Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Versekkel kapcsolatos vélemények


Recommended Posts

Felon: nagyon szépen lettek ,d e tényleg! rettentően át lehet élni őket...direkt írod párbeszédben?

Afrad: khm.. kérted,h ne írjunk kommentet, de nekem akkor is tetszik!

CS: tartalmát írtad le a regénynek??? :shock: :roll: bocsi... csak nekem rögtön ez jutott az eszembe...

Suttogó: hátteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee... nemnemnem, akkorsem, nem mondok többet, ez fogott meg: "Ajkam ajkadra talál..."-remélem pontos az idézet :oops: hát, jujj, többet nem mondok, még megbántalak vele :roll: :P

Odassyan: nem rossz, kifejezetten aranyos:)

Link a hozzászóláshoz

Nos, akkor ahogy ígértem... de szép fokozatosan, szinte zsong a fejem.. :)

Ismét leszögezem, ezek saját, egyéni vélemények, és nem áll szándékomban senkit felemelni, sem megsérteni :)

Hokusz

ördögöm-angyalom | Helyesírási hiba, gondolom szívesen javítanád :) Nagyon hatásos képek jellemzik az egész verset, és sokkal ütősebb, mintha mindenhol rímelne.

Link a hozzászóláshoz

Kövikövi.. azt hiszem a végére értem ma.. legalábbis ezeknek :)

sir mok

dartonhoz.... | Nem ide illő, van erre egy külön topic, kérlek rakd át :) M.A.G.U.S témájú versek (!!saját!!) <-- Ez a topic címe.

Con Salamander

Keleti szél | Erről azt hiszem beszéltünk cseten annak idején (húú, ilyen régen volt), mert hát benéztem, hogy szerepjáték témájú :) Azt hiszem fölösleges újra "udvarolnom" :) Najó, azért leírom. Gondolkodtam a mögöttes tartalmon, mert hát tudjuk, hogy "illik a sorok közt olvasni". Aztán ahányszor csak elolvastam, mindig más jutott eszembe, állandóan megújult. Némi ritmusbicsaklás volt ugyan, de nem hatott ki nagyon az egész versre, meg mondjuk hiányoltam néhol a sorvégi írásjeleket, mivelhogy többségben voltak, így meg áthajlásokat kerestem, és nem találtam. Egészében véve tetszett, olyan "megmondós" volt, tehát CS-s :)

Odassyan

Tavasz és szerelem | Valamire nagyon hasonlít... Majd ha eszembe jut, írok többet is róla.

Egyedül | Egy nem túl ideillő kérdés: neked vannak ékezeteid a bill-en? Merthogy az é-n kívül minden egyes hosszú magánhangzót röviddel írsz...

Gem Kapocs

Angyalok | Foglyák..brrr --> fogják :) Hmm.. valahogy más a hangvétele, mint az eddigieknek. Nem is tudok mit mondani... :wink:

Taxen

Ne törődj | Hm, le a kalappal :) Azt hiszem két hsz-szel feljebb írtam, hogy távol áll tőlem minden eddigi versed. Hát erre azt tudom mondani, hogy nagyon jó, nagyon impulzív, nagyon lendületes, és nagyon kifejező :) Gratulálok :)

Amarilis

Holdvirág | Gyönyörű :) Ritmusos, gördülékeny, érdekes költői képekkel, lendülettel rendelkezik. Tényleg önálló életet él, ez egy olyan vers, aminél nem kell "sorok közt olvasni", nem kell saját élményeket előkutatni, még belehalni se kell, egyszerűen csak élvezni. Még sok ilyet :)

Vargány

Haláli kör | :o:shock::) Na ilyet még nem olvastam itt :) Sőt, nem is tudom erről most milyen véleményt is mondjak... merthogy persze jórészt egy bizonyos versre épül, csak szavak cserélődnek benne. Mindenesetre érdekes és kreatív :)

Nos, egyelőre végigértem a saját verseken, amik nem magus témájúak. Tudom, ideje volt :)

Igyekszem nem elmaradni ennyire - évekre :!: - persze továbbra sem fogok versenként véleményt írni... így izgibb :)

Nah, akkor várom a köveket :)

Link a hozzászóláshoz

Venes

Elolvastam a versed, és remélem, hogy nem belső érzéseid takarja. A képek nagyon élethűek, szinte nyel az ember közben, nehogy a kés a torkán akadjon, a vers ritmusát megtörő rímváltozás és szótagszámváltozás pedig csak aláhúzza az utolsó sorokat.

