Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Debreceni mágusok találkozói


Debrecen jó hely?  

59 szavazat

  1. 1. Debrecen jó hely?



Recommended Posts

Bocsi, hogy csak most válaszolok, de per pillanat a legminimálisabbra korlátozodik az internet elérésem, mert baj van a géppel. Most is csak úgy bekérezkedtem a nővéremékhez. Sajnálom, hogy vannak olyan emberek, akik eleve kimaradnak a találkozokból, mert nekik pont a hétvége lenne a jó, de sajnos egyszerűen nem tudnék olyan időpontot találni, ami mindenkinek jó. Jelenleg viszont azt kell mondjam, a Debreceni szerepjátékosok nagy többségének a hétköznap jobb (pl. egyetemisták vagy olyanok, akik dolgoznak és a hétvégét inkább a családdal töltenék, stb.) ezért a találkozok még egy idejig hasonloképpen lesznek megrendezve.

Link a hozzászóláshoz
Bocsi, hogy csak most válaszolok, de per pillanat a legminimálisabbra korlátozodik az internet elérésem, mert baj van a géppel. Most is csak úgy bekérezkedtem a nővéremékhez. Sajnálom, hogy vannak olyan emberek, akik eleve kimaradnak a találkozokból, mert nekik pont a hétvége lenne a jó, de sajnos egyszerűen nem tudnék olyan időpontot találni, ami mindenkinek jó. Jelenleg viszont azt kell mondjam, a Debreceni szerepjátékosok nagy többségének a hétköznap jobb (pl. egyetemisták vagy olyanok, akik dolgoznak és a hétvégét inkább a családdal töltenék, stb.) ezért a találkozok még egy idejig hasonloképpen lesznek megrendezve.

Nos kedves Tani ezek a szerveződések remek dolgok. Zsuzsi megemlítette hogy csak hétvégén ér rá.

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Ez most mindentől elvág asszem de azért írom idemert Debreceniekhez szólok :)

Keresek Fallout Szerepjátékot kedvelő és teterekész Játékosokat.

mesélő van, csapatba kell még 2-3 embör.

Csak azok jelentkezzenekj akik komolyan akarnak játszuani és rendszeresen. (már amennyire komolyan lehet játszani egy olyan világban ahol a sörörs kupak a pénzérme, és bárki játszhat kutya karakterrel... :lol: )

Nos csak ennyit egyenlőre...

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Arflo Dan Zepper a szakadár:

Kikőtős kérdésre a válasz: Eredetileg az Egyetem Kávéház volt a találkozok helyszine. Többen jelezték azonban, elsősorban a nem dohányzok, hogy kéne keresni egy olyan helyet, legalább a jó időjárás idejére, ahol ki lehet ülni és nem áll meg a füst. Mivel nem vagyok Debreceni és elég kevés szorakozó helyet ismerek, valamint a Kikőtőt szvsz elég sokan ismereik, ezért erre esett a választás. Télen vissza fogunk költözni az Egyetem Kávéházba, mert télen a Kikőtőben még nagyobb a füst és az egyetemistáktól, meg a hangos zenétől sem elférni, sem beszélgetni nem lehet rendesen.

Hétvégenként is megrendezett találkozó: Sokat gondolkodtam a dolgon és arra juttottam, hogy erre a kérdésre talán akkor kellene majd visszatérni, ha a havi egy db. tali rendesen beindult, amig ugyanis az emberek ezt sem ismerik, addig sajnos nem látom értelmét egy másiknak, ráadásul a hétvégire még sokkal kevessebben jönnének el. Ez nem azt jelenti, hogy alapból kizárom a lehetőségét is, hanem csak azt, hogy jegeljük egy kicsit a dolgot. Bocsi A'frad és mindenki, akinek jobb lenne a hétvége, remélem megértitek. Viszont azt nem bánnám, ha jeleznétek, hogy ki lenne az, akinek a hétvége lenne jobb, ki az, akinek a hétköznap, és ki jönne el esetleg mind a kettőre. Másoktól is megkérdezem majd, mit szolnak az ötlethez.

Lóbelt: a következő tali, amit én szervezek, a fent elirtakból adodoan, az Egyetem kávéházbvan lesz. :D Nemsokára jelzem is majd, hogy pontiosan mikor.

Link a hozzászóláshoz
8)

Üdv!

Ez most mindentől elvág asszem de azért írom idemert Debreceniekhez szólok :)

Keresek Fallout Szerepjátékot kedvelő és teterekész Játékosokat.

mesélő van, csapatba kell még 2-3 embör.

