Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Versekkel kapcsolatos vélemények


Recommended Posts

Nefi: köszönöm. Nem mondhatom, h fogsz még, az a jövő titka :)

Andoron:

Hát igen, eléggé sötétre sikeredett :wink: Teljesen saját érzésvilág, semmi köze a térítéshez, jól érzed :)

Sántít az, figyeld meg :)

Az extranagy.. na igen... azt gondoltam, h sokak szerint nem illik bele egy versbe. De ez olyan felonos, szvsz :wink: Valahol talán tényleg van benne lázadás.. :D

Nem akartam én egy olyan verset írni, ami olyan überkomoly.. talán ez kicsit megbolondítja. ÉS a homokozóvödör.. az egy gúny.. a gyerekesség kigúnyolása, ami mostanában nem áll távol innen.

Link a hozzászóláshoz

Felon,

Igen, ismerlek, tudom, miért volt benne a homokozóvödör, éreztem is benne a gúnyt :) Valahol tetszik is a dolog, hiszen így vagy te, így olyan "felonos" az egész. Csak azt a dolgot tettem hozzá a kritikámban, amitől meg a kritika "nezes" lett, hogy én így sosem használnám, de ez az én bajom ;)

Egyébként a vers, amit írtál tényleg nagyon jó lett, nem überkomoly, csak annyira, amennyit az eszesebbje észrevesz a sorok között, ám ezt a komolyságot is oldja a gyermekies, mégis gúnyos "felonizmus" :)

Link a hozzászóláshoz
Óda a Sötét Angyalhoz, aki nem halott hal ott

A Sötét Angyal immár halott.

Nem ehet több... öö... babot.

Mit keres ott

Az a hal ott?

Ilyenről még senki sem hallott.

Élt az Angyal - [hatásszünet] - aztán bukott.

A csukott ajtó mindig csukott.

Szegény Angyal mindig csuklott.

Magyarból meg meg is bukott.

Nem is hall ott

Az a halott hal ott.

Mert az egy Angyal, Bukott.

El is húzta gyorsan a csíkot.

Mert az nem is Angyal ott,

Bukott.

Ott.

Hanem egy surcilefety.

írta NesTAO verse

_________________

Óda a Sötét Angyalkoz, aki nem halott hal ott című vers irodalmi jellegű elemzése egy hidegvérű érdeklődő szemszögéből:

A versről már első ránézésre látszik, hogy szabad vers, 3 különféle, ám igen kifinomultan megszerkesztett strófából áll. A címben a költő már meghatározza a költemény műfaját, mely óda, tehát egy magasztos hangvételű költeményt fogunk olvasni, amely a Sötét Angyalhoz

Link a hozzászóláshoz

Szép hosszú kritika... tőlem nem telt ennyire

A vers szerkezete tetszik, üteme viszonylag jó, bár elégsok helyen sántít, a rímek szvsz csapnivaló akárcsak a vers, én nem tudom, hogy viccnek szántátok-e, de nekem nagyon nem jött be, szvsz az a

- hatászünet -
vmi borzalom, bocsi, hogy ezt mondom, de szerintem az egész és ez az egyik legszörnyűbb vers amit olvastam, nem bántásból mondom, de ha Te is kifented a véleményedet én is, Te ennél a versmél 1000x jobbat tudsz írni, hisz már olvastuk őket

üdv,

Link a hozzászóláshoz

Nefadar

Igen, a vers csapnivaló. Örülök, hogy ezt felismerted, mert ez volt a lényege. Paródiának és bevallom kis célzásnak írtuk, ám úgy látom nem esett le :)

(Amúgy a rímekkel semmi baj nincsen, hát mindegyik ugyanarra végződik :) a többi igaz :) )

UI: no offense de ha már őszinték vagyunk legyünk őszinték :)

Link a hozzászóláshoz

Andoron: nekem elsőre is átjött a célzás, Nefadarral pedig nem értek egyet, mert szerintem a vers tényleg jó.