Nagyon tetszik, ahogy rövid, dallamos sorokat írtál, így akár énekelni is lehetne, de itt-ott törik a ritmus, és ez belehozza a nyugodtságba a nyugtalanságot.

Grats... de akkor is remélem, h csak vers.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Nem akartam belemenni egyik vers elemzésébe sem (nemhogy leírni), most mégis úgy éreztem, hozzá szeretném fűzni a véleményemet Gem Kapocs legutóbbi verséhez ("Nem vagyok jobb").

Először is az fogott meg benne, hogy szétszórt, dühös, féktelen és nagyon őszinte. Egyszóval lázadni akar, ráadásul ezt az intim érzést az olvasó szemébe mondja. Viszont őszintén hiányoltam belőle a rímeket (2 vagy 3 rímpár, ha van benne), és ha nem is sokat, de egy kevés megfontoltságot a vers felépítésében. De leginkább az tetszett benne, hogy nyíltan kimondja a saját érzéseit, a világ problémáit, és nem rejti hasonlatok vagy szóképek mögé őket - ezzel pedig ad egy nagy pofont az olvasónak (legalábbis a hatás nálam ilyen volt). Pár sort kiemelek.. :wink:

"A barátság, a szeretet mind gyáva hazugság,

mert nem tudod elfogadni hogy egy senki vagy!"

Szerintem a valódi szeretet pont akkor születik, amikor sikerül "senkinek" lenned (erre inkább használnám az "alázatos" szót).

"Ebbe az elrohadt világba már csak hálni jár a lélek,

ideje hogy te is belásd,már rég vége a mesének!"

Teljesen igazad van. Ezért kell felébredni.

"Nem mered megtenni mi? Félsz hogy eljön érted a mumus vagy az ördög!"

Szerintem aki nyitott szemmel néz most a világban, pontosan látja, hogy a legtöbb közösséget a félelem tartja össze. A "keresztények" félelme az ördögtől is jó példa erre, ahogy te is írtad. Tetszett ez a pár sor.

"Mind hazudnak, lopnak, csalnak

csak azért hogy életben maradjanak!"

Már régóta nem megélni, hanem túlélni akarjuk az életet, nem igaz?...

"A genetika diktálja a rendet,

nem tehetsz ellene se te, se én."

Ez talán a legerősebb kijelentés a versben, és határozottan nem értek vele egyet. :twisted: Tényleg ez a felfogás az uralkodó a mai tudományban (és ugye a tudomány uralta világban), de minden ember lénye lázad ellene. "Jól csak a szívével lát az ember" - ezt tudom csak felhozni ellenérvként.

"mert túl ostoba vagy hogy felfogd:

ölsz, vagy meghalsz?"

Kegyetlennek tűnik ilyenkor a természet, pedig csak erős, a maga módján. Persze nagyon nehéz ez a kérdés, mert Embernek lenni is nehéz - ezt mindenki érzi, azt hiszem.

Ennyit szerettem volna hozzáfűzni. Gratulálok hozzá egyébként. :wink:

ui: Felon merre van már??

Link a hozzászóláshoz

Nah, ismét itt. :gruppen: Bocsánatot kérek azoktól, akiknek hiányzoztam, de mostanában nemigen voltam ráhangolva az irodalmi dolgokra, leszívták az energiám :D Most viszont itt vagyok, és pótolom az elmaradásaim, valószínűleg szép lassan, de biztosan. Láthatjátok, hogy pár hete már verset is írtam, aki ismeri az elmúlt hónapok történéseit, tisztában van azzal, hogy ez miért pont erre az időpontra datálódik, és miért nem történt meg hamarabb. Aki nem ismeri, az bátran olvasgasson, de ne merészeljen kérdezni!! :D

Helyesírás :char:

Venes

Már nem jön el | Dehogynem ;) Hú, végig lúdbőröztem. Tisztában vagy azzal, hogy nálam ez mit jelent, szóval azt. :) Ami először eszembe jutott, az, ahogy lefested a képeket, ahogyan átvezeted az olvasót a valóból a még valóbba.. na az az, ami hátborzongatóan élessé és hihetetlenné teszi. Mint egy jó horror film, aminek várod a végét, hogy talán.. talán..

