Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Boszorkányok - minden az ETK női karakteréről


Szerinted miért jó kaszt a boszorkány?  

54 szavazat

  1. 1. Szerinted miért jó kaszt a boszorkány?

    • ErÅ?s a mágiája
    • Kihívás a kijátszása
    • Jól képzett, mégis szabad
    • Egy különleges átszellemültséget követel
    • Csak mert szeretek ármánykodni :)


Recommended Posts

Rhena szerintem helyesen látja a boszorkány kaszt lényegét. Az élet jellenmhez még hozzátenném, hogy a boszorkány részben a vajákosból alakult ki, akik pedig gyakran gyógyítottak...

Boszorkány sokféle lehet, egyálétalán nem kell "gonosznak" lennie, bár az más kérdés, hogy ki mit tekint annak. Lehet valaki szemében sokkal gonoszabb egy Ellana papnő, mint egy démoni szekta boszorkánya, akinek ízlése... hm, kissé "egyedi".

Nem is feltétlen háttérben tevékenykedő, bujkáló egy boszorkány, náluk is előfordulhat a nyíltan fellépő, pusztító aspektus (lásd.: Alidax).

Mennem kell, búcsú!

Link a hozzászóláshoz

A boszorkányrendek egy jó téma, örülök, hogy felvetődött. Az alábbiakban személyes véleményeket, saját ötleteket közlök, ill. olyan információkat, melyek az én Ynevemen helytállóak, éppen ezért nem kell őket tényként kezelni, vagy bármilyen szinten elfogadni. Pusztán opcionális.

A boszorkányrendek felépítésére természetesen nem lehet általános recept, elvégre különböznek egymástól céljaik, nagyságuk, földrajzi elhelyezkedésük szerint.

Azért megkísérlem őket kategóriákba sorolni, amiben bizonyára lesz

Link a hozzászóláshoz

- Gyógyító boszorkányrendek: Fentebb már szó esett a természeti boszorkányrendekről, akik gyakorta gyógyítanak. A nem elhanyagolható különbség abban áll, hogy ez a típus korántsem az önzetlen segítségnyújtásról híres, náluk jól csengő aranyakkal kell megfizetni a szolgálatot, vagy mással, amit meghatároznak. Kissé eltérő a szakterület a gyógyításon belül, inkább a súlyosabb sebek, mérgezések és egyéb külsérelmi nyomok kezelése jut a nagyobb szerephez. A lélek gyógyítását ritkábban, s alig megfizethető áron űzik. Azt azért ne gondoljuk, hogy mindenkor olyan szívtelenek, figyelembe szokták venni, hogy ki, mit engedhet meg magának, mi több néha valóban előfordul az önzetlen segítségnyújtás. Viszont van, mikor csak annak látszik, elvégre egy tapasztalt kalandozó megsegítése ellenszolgáltatás kérése nélkül néha nagyobb haszonnal jár, mint pár arany. Az ilyen rendek egyik érdekessége még, hogy egy-egy tagjuk előfordul, hogy elkísér egy csapatot, legyen szó népesebb kalandozó csapatról, felfedezőkről, vagy akár hadba vonuló katonákról. Ilyenkor jól megfizetett gyógyítóként vannak jelen, s valóban igyekeznek minden tőlük telhetőt megtenni. Mondanunk sem kell, természetesen az új vallások térhódításával az gyógyító boszorkányrendek száma és befolyása jelentősen megcsappant. Ékes példa erre (mi lenne más?) a Hétarcú folyamatosan terjeszkedő birodalma, bár a Felföldön állítólag még mindig akad ilyen rend. Az emberek manapság nem gyógyítóért kiáltanak, hanem papért, régen tovatűnt már a káoszkor vége, amikor alig akadt gyógyító pap a világban. Teljesen természetesen sosem fognak eltűnni, lévén, arra a többi boszorkány sem hajlandó, s bizony sok olyan dolog akad, amit csak egy boszorkány képes kezelni. Ahogy olyan területek is lesznek mindig, ahol a vallások nem képesek annyira megvetni a lábukat, bárhogy erőlködnek. Ilyen terület példának okáért az ereni Határvidék, ahol vallások jönnek-mennek, ám a gyógyító boszorkányok maradnak, vagy bizonyos városállamok a világban, netán pont Erion, mert ott hiába vannak templomok, szentélyek, inkvizítorok, a vallásoknak még sincs akkora szerepe, mint a világ más részein. Messze nem utolsó sorban pedig nem szabad megfeledkeznünk azokról a személyekről, akik nem bíznak a papokban, netán egyenesen megvetik, vagy gyűlölik őket. Mindig lesz olyan kalandozó és nemes, aki nem kedveli őket. Akárcsak Doran varázslói, akik mindig szívesebben veszik egy gyógyító segítségét egy papénál. Nem véletlenül híres (arról is) a Varázslóváros, hogy híres ispotályában, mely képes akár mágikus károsodásokat is kezelni nincsen egyetlen pap sem, ám akad több gyógyító boszorkány

Link a hozzászóláshoz

Most ez furán fog hangzani :oops:

Tudja valaki, hogy mi az oka annak, hogy csak nő lehet boszorkány? Most írok egy "modult" - na jó, nem modult, hanem egy helyzetet, amiből majd csak lesz valami - és kellene bele egy férfi csábító (aki már megszerezte a nőt.)

Ugye a bárd adja magát, de szerintem egy tipikus bárd nem marad évekig egy már megszerzett nő mellett. A legjobb megoldás egy férfi boszorkány lenne, mert kellően "titkosügynökösíteni" lehet.

Szóval férfi miért nem lehet boszorkány?

Le a nemi diszkriminációval! :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Shikaka, azért, mert a boszorkány a nőkre jellemző, ez egy tipikusan női kaszt.

