Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Barangolás a magus regények világában a szerzők segítségével


Recommended Posts

Fórumlakók!

Eljött a szerda... és itt a meglepi :)

A szobában páran már ülnek, és még néhányat várunk.

Kitalálhattátok már, M.A.G.U.S regény szerzői tisztelnek meg bennünket azzal, hogy eljönnek közénk. Kérdezzetek tőlük bátran, beszélgessetek velük :)

Üdvözöllek benneteket Indira Myles és Alan O'Connor :)

Remélem Jan van den Boomen is hamarosan megérkezik :)

Link a hozzászóláshoz

Jelentem, Indira Myles jelen. :wink:

Remélem, nem okozok majd csalódást azoknak, akik még nem ismernek, s talán azok is találnak itt érdekességeket, akik igen.

Akinek pedig fogalma sincs, hova tegyen, azt üzenem, hogy valószínűleg nincs egyedül, hiszen munkásságom igen rövid múltra tekint vissza. Egyetlen regényem jelent meg eddig M* fronton, a Shajaran - Sorsvető. :oops:

No, ide lőjetek! :D

Üdvözlettel:

Indy

P.s.: Hogy mi? Én, csirke? Na hát ezt azért...:D

Link a hozzászóláshoz

Hát üdv :)

Ez tényleg meglepi volt, Tesó, de már megszoktam tőled ;)

Egyelőre még csak ismerkedés szinten lesz szerintem társalgás, mert nekem egyelőre még nem fogalmazódott meg olyan egetverően fontos kérdés a fejemben. Szóval csak üdv nektek, önöknek :)

Jah, de egy mégis :)

Ugye lesznek még sokáig magus regények?:)

Link a hozzászóláshoz

Ennek örülök :)

Akkor érdemes még magusolni :)))

Egyébként pedig, okés, tegezésben gondolkodtam én is, pláne mert én meg már nem vagyok ANNYIRA fiatal. De hál istennek öreg sem :)

És egyébként már írod az új regényed, Indira? :) Vagy ötlet, ilyesmi? :) Egy kis kulisszatitok, vagy előzetes? :)

Link a hozzászóláshoz

"Magusolni" mindig érdemes, nem? ;)

Ami engem illet, ötletem már a Shajaran megírása után közvetlenül is volt. Aztán megírtam az egyharmadát, mire rájöttem, hogy abban a formában nem működik. Azóta rengeteget agyaltam rajta, de még nem kezdtem elölről. Tervezem mindenképp még az idén legalább a felét megírni, de úgy vélem, nem ártott neki ez a kis kényszerpihenő. Most már sokkal összeszedettebbek a gondolataim. :D

Link a hozzászóláshoz
Egyetlen regényem jelent meg eddig M* fronton, a Shajaran - Sorsvető. :oops:

Üdv Indira! Mennyi ideig írtad első -és remélhetőleg nem utolsó- M* regényed? (mekkora terjedelmű?)

Mióta M*-ozol, és a kezdéstől mennyi idő múlva jött az indíttatás, hogy írj. Ha jól értem más műfajban (nem M* regény) előtte is írtál, és csak ezt erősítetted egy újabb elhatározással?... Miket írtál előtte, közben?

Üdv:

Link a hozzászóláshoz
Üdv Indira! Mennyi ideig írtad első -és remélhetőleg nem utolsó- M* regényed? (mekkora terjedelmű?)

Mióta M*-ozol, és a kezdéstől mennyi idő múlva jött az indíttatás, hogy írj. Ha jól értem más műfajban (nem M* regény) előtte is írtál, és csak ezt erősítetted egy újabb elhatározással?... Miket írtál előtte, közben?Üdv:

Ó, Arel, ennyi kérdést egyszerre! :)

Igyekszem-igyekszem.

- A Shajaran ötlete 2003-ban született, és az év szeptemberében kezdtem neki a megírásnak. Az első változat december végére készen volt, de utána bekerült az Inomihoz, és még két teljes átírás várt rám (szerencsére, mert az első változat valóban borzalmas volt). A teljes munkálat így több mint fél évet vett igénybe - és még legalább egy hónapot elviselt volna, de ez már csak szőrözés.

- Az első "Nagyződ" megjelenése óta játszom és mesélek M*-t, írogatni is azidőtájt kezdtem, többnyire verseket (ki nem írt verseket ifjú és bohó korában? :D ), aztán kikacsintgattam a próza felé is. Idővel ez vált elsődlegessé, s mostanra szinte teljesen elmaradtak a versek.

- A Shajaran előtt csak verseim jelentek meg nyomtatásban, bár többször volt terv novellákra is.

Link a hozzászóláshoz
Ja és jómagad mennyit olvasol M* regényt? Egyéb fantasy regényt?...

Imádok olvasni. Sajnos egyre kevesebb időm jut rá - de természetesen az összes M*-regényt elolvastam, s igyekszem a fantasy-kínálatból is minél többet. A legutóbbi nagy élmény George R. R: Martin trilógiája volt - de a Vampire: the Masquerade világát is szeretem, így arrafelé is kacsintgatok.

És persze rengeteg egyéb, aminek a felsorolása ehelyütt erősen offtopic lenne. :)

Link a hozzászóláshoz

...köszönöm,

Felonnak a meghívást, és mindenki másnak, hogy ellátogat erre.

Beszéltünk arról, hogy bemutatkozom, röviden: Alan O' Connor néven írtam néhány regényt (Kék éjszakák árnyai, Hollóidők, A Vas ideje, Síró fém, Csillagvető), egy kisregényfélét (A halál hét arca) és pár novellát, és hasonlókat.

