Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Ünnepek


Fyorron

Recommended Posts

Líthas!

Már csak pár nap is itt a karácsony, az ünnepekben nem tudom hogy lesz e lehetőségem net közelbe jutni, így némileg előre kívánok minden kalandozónak:

Kellemes Karácsonyi ünnepeket, jó egészséget, akik mennek Táborba azoknak felhőtlen szórakozást és legvégül mindenkinek Sikerekben és Kalandokban gazdag, kockacsörgéstől nem mentes Új Évet! :wink: Tisztelettel:

Darun

Link a hozzászóláshoz

Adj Isten mindenkinek!

"Kívánok neked az ablakodba fényeket,

a fényhez szép csendeket,

a csendhez tiszta vágyakat,

s a vágyhoz mindig társakat. "

Első emelet

Ezúton kívánok minden fórumozónak kellemes, békés,boldog karácsonyt 2008-ban is!

Azoknak akik TT-re mennek jó szórakozást, gondolok rájuk forralt borral a kezemben.

Link a hozzászóláshoz

Az ünnepekről:

"Ha az ünnep elérkezik életedben, akkor ünnepelj egészen. Ölts fekete ruhát. Keféld meg hajad vizes kefével. Tisztálkodjál belülről és kívülről. Felejts el mindent, ami a köznapok szertartása és feladata. Az ünnepet nemcsak a naptárban írják piros betűkkel. Nézd a régieket, milyen áhítatosan, milyen feltétlenül, milyen körülményesen, mennyi vad örömmel ünnepeltek! Az ünnep a különbözés. Az ünnep a mély és varázsos rendhagyás. Az ünnep legyen ünnepies. Legyen benne tánc, virág, fiatal nők, válogatott étkek, vérpezsdítő és feledkezést nyújtó italok. S mindenekfölött legyen benne valami a régi rendtartásból, a hetedik napból, a megszakításból, a teljes kikapcsolásból, legyen benne áhítat és föltétlenség. Az ünnep az élet rangja, felsőbb értelme. Készülj föl reá, testben és lélekben. S nemcsak a naptárnak van piros betűs napja. Az élet elhoz másféle, láthatatlan ünnepeket is. Ilyenkor felejts el mindent, figyelj az ünnepre."

Márai Sándor - Füveskönyv

Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Mindekinek Békés és Boldog Karácsonyt!

Ha valaki nagyon unatkozna két fenyőbefaragás, 80 ajándék csomagolás, és 10 beigli sütés közben, az megírhatná, hogy mi a véleménye erről az ünnepről, amit sokan úgy látnak, hogy elvilágiasisasodott és már közel sem a szeretetről szól.

(Felmérést készítek! :wink: )

Link a hozzászóláshoz

Nah igen... De azt nem lehet figyelmen kívűl hagyni, hogy a vállalkozók és eladók nélkülünk nem élnének meg... Szóval valahol mi is majmoljuk ezt a dolgot, ami miatt ők megszedhetik magukat, jó vagy rossz úton.

Én még mindig szeretem a Karácsonyt. De az egészben legjobban a fát. Illatát. (Igen, nem műfenyőnk van. :)) A családom nem egy mintacsalád. Kaja, ajándékozás és ennyi. Tesóm géphez, tv-t nézünk, majd én is géphez. De ez mind valahogy nem számít. Én élvezem így is.

Már csak a hó hiányzik... :?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ha meg engeditek én is hozzá szólok...

Tény hogy manapság a karácsony, már egy jól szervezett marketing fogás, semmi több. Legalábbis az elmúlt napokban, míg az ajándékokért rohangásztam így éreztem. De nem is ez a lényeg, hanem az emberek akiknek szánod. Nem vettem sok mindent, de sosem fogom elfelejteni nagymamám arcát mikor meglátta az ajándékát. A meglepetés és a "ezt nem akarom elhinni, de nagyon tetszik" kifejezés. Szóval nekem ez a lényeg a karácsonyba. És persze a rengeteg finomság... :wink:8)

és persze a hó, ami sajnos most nincs.

Még egyszer boldog karácsonyt!

Link a hozzászóláshoz

Kyara, sajnálom, hogy felétek nincs hó, vagy akkor, mikor írtál, még nem volt.

Nálunk pont Szent Estén esett le, olyan 9 felé, vagyis én akkor vettem észre. :)

Nekem így igazi a Karácsony, hóval, de elegendő is ennyi, végülis nem vagyok már 7 éves, aki a nyakig érő hóban mászik.

Én is ezért szeretem még a Karácsonyi ajándékozást. Néha morgok, hogy mi mennyibe kerül, aztán látom, hogy mennyire tetszik annak, akinek vettem... Jó élmény. Idén még sajna senki nem örült igazán az ajándékának. De ez van. Kezdek már hozzászokni. :S

Link a hozzászóláshoz

További boldog ünnepeket mindenkinek.

Venes: jót vigyorogtam azon, ahogyan a kérdést feltetted! A 80 ajándék csomagolása és a 10 bejgli készítése *alapból* nem rossz, hiszen ki ne szeretne ajándékokat kapni, meg bejglit kajálni? Azonban - szerintem legalábbis - eléggé bosszantó, hogy az egész annyira üzleties lett az elmúlt pár évben. Már novemberben megjelenik az üzletekben a giccses, émelyítő karácsonyi dekoráció, meg az unalomig ismert karácsonyi dalok, fület bántó feldolgozásban... meg persze a nagyobb értékű cuccok vásárlására a "kedvezményes" hitelakciók, amelyeknek értelme valójában ez: "Karácsony szent ünnepe alkalmából verd magadat adósságokba!" Jujj.

Crowstone: mélységesen egyetértek azzal, amit írtál! Az ajándékozás annyira elveszítette az eredeti értelmét, mindenki kényszerneurózist csinál belőle. Mintha bizony szeretetet lehetne vásárolni. Az egymásra odafigyelés meg luxus lenne...

Link a hozzászóláshoz

No igen, nekünk sincsen tévénk, valószínűleg ezért nem is vagyunk full idegroncsok kedvesemmel :}

Minden hívő embert ugyanígy irritál ez a műanyag verziója az ünnepeknek, azt hiszem. Ha valaki tényleg átéli az egészet, akkor a legkevésbé sincs szüksége erre a kívülről gerjesztett őrületre meg nyáladzásra. A rohangászás meg csak arra jó, hogy mindenki totál idegbeteg legyen karácsony végére, aztán szilveszterkor meg feszültségoldó jelleggel igya le magát ájult részegre... (a németeknél meg a karácsonyi neurózis külön orvosi kategória.)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...