Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A varázsló botja


Shean

Recommended Posts

Üdv! 

Könnytelen Öreg (aqu)

A Kránban élő nagy hatalmú ősaquirok egyike. Sramsass-Daqkínban él. A tiznhármak hivatalosan őt nevezték ki consularnak, de semmi jelét nem adta, hogy tudomásul venné ezt a megtiszteltetést, és a beiktatási dísziratot vivő küldöttség sohasem tért vissza a tartományból. Hogy egyáltalán életben van még, azt csak onnan lehet tudni, hogy akik a tiszteletére a Fekete Kútba vetik magukat, azoknak az elsőszülött fiúgyermekei mindig részesülnek a szokásos jutalomban: vérük egyik pillanatról a másikra aquir vérrel dúsul fel, és magyarázhatatlan módon beszélni kezdik az ősnyelv egyik alsóbbrendű dialektusát. (Forrás: Summarium,406/1/3; Kráni krónikák,100/4)

 

Szerintem nem. Illetve nem ez a dolga... azért van külön, mert már elkezdett önálló lélekcsíra lenni, fejlődött is, az én elképzelésem szerint. Alapvetően két lélek nem azért van, hogy egyesüljön, nincs ilyen funkciójuk, szerintem nem matek, hogy összeadod, és akkor kap +2-t. De ha KM-ként te ilyesmit törpölsz ki, hát találd ki hozzá, mivel jár :D Ahhoz kevés még a lélekcsíra, hogy felváltva uralják a testet, ami érdekes lehet, és megint nincs agyonszabályozva... 

Dorani magiszter és Darabolo kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Rúna 2/4, 2. oldal, 3. bekezdés. 

Kimondja, hogy egy lélek születik 2 testbe, persze gondolom ez a lélek elég fejlett, különben nem túdná elvíselni ezt a fajta életet.

A kérdés marad, egy egyesített lelkü, teljes egésszé válló dorani varinak mit adnátok? Ötletem sincs megmondom öszintén, esetleg a bot egyes túlajdonságait gyengítve?

Link a hozzászóláshoz
5 órával ezelőtt-kor tetra írta:

Ez viszont azt is jelentené, hogy a dorani lelkek már magasabb szinten vannak, mint a lar doriak, hiszen az ő lelkük többre képes.

Szerintem ez a cikkből egyértelműen kiderül, hisz megfelelően magas inteligenciával elménk erejével megzabolázhatjuk a mannát. Pontosabban bármely karakter. Van is rá képzetség az UT-ben, talán "mágiahasználat" a neve.

Míg a doraniak varinak születnek, tehát már a lényüket, lelküket hatja át a manna. Úgy képzelem azon tagok akik sanyarú sorsuk miatt soha nem lesznek varázslók, lesznek az úgymond spontán mágiahasználók. Kisfiú a nagyhidegben kova és acél nélkül véletlen tüzet gyújt, amit aztán senkinek se mond el. Édeseanya aki a tűzbe veti magát gyermeke után és annak lángjai széthajlanak elötte, stb..... Illetve talán így kezdődhetet az első sámán, vajákos nemzetségek születése. Volt egy őstehetség akinek egyszerüen csak ment, és tessék-lássék megtanította leszármazottait.

6 órával ezelőtt-kor Dorani magiszter írta:

Ha ez valamiképp megtörténne szerintem olyan hatása lenne, mintha az illetőnél mindig ott lenne a bontja, hiszen a bot különleges hatásait nem a fizikai valója adja, hanem a lélek darab, ami ilyenkorindig a varázslóval van.

Igen én is hasonlóképp gondoltam. A varázslatot engedélyeztem neki. Abban tér el a fentitől, hogy 80mp + lélekaltatás kell neki. Most lépett 8. szintre ami kicsit áthúzza a számításaim, hisz saját lelkét nem kell altatni azzal bátran megteheti.

Elméletileg így állandósulna  +1 int, aszt amit a bottól kap. Még a hatalomszava képességgel sincs gond, azt gondolati úton aktíválva engedélyezem neki. A gond ott kezdödik, hogy mi legyen a + mannapontokkal? Mivel  a lélek egyesült így értelmét veszti a 2 manna egység külön használata, mivel eddig a különhasználat a más testben való tárólásra volt visszavezethető. Ráadásul a lelke immár egy. Tehát most a 80mp-hoz amivel rendelkezik, adjam hozzá a botban tároltakat? Kiemelném, a 2 manna egység külön használatától idegenkedem az egyesülés útán. Ami még felötlött bennem, hogy a mp-ra máshogy hat az egyesülés, és így szintenként 11mp-al számolok. Ergo 8tsz =88mp, 9tsz=99 mp. Az útóbbi szerintem sokkal kezelhetőbb. Kérlek segítsetek. Van idő 2 évben és 3000 oldalnyi esszében (játékban), kisérletezgetésben határoztam meg neki a fejlesztést, amelyik később lesz.

