Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Fegyverek - Tippek, trükkök, kérdések + válaszok


Recommended Posts

"Hülye angolok, angol hülyék" :lol: A mondat végén lévő smiley az egész mondatra érvényes - bár aki a wikis cikket írta, smiley nélkül barom. :?

Gem: uggyan, kicsinyesség... amit én leírtam, se alabárd, se guandao, hanem egy 30 kilós szálfegyver... :D:D:D

(egyébiránt, a valós súlyok iránt érdeklődőknek javaslom az ARMA és a Myarmoury cikkek buzgó olvasgatását, bár ELSÕSORBAN kardokról van szó, előfordul szálfegyver is)

Link a hozzászóláshoz

Súlyokról: a leghitelesebb, ha mindenki elmegy a múzeumba, aztán fog egyet a kezébe. De még az sem biztos, hogy hiteles lesz, mert lehet utánzat. Akkor vissza kellene utazni az időben... na az már kezdene hiteles lenni.

Na ennyit a hitelességről, minden más csak találgatás.

Link a hozzászóláshoz

Azért nem mondanám hogy csak találgatás. Rengeteg festmény és rajz maradt fenn, amik élethűen és reálisan ábrázolják a korabeli fegyvereket.

A megtalált leletek alapján azt is elég jó közelítéssel ki lehet következtetni hogy milyen minőségű és milyen összetételű acélokból készültek a fegyerek. Tehát ismerjük az eredeti formát és ismerjük az eredetihez igen jól (80-85%ban) közelítő anyagot, ergo el tudunk készíteni eg tökéletesen korhűfelépítésű fegyvert, aminek az anyag is majdnem teljesen azonos az eredetiével. Innentől nálam ez kiesik a találgatás kategóriából :D

Link a hozzászóláshoz

Na, ehhez voltam túl lusta, de elegem van kissé abból, hogy Magyarországon még mindig dívik a súlyokatnemismerjük-téma.

Első körben: másolatok első sorban a viktoriánus korban készültek, s pár kivétellel ránézésre látszik, melyik kamu, melyik nem (Pl csak a nagyon butuska emberek nem tudják megkülönböztetni II Fülöp Negrolik által készített sisakját ennek 19th század végi ÖNTÖTTVAS másolatától, hiába szép munka), ráadásul igen sok tényleges vas fennmaradt, esetenként tökéletes állapotban (ld diétás kétkezes kardja, pollaxe, páncélja, Gusztáv Adolf rapírja, tőrök, etc), mindez EURÓP

Link a hozzászóláshoz

Eleinte én sem hittem el az adatokat, és amiket Ahriman mondott a fegyverekről, technikákról, és egyéb ezekkel kapcsolatos dolgokról, de másfél év alatt kikupálódtam a hiteles forrásoknak és szakkönyveknek köszönhetően. Nem csak elméletből, hanem gyakorlatból is. Volt a kezemben már jó pár féle fegyver, és nyomta a vállam szintén pár vért, valamint nem egyszer térdeltem Ahriman páncéljának hátlapjába, hogy feladjam rá. Nem is beszélve Gem mellvértjének rögzítéséről. Sajnos a legtöbb ember elhiszi a 19. században indult "városi legendákat", miszerint borzasztó nehezek, és elég magas MGT-vel rendelkezdtek ezek a kis gyönyörűségek.

Az én kardom paraméterei:

típus: könnyű olasz jellegű másfélkezes csatakard

legnagyobb pengeszélesség: 5cm

pengehossz: kb 80cm

teljes hossz: 100cm

pengevastagság: 8mm-> 2mm

keresztvas szélessége: kb 20cm

anyaga: 1050-es rugóacél (a jobb 15.századi kardok anyaga), fa markolat, rézzel bevonva

súly: 1.4 kg

Mindez nem csalás, nem ámítás, és jól megy a vakon vívás :D

Link a hozzászóláshoz

Szervusztok.

Szeretnék érdeklődni a kahrei rendszerű nyílpuska után.

Két dolog érdekelne:

1. láttam olyan képet róla ahol felül található a tár, és volt olyan kép is aho alul volt. Nos mi az igazság?

2. A régmultban is fellelhető volt az ilyen, vagy az ismétlő fegyverek csak a 20. században jöttek be?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A második kérdésedre tudok válaszolni. Még a középkorban (vagy réggebben-nem tudom pontosan) a kínaiak készítettek egy ilyen ismétlő nyílpuskát. A lényeg az volt, hogy a puska flött volt egy tár, benne egy rakat nyílvessző. Tartozott hozzá még egy hatalmas kar. Ha megad felé meghúzod a kart, akkor először leesik a nyílvessző a puskára. Mikor továb húzod a kart, akkor ki is lövi azt. Ezért nem volt más dolga a harcosnak, csak előre-hátra mozgatni a kart, és így folyamatosan tudott tüzelni. Ez volt a középkor AK-ja.

