Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandozok.hu Nyári Tábor 2006 - Élménybeszámolók


Meran

Recommended Posts

Üdvözletem minden megfáradt kalandozónak :wink:

Mivel túlságosan lusta vagyok mindenkinek Pszi üzenetet írni, ezért ez úton szeretném megköszönni a Rizikó Faktor nevében (legalábbis remélem) a szervezőknek, a kalandmestereknek, a természetnek és az összes többi táborlakónak, hogy idén egy garantáltan megismételhetetlen élményben lehetett részünk. Annyi mindent mondtak már az előttem szólók, hogy sajnos én már nem tudok újat hozzátenni. Rentgeteg életreszóló élménnyel gyarapodtunk mindahányan és reszkessetek, mert jövőre is ott leszünk :twisted:

"Örvendjünk azon, mit kaptunk; s adjuk vissza, mit adni tudunk!"

- Seneca

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet Mindenkinek!

A szervezésről/hangulatról:

Én most voltam először az Antail szervezte táborban unokatesómmal. Régóta vártunk már arra, hogy újra beléphessünk a kalandozók világába.

A táborral kapcsolatban kerülöm a fölösleges seggnyalásokat. Ennyi pénzért manapság az ember befoghatja a száját. Én játszani jöttem és nagyon jót játszottam. Sokat tanultam Ynevről és a játéktechnikából, jó volt már újra feleleveníteni. Nagyon tetszett hangulat, amit elémtárt Beme, Kátya és Gergely. A stílus maga az ember.

A szállásról:

nálunk folyt a wc ha lehúztuk valami elképesztő penetráns bűzt hagyva maga után de a harmadik nap már teljesen megszoktuk.

A kajáról: a változó irányú szél helyenként felerősödik ergó -néha bántott, olykor meg finom volt

A modulról: merész modul merész felhasználóknak, mégis épp ez a legszebb, a km mit hoz ki belőle.

Ami a legfontosabb, hogy jó volt megismerkedni új emberekkel, új történetekkel, játékstílusokkal és élvezni, hogy ottvagy. Ettől tábor egy tábor legyen szó akár gombaszedő akár transzvesztitatáborról. (És ejnye-bejnye, ha a végére mindig a marakodás marad. Most mondjam azt, nekünk még a csapatnevünket sem olvasták a végén? Nem mondom. Sokan azt mondják nem nyerni mennek, hát én azt mondom nyerni mentem oszt így jártam :) )

Motyó: "Az államok akkor pusztulnak el, amikor már nem képesek a hitványakat a derekaktól megkülönböztetni."

(Antiszthenész)

Az a bizonyos Szolnok Squad

DE

Link a hozzászóláshoz

Üdv.

Szerintem is jó volt a tábor, azonban nekem közel nem ez volt a legjobb táborom. Két évvel ezelőtt a létszám alig rugott hatvan fő fölé, és így teljesen más volt a tábor hangulata. Amikor csak mentem valahova a tábor területén, mindig találtam olyat, akivel akár csak pár szot is beszéltem. Nem volt olyan, h 'szegediek', 'debreceiek', 'újak' és még sorolhatnám; mindenki kalandozokos volt. Most sajnos nem ezt láttam.

A modul viszont szvsz sokkal jobb volt, mint a két évvel ezelőtti :), és ezzel sem akarok senkit sem megbántani. Én élveztem, aki meg nem, annak csak azt tudom mondani, h minden évben másmilyen, jöjjön el legközelebb is, hátha akkor kedvére valo lesz.

A helyszínnel voltak gondok ugyan, de sztem előnyei is voltak, pl a szép táj.

A live-ról még egy kicsit: Én is köszönöm a szervezást, összeszedettebb volt, mint az előző táborokban. Volt történet, meg minden, királyos is lett volna, ha nincs egy két apróság. Amikre gondolok: a helyszinek kicsit tosszul megválasztottak voltak, mivel nagyon messze voltak. A kezdés után senki sem ment a focipályánál messzebb. A másik, nagyobb probléma a játék vége volt, mikor nemtom miért egy pillanatban mindneki halhatattlan vérvarkas lett és széjjelgyakott mindnekit. Ezzel nem is lett volna oly nagy probléma, bár a történeti részét nem ismerem, de érdekelne, a probléma az volt, ahogy ezek a bizonyos vérfarkasok csináltak. Mert ketten-hárman lerángatni vkit a ruhájánál fogva, közben csapni ahol érik... hát, nemtom. Más live-okon ez már durvulás és hazaküldés. Pláne vaksötétben. Én értem, h vérkarkas, meg minden, de én sem vágtam el a torkát senkinek sem.

Összegezve: jó volt a tábor, de remélem a többi jobb lesz.

Odv,

Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem.

Nos kezdésképpen fikázni nem akarok senkit és semmit, már így is elég sok olyan hozzászólás született, ami tele van beszólásokkal, nekem is van saját véleményem, de inkább úgy döntök, hogy csak átfogóan nyilatkozom az egészről, ha valakit nagyon érdekel majd megkérdezi (úgy sem fogja senki :wink: ).

Szóval:

- Köszönet azoknak az embereknek, akiket már ismertem és nem kellett bennük csalódnom, köszönet azoknak az új arcoknak is akiknek szintén a jó kedvem köszönhettem (különösen egyvalakinek...)

