Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Versekkel kapcsolatos vélemények


Recommended Posts

Nefi: egyébként az Érted , a Semmit sem tehetek, meg a multkori amiről írtam, valami verssorozat azonos témával, és szereplőkkel?

És kellemes "nyaralást( :?: )" kívánok! :wink:

Igen szokott az is lenni, de ezt nem annak szántam.

Eleior: Köszi, hogy szoltál és bocsi, hogy csak a tiedet töröltem ki, csak éppen rohantam

Becurr: nagyon jó verseket írsz, de kérlek Te is tartsd be a szabályokat és ne irogass abba a topicba csak verseket. Köszönöm!

Link a hozzászóláshoz

Nefadar: "Többé nem", ez nagyon-de-nagyon szép... komolyan! És ez az én számból (billentyüzetemröl) elképesztö nagy szó, mert alapjában kicsi talán túlzottan kritikus alkat vagyok, szal ritkán tetszik valami igazán... de ez nagyon szép! Leírnám, hogy mennyire, de ez rá a legjobb szó (ebben úgy bennevan minden)... tudod mire emlékeztet? A Republic-tól a Szeretni valakit valamiért-re... :roll:

Link a hozzászóláshoz

Köszi szépen, ez arra született, hogy Gege tegnap találkozott exével és ma is talizott és nekem meg egy átkozott betűt sem írt pedig megígérte ehelyett egész este/du azt hangoztatta, hogy mi volt a csaj és közte. Félek, mert nem akarom elveszíteni, mert nagyon szeretem, de ő azt mondja, hogy engem szeret és esélye sincs a csajnak újra, én próbálok benne bízni, de nagyon nehéz ezek után...

Engem amúgy csak az érzéseimre emlékeztet sajnos

Link a hozzászóláshoz
.... azonban egy másik verset várhattok, ami ilyesmiről szól, de ehhez kell egy kis idő, azt hiszem. Persze csak akkor írom meg, ha más is szeretné. Bár nem tudom (és ide kapcsolódik a hozzászólásom másik része), hiszen verseket nem csak kifejezetten másoknak írok, nem akarok én amolyan prófétaféle lenni. Azonban vannak olyan érzelmeim, amelyeket ki kell fejeznem valahogy. Van aki fest, van aki zenél, én talán középszerűnek sem mondható verseket írok. Ha ezt nem tenném, akkor felgyülelmlene bennem mindez és annak nem lenne túl jó vége (nem vagyok őrült, a hangok is megmondták :lol: )

Vyergas: ha ez jelent valamit, én nagyon örülnék neki ha megírnád azt a verset , amit fennebb említessz...:oops: :?:

Üdv.Eleinor

Link a hozzászóláshoz

Vyergas: hogy furcsa-e ? De még mennyire! Annál is inkább , mert még volt egy mondat előző hozzászólásom végén , amit kitöröltem, mert nem akartam, hogy sürgetésnek tűnjék.Ez a mondat : "talán már kész is van ?" , lett volna. És lám...mégis...kész volt, már akkor. :)

Csak gratulálni szeretnék a művedhez, bár "kicsit" elszomorodtam a végére :cry: , ami persze nem baj, hiszen a szomorúság is az élet "velejárója", de remélem azért veled minden rendben van...

Azt olvastam valahol, hogy nincs múltunk és jövőnk sem...csak a pillanat a mienk amit megélünk, így igazából nem is fontos, hogy meddig élünk...

Tehát örüljünk, hogy Süt a Nap ( mert most éppen süt :) ), és éljünk boldogan minden percben, mert nem tudhatjuk melyik lesz az utolsó...

Üdv.Eleinor

Link a hozzászóláshoz

Hát igen. A vége valóban szomorkás lett. De legalább igaz. Mondjuk az is igaz, hogy nem csak a vége lett teljesen szormorú, úgyhogy nem is ajánlom olyan valakinek, aki most épp nem akar a hülyeségeim miatt gondolkozóba esni...