De ez nem jelenti azt, hogy csak a nők lehetnek csábítóak. Gondoljunk itt a nemesi selyemfiúkra, a gazdag nemesasszonyok által eltartott széptevőkre, a hímszajhákra, mind megtalálható Yneven, nem is ritka szerintem.

Nem csak kaszttal rendelkező NJK lehet csábító, meg egyáltalán szereplő. Akkor csak tizen egyéhány fajta ember szaladgáklna Yneven, mert ennyi kaszt van?????? Sok a kaszt tnélküli, vagy egyszerűen nem játszható kaszttal rendelkező élőlény (ember) A Kasztok csak a KALANDOZÓK típusait fejezik ki, és elsősorban játéktechnikai szükségességük van.

Azt akarom ezzel mondani, hogy nem kell mindenáron kaszttal felruházni egy NJK-t.

És a másik tévhit és nézet, hogy csak a boszorkány lehet "gonosz" csábító. Tény, hogy ők értenek hozzá a legjobban, de ez nem azt jelenti, hogy az ynevi kisasszonyok ne játszhatjnának a legények szívével, vagy hogy ne lennének Yneven hírhedt csábítók, aki nem bárdok, de még csak nem is hímboszorkányok.

Tévedés, amikor a játékosok az első női mosoly mögött már boszorkányt sejtenek... ezen én jót szoktam mosolyogni...

Véleményem szerint nyugodtan mesélj be egy nem bárd, nem boszorkány férfit, aki viszont ért a nők nyelvén, és ezt gátlástalanul ki is használja.

Link a hozzászóláshoz

MG:

azért, mert a boszorkány a nőkre jellemző, ez egy tipikusan női kaszt.

Jó, de azon kívül, hogy "tipikusan női kaszt", mi gátolja a férfiakat, hogy boszorkányok legyenek?

Hatalom italát fogyaszthatnak (BM), tapasztalati mágiáról van szó, szóval elméletileg megtanulhatják (itt érdekelne, hogy megtanulhatja-e férfi), egyes férfiak csábítani is tudnak annyira mint egyes nők.

És a másik tévhit és nézet, hogy csak a boszorkány lehet "gonosz" csábító.

Ezzel egyetértek.

Véleményem szerint nyugodtan mesélj be egy nem bárd, nem boszorkány férfit, aki viszont ért a nők nyelvén, és ezt gátlástalanul ki is használja.

Nekem egy olyan ügynökre van szükségem, aki a célszemélyt becserkészte, feleségül vette, majd átvette az üzlet (csempészet) felett az irányítást.

Mindezt már több éve.

Ehhez jól jönne egy szerelemvarázs (normál szerelem nem tart örökké), de a varázsital variációtól irtózom. Innen jött egy férfi boszorkány ötlete, csak nem tudom mi akadálya van a "tipikusan női kaszt"on kívül.

Nyilván megoldható másképp is (például feltételezzük, hogy a szerelem sokáig kitart), de most már maga az érdekel, hogy férfiak miért nem...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Azért, mert a boszorkányos "viselkedés" és a mágia ilyen hagyományokkal történő alkalmazása a nőkre jellemző, és főleg ez alakult ki. Értsd: az a kevés férfi, aki ilyesmire adta a fejét, nem volt képes megteremteni egy "boszorkányhagyomány" alapjait.

Emellett a férfi elepvetően más, mint a nő, a nők szoktak csábítgatni, az egész társadalmi berendezkedés, a neveltetés ezt eredményezi. (párhuzam vonható a maival... ) Emellett biológiailag is - a férfinak más kell, mint a nőnek - illetve egy nő lelke teljesen másképpen hódítható meg, mint egy férfié. Tehát a nőnek nem biztos, hogy egy szerelemvarázs kell, hogy elmenjen, mert nem a 29-es szépség fogja érdekelni... hanem pl. a vagyon (bocs, lányok), az, hogy "ő-e a helyi bika", stb.

Egyébként az általad leírt helyzet szerintem egyáltalán nem csak boszorkányt indokol... megoldható nem boszorkánnyal is. Miért kellene szerelemvarázs ahhoz, hogy mellette maradjon? Ilyen alapon nem sok párkapcsolat lenne... a másik meg, hogy attól még, hogy szerelmes, HA látja, hogy ennek a szemétnek csak a pénze kell, még kidobhatja, csak nem lesz kellemes. Azt ne hidd, hogy egy szerelmes mindenre rávehető. Egyébként a szerelemvarázs csak az első lépés, azután jön abehálózás egyébb lépései (konzultéljegy lánnyal - illetve volt itt az oldalon is egy nőigondolkodás-szakértő.

Egyébként nyugodtan játsz férfi boszorkánnyal, akkor. (tiszteltetem a KM-et, aki mesél neki) Ma úgyis a -"nem szabad ezt? Akkor én azért is!" korát éljük. :lol:

Link a hozzászóláshoz
Egyébként az általad leírt helyzet szerintem egyáltalán nem csak boszorkányt indokol... megoldható nem boszorkánnyal is.

Tudom. De most már csak az érdekel, hogy le van-e írva valahol, hogy a férfi nem tudja megtanulni a boszorkánymágiát.

Egyébként a szerelemvarázs csak az első lépés, azután jön abehálózás egyébb lépései (konzultéljegy lánnyal - illetve volt itt az oldalon is egy nőigondolkodás-szakértő.

:lol:

Sok értelme nem lenne.

Úgy értem, hogy van jó pár közeli lány barátom, de elég sokszor szolgálnak meglepetéssel, és attól, hogy sokat beszélgetek velük, a nőket sosem fogom megérteni.

Tehát a nőnek nem biztos, hogy egy szerelemvarázs kell, hogy elmenjen, mert nem a 29-es szépség fogja érdekelni... hanem pl. a vagyon (bocs, lányok), az, hogy "ő-e a helyi bika", stb.

