Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mitől kalandozós tábor egy kalandozok.hu tábor?


Recommended Posts

Ez egyébként nem is annyira rossz ötlet :)

Mármint hogy a tapasztaltabb szerepjátékosok legyenek majd szervezők/figyelők, elvégre van szemük már az ilyesmihez, és valahol nem is lehet összehasonlítani mondjuk Dark Zala nagyjait a pár éve játszó fiatal reménységekkel. Lehet mégiscsak úgy lehetne jó tábort csinálni, ha hagyjuk a fiatalságot teljes egészében kibontakozni a játékban is, és az idősebb korosztály - amellett persze, hogy azért szórakozik, baromkodik, mittomén, amit jónak lát :) - szervez és osztja a díjakat, vagy mesél :)

Ez talán még járható út is, és így mindenki jól jár(hat).

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Legyen egységes, legyen előre megtervezett, jól szervezett, de szabad, és ez a szervezős-mindent látós dolog sem hülyeség :)

bármit elvállalok, amire jónak találtatok. Nekem mindegy, én nem azért megyek, hogy játsszak. (NYTkben úgy is mindig mesélés lett a játékból :D)

Nekem a társaság a fontos, és hogy a MAGUS körül forogjon :) De így is, úgy is a körül forog

ciao

Link a hozzászóláshoz

Ez ami itt felvázolodik egész jo és frappáns ötletnek tünik! Szorult még Crowba kreativitás :D:D:D:D

A figyelőknek valoban a pontozásnál (is) lehetne fontos szerepük, mindig leülnek egy-egy csapat mög és objektivan tudnának pontozni. A részletek távol vannak.

Ezt a feladatot még én is szivesen vállalnám magamra ha nem tudnám magamrol h én játszani akarok :D:D

De a mesélést én is szívesen vállalnám ma már! Főleg az olyan problémák elkerülése végett ami nyáron is volt, hogy ugyebár nem volt mesélő!

Link a hozzászóláshoz

A másik: ha vannak szervezők, akkor objektívebb lehet a pontozás és a díjazás, mivel akkor lehetnek olyanok, akik mindenhol kicsit belehallgatnak az eseményekbe, és nem csak a KM mondja el, hogy "Gyerekek ez eszméletlen jó csapat volt." Több szem többet lát, tudnak ők is pontozni, és meg tudják mondani, hogy tényleg úgy jó-e, ahogy a KM mondta.

Mennyire jó ötlet!

Kellenek ilyen emberek, mert az elfpgultság ott van a KM-ekben. Dehát miért ne lenne? Jónak találta a csapatát, másik csapatokat nem hallotta, naná, hogy a saját meséltjeit magasztalja.

Viszont a ,,külsős" emberek, vagy értékelők más szemmel néznék a dolgokat. Értékelő szemmel. Bár mivel emberek vagyunk a szimpátia itt is mérvadó, de talán sokkal kevésbé és talán olyan emberek lennének ebben a ,,pozícióban" akik tapasztaltabbak és objektívebben, ,,már többet megélt szemmel" tudnának dönteni, mérlegelni.

Link a hozzászóláshoz

De ha végigüli, akkor ugyanott vagyunk: nincs viszonyítási alap, mert a többiekből nem lát semmit.

Szerintem inkább úgy működőképes, ha többször is bemegy hallgatózni, és lesz mondjuk ötször hatszor, vagy tízszer 10-20 perc, azért szerintem abból már igencsak levonható egy következtetés...

... meg vessen magára az a csapat, amelyik azt állítja, hogy az a figyelő tízszer is rossz pillanatot fogott ki... :)

Link a hozzászóláshoz

Igen igen midennféleképpen kicsit hoszabb időtartamokat kell nekik adni!

akár fél orákat és az alapján pontozzák a csapatokat és mittom én 2-3-4× is megnéznek 1-1 csapatot.