Azt hiszem ez volt az utolsó írásom. Látjátok ezért raktam ide fel. Nem csatlakozik az oldal témájához, nem is igazán jó mű, és talán túl személyes is. Talán nem érdekel senkit. És mégis fent van. Hiszen ez egy búcsú. Egy búcsú mindazoktól, akik egyszer találkoztak a vándorral. Hát ezért került fel. Viszlát!

Az Életem és vérem nem akar tanítani. Nem lett jó, sok benne az ismétlődés, sok a kicsit erőltetett rím. Azonban ez vagyok én. Vagyis voltam.

Köszönöm kérdésed Eleinor, "meg vagyok"... De semmi több.

Link a hozzászóláshoz

Nah szerintem abban igazad van, hogy az ember azért ír, mert ki kell adni az érzéseit fájdalmait, stb.....

jómagam is azért írok.

de szerintem másnak nem lehet verseet írni, mert más érzéseit igaziból nem lehet tükrözni, szerintem ezért a verselemzési nagy részben belemagyarázás, mert amikor egy irodalm tanár elkezdett egy két versemet elemezni, csaj jót mosolyogtam, mert csomó dologt mögé magyarázott, egy verset csak a költője ért meg igazából, mások is megérthatik, de igazibó csak az aki írta.

(a költő szóért bocsánat, mert szerintem az vicces, hogy pl. engem van aki költőnek nevez, de akkor mi Fransois Villon? nah ő költő, én nem...persze az nem azt jelenti, hogy ti nem azok vagytok, de nekem ez a meglátásom, persze szígorúan önmagaamra, mert ezt mindenkinek magának kell eldönteni, hogy mi is ő)

de visszatérve, én sem írok nagy szám dolgokat, de így legalább megnyugszik a lelkem.

ha mégis(ezek utánis) érdekel valakit pár versem, akkor "a versek, csak a versek" alatt megtalálható pár.

Bye

Argos a Bajvívó

Link a hozzászóláshoz

Tévedsz. Vagy csak nem értettél meg igazán. Igenis lehet másoknak verset írni, nem kell, hogy feltétlenül megértsd minden érzését. Az én esetem különben is más, mivel az a másik ember igencsak közel áll a szívemhez. Remélem érted mire gondolok. Azt hiszem így már megérted azt is, hogy miért tudtam Neki verset írni...

A verselemzés valóban sok esetben belemagyarázás, de ez az elemzőtől is függ. Néhány esetben segíthet meglátni a vers igazi mélységeit.

Igazad van abban, hogy én sem tartom magam költőnek. Vagy ha talán mégis, akkor sem vagyok egy nagy szám... De nem érdekel. Nem azért írtam, hogy jó legyek...

Tényleg, többiek! Van itt valaki, aki már olvasta az Életem és véremet és véleményt is mondana róla. Nagyon megköszönném. (tudom hiú vagyok, meg egoista, meg minden. Elismerem és sajnálom)

Link a hozzászóláshoz

Olvasgattam az itt megjelenő verseket. Mind nagyon tetszik, csak így tovább! Szépek.

Valaki: Azt a verset akkor írtam amikor depis voltam és már nagyon el voltam borulva. De még én sem tudom, hogy kinek szól. Azt hiszem senkinek, csak úgy van. :roll:

A verseket kis cetlikre írkáltam, szal most gyűjtöm be őket a szobámból. Ezek úgy hajnaltájt keletkeztek, 2 héttel ezelőtt. Mostanában is csiszolgattam még párat. Majd jön a következő adag. :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Nem akarok senkit sem megsérteni, de nekem az uccsó oldalról csak

spartas verse tetszett, a többi szerintem teljesen üres és semmitmondó volt, bocsánat a kritikáért de rossz szokásom megmondani a véleményemet. Ja és még az is a bajuk, hogy nincs bennük élet, és semmi sem, nekem legalább is nem tetszettek, főleg némelyikben az erőltetett rímek, kiszont spartas verse az nagyon jó volt, igazi vers.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...