Szóval nem olyan égből kapott dologez a Kahrei nyílpuska. Ha ezt akarod leutánozni, akkor fölül kell lennie a tárnak. De ezen szerintem nyugottan lehet változtani (főleg ha te vagy a KM :D )

Minden jót!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Muki85,

A kahrei nyílpuskáról valóban létezik mind a két kép-variáció. Ehhez még hozzávesszük, hogy a leírásokban sehol nem említik, hogy alul, vagy felül található-e a tár, akkor nyugodtan mondhatom, hogy mindegy.

Szerintem mind a két változat működhet... mai lőfegyverekben is akad mind a kettőre péltda.

A kahrei nyílpuska szerintem egyébként gyűjtőfogalom, az összes mechanikus-táras nyílpouskára alkalmazzák, aminek a 99%-a nyilván Kahre-ban készült. De hogy pontosan milyen, az szerintem a terv, és mester függvénye, azaz valószínűleg sok fajta létezik, akár EGYEDIEKNEK is lehet tekinteni őket, az alapján, hogy mennyit, mennyiért és kinek gyártanak belőle. Szóval nyugodatan lehet alsó és felsőtáras egyaránt. :)

Link a hozzászóláshoz

MG: Azért nem mindegy hogy egy ismétlő nyílpuskánál alul vagy felül helyezkedik el a tár. A modern lőfegyverekben ugyebár a lőszer egy mérnökileg egyirányból nyitott rendszerbe kerül be a tárból, onnan pedig egy csövön keresztül távozik miután az ütőszeg ráüt a gyutacsra és így berobban a puskapor (valszeg nem 100%ig pontos de az alapvető elv ez) míg a nyílpuskáknál nem a vesszőhöz tartozik a hajtóerőt szolgáltató mechanizmus, hanem magához a fegyverhez. Egyszerűbben megfogalmazva amit mondani akarok, alulról nem tudod úgy a számszeríj vájatába juttatni a nyílvesszőt hogy az ne essen ki mielőtt kilövöd. Pontosabban szólva megoldható de nem ynevi, még kharei technikai szinttel sem, legfelljebb mágiával, amit tudtommal a kharei nyílpuskánál nem használnak.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Gem, köszi, hogy elmesélted, hogy működnek a mai lőfegyverek. :)

A kahrei nyílpuskához:

Az, hogy létezik alsótáras változat, a képek alapján szinte tény. Bár a képek nem érnek fel a leírásokkal, ám azok ezzel nem fogllakoznak. Szóval én nem jelenteném ki, hogy nincsenek, se meg nem tiltanám őket.

Az, hogy miképpen oldható meg? Hogy a kahrei mechanika nem képes ilyenre? Ezt kétlem. Bár nem vagyok mérnök, de ez itt aligha számít... Lévén, hogy ez egy fantazy világ, játék, és annyira nem tartom nagy butaságnak egyik táras megoldást sem, hogy ne tartanám kivitelezhetőnek.

Ami szerkezet alulról feltolja a következő nyílvesszőt, simán meg is tarthatja ám a kilövésig... Ami meg felülről adagolja, az is meg kell, hogy akadályozza, hogy az összes a vályatba hulljon... Szóval - bár mérnök-tervezői hajlammal és vénával akár még műszaki rajz is készíthető, az én igényeimet kielégíti a "lehet" is.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem biztos, hogy megéri. Dolgozz ki egyet hozzá, ha gondolod, de az az igazság, hogy mondjuk +- 1-2 Cé, vagy Sp nem osztászoroz sokat a dolgon, az olyan tápolásokat, hogy ezért, vagy azért már klasszisokkal jogbb a fegyver, nem nézik jó szemmel, és tápolásért kiáltanak.

inkább csak annyit kellene szerintem elfogadni, hogy ugyanazt el lehet érni így is, meg úgy is. De a végeredmény a kahrei nyílpuska.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egy kicsit a kahrei nyílpuskához én is hozzátennék: általában fiziából nem vagyok rossz, a mechanika meg az egyik olyan téma, amit kimondottan kedvelek. A saját tudásom alapján azt mondhatom, hogy igenis létezhet alultöltős nyílpuska, én el tudom képzelni (rajzokat nem mellékelek hozzá, mert az érettségire készülés mellett erre egyszerűen nincs időm).

Ami a külöböző rendszereket illeti, igazából a kahrei nyílpuskák szerintem nagyjából mind egyediek - meglepne, ha sorozatgyártanák őket, mert egszerűen nincs rá fizetőképes kereslet - , szóval mindnek lehetne ülön értékeket adni. Azonban a M.A.G.U.S. harcrendszere nem a valóság, mert az túl bonyolult, hanem egy modell, amibe a megjegyezhetőség kedvéért szerintem belefér ennyi egyszerűsítés. Végülis hosszúkardból vagy dobótőrből is lehet Yneven vagy 250 féle, mégsem dolgozunk ki mindre külön értékeket.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Acélpaktum