De tlaán h nekik se legyen amolyan egysíku a dolog akár amikor leül megnézni 1-1 NJKt el is játszhat arra a rövid időre, amolyan modul szempontjábol nem lényeges NJKt, vagy direkt a számukra becsempészett NJKt a modulban. És ezzel még inkább probára tehet bizonyos dolgokat amire kiváncsi a csapattal kapcoslatban. Na ez is egy 5let, remélem érthetően adtam elő :D

Link a hozzászóláshoz
De tlaán h nekik se legyen amolyan egysíku a dolog akár amikor leül megnézni 1-1 NJKt el is játszhat arra a rövid időre, amolyan modul szempontjábol nem lényeges NJKt, vagy direkt a számukra becsempészett NJKt a modulban. És ezzel még inkább probára tehet bizonyos dolgokat amire kiváncsi a csapattal kapcoslatban. Na ez is egy 5let, remélem érthetően adtam elő :D

Szerintem ez nem rossz ötlet!

Akár még meg is valósítható, és így biztos nem lesz az, hogy rossz pillanatot kap ki az a figyelő, vagy hogy unatkozik :)

Link a hozzászóláshoz

Ez csak akkor nehéz 1 vagy 2 vagy 3 figyelőnek ha 1 napos vagy 8-órás a modul, a csapatok száma meg az eget verdesi (kb10 csapat fölött, már arányosan csökken a bent tölthető idő száma és ez exponenciálisan nő minden + csapat esetén). A figyelő jó dolog, de ismernie kell a modult, mint egy mesélőnek, és nem árt a KM-ekkel is konzultálnia, mert egyébként fuccs minden NJK meg egyébb lehetőségnek, és még így is kifoghatja a punnyadást a csapatoknál, ami kb 4 órányi játék után mindenkire jellemző (+ néhány egyes fiatal játékosoknál)Tehát jól át kell gondolni minden ilyesmit.

Link a hozzászóláshoz

Kétségtelen de tbb figyelő kell!

10 csapat esetén sztem 5 körül elég ahhoz h senkinek se süléjön ki az agya :D és télleg lejebb kellene huzni a játékorákat mert a 8+ ora játék akárhogy nézzük rengeteg főleg ha egyhuzásra van! iylen nai 2×3 ora sztem még beleférne!

De a figyelőkkel még a KM forgást is ki lehetne küszöbölni! És akkor nincs az h itt van iylen??? és hasonlo kijelentések!

De sztem akkor a pontozást is a figyelőkre kellene bizni teljes mértékben!!!

Link a hozzászóláshoz

"Játszani vagy versenyezni szeretnétek, akkor most?"

Is-is. A verseny alapvetően abból indul ki hogy ki a jobb, amire az emberiség korai és nem is olyan korai történetében nagyon nagy hangsúly volt. Aztán ahoyg csökkentek a mindennapi problémák, a verseny inkább szórakozássá vált. Ezért gondolom hogy játszva kell versenyezni. Részemről midnen táborban törekszem rá hogy a magam maximumát nyújtsam, de nem azért megyek hogy elhozzak valamilyen díjat. Ha ez is sikerül, külön örülök neki és mégjobb keddvel térek haza, de nem lesz tőle rosszabb a szá íze ha valaki más yneri meg. A lényeg a szórakozás, de azért egykis motiváció sosem árt ;)

Afigyelős dolog itt egerszegen több ízben is kipróbált és működő rendszer, nagyon ahsznos. De szerintem a KM forgst nem kéne megölni vele. Nagyon mókás dolgok tudnak belle születni ahogy az új KM lekezeli az előző apró módosításait a modulban :) Amellett minden KM máshogy mesél, színesíti a játékélményt.

Napi 8 óra játék szerintem is sok, napi 2X2, 2X3 óra szerintem is elég lenne.

