Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

Versekkel kapcsolatos vélemények

Recommended Posts

Felon : Vég

Tetszett, szerintem egész jó kis költemény. Bár a téma és a felépítés valahogy nagyon ismerős :wink:

Nefi: Olvasgattam a verseidet, de nem könnyű feladat mindet elolvasni, legalábbis egyszerre. (Szerencsére csak amiatt, hogy sok) Dícséretes ez az alkotói hév! (És bevallom, irigyellek, hogy ennyit tudsz írni, nekem vagy időm, vagy ötletem, vagy ichletem nincs sokszor...)

Pont ebből adódik az egyik kritikám feléd: bár sok érdekes ötlet és téma megjelenik a verseidben, én egy kicsit soknak érzem. Nem, mintha ez baj lenne, de emellett több is van, ami szerintem nem olyan kidolgozott, talán nem kötsz fel, ha azt írom, elnagyolt.

(Pont én beszélek, aki szintén több rövid verset raktam fel, mint hosszabbat...)

Ezenkívül némelyikből hiányolom a rímeket, bár TUDOM, hogy ez nem feltétel, de szerintem a vers mégiscsak ettől igazi vers.

Mindazonáltal, ha nem küldöd a nyakamra az összes morteledet, akkor még írok rólad véleményt, ha már tényleg az összeset elolvastam!

Link a hozzászóláshoz

Magyar Gergely:

eh.. manapság minden téma ismerős, amit írok :wink:

ez volt az első MAGUSos témájú versem, olyat választottam hát, amiről már hallottam, olvastam valahol. Próbáltam azért új elemeket belevinni, mert nem másolásnak született, ez jutott eszembe :)

Link a hozzászóláshoz

Végre, idén először, megszállt az ihlet, és le tudtam írni néhány rímes sort erőlködés és szótagszámolás nélkül. Sajnos ritkán történik velem ilyen, de, mint most is, azt hiszem a végeredmény van olyan jó, hogy közzétehessem itt. A vers alapját egy régebbi játákalkalmunk nagy fináléja képezi, ami, mint az látható, eléggé kockacsörgetősre sikeredett, de remélem megbocsátjátok. :oops:

Link a hozzászóláshoz

Köszönöm a pozitív visszajelzéseket, nagyon jó volt olvasni őket. :D

Ma sajnos nem volt velem a múzsa, így az Antoh haragja c. mű nem isteni sugallatra íródott, mint az előző, hanem a kémiaóra unalmának hatására. Úgy látom, színvonalában is elmarad A hídtól, de talán még megüti a mércét, hogy ide feltehessem. A háttértörténete ugyanaz, mint az előzőnek, ugyanazon játék alapján íródott, lényegében a híd alatti területek rímes leírása. Szerencsére holnap mesélek, úgyhogy azt hiszem indíttatásnak nem leszek majd híján :wink:

Link a hozzászóláshoz

Még valami(k):

MagyarGergely: a versednek első versszaka nagyon tetszett.. a második témája nagyon "véres" volt számomra, úh arról nem mondanék véleményt, messze áll tőlem az a téma.

Nefadar:

úgy látszik a verseidből nekem mindig csak részek jönnek be :wink:

ez például nagyon ott van, kár hogy a többi nem tetszett annyira :roll:

"Minden egyes éjjel a csillagok alatt háltunk

S nem hagytuk, hogy összetörjön reményteli álmunk

Felettünk fénylettek a ragyogó csillagok

S éjjeli álmaink szétszakították a nappalok "

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Felon, bocs, még véletlenül sem akartalak megbántani. Azért is kritizáltalak félve, mert tudom, hogy nem csak a szigorúan meghatározott szótagszámú, rímes, teljesen kötött versek a versek, csak hát az én szívemhez ezek állnak közelebb. Szerintem a vers nem csak úgy jön, pontosabban az még nem elég, az még nem vers! Az eszébe jutó szavakat bárki le tudja írni, azokat rendezni, úgy, hogy megőritték a mondanivalójukat, "szép" formájuk legyen, hangulatot árasszanak, na az a művészet. Legalábbis szerintem. Persze ennyire azért nem állsz távol ettől, csak a kritikám okát írtam le.

Persze ma már elfogadott a teljesen szabad ver is, - amiket én nem nagyon szeretek, és nem becsülök sokra - de hát az már az én dolgom.

Ezért is merem csak óvatosan kritizálni az itteni verseket. És pl. ezért nem írom le Nafinak, hogy sok verse nem tetszik, mert ez a kritika csupán személyes érzelmekre támaszkodik, az általánosan elfogadott értékrenddel nem támasztható alá. Ezért csak vélemény, nem tekinthető megalapozott kritikának.

Csak hát néha mégis csak írni kéne ide is valamit.....

Anélkül, hogy bárkit elkedvetlenítenék.

Ami a versem - nyak, gondolom, erről írtál -téáját illeti, azért véres, mert olyan témáról szól. És bár egy ilyen téma nem való versbe - szerintem sem - ezt én a hóhérpoéta karakterem szellemében írtam. Ezért olyan véres. (amúgy erről már egyszer írtam, meg azért is írtam oda a végére.)

Szoktam ám más témájú, szép verseket is írni, majd felteszek egyet-kettőt, csak azok nem MAGUS-osak, illetve nem fantazisok.

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...