Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Barangolás a magus regények világában a szerzők segítségével


Recommended Posts

Üdv üdv!

Én társalogtam a Tuan-osokkal (mostanság ez elég gyakran előfordul), és ők azt mondták, hogy a Ranagol áldásával egy nagyon jó könyv. Ami természetesen ugyanúgy lehet marketingfogás, mint őszinte válasz, de azért hajlamos vagyok hinni nekik. Majd meglátjuk.

Viszont meg kell védenem a Távoli Világoktól ideszökött két emberkét. Igazság az, hogy nem tudok elfogulatlan lenni, mert én Roland Morgan 2 könyve óta teljesen szerelmes vagyok Erdalianba, de azért megpróbálok tárgyilagos maradni.

Szerény véleményem szerint Ian Russel könyve a Császár és a mágus egy kitűnő regény. Igaz, hogy a figurák kissé elnyagyoltak és sarkosak, de attól függetlenül az egyik kedvenc TV regényem.

Harold Barouche-t sajnos már nem tudom ennyire megvédeni, mert a Kék farkas legendája c. műve számomra a borzongatóan rossz Shadoni krónikákat idézte. Dagáylos volt, unalmas, és a történet sehogy nem akart kibontakozni előttem. Csak a végén, de akkor abban a pár oldalban viszont szerintem már késő volt. De a második regényét a Bárót, már dícsérnem kell. Itt szerintem már tanult a korábbi hibáiból, és egy viszonylag jó kis könyvet hozott össze, fordulatos sztorival.

Szóval nem rossz írókról van itt szó. Bár én jobban örültem volna neki, ha Russell kolléga megmarad a kaptafánál, és inkább a Hadúr és a mágust adja ki...

Link a hozzászóláshoz

Ahoy,

a vasárnapi író-olvasó találkozó érdekes volt. Mint kiderült Gáspár András maga vállalja majd fel az irodalmi rész főszerkesztését. Eszerint minden beérkező anyagot ő olvas majd át és véleményez.

Úgyhogy ha valaki fiókjában dédelgetett regények és írások kuporognak szerintem ne habozzon azt megosztani a kiadóval, minden levelet hozzá irányítanak.

Érdekes idők jönnek... :wink:

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Kiara vagyok.A Mágust 1 éve "űzöm",és a honlaphoz is nem rég csatlakoztam.Igy mostanság fedezem csak fel a fórumokat.

Egy 2005 szeptemberében írt véleményhez szeretnék én is csatlakozni.

(Tudom rég volt.De még csak most csatlakoztam hozátok. :oops: )

Egy ével ezelőt engem a mély vízbe dobtak.Rögtön egy papnővel indítottak első kalandomra.Mondanom se kell hogy mágia használó.

(sok varázslat és miegymás...) Aztán a KM (aki azóta is sok helyre vitt

a csapatommal) a kezembe nyomta Wayne Chapman Két hold című művét.Első mágus regény.Azt se tudtam miaz hogy aun.A regény végén

A párom és a KM elmagyarázta azokat a dolgokat amiket nem értettem.

Véleményem szerint a KM-n is sok múlhat.Főleg ha van kezdő játékosa is.

Hiszen azért KM hogy el kalauzoljon Ynev világába.

Szívből remélem hogy Ekikonak majd lassan-lassan meg változik a véleménye a M* regényekkel kapcsolatban, és Õ is megszereti e történeteket.

A Mágus az mindig is örök lesz.

Link a hozzászóláshoz

Húú, egy kicsit buzgómócsing vagyok. :oops: bocsi.

Kedves Felon,tervezed hogy meg hívod Monsiur Wayne Chapmant?

Vagy Õ elérhetetlen?

Tisztelt Boomen úr,mi ihlette az Esőhozó című művét?

Most olvasom,és elég éredekes a világa.Szeretem az ilyes fajta történeteket. :lol:

A többi író(Indira,Celsior) hsz-it olvastam,és lenne egy szemtelen kérdésem:

írtátok hogy több kiadatlan versetek,novellátok és más milyen írás lapul a fiókok mélyén,hogy "hagy maradjanak a jótékony feledés homályában",a lényeg: mi van azokkal a gyűjtökkel akik ilyen gyöngyszemekre vágyakoznak?

Nem írtok egy kisebb szöszenetet az erre való topicba?