Hú, ez nagyon messzire vezet :)

Lehet hogy az átlagot tekintve igazad van, de ismerek kitartott férfit, és állandóan félrelépő lányt is.

A szépség meg annyira relatív...

Hogy mondjam. Pl. a kifutókon látott csontsovány, vagy a Playboyban megfigyelhető agyonsminkelt-plasztikázott csajokért sok haverom tűzbe menne, engem meg érdemeik elismerése mellett nem érdekelnek.

Sokkal inkább az aranyos, de jó humorú, és nagyszájú lánykákra figyelek fel. (természetes vörös haj és szeplő egyértelműen előny)

Mindezzel a sok lükeséggel azt akartam mondani, hogy a nők között is lehet annyi nem átlagosan viselkedő, akik miatt megérné egy kisebb csoportot kiképezni férfi boszorkánynak.

Egyébként nyugodtan játsz férfi boszorkánnyal, akkor. (tiszteltetem a KM-et, aki mesél neki) Ma úgyis a -"nem szabad ezt? Akkor én azért is!" korát éljük.

Ejj, itt nem ez a lényeg :D

Mindenképp ki fogom próbálni. Persze csak egy-két történetben, hogy működik-e a dolog.

Link a hozzászóláshoz

hmm.. de régen írtam utoljára...

tiszteletem minden kedves férfi kollegának, ezen hozzászólás útján is :wink:

shikaka -

"Tudom. De most már csak az érdekel, hogy le van-e írva valahol, hogy a férfi nem tudja megtanulni a boszorkánymágiát. "

ETK, 71. oldal - Boszorkány. idézem: "A legelső és legfontosabb szabály, amit a boszorkány kapcsán említenünk kell, a következő : A boszorkány karakter minden esetben nő." (így, ily módon kiemelve a bűvös mondatot..)

majd, utána egy oldallal: "A boszorkány karaktert kizárólag női játékosnak ajánljuk."

Amit hozzátennék: engem is érdekel természetesen, hogy vajon milyen lehet férfi boszorkánnyal játszani.. de ez esetben felmerül két probléma is számomra. 1.: ki tanítja ki? És ő a boszorkányokkal azonos módon kitől tanulja meg a problémásabb mágiákat, pl szexuálmágia? hisz anatómiájából adódóan azért lehetnek eltérések, nem gondoljátok? (ebben sajnos nem vagyok biztos, de jó lenne, ha valaki elmagyarázná.. abból indulok ki, hogy a boszorkányok mágiája tapasztalatokon alapul, így adódik tovább. ez viszont mégis valamiféle újítást feltételez, nem?), illetve 2.: miért nem megy a tisztelt csábítgatni és intrikálni kívánó férfiú bárddal...? csupán szerelemvarázsért játszani egy tipikus női szerepet és eltérni a rendszertől.. az azért szerintem mellőzhető lenne.

Más a helyzet azon boszorkányt játszó férfiakkal, akik női karaktert visznek. Ez is érdekes, kétségkívül.. Épp most mesélek egy ilyen boszorkánynak, s még nem tudom milyen eredménnyel, de be kell, hogy valljam; kételkedem. Egyrészt nyilván nehezebb kijátszani egy, az ellenkező nembe tartozó ember viselkedését, másrészt szerintem a boszorkány pont az a tipikus női kaszt melyet még nők közül sem tud mindenki jól játszani, s pont emiatt nők közül sem kezdőknek találták ki. Férfi játékosnak tehát legfeljebb akkor ajánlhatom a próbálkozást, ha már meglehetősen tapasztalt játékos, netán a női nem másmilyen kasztú képviselőivel már sikeresen játszot... olyannak, aki a bárd jellemvonásait nem a boszorkányban keresi, hanem BOSZORK

Link a hozzászóláshoz

Nekem teszene a boszorkánynak néhány fajtája.

Már volt szerencsém pár női karaktert indítani, szerintem nem túl nehéz egy idő után és valamivel még jobb is. Kicsit mintha teljesebb lenne, sok apró, de fontos részlettel.

No meg nem beszélve arról, hogy egy nő ált. inkább teremt, mint pusztít, normál esetben. Márpedig egy idő után a játékosnak igénye támad rá, hogy emléke ne egy háború, értelmetlen és hősiesnek hazudott kaland, hanem mondjuk egy neves könyvtár, egy épület, netán egy új gyógyszer felfedezése kapcsán maradjon fenn.

A lényeg, szerintem érdekes és izgalmas az ellentétes nemmel játszani, annak ellenére, hoy nem lehet soha minden szempontból tökéletes (na jó, esetleg a homokosoknak, az meg nem vagyok).

Link a hozzászóláshoz

Annyira szeretnék egyszer a egy boszi karit, nem is tudom igazából egyébként, hogy miért...

Most csak úgy kedvet kaptam hozzá, pedig ezelőtt sosem szerettem volna. Ssosem akartam, nem tetszett. De most valahogy ilyen hangulat szállt meg.

Kár, hogy mostanság nem játszom MAGUS-t , meg mást sem. Se nagyon idő, de lehetőség.:/

Link a hozzászóláshoz

üdv mindenkinek!

nem kis örömömre szolgál, hogy legkedvesebb kasztom legkedvesebb fórumát (:)) hosszas hallgatás - készülődés - után talán feleleveníthetem kicsit... elkészültünk ugyanis a Lord Rufus és általam készített Termékenységmágia kiegészítővel, mely igencsak szívemhez nőtt a rajta való agyalás órái alatt.. remélem akad, aki elolvassa és esetleg valami comment félét rögtönöz akár ide, a fórumra is - nem tagadom, többek között azért is siettem, siettettem elkészültét, hogy a fórum kissé megmozdulhasson és gyarapodhasson újabb vélemények által...

