Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Versekkel kapcsolatos vélemények


Recommended Posts

Hokusz .

Nem szoktam én sem átírni a verseket, ha már úgy alakultak, és bár néha úgy vagyok vele, hogy másnap tudnék má rá jobb, odaillőbb rímet írni... lefogom a kezeim :) Blues gitártémákat alájuk írni? Huh, ez elég izgi :) Ha jössz NYT, szívesen hallgatnék majd belőlük, persze ha lehet :wink:

Flameo .

Hát irgum-burgum, hogy nem írsz több oldalas kritikát, a pár mondat is megteszi ám :) Örülök, hogy tetszett, és kiváncsi lennék mi fogott meg benne, ha gondolod, és van rá időd, írd le, persze csak pm-ben :)

Valaki .

Szijja :) Nem folytatom a Már-t, mert még nem tudom folytatni. Apró rezdülés a befejezése, és a jövő alakítja, nem én. De ha már lesz folytatása, egy külön versben elő fog jönni :)

A Pedig jó nekem-ben egyvalamitől félek, de az legyen az én titkom, hogy mitől :) Jelentsen mindenkinek mást. Azért megnyugtatlak, olyasvalamitől félek, amit ha elárulnék, a szemembe nevetnél, hogy milyen buta vagyok :) A Csak akkor egy nem teljesen szerelmi vallomás, de valóban így éreztem akkor... Mesélnék...Teljes. Minden állítás benne van az uccsó három sorban, teljesen minden, legalábbis számomra :)

Annyit szeretnék még mindenkinek mondani, hogy sajnálom, hogy még mindig (egy-két kivétellel) csak én írok véleményt, és egyesek csak felraknak verseket, várják a visszajelzést, amire szintén nem reagálnak. Számomra ez önzőségnek tűnik, a másik ember művét nem veszitek számba, csak a tietekkel foglalkoztok. Én azt szeretném, ha ez egy adok-kapok folyamat lenne, és nem ilyen egyoldalú, "csakénlétezek" álláspont. Akinek nem inge, ne vegye magára, akinek pedig inge, az gyorsan öltözzön bele, és próbáljon meg változtatni.

Link a hozzászóláshoz

Kedves vers elemzők odáig rendben van h elmondjátok mit gondoltok a versekről, de az ember nem azért ír verset h kivesézzék érzéseket írunk le és festünk le ha leírunk egy tájat annak a szépségét tesszük amit bennünk kelltett, szerintem fogalmatok sincs ki miről ír... nem tudjátok pontosan mit érzett akkor vagy éppen mi történt vele csak azt érezhetitek amit bennetek kiváltott, engem nem zavar ha elemzitek a verset amúgy a költői szabadság mire való??? a szabadversek...

most komolyan kérdezem akkor most B.Bálint barátunk is olyan költő volt aki nem akkart fejlődni??? de még is tanuljuk a vereseit...

Bocsánat a kicsit erős hozzá szólásért de én ezt így láttom utáltam verset elemezni és még most is feleslegesnek tartom... Felon neked könyü dolgod van az elemzéssel hisz a többségében elmondom neked miről szól amúgy a versek csak a költő fejében tökéletesek...

Link a hozzászóláshoz

Cather, félreértetted a dolgot. ;)

Itt nem arról van szó, hogy "vessézzük ki a másik versét", Felon nem azt szeretné, hogy jól megmondják neki, hogy miről szól az ő verse, meg milyen rímeket vagy verslábakat használt. Hanem elvárja, hogy ha ő véleményezi más verseit, akkor véleményezzék az övét is, mert tanulni szeretne, fejlődni. Az ember sok hibát nem vesz észre a saját művében, s ezek csak akkor derülnek ki, ha más - lehetőleg őszinte, de nem bántó - véleményt is hallunk.

Link a hozzászóláshoz

Diabolus

Köszönöm, hogy így állsz hozzá :)

cather

Örülök, hogy most olvastad a fórumot, ritka alkalom azon kívül, hogy felrakod a verseidet. :) Ez abban is megmutatkozik, hogy fogalmad sincs arról, hogy mit írtál most, és arról, hogy egyébként mit gondolok. Pedig amit gondolok, az mind le van írva itt, vagy éppen a novellás részben.

Egyáltalán nem lett kivesézve az, amit felraktatok a fórumra, csak véleményezve lett. Amit te is vállaltál azzal, hogy felraktad a verseidet. Tudod, engem egyáltalán nem érdekel, hogy mit gondoltál az alatt, mialatt a verseidet írtad, akinek a gondolata érdekelt, azét megkérdeztem. Én mindig azt írtam le, ami nekem lejött, ha nem tűnt volna fel. És ezt több helyen is hangoztattam. Ugyanis minden embernek másképp jönnek le a versek, ez erről szól. A költői szabadságot úgy értelmezem, ahogy nekem tetszik, és te is. A szabadversekről meg van a véleményem, nem fogom 50szer leírni, főleg nem annak, aki nem olvassa őket. Soha senkinek nem írtam bántót, szvsz, és mindig is hozzátettem, hogy rím"b*zi" vagyok, de istenem, ez van, én is csak ember vagyok, és én is csak a saját álláspontomat hangoztathatom.

