Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Fegyverek - Tippek, trükkök, kérdések + válaszok


Recommended Posts

Vértemről, amiről ezek szerint rossz topikba linkeltema képeket:

kukac: Ahogy Ahriman is mondta, ha felkerültek a combok és befejezem a bélésnadrágot akkor lesz rajtam lefényképezve.

Ahriman: Tőlem befejezhetjük előtte a vállakat is, csak akkor az a combokkal egy körben leygen meg (értsd: mikor legközelebb dolgozni megyek le)

MGT: hmmm...Ha nagyon akarom akkor mondható rá hogy van neki olyan kőkemény egyes, mert mondjuk spárgázni meg bukfencezni nem tudnék benne. De megfelelő erőnléttel cigánykerék simán. Azon meg majd dolgozok. Röviden, akadályozni nem akadályoz, csak mivel kb plusz 25 kilót kell cipelni a két lábamnak, lassaban futok és hamarabb fáradok benne.

MG: Lehet ezt viselni egésséggel meg anélkül is, mindenesetre gázos környéken hasznos, legalábbis nem sok olyan emberszabásút láttam ami csak úgy csuklóból átüt, vagy akár késsel átszúr 3-6mili acélt.

Link a hozzászóláshoz

Nem értek hozzá, szóval laikus vélemény és kérdés következik.

Én egy 25 kilós vértet nem neveznék 1-es MGT-jűnek, ha már a MAGUS egységét használjuk. A MAGUS-ban egy ennél jóval könnyebb vértnek is magasabb MGT-je van.

Az MGT - az én felfogásom szerint - nem a harcban való mozgásra vonatkozik, hanem az általános mozgásra. A harcban egy jó vért egyáltalán nem akadályoz (ha képzett a viselője). Még egy teljesvért sem, tehát ebből a szempontból alacsony, akár 0-s MGT-t is kaphatna. De nem ebből a szempontból nézzük, hanem az általános, ügyességet igénylő mozgás szempontjából. Gem, a 25 kilós vértedben tudsz úszni, kötelet mászni és jógázni is? ;)

Link a hozzászóláshoz

Úszás: a fizika törvényei (a vért által kiszorított extra víz felhajtóereje nem kompenzálja a megnövekedett tömeget) alapján nem tud. Más sem. Semmilyen vértben... sőt, vastagabb ruhában se nagyon.

Kötélmászáshoz izom kell, nem ügyesség.

Jógázni nem tudna benne, cserébe az ízületei, főleg miután hozzáadjuk a karokat és a combokat, nagyrészt törhetetlenek lesznek, de a jógázáshoz hajlékonyság kell, amely érték nem szerepel a MAGUSban.

Konklúzió - ismét igazoltuk, hogy a MAGUS MGT-értékei messze túlszárnyalják a valóságot. Az egyetlen páncélelem, ami az ügyesség rovására megy, az a páncélkesztyű, és az csak annyira, mint az alapot adó bőrkesztyű, amennyiben a kérdéses kesztyű ötujjas. Az MGT levonásainak állóképességre kéne vonatkoznia.

...

De mint arra már sokszor kilyukadtunk, ha az értékek akár csak megközelítenék a valóságot, nagyon sokan nagyon hamar elhullanának.

Link a hozzászóláshoz

A harcban egy vért egyáltalán nem szabad hogy akadályozzon. És nincs képzett páncélviselő, ez nagyon nagy butaság. Semmi más nem kell egy páncél hordásához, cask állóképesség, az viszont tényleg nem árt ha van egy adag (13 órás paintballozás alatt végig rajtam volt a vért, rendesen elfáradtam)

A másik pedig, hogy harcban olyan mozdulatokat, testtartásokat veszel fel, amiket normális esetben szinte soha, ráadásul ezeket nagyon gyorsan váltogatod, hirtelen beállsz majd továbbmozdulsz, tehát olyan mozdulatokat is teszel amit egyébként nem szoktál. Ebből következően, ha az adott vértben jól tudsz mozogni harc közben, akkor harcon kívül is, például kötélmászás alkalmával (bár tény hogy ehhez inkább szintén az erőnlét kell).

Jógázni meg egyébként se tudok és nem is akarok :P Az úszás pedig valóban nem az én ügyességembe, hanem a fizika törvényeibe ütközik.