Termékenységmágia

tehát: előre az újabb lehetséges intrikák világába! :)

ezúton is szeretném egyébként megköszönni Rufus és a magam nevében is Con Salamandernek a kiegészítéseket, a véleményezést - rengeteget segített, hogy a kieg. elérje mostani formáját, illetve Antailnak, hogy hamar kitette - végre írhatoook! :wink::P

ps.: a rajzokat nem kell nagyon bántani... ha lehet... :oops:

Link a hozzászóláshoz

Rhea:

Szép munka! 8)

Amennyiben van még kedved agyalni rajta, itt külön lenne értelme tapasztalati varázstárgyaknak, itóka kutyulásoknak.

- fogamzásgátló ékszer. Előkelő kurtizánok, toroni dámák valőszínű örülnének egy ilyennek. Amíg viseli, nem fogamzásképes (pl. bokalánc, fülbevaló)

- termékenységet garantáló főzet (megissza, a következő alkalommal teherbe esik)

- valami vágykeltő nem beteg, de teljesíteni képtelen férfiak számára. (á lá Juliette Binoche édességei a Csokoládé című filmből)

Lehetne a 'vérgyermek' varázslatnak egy ellentettje, ami megakadályozza, hogy teherbe essen.

(ugye nem minden boszi jólelkű, egy királyt frankón meg lehet fosztani az örökösöktől, ha "kezeli" a feleségét)

Ugyanígy lehetne 'meddőség okozása' is...

EDIT:

Az Ellana-papnők papi manapontból varázsolják?

Illetve nem egyértelmű: a papnők "költségek nélkül" megtanulják az KP-ra vagy aranyra vonatkozik?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sikerült nekem is elolvasni az írást, s bár inkább a házi kiegészítők részbe illett volna, végül is ez is erről szól, ide írok hát véleményt is.

Öröm, hogy végre valaki írt valamit a MAGUS-sal kapcsolatban, ritka ez mostanság... és az külön öröm, hogy nem egy "szemétrevaló" hanem egy értékes kiegészítő keletkezett.

Néhány észrevétel:

1, Az eredetbe beleszőni az új Boomen novelláskötet fogalmait nagyon jó ötlet, így zökkenőmentesen illeszthető be a rendszerbe.

2, Jó, hogy nem tápolás lett a dologból, henm Kp-ért tanulható, aki pedig ezzel indul, valami korlátozást kap más mágiaterületből.

A tanulási idő 2 éve, ha kiegészült volna egy nehézségi kategóriával is, akkor alkalmazható lett volna az ötfokú rendszerben is.

3, Az Ellana papnők esetében ez a forma felvet néhány érdekes problémát, ami nincs tisztázva.

Gondolom, hogy Shikaka kérdésére papi Mp a válasz, hiszen akkor bárki más is megtanulhatná elméletileg. Ha ők viszont alapból megkapják (ezzel nincs semmi baj, van hozzá némi közül :) ) akkor tisztázni kellett volna az egyes varázslatok esetében a szférikus hovatartozást, és a kis-nagy arkánum-besorolást is!

Emellett én nem tartom jó ötletnek, hogy minden Ellana-papnő megkapja, a Szolgálólányokhoz nagyon illik, esetleg a Lótusz-Lányaihoz, de a Nővérekhez szerintem nem!

Harmadik probléma ezzel kapcsolatban, hogy a papnők gyógyíthatnak (papi gyógyítás mágia) így egyes, természetes bajok (meddőség, magtalanság) elhárítása esetükben fölösleges,már létezik rá varázslatuk - ezt egy egyszerű szűréssel meg lehetett volna oldani.

4, Fertőtlenítés:

A papnőt segítő képzettségek felsorolása elég fölösleges, nem hinném, hogy a sebgyógyítás, herbalizmus stb. foglalkozna Yneven a baktériumokkal, vírusokkal, mikroszkópokkal vizsgálnák őket, stb. A sebfertőtlenítés, az ok, de az más szerintem. Mágia, megmutatja, és kész. De ez a magyarázat elég oda nem illő.

A Mp ráfordítás is kérdéses ennél a varázslatnál. Mp 1/perc, de akkor meg miért van ott, hogy 1 óra az időtartama? Mert nem a hosszabbításhoz, hanem az össz Mp számításához van ott a +1/perc megjegyzés.

Emellett mit jelent az szerintetek, hogy "mágikus kórokozókat is"? Nincs vírusteremtés vagy baktériumbefolyásolás mágia... :) Ellenben gondolom, itt a rontásokra gondoltatok, aminek ugyan nincs kivesézve a lényege és a hatásmechanizmusa, de nem egy baktériumot tesz mágikussá, aminek azután nem árt a domesztosz és ezért +20Mp kell, hogy kiirtsék... :) (bocs a viccért) Szóval egy mágikus betegséget (rontások - lehet ezt így is írni, ez a nevük) elég erős lenne, ha csak így kifüstöli...

Emellett 45 Mp már a papi gyógyításban is a halállal febnyegető betegség gyógyítása, tehát megintcsak "olcsóbb" egy papi megoldás a papnő esetében. (boszorkánynál nyilván nem)

Szerintem ez a rontás-semlegesítés nem kellene ide, annak is megvan a maga szabálya, szét kell oszlatni.

5, Rablócsók:

Ennek csak a besorolásával van bajom. A Termékenységmágia a Szexuálmágia része - mondja az előszó, és ez rendben is van. Akkor egy csókvarázslat miért a termékenységmágia része, mikor a csókmágia önálló kategória? Ha csókot magát érzitek fontosnak rá, legyen csak csókmgia, de nem is feltétlenül kell csókosnbak lennie, és akkor marad termékenység.

6, Magzatalakítás:

Hozzáteszem, nagyon jó varázslat, talán ez függ össze leginkább a Belső Művészetekkel, és a mai Alidarral - ahogy Boomen is írta - ezt egyébként az eredetnél meg lehetett volna említeni, bár nem fontosan tartozik ide.