Pont B. Bálintot hozod fel példának? Pont az ő verseit, amikben túlteng a forma és a vers ritmusa iránti tisztelet? De ezt nem értem, hogy miért hozod fel a "nem fejlődni akarást", ugyan, hol írtam én ilyet?

Nem volt erős a hozzászólásod, és sajnálom, hogy ennyire is megérintett, amennyire. Nem kell elemezned a verset, sosem kértem, ugyanis én sem elemzek, csak a véleményemet írtam le, amit te is megtehetnél, ha vennéd a fáradtságot. És hogy mit értek vélemény alatt? Hát azt, hogy leírom nekem mi jött le. Ennyi. Ha a formáról is írok, akkor már igazán megérdemlek pár mázsányi követ, ugye?

Talán a tökéletes versek nem is léteznek.. de ha fejben megvannak, akkor az a művészet, hogy előhozd őket. szvsz.

És amit TAO mondott igaz, én csak annyit kértem tőletek, hogy adjatok, ha kaptok. De talán sokat kértem.

Megoldást nem tudok neked ajánlani a problémádra, mert nem is értem mi a tárgya. Az volt a rossz, hogy írtam véleményt arról, amit felraktál? Ha ez zavar, akkor miért tetted fel az oldalra? Ha meg az zavar, ami nekem a műveidről lejött, akkor sajnálom, most is, máskor, mindig csak az igazat írom, és nem fogok áradozni, ha valami nem olyan, ami nekem tetszik. Amennyiben a súrlódás tárgya az, hogy én is merészeltem véleményt kérni az én műveimről, akkor ne, kérlek ne írj róluk, köszönöm, elvagyok nélküle.

Maradok tisztelettel aki eddig is voltam

Felon

Link a hozzászóláshoz

Nos, mielőtt kezdene adok-kapokba átmenni, talán én is megjegyeznék pár szót. Elösször is. Azt mondtad utálod a verselemzést nem? hát, a vers elemzések mindíg is azt próbálták megvizslatni, hogy a költő mit érezhetett, miért írta, és hogy hogyan. Ez itt nem érdekel senkit. Nem érdekel miért írtad, ha nem akarod megosztani, nem érdekel. De a versek, ugyanúgy mint a zene, valamilyen mondanivalót közölnek. És ezt véleményezzük. Lehet te ezt gondoltad, de mi más fogunk...ez van, emberek vagyunk, így mások az érzelmein, más a mentaliátsunk, és teljesen más vágyak, és értékrendek szerint élünk. A felháborodásod jogos, de nem ide való. Mond meg ezt egy irodalom tanárnak, vagy egy kritikusnak, de Felonnak jogtalanul ugrottál neki. Õ mint olvasó véleményezte, nem mint kritikus. Nem is lenne hozzá joga, hogy kritikusként szemlélje...ő csak olvasó, mint mi mindannyian. Tetszenek a versek, és soka tanultam belőle, rólatok is, a világról is, de mindezt magamba könyveltem el. Szerintem sokkal nagyobb hőstett tudni, hogy mondtam vmi jót egy embernek, és meghatotta őt a versem, még ha nem is úgy ahogy engem, de el tudtam indítani egy irányba... Felon kimondja amit én, vagy éppen amit mi nem teszünk, de ezért meghurcolni...ugyan, ostobaság!

üdv.

Link a hozzászóláshoz

Üdv Yoba Horcha.

Látom neked sem sikerült körülnézned a topicban, mert nem a megfelelő helyre sikeredett írnod a hsz-edet.

Kérném, hogy bővebben fejtsd ki a kérésedet, de abban a topicban, amely erre lett kitalálva. Úgy kezdődik a címe, hogy Vélemények, kérdések és kérések...

Biztosan meg fogod találni, és ha oda írod a kérésed, ígérem, elgondolkozom majd azt illetőleg.

Maradok még mindig aki voltam

Felon

Link a hozzászóláshoz

Felon Már....

- Rövid, tömör, érzelemmel teli. Szerintem igazán tömörségében van az érték, nem is a mondanivalóban, hiszen az embert leginkább a "félbehagyott", széttördelt, konkrétum nélküli művek tudják elgondolkodtatni.

Személy szerint én a szerelemre gondoltam olvasása közben.