 

Uff beszéltem!

Link a hozzászóláshoz
On 3/20/2018 at 16:40-kor tetra írta:

Ez viszont azt is jelentené, hogy a dorani lelkek már magasabb szinten vannak, mint a lar doriak, hiszen az ő lelkük többre képes.

Szerintem aki elég tehetséges, hogy varázsló legyen, aki varózslói tehetséggel születik, sőt, még a varázslók között is tehetséeges, hizsen a két legjelentősebb varózslóiskola egyikébe jár,  akkor az, hogy a lelke nem két testbe születik, nem feltétlenül jelenti, hogy jobb, inkább másabb, vagy másban jobb.

On 3/20/2018 at 22:10-kor Darabolo írta:

Szerintem ez a cikkből egyértelműen kiderül, hisz megfelelően magas inteligenciával elménk erejével megzabolázhatjuk a mannát. Pontosabban bármely karakter. Van is rá képzetség az UT-ben, talán "mágiahasználat" a neve.

Míg a doraniak varinak születnek, tehát már a lényüket, lelküket hatja át a manna. Úgy képzelem azon tagok akik sanyarú sorsuk miatt soha nem lesznek varázslók, lesznek az úgymond spontán mágiahasználók. Kisfiú a nagyhidegben kova és acél nélkül véletlen tüzet gyújt, amit aztán senkinek se mond el. Édeseanya aki a tűzbe veti magát gyermeke után és annak lángjai széthajlanak elötte, stb..... Illetve talán így kezdődhetet az első sámán, vajákos nemzetségek születése. Volt egy őstehetség akinek egyszerüen csak ment, és tessék-lássék megtanította leszármazottait.

Igen én is hasonlóképp gondoltam. A varázslatot engedélyeztem neki. Abban tér el a fentitől, hogy 80mp + lélekaltatás kell neki. Most lépett 8. szintre ami kicsit áthúzza a számításaim, hisz saját lelkét nem kell altatni azzal bátran megteheti.

Elméletileg így állandósulna  +1 int, aszt amit a bottól kap. Még a hatalomszava képességgel sincs gond, azt gondolati úton aktíválva engedélyezem neki. A gond ott kezdödik, hogy mi legyen a + mannapontokkal? Mivel  a lélek egyesült így értelmét veszti a 2 manna egység külön használata, mivel eddig a különhasználat a más testben való tárólásra volt visszavezethető. Ráadásul a lelke immár egy. Tehát most a 80mp-hoz amivel rendelkezik, adjam hozzá a botban tároltakat? Kiemelném, a 2 manna egység külön használatától idegenkedem az egyesülés útán. Ami még felötlött bennem, hogy a mp-ra máshogy hat az egyesülés, és így szintenként 11mp-al számolok. Ergo 8tsz =88mp, 9tsz=99 mp. Az útóbbi szerintem sokkal kezelhetőbb. Kérlek segítsetek. Van idő 2 évben és 3000 oldalnyi esszében (játékban), kisérletezgetésben határoztam meg neki a fejlesztést, amelyik később lesz.

 

Uff beszéltem!

A pyarroniak is varinak születnek, csak más formában.

Egyébként én nem adnék plusz manát a dorani varinak, a bot szerintem ahoz hasonlóan tárolja a manát, ahogy a drágakövek, ahol a nagyobb több manát tárolhat, tehát közrejátsik a fizikai méret. Persze nem biztos, hogy így van, csak ötlet.

Link a hozzászóláshoz
23 órával ezelőtt-kor Dorani magiszter írta:

Egyébként én nem adnék plusz manát a dorani varinak, a bot szerintem ahoz hasonlóan tárolja a manát, ahogy a drágakövek, ahol a nagyobb több manát tárolhat, tehát közrejátsik a fizikai méret. Persze nem biztos, hogy így van, csak ötlet.

A gond ott kezdödik h pyaronban akinek elég esze van, és /vagy pénze bárki lehet varázsló. Megtanulja a formulákat, és képes manna tárolására és használatára.

A doraniak mások. Ők varázslónak SZÜLETNEK tehát testük  alap járaton képes manna tárolására. Még úgy is, hogy lelkük 2 testben születik. Még az az apró szilánk ami a botban létezik is jelentős mennyiségü mannát képes tárolni. Tehát úgy értelmezem az eggyesülés után, minimum h megkapja a botban tároltakat, hisz lélekdarabja Ő maga már rendelkezik vele egyébként is.