A fajváltoztatásnál kell a Mf élettan, VAGY hogy ő is az adott faj képviselője????? Miért? Attól még, hogy elf valaki, de nem tanulta akár a saját élettanát, azt, hogyan működik saját teste (is) attól még nem fogja tudni, amit ide kellene, én előírnám mindenképpen a Mf élettant. egyébként érdekes ötlet.

Immuznités... ezt túl erősnek érzem, és nincs is alapja. mi köze a tűzimmunitásnak egy boszorkányhoz? Szerintem túl erős, irreális az, ha mondjuk az első nap cselekedve 35Mp-ért a született lény tűzimmunis lesz! (amit egyébként nem az szokott adni a lényeknek, hogy immunis éskész, hanem az anyagi felépítésük különbözősége, de gondolom, a születendő gyermek nem lesz fél-elementál..) szóval ezt én kivenném.

Amit viszont hiányoltam, bele lehetne venni, hogy egyes típusú betegségek ellen ellenállóbb, az öröklött betegséget enyhébben szenvedi el, esetleg még valamelyik méregtípus ellen kap plusszokat, lévén, erősebb lesz mondjuk az izomrendszere. És ez illik is, hiszen a kyrek egyik fő problémája a sok betegség volt...

Hiányolom a test egyéb formáinak befolyásolását, ne csak alkat, szem, meg haj legyen! Éppen ezt lehetne könnyebben befolyásolni, a mell formája, ajak típusa, akár a fül jellemzése... Nem kell feltétlenül mindent felsorolni, de lehet néhány általánosabb kategória, kisebb meg nagyobb dolog meghatározása, ahány, annyiszor X Mp, vagy ilyesmi. De ezekre a jelenlegi formában nincs lehetőség...

Tehetség. Ebben az nem tetszett, hogy egyből Af-ot kapna az alany. Nem irreálisan túlzás ez egy kicsit? Egy csecsemő, aki Af-on fog pl. pallost forgatni? Ezt szerintem NE. A képzettslg azért képzettség, mert meg kell tanulni! A tehetség - lásd pl. +- táblázat - azt jelenti, úgy jelenhet meg a játéktechnikában, hogy kevesebb idő, vagy kevesebb kp kell hozzá. Legyen pl. fele Kp, és nincs probléma, mert tanulni így is kell majd, csak hát rohamosan fejlődik majd a szentem. :) De ez az egyből Af-ot kap semennyi Mp-ért nem logikus.

Tetszik itt a lélek megőrizte alapkép hátránya, ez érdekes lehet pl. egy regenerációnál... :)

Az asztrális kötődés viszont egyáltalán nem logikus, és nem is érzem idevalónak. Mi köze lenne az anyagi jellegű változtatásokhoz az asztrálnak? Az asztrálsíknak? Asztrálfonál kialakulásának? Túlzó is egy kicsit. (Gondolom, ez is a Seyrine-hasonlóságból jött, de szerintem id nem való!!)

Tetszik az is, hogy lehet így indulni, az 1% elég kicsi esély. :)

A mű szép, jól megszerkesztett. A képek rendszerezése komoly alkotót takar :) és illenek is a témához. Kivéve az utolsót... Szerintem a politikai, nemzeti stb célzató elvek, gondolatok, jelképek nagyon nem egy szerepjátékos írásba valók, és irtani is kellene őket balőlük. Van sok más fórum, ahol az ilyen jellegű alkotásokat közzé lehet tenni.

Még egy kis negatívkodás... A képjegyzék messzemenőkig pontos, holott az alkotók egyike csinálta, nem feltétlenül követelt egyáltalán forrásmegjelölést, ilyen részleteset sem feltétlen, bár ez egyéni ízlés és szándék kérdése, önmagában nem is lenne vala baj. Csakhogy ennek fényében igen furcsa, hogy a mű ötletének forrása, egy - akár ismeretlen szerzőjő netes kiegészítő - nem kerül sehol említésre, holott a 13-ból legalább 9 varázslat onnan származik. (egyébként Sambucus gyűjtötte) Igaz kellene legyen ez akkor is, ha a szerző ismeretlen, ennyit megérdemel, még ha az ottani formára és stílusra a "förtelmes" enyhe kifejezés, még ha a varázslatnevek, és a leírások is meg lettek jobbítva, ha a statisztikák át is lettek számolva. De pl. még a sorrend sem sokat változott... Szóval egy komoly netes (nyilvános) munkánál, mint amilyennek ez is kinéz, illő volna egy forrásmegjelölés ilyenkor, még ha ismeretlen szerzőre kell is hivatkozni. Vagy rosszul gondolom?

Mindent összevetve egyébként egy hasznos és jó kis írás, színesíti a boszorkányt, számtalan lehetőséget rejt. Nekem tetszik, és alkalmazni is fogom/engedem.

(a kritika nem elkedvetlenítés akar lenni, csak felhívtam a figyelmet néhány pronlémára)

Link a hozzászóláshoz

üdv,

Amennyiben van még kedved agyalni rajta, itt külön lenne értelme tapasztalati varázstárgyaknak, itóka kutyulásoknak.

- fogamzásgátló ékszer. Előkelő kurtizánok, toroni dámák valőszínű örülnének egy ilyennek. Amíg viseli, nem fogamzásképes (pl. bokalánc, fülbevaló)

- termékenységet garantáló főzet (megissza, a következő alkalommal teherbe esik)

- valami vágykeltő nem beteg, de teljesíteni képtelen férfiak számára. (á lá Juliette Binoche édességei a Csokoládé című filmből)

valóban jó ötlet - be is kerül a "fejlesztés alatt álló" boszorkány által készíthető varázstárgyak közé. köszönjük.

Lehetne a 'vérgyermek' varázslatnak egy ellentettje, ami megakadályozza, hogy teherbe essen.