Craz

Zenélek | Huh. Nincsenek mondatvégi és közbeni írásjelek, máskor erre ugranék.. nem kell. Nincsen szükség rá, tologathatom a határokat, és játszhatok a hangsúllyal. Tetszik. Egyszerű, külön élveztem benne a rímek valódi rímségét, nem toldalékok alkotják. :) A párhuzam és az ellentét a versszakokban karakteressé, mégis játékossá teszi a formát, a mondanivaló pedig végképp elsikálja az érdektelenséget.

obshugi

Zrogdavar hozott a topicban :)

Az élet és az eső... | Próbáltam elvonatkoztatni attól, hogy némileg ismerlek :) Nem segített. Minden egyes szóból sikolt a lényed, és a hozzáállásod. Az elején még éreztem a kötődést a világodhoz, beszippantott és megpróbált beolvasztani. Aztán a kérdezős résznél elengedett, próbált választ keresni, de én nem ismertem választ. Aztán megint váltott. Lenyugodott, szinte ringatott, aztán borzongatott és végül leültett. Szinte sajnáltam, hogy csak a végén jutottunk el a megoldásig, és csak egyetlen pici sort kapott, és nem csattant. Első versnek nagyon mély. Bár szétszórt és ritmustalan, azt kell gondoljam a hangulat festette.

Gem Kapocs

Nem vagyok jobb | Hm. Hát én olvastam tőled ennél jobbat, szebbet, és ütősebbet is. Mintha csak a harag vezette volna a kezed, miközben írtad. Nincs eleje, nincs vége, se közepe, egyszerűen tömör utálat. Nem bírtam azonosulni vele, mert azt gondolom a formába és zabolába "kényszerített" mondanivaló sokkal többet ad és mesél, mint egy lázadva és "semmi nem érdekel" modorban megszólaltatott gondolat.

Diabolus

Ne várj madár! | Nem hiszem el, hogy még mindig nem tudom ki vagy :) Még mindig arctalan, egy.. hogy is mondjam.. jelkép. Ha a te nicked látom, mindig tudom hogy most borzongás jön, hogy most nem kell szavakat keresnem ahhoz, hogy bármit is írjak neked. Köszönöm, hogy néha megjelensz, és mindig olyant hozol, ami kicsit te vagy, ami kicsit hozzámtesz, de kicsit elvesz belőlem.

Hokusz

... | Még létezik olyan írásjel kombináció, amelyet nem adtál meg címnek? :D Hm. Az első versszak lendületes, ráhangoló, aztán a másodiknál valahogy elcsúszik, és a végén teljesen zavarossá válik.

--- | Kimaradtak betűk :) Formailag tökéletesen szerkesztve, választékos szóhasználattal eltorzult képekkel és ritmustalan jön át. Bár átjön. Nem ez a lényeg?

Link a hozzászóláshoz

A szeretet meghal

A szeretett nagy és végtelen,

A gyűlölet hatalmas és iszonyú.

A magány, fájó, félelmetes.

Minden érzésegyvelege, vérző Én a szívben.

A szeretett eltölti melegséggel,

A gyűlölet éles késsel,

A magány, félő szenvedélyjel.

A társaságba is lehet magány,

A folyóban is folyhat vér,

Sárba is tapadhat vér,

A barátság is mese szél,

Ha nincs kinek elmeséld,

Meghal a mese, elvetél.

Link a hozzászóláshoz

Nem tartozik a topichoz, de mivel a versekhez lett írva inkább áttettem ide:

Kedves Rajongótárs!

Mint a U2-n, Jim Morrisonon és John Lennonon nevelkedett szerző szeretném figyelmetekbe ajánlani személyes munkásságom és októberben megjelenő verseskötetemet. A kötetről bővebb információ a [sZERZÕTÕL KÉRHETÕ PSZI ÜZENETBEN] oldalon szerezhető, ahol egyes szerzemények is elérhetőek. Amennyiben vonzanak titeket a fentebb említett alkotók, szerintem tudtok csemegézni belőle, ha tetszett, ajánljátok másoknak is! Bemutatkozásképpen az alábbiakat mondanám.