És hogy mitől kalandozókos egy tábor? Mindenkinek mástól. van akinek modultól, van akinek a környezettől, van akinek a nemalvástól, de szerintem legtöbbünknek a kalandozókos tábor azt jelenti hogy találkozunk régi ismerősökkle, barátokkal, leülünk, beszélgetünk, mellette játszogatunk, este pedig bedobunk két sört a tábortűz mellet és röhögünk meg hülyéskedünk hajnalig.(Mindenki vegye ki a rá nem vonatkozó részt :P Nem akartam senkit sérteni scakhát midnenkire gnodolni kell :) ) De ha úgy nézzük akkor tényleg kalandozók vagyunk. Elvégre az ország megannyi pontjáról verődött össze ez a banda, még ha nem is ölünk aquirokat a való életben, vagy nem gondolkodunk világmegváltó rejtvényeken, akkor is a magunk módján egy táborban néhány napig megéljük milyen is igazi utazónak, felfedezőnek lenni.

Link a hozzászóláshoz

Andoron nem lenne egysíku mert épp az, hogy mondjuk a kmek a kiosztás után óra járásnak megfelelően pörögnének míg a megfigyelők ellentétesen így mindenki mást látna! Legalábbis én így értettem, igaz kissé körülményes de hát ez van! A járkálás meg azért nem jó, mert engem pl. iszonyatosan idegesít ha valaki járkál! De mást is szerintem. Nehéz játszani úgy, hogy valaki megérkezett vagy elfele megy!

Link a hozzászóláshoz
Játszani vagy versenyezni szeretnétek, akkor most? 8)

Érdekes...de igazad van,mintha most már csak a verseny része lenne a fontos. Vagyis azt tervezgetjük. Ez vicces, holott javarészt mindenki azt mondja, úgy véli, hogy a játék a fontos.

DE! Miért van akkor eredményhírdetés. Mégis csak nem mi vagyunk a ,,hibásak". Ha nem lenne ilyen jellegű értékelés, akkor mi sem gondolkodnánk egy jobb ,,pontozási módszeren"....

Link a hozzászóláshoz

Elnzést, de szerintem rossz irányba haldnak a dolgok, igy szólnom kell.

Onnan idultunk, hogy a tásaság a fontos, most pedig ott tartunk, hogy a versenyre koncentrál mindenki, mert hogy hogyan lesz igazságos.

Barátaim, ne ezzel vacakoljunk már! Vegyétek észre, hogy ez az ami annyira elnyomja a kalandozótábor feelingjét! Mindenki azon szőrözik, hogy ki a jobb, és ezt hogyan lehet bizonyitani.

Ha nem vagyunk képesek értelmes ember módjára versenybe szállni, és megérteni, hogy egy RPG versenyben a szórakozás az elsödleges, és az csupán hab a tortán, ha Antail fömágus hozánk vár pár könyvet...

Észre kéne venni, hogy csupán múló dicsöség egy versenyen nyerni. Ám a játék öröme örökké ott lesz veled.

Pl. a tavaji veszprémi versenyröl nekem örök emlék marad a társaság, és a kivló hangulat. Az, hogy könnyesre röhögtük magunkat, és valószinü szegény KM-ünk is - akivel életünkben elöször találkoztunk - rekeszizom lázzal ébredhetett másnap. Egyszerüen jó volt, mert játszottunk, és ez volt a lényeg.

Hogy elsök lettünk? Számit valamit? Semmit. Nalátod! Ennyi. Ez a lényeg.

Az viszont igen, hogy a KM azt modta, hogy ilyen jót még nem játszott. És az, hogy kezet fogtak velünk a szervezök akik a végét végig halgatták, és azt modták, hogy egy élmény volt. Ez számit!

A könyv amit kaptunk... ott van a polcon. Szégyelem, de azt se tudom mi a cime. Kell valakinek?

Aki egy versenyen csupán a dijjakat, és a dobogót látja, az önzö... tehát nem való társaságba. Szeresse magát.