(ugye nem minden boszi jólelkű, egy királyt frankón meg lehet fosztani az örökösöktől, ha "kezeli" a feleségét)

Ugyanígy lehetne 'meddőség okozása' is...

a célra a Tisztaság és a Rablócsók varázslatokat gondoltuk megfelelőnek...

Az Ellana-papnők papi manapontból varázsolják?

igen - különleges, egyedi varázslatnak minősülnek, ahogy az Orwella-papnők boszorkánymágiája

Illetve nem egyértelmű: a papnők "költségek nélkül" megtanulják az KP-ra vagy aranyra vonatkozik?

a rászolgáló papnőknek ingyen megtanítják - ez vonatkozik mind a tanítási költségre, mind a Kp-költségre. pusztán az idő-tényező, ami számít.

Ha ők viszont alapból megkapják (ezzel nincs semmi baj, van hozzá némi közük) akkor tisztázni kellett volna az egyes varázslatok esetében a szférikus hovatartozást, és a kis-nagy arkánum-besorolást is!

abszolut jogos. néhány napon belül eszközöljük ezen változást.

Emellett én nem tartom jó ötletnek, hogy minden Ellana-papnő megkapja, a Szolgálólányokhoz nagyon illik, esetleg a Lótusz-Lányaihoz, de a Nővérekhez szerintem nem!

nem mondtuk, hogy minden Ellana-papnő megkapja, csak az arra érdemesek, akik meg akarják tanulni. ezzel gondoltuk kizárni például a Nővérek "alkasztot" akikhez valóban kevéssé illik.

Harmadik probléma ezzel kapcsolatban, hogy a papnők gyógyíthatnak (papi gyógyítás mágia) így egyes, természetes bajok (meddőség, magtalanság) elhárítása esetükben fölösleges,már létezik rá varázslatuk - ezt egy egyszerű szűréssel meg lehetett volna oldani.

meg lehet. és a papnő meg is teheti - sőt, tegye meg, elvégre választhatja a könnyebb utat, senki nem tiltja neki. a boszorkánynak nincs ilyen lehetősége, ezért neki ezt a varázslatot kell használnia.

A Mp ráfordítás is kérdéses ennél a varázslatnál. Mp 1/perc, de akkor meg miért van ott, hogy 1 óra az időtartama? Mert nem a hosszabbításhoz, hanem az össz Mp számításához van ott a +1/perc megjegyzés.

a fertőtlenített, steril állapot időtartama 1 óra, utána a baktériumok ismét nekilátnak birtokba venni a területet.

Ellenben gondolom, itt a rontásokra gondoltatok, aminek ugyan nincs kivesézve a lényege és a hatásmechanizmusa, de nem egy baktériumot tesz mágikussá, aminek azután nem árt a domesztosz és ezért +20Mp kell, hogy kiirtsék... (bocs a viccért) Szóval egy mágikus betegséget (rontások - lehet ezt így is írni, ez a nevük) elég erős lenne, ha csak így kifüstöli...

Emellett 45 Mp már a papi gyógyításban is a halállal febnyegető betegség gyógyítása, tehát megintcsak "olcsóbb" egy papi megoldás a papnő esetében. (boszorkánynál nyilván nem)

pedig így van. ilyen módon ki lehet füstölni egy órára a rontásokat a környékről, aztán ismét működésbe lépnek. a papok pedig megintcsak használhatják a maguk gyógyítását és mágia semlegesítését. nem?

5, Rablócsók:

Ennek csak a besorolásával van bajom. A Termékenységmágia a Szexuálmágia része - mondja az előszó, és ez rendben is van. Akkor egy csókvarázslat miért a termékenységmágia része, mikor a csókmágia önálló kategória? Ha csókot magát érzitek fontosnak rá, legyen csak csókmgia, de nem is feltétlenül kell csókosnbak lennie, és akkor marad termékenység.

úgy véltük, hogy ha a nekromancia varázslatai beférkőzhetnek a csókmágiába, holott a boszorkány nem is ért hozzájuk (ld. Élet csókja, Kriptacsók), úgy fordítva ez miért nem lehetséges? azaz miért nem tartozhat egy csókmágia a termékenységmágia csoportjába?

egyébként az épp készülő csókmágia fejezet is tartalmazni fogja ezt a kis alkalmazást.

6, Magzatalakítás:

Hozzáteszem, nagyon jó varázslat, talán ez függ össze leginkább a Belső Művészetekkel, és a mai Alidarral - ahogy Boomen is írta - ezt egyébként az eredetnél meg lehetett volna említeni, bár nem fontosan tartozik ide.

A fajváltoztatásnál kell a Mf élettan, VAGY hogy ő is az adott faj képviselője????? Miért? Attól még, hogy elf valaki, de nem tanulta akár a saját élettanát, azt, hogyan működik saját teste (is) attól még nem fogja tudni, amit ide kellene, én előírnám mindenképpen a Mf élettant. egyébként érdekes ötlet.

Immuznités... ezt túl erősnek érzem, és nincs is alapja. mi köze a tűzimmunitásnak egy boszorkányhoz? Szerintem túl erős, irreális az, ha mondjuk az első nap cselekedve 35Mp-ért a született lény tűzimmunis lesz! (amit egyébként nem az szokott adni a lényeknek, hogy immunis éskész, hanem az anyagi felépítésük különbözősége, de gondolom, a születendő gyermek nem lesz fél-elementál..) szóval ezt én kivenném.

Amit viszont hiányoltam, bele lehetne venni, hogy egyes típusú betegségek ellen ellenállóbb, az öröklött betegséget enyhébben szenvedi el, esetleg még valamelyik méregtípus ellen kap plusszokat, lévén, erősebb lesz mondjuk az izomrendszere. És ez illik is, hiszen a kyrek egyik fő problémája a sok betegség volt...