Mégegyszer elnézést ha túl szemtelen voltam. :roll:

Üdvözlet mindenkinek

Link a hozzászóláshoz

...üdv,

írtátok hogy több kiadatlan versetek,novellátok és más milyen írás lapul a fiókok mélyén,hogy "hagy maradjanak a jótékony feledés homályában",a lényeg: mi van azokkal a gyűjtökkel akik ilyen gyöngyszemekre vágyakoznak?

Nem írtok egy kisebb szöszenetet az erre való topicba?

Részemről a kiadatlan dolgok általában nem mennek veszendőbe: előbb -utóbb előveszem egyik- másikat, ha jónak látom és tovább csiszolva, csinosítva napvilágot lát. Az eredeti, suta formák vsz. nem érdemelnek figyelmet, de "nyersanyagnak" néha jók.

A fórummal kapcsolatban úgy gondolom, egy keresztkapcsolat a Tuan honlapjával segítene a látogatottságon - a többi internetes diplomácia kérdése, talán. A visszejelzések alapján úgy tűnik, a "kalandozok.hu" csapatát kedvelik nagyon Tibóék, úgyhogy nem hiszem, hogy akadályba ütközne a dolog.

Allinza:

Nagyon tetszett a játékotok, a fordulatokat megörökítettem egy novellafélében, amit éppen ma leközölt az rpg.hu is.

Az a délután / este a szerepjáték eszenciája lehetett: sok ember összejött, hogy kulturált módon együtt szórakozzon, iizgujon és sokat nevessen. Végülis erre találták ki az egészet, nemde?

:wink:

cels.

Link a hozzászóláshoz

Üdvözölek!

Öröm téged ismét itt látni. :D

Nagyon élvezetes volt a vasárnapi verseny. :D

Csak kár hogy vége :cry:

Igen én is olvastam a novellát és nagyon tetszet :D

Édesapám is jó véleményen volt,bár Õ nem sokat ért az rpg-hez.

:)

Múlt hétvégén,vagyis pénteken a könyves boltban össze futottunk Tibóval,és Õ is a véleményünket kérte a szervezésről és úgy mindenről.

Meg lett nyugtatva hogy kiváló volt az egyész nap.Az ilyen kultúrált szorakozást kénne biztosítani mindig,mindenkinek.

Végül de nem utolsó sorban,

reménykedhetek abban hogy legközelebb is találkozhatunk? :oops:

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet mindenkinek, és tiszteletem a szerzőknek! :respect:

remélem még él ez a téma mert ha lehet, Celsior mestertől szeretnék érdeklődni egy szereplőjével kapcsolatban.

A dolog előtörténete az, hogy én már nagyon régóta, nagyon szeretném elolvasni a Kék éjszakák árnyait, ám erre sehogy sem akar lehetőséget adni az élet... :siros: Ezért igyekszem az olvasottabbaktól, és a veteránoktól érdeklődni a történetről és a szereplőkről, különösen Shahún Dierdzsanról. Erre azonban redre azt a választ kapom hogy nem volt jelentős személy Ynev történelmében, és ezért nem tudnak róla mást mondani... :evil: Én meg kitartó tipus vagyok, úgyhogy így is sírbavittem már a kiváncsiskodásommal néhány szerkesztőt. :oops:

Végül oda jutottam, hogy a legjobb, ha mégis az alkotót kérdezem róla, hiszen mégiscsak ő teremtette a karaktert.

Szóval kérlek, beszélj nekem Shahúnról, mond el, ki ő, s miért alakul úgy a sorsa ahogy?Nagyon köszönöm! :viragos:

Link a hozzászóláshoz

Szeptemberi Karcos Este Gáspár Andrással

A Kimte szervezésében megrendezésre kerülő Szeptemberi Karcos Este vendége Gáspár András (Wayne Chapman). A másfél-két órás interjút kötetlen beszélgetés és dedikálás követi. Gáspár András írói munkásságáról, megjelent műveiről, terveiről előzetesen kérdéseket tehetnek fel az érdeklődők a styraco@gmail.com email címen. Minden érdeklődőt szeretettel várunk! Moderátor: Eve Rigel.

Időpont: Szeptember 25. (péntek) 17:00-tól

Helyszín: Sárkánytűz könyvesbolt (1092 Budapest, Ferenc körút. 40.)

http://www.deltavision.hu/index.php?news=325

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...