy esetleg bizonyos képzettségeket Mf fölötti szinten és/vagy kevesebb (vagy más szakosodás esetén több) kp-ért tanuljanak. Miért lenne kevesebb kp? Legfeljebb automatikusan megkapják.

Végezetül egy kérdés:Mikor kellene szakosodát választani, induláskor, egy bizonyos szinten, vagy bármikor?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ezek (is) a téma örök és valószínűleg nem tökéletesen megválaszolható kérdései közé tartoznak.

Először is tény, ha a MAGUS (1TK) rendszere nem a szakosodott varázslóknak, hanem csak a "sima" varázslóknak készült. Ennek ellnére már az 1TK - a regényekről nem is beszélve - szakosodottként kezeli a varázslókat, lépten nyomon idő és térmágus, nekromanta, mentálmágus stb. fogalmakba ütközünk.

Az is tény, szerintem, hogy HA alkalmazni akarjuk a játékban a szakosodást, akkor ház iszabályokat kell bevezetnünk, mert ugye a hivatalos nem engedi/nem foglalkozik vele.

Szerintem az is tény, illetve akként kezelendő, hogy a szakosodás több, avagy hatékonyabb ismeretet jelent az adott területen.

Ae egyensúly (vagy az arra való törekvés) azt kívánja, hogy ha valaki valami plusszt kap, akkor hátrányok is érjék, ellenkező esetben rásütik - jogosan - a tápolás bélyegét.

E két pontból az következik, hogy ha előnyt kap a szakosodott varázsló, pl. kevesebb Mp, erősebben, vagy új mozaikok, akkor hátrányt is szenvedjen, azaz valami más területet több Mp-ért, vagy gyengébben, vagy bizonyos varázslatokat nem ismer.

Ennek megvalósítására számtalan lehetőség lehet, én célszerűnek tartom a különböző varázslóiskolák esetében különböző szakosodási rendszert alkalmazni, nem egész Yneven ugyanazt az egyetemes szakosítási rendszert.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ezzel nem értek egyet.

Meggyőződésem, hogy az Ynevi egyetemek, pláne nem az ynevi varázslórendek nem olyanok, mint a földi egyetemek, hogy pl. X kredittel lehet valaki nekromanta... na ne. :)

Szerintem a rendenkénti különbözőségek rendben vannak, mert minden rendnek mások a hagyományai, más alapítói, meterei voltak, más könyvei vannak, magyarán más a tudásuk, amit tovább tudnak adni.

De hogy egyénenként más lenne, azt nem hinném. Minden rend azt tanítja egy adott szakú varázslójának, amit szükségesnek, helyesnek érez, nyilván nem kevesebbet, többet sem, mert akkor mindenkinek annyi lenne... Szóval van egy kész "listájul" a tanulnivalókra.

Az más kérdés, hogy a karakter egyénileg mit tanul még - azaz a szabad Kp-iből mit vesz fel, de az nem az alap varázsló, illetve az alap szakosodott varázsló kérdése.

Link a hozzászóláshoz

Üdv

Ez a specializációs dolog úgy nézem nem egyszerű téma.. Mindenesetre most Desdichado mellé állok, szerintem ez az egyéniség nem lehetetlen dolog. Ez nem is egyetem vagy tananyag kérdése, sokkal inkább az illető beállítottságától függ. Lehet két hasonlóan specializált varázsl, de nem kell hogy megegyezzen a tudásuk. Elemi mágusok közt is lehet olyan, aki minden gond nélkül szórja a tüzet, de lehet hogy a másik egy mozaikot nem képes megtanulni, annyira fél a tűztől. Mentálmágia terén lehet úgyanígy olvasásra, írásra, esetleg csak központra szakosodott varázsló. Bár a varázslóhoz illik a tudásvágy, de nem hinném hogy ne tudna határt szabni magának. Ilyen témában nekem tetszik a d20 redszer megoldása, ahol pontokat kap a vari az egyes iskolákra. Kérdés viszont, hogy ez etk szintjén megvalósítható-e..

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ez a specializációs dolog úgy nézem nem egyszerű téma.. Mindenesetre most Desdichado mellé állok, szerintem ez az egyéniség nem lehetetlen dolog. Ez nem is egyetem vagy tananyag kérdése, sokkal inkább az illető beállítottságától függ. Lehet két hasonlóan specializált varázsl, de nem kell hogy megegyezzen a tudásuk. Elemi mágusok közt is lehet olyan, aki minden gond nélkül szórja a tüzet, de lehet hogy a másik egy mozaikot nem képes megtanulni, annyira fél a tűztől.