Az persze megint más tészta, hogy aki nem tanult vértes harcot, az nem tudja kihasználni a páncél adta előnyöket (kardot beszorítani hónalj alá, jobban páncélozott területre átirányítani egy nagyobb erejű támadást, kihasználni a páncél kiszögeléseit nem páncélos ellenfél elleni birkózásban) de nem ad számára semmilyen hátrányt, ha a páncél az ő méreteire készült. Ha valaki más páncélját veszed fel, az megint egy külön történet, mert hol szűk, hol bő, nem fog veled együtt mozogni, ilyenkor valóban beszélhetünk MGTről (Kb mint amikor felveszel egy 3 számmal angyobb kesztyűt és nem tudsz benne megfogni egy kétliteers üveget sem, csak két kézzel, vagy amikor felveszel egy számmal kisebb alsőneműt és kegyetlenül vág/szorít mindenhol ahol nem kéne, jobb hasonlatot nem tudok mondani)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Gem, a képzettség alatt gyakorlatot értettem. Nyilván nem kell képzettség ahhoz sem, hogy hordani tudjak egy gít. Apropó, a MAGUS-ban azért nem tartom nagyon nagy butaságnak a vértviselet képzettséget, mert magában foglalja a vért ismeretét és felvételének tudását is.

Ejj, tudtam, hogy a jógába mindenki bele fog kötni. Arra akartam kilyukadni, hogy tudsz olyan mozdulatokat tenni egy nehézvértben, amiben akadályozni fog legalább egy kicsit.

Azért azt is megnézném, hogy valaki full lovagi páncélban (tetőtől talpig vasban, sisakban és páncélkesztyűben :D) felmászik egy kötélen, függetlenül a fizikai erejétől. Lehet szkeptikus vagyok ilyen téren.

Úszás téma: jogos, nálatok a pont. Mondjuk szvsz bizonyos vértekben megoldható (könnyűvértekben), még ha nehéz is. Nem próbáltam még, csak tippelek. :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A vértviselet képzettségben bizony olyan elemek is benne vannak, amiket Gem említett, pl. a páncéllal való támadás is, szóval én sem nevezném butaságnak!

Emellett nyilvánvalóan jelenti a páncélhoz való hozzászokást, különösen az UT ötfokú leírásában jön ez ki.

Azt állítjátok, hogy a páncél akkor nem akadályoz??

Nem mondom, hogy földhöz köt... de azért...

Szerintem nem ugyanaz páncélban, mint nélküle, és igen, arra gondolok, hogy nehezebb ám benne lenni...

Nem csak a súlya miatt, de a hajlékonysága okán is, bizony!

Mellesleg a megnövekedett tömeg sem semmi ám! nem?

Amai páncélok (repeszálló mellény) is akadályoznak, pl. a MH-ban rendszeresített repeszálló mellény 17 Kg, és bizony nehezebb benne mozogni, különösen, ha egész nap rajtad van, főleg, ha még meleg is van, mondjuk sivatagi 60 fok. :)... pl. harcjárműbe bújni vele, futni, kifejezetten nehezebb... de mondok mást, lőni is, külön meg kell tanulni benne, mivel a válladnál van 4-5 cm vastagon az anyag plusszban!

Én pl. harcművészetben azt tanultam, hogy a szamurájoknak volt külön harci stílusa, ami direkt a nehéz páncélzatban történő harchoz volt kitalálva, és bizony kisebb, stabilabb lépések jellemezték!

Link a hozzászóláshoz

No akkor szép sorjában:

TAO: Igen, vannak olyan mozdulatok amiben akadályoz a páncél, de ez körülbelül olyan mintha egy bőujjú pulóvert veszel fel, és a bozótosban sétálsz. Zavaró lehet de valójában nem akadályoz, pláne ha megszokod, ahogy ti is írtátok. A vért ismerete nem szükséges annak használatához, persze mondjuk azért nem árt ha a sabatont nem a páncélkesztyű helyett akarod felhúzni vagy fordítva :D (sabaton=vaspapucs) De ez kb olyan mintha télen zoknit húznál a kezedre kesztyű helyett :) A felvételét szintén nemigen kell tanulni, egyetlen egyszer ha megmutatja valaki hogy az elemeket milyen sorrendben kell felvenned, onnantól te is fel tudod venni, maximum segítséggel egyszerűbb a dolog. (Pl Ahriman legújabb kesztyűjének a mandzsettáján egy egyszerű de nagyszerű koponya zár van, az egyik kezére még simán felveszi, a másikra már lényegesen gyorsabb ha segítenek neki)