- Elnézést kérek azoktól (főleg a km-einkre gondolok), akiknek esetleg kedvét vettem, mert nem tudtam magamat adni a játékban (oka a furcsa ideg és lelkiállapotom, amibe most nem mennék bele). Elnézést kérek azoktól, akiket esetleg megsértettem, vagyok, aki vagyok, mert egy ilyen is kell .

U.I: Talán van valami Raze (és nem Reze) barátom hozzászólásában, amin érdemes elgondolkozni.

Phoenix voltam, és maradok is.

Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem!

Mindenkinek vannak hibái, ha nem tudunk felülemelkedni a másik hibáin annak útálkodás a vége. Toleráljuk a másikat, hisz emberek vagyunk. Emelkedjetek felül a kicsinyes dolgokon, tiszteljétek a másikat. Ha ezt mindenki képes megtenni, akkor annak nagyon fogok örülni. Köszönöm.

Eme hozzászólásomban egy kissé szeretnék néhány -úgytűnik- sötétségbe burkolózó kérdéskörre választ adni, egy kicsit élménybeszámolni és egy kicsit a jövőre is utalni.

Kezdjük a sötétnek tűnő kérdések tisztázásával:

Objektív elbírálású verseny. Nem. Nem lehet semmit objektívan bírálni, a szerepjátékban még nehezebb ezt megtenni. Lehet viszont objektivitásra törekedni, erre szolgál a kalandmesterek cseréje. Hisz 3 kalandmesternél már 3 egyéni értékelés eredménye látható, melyek összegéből kialakulnak a rangsorok.

Az idei versenyen nem került külön legjobb szerepjátékos és legjobb kalandmodul-megoldó csapat hírdetésre, hanem csak a legjobb csapat.

A csapatok pontozása két részből állt: az egyik a modulmegoldás, itt különböző események megtörténtét lehetett egy pipával jegyezni. A másik az egyéni szerepjáték értékelése, ez minden játékosnak egyénileg ciklusonként egy 1-5ig adható pont.

Mivel a modulmegoldás pontozásának része minimálisan befolyásolta pontszámot ezért elsősorban a szerepjátékos pontok döntötték el a verseny kimenetelét. Igen egyszerűen történt az értékelés, Amund leült csapatonként összeadta a pontokat amiből kialakult a rangsor.

A legjobb szerepjátékosok és legjobb szerepjátékos eldöntése igen egyszerű módszerrel alakult ki, mint ahogy minden szerepjátékos versenyen előfordul. A kalandmesterek a látott teljesítmény alapján játékosokat javasolnak a posztra és végül ebből a halmazból szavazással döntik el, hogy ki nyújtotta közüllük a legjobb teljesítményt. (Igen, ha egyik KM nem látta miért szavaz? Ilyenkor kérdez és figyelembe veszi a hallottakat. Ha valaki jobb módszert ismer eme kérdéskör eldöntésére akkor annak várom a jelentkezését.)

Miért ad a KM a pontozólapra pontot, ha más KM lepontozza a kapott értékeket.

Ilyen esetről nem tudok, nem hiszem, hogy az előző ciklus pontjait bármely KM módosította volna. Ha ilyenről mégis tudtok várom a jelzést.

nem ért meglepetés a végén

Az említett csapatból, kik 4-en voltak 3-uk már nyert szerepjátékos versenyt és minden tag többször volt már versenyen dobogós helyezett. Ennek ismeretében és annak, hogy a szerepjáték a döntő a szerepjátékverseny legjobb csapatának eldöntésében valóban nem olyan nagy meglepetés.

Nem érzem a sportszerűtlenségre való utalás jogosságát. Nem szeretném, ha egy szerepjátékversenyen a verseny lenne az elsődleges és nem a szerepjáték, hisz akkor pakolhatunk össze mert elvesztettük a játék szépségét. Nem erről kell szólnia.

Az elmúlt 5 napban személy szerint jóléreztem magamat, bár sokat rohangáltam. Örültem volna, ha tudok egy-két nyugodt órát eltölteni, mint első napi LIVE-on a barlangban. Visszhangokból és tábori visszajelzésekből úgy veszem ki, hogy a rengeteg táborba ölt munka végülis megérte.

Ezúton köszönöm mindenkinek a táborhoz nyújtott önzetlen segítséget, kezdjük (fontossági sorrend nem megítélhető, mindenki segítsége ugyanannyira számított, hisz anélkül nem jött volna létre a tábor) az elején: Felonnak, Morgiannak és Razenek a regisztrációnál és szobafoglalásnál nyújtott embertpróbáló feladatukat. A szervezőknek az utazásnál és a táborban nyújtott segítségüket. Gemnek a liveot. Az oklevelek és tábor utáni helyszínrendbehozást Gambitnek a Csuszpának 8) és a Zalaiaknak. A kalandmestereknek fergeteges teljesítményükért, Amundnak a modulért. Shadlexnek a bankszámlát és a tábor alatti telefonközpontot. 8) A Tuan kiadónak a nyeremények beszerzésében nyújtott segítséget. Mindenkinek köszönöm a rengeteg türelmet amit a táborban tanusított. Köszönöm mindenkinek a részvételt. Akit kihagytam, nekik is köszönök mindent.

A csapataimnak kiknek meséltem:

A Maradék - Amikor még csak 4en voltak én meséltem nekik először, így kiegészülve mégjobban örültem a dolognak.

Suhanó Töcsvadászok - Nincs mit hozzáfűznöm.

A négy kóborló (először rossz csapatnevet írtam, bocsánat :) ) - Kicsit féltem, hogy le tudlak-e kötni titeket, de ahogy észleltem végül sikeresen vettem a megpróbáltatást.