Titkos megállapodás Khare városa és az Észak-ynevi hatalmak között, mely biztosítja a feltalálók városa számára a nyugalmat és háborítatlanságot, amíg annak találmányai, technikai csodái a város falán belül maradnak. Az acélpaktum a renegátoknak, mestervizsgán elbukott, elbocsátott tanítványoknak is tiltja a városon kívüli munkálkodást, a találmányok avatatlan kézbe adását, de

Link a hozzászóláshoz

Létezhet alsótáras öntöltő nyílpuskácska, csak minek... messze túl bonyolult lenne, ergo nem éri meg. Azon túl, hogy felfele adogatónál le kell küzdeni a gravitációt, zárolni kell, hogy egy jó egyenes vájat legyen a vesszőnek. Egy lefele adogatónál meg megoldható akár zárolás nélkül is... pláne, ha figyelembe vesszük, hogy a legtöbb kínai "ak" meglehetősen rövid vájathosszal bírt..........

Tehát, ha túl komplex, akkor minek... :D

Az egyedi erkölcsi okosságokkal nem foglalkoznék, de lenne egy röpke megjegyzésem, avagy költői kérdésem a nagyonmagasazár->nemelterjedt ötletre, a k' ny'-n kívül minden másra is érvényesítve. Ki a jó fene mondta, h az veszi, aki használja? :lol: A diétás embereinek se lett volna pénze soha az életben annyi és olyan páncélra... csak a jóember aszonta a grinicsi jómunkásembereknek, hogy nesztek pénz, fél év múlvára kéne úgy 5000 félvért...

(diétás=VIII Henrik, grinics=Greenwich)

Link a hozzászóláshoz

Gem videjójára a dumateremből:

Valóban, a ruszkiknál általában nincs komolyan véve a felsz. követelmény. Ennek ellenére eléggé látszott, hogy igyekeznek egymásra vigyázni, ezáltal természetesen iszonyatosan nem volt szabad a szabadvívás. Mellesleg ruszki kollégáknál elég sűrű a törés... főleg csatában, ahol a tömegben szálfegyverrel nem is mindig látják, akit ütnek. Mindezek ellenére a legtöbb magyar csoport meg se igen közelíti őket.

Pontos kifejtést akkor írok, ha érdekel vkit... :lol:

...

Gem: wolinról hallottál már? :lol:

Link a hozzászóláshoz

Jihad, jihad.

Mivel legkésőbb nyárra szándékomban áll meglehetősen felfuttatni a műhelyt, szívesen veszek bármilyen ötletet a kínálat bővítésére, úgyhogy küldd nyugodtan, ha valamely kard megtetszett, lehet, h nyárra meglesz. Mondom lehet. :lol:

...

MInden vért és minden fegyver nagyon szegényesen, esetenként kifejezetten hibásan van szerepeltetve, ezen nem kell meglepődni. A hiányosságok kitöltése rengeteg időt venne el, a hibák azonban... azon lehetne segíteni, csak lehet, hogy borítaná a játékegyensúlyt, illetve nem lehetne simán kockadobálással harcolni.

...

Könnyű és mozgékony vértek... különösen a mozgékonyságra igaz, hogy minden vért annyi mozgást ad, amennyi az adott céltevékenységhez elegendő, mivel a vértek mindig adott feladatra készültek. Röviden: gond nélkül lehet akár "lopakodó" vértet csinálni acélból... halk lesz és mozgékony. Valamint jó, edzett acélból nem is nehéz.

...

Gem: Wolin egy hasonlóan mozgalmas rendezvény, kifejezetten vikingek számára, fémfegyver, minimális felszköv... beteg...... :lol:

Link a hozzászóláshoz

Van az már több is... határidőkkel örök hadilábon állok... ezért a duplán hangsúlyozott LEHET az előzőben is.

...

Kombó fegyverek: gyakorlatilag amit csak el tudsz képzelni, meg még párféle. Némelyik egyértelműen csak felvágásból, mások használatra. Ha legközelebb leszek neten, keresek linket, amúgy myarmoury.comon vannak.

Link a hozzászóláshoz

No, ahogy egyszer ígértem, két kis videjó rólam és a 14 kilós vasrúdról. Kisúlyozva nincs, és több, mint egy hónapja nem edzettem vele - meglátszik. Az elsőn sima vágások és pár szúrás, a másodikon állásváltások és pár vágás. Baromira nem figyeltem oda, se lábmunkára, se semmire, csak gyorsan felvettük - később valsz. lecseréljük jobbra.

Namostakkor mi is van a legfeljebb fele ilyen nehéz, viszont lényegesen hosszabb és kisúlyozott "pallos" támadási sebességével? :wink: (és nem, nem védekezel vele közben. Kétszeres idejű akciókhoz valóban túl lassú, szinte kizárólag egyszeres időben dolgozik a kétkezes, ezáltal nincs külön védés.)

Első

Második

Hja, és mivel valsz pár hónapon belül elkészülök a saját kétkezesemmel, felteszem majd azt is - igen, szeretek döglött lovakat rugdalni.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...