Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Versekkel kapcsolatos vélemények


Recommended Posts

Madovick

Új idők és új egek | Rád nem jellemző módon vannak benne döccenések, és talán pont ezért lett olyan "emberi", és ezért tetszett annyira. Nem olyan rég én is így éreztem, és írtam én is ilyeneket, nagyon bejött, nagyon lejött, gratu érte. :)

Sir Thomas

Üdv a fórumon, örömmel láttam, hogy te is hoztál verset nekünk :)

22. szonáta | Egy pici elírás a harmadik sorban, és hiba a harmadik vsz-ban.. esetleg javításra érdemes :) Ez amolyan... megadjukaszavakatésírjköréjükverset mű? :) Végülis alapjában véve mindegy :) Amikor elolvastam annó, azt gondoltam, hogy ejha :) Ritkán olvasok ilyen, hüm.. ilyen komolyan mély verset :) Nekem nagyon bejött, - úgy érzem - elég jól lejött, és érdekesen kellemes élmény volt :)

Sas | Remélem, hogy nem kell személyre asszociálnom, ha erre a versre gondolok. Egyetlen versszaknál éreztem döccenést, amúgy lendületben volt a ritmus, a rímek is tiszták voltak, csak néhol nem volt teljesen tökéletes. Szép volt a történet leírása, és - sajna ezt kell mondanom - a levezetésből rá lehetett jönni a nem túl vidám, keserű végre. Sikerült meggyőznöd, hogy nem mindig a happy end a jó befejezés :)

mcsabee

Link a hozzászóláshoz

Üdv. Hoztam néhány sort nektek, ahogy szoktam, több részletben. Zúg a fejem, megrémültem mennyire el vagyok maradva, szóval ezek után majd kötelező lesz a kövezés, úgyis megbántok most egy halomnyi embert :wink: :)

Orophin

Beszélgetés egy senkivel | Érdekes vers, nem tudok róla mit mondani. Engem még mindig nem érint meg, akárhányszor olvasom. Azt hiszem tényleg fáradt vagyok... és még mindig sírok a vesszőkért...

A semmi halála | Az előzővel szemben ez számomra is hordozott értéket. Tetszett, mert iszonyat sok benne az igazság. A formájáról, a rímekről semmit sem tudok mondani, de van benne egy darab vessző :) Csak érteném miért kell összefolyatni a szavakat... nem többértelművé teszi a verset, hanem átláthatatlanná... na mindegy.

Kár hogy hozott | Tetszik a cím :) és van benne rím :) Egy szál vessző is árválkodik, bár több kellett volna belőle. Utálsz azért mert mindig ezzel csesztetlek? :)

Lenday

Link a hozzászóláshoz

Holló

Deconstruction | Vessző, vessző, vesszőőő. Nézzétek meg az arcképcsarnokban a képemet, és képzeljétek el, hogyan tépem a hajamat. Mert most az történik :) Helyesírási hiba. Hát igen, a tartalom ütős. A forma sem tompítja, ezt kell mondjam :) Ez a nagyon igazságok verse, és a szomorú jövőkép leírása. Reméljük, hogy attól, hogy ezt

Link a hozzászóláshoz

RQ: nagyon szépek lettek és szvsz a haikukkal mutatnak rokonságot... meg tudtad ragadni a pillanat hangulatát... Grattu sokszor :lol: :wink:

Nefi: szijja újra :roll: 8) olvasgattam, de nekem legjobban az Élet&Halál lovagja tetszett a legjobban :lol: nagyon jó lett tényleg :P

Diabolus: (bocsi, adom a nagyképűt... :cry: ) itt-ott sántít a rím, meg a forma, de a mondanivalója megvan... az előző ketőt változtass (esetleg, ha szeretnél nem kell végig hallgatni az én butaságaimat), és aztán tökélyre vitted a tudományt :wink:

Link a hozzászóláshoz

Kedves Valaki!