Köszönöm minden játékosomnak a játékot.

No, ha mindenkit végigköszönnék sokat írnék szóval elég volt a köszöngetésből. 8)

A táborban több dolog nem úgy sült el ahogy azt vártam. Ne feledjük a hibákból tanul legjobban az ember. Az egyik, hogy jövőre, ha törik, ha szakad Selypen leszünk. Selyp kell nekünk. Nem szeretnék ígéretekbe bocsátkozni.

Már most felhívom a figyelmet, hogy a táborban tapasztaltak és a tábor tapasztalatai alapján kicsit megreformáljuk a dolgokat.

Előre szólok, hogy lesznek olyan személyi megkötések melyek sok ellenszenvet fognak ellenem kiváltani, de a célom az, hogy mindenki jól szórakozzon és fergetegesen érezze magát nem pedig az, hogy csak a fele vagy annál kevesebb. Táborszabályokban is lesznek eltérések. Lesznek teljesen korrektnek és nem korrektnek tűnő megszorítások, de mind szükséges lesz. Mindenki tanul, mindenki tapasztal.

Úgyérzem nem voltak haszontalanok az együtt eltöltött napok. 8)

Kellemes pihenést!

Üdvözlettel:

Zoltán

Link a hozzászóláshoz

Itthon vagyok egy fincsi almalé mellett üldögélve. Volt idő amikor még csak Pest felé ment a vonatom és azon tűnődtem, hogy milyen hosszú is lesz majd ez az 5 nap. Hát végül nem így lett.

Első táborom éppen egy éve volt. Az oldalon több ideje vagyok már jelen, de táborba mégis csak akkor mentem először. Bevallom kicsit féltem. Hogy igazából mitől? Nem tudnám megmondani pontosan, mert elég összetett dolog.

Az egyik, hogy senkit sem ismerek és majd megesztek, két vagy akár több darabban. Féltem a magánytól és attól, hogy majd tehetetlenül kószálok és tudatomban lesz az a mondat, hogy: ,,Nem vagyok idevaló!"

De jött valami ami ettől megmentett engem, bár nem ezen céllal választottam ezt az ösvényt.

Most már úgy jártam-kelltem a táborban, ahogy nem hittem, hogy valaha is fogok. Félelem és bátortalanság nélkül. Az sem érdekelt, ha magam voltam és ha nem éppen épelméjűnek néznek, mikor valakinek mondok valamit, vagyis olyan személyhez szólok, akivel előtte egy szót sem váltottam.

Első nap a bátortalanság tudata nélkül mászkáltam és rendezkedtem be. Erre a pontra is el kell jutni és végre sikerült. Sőt, nekem még a kaja is bejött, a tejfölös húsos szósszal meglocsolt csigatésztára gondolok. Nekem bejött, másoknak nem, mondjuk a hússal volt némi csatám. Túl sokan voltak és idő volt mire kevesem tányérjára szépen felsorjáztam őket. De nah...szóval nekem bejött, mint a többi napi köret is. Mivel általában ezen éltem, mondjuk saját bugyutaságom végett.:)

Antail: előre jelzem, köv. táborben, ha nem leszek vega, akkor is olyan kajára tartok majd igényt, feltéve ha aválasztás lehetsőge fennáll.

Modulról bőven, meg szűkebben is annyit, hogy nekem nagyon bejött.

Link a hozzászóláshoz

Hali.

Hát az idei tábor is véget ért. Megmondom őszintén, nekem sem ez volt az eddigi táborom, bár ennek is megvolt a varázsa. Sajnos én is láttam a széthúzást, azt hogy különbözően gondolkodó emberek nem tudják tolerálni egymást. Én is voltam célpont is és elkövető is valószínűleg, ez már mindegy.

Mindenesetre jól éreztem magam, megint csak megismerhettem pár új embert, akiket megkedveltem és remélem még összefutunk. Igaz eléggé kialvatlan voltam végig, köszönhetően annak, hogy fesztiválról jöttem és a tábor alatt sem aludtam tovább napi 2-4 óránál naponta, ez meg is látszott rajtam, de nem bántam meg, mert azt a plusz ébren töltött pár órát is olyan emberek társaságában töltöttem el, akik miatt ez megérte.

Szeretnék köszönetet mondani a csapatomnak a játékért, a mesélőknek a mesélésért, és én most Ettorét emelném ki aki először mesélt nekünk, de könnyesre röhögtem magam az alatt a ciklus alatt amit ő mesélt.

Sajnálom hogy sok régi ismerőssel csak keveset tudtam beszélni, így alakult. Külön köszönet a tábortüzes pajtiknak a kellemes éjszakákért, a sztorizgatásokért, beszélgetésekért. Kommatrénak és kis freestyle csapatának az utolsó éjszakai mesélésért amibe belehallgathattam, élmény volt.