Kitűnően rávilágítottál arra, hogy errefelé egyes versek színvonala vergődténylealacsonyan ik. Azt javaslom ezért, hogy mostantól a versek számára fenntartott topic is kerüljön moderálás g eléggé alá, hogy csak azok a művek kerülhessenek fel, melyek megütik az oldal színvonalát. Az innen kiesett versek kerülhetnének egy új topicba, mondjuk "Kezdők művei" címmel.

Link a hozzászóláshoz

Már nem azért, de szerintem ez hülyeség Madovick! (sry)

szvsz itt csak kezdök versei vannak!

ez nem Nes ellen szól, de mkinek más az ízlése, és egy ember nem elég rá, és nem is lehetett hivatott arra, hogy eldöntse mely versek 'ütik meg az oldal színvonalát'!

nem kéne ennyire kiélezni ezt az egész vers-topic dolgot! sok vers kerül fel az oldalra, sokan írnak. sztem ez nagyon jó, nem kéne ilyenekkel rondítani: 'kié jó vers sztem, kié kezdő, kiét rakjuk ebbe a topicba, kiét abba'. nem hinném, h bárki is szívesen rakná fel ilyesféle ítélkezés után a versét :?

mindenki aki közzéteszi oldalon a művét itt, szeret írni. van hiba a versébe, vagy kevésbé. igen, lehet hogy néha sántítanak, esetlenebbek... dehát istenem, tökéletes vers nincs, csak jó, vagy mégjobb.

sztem maradjon ahogy eddig: versek felkerülnek, olvassuk őket, véleményezzük őket -avagy nem-, és örülönk ha nekünk tetszöt találunk.

Üdv!

ui.: na nehogymár az legyen a versírás művészete, hogy ki kezdő, meg ki nem, és kinek 'megfelelő szintű' a verse a kalandozók.hu-ra... :(

Link a hozzászóláshoz

Nos.. látom kezdenek megint elfajulni..

Szóval, nem látom értelmét annak, hogy új témát nyissunk "kezdők versei" címmel. Ugyanis ezzel megsértenénk egyes embereket, talán meg is lepődnétek, hogy ki(k)nek a versei kerülnének oda. Szvsz ez nem egy olyan fórum, ahova profik járnak/írnak.

Arra azért kiváncsi lennék, hogy milyen az a vers, ami megüti az oldal színvonalát, és ezt ki hivatott eldönteni.

Nem akarok személyeskedni, de ha a célzás oda talált, ahova kellett, talán már meg is oldódott a probléma :)

És ha a továbbiakban ezzel kapcsolatosan valamit még mondanátok, azt légyszíves pm-ben közöljétek velem.

Link a hozzászóláshoz

Nes: leesett és k****a nem esett jól, ha érted mire célzok :evil:

Madovick: oldal színvonala ne viccelj már :lol: ez nem profi oldal, a Netrerán valószínűleg visszaküldék volna, de szvsz még ott sem, és ha Felon bevezetné azt akkor igen sokan nem írnának ide többet

Felon: egyetértek Veled

RQ: egyetértek mind két topicban lévő hozzászólással

Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem!

Látom felkavarodott az állóvíz, éppen ideje volt.

Madovick: nagyon megtisztelő amit mondtál, azonban szerintem több okból sem lenne helytálló. (egy részét már előttem elmondták, de azért hozzáfűzöm én is a magamét)

Szóval. Ki dönti el, hogy melyik verset kell áthelyezni, vagy melyiket nem? Én játszak "istent"? na nem. Egyébként is van itt egy remek Felon moderátorunk, aki tökéletes ezen feladatra, és eddig is ellátta. Õ töröl, ha kell, és létrehoz, ha kell, de szerintem ez esetben ne indokolt.