Nos, ezzel nem egészen értek egyet. Az a varázsló, aki fél a tűztől nem lesz elemi mágus.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ezt a témát nem lehet kihagyni...

Nos, az kétségtelen, hogy a játékegyensúly fenntartása végett az előnyöknek hátrányokkal kell járnia, nyilván a szakosodási rendszerek kidolgozásánál is figyelembe kell venni ezt.

Amennyire én látom, a nehezebb ügy nem az előnyök , hanem a hátrányok megállapítása. Ez az általam látott leíások két módon oldották meg:

1. A varázsló a szakosodásnak megfelelő mágiaterülethez tartozó varázslatokat kevesebb mana-pontért hozza létre, ezzel párhuzamos hátrányként más területek, esetleg az összes többi terület mozaikjait "drágábban".

Ez az a módszer, amivel messzemenőleg nem értek egyet. Ez a gyakorlat ugyanis ellentmond a varázslói mágia alapvető koncepciójának. A Magasmágia bevezető részéből, a mozaikok és a varázslás általános leírásából egyértelműen kiderül, hogy a mozaikok önmagukban zárt egységek, ezeket "felboncolni", építőelemeivel foglalkozni csak a hatalmas elméleti tudással rendelkező mágusok képesek.

Mindebből az következik, hogy a mozaikok minden tulajdonsága a varázslók számara kötött, előre meghatározott. Tehát egy mozaik manaigénye nem attól függ, hogy a varázsló mennyit gyakorolta azt, vagy hogy milyen járatos az adott terület elméleti ismereteiben; ez egyszerűen meg van határozva. Az pedig, hogy a mágusok kétféle mozaikot dolgozzanak ki, csak azért, hogy egy nem szakosodott varázslónak "gagyítottat" adjanak, egyszerűen ostobaság.

Ráadásul korántsem biztos, hogy egy mozaikot könnyebb megtanulni attól, hogy ugyanazon hatás elérése több energiába kerül. Nyilvánvaló, hogy ilyen esetben egyedül arról lehet szó, hogy a hatás más úton jön létre, és ez esetleg azt eredményezi, hogy könnyebb megtanulni...

De enyhén szólva valószínűtlen, hogy minden terület minden mozaikjára ez érvényes legyen.

A másik fő probléma a területek önkényes ellentétpárokba állítása, de erre majd lentebb térek ki.

2. A varázsló szakosodásának következtében bizonyos, szakjába nem vágó tudásra nem tesz szert, nem jut ideje megtanulni. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy bizonyos mozaikokról és/vagy képzettségekről le kell mondania.

Számomra ez már sokkal reálisabbnak tűnik, noha itt is vannak buktatók. Az első és legsúlyosabb az, amikor a mágiaterületeket párba állítják (teljesen önkényesen) és eszerint súlytják hátrányokkal a varázslót. Ez véleményem szerint elfogadhatatlan módszer; ebben a tekintetben két megoldást tudok elképzelni: vagy minden egyéb területen hátrány éri a varázslót, vagy pedig maga választhatja meg azt az egy vagy néhány területet, amelyet kevésbé ismer.

NB: A fent említett önkényes párosításnak a csúcsa véleményem szerint az ellentétes elemkre való szakosodás. Noha itt valóban van többé-kevésbé természetes ellentét, mindig felmerül a semlegesség kérdése is; továbbá egy efféle elképzelés sikeres alkalmazásának feltétele, hogy a kalnadmester következetesen és precíz szabályok, elvek szerint használja azta bizonyos opcionális szabályt az elemk könnyebb vagy nehezebb előcsalógatásáról a környezet függvényben. Csak akkor lehet ugyanis racionális alapja egy efféle felállásnak, ha a varázsló vagy jobban "észreveszi " az adott elemet környezetében, vagy "a kevesebből is többet tud kihozni"; tehát nem a manaigény csökken, hanem a hatékonyság nő. Hozzáteszem, szerintem más esetben is ez lenne a fenti szabály használatának ésszerű módja, a mozaikok kötöttsége miatt.

Az persze teljesen más eset, ha a fenti koncepció mellett még azzal is találkozom, hogy a rendszer alkotója az egyes elemekhez mindenféle zavaros és szubjektív módon különféle emberi jellemvonásokat társít, s ezek úgymond "megjelennek a varzsló jellemében". :? No comment...