Nos a liveból nem értettem sok mindent, igaz én már csak sötétedés után csapódtam oda, utána megöltek, zombi lettem, megöltek, vérfarkas lettem és apokalipszis

Link a hozzászóláshoz

Hol is kezdjem, talán az elején. Jó buli volt, sok olyan arccal akiket kedvelek, a játék és a modulról annyit: Köszönöm Gambitnak, ConSalamandernak és Ket-nek hogy élvezetessé tették, s szerintem nem csak nekem de a többiek számára is a csapatból. Kár hogy így kellet lennie, mert az eleje nagyon jól indult, de a végére elszált az ihlet vagy nem tudom. Bár én csak egy modult írtam eddig ennek a tábornak, és még csak nem is saját ötletből (Cz és Sneer alapötletéből és Scylla kiegészítésével). Köszsönöm MagyarGergelynek a loitumát, nem hittem volna hogy valaki megtanulja, és sajnálom hogy technikai okok miatt (és egyebek miatt) nem tudtam egy kis hangtechnikai segítséget adni. Egyébként egyvalakit nem tudom ki volt de nem mertem megkérdezni, mert ő ismert és nem akartam gyengének látszani Ranagol szemében (Õ az akinek este Chtullut meséltem Nefivel). Ja és köszönöm Cz-nek hogy nem velünk játszott, Antailnak képes volt mindezt megszervezni és meglepetést okozni. Ha még valami eszembe jut majd leírom.

Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem a hölgyeknek és az uraknak és a kevésbé hölgyeknek és a kevésbé uraknak.

Egy névtelen senki is hazér egyszer, a homoki dűnék viharából...

Szeretnék én is egy köszönetnyílvánítással kezdeni:

Elsősorban köszönet és elismerés Antailnak és a szervezőknek, a tábor megszervezéséért!

Külön köszönet Gambitnak, Con Salamandernek és KAT-nek a közösen átélt élményekér!

És meg szeretném köszönni a Falkának, hogy méltón szolgálhattuk közösen Ranagolt és áldozhattunk a TEAMWORK oltárán!

Különösen megmaradt bennem a következő jelmondat, melyet Ibarával kapcsolatban sohasem feledek: " A sivataggal teszem egyenlővé ezt a porfészket. Felszántatom és felsózatom, hogy ne teremhessen itt meg semmi! Majd telerakom amundokkal és homoki elfekkel! " ( Fekete Holló )

Mellesleg, mint Falka tag egyet értek Fekete Hollóval és kiállok az igazáért, lehet, hogy egy kicsit erős az itteni füleknek, de csak annyira volt erős, amennyire rosszul estek neki, az őt ért sérelmek. Részemről ezt befejeztem, nem FLÉM L ni akartam, ez csak az egyéni véleményem...

Táborélmények pedig ( "nyugtával dícsérd a napot" címszó alatt ) jók voltak!

És bízom benne, hogy jövőre lesz ez mégjobb is!

Mindenkinek további kellemes nyarat és kalandokban gazdak évet kívánok a következő találkozóig!

Bye.

Kisszenty

Link a hozzászóláshoz

Nah hát majnem 2 nappal a hazatérés után írnék énis.

A tábor jó volt.Jóléreztem magam.

Selyp jobb. DE:tavaly számomra a tábor majdhogynem tökéletesnek volt monható.nagyon jó volt a csapat,a KMek a szállás a kaja a minden.Most ezek után nagyon-nagyon nehéz lettt volna jobb tábort szervezni.(de persze ez tök személyes,sokimindenkinek ucse mond semit:P)

Szal kicsit komolyabban.

Szállás:Hát tényleg azt lehet mondani hogy Selyp jobb volt,ami ebben a helyszínben nagy pozitívum volt hogy a környezet miatt napközben árnyékban simán jó idő volt és kényelmesen el lehetett lenni.WC tényleg kicsit necces volt,a tábor ígyis nagyon élvezhető volt:)

Csapat:hát összehoztunk egy érdekes csapatkoncepiót elősre az tuti.nameg másodikra is :lol: . Lucius:"az hogy utolsók elttünk azért jó mert ezt a csapatnevet mondják el először és megmarad az emberekben " :lol: ..maj legközelebb kevesebbet halunk és jobbat játszunk.:)

Modul:hát úgylátszik nekem az ilyen sík terepek mint a puszta meg a sivatag az "annyira nem jön be" kategóriába tartoznak.Bár nem olvastam (még) a modult (és mivel minden KM máshogy meséli ugyanazt) ezért lehet hogy a hülyeséget írok és majd megváltozik a véleményem.

Véleményem:1.ciklus:ötletes,teccik fíling.2.ciklus:jó tetszik fíling. Piramisos alienes Nesires nemjönbe,nemfíling.De ehez tényleg el kéne olvasnom.mind1,én nemtok ijet se szal azért elismerés,de tavaly ezis jobb volt.vanilyen.

Mesélők:

Ket:Prológ(merhogy nálunk ijen is volt ám 8) ). Nekem tetszett a meséje és én élveztem azt a játékot a hídon mégha a csapatból 2JK azért is lelte(első) halálát mert hát ők szerettek volna jelentős mértékben eltávolodni a modultól(elmenni a sivatagba a másik irányba mint amerre a város van :lol: ).hát az élet már csak ijen:D. Én szívesen játszanék veled mégegyszer,akár töbször is remélem lesz rá alkalmam jövőre.

Sas:1. és 2. modul(ha jól sejtem).Nahát az új karaktereinknek már nagyobb ösztönzése volt a modul követésére mint az elődeiknek szerintem kicsit zökkenőmentesebben ment a játék,bár az 1 ciklusos lemaradás úgyérzem(sajnos) megtette a hatását,és hát emiatt (szerintem) siettünk.Nem KM hiba,élvezetes volt veled játszani és hát volt olyan amikor ránkijesztettél.Nekem tetszett:)

Con Salamander:hát...Nem KM hiábnak mondanám,inkább véleménykifejezésnek az utolsó részt.Remélem lesz elgközelebb olyan szerencsém hogy egy másik modulban majd mesélsz nekem(ünk),mert más lenne mint ez volt. De azért örülök hogy hozzá tudtam járulni 1 fraggel a K(is)M(észáros) címed megszerzéséhez :D

hmmm mivanmég...utazás:kisvasút fíling.de azért visszafelé a kallert ledobhattuk volna,voltunk hozzá elegen :wink: :twisted: .