A doraniak az én értelmezésem szerint azért lehetnek ilyenek mert korábbi életükben, életeikben már mágiahasználok voltak, és a lélek legbelső rétege A mag "megjegyezte, eltárolta" ezt az információt.

Persze lehet rajta vitatkozni miért van ez, akár egy korábbi Dorani magiszter is jelőlhette meg így jövöbeni kimagasló tanítványait. Vagy egy isten rendelése, hogy a kimagaslók így szülesssenek.  Esetleg MG elképzelése ( ez spec. nekem nem tetszik) miszerint a lelkek így szaporódnak. De nincs értelme.

Az én világomban a Doraniak mindig is erős, inteligens varázslók voltak akik a pyar kultúrkör varijaitól magasan különváltak. Tetszik, hogy képesek annélkül érvényesülni, hogy a botjuk a +x erőt adna avarázslataikhoz, és tetszik az életszemléletük.

Szivesen belemegyek egy ilyen vitába. :)

 

Link a hozzászóláshoz
11 órával ezelőtt-kor Darabolo írta:

A doraniak az én értelmezésem szerint azért lehetnek ilyenek mert korábbi életükben, életeikben már mágiahasználok voltak, és a lélek legbelső rétege A mag "megjegyezte, eltárolta" ezt az információt.

Eszerint az elmélet szerint akkor a lélekmagnak azt az információt is el kellene tárolnia, hogy "ha majd felnövök az új testben, mindenképp Doranba kell mennem tanulni, mert csak ott kaphatom meg az engem kiteljesítő képzést..."

Ezzel, ugye, az a baj - a dolog szimplicitásán túl - hogy azt feltételezi: minden jelenlegi dorani varázsló már előző életében is az volt (különben honnét lenne meg neki ez az infó?). Akkor hogyan is szaporodtak fel a tanítványok a mai tekintélyes mértékre?

Mindenesetre átolvasom én még egyszer ezt a varázslóbotos cikket... :) 

Link a hozzászóláshoz
On 5/19/2018 at 18:59-kor Darabolo írta:

A gond ott kezdödik h pyaronban akinek elég esze van, és /vagy pénze bárki lehet varázsló. Megtanulja a formulákat, és képes manna tárolására és használatára.

Lehet Pyarronban ugymond nem ugyanojan magasak az elvarasok, de lehetnek koztuk is tehetsegek, persze kissebb szazalekban. Viszont Doranban kevesebben vannak, hiszen ,,magassabb a merce". Tehat kb ugyananjian vannak az igazi varazslok. Az ETK-ban irjak, hogy a varazslok lelke oregebb, tapasztaltabb, de ott nem kulonbeztettek meg a remdeket, iskolakat. Szerintem nem feltetlenul jobb egy ,,dorani" egy ,,pyarroninal" (fuggetlenul a nicknamemtol :)).

Ja es a vitat ezennel vallalom! <_<:)

Link a hozzászóláshoz

Születési jogon. Ők varázslónak születnek, a többiek varázslók lesznek. A ő lelkük idősebb. Az ő lelkük már olyan tapasztalt, hogy egy "lélekszakadást" is elbír. Nem hiába szól ugy a legtöbb dorani jellemzés, hogy ők inkább nagy gyerekek, nem pedig érett felnőttek. 

Mint mondtam a varázslónak SZÜLETETT karaktereket, NJK-kat tudom elképzelni az első spontán mágia használónak. A többiek megtanulják a mágiát és kellő inteligánciával használni is tudják. DE amig az ismereteiket nem szerzik meg, esélyük sincs spontán mágia használatra. Mig a doraniaknak átjárja a lényüket, lelküket a mágia, és ha nem is tanulnak mágiát elméletem szerint spontán, stressz helyzetben előfordulhat nálúk mágihasználat. Az anya előtt szétvállik a tűz miközben a fiáért fut. A megrettent kisfiú elött egy kőfal jelenik meg amikor ráront egy farkas falka. Az életéért lóhóló  szökött rabszolgának hirtelen könnyebb lesz a teste és jobban bírja a futást. Persze ezeknek az egyéneknek nem kötelező bekerülniük a rendszerbe, a dorani tanítatásba. Ezért gondolom úgy, hogy a hasonló áldottakból alakult ki esetleg az első vajákos ( nem istenhít alapú), sámán nemzetség.

Uff beszéltem.

Dorani magiszter kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...