Senkit nem akarok meglátni, csupán öszintén irom, amit gondolok.

Tehát szerényen és tisztelettel tudom javaslni, hogy vagy rájöttök, hogy mi a fontos egy versenyben, és ennek szellemében rendezzük meg. Vagy akkor inkább ne legyen. Vegyük észre, hogy ez az, ami sötét árnyékot vet a tábor hangulatára.

Kisarkitva úgy is irhatnám: Nem szórakozni jönnek már táborba, hanem egymással harcolni. Nem elég nekünk hétköznapokon másokkal harcolni?

Szóval hadjuk ezt az óramutató ideforog, meg odaforog, meg az figyel, meg ez figyel. Üljünk le játszani, érrezük magunkat jól, és kész! Ez a lényeg barátaim! ;)

Link a hozzászóláshoz

Még csak annyit, hogy nem a verseny ellen vagyok. Legyen verseny, de elöbb a felfogáson kell változtatni. Mert amig ez nem változik meg, akár milyen versenyszabályzatot lehet felállitani, midig lesz valaki, akinek nem tetszik.

Én meg nem vagyok naiv ember. Tudom, hogy másokat megávltoztani nem lehet. Söt, páran meg is fognak kövezni, hogy mit papolok én itt, meg én ne neveljek senkit. :D

Ezért a versenyt magam részéröl úgy tdom elképzelni, hogy egy napos versenymodullal (réggebbi meglátásommal ellentétben a fenti hsz-ok elolvasása után) az _utolsó elötti napon_. Mert ha a második napon lenne, akkor utána az áskálódás, meg prüszkölés megfetözné a hangulatot. (Bár akkor meg a búcsúzás lenne szigorú. :roll: :D )

Annyit tudok még hozzátenni ehhez, hogy nagyon szivesen elvisszük a Feelingflash kupa rendszerét, mert szerintem helyt állt a rendhagyó mudul ellenére is. De ez csak egy napos rendezvény esetén müködik. Valamint - ha el tudok menni a táborba - akkor részt veszek a verseny szervezésébe.

Link a hozzászóláshoz

Én is a Feelingflash verseny alapján indultam ki. Voltak olyanok, akik belehallgattak a modulba, mindenkinél, és tudtak helyeselni, vagy ellenérveket felhozni.

Amúgy tökéletesen egyet tudok érteni Fekete Hollóval... tényleg rossz irányba haladunk (a saját kezemre is rácsaptam). Én megmondom őszintén, hogy a nyári tábor után nem akartam menni a télibe, csak eszembe jutott, mennyire régen nem találkoztam X-szel meg Y-onnal, és basszus, látni akarom őket, bulizni egyet közösen, és játszani egy nagyon jót. (És ezalatt nem azt értem, hogy húúú, megnyerjük.... hanem hogy tényleg, egymás társaságát élvezve bulizunk, nevetünk, együtt vagyunk, kikapcsolódunk.)

Élmény marad nekem is a Feelingflash kupa, és remélem az akkori csapatnak is, akiknek meséltem, mert nagyon jót szórakoztunk, és úgy érzem, közben barátok lettünk. Kinyírtam a végén őket - sajnos muszáj volt... :roll: - mégis amikor megkaptam a "Hentes KM" díjat, úgy örültek nekem, mintha a csapattagjuk lettem volna. És tulajdonképpen így is volt, ők így álltak hozzám, egy csapat voltunk, és a végén így is sorolták fel: két tagunk is nyert! Tök jó.

Szóval nagyon nagy élmény volt tényleg olyan emberek között lenni, akik így állnak hozzá egy "versenyhez".

Én mindenkinek ajánlom hogy egyszer tökéletesen elfelejtve a "kalandozókos múltat" menjen el egy ilyan kupára, mert ott megláthatja, milyennek kéne lenni egy tábornak is. Az csak egy nap volt, és úgy elszállt... képzeljétek el, milyen buli lehetne 4-5 napon keresztül! Szóval szerintem ez legyen a cél... ne az, hogy lekoppintsuk a Feelingflash kupát, mert az egyedi, hanem hogy ilyen nagyszerű hangulatot tudjunk kialakítani.