Anyámék kérdezték mit csináltam a táborban.Kicsit furi volt mert várták az élénybeszámolót és csak annyit tudtam mondani hogy játszottunk és amikor nem akkor beszélgettem az ott lévőkkel.De ezért volt olyan jó úgyérzem a tábor mert tudtam beszélgetni csomó emberrel hallani a meséket a legviccesebb karakterekről történetek stb. Iszonyatosan jóó volt:)) thx all,ebben van úgyérzem a tábor erőssége,a kalandozókban.

És végül köszönet Antailnak hogy ismételten összehozta mindezt,úgyérzem megint emberfelettit teljesített.

Riszpekt neki és mindenki másnak.

Üdv,Aksi

Ui.:omg életembe nem írtam fórumba ijen hosszú hsz-t :))))

Link a hozzászóláshoz

Tiszteletem!

Azthiszem felveszem a rohamsisakom nehogy fejbetaláljon egy alacsonyan szálló háziállat hengeres nemiszerve.

Nem tudom megérteni hogy mit iszonyodnak az emberek egy hevesebb vérmérsékletű vitától... Bevezetéseként a véleményemnek, mesélek egy világról ahol: A KM-ek is emberek, az érzelmeik és a külső behatások ugyanúgy befolyásolják a teljesítőképességüket mint minden szerves organizmusnak, sőt még akik a modulokat írják, azoknak is (akármilyen hihetetlenül hangzik, de kapaszkodjatok meg...) lehetnek olyan problémái melyek hátráltatják... Sőt abban a dimenzióban néha a játékosok, olyan emberekkel kerülnek egy csapatba akikkel nem egyezik meg a játékstílusuk, ám tudják magukat türtőztetni. Főleg hogy nem szabad elfelejteni hogy az aki ír az létezik is és lehet hogy egyszer morci lesz és betőri valakinek az örrát. Ne feledjétek intelmeimet ha egyszer erre a síkra tévedtek...

Kezdem a jóval: Töménytelen beszélgetések, mindenkinek akivel 5 percnél többet beszélgettem annak köszönöm, mert én akkor teszek így amikor élvezem a beszélgetést. Köszönöm a játékot a két KM-nek, és bár most elkezdhetnék én is fikázni, én vettem a fáradtságot és megbeszéltem a kiváltóokokat. NAmármost az elsőnapi LIVE livenak nem volt jó, viszont kurvajól szórakoztam, és azthiszem akikkel az Enoszukei Yakuzát alkottuk hasonlóan vélekednek a dologról. Bár meg kell említenem hogy az NJK-k alakítása fantasztikus volt. A modulhoz kapcsolódó LIVE, nos arról inkább úgy éreztem hogy LIVE volt bár rövid, de precíz, fantasztikus hangulattal rendelkező esemény volt.(Köszönöm az NJK szerepet, bármikor vállalkozok ilyesmire a továbbiakban, nem sajnálnám ha ebből hagyomány lenne :wink: ) Főnixnek köszönöm a cigarettatestvérséget, szerencsésen úgy jött ki a lépés hogy kölcsönösen ki tudtuk segíteni egymást amikor valamelyikőnk nem rendelkezett megfelelő mennyíségű cigarettával. Máté kösz a hubit és a beszélgetést!

Amund és A'frad úgyszint kösz a beszélgetést, és hogy ott lehettem live-on.

Rossz: Nem volt összhang a csapatban. Nekem sem tetszett az idei modul . Jövőre sokkal jobban tennénk ha Selypre mennénk mert szerintem a Királyréti hegyek elnyelik a happyness radiation-t. Kevés volt a pénzem, drága volt a pia.

Részemről ennyi, jabaaa shoootaa arenaaafight, fight

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én is nagyon jól éreztem magam habár, az első nyt-m volt, még egy kis baleset is becsúszott, sajnálom és ezer bocs... a modul nekem sem annyira tetszett nem azért mert nem volt jól megírva hanem alapból messze állnak tőlem az amundok, de még messzebb a dzsadok.... (Itthoni vérranagolita beállítotság), azt sem tudom mondani hogy nem éreztem magam jól a modulban mert ott is szerény kis party voltunk, és többet terveztünk mint cselekedtünk.. A mesélőknek is köszi hogy szorakoztattak minket akármilyen fáradt vagy kipihenetlen pillanatban, különösképp a szervezőknek hogy lehetőséget adtak minden szépnek amik a fentebbiek során is elhangzott....

asszem ennyi

minden jót mindenkinek

peace

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

A tabor infrastrukturajara nem vesztegetnek tobb szot (elottem szolok megtettek), Antail megnyugtatott, hogy legkozelebb Selypen leszunk (ugy legyen!).