Hiányolom a test egyéb formáinak befolyásolását, ne csak alkat, szem, meg haj legyen! Éppen ezt lehetne könnyebben befolyásolni, a mell formája, ajak típusa, akár a fül jellemzése... Nem kell feltétlenül mindent felsorolni, de lehet néhány általánosabb kategória, kisebb meg nagyobb dolog meghatározása, ahány, annyiszor X Mp, vagy ilyesmi. De ezekre a jelenlegi formában nincs lehetőség...

Tehetség. Ebben az nem tetszett, hogy egyből Af-ot kapna az alany. Nem irreálisan túlzás ez egy kicsit? Egy csecsemő, aki Af-on fog pl. pallost forgatni? Ezt szerintem NE. A képzettslg azért képzettség, mert meg kell tanulni! A tehetség - lásd pl. +- táblázat - azt jelenti, úgy jelenhet meg a játéktechnikában, hogy kevesebb idő, vagy kevesebb kp kell hozzá. Legyen pl. fele Kp, és nincs probléma, mert tanulni így is kell majd, csak hát rohamosan fejlődik majd a szentem. De ez az egyből Af-ot kap semennyi Mp-ért nem logikus.

Tetszik itt a lélek megőrizte alapkép hátránya, ez érdekes lehet pl. egy regenerációnál...

Az asztrális kötődés viszont egyáltalán nem logikus, és nem is érzem idevalónak. Mi köze lenne az anyagi jellegű változtatásokhoz az asztrálnak? Az asztrálsíknak? Asztrálfonál kialakulásának? Túlzó is egy kicsit. (Gondolom, ez is a Seyrine-hasonlóságból jött, de szerintem id nem való!!)

Tetszik az is, hogy lehet így indulni, az 1% elég kicsi esély.

ez végig jogos - átgondoljuk és kicsit módosítjuk a varázslatot a fentiek fényében.

A mű szép, jól megszerkesztett. A képek rendszerezése komoly alkotót takar Smile és illenek is a témához. Kivéve az utolsót... Szerintem a politikai, nemzeti stb célzató elvek, gondolatok, jelképek nagyon nem egy szerepjátékos írásba valók, és irtani is kellene őket balőlük. Van sok más fórum, ahol az ilyen jellegű alkotásokat közzé lehet tenni.

nem reakciós képeket kívántunk beletenni, hogy elhintsük bennetek az ellenállás szikráját. inkább úgy mondhatnánk, hogy lemaradt egy másik kép (név szerint a Mentálcsavar logo) ami indokolta volna (lévén a MINÖSZ a Mentálcsavar legfőbb támogatója volt mindeddig).

Még egy kis negatívkodás... A képjegyzék messzemenőkig pontos, holott az alkotók egyike csinálta, nem feltétlenül követelt egyáltalán forrásmegjelölést, ilyen részleteset sem feltétlen, bár ez egyéni ízlés és szándék kérdése, önmagában nem is lenne vala baj. Csakhogy ennek fényében igen furcsa, hogy a mű ötletének forrása, egy - akár ismeretlen szerzőjő netes kiegészítő - nem kerül sehol említésre, holott a 13-ból legalább 9 varázslat onnan származik. (egyébként Sambucus gyűjtötte) Igaz kellene legyen ez akkor is, ha a szerző ismeretlen, ennyit megérdemel, még ha az ottani formára és stílusra a "förtelmes" enyhe kifejezés, még ha a varázslatnevek, és a leírások is meg lettek jobbítva, ha a statisztikák át is lettek számolva. De pl. még a sorrend sem sokat változott... Szóval egy komoly netes (nyilvános) munkánál, mint amilyennek ez is kinéz, illő volna egy forrásmegjelölés ilyenkor, még ha ismeretlen szerzőre kell is hivatkozni. Vagy rosszul gondolom?

a képjegyzék pontosságát Rufus szorgalmazta, hogy végig jól szerkesztett, kerek egészként hasson a mű. a forrásfájlt valóban fel kellett volna tüntetni, ám mivel annak eredeti írójával nem sikerült kapcsolatot létesíteni (nem reagált üzeneteinkre), úgy véltük, nem várunk tovább, s mivel meglehetősen eltértünk pont az idézett pontokban (stílus, fogalmazás, külalak, értékek, helyesírás, igényesség) az alaptól, nem éreztük szükségesnek. egyébként jól gondolod, az újabb változat nem nélkülözi majd ezen változtatást sem.

(a kritika nem elkedvetlenítés akar lenni, csak felhívtam a figyelmet néhány pronlémára)

ennél gyengédebb kritikát tőled eddig keveset tapasztaltunk :D

a cikkírók

ui: de komolyan:)

uui: akkor csak a pontosság kedvéért még: a cikket nem Antail, hanem Con Salamander tette ki a honlapra. köszönet érette.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Mire a végére jutottam az írásnak, ki is felejtettem, hogy Shikaka ötlete nagyon jó, szerintem, ideillő varázstárgyak! Bár ez már úgyis el lett fogadva. :)

A mi a papnőket illeti, nem értek egyet. Ti is tudjátok, hogy ha nincs odaírva, hogy nem lehet, akkor majdnem mindig lehet... Szerintem egyszerűen csak fel kell sorolni, hogy melyik nem hozzáférhető a papnőknek. Valamint az is csak egy mondat - ezt továbbra is szükségesnek érzem - hogy a Nővéreknek pl. ezeket nem tanítják. Ezek szerint nektek is ez volt a szándékotok, de a szövegből ez nagyon nem derül ki...

A rontásoknál, végül is azoknak is kell, hogy legyen ellenszere... szóval, lehet, hogy erős, de hát ez van...:)

A rablócsók... Való igaz. Csakhogy szerintem, attól, hogy van egy káoszelem benne, még nem kell pont azt alapul venni, és még csinálni olyanokat. Lehet, hogy ezt a túlzott rendszerszemlélet mondatja velem, nem gondolkodhat mindenki így. De azt mondom, hogy ha a csókhoz ragaszkodtok, szerintem tegyétek a csókmágia fejezetbe.