Csak azok jelentkezzenekj akik komolyan akarnak játszuani és rendszeresen. (már amennyire komolyan lehet játszani egy olyan világban ahol a sörörs kupak a pénzérme, és bárki játszhat kutya karakterrel... :lol: )

Nos csak ennyit egyenlőre...

Üdv!

BYCS ezzel csúsztál 2 évet. Két évvel ezelőtt nyomtunk egy majd 1 évig tartó Fallout életutat. 3 JK + 1 KM. Sajna a csapat szétszéledt, így evvan!

Ha esetleg ráérek és otthon leszek játszhatunk egyet.

Más: hétköznap Szolnokon vagyok és 6-ig van órám. Nem hiszem hogy jók nekem ezek a keddek. :P

Link a hozzászóláshoz

Lóbelt: Most hirtelen nem tudom, hol van a Rolling Rock, de a tali helyszinéül szolgáló Egyetem kávéház az Egyetem sugárúton van (ha jól emlékszem, 15. sz.), nem messze az Imperial biliárd szalontól. Tali természetesen lesz, vagyis én tuti ott leszek.

Raze: nagyon sajnálom, igérem, hogy ha rendesen sikerül beinditani ezeket a talikat, akkor majd megprobálunk kitalálni valami megoldást, hogy azok is le tudjanak jönni, akiknek a hétvége a jó.

Link a hozzászóláshoz
Lóbelt: Most hirtelen nem tudom, hol van a Rolling Rock, de a tali helyszinéül szolgáló Egyetem kávéház az Egyetem sugárúton van (ha jól emlékszem, 15. sz.), nem messze az Imperial biliárd szalontól. Tali természetesen lesz, vagyis én tuti ott leszek.

Köszi az infót, utánna néztem és már képben vagyok a helyet illetően. Viszont egy kedves ügyfél este 6-ra jelentkezett be úgyhogy ez a teljes napomat/estémet elrontja :evil:

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Raze:

Elkéstem..? Szerintem nem lehet ezzel elkésni.. most is lenne vagy 8 ember aki játszana de enekm csak ojanok kellenek akik állandó tagjai a csaptnak...

Eddig 2-3 Aktív játékos lenne amihez kell még kb ugyan ennyi...

Ha viszont itt leszel szívesen látunk.. :)

Jahh és Európában vana helyszín... Maygarorság , Románia - Erdély.. stb.-..

Nos ennyit...

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Tani:

Köszönöm, hogy gondolsz rám is, és azokra, akiknek más időpont jobb lenne!

Valamikor azért be lehetne iktatni egy hétfői, pénteki, vagy hétvégi találkozót is :D Vagy estleg a többi napon egy késő estit. 19:10-ig vagyok suliban, úgyh pl 20:00-tól lehetne egyet :wink:

Valamelyik hétvégére tervezek egy szerepjátékos bulit a lakásomban. Lehetne esetleg egy kis live is, vagy asztali játék.

Vélemény?

Link a hozzászóláshoz

Zsuzsikám, LIVE a lakásban? :D Kocsmajelenet, vagy hogy? :D

BYCS: ha hazánkban vagy környékén játszódik, inkább kihagynám. Maradok ömerikánál. (Mellesleg ránk mi a rákért dobtak volna annyi atomot? :D Nekem a Fallout az Fallout, de azért nagyon kösz a meghívást)

Tani, következő időpont van már?

Link a hozzászóláshoz

Raze:

Akár :D

Azok után, h minden hétfőn este 8tól live-os ruhában fogok szaladgálni a templomkertben, vagy a múzeumkertben, bárhol el tudom képzelni...

Valamint, ha fél óra alatt összedobtam az Igaz Gyöngy erődjét, meg a dzsinneket, úgy, h már minden szervező letett a liveról, akkor egy kocsma.......

És ismét valamint: Ha 1 óra alatt papírból tudtál csinálni magadnak jelmezt....

De nem feltétlen magusos live lehet. Lehet pl vampire. Azt is egy panelben játszuk télen... :D 8)

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Ránk nem is dobtak atomot a sztorym szerint, ám ne feledd szomszéd Ausztria és azt azért kapásból lenyomják, az atom utáni rádioaktív felhő elér ide is..

Jahh és én uyg mesélem , hogy Magyarország lazán átvészelte a a háborút, ezért is játszódik a körülötte levő országokban, és a kint maradtak visszakarnak menni az őshazába.. :)

Pl előző csapat:

Szökött Román maffia sofőr, Nomád DROGériás, és egy Veszett kutya

Jó játék volt... csak a kocsit szará lötték, a kutyával együtt.. (kutyára nincs páncél...) ám elötte a veszett eb megölte az NJK-k 40 %-át... brutális vóóót...