Koszonet a holgyek vegtelen turelmeert, amiert befogadtak minket a noi mosdoba. (tulajdonkeppen Afradot leszamitva, mindegyikuk eleg rosszul vette megjelenesunket, toluk ezuton kerunk elnezest!) :roll:

A meseket sokakkal ellentetben elveztuk, valoszinuleg a remek KM-eknek koszonhetoen. Condorius kedd este kezdett meselni (duplazott aznap), addigra felmerult a ritualis karakter es KM egetes gondolata is. Vegul nekikezdtunk. Condorius meseje kicsit mas volt, mint az eddig megszokottak. Szoros gyeplon tartott minket, es tobb Ep-t vesztettunk, mint az elozo ket versenyen egyuttveve. Ugyanakkor (szerintem) remek hangulatot teremtett, szinte vegig rohogtuk az estet.

A Morqour (ezt vajh igy irjak?!) kormose orok emlek marad, pont ugy, mint a ket koron belul ujra lefekvo lovag. (szegeny mellel hatastalanitotta az osszes csapdat). :lol:

Tibi es Gregoire mindketten remek meselok, mar tobbszor volt szerencsenk hozzajuk. Gergotol elnezest, amiert olyan nehezen/keson tudtuk elkezdeni az utolso szakaszt. Es koszonet Ynev elso termomagikus katasztrofajaert! :lol:

Gratula Taoeknak az elso helyhez, remelem ok nem fognak duplazni! :twisted:

udv,

Kapi - Chutzpah

Link a hozzászóláshoz

Üdv :)

Mit is írhatnék? Remekül éreztem magam, ez bizonyos :)

Második komoly liveom volt ez, amivel kezdtük a tábort, és igencsak igyekeztem normálisan játszani a rám osztott szerepet, de a végére kissé már azthiszem elfáradtam, és lemondtam a botcsinálta rímekről :)

Sajnálom, hogy olyan hamar elmentek az emberek aludni.. talán ha maradtak volna, másképp ér véget a kaland, vagy ha mégsem, akkor is a Jelen egy hatalmas monológgal fejezhette volna be, mely során átveszi az uralmat.. :D

Annak ellenére, hogy én a hagyományos fantasyt szeretem, a KMünknek,

Link a hozzászóláshoz

HI!

Nahh most csak pár sorban, mivel még nem tudtam végigolvasni az eddigi véleményeket, de igérem, végig fogom, ezért azokra egyenlőre nem reagálva, csak annyit, h az idei Tábort is letudtuk. Voltak jó részei, és voltak kevésbé jó részei, attól függően ki hoygan élte meg, stb.

Részletesebb véleményt, majd akkor, ha egységes formába és értelmezhetően le tudom írni azt amit gondolok, amit érzek -a véleményemet.

A szoba hangulatnak ismét köszönöm, sztem azzal nem volt gond. A saját viselkedésemmel bizonyára voltak kivetni valók, de változom. :D

Nahh megyek is.

Üdv mindenkinek

u.i: köszönet nyílvánítás is leszen majd...

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Én csak így szerényen a végére, mert alig voltam:)

Nagyon szépen köszönöm mind a szervezőknek, hogy megtiszteltek ezzel a vendégjeggyel, mind pedig a csapatomnak, hogy megajándékoztak ezzel a feledhetetlen nappal!

A többieknek mit sem mondó történetszilánkok helyett álljon itt csak annyi, hogy négy igen kedves embert nyílt alkalmam megismerni, és remélem, hogy a jövőben is lesz lehetőségem találkozni velük.

Bár nagyon kecsegtető az ilyen több napos találkozók nyújtotta tér, de előre láthatólag nem fogok élni vele, mert a kisfiam egyenlőre jobban igényli a foglalkozást, mintsem sértődés nélkül eltekintsen egy több napos távollét felett:)

A Fórum persze örök.:wink:

Üdv:

Ett

Továbbá élnék a lehetőséggel, hogy megkövessem Gangrelt, Amundot és CS-t ha kellemetlenséget okoztam volna.

Link a hozzászóláshoz

Most hogy így végiggondolom eléggé érdekes és esztelen formában is szerepjátszottam. Lsd: C3-as protokolldroid, 19-es intelligenciájú beszélő varjú (azt hiszem Mátvéval és a csapattal feltaláltuk a freestyle szerepjátszást), birodalmi űrgárdista, papírruhába öltözött udvariatlan ork, stb stb. Rájöttem hogy nekem a szerepjátszás maga a legfőbb, és eretnek módon a világ és a szabályok ismerete másodlagos számomra. MagyarGergely-el hazafelé beszélgetünk erről, és nagyon pozitív volt, hogy bár nem értett velem egyet, elfogadta téziseim. (Ezt sok ortodox mágus hívő képtelen megtenni)

El is határoztam hogy jelentkezek a Színművészeti Főiskolára. Előadok nekik egy kis jelenetet a méltóságos Jabba udvarából, vagy élethűen előadom nekik a TIE vadászok hangját, netán kijátszom a Ranagolita hóhérpoétámat, és kisgyermekek végtagjaiból megmintázom nekik az örök ifjúság szobrát. (Mondjuk az a gáz hogy énekelni is kell tudni, de majd max előadom nekik a Loitumát) :D

Pár válaszra reagálva:

Z: Okés, megértettem, abbafejezem a morgolódást és együtt örülök azokkal akik örülnek. :)

@: Semmi gáz nem volt veled, köszi a komoly beszélgetést amit egyik este folytattunk. Max annyi hogy ne szívd mellre nagyon ha nem kínálnak meg whiskey-vel, és ha becsintettetél akkor ne káoszkodj. :wink:

Manndil: Bocsi a sok angolért, ez sajna onnan jön hogy angol RPG-ken nevelkedtem és nekem mindig a d6, spell, caster, skill kifejezések jutnak eszembe először. (Sokakat ez idegesít, dehát nemtok tenni ellenne, belémivódott)

Matt: Bővítem a repertárom folyamatosan, hogy több és jobb NJK bukkanjon fel. :D

Hokusz: Vigyázz a szabad ég alatt alvással, mert elvisznek a szekuritisek. :twisted:

----szerk----

Úristen eszembe jutott a varjúpornó. :D "Varjú MILF - Majd idősebb varjakkal is csinálják" :mrgreen:

Link a hozzászóláshoz

Ahoi!

vashoz értem, bár kicsit megkésve.