Add nyugodtan a nagyképűt, nem baj ha kifejted a véleményed, bármi is legyen az. Sántít a forma és a rím? A rímek egy- két helyen akarattal hiányosak, a forma hiányosságai alatt pedig nem tudom mit értesz pontosan, de megpróbáltam a sorhosszúságot tartani, és az azonos rímképletet.

Valaki: (esetleg, ha szeretnél nem kell végig hallgatni az én butaságaimat),

A véleményed örömmel olvasom, és nem butaságok ezek, csak Valakinek az észrevételei.. :wink:

Amúgy az egész vers amolyan ösztönvers, így aztán nem sokat használtam az eszem a stilisztikai megfelelésekhez.

Köszönöm a véleményedet!

Link a hozzászóláshoz

Bocsánat, kissé mérges voltam, és született egy ilyen... lassan vége a sulinak, már csak évek kérdése, és megírom a többi versre is a véleményt. Ezután is csak ugyanazt kérem mindenkitől irányomba: türelem, türelem, türelem. :wink: Azért én itt vagyok ám, figyelek,még ha kussban is :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Üdv, hoztam néhány véleményt, most már tényleg utolérem magam, nyár van, nyár, van egy csöppnyi időm ezekre is :)

Siana

Fény a sötét égen | Huh, lúdbőröztem, pedig voltak benne elírások, rímtelen sorok, de nekem tetszett. A nagyon igazság ez a vers is. "egy fényességet gyújtanak érted,/ mely csillaga lesz a sötét, szűz égnek" . Remélem mindannyiunkért, és itt olyan Oroszlánkirályos hangulatom lett, nem tudom miért vesztem a komolyságot :)

A varjú | Ajaj :) Ez tökéletesen leíró, szinte láttam, amint a kísértetek siklanak, közrefogják és ellopják belőle az életet. És mindezt végignézi a varjú, ami az egyetlen biztos pont. Érdekes, nagyon elgondolkodtatott.

Tetra

Kaszafényben | Bevallom, ezt a verset már régebben is olvastam, nem volt újdonság, nem első olvasatra írom ezt, amit most írok. Néha elgondolkozom azon, hogy mit is vártok tőlem, hogyan és mit mondjak a versekről, és fura, amikor olyanoknak írok, akikkel találkoztam már, akik nem csak arctalan valakik egy vers mögött. Ilyenkor a legnehezebb, és azt hiszem néhányan el sem olvassák amit írok, vagy nem érdekli őket. Mindegy. Erre a versre is van egy filmes emlékképem, sőt, van egy verses hangulatom is, azt hiszem József Attila valamelyik verse hozott hasonló gondolatokat, aztán pedig jön a flash, mert a filmes élmény meg a Bűbájos boszorkányok :wink: Érdekes, hogy nem hosszú vers, mégis annyi minden eszembe jut, a tudás, a nemtörődömség, az a világ, amit nem értek, és nem is fogok megérteni, az emberiség ostoba léte, a gyarlóság, és az, hogy nem értem miért ez lett a cím. Aztán meg bevillan, hogy talán mégis értem, és elvigyorodok, megtartom magamnak, hogy ne beszéljek hülyeséget. :)

Pyro | Hm. Filmes élmények, már el sem merem mondani mi és mikor :) Fura, mostanában vizuális lettem, azt hiszem innentől mindannyian ezt fogjátok kapni, bár én jártam jobban, mert elképzelem amiket írtok, és beflashelek. Csak tudnék leszokni erről a szóról. :D Amikor olvastam, akkor először esztelenség, aztán fájdalom, utána rendezettség fogott el. Majd a gúzsba kötött tombolás, ami belülről öl, mar, és közben nem tud az ember lemondani róla. Na szóval tetszett a vers, pedig nem volt rím benne... :)

Arathorn

Léptek | Hm. Ma úgy látszik olyan verseket olvasok, amiken durván el kell elmélkednem. Elolvasom egyszer, meg mégegyszer, és mind a két alkalommal más jut eszembe erről a pár sorról. Hagyod magad mögött, és sivárság, ami maradt utána, de még követ...