Nahh mind1.. a a lényeg hogy hidd el vanb ráció a dologban és végre beszélhetsz Magyarul, Magyar közmodásokat, szidásokat.. :D

ennyit...

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

A Fallout ugyebár, mint tudjuk, a robbanás utáni sugárzás-szétterjedést (a robbanás által a legkörbe jutattott és megfertőzött por útján) jelenti, tehát az egész világ az említett "felhő" miatt lett olyan, amilyen. A nuke elsődleges hatása nem nukleáris sivatagot, csak hatalmas krátereket csinál... :wink:

Ha csak a két szuperország lövi egymást (ld FO2, ahol a SkyNetnél részletes leírás van a kirobbanásról), akkor is: egy-egy fél gigatonnás löket a két fővárosra elég lenne ahhoz, h a városoknak otthont adó földrész megkapja a "hangulati elemeket"... (képzeld el, amint pl Washington úgy, ahogy van, eltűnik, és a néhai város épületeinek és lakosságának mondjuk fele porként és gőzként távozik a légkörbe a hangsebesség sokszorosával... hetekig hullana a sugárzó anyag az égből még hawaiinál is...) És nem csak a két főváros kapott, és messze nem csak fél gigatonnát, valamint valszeg az opportunisták és a terroristák is elszórhattak pár töltetet. Mellékesen a mai Németország biztosan kapott volna atomot a fejlett hadiipar miatt, és az már elég ahhoz, h Magyarország ne élhesse át sugárzás nélkül.

Ráadásul, még ha minden környező ország kap az áldásból, csak mi nem, vajon mi lesz a fosztogatók és a menekültek első célja? Tehát a "lazán" átvészelte garantáltan nem igaz... Ha sugárzás nélkül megússza, akkor vagy egy iszonyatos katonai diktatúra lenne belőle (kinn tartani a fenn említett elemeket) vagy egy anarchikus ütközőzóna (ha a fentiek bejutnak). Ha meg megcsap minket a Franciaországot, Angliát, Németországot, Ausztriát, stbt elkenő nuke-ok szele, akkor marad a szokásos helyzet a sivataggal - csak itt valszeg nem lett volna pénz a bunkerekre sem... :D

Hmmm... kéne egy hivatalos világleírás... elkezdtem gondolkodni a közel-keleten, h ott mi lenne... :lol:

(jahh, mellékesen már a játék kiadásakor is úgy álltunk, h ha egyszerre csetten el az összes nuke a földön, akkor nem lesz semmiféle nukleáris sivatag, mert a bolygónk egyszerűen ledobná az atmoszférát... erről tudtak a készítők is, tehát jó eséllyel ELÉG SOK nuke van még szabadon. Egyik még játékba is került, ugyebár az első részben. Megfontolandó, h egy "szép új világban" mekkora háborúkat indítana, ha kiderülne, h mondjuk Ausztriában még van fej... stb-stb-stb... :lol: )

Link a hozzászóláshoz

8)

A Tactics ban is van atom fej (Goul-püspök küldi&végjáték)

Az év világomban Magyarország egy utópia:

A 2022 -es évben megbukott a Köztársaság és Alkotmányos Monarchia lépett a hejére, Szinte tejhatalmú uralkodóval.

Az első intézkedések a kutatások és a tudományos kisérletek eredményei, illetve a kutatók Ithontartása és pénzelése.

Hamarosan rohamos fejlőúdésnek indul az ország a kezdeti Hatalmas anyagi terhek átvészelése után. (Geotermikus Energia az Alföldről, ilettve ugyanitt Örökmozgó energia erőművek. A haditecnikában elsődleges irányelv a védelem kiépítése és ennek álcázása. A társadalom teljesítmény orientált lett - hasonlóan a mai Jappánhoz, csak kevesebb fantikussággal...- aminek köszönhetően rendkívüli fejlődés vette kezdetét.)

Már a 2030 körül redelkeztek az Erőpáncél, Gaus, Plazma, Lézer, Neperengia tecnológiákkal amiket a hétköznapokban is felhasználtak.

Ekkor már az ország felett hatalmas Blokkoló energia mező volt lefedete a hajdani NagyMagyarország területét sőtt annál jóval többet. A kivándorlás nem volt tiltott ám a személyes emlékeken kivűl minde emléket törlöltek, hogy nehogy kiszivárogjon valami, és út csak Kifele Vezett...