A tiszta rímek miatt "elszalad" az ember alól a vers. Tényleg csak átfutsz rajta, ha olvasod. Bár e versnél mérete okán nem lehet igazán fordulatokat, csavarokat berakni, de azt hiszem a tempót lassíthatnád egy- két kevésbé "hangzatos" rímmel.

Felon Pedig jó nekem

- Nagyon tetszett benne az a bizonyos ködös kifejezésmód, amiben nem jelölöd meg a konkrétumot. Ez is elgondolkodtató vers, és szerintem jobb mint az előző(Már...). Itt is tiszták a rímek, mégis valahogy lassabb a vers menete. Volt időm átgondolni mit is akarsz mondani, ugyanakkor volt időm arra is, hogy ezt "lefordítsam" asaját életemre is. Szép vers, mit mondjak...?

"Hiszem magamban: " - a kifogásom itt csak annyi, hogy itt a "hiszek" lett volna a megfelelőbb szó. Tudom, az irodalmi magyarban a k- helyett m- et mondanak, de azt hiszem itt a "magamban" szó "m-tartalma" miatt jobb lett volna az említett kifejezés.... de ez csak csipkelődés, nehogy zokon vedd.

mcsabee Itt vagyok

- Azonnal feltűnt, hogy egyszerű a nyelvezete. Egy monumentális dolgot szerettél volna kifejezni a versben, de én úgy gondolom, hogy ezt egyszerű szavakkal érzékeltetni nem igazán lehet. Vagy ha mégis valaki megpróbálkozik vele, akkor keményen be kell vetnie minden tudását. Még annyit tudok róla mondani, hogy ha talán kicsit többet dolgozol vele, tökéletesíted, csiszolgatod, és netán belecsempészel egy csattanót, akkor szép mű lenne, de így az én szememben hiányos. Az alapok jók, de szebben is felépíthetted volna.

Az előbbiek miatt engem nem fogott meg a vers.

Riyena Quarrath

Link a hozzászóláshoz

Na akkor két részletben, sajnálom, mostanában zombi vagyok, ígérem, fogom folytatni :)

Madovick

Négy sor éjfél után . Tökéletes verssorok, egyező szótagszám :) Amolyan... kis aranyos szerelmi vallomásnak tartanám, ha a vége nem lenne olyan lemondó.

Flameo

Pusztítók .

Az első sor után nekem nem illik bele a másodikba a szótagszámeltérés, kicsit megakasztja a ritmust. Meg onnan hiányzik a vessző, ha nyomatékosítani akartad a tekintetek szót... na jó, szőrszálhasogatok :) Jó a vers, a témaválasztás is, és vannak benne rímek is. Jó volt olasni :)

Tűz . Nagyon bejött, hogy így le van osztva, durván hatásos. Az első versszakban van egy helyesírási szépséghiba, és az utolsó előttiben is :wink: Az utolsó két sor... elgondolkodtató.

Művészet . Második versszak, javításra érdemes, jobban ütne, ha nem kéne az összekeveredett betűket kibogarászni ;) Szintúgy a harmadikban. Tetszett a rímképletek váltakozása, és volt ritmus is. Ami a tartalmát illeti... igaz, ami igaz, bár nem mindig értek egyet vele, de erről már sokat beszéltük... mindenkinek más a vers. Ide azért felhoznék egy idézetet, ami nagyon régóta mottóm... "Ha későn, ha csonkán, ha senkinek, írjad!" Arany Jánostól :)

Gyengeségek . Első versszak, helyesírási hiba. Sajnálom, hogy ezeket mindig mondom, de nem változik a véleményem arról, hogy egy versbe nem illenek bele a hibák. Pont. :) Az első két versszak nagyon lejött, tetszett, vitt magával, a harmadiknál viszont úgymond pofára estem, hogy a negyedik utolsó két sora "letörölje orromról a vért" :) Jók voltak a képek, a lendület, jó, nagyon jó.

TAO

Tudom, tudom, nehéz címet adni egy háromsorosnak... de kérlek, kérlek.. :)

Ha jól gondolom ez egy haiku. Bár nem értek hozzá, de nagyon sok minden eszembe jutott erről a három sorról, leírjam őket? Ha ez a haiku lényege, akkor sikerült eltalálni :)

Diabolus

Könyveim . Uh. Ebben a két betűben benne van minden :) Többen elolvastuk itt ezt a verset, mindenkinek más jött le belőle. Én azt mondanám, hogy én is írhattam volna, érzésügyileg. Tetszett és fájt.

Yoba Horcha

Link a hozzászóláshoz

Diabolus

Örülök, nagyon örülök :)

A Már valóban a szerelemről szól, a talán még ki sem alakult, nyers és vágyódó érzelemről. Tudom, tudom, hogy a "tiszta rímek" miatt ritmusosan átszaladhat rajta a szem, de annyira így jár az agyam, nem tehetek róla :wink:

Pedig jó nekem... a "hiszek" azért így van, mert nem magamban hiszek, hanem valamit hiszek magamban, és ezzel az egy m-k cserével próbáltam utalni erre, talán kellett volna egy vessző? :wink:

Csak akkor | Tragédia, és valójában teljesen kevert, mert nem konkrétan rólam szól, de teljes mértékben én is benne vagyok.

