Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Vélemények a novellákról


Recommended Posts

Líthas!

Tegnap hazavittem a novellákat és ma sikerült is elolvasnom őket! Háát, izé... talán még sem kéne pályázat, mert a hölgyek itt nagyon aláznak, olyanokat olvastam, ami nyugaton simán befutó lehetne, ha lenne náluk igényes műkedvelő közönség, nálunk viszont nem tűnne fel senkinek, hogy nem a Booman, Chapman társulatból írta valaki. Sőt! Én talán még arra is vetemednék, hogy Goldenlane-hez hasonlítsam tehetségben a hölgyeket. Kradra mondom, le a kalappal előttük! (He! És én még velük akartam versenyre kelni! Nevetséges!)

Darun

Link a hozzászóláshoz

Nekem tetszenek a novellak. Irom, olvasom oket. Nagyon hosszu ideig ra sem jottem, hogy milyen fontos, illetve hasznos lehet novella(k) irasa, olvasasa.

Nem is jottem ra, hogy mennyi otletet adhat, illetve hogy mennyire lehet segiteni veluk. Tegyuk fel, hogy valaki nem szeret olvasni. Vagyishat szeret, de csak fantasyt. Elkezdi olvasni a fantasyt, es ez lehet, hogy ravezeti arra, hogy tok ertelmes olvasni, nem csak fantaasyt, de minden mast olvasni is jo, az ertelmessegrol nem is beszelve. Vagy itt egy masik pelda: Nagyon jo otlet lehet KM-nek. Nincsen valami otlete hirtelen, vagy nemtalalja a kalandmodulgyujtemenyet. Erre nagyon jo megoldast nyujt novellak olvasasa, ugyanis abbol vehet egy jo, es gyors otletet, vagy akar helyszineket, illetve parbeszednek a modjait is kinezheti belole. Szerintem ez egy egesz jo indok arra, hogy valaki novellakat irjon meg olvasson. Novellak irasa az mar mas dolog, de ha valaki ir novellat, akkor az elott le a kalappal. Foleg, ha tetszik mindenkinek, es meg fel is teszik a pergamennre, vagy valahova kiteszik nyilvanossagra.

Link a hozzászóláshoz

Valaki: köszi :) krimiíró nem leszek, ahhoz 1. túl gyenge vagyok 2. nincs indíttatásom. :D de lehet, hogy ha lesz időm meg indíttatásom, írok még novellákat.

Remélem nemsokára lesz egy újabb novella-író pályázat, és többen is bekapcsolódnak majd, hogy minél több, élvezhető és igényes művet olvashassunk. Na majd meghuzigálom Antail fülét, és talán beizzítunk egy újabb novella-pályázatot majd...

Link a hozzászóláshoz

Kedves Warlock.

Nem okom, és nem is jogom neked bármiröl is beszélni, bármiröl is kioktatni téged.

Egy azonban biztos, akik ismernek sok mindent mondtak már rólam, de hogy aljas lennék, és ezen már meg sem lepödnek, az új. Lehet neked van igazad, és a többiek tévednek. Egy biztos, ha valamikor valakinek baja volt, még neked is, akkor rám számíthatott.

Egyébiránt ez nem aljasság. Az aljasság az lett volna, ha valami disznóságot terjesztek RQ-ról a háta mögött. Ez azonban tényleg paródiának és semmi többnek volt szánva. És most is az. Ráadásul nyilt fórumon.

Ezen felül fogadd nemes bocsánatkérésem, amiért még rajtad is túlteszek aljasságban, node elhiheted, hogy csak próbálok megfelelni a normádnak.

Maradok tisztelettel:

Nesire

Link a hozzászóláshoz

Most olvastam Nes&TAO parodiáját...

Köszönöm szépen... Nem arrol van szo, hogy nem parodia vagy bmi, de nem nagyon szoktam irogatni olyanokat mint most, és kicsit nagyon enm esett jól... Ha nyilt forum, ha nem... ráadásul zavaro igy nemtom, nem igazán illik oda,ráadásul rögtön utána... már nem nagyon merek irni, ha kivan parodizálva, igy elvesziti lassan lényegét az eredeti mű, amiért irtam... nem parodiára méltó szvsz... sőt biztos. Vagy nem ebbe a részbe rögtön utána!! :!: :!: :!:

ha kérhetem töröljétek ki, mert engem zavar, vagy rakjátok át humor részbe nekem mindegy, csak mert mint mondtam nem irok gyakran olyat, mint most, de viszont szeretném felrakni oldalra, mert kiváncsi vok a véleményekre.De igy nincs sok kedvem hozzá... Ezt ha akarjátok, betudhatjátok az én "érzékenységemnek" is, nem igazán érdekel, de akkoris...

Köszönettel! rq

Link a hozzászóláshoz

megmontam azzal van bajom, hogy közbe lett volna és ugy marha kizökkentö... ennyi...

arra gondolsz, hogy azt irtam cseten, hogy baromság? az én szememben az, de akkor sry... :!:

cset meg mindent "lefnagyit", mert csak betük vannak, etc. mondanám nem kell komolyan venni, de akkor az lenne a köv., hogy mérnem nevettem müveteken (mert tudom, h ketten csináltátok) :wink:

na de nem is érdemes tovább beszélni, irni rola.

köszönöm, hogy átraktad, átraktátok...

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Riyena: elolvastam, mint ahogyan kérted :) Nekem nagyon tetszett, csak egy tanácsot szeretnék adni, vigyázz arra, ha szerelmes történetet írj (bármikor) nagyon ügyelj majd arra, hogy ne legyen olyan, mint a többi, próbálj meg többet vinni bele mint mások és színesítsd.

Remélem ez a történet nem válik majd egysíkuvá, mint jónéhány amit olvastam. Sok sikert a további irogatáshoz

szeretettel,

Link a hozzászóláshoz
Nefi drágám köszi, megfogadom, és amint lesz időm meg nem lesz eza ********* vizsgaidőszak írom, és persze mindig kiváncsi vok a véleményedre... :twisted:

Üdv!

Kedves Riyena!

Várom a folytatást, majd lassan én is jövök megint novikkal is, csak nekem is lesz vizsgaidőszakom sajnos, de azalatt már könnyebb lesz szerencsére gépelgetnem, mert 6hétre lesz 4 vagy 5 vizsgám szerencsére.

Ars Magicásat hozok majd hegylakó folytatás, kalandozásaim folytatás, és küldetés folytatás, ja éls persze majd tömérdek verset is.

szeretettel

Link a hozzászóláshoz

Magyar Gergely:

nagyon köszönöm, neked megsúgom, ez az egyetlen novellám eddig :wink:

szóval majd még elkövetek ilyeneket, és igen, részben az életből meríttetett, nem teljes egészében.

Igazából nem ide íródott, hanem egy novellapályázatra, ahol 50 mű közül a harmadik lett, de ez csak így érdekességnek. Szóval nem magus-os írásnak szántam, azért olyanok a nevek, amilyenek... tudod a 60-as 70-es évek magyarországi paraszt-család egyfajta életképének szántam.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...