Ehhez viszont mindenkinek változtatni kell a hozzáállásán. Kicsiknek is, nagyoknak is. Láttam a galériában ilyen képaláírást, hogy "Köcsög kis mészáros"... na ezt kellene totál elfelejteni. Ezeket a beszólásokat, amikor igazából nem is ismered a másikat, meg az "én jobban tudom, már két éve játszom, mit szól ez be nekem??" hozzáállást is.

Sajnos ez már nagyon jellemző volt. Hát remélem ki tudjuk nőni...

Link a hozzászóláshoz

Hát ez nem igaz, hogy tudtok csak 1 napokban gondolkozni. Ha tegyük fel 5 napos a táborés ok 1 nap jövünk és megünnepeljük 5. nap megyünk és búcsúzkodunk és 1 nap szerepjáték (verseny) és a a maradék 2 nap? Vagy tán akkor főzőverseny a lányoknak, kosár meg foci a fiúknak, akinek meg nem teccik az sétáljon le a boltba (ami legalább 10km-re van a tábortó) Ha így gondolkodunk akkor minek 5 napos tábor 3 nap és kész a többi meg minnek. Nem ha tervez az ember akkor próbáljon minél kreatívabb lenni legyen ez is az is. Egy kis játék minden napra (első és Útolsó kivételével) egy kis sport minden napra, egy kis live minden napra, egy kis buli minden napra, és ezt 16 órában szétosztva úgy hogy azért fényes nappal sportoljunk. Este meg tábórtűz, meg szalonna meg hagyma meg storyzgatások, meg love meg hasonlók, meg zene meg tánc. De ha ezt így folytatjuk hogy szabályok, versenyre találunk ki pontozást, verseny így verseny úgy,én nem megyek mert elegem lesz mielőtt történne valami. Én győzni megyek versenyre (bár annak is örülök ha egy ismerős arc kapja a legjobb szerepjátékos díjjat, mert tényleg Õ az ász), és a haverokkal bulizni utánna, bármelyik csapatból, de nem úgy hogy este 11 befejeztűk az aznapi játékot reggel 7-től ebéd nélkül,aztán 2napig alhatok rajta, a kimerültségtől.

Link a hozzászóláshoz

Húha... na Crow jól leteremtettél minket, de amúgy nyugi, nem a versenyt szervezzük...

Én legközelebb inkább csak mesélni megyek úgyis, mert akkor lehet a legjobban élvezni a játékot :)

Amúgy minden napra kell elszórva lenni mindennek, ez így van, pl azzal, hogy zene meg tánc, szöget ütöttél a fejembe, sosem volt még ilyen zenélős est például :D Tavaly a nagy tábortűz szóba került, de végülis csak kisebb tábortüzek lettek, ha jól tudom. Amúgy nekem még mindig nagy élmény marad az éjszakai séta és énekelés :)

Link a hozzászóláshoz
Lusta vagyok hoszabb hszt irni e Crownak igaza van ha verseny van tudatalatt v tudatosan midennki győzni megy!!!!!

Szerintem nem feltétlen.

Lásd én esetem. Én kicsit kínosan is éreztem magam. :?

Senki nem látta, hogy mit alakítottam, csak kiment egy lány, akit alig ismertek, max. nick alapján, párok meg ismertek valaemnnyire, nagyon-nagyon kevesen, meg viszonylag jól. Egy valaki meg teljesen (én magamat :D ).

Fekete Holló:

Itt nem az a lényeg, hogy azért a verseny részét akarjuk jbbítani, mert annyira ez lenne a fontos, szerintem.

