Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Versekkel kapcsolatos vélemények


Recommended Posts

Nefitől a Miért nem én?

Ez szerintem egy erős érzelmektől vezérelt vers amelynek alapja a valóságban gyökerezik. Egy élethelyzet lehetőségét mondja el amely élete szerelmének halála úgy, hogy ezzel az ő életét menti meg.

A helyzet: a szerelmes karjában tartja halottját, akinek utolsó kérése: Felejts el örökre!. Ez tiszta szerelméről árulkodik, hiszen szabadságot ad hogy párja tovább tudjon élni.

Link a hozzászóláshoz

Ajjjajjj...most vagyok csak "bajban" igazán :oops: ...ez MEGTISZTELÕ! :oops: Szóval nem találok szavakat...

Nefi? Miért Nefi ? Mit tud Õ? Miről maradtam le? :oops:

Örülök... örülök,hogy mégis volt időd és írtál a versekről...örülök,hogy "ismerlek" Titeket.Nem olyan rég vagyok itt, de hiányoznátok ha nem jöhetnék :oops: ...

Üdv.Eleinor

Link a hozzászóláshoz

Örülök kicsi lány hogy felnőttebb vagy az öregeknél. A kíváncsiság a legfontosabb az életben.

Hogy "Miért?

A vers csak arra hívja föl a figyelmet, vajon kutatod-e, hogy mi van a materiális realitás hátterében. Abból áll-e az élet hogy megszületünk élünk, dolgozunk, tesszük amit elvárnak (olvasd el az ÉN-t) vagyvan valami más célja is az egésznek. Valóban a reinkarnálódásra, vagy a végső pusztulásra, vagy a katolikus dogma szerinti tisztítótűzre ítéltetett az ember? Boldogan beszélgetnék veled erről de akkor azt hinnék valami hittérítő vagyok. A lehető legvalósabb igazság a legtöbb embernek rosszul esik. Ha kíváncsi vagy válaszd ki a módját a társalgásnak, és én elmondok minden szépet és rosszat.De készülj fel ( :!: ) hosszú lesz. Nagyon hosszú. Azt sajnálom csak hogy te vagy az egyetlen aki kíváncsi.

Hidd el jobb barátom vagy azoknál akikkel a nap 23 óráját töltöm.

Most pedig válaszolok Nefinek is: Te írtad Nefi:

"Takeda: nem tudom mivel érdemeltem ki, hogy rólam írjál, de nagyon igaz volt."

Azzal érdemelted ki, mert olyanok az érzéseid mint nekem. Egyszerűen te vagy az aki úgy érzem át tudja érezni azt amit én. :wink:

Crowstone barátom azért hiányzik :cry: , mert ő úgy gondolkodott mint én. És meg tudtuk egymást érteni.

Ennyi.

Link a hozzászóláshoz

Vyergas: a mai nap is úgy kezdődött, mint a többi...Aztán gondoltam mielőtt elindulok itthonról, még utoljára ebben az évben "körülnézek"errefelé...és már nem olyan a napom, mint a többi...

Találtam "EGY" verset...és olvastam, csak olvastam, újra és újra...Nem találok megfelelő jelzőt, így csak annyit mondok: KÖSZÖNÖM

Üdv.Eleinor

Link a hozzászóláshoz

Eleionr tetszett a Miért.Lenne egy kérdésem hozzád és minden kedves vers íróhoz az oldalon. MIÉRT írtok verseket?Lehet hogy arculcsapásként hat ez a mondat, csak provokálni akarlak benneteket (jó értelemben).Egy válasz versben, esetleg? Bővebben: Mi hajt, sarkall a versírásra benneteket?Megtudjátok ezt fogalmazni? Természetesen sejtem, de lehet hogy rosszul, ezért kérdeztem meg.

Vyergas a válasz versed A Miértre nagyon ötletes .Le a kalappal előtte!

d3st ha Ranil lovag NJK-t vagy JK-t csinálok az imádat felhasználnám. Nekem bejött

Link a hozzászóláshoz

Hogy miért írok verseket?

Azért, hogy felhívjam rá a figyelmet, nem vagyok egyenlő az átlaggal. Kevesebb vagyok és több is. Egyszerűen más mint az "emberek sokasága". Itt azért kezdtem el írni, mert társakra találtam érzéseimben, és úgy hisztem itt föl tudják, föl képesek fogni, milyen mély érzést, milyen mély gondolatokat mondok ezekkel.