Kötélmászás páncélban: Eskü ha egyszer sikerült elég erőnlétet szereznem hozzá hogy 25 kiló+al kötelet másszak bemutatom! Úgy tudom NYT visszaköltözött Selypre, és ha jól emlékszem ott a tornateremben van is kötél. Türelem rózsát terem, egykét év múlva lehet hogy lesz bemutató ;)

Úszni azért nemigazán tudsz még "könnyűvértekben" sem, mert például egy bőrvért is 5-10 kiló körül mozog minden tartozékával. Lényegesen könyebb mint a fém, viszont vízbe áztatva csak a nagyon vastagon és alaposan leolajozott/lezsírozott bőr nem fogja megszívni magát, ami egy átlagos bőr vízáteresztő és víztartó képességét ismerve, körülbelül öt perc alatt megtörténik, és mondjuk egy rám méretezett bőr mellvért 3-4 kiló vizet simán megtart magában ha átázik.

Link a hozzászóláshoz

Akkor sorra, de nem kötelezően sorrendben.

A modern lövedékálló mellények vastagok és a legtöbbször szintetikus anyagból készülnek. A vastagság kizárja a komolyabb rákozás, ezáltal a jó mozgás lehetőségét, a szintetikus anyag pedig garantálja, h baromira meleged lesz benne. Mellékesen, amcsiknál kis híján lecserélték az Interceptorokat a Dragonscale-re, ami könnyebb ÉS sokkal többet felfog, valamint nem filéz ki az első késes, aki elég közel ér. (Irakba lerakott amcsi csapatokat átlag heti két késes támadás éri, és azért nem halnak bele általában, mert az adott őrjárat többi katonája időben reagál) Csakhát lobbi is van a világon... mellékesen a Dragonscale modern anyagokból készített lamellált vért.

Vértviselet: anno nem egyedül vette fel az adott harcos... a nemesség befogott pár jobbágyat-fegyverhordozót-apródot-etc, azt' azok öltöztették, a zsoldosok meg egymásnak adták fel.

Vért hajlékonysága: Gem, ideális esetben lengőbordáknál, vagy azok fölött pár centivel végződik. MG, ennek oka az, h afölött NEM mozog az emberi test a bordakosár miatt vért ide vagy oda. A hónaljkivágás valóban igen nagy a legtöbb esetben, ezen vagy a Gem által említett módon segítettek, vagy gussetekkel, azaz becsúszó hónaljlemezekkel, amit kiértek a vállízületig, mégis, a megfelelő rákozás miatt hagytak mozogni.

Vértes harcmodor: MG, vedd figyelembe, hogy a szamurájvértek lovasíjászatra optimalizált vértek. Arra nagyon jók. Másra csapnivalóan rosszak. A többi japán vért pedig kiváló mozgásszabadságot ad, pl a tatami-do, a sendai-do vagy a haramaki-do, de ezek jellemzően a gyalogság vértjei, tehát a szamurájok gyalogos-vértes művészete leginkább a "elk__tuk, nem kicsit, nagyon, namostmiafenelegyen" szituációt kezeli - főleg, mivel ugye a szamuráj elsődleges fegyvere az íja, a másodlagos a lándzsája/szálfegyvere, és csak végső elkeseredésében húzza ki a tachit, főleg gyalogosan. Európában ugyan van külön vértes harcmodor, de nagyobbrészt a másik vértes elleni harcban van jelentősége a számtalan egyedi technikának, vértezetlen ellefél ellen 4 óra gondolkodás vagy fél óra oktatás során rájön, h a vért melyik darabja okoz fájdalmat. Sima kis gyalogosnak nekisétál a vértes, körberöhögi a próbálkozásokat, aztán pofáncsapja a páncélkesztyűvel vagy herén térdeli térdvérttel. Ez természetesen sarkítás, de egy teljesvértesnek csatában csak 10szeres szervezett túlerőtől vagy másik teljesvértestől kell tartania. Nem, "csatacsákánnyal" sem ütöd át - ha a muskétát és a 800 fontos számszeríjat megfogja egy eredeti, akkor a csatacsákányt is kiröhögi.

Kb ennyi, sprintelek vissza melózni.