A modul nekem -mint mesélőnek- sem tetszett, próbáltam KM-i fantáziával kiegészíteni (ahogy nagyon jó tanácsként ez a modulban le van írva, hátha valamelyik fafejű KM nem tudná), hol több, hol kevesebb sikerrel. Megpróbáltam úgy mesélni, hogy a csapat élvezze a mesét, bár ez a két hamadik ciklusos csapatomnál nem biztos, hogy annyira sikerült. Én a modulnál maradtam a legvégéig, és hát mindkét csapat meghalt, nem volt esélyük egy isteni avatár ellenében.

csapatokról:

Tápos Félistenek: akárcsak két éve, most is jól szórakoztam, most is volt kislány, csak most tápolt :)

A Falka: hát nektek kicsit többet meséltem, és azért, mert saját önzőségemnek engedve maradtam a nagy élvezetnél (mert tudtam, hogy harmadik ciklus is lesz még...) , maradandó élmény volt a "Fogadó a Csavarosszarvú tevéhez" és az áldozószöveg V2.0 - "NATEGANÉÉÉ". Az esti mesélés, ahol Cz alakította a k6+8 városőrt frenetikus volt nekem is, mesélői szemszögből.

Azbesztkecskék: veletek játszottam volna, végül kiirtottam a partytokat. Mégegyszer elnézést, de azért remélem, nem vagytok szomorúak.

Tier... Az meg ki? : titeket is leöltelek, ezért is elnézést. Egy avatárral nem sokan szállhatnak szembe. De azért megjegyezném, hogy húztam kicsit egyszer a számat, mikor Aramil közölte, hogy metánt teremt. Ynev nem atomi felépítésű még mindig. :)

Összefoglalva tényleg jó volt a tábor, és ahogy már többen is mondták előttem, tényleg be kell majd vezetni néhány -egyeseknek nem tetsző- szabályt, hogy korrekt, és problémamentes tábor legyen, mert valljuk be, ez nem az volt.

Antaillal hazaúton már megbeszéltük, elterveztük a dolgokat, de mindenki gondolja át, hogy cselekedett-e úgy, ami nem táborlakóhoz méltó. Ha csak elvi síkon lévő szabályokat is sértett meg, ha túllőtt a célon (akármilyen téren), és ezt nem jelentette.

Attól, hogy szerepjátszunk, nem kell a karakterünket liveban is agesszívnak, trehánynak adni. :)

Köszönet a JK-knak, a KMeknek, és persze Zolinak, és az összes többi szervezőnek is.

Bárkivel beszélgetek szívesen, aki valamit máshogy érez, esetleg nem érti, én miért írtam ezt és így. Chaten megtaláltok, vagy lehet pszi üzenni.

Sziasztok

Link a hozzászóláshoz

definetely non flame

Sziasztok!

CS ez mit jelent? Nem értem:( Bár nem is voltam táborlakó, csak ugye próbálok asszimilálódni.

"...de mindenki gondolja át, hogy cselekedett-e úgy, ami nem táborlakóhoz méltó.

Ha csak elvi síkon lévő szabályokat is sértett meg, ha túllőtt a célon (akármilyen téren), és ezt nem jelentette."

Kinek kellett volna, mi alapján, mit jelenteni?

studiously non flame

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Előre is no offense, és sry attól, akit sérteni fog a "durva" hangnem.

Nost lássuk csak szép sorban:

Pozitívumok:

Örülök, hogy egyáltalán itt lehettem, mert úgy volt, hogy melózni fogok, és szerencsére sikerült megoldani úgy, hogy csak tegnap kezdtem. Jó volt újra látni a régi cimborákat, és megismerni új arcokat. Élmény volt látni, hogy a kezdeti nehézségek ellenére végül jól sikerült a Live, és mindenki jelen volt, nem úgy, mint tavaly...a szobámban is nagyon jó volt a légkör, nagyon jól éreztem magam. A versenymodul Live része is különleges élményt adott, jólesett hallani a dicséreteket. Amundtól ezúton is elnézést, de tudok gitározni, még vakon is :D A tábor nyerteseinek gratulálok.

Negatívumok:

Hát sajnos ebből is volt egypár...én is csak ismételni tudom, amit mások. Valahogy más volt a hely hangulata, és nem adta vissza azt, amit Selyp. Az étel elviselhető volt, bár többször előfordult, hogy a szobánkból hoztunk kiegészítést, mert kevés volt, vagy épp ízetlen...A mosdó állapota viszont kritikán aluli volt. A vélemények alapján azt vettem le, hogy nemcsak én választottam volna szívesen a királyréti erdő árnyas mélyét a miazmás kipárolgásoktól szenvedő wc fülke helyett.. még ha takarították volna, vagy valami...