A versek arra jók hogy hosszú megdönthetetlen értekezéseket írjak le velük az érzelmek útján. Az emberek 99.9%-a nem tudja hogyan működik az agya, és nem tudja fölfogni mi hasznos neki és mi nem. Az emberre az érzelmei által lehet hatni.

-

Link a hozzászóláshoz

Gord beszólásást töröltem, mert nem tűrök el 1 szavas beszólásokat.

Takeda: azt hiszem teljesen igazad van abban, hogy rengeteg dolgot ugyan úgy lkátunk.

Idán már írtam 3 verset, de otton maradt a hordozható ezért csak szerdán tudom felrakni vagy holnap ha már lesz otthon végre netem...

Mindenki szupereket írt míg nem voltam erre :D

Link a hozzászóláshoz

Takeda: Köszönöm a kritikaát, azonban bizonyos helyeken egy kicsit félreértettél. Nem akarok én egyáltalán belenyugodni semmibe. A sors fogalma nagyon távol áll tőlem. Jobban esik az a (kicsit talán naiv) tudat, hogy én irányíthatom a sorsomat. Éppen ezért van ott a vers végén az a választ talán sosem lelek gondolat. Utalni szerettem volna rá, hogy habár tényleg áll a belenyugvás gondolata, mégsem találom jó útnak. Talán majd, ha egy kis időm lesz, meg egy kicsit más hangulatom, mint most, akkor egy pár oldalban megfogalmazom azt amit a világról gondolok. Nem, most csak vicceltem, azonban egy másik verset várhattok, ami ilyesmiről szól, de ehhez kell egy kis idő, azt hiszem. Persze csak akkor írom meg, ha más is szeretné. Bár nem tudom (és ide kapcsolódik a hozzászólásom másik része), hiszen verseket nem csak kifejezetten másoknak írok, nem akarok én amolyan prófétaféle lenni. Azonban vannak olyan érzelmeim, amelyeket ki kell fejeznem valahogy. Van aki fest, van aki zenél, én talán középszerűnek sem mondható verseket írok. Ha ezt nem tenném, akkor felgyülelmlene bennem mindez és annak nem lenne túl jó vége (nem vagyok őrült, a hangok is megmondták :lol: )

Link a hozzászóláshoz

nefi:ne törölgesd az egyszavas beszólásokat renben?ad 1:miért tennéd.

ad2:mert én alkottam a kritika részleget és remélem ez egy olyan helyahol nics moderálás mindenki szabadon mobd véleményt.én pedig komolyan gondoltam amit írtam.vége.