Link a hozzászóláshoz

Most hogy megint itthon vagyok és két korty levegővétel között van egy kis időm is:

Egyrészt a páncélban mozgásra, másrészt arra az igen érdekes témára, hogy miért nem reális egy játékban sem a páncélok adta védelem :D Ehhez tudni kell hogy a videón látható harc nem koreográfia, és full contact.

És néhány koreográfia, mert szépek :) :

Link a hozzászóláshoz

No, mivel emlékeim szerint talán kukachuszár kérte, ezért ide is belinkelem a képet, ami most vasárnap készült a Cathedral liveon, ez volt a páncél jelenlegi állapotának tesztnapja, és remekül vizsgázott, mozgékonyság 5-ös, súlyeloszlás 5-ös. Egyetlen jelenlegi komoly hibája az, hogy a vállak és a mellvért néha összeakadnak, de ezt előre tudtuk, mivel nem volt időnk összehangolni az elemeket. És ennyi szájtépés után a

kép.

Megj.: A sisak nem az enyém, a páncél alatt a már majdnem teljesen elkészült 16. sz-i ruha van (bár nem sok látszik belőle, ezért erről külön kép :P ) A ruhához csak a mellényre varrt gallér került pluszban a kép készülte óta, ez nagyjából látszik is a páncélos képen, illetve egy béléssapka.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Lenne egy kis gyakorlati problémám az ostorral, ehhez kérnék segítséget.

Jó párszor láttam már Indiana Jones filmeket és mindig lenyűgözött, ahogy egyik helyről a másikra lendül az ostor segítségével. :)

Más filmekben pedig a fegyvert forgató karra, bokára célozzák az ostort és valamiképpen lefegyverzik az ellent.

A M.A.G.U.S. rendszerén belül van is ezen használatra szabály és szeretem is használni, de...

Kb. egy hete vettem magamnak egy jóféle (2500 huf :P ) karikás ostort (anyaga fonott bőr, hossza kb. 3 méter) és van is a kertünkben egy szép magas diófa sok-sok ággal, de még egyszer sem sikerült rátekernem úgy az ostort, hogy az megtartsa a súlyom...

Nem állítom, hogy meglenne a Fegyverhasználat(ostor) AF képzettségem és azt sem tudom, hogy a karikás ostor alkalmas-e ilyesmire, de akinek lenne használható tippje azt szívesen meghallgatnám.

Ui.: szemkiveréses, öncsonkításos tippeket nem kérek az megy egyedül is :D

Link a hozzászóláshoz
Ha a vértviselet képzettség alapfoka azt jelenti, hogy mondjuk ismerem a ringen am schwert technikáit MINDEN fegyverre, akkor felveszem a páncélom és akármiylen fegyvert kezelhetek, olyat is, amihez eredetileg nem lenne meg a képzettségem. Vagy nincs vértviseletem, de a fegyverhasználat magában foglalja azt is, hogy tudom alkalmazni a páncélos harci technikákat, tehát azokkal a fegyverekkel harcolva, amikre van képzettségem (mondjuk hogy mesterfokú) nem érvényesül számomra a képzetlen fegyverforgatás, hiába nincs vértviseletem.

A vértviseletnél járó képzetlen fegyverhasználati bónusz nem azért jár mert nem ismered az adott fegyvert. Csak a könnyebb megjegyezhetőség/egyszerűség kedvéért rendelték hozzá ugyan azokat az értékeket. Vagyis ha képzetlen vagy vért és fegyverforgatásban akkor a levonást kétszer szenveded el. És így már logikusan következik az is, hogy ha felveszed a vértet képzetten, de a fegyvert képzetlenül forgatod, akkor csak a vértviseletből adódó levonások alól mentesülsz, az ismeretlen fegyverforgatás miatti levonások járnak!

Link a hozzászóláshoz
Kb. egy hete vettem magamnak egy jóféle (2500 huf :P ) karikás ostort (anyaga fonott bőr, hossza kb. 3 méter) és van is a kertünkben egy szép magas diófa sok-sok ággal, de még egyszer sem sikerült rátekernem úgy az ostort, hogy az megtartsa a súlyom...

