Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Versekkel kapcsolatos vélemények


Recommended Posts

Eleinor+Nefi: :wink: szépek! Nem koptatta el őket az idő vasfoga :roll:

Eleinor: jesszus maris!

Az idő vasfoga :?: El sem hinnéd mennyire "Öreg " vagyok :cry:

Eleinor

Én meg egy kicsit több ismeretet kérnék, magunk iránt. :wink:

"Ha elhiszed, már megtörtént. Ha nem láttad, még bármi lehet. Ha megfogod, majd megismered! /Mali Zeku/ "

Mazsinó

... :?: több ismeretet, magunk iránt :?: lehetne erről bővebben :?: :oops:

Üdv. Eleinor

Link a hozzászóláshoz

Ó Nefi annyira büszke vagyok rád, hogy ily lelkesen írod szebbnél szebb műveidet nekünk s töretlen lelkesedéssel sugárzod világfáldalmunkat, mely mely kínzó boldogsággal tölti el szívemet . És Eleinor: versed kifinomult és szép . Most írtam be kétszer egy igen hosszú szöveget és mivel elveszett, elfogyott a lelki erőm a gépeléshez. Mihelyt lesz lehetőség beírom a már hetek óta kész verseimet is.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nagyon tetszenek verseitek!

Mit szólnátok ahhoz, ha csinálnálgy egy kis internetes verseskönyvet pdf formátumban, másolás meg iylenek ellen levédve, amit kirakhatnánka versek alá.

A szerzők, abc sorrend szerint és verseik egymás alatt. Összeállítanám nagyon pofásra!

No mit szóltok?

Ehhez az kell, hogy Microsoft Word formátumban megkapjam a verseket amibe ebbe szántok, ah szántok.

Nos?

üdv:

Link a hozzászóláshoz

Tök jó lenne szerintem ha a verseket egy kicsit kielemeznénk néha. Nem tudom ti hogy vagytok vele de nekem eddig mindíg volt minden versemnek (ami nem tisztán történetet mond el) másodlagos jelentése és attól félek az olvasók 90%-a ezt nem veszi észre (az is jó lenne ha 10% észrevenné) Én ha a koleszban lesz net megpróbálok ezen tevékenységnek hódolni (ha lesz). Addigis itt van néhány vers rólatok, rólam, nektek.

Link a hozzászóláshoz

Takeda: Én kíváncsian várom a verselemzéseket, annál is inkább , mivel nem vagyok benne biztos, hogy annak idején a suliban, mikor verselemzést tanultam, ill. általában a verselemzésünk helyes -e. Azt gondolom, hogy néha belemagyarázunk a versekbe olyan mondanivalót is amire a vers írója nem is gondolt,miközben az igazi mondanivaló felett el is siklunk, akár. Tetszenek a verseid, így méginkább kíváncsi vagyok az elemzésükre. Külön köszönöm, hogy válaszoltál Cornelius Agrippa-ra , és a többi "gondolat"-ra is.(Már nem reméltem, hogy írni fogsz ezekre valamit.)

Üdv. Eleinor

Link a hozzászóláshoz

Várj csak Eleinor! Ti nektek kell elemezni az én verseimet és a többiekét.

Én pedig a tiéteket. (még nincs időm). Ha pedig szabad a gazda, akkor derül fény az igazság(ok)ra.

A nagyon sok új fórumozó figyelembe vételével úgy döntöttem, hogy megtűzdelem az új verseket néhány régivel. Mivel írtam a régi témakörökhöz (pl a Takedáról szólókhoz, a kyr pusztítósakhoz) is pár újat ezért mellékelem a legjellemzőbb alapműveket is hozzájuk.(összesen 4-et.) Én javaslom ezt nektek is. Ami a kedvencetek volt, amiben a legtöbb érzelem volt benne... tegyétek be ti is.Én szívesen olvasnám.( Gondolom nektek is elveszett néhány de remélem szólnak ha ezt a fórumot is le akarják váltani).( :?: :!: )

Link a hozzászóláshoz

Eleinor: Hát persze. Igen neked szól ! Örülök hogy észrevetted. Ha nem érted miért, Nefi biztosan elmagyarázza.

És igen a Másik úton -t nem hiszem hogy megértitek úgyhogy ezt elmondom. Ennek nincs jelentős magánéletben hasznosítható tartalma.

Első síkon az egyik kalandrészletem : Takeda a már ismert seregével ami fekete páncélosokból, holtakból és démonokból áll elfoglalta (volna) Gorwickot (Ha nem fordult volna vissza Sackalor a kráni határon a légiókkal) ahol ugye egy nagyon szétszórt államrend él. "A jó király sokat enged" Tehát Gorwick uralkodója a hatalmát a nagyurakra bízta

akik ugye "marakodnak" a nagyobb hatalomért. A "Sötét had" a démonokból és fekete vértesekből álló sereg. Stb... a többit vágjátok.

Második körben egy valós történelmi esemény. Valójában ez a lényeg.

Mátyás királynak az Osztrák örökös tartományok , Morvaország, stb..

elleni hadjárata. Azért sötét úr ő is, mert tudjuk hogy igen kemény kézzel uralkodott. A "jó" király az osztrák uralkodó aki ebben az időben német császár szeretett volna lenni, így hadai németföldön háborúztak. ("Más országban van serege

Õsi álmot kerget feje.")

A sötét had természetesen a Fekete sereg.

Mondanivaló: Nem az a helyes uralkodás ha szabadságot adunk az alattvalóknak, mert akkor mégtöbbet akarnak. Az erős kértől kapott alamizsna többet ér minden jónál. Ezt tudjuk történelmi példa alapján.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...