Csak szimplán ezen lehet javítgatni, mivel már létező tényező. Szóval ez szerintem nem feltétlen utal arra, hogy olyan fontos lenne a dolgoknak ez a része.

Az ember szeret mindig mindent finomítani, vagy elrontani. Ez most is kitűnik, persze ez esetben az elöbbi. :)

Link a hozzászóláshoz

Na én is megjöttem, mint "arc" :) Köszönöm Crow.. nekem jól esett, hogy ezt írtad :)

Azt hiszem nekem maga a hangulat hiányzott most NYTben, és annyira nekikeseredtem, hogy nem is mentem TTre. Jó, tudom, nő vagyok, de azért én ezen sokat gondolkoztam, és oka van annak, hogy miért éreztem így. Ma teázás volt, és rájöttem, hogy én még mindig szeretem ezeket az arcokat, és szeretek velük lenni. Számomra ez a fontos.

Azt gondolom, hogy nehéz egy ilyen nagy létszámú tábort megszervezni, és nem is várhatjuk, hogy egy ember tegye ezt, ugyebár nagyrészt Zoli csinálja... és beláthatjuk, ő sem tud egyedül mindent.

Link a hozzászóláshoz

hmmm

Tartogattam h modnjam v ne mondjam...hát mondom ha már Felon is megemlitette!

Generáciokülönbség!

Miről bezséltek?

Ha jol tudom Scylla a legidősebb, a maga 34 évével. A többiek 30 alatt és a nagy átlag 19-21 éves lehet...ez nekem nem generácio. Nekem itthon a baráti társaságomban sincs máshogy a koreloszlás, szóval ez sztem nem lehet probléma! Természetes h máshogy áll dolgokhoz mondjuk Sneer vagy Cz mint akár én, de ugy gondolom h nem a kor itt a probléma!

És azt sem szeretem hogy kis taknyosnak vagyok nézve (nem csak én más is, és ezt kérem nem vitatni / kommentálni) mert vki 3-4-5-6 évvel idősebb!!!

Részemről ennyi a kor kérdés!

Link a hozzászóláshoz

Shalafi

Én tiszteletben tartom, ha így gondolod, de a többség nem 19-21 éves, legalábbis TT-ben nem így volt. És ezzel nem te és nem is más van taknyosnak nézve, senki sincs annak nézve. Ez egy egyszerű állapot, ami bizony változékony, és nem érdem az "idősebbség" és a "fiatalabbság" sem, egyszerű tény.

Azt is bizonyára tudod, hogy minél fiatalabb az ember, ezek a "korosztályok" annál kisebb időközönként változnak. Egy 16 éves pl felnéz a nagy 18 évesre, míg mondjuk egy 26 és egy 28 éves között semmi különbség nincs. Ezek a különbségek mindig meglesznek, a magyarázat erre a szellemi és testi fejlődés, amelyen átmegy az ember, és ezen mindenki átmegy, nem csak az egyik vagy a másik csoport. Ezzel semmi probléma nincs, teljesen normális folyamat, baj lenne, ha nem így lenne, de az már probléma, ha tagadjuk a jelenlétét, és megpróbáljuk ugyanazzal szórakoztatni a 34 éves Scyllát, mint a 14 éves Jancsikát, aki első táborozó lesz idén.

Remélem érted a különbséget. Nem arról van szó, és ezt remélem te is belátod, hogy a fiatalokat taknyosozzuk, az időseket meg öregezzük, csak egyszerű felismerés, hogy mindenkit a kora alapján is más érdekel. Alapvető a szerepjáték szeretete, ez hozza össze ezeket a korosztályokat, de azon felül tudni kell - bizonyos keretek között - tolerálni a 14-16 éves Jancsika női nemmel és italokkal való ismerkedésének első hullámait, és - ha már őt hoztam fel példának, akkor újra :) - Scylla nyugodtabb életmódhoz szokott, inkább csak a játékra koncentráló hozzáállását is.

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...