:)

Az ostor elsődlegesen a pásztorok segédeszköze, és az állatok hajtására használják. Ebben az esetben is inkább a csettintéssel. A karikás ostornál a nyél és a szíj között egy fémkarikát is van. Ezt az ostor típust a lovas "pásztorok" pontosabban a csikósok használják. A karika szerepe, hogy segítésével könnyebben lehessen fej felett pörgetni az ostort, majd kicsapva durrantani vele. Mint közismert az ostor végén található sudár ilyenkor túllépi a hangsebességet és ennek halljuk a hangját.

Betyárok, de a pásztorok is használták szükség esetén "fegyverként", de ezzel max. égető csípést, vagy felületi horzsolást lehet okozni (persze van olyan ostor, aminek a végébe fémkampókat fonnak, de azt már inkább korbácsnak tekintjük, és inkább ez a kínzó eszköz tartozik a fegyver kategóriába). Legrosszabb esetben a szem sérülését lehet elérni.

Az Indiana Jones féle ugrándozás meg mese sok tejszínhabbal. :) Bizonyos ostor típusokkal (nem a karikás ostorral) amennyiben van hely megfelelően kivetni valóban meg lehet csinálni (nagyon sok gyakorlással) hogy egy ember combjára, vagy nyakára tekeredjen az ostor, de ez nem veszélyes, nincs szorítása. Max. akadályozza az ellenfelet.

A sjambok egy olyan ostor típus, ami inkább alkalmas sebek ejtése, de ezzel meg nem lehet "tekergőzni". Illetve említésre méltó még a kínai Jiujiebian. Ez kifejezetten fegyver, de nem bőrből, hanem láncból van, és két fogantyú van a végén. Képzett kezekben félelmetes sebeket okozhat. Persze ezzel sem lehet tarzanozni. :D

Az hagyományos ostor "ereje" leginkább a félelemkeltésben van. De ha ezzel valaki tisztában van, és már ért ostor csípés (fájdalmas nagyon, de elviselhető) az hamar felülkerekedhet az ostorral támadón. Sőt, ha még rátekeredik az ostor, akkor le is fegyverezheti azonnal ellenfelét.

Persze a film, és a MAGUS teljesen más. ;) ... Inkább tanulj meg vele szép nagyokat durrogtatni, meg gyertyalángot lecsapni vele. :)

Link a hozzászóláshoz

Ismétlő nyílpuska:

Kínai találmány, a felépítése miatt az eredeti viszonylag kis húzóerővel rendelkezett (viszonyítási alapnak: eleink jobbára vadászni is erősebb íjakat vittek magukkal mint a mostani íjászegyesületek által használt visszacsapó/hosszú/csigás íjak) viszont mivel eleve fantasyről beszélünk ÉS a valóságban is fel lehet tuningolni pár fogaskerékkel hogy az ideg megfeszítéséhez szükséges erőt töredékére csökkentsük, simán elképzelhető egy kharei 2-3000 fontos nyílpuska is. Persze nem kicsi meg rejthető de kit érdekel? :D Egy plusz órarugó beiktatásával bizonyos határokig önműködővé is tehető, de időnként azért fel kellene húzni.

Fegyverdobás

MINDEN fegyvert lehet dobni :D olasz vívókódexeknél az "íjász" alapállást pl épp arra találták ki, hogy a kardot az ellenfeled felé dobva annak muszáj hárítania vagy kitérnie, te pedig eközben ringen (birkózó) távolságba kerülhetsz, sőt, van időd elővenni a tőrödet és tetszőleges módon kivégezni a másikat. Persze csak akkor ha az ellenfél nem tanult vívni és/vagy lassan reagál.

De hogy életközelibb példát is mondjak, gyakorlatilag minden fegyvert amit Ahriman készít kipróbálunk már csak poénból is, dobásra is. Kis gyakorlással eddig bármelyiket bele tudtuk állítani a műhelyudvaron álló nagy diófa törzsébe 5-10-15 méterről, legyen az tőr, kés, messer, kard vagy egyébeszköz aminek hegye van.

Link a hozzászóláshoz

Látom teljesen behalt a téma, mindenesetre ha valakit érdekel hogy Ahriman mostanában miket alkotott:

http://sssf.deviantart.com/

Ahogy látszik is, mostanában nagyobbrészt páncélokon dolgozott, nemsokára készül 3 kard. Még mindig inkább munitions grade-et tol, lévén annál jobb minőségű cuccért itthon nemigen lehet értelmes pénzt elkérni. Az alapelv még mindig az hogy inkább jó legyen mint csicsás.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...