A logó, itt ezeket elvtől, mondanivalótól függetlenül gondoltam. Ha a világ legnemesebb dolgáért dolgozó, közimádatnak örvendő szervezet logója lenne ott, akkor is azt mondanám, nincs ott a helye. Ez nem reklám. Ha támogatja a versenyt, hát legyen kirakva a versenyen a címerk. De egy kiegészítőben továbbra sem látom helyét. Persze, ez ilyenek mindig valamilyen törvényesnek és nemesnek látszó indokkal férkőznek be valahová...

A többi választ megértettem, el is fogadtam.

Hajrá, várom az új változatot. (megerősítem - már ez is jó!)

Link a hozzászóláshoz

Szomorúan látom, hogy kedvenc kasztommal, a boszival kapcsolatban majd' egy éve nem érkezett hozzászólás. :(

Én inkább számtalan, mint számos esetben játszottam boszorkánnyal. Meggyőződésem, hogy én vagyok Ynev boszorkányainak fele. :D

Nem azért, mert jól képzett, mégis szabad, vagy mert jól lehet vele intrikálni... Inkább mert istenien lehet káoszolni vele!!!

Először is, minden 2. TSZ feletti boszorkány kettőnek számít, mert képes egyszerre két testben tartózkodni. Az egyik teste ráadásul állat, méghozzá általában valami nem feltűnő állat. Nincs is jobb kém egy patkánynál vagy verébnél. És nincs jobb a tolvajok ellen, mintha az ember lelkének egy darabja a hátizsákjában alszik egy mérgeskígyó testében. :)

Ezen kívül nagyon hasznos varázslatai is vannak. Például az, amivel tárgyak múltjába nyerhet betekintést. Sok kaland megoldását lendítette már előre (néha a KM akarata ellenére), hogy a pl. gyilkosság helszínéről felszedett kavics pontosan "látta", ki volt a tettes...

Egyetlen nagy gyengesége, hogy fizikailag védtelen. Nade az a boszorkány, aki nem talál magának egy kellően széles, páncéllal fedett hátat, ami mögé alkalom adtán behúzódhat, megérdemli a sorsát. :)

Fogadjatok meg azonban egy jó tanácsot: Soha-soha-de-soha ne negedjetek 3 boszorkányt egy partiban játszani!!! :D Egyrészt, ahogy fentebb említettem, három boszorkány, az valójában hat boszorkány. Másrészről pedig, három boszorkány az egy boszorkánykör. Egy boszorkánykör pedig, akárhonnan nézzük is, egy háromszor olyan erős boszorkány, rengeteg varázstárgy és káosz a köbön. :) Nekem egyszer volt szerencsém egy ilyen partiban részt venni. Nem túlzok, ha azt mondom, nagyban hozzájárult ahhoz, hogy többé ne akarjak tápolni. :D

Glen

Link a hozzászóláshoz

hát mi most kitaláltunk 1 nagyon jó kis csapatot téli táborra, és dolzsah meghallgatta az imáimat, mert sikerült 1 csajt is beszervezni 5.nek aki boszorkánnyal lesz :D bevallom szégyen/nem szégyen nem nagyon olvastam át sose a boszorkányt, de 2-3 oldalnyi varázslat elolvasása után, úgy döntöttem inkább nem olvasom tovább mert nagyon genya :D

Szívesen lennék 1 hétig nő, hogy jácchassak 1 boszorkánnyal :wink:

Link a hozzászóláshoz
Szívesen lennék 1 hétig nő, hogy jácchassak 1 boszorkánnyal :wink:

Szigorúan véve nem kell nőnek lenni ahhoz, hogy boszival játszhass...

Egyrészt ffi játékos is játszhat női karakterrel.

De van egy másik megoldás is...

Kicsit beteg ugyan, de érdekes... :D

Van a boszorkányoknak egy olyan varázslata, hogy "átváltoztatás csókja". Asszem 80 Mp, ami egy átlag játékosnak persze nincs, de a klánban, ahonnan jött, sokaknak lehet. Ha meg ott sincs, akkor ha páran körbeállnak, akkor összedobhatják. Csak meg kell indokolni az előtörténetben, hogy miért is változtatták férfivá a karaktert. Meg persze meg kell beszélni a KM-el. És a karakter lelke akkor is női lesz, csak férfi testben.

Szóval technikailag megvalósítható a férfi boszorkány.

Betegebbnél betegebb ötletek is adódhatnak, hogy miért történt, de lehet akár egy másik boszorkány gonosz bosszúja is. A karaktered a kovenben beszólt egy lánybanda vezetőjének és másnap férfiként ébredt... Nem elképzelhetetlen.

Vagy egy másik, szinte valószínű változat: a boszid familiárisát változtatták emberré, és hogy a boszi könnyen, gyorsan, egyszerűen visszanyerhesse a manapontjait a mágikus öleléssel, a familiárisát férfivá változtatták. Aztán a női teste meghalt, ő meg bennragadt a férfi testben.

De még számos és számtalan módon lehet magyarázni a történteket. Ha a KM-ed kellően elvetemült, hogy meséljen egy ilyen karakternek.

Ráadásul a játékostársak nem jönnek rá első ránézésre, hogy mi a kasztod... :D

Hű, de szívesen megnéznék egy ilyen mesét... :P

Glen

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egy kicsit meredek az ötlet, de lehet hogy egyszer ki fogom próbálni. Szeretem az ilyen extrém felállásokat :D:D

A gáz az egészben csak az, hogy gyakorlatilag mindenki azt fogja hinni, hogy egy meleg karakterrel vagyok :P:D Mert nem igazán illik egy hős harcoshoz, hogy pl "ja, a harcban letört a körmöm" :D:D

Ez egy elég vicces helyzet lenne.

Minden jót!

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...