Varázslat | Ez gyönyörű. Nem tudok mit írni róla, csak olvastam, és olvastam, és olvastam. Újra és újra. És egyre szebb. A rohanó és elillanó lét, az alázat, a gyengédség és a félelem attól, hogy káprázatként foszlik szét amit végre megtaláltál... tökéletes.

Mortec

Káosz gyermeke | Ez annyira jellemző. Szinte magam előtt látom, ahogy mondod. Mégis hiteltelen, olyan mű és a fenköltségnek az a fajtája, ami nem jött be. Amikor el akarsz hitetni valamit, ami nem is te vagy... nekem is vannak ilyen verseim, mutassak egyet? Sajnos abba a csapdába estem itt is, hogy már találkoztam veled, így akaratlanul is mögé látlak. Vannak benne szép képek, "Hisz tűzben égek mégis megfagyok", utána meg elrontod egy oda nem illő szóval... mindent egybevetve... káosz :)

Takeda

Cíííííííím :) | Jókor olvastam ezt a verset most, kellett a józansága. A mondanivalója megnyugtatott, bár az isteni lét nekem már nem azt jelenti, amit valószínűleg neked jelent. Kicsit gyógyír volt nekem, bár ellenkeztem vele, azért köszönet érte :) Ha máskor olvasom, ezer más, nem igazán ilyen jellegű dolgot mondtam volna róla, de talán jobb is így.

Na mára ennyit, kicsit fáradt vagyok már, hagyok holnapra is :D

Link a hozzászóláshoz

Szép jó napot! :) Legalább olyat, amilyenek nekem vannak mostanság. Végre nyár, meló úgy néz ki nem lesz, így teljes mértékben a kézművességnek szentelem magam, na meg a verseknek :)

mcsabee

Cím nélkül... irgumburgum. Ezeket törölni fogom, amennyiben nem adtok címet, kb egy hét múlva, szőrös szívű és véres kezű leszek :wink : Egyedi rímkompozíció, vagyis nem szokványos... tetszetős. A tartalom ismerős, sőt, manapság nagyon is illett rám. Azaz azonosultam vele, megtaláltam benne a magam érzését, és bele tudtam épülni a vers szövedékébe. Minden szomorúsága és keserűsége ellenére tetszett, közeli volt, és a képek nem érthetetlen szóhalmazok voltak csupán. A cím azonban kell :)

Diabolus

Link a hozzászóláshoz

Szijasztok!

öszintén szólva, csak összefoglallóü szvakat tok csak mondani (bocsánat, de rohanok faktra...),de volt uidőm arra, hogy olvasgassak, szemesgessek...

Taxen: na hagyd abba a próbálkozáast, jó kezdetnek indul, csak ne add fel!

érződik rajzta, hogy még most kezdted, csak hidd el, előbb-utóbb gyémánttá csiszolódik:)

Pred: nagyon jó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

így tovább! tetszenek :wink:

a bálványokat pedig csak dícsérgetni tom csak továbbra is. ők számomra Nefi és Felon:D

( ti sose hoztok ránk szégyent;))

köszönöm, hogy meghallgattatok!

Link a hozzászóláshoz

Felon: nagyon szépen lettek ,d e tényleg! rettentően át lehet élni őket...direkt írod párbeszédben?

Afrad: khm.. kérted,h ne írjunk kommentet, de nekem akkor is tetszik!

CS: tartalmát írtad le a regénynek??? :shock: :roll: bocsi... csak nekem rögtön ez jutott az eszembe...

Suttogó: hátteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee... nemnemnem, akkorsem, nem mondok többet, ez fogott meg: "Ajkam ajkadra talál..."-remélem pontos az idézet :oops: hát, jujj, többet nem mondok, még megbántalak vele :roll: :P

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...