Nefadar

oldal színvonala ne viccelj már ez nem profi oldal, a Netrerán valószínűleg visszaküldék volna, de szvsz még ott sem, és ha Felon bevezetné azt akkor igen sokan nem írnának ide többet

No ezzel nem értek egyet. Az oldal színvonala országos, és bizony lehetne a versek topiké is az, de ahogy látom, te erre nem vagy éppen kapható. Pedig egy topik színvonala éppen olyan, amilyenre tartjuk, és ezek szerint te nem sokra. Én igen. És még sokan mások.

És ha már itt tartunk, hogy ki, miért ír ide, szerintem eddig sem tették oly sokan ezt, és még több ember talán pont miattuk nem ír sosem ide, vagy éppen miattuk nem olvas.

Egyébként én értem mire célzol, hiszen már a versemre alkotott elég gyenge kritikád is világossá tette nekem. Nem kell hogy tetszen egy olyan vers, ami paródia, de legalább ne alkoss rá olyan kritikát ami mögött az van, hogy te most mennyire megsértődtél, magad minősíted ezzel.

No, szóval, felháborodni, és a népet lázítani nem akarja itt senki, én legalábbis nem. Szerintem ossza meg mindenki nyugodtan a verseit, amiket érdemesnek talál, de aztán ne nyafogjon, ha az nem mindenkinek tetszik, vagy ne kezdjen kicsinyes bosszúba.

Üdvözlettel

Link a hozzászóláshoz

RQ: ilyen helyeken születnek a legjobb versek :wink:

Nes: gartulálok, ez igen, remek verset írtál, a téma is jó volt, a rímek is tetszettek és az egész vers is :)

TAO: téma jó, az tetszett, egy-két rím kicsit sántít, de egész jól oldottad meg azt az első két verszakbeli 4. sort, csak így kicsit elrontja az ütemét és a hangulatát, de tetszett

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

a témához a hozzábökésem annyi lenne, hogy sztem nem lenne jó, ha szétválna a csapat... abból csak gigantikus káosz lenne, és más jó így se sülne ki belőle...

így meg sztem jó, néha bemoshatunk a másiknak, de csak azért, hogy a tökéletességhez hamarabb jusson, nem azért mert lejártni szeretnénk...

szvsz...

de lehet, hogy megint hülyeséget mondtam, mostanában szokásom, és anyukám szerint nem beszélek normálisan... hát igen, kamaszodok :wink:

no a lényeg:

Õszinte leszek, ez egy régebbi kritikám, és úgy érzem, hogy jó lenne bemásolnom, hát nem is késlekedem...

azok a kis négyzetek a word miatt vannak ott, nem én szültem oda őket;)

Nefi:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sajnos egy hónapig nem voltam, de mostmár vagyok;). Olvasgatom majd visszafele. Andoron és TAO versén akadt meg a szemem először, és csak gratulálni tudok hozzák, aranyos :wink: Nem érzem sértőnek pedig nekem is vannak bukott és nem bukott angyalos verseim. Tényleg ennyire rossz a téma vagy csak néhány vers erőltetett? Komolyan érdekel.

Tisztelettel: Warlock

Link a hozzászóláshoz

Felon:

Gondolkodj: amikor a végére értem a versnek azt gondoltam, hogy ez értelmetlen, de aztán leesett, és lehet, hogy a többiek le fogják kapni a fejem, de szerintem a mai társadalom is hasonló szinten van. Jha tényleg erről szerettél volna írni, akkor gratula, szépen megfogalmaztad;) :lol:

Andoron:

Az Ördög maga: olyan prófétai benyomása van sztem

Link a hozzászóláshoz

Warlock:

Fekete Láng: ez naon kyr;-) mást nem tudok róla mit mondani:)

Mitől szent ez?: mindenkinek más a véleménye erről, de legalább te nem tagadod azt, amit gondolsz;-)

A pestisszülő: nem rossz;)

Alecto, please: :) (Te jó ég, és már csak vigyorogni tudok???)

Kalandor és sukkubus: esküszöm, tényleg el tudok képzelni egy erdőbeli futást

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...