A könyv célközönsége:

A mély érzések, az építő jellegű gondolatok, a filozófiai eszmefuttatások és az ezotéria iránt érdeklődők, serdülőkortól egészen a középkorosztályig, akiket érdekelnek a keleti filozófia hatásával, pszichológiával és vallással átitatott szerzemények. Ha szerzők alapján kéne kijelölnöm a célközönséget, azt mondanám az olyan műkedvelők, akik a következők műveit olvassák szívesen: Baudelaire, Rimbaud, Verlaine, William Blake, Poe, Jack London, Oscar Wilde, József Attila, Ady Endre, Radnóti Miklós, Jim Morrison stb?

Általános tudnivalók:

A kötet egy 6 kötetnyi versből álló gyűjteményből lett összeválogatva. Ezek közül csak az első kötet jelent meg nyomtatásban, azonban az sem került kereskedelmi forgalomba, csupán ismerősi körben terjedt el.

Az egyes művek 2001 és 2004 között születtek. A vers szót e kötet esetében tágabb értelemben használom. A versek között szerepelnek formai szempontból tényleg a klasszikus verselés körébe sorolható művek, ugyanakkor helyet kaptak olyan jellegű irományok (főként azok) amelyeket leginkább a szabad vers kategóriába sorolnék (ha már mindenképpen versről kell beszélnünk), tekintve, hogy inkább gondolatfuttatások és a spontaneitás, a gondolatiság, az érzésvilág és a hangulat kap főszerepet a formaisággal szemben.

A kötet úgymond felépített szerkezetű. Elejétől a végéig olvasva bontakoznak ki az olvasó előtt a mind szélesedő és mélyebben kibontakozó témakör típusok. A könyv a szerelem témakörétől vezet el a lélek és a lét mélyebb kérdéseit érintő témakörök felé. Hogy kiknek ajánlom a könyvet? Egyrészt azoknak, akik gondolatiságra vágynak. Írásaim egyik célja a gondolatébresztés. Másrészről azoknak javasolnám olvasását, akik hasonló érzésvilággal bírnak, és egyszerűen szeretnének belehelyezkedni hangulatokba, érzésekbe. Megítélésem szerint a kötet mindkettőre alkalmas. Úgy gondolom a kötetben nem állítok univerzális igazságokat, inkább csak közlöm megsejtéseimet és leírom a dolgokat, ahogy én látom, érzem.

Üdvözlettel

Szinay Balázs

Link a hozzászóláshoz

Kedves Felon!

Nagy örömmel látom hogy milyen szépen segítesz e sok szabad lelkű fórumozóknak - akik versben kifejezni merészkednek belső mélységeikből egy-egy érzést és gondolatot - hogy minőségi alkotásokat készíthessenek!

Én a versek topic indulásakor írtam csak verseket (most azért írtam egyet :) ), jó érzés visszatekinteni, látva hogy még szebb és jobb minden.

Akik pedig írtok: Így tovább! :wink:

Üdvözlettel:

Takeda

Link a hozzászóláshoz

Köszi Illúzijó! :)

Az az igazság, hogy amikor vidámosság és boldogságosság meg kipihentség van, akkor nem annyira megy a dolog, azt nem kiírni szeretné magából, hanem megélni szereti az ember gyereke. Ezért is nem véletlen, hogy a "nagy" költők mind hányatott sorsú szerencsétlenek voltak.. Nyilván nem hasonlítanám magam hozzájuk.. csak ezek a "mélyebb" értelmű versek abban a hangulatban jönnek elő, amiben ma is voltam.

Ha odajössz hozzám egy táborban, és azt mondod írjak egy vidám hangvételű verset, mert te ezt szeretnéd, az is megy,és talán az eszmei értéke ugyanilyen lenne.. de valahogy mégis másabb.. én szeretem az olyan verseket olvasni, amik elgondolkodtatnak, amikbe beleérezhetem a saját világomat, amik kimondanak dolgokat, amitől nekem könnyebb lesz. Olyan, mint amikor egymás szavába vágva mondunk ki tényeket, mert ugyanaz jut az eszünkbe. Csak ez ennél sokkal közelibb, sokkal intenzívebb, és bármilyen furcsa, sokkal magányosabb is. Mert tudod, hogy azok a szavak, amiket te látsz, és amikbe te beleérzel dolgokat, egy másik embernek mást mutatnak. Más drámát, más szenvedést, más igazságot. Mégis megmarad a tudat: van közös. Ami minden versben más. :)

Summa summár(i :D )um: részemről könnyebb jönnie a fájdalomnak ilyen formában, a vidámságot szeretem dédelgetni magamban, vagy máshogy szétkürtölni. De ez csak én vagyok :)

Link a hozzászóláshoz

Halihó!