Az atomháború kitörésekkor az ország már teljesen le volt védve midnenenmű fizikális és egyéb energiák romboló hatásától így könnyedén átvészelte a katasztrófát.

Előrelátó vezetők az amerikai Mutáns hadsereg mintájára kezdetek kisérleteket, mely eredeményei lettek a Mutáns Vadász Osztagok akik a késöbbi külső támadókra mértek megelőző csapásokat, mivel ők sem jöhettek vissza így ők védték a határokat és belülről kaptak ellátmányt s "luxus" cikkeket a kényelmes élethez.

A növekvő népesség egyre több eneriát emészette fel, amit valahogy biztosítani kellett.A háború utáni többszáz év távlatából nézve "veszélyetelen"-nek tűnt a külvilág így nem volt szükséges a Pajzsok 100% -os fenntartása, és energiáját a népesség szükségleteinek kielégítésére használták fel.

Ezt használták ki a kinrekedt honvágyó Mutánsok ,s megpróbáltak visszatérni. Meglepetésként érte ez a Magyar hadsereget ami elig bírta feltartani a beözönlő halálbrigádokat. Ekkor indult be a Paladin képzés hogy, megfékezzék a csőcseléket. Sikerrel jártak, bár kiirtani nem tudták őket de az országból örökre kiüzték őket, a határt pedig Robothadsereggel védték, ám az előzőekből okulva sohasem lehett nagyobb hadereje mint a bentlévő Paladinoké.

Hát köbö ennyi az "én" Európám...

Mivel most csak emlékezetből , sietve írtam így lehet hogy pontosabb évszámok vannak, helyesek (ha esetleg valmi ütközne az eredeti történettel) jahh és baromira nem tudok helyesen írni.. ugyhogy... ez van ....

Nahh ennyi... asszem.... :wink:

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Egy kis beszámoló:

Hát a péntek éjszaka igen csak érdekes volt.

Ahrimannal elbotorkáltunk meginni egy kávét, utána a Jazzbe a többiekhez. Nagyon jól éreztem magam. Véééégre a régi ismerőseim, barátaim között.

Gemnek köszönhetünk egy csodálatos szájharmonika szólót, és a meggyes dohányos cigit :D

Aztán éjféltájt lépnem kellett.

Nem tudom miért de nem akartam különösebb díszkíséretet magam mellé hazafelé. Talán azért h ne lássa senki, a szerencsétlenkedésem. Mind1. Azért Valaki jött velem. Eljutottunk az út negyedéig, és megálltunk rágyújtani. Találkoztunk egy edzőtársammal, aztán a távolban megláttuk az ébenruhás szakállbajnokot. A kis piszok követett minket :D

Nah utána érdekes indultunk tovább. Valaki hozta a táskám, a mankóim, majd felvette Ahriman kabátját, amiben úgy nézett ki, mint egy szatír :D

Aztán Ahriman a nyakábakapott és így ment a díszes kalandozósereg hazafelé. Totál olyan volt, mintha tevegelnék. Mentünk sétálva, ügetve, vágtázva, szóval mindenhogy :D

Mikor másnap meséltem Anyának, feküdt a nevetéstől :D

Szóval egy vicces este volt 8)

Ez úton is köszi Valaki, és Ahriman :D

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Az e havi találkozó helye és időpontja: 2006 Oktober 31, kedd, 18 óra, Egyetem Kávéház.

Talán azt is megengedik nekem, hogy egy nem szorosan az rpg-hez kapcsolodó rendezvényről is hírt adjak nektek. Oktober 28-án lesz az Animáció Világnapja, amellyel kapcsolatban Debrecenben is egész napos rendezvény lesz, vetitésekkel, képregényes kiállitásokkal és előadásokkal. Azért bátorkodtam beirni ide, mert ezt is lassacskán alakulófélben lévő csapatunk szervezi. Ezen csapat célja, hogy segitsen a Debrecen környéki szerepjátékos és képregényes élet közösségi müködésében, rendezvényeket, klubbot szervezzünk. Mivel már nem számít elkiabálásnak, ezért azt is el merem végre árulni, hogy egyesületet akarunk létrehozni.

Mivel nem akarom túlterhelni a forumot és tudom,hogy az oldal gazdái kényesek az ilyesmire, ezért ha valakit érdekel a 28-ai rendezvény, vagy az egyesületről szeretne többet megtudni, akkor azt megkérném, irjon pszi üzenetet vagy e-mailt nekem.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...