Olyan vagy | Köszönöm, hogy ezt mondtad, nem gondoltam volna, hogy pont ez az, ami másokat jobban megérint. Egy olyan emberről íródott, aki mindenben olyan, ahogy leírtam, mégsem rá gondolnának az emberek, ha találgatni kellene. És még valamit, de ez már igazán nem fontos... nem szerelmi vallomásnak szántam :)

Mesélnék | hümmm :) Valójában azt hittem, ha nem rímelek, akkor odafigyelnek azokra a sorokra, amik a rövidebbek. Itt viszont a végére koncentrálódott a lényeg, és valóban, valóban vallomás.

Köszönöm, hogy megjelentél, és írtál :) Amit azonban mondanék... ne használd az elemzés szót, mert erre, és a kritikára némelyek hátha harapnak :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv Néktek!

Légy üdvözölve Diabolus!

Csak reagalni szeretnek mindarra, amit irtal a verseimrol...Eloszor is koszonom h valaki irt egyaltalan valamit a versemrol.Nos ittkezdodnek a problemak....Eloszor is, latom h te soha nem jatszottal kranival, de Ranagol hituvel se surun...( Ver szalljon a szajara) Eloszor is. Egy igaz verbeli KRANI nem szeret...senkit, semmit.Az istenet sem szereti, mert az sem szeret senkit.NEm is gyulol meg ilyenek...Egyszeruen nincs erzelem....Csak az elemi sotet, az elemi gonoszsag,es a rend.Egy igazi kraninak szinte nincs is asztral teste... Versei a meditacio kezdeten kavargo gondolatok rendezese kozben szuletnek...Ezert van ez hogy nem ertesz nehany sort...A kraniaknal, csak a kovetkezo dolgok leteznek: A klán, a comtur, es a legfobb : Ranagol (Ver szalljon a szajara)Nics erzelem , erted? Nincs , mert az egyenlo a halallal. es Ranagol megvetesevel....

Most jatszottam eloszor ranagolitaval, es nagyon megfogott, mar szinte nem is tok elkepzelni mas hitet a jatekban...Lehet h fanatikus vagyok...elkepzelheto, de ez kegyetlen jo...

Szoval nem bantaskent mondtam, de szerintem nem helytallo a velemenyed, de azert koszi es varom az epito jellegu kritikakat, ohgy meg jobb verseket irhassak.Koszonom :lol:

Ui: Ez a dzsad IMAM nagyon durva volt. Ezert Kranban azonali fejezes jar. :evil:

Maradok tisztelettel

Yoba Horcha

Link a hozzászóláshoz

Felon: Igazad van, tényleg eléggé magam alatt voltam, mikor írtam. De mindent kiadtam magamból, amit akkor bírtam. Nem szokásom utólag fényezni a szót, és értelmetlen szavakba verni, az oda nem valót. De már mások is mondták, hogy fényezzek nyugodtan, és ne írjak le mindent elharamkodottan. Szerintem megfogadom a tanácsot, mert úgy tűnik hasznos lehet, és hírnevemre kerülhet, egy sokkal fényesebb veret.

Link a hozzászóláshoz

Lenday:Köszönöm hogy reagáltál.

Volt muzsám mind addig mig a szerelem be nem teljesedett és igy már nem tok mit irni vagyis nem tom leirni nem kap el az ihelet de eröltettni nem fogom tanácsod szerint,hisz eröltetéssel semmi nem megy csak ha ugy kell lennie és a sorsod nem kerülheted el még ha ezerrel küzdesz ellene.

Link a hozzászóláshoz

Udv nektek!

Nos a versekrol...

------Flameo------: Szerintem nem rossz a versed, ertem-erzem- mit akartal irni...Es jo a az alapotlet, de azt hiszem, hogy nem sikerult eleg sotetre8 tudod, olyan dark-osra...)Ennek ellenre egesz jo...Szerintem...

----Sir Thomas-----: Szinten jol sikerult vers, bar nem az en asztalom ez a mufaj, de nagyon jol at lehet erzeni a sorkban lukteto oszinte szerelmet, de mindvegig ott lapul a felelem, hoyg elveszted kedvesed...nagyon jo...Szerintem...

----Lenday----: Na ez igen...Komolyan, Eszembe jutott az Elatkozott Videk, es Eric Crow Ryeki tuz cimu regenye, amikor a hosok, erejuk fogytam sorra ismerik meg a a videk szornyosegeit....NAgyon jo...Szerintem....

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
  • Új...