Rodrigo;

csak a benyomásaimat osztanám meg a verseiddel kapcsolatban. Lesz ebben szerkezeti és hangulati észrevétel vegyesen, hiszen nem vagyok szakavatott verselemző. (Ellentétben mondjuk a párommal. Szóval legalább annyit tudok, hogy mennyi minden hiányzik majd nálam az igazán használható véleményhez. :) )

Először is annyit szögeznék le,. hogy tetszenek a dolgaid. Ígéretesek. Általában jó  a főmotívum, azt is járod körbe; nem csábulsz el egykönnyen valami rím vagy egyéb formai ötlet miatt.

Engem az első fogott meg legkevésbé. Örök téma, éppen ezért nagyon nehéz benne újat, eredetit alkotni. Néhány rím túl direkt volt az én ízlésemnek, nem kínálta magát, nem jött magától értetődő módon a gondolat, amit tartalmazott - csak a hangalak volt magától értetődő (pl "öl - öl"). Másutt a rím nem igazán sikerült, moha érezhető a törekvés. ("vibrál - halál" rímpár például. Itt a ritmus miatt botlik meg a gördülékenység.) Van néhány gondolati zavar  (pl a második versszak utolsó két sora közti viszony  nem árnyalja, hanem összekuszálja a képet), mint ahogy képzavar is ("lüktető sav" - inkább a savmarta seb lüktet).  Ezzel együtt vannak benne jó képek - talán rövidebb, kevésbé kifejtett formában - ezekre a képekre alapozva  - misztikusabb, kevésbé megfogható, ugyanakkor eredetibb, erősebb lehetett volna.

A második vers nagyon jól indul, erős képeket villant, és marha jó a kontraszt is a két tudat között. Sajnos a végére elvész a varázs... valahogy ez is túl hosszú, túlmagyarázott. Én a versszakok utolsó sorait egy az egyben elhagynám. Vagy legalábbis átgondolnám őket (a "valami/valaki torz" nagyon hangulatidegen). Nem ad hozzá a mondanivalóhoz, formailag pedig nem elég bravúros ahhoz, hogy önmagában plusz élményt adjon.

A harmadik talán a legsikerültebb. Én a kigo-t hiányoltam egyedül belőle. Így nem klasszikus júgen, de a hangulata mégis azzá teszi. A fordulat nekem icipicit harsány, de ez nem bűn - csak "nyugatibbá" teszi az alkotást.

Hát ezek a személyes meglátásaim. Oda tedd őket, ahová valók, a szubjektív-polcra. És köszönöm, hogy megosztottad velünk ezeket a verseket - a gondolatébresztő sorokért mindig hálásnak kell lenni. :) 

 

Link a hozzászóláshoz

Helló bűvdudás!

 

Köszönöm az észrevételeket, emésztgetem. A magam részéről amatőrnek is kezdő vagyok versírásban, a karakter hozta, hogy kezdjek hozzá.

Az első versnél a képzavar a vers része, törekedtem is rá picit, hisz Della papjáról, egy valóban "őrült"-ről van szó. Számomra az őrültség és  kvázi azon belül egy mentális szétesés vállalható párhuzamos állapot/történés, noha valóban egy irányba viszik a "lelket". A savként lüktetésnél én a vér pumpálására/áramlására próbáltam meg képet találni, ami ezek szerint nem jött össze egészen.  

A második versben az utolsó sorok amolyan kiállások lennének, ahol megakad, megzökken picit a vers folyása, amolyan megpihenésszerűség. Értem mit és miért írsz ezzel kapcsolatban, törpölök rajta.

A harmadikba a téma miatt nem is próbáltam egy klasszikus kigo-t beerőszakolni (sztori miatt lett rá szükség), így is próbáltam a lehető legkevesebb szubjektivitást belevinni (vagy azt objektív tényként leírni).

Még egyszer köszönöm az építő kritikát, a további kreálmányoknál törekedni fogok a hallottak beépítésére.

Ja és örülök, hogy tetszenek és ígéretesnek tartod az eddigi termést :)

üdv

Rodrigo

 

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...