A MAGUST azért szeretem, mert nem valami importholmi, számos nagyszerű embert és tehetséget vonz(ott) /a kettő sajnos néha nem ugyanaz/ és nagyon szeretném ha lenne jövője, hogy a gyermekeim (12, 10 és 0,8 év) is játszhassák.

cels.

Link a hozzászóláshoz

...szervusz,

Pred, amit írtál, arról Chapman jut eszembe, aki, mikor mondtam, hogy mennyire tetszenek a regényei, azt felelte, hogy ő, mint író, nem ilyen elégedett, hiszen minden munkáján látja, hogy mi hol lett elvarrva.

Részemről, minden egyes újonnan kiadott regényemet "megcsiszolnám" egy kicsit, mert egyikkel sem vagyok maradéktalanul elégedett. Most úgy érzem, leginkább a Hollóidők1 és a Vas ideje csiszolódna.

De sebaj, majd az egyetlen kötetes Hollóidők - trilógiában...

:wink:

cels.

Link a hozzászóláshoz
Pred, amit írtál, arról Chapman jut eszembe, aki, mikor mondtam, hogy mennyire tetszenek a regényei, azt felelte, hogy ő, mint író, nem ilyen elégedett, hiszen minden munkáján látja, hogy mi hol lett elvarrva.

Részemről, minden egyes újonnan kiadott regényemet "megcsiszolnám" egy kicsit, mert egyikkel sem vagyok maradéktalanul elégedett.

Azt hiszem, ezzel minden szerző így van, főleg évek távlatából. Bár alapvetően szerintem a karakterek és a történet kedves és ismerős marad, mint a gyermek, aki felnőtt.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok,

örülök, hogy itt (is) látlak benneteket.

Nos a lehetőség adott, hát ki is használnám:

Mennyire befolyásol titeket más szerzők által írt, más regényekben megjelenő Ynevkép a saját írásaitokban? Ha változtat valamit, ez esetben milyen mértékben alkalmazkodtok egy előbb kiadott könyvben szereplő leíráshoz? Az alkotás folyamán mennyire tudatos bennetek a szabálykönyvek által reálisnak tartott világkép (gondolok itt mágiahasználat, kasztok, fajok) fenntartása?

Úgyvélem első körben ennyi kérdés részemről elég lesz, előre is köszönöm a válaszokat.

üdv:

Link a hozzászóláshoz
Mennyire befolyásol titeket más szerzők által írt, más regényekben megjelenő Ynevkép a saját írásaitokban? Ha változtat valamit, ez esetben milyen mértékben alkalmazkodtok egy előbb kiadott könyvben szereplő leíráshoz? Az alkotás folyamán mennyire tudatos bennetek a szabálykönyvek által reálisnak tartott világkép (gondolok itt mágiahasználat, kasztok, fajok) fenntartása?

Szervusz, Antail, örülünk, hogy te is felbukkantál.

Mi, szerzők igyekszünk egy koherens és működő, "lélegző" Ynevet felépíteni, ha lehet, közösen. Tehát nem csak befolyásolnak bennünket a többiek művei, de gyakran egyeztetünk is, megbeszélünk dolgokat, esetleg olyan is előfordul, hogy együtt találunk ki valamit. Nem véletlen a kapcsolat például a Hőseposz és a Shajaran között - hogy csak egy példát említsek.

A második kérdéskörre csak a magam nevében felelhetek: miután megjelenés óta játszom és mesélek, a világkép fenntartása számomra nem okoz különösebb gondot, mondhatni "ösztönös".

Link a hozzászóláshoz

...üdv,

Bocsánat, hogy csak így hézagosan, de először le kell(ett) fektetni a családot, utána pedig mindig akad tennivaló.

Indira jól megfogalmazta a szerzők-világkoherencia kérdéskörét. Valóban odafigyelünk a már leírtakra, olyan szinten, hogy van, akinek külön az a feladata, hogy ezt figyelje. Persze, így is akanak hibák.

A szabálykönyvekhez a legtöbben nem ragaszkodunk- de részemről gyakran végig olvasom az adott kiegészítőt, hátha találok benne valamely elfeledett, de a regényben jól használható / színesítő részletet?

Vsz. a Nagy Zöld segíti, nem béklyózza az írói fantáziát, hiszen a M szerepjáték rendszere még nagy jövő előtt áll - itt elsősorban a bővülésre gondolok, nem pl. "kockaváltásra".

Erről persze majd más dönt, ez csak az én megérzésem.

cels.

Link a hozzászóláshoz

Ahoi!

Kicsit megkésve bár, de én is betoppanok... :)

Nos, nekem Celsior legultsó kötetéhez lenne egy kis hozzáfűzni valóm... Ugyanis ma olvastam ki teljesen. (Aki nem tudná, a Csillagvetőről van szó)

Sok (talán minden?) MAGUS regényt olvastam, de kevésről gondoltam utána, hogy ez bizony MAGUS. Irodalmi értékekről nem beszélnék, mert azt hiszem ahhoz nem elég megalapozott e téren a tudásom, de azt elmondhatom, hogy a kötetben megjelenő karakterek nagyon beleillenek az én Ynev-képembe. A Goblinok, Sianis lélekfejlődése, még Vellaquor is :) Szóval szerintem nagyon eltalált regény, és még sok hasonlót szeretnék a polcomon tudni :)

Maradtam Tisztelettel:

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...