*

továbbá:apropo filozófia:alapkérdések:"a színpadi jelenet legnehezebb rész a monológ,amikor a hős egyedül áll,egymaga,ccsak ő és a feladat".ez a legnehezebb.áljatok ki egyszer a színpadra úgy hogy nem kellene ott lennetek és mondjátok ell igazatokat.akkor érezni fogjátok az milyen egyedül lenni.egyedül mert csak te vagy és a feladat.a feladat magad megtalálása igazán,a magadba süllyedés.a többi ott van,létezik,de nem,nem a barátaid,és nem az elenségeid.semlegesek mert rajtad kívül vannak.kiesnek belőled mert te vagy a középpont.csak te.és a középpontban van valami.nem szeretet ,iagzség,vagy titok.a középpontban a relatív misztérium van.misztérium mert nem ismered.misztérium mert új neked.egy új tudástöredék.és relatív mert csak neked van.bármit mondasz vagy teszel magdban egyedül leszel.egyes egyedül.senki nem lessz veled.mert ott belül,ott középen csak te vagy .csak te mert itt vagy igazán te.viszakanyarodva azért relatív mert másnak máshol más.mmásnak más a közepe.az egyedüllétnek is megvan a maga misztériuma.nem az olyan egyedüllétnek amikor magad vagy .hanem amikor csak te vagy.nincsenek emberek és nicsenek állatok.nicsenek érzelmek és indulatok.csak te vagy .lecsupaszítva,pajzsodtól a testedtől megfosztva.szabadon és mégis rabként mert megszabadulsz a testtől a tér és idő korlátjától,de rabként mert elfelejtetted itt mit hogy kell,kavarogsz ,tengelyedet vesztve zuhansz saját magadban.és itt ,itt igazán magadban ráltász teteidre,és mindenre ami befolyásol téged.és pártatlanul látsz.érzelmek és indulatok nélkül.meglátod az Ún. "igazat",ezt a földön így nevezik.ám amint viszatérsz ide.eszméletre kelsz akkor ez mind elveszik.elveszik mert kiléptél magadból.mér nem vagy középen már nem magad vagy.mert érzelmek és indulatok hajtanak.nem maga a tudásvágy.nem jó szó a "vágy" mert nem az.a vágy érzelem és ami benned van az nem vágy .valami más.a tudásnak ára van-mondják-.ára van az elvesztésének is.elveszted mert nem magad leszel.az ár pedig :visszazuhansz az anyagi létbe.korlátok közé és mégis szabadon.szabadon mert nem tudsz arról a valamiről ami a közepedben lakozik.látjátok ez paradox mert itt is és ott is szabad vagy a celládban.ilyen kettős a mi emberi létünk.keringünk a két állapot közt.tehetetlenül és rendszertelenül.de ez a bolyongás a részünk.szerintem.de mikor viszazuhansz az anyagba akkor mégis megmarad valami,valami "deja vu".egy indulat felkavar,megindít és akkkor.akkor érzel néha nagyon ritkán valami.valami idegent ami mégis te vagy.ez ez a valami az amit ott a közepedben megtudtál.nem leírható ,mert nem azért van hogy leírd,nem leírható mert nagyobb mint az írás,nagyobb mint az emlékezet és nagyobb mint te jelen állapotodban.az a valami te vagy.te maga a tudás.és ezt próbálom szavakba tuszkolni .ezt a valamit.nem versekbe.nem prózába vagy lírába.hanem valamibe súríteni ami érthető.illetve érthetetlen.mert magam sem értem.használok benne hasonlatokat amiket magyarázhatok ,de magát a "lényeget" nem.azért írom le hogy megértsem.gyarló emmberi teóriám hogy ha le van írva megérthetem.ha nem írnám le cak moondanám vagy gondolnám akkor sem érthetném.mert iondulataim érzelmeim vannak.arra törekszek hogy érzelemmmentes legyek.nem kegyetlen ,szívtele,csak a lecsupaszított magam. a tudatom testben.mégis testben.azért testben mert akkor nem vagyok rabja az itteni világnak ismerem szabályait.de ismerem az ami a közepemben van.mert ha nicsenek érzelmeid csak a "TUD

Link a hozzászóláshoz

nemnem.javarésze az én koholmáányom.de.olvassatok poppert és méreit ők is így gondolkodnak.az a technikám a gondolkodásra hogy előveszek vagy megveszek egy ilyen könyvet beleolvasok az elejébe és hagyom magamat szárnyalni.így gondolkodásra kötelezem magamat.amit mondtam abban sok volt a rizsa.átültettem az egészet egy tetszetős "popper-váz"-ba.ő és egykettő filozófus áll igazán közel hozzám.ilyen például jacobh böhme,nietsche,popper,müller,mérei.

Link a hozzászóláshoz

Gord: Popper Péter, aki a Hogyan öljük meg magunkat c. verseskönyvet írta?

Egyébként mi filozófálásaid valódi témája, mi az amit végül gyakorlati gyarapodásora fordíthatsz (valószínüleg) a gondolatmenet végén?

Nefi: Szerintem elegendő lenne ha a kedvenceidet írnád be újra, csak azért mert oly sok veset írtál, hogy sok időd rámenne. Úgy emlékszem idén érettségizel, ezért inkább tanulj légyszíves. Én is csak azokat írtam be amikkel mondani akarok valamit, vagy annyira szeretem hogy meg kell osszam újra az emberkékkel. Mindjárt itt a május...

Link a hozzászóláshoz
Nefi: Szerintem elegendő lenne ha a kedvenceidet írnád be újra, csak azért mert oly sok veset írtál, hogy sok időd rámenne. Úgy emlékszem idén érettségizel, ezért inkább tanulj légyszíves. Én is csak azokat írtam be amikkel mondani akarok valamit, vagy annyira szeretem hogy meg kell osszam újra az emberkékkel. Mindjárt itt a május...

Nem kellene újra beírnom az összeset, mert minden este be szoktam gépelni a verseimet, és a tavalyi az a 206 darab is már megvan doc formályában és le van zárva, abba már nem írok többet és magamnak már ki van nyomtatva, így semmibe sem kerül elküldenem Antailnak, hogy kirakja.

A jövő hét folyamán egy versemet sem fogjátok olvasni, mert Horvátországba megyek Gegével nyaralni egy hétre :D

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...