/NB

A kétféle megoldás persze más és más "mellékfeladattal" jár. Az első esetben gyakorlatilag fel kell osztani a területek varázsló által elérhetőnek minősített mozaikjait "szakos" és "nem szakos" mozaikokra. Az utóbbit minden varázsló megkapja, a szakosodottak pedig szakterületükből mindkét csoportot.

A másik megoldás szerint inkább arra van szükség, hogy meghatározzuk az egyes szakteületek egymáshoz viszonyított értékét, azaz ha egy bizonyos etrületben elmélyed, egyértelműen kiderüljön, hogy csreébe mennyit kell "leadnia".

Mindkét módszer lebontható persze a szakterületeken túl vagy akár attól függetlenül mozaikokra, ez esetben azonban valamifle kézettségrendszerre hasonlító dolgot kell létrehozni. Ilyen megoldást nem olvastam ugyan, de ezt nyilvánvalóan nem szükségszerű a képzettségrendszerbe integrálni; mondhatjuk azt is, hogy a varázsló ennyi ?-pontért válogathat össze mozaikokat, természetesen bizonyos megkötésekkel (olyan alapmozaikok, amelyet mindenki megkap, szakterületről nem léphet ki, egyes mozaikoknak előfeltétele van, stb., a konkrét rendszertől függően sokféle elképzelhető), míg képzettségei ettől függetlenek.

Link a hozzászóláshoz
A varázsló a szakosodásnak megfelelő mágiaterülethez tartozó varázslatokat kevesebb mana-pontért hozza létre, ezzel párhuzamos hátrányként más területek, esetleg az összes többi terület mozaikjait "drágábban".

Ez az a módszer, amivel messzemenőleg nem értek egyet. Ez a gyakorlat ugyanis ellentmond a varázslói mágia alapvető koncepciójának. A Magasmágia bevezető részéből, a mozaikok és a varázslás általános leírásából egyértelműen kiderül, hogy a mozaikok önmagukban zárt egységek, ezeket "felboncolni", építőelemeivel foglalkozni csak a hatalmas elméleti tudással rendelkező mágusok képesek.

Mindebből az következik, hogy a mozaikok minden tulajdonsága a varázslók számara kötött, előre meghatározott. Tehát egy mozaik manaigénye nem attól függ, hogy a varázsló mennyit gyakorolta azt, vagy hogy milyen járatos az adott terület elméleti ismereteiben; ez egyszerűen meg van határozva. [...] Nyilvánvaló, hogy ilyen esetben egyedül arról lehet szó, hogy a hatás más úton jön létre, és ez esetleg azt eredményezi, hogy könnyebb megtanulni...

De enyhén szólva valószínűtlen, hogy minden terület minden mozaikjára ez érvényes legyen.

Nos, Arnulf, ebben igazad van, ezt a megoldást el kell vetni, ám azt -a szintén általam említett- módszert, hogy kisebb a hatékonyság, lehetne alkalmzni.
Link a hozzászóláshoz

Szerintem a varázslói szakosodásat két alapvető tényező határozza meg:

1. A varázslók tudásanyaga rendenként változhat, azaz kicsit más képzetségek, pszí diszciplínák, egy-egy speciális mozaik (ez esetben egy másik mozaikot nem tanul meg a karakter), vagy akár az is elő fordulhat, hogy egy témakörből a varázslatokat kevesebb, egy másik témakörből pedig több mp-ért képeslétrehozni. (Ez egy rend én belül nem változhat, hiszen ha egy rend nagy hangsújt fektet az elemi mágiára, de a nekromanciát nem tartja lényegesnek, esetleg megveti, akkor minden diákjuk jobban ért majd az elemi mágiához, a rend mágusmesterei hatékonyabb, más alapokon nyugvó mozaikokat dolgoztak ki, ezeket tanítják diákjainak.)

2. A varázsló egyénileg (értsd:a rendjén kívül) fejlesztheti tudását új kép térségek tanulásával, új pszí diszciplínák, mozaikok elsajátításával, de itt már nincs lehetősége arra, hogy hatékonyabban (kevesebb mp-ért) hozzon létre varázslatokat, hiszen nem mágus, nem hozhat létre új, hatékonyabb mozaikot, vagy fejleszthet tovább régieket. Persze fontos, hogy új mozaikot, diszciplínát tanulni nem egyszerű, ezek elég ritkák (leszámítva azokat amiket már eleve ismer).

A két lehetőség kombinálható is, hiszen ha a fent említett rend egy varázslója, aki hatékonyabb metódust tanult az elemi mágiára, de nem foglalkozott a nekromanciával, tanulhat pl.:új formázásokat, vagy akár bármi mást, amit a Km engedélyezett. 

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...