Modul:

Nos, a versenymodul összességében nekem sem tetszett. Az első ciklus kiváló volt, a másodikra is azt mondanám, hogy jó, ellenben a harmadik nagyon nem jött be. Mindazonáltal köszönet Amundnak, hogy egyáltalán megírta, és volt mit lejátszani a táborban.

Km-ek:

Első és utolsó ciklust Condorius mesélte. Sajnos a végét kicsit összecsapta, mert sietnie kellett haza, de fergetegeset játszottunk, és megérte. A közbülső ciklust Komattre mesélte, felejthetetlen nap maradt, az "eekkkkora" villámmal, a khál kölykökkel együtt, és utána a freestyle mesélés is élmény volt, dőltünk a röhögéstől, kár, hogy addigra már majdnem bealudtam.

Csapat:

Jó csapatom volt idén is, és örültem, hogy velük lehettem.

Köszönetnyilvánítás:

Köszönet

-Antailnak a tábor megszervezéséért,

-a segédszervezőknek, amiért igyekeztek jobbá tenni a körülményeket,

-Komattre-nak a freestyle játékért,

-Condoriusnak a töketlen amundokért,

-Raze-nak, aki ellenállhatatlan vágyat érez, hogy aranypáncélt vegyen fel,

-a csapatomnak a jó játékért,

-Amundnak a kalandmodulért, lesz ez még jobb is,

-a szobatársaimnak, amiért hagytak aludni (legalábbis kísérletet tettek rá)

-Gemnek a live-ért

-Valakinek a masszázsért

-Nefinek és Levinek a vívásért

Reag:

A live végi vérfarkastámadásért elnézést kérek azoktól, akiket oly brutálisan bántalmaztam. :P Megjegyzem Nastrol volt az egyetlen ilyen, de ő láncingben volt, és 3-4 helyen vérzett is utána a kezem... Tudtommal senki más nem sérült meg, ha meg valaki meghal Live-on, akkor nem a gyilkosát szokta felelősségre vonni. Legalábbis általában.

Elnézést kérek azoktól is, akiket zavart a viselkedésem. Hogy bunkó voltam, hogy úgy viselkedtem, mint egy hétéves. Bár, szerintem az is gyerekes viselkedés, hogy ilyenkor hátbatámadjuk az illetőt, és neki nem szólunk, hanem csak a szervezőtől tudja meg az alany...egyik este pl a folyóson hangoskodtunk, Andoron kiszólt, és MEGKÉRT minket, hogy fejezzük be. És láss csodát, elhalkultunk utána...

Link a hozzászóláshoz

Ahoi mindenki!

Elérkezet az idő, hogy szerény személyem is firkantson ide valamit.

Predről másolva át a fomrát, szépen sorban:

pozitívumok:

Tavalyi nyári tábort nagyon nehéz szívvel hagytam ki, de vágülis kárpótolt az az 5 hét kint angliában, ám idén semmi pénzért ki nem hagytam volna az NYT-t. És nagyon örültem, hoy elmehetek és ismételten tállkozhatok a égi arcokkal és megismerkedhetek az újakkal. Külön élmény volt abban a szobában aludni (ha másért nem, hát az utolsó esti, Kommatre féle freestyle játékért :D) és persze nagyon örülök, hogy abban a csapatban jáűtszhattam (lsd. később) És külön örülök neki, hogy végre hitelesen eljátszhattam Zoltan Hű Zombiját :D

Negatívumok:

Véleményem szerint nem volt annyira szabadabb ez a tábor, mint a 2004-es. Sztem helyszűke miatt (Selypen azért lényegesen nagyobb bejárható terüet van, mint itt volt, ráadásul kevesebb területre több ember jutott). Sztem ez egy kicsit feszültté tette a tábort, legalábbis az elejét biztosan. Meg véleményem szerint ennek a helynek nem volt az a varázsa ami Selypnek megvan, nem tudom megfogalmazni, mint értek itt varázs alatt, e valami hiányzott, ettől függetlenül jó volt ott lenni.

Modul:

Modul, hmm. Habár előre sejtettem, hogy ibarás gyakós modul lesz, mégsem egy olyan karakterrel jöttem. Szerettem volna szerepjátékra rámenni, ami köszönhetően a modulnak nem igazán ment. mégis nyújtottak felejthetetlen élményeket (pl Ursulás történet :lol: ), de el tudtam volna képzelni jobb modult is. Véleméynem szerint egy ilyen kaliberű "versenyre" inkább a szerepjátékra kellene rámennie a modulnak, nem pedig a harcértékekre. Ettől függetlenül minden tiszteletem Amundé, hogy egyáltalán írt egy modult.

KM-ek:

Ahogy Pred is írta, az első és utolsó ciklust Condorius mesélte, a köztes ciklust pedig Kommatre. Condorius azon kevés KM-k közé tartozott, aki mesélt nekünk NYT2004-en és akkor felejthetetlen élményt adott nekünk.

Link a hozzászóláshoz

Zug zug!

Nem fogok tartani semmilyen sorrendet, ahogy esik...

MG: köszönjük neked a himnuszt, szerintem mindenkinek maradandó élmény volt, remélem minden táborban el fog majd hangzani eme alkalom emlékére! Grath!

Köszönöm minden szervezőnek hogy ott lehettem, és hogy nem Darton, hanem az Õ kegyelmükből jól érezhettem magam. Szeretném megköszönni a csapatomnak is, hogy sikeressen átvészelték a Horda megalapítását, és elnézést kérni Oshramtól, amiért elnyomtuk a karakterét. Nem volt szép dolog! Szeretném továbbá megköszönni

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...