Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Gianagi vízvarázslók


Érdemes-e kidolgozni a vízvarázslókat?  

29 szavazat

  1. 1. �rdemes-e kidolgozni a vízvarázslókat?

    • Mindenképpen, még egy jó kaszttal bÅ?vül majd a játék.
    • Nem sok értelme van, nem jól játszható.
    • Semmi értelme! Nincs senki, aki játszaná!


Recommended Posts

Látom közben jött másik ötlet az alapkérdésre, ezt nemrég írtam otthon:

Mivel kissé rendre lettem utasítva ( ? ), hogy ellenszenve a kaszttal szemben nem valami konstruktív (ahogy az általában az ellenszenvnél lenni szokott), így gondoltam, mivel most épp működőképes az itthoni gépem hozzáadok valami építő jellegű részt is a készülő kaszthoz.

Elsőként kezdeném a manakinyeréssel:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Babilon5,

Bőven elég konstruktív (hozzáteszem én az előzőt sem tartottam annak, az ellenvélemény is vitaindító).

Elsőként kezdeném a manakinyeréssel...

Érdekes elgondolás. Mi arra alapoztunk, hogy a varázslatainak létrehozása kötődne viszonylag szorosan a víz közelségéhez (felhasználaható nyersanyag), a kettő együtt kicsit soknak tűnik, de majd meglátjuk...

Megjegyzés még a vízvarázslóhoz, hogy gyengéje a víz közelsége, vagyis a nagyobb vizektől távolodva, különösen forró, száraz helyeken rosszul érzi magát. Ezen túl testileg is sokkal jobban megviseli ez, vagyis pl. az erősen tűző nap. Könnyen kiszárad, naponta kétszer annyi folyadékot kell fogyasztania, mint egy átlagos embernek, nem szenvedheti a száraz ételeket (pl.: keksz, kétszersült), helyette inkább a leveseket, főzelékeket részesíti előnyben. A hőre és tűzre valamivel érzékenyebb, mint mások, bár ez nem feltétlen kell megmutatkozzon sebzésben.

Erősségeik lehetnek a vízzel kapcsolatos képzettségek könnyebb elsajátítása (pl. úszás, hajózás fele idő megtanulni, teszem azt 75% KP), nagyobb vízfelületek közelében jobb képességek, teszem azt nyugodtabbak (+1 AK), tisztábbak gondolataik (+1 IQ).

Fene tudja.. A papok-paplovagokba az Antoh-papnál olvastam hasonlót, de valahogy ott sem tetszett. Persze ez csak magánvélemény, de az ilyen szoros megkötések tekintetében én inkább a jellembelieket támogatom.

A képzettségekkel kapcsolatban úgy gondoltuk, 1. szinten kapnak Úszás Mf-et és Hajózás Af-et. Ennek fényében a probléma lényegéban tárgytalan (nem vszínű, hogy hajózás Mf-et karjanak tanulni...)

NB: Hozzáteszem, a vízvarázslónal erre sem látok túl sok okot. Mielőtt valaki felvetné, hogy kb. mint egyes varázslói specializációknál vagy a varázslótorony c. helyben olvasható kiegészítőben az illető mágiájában nagyobb szerepet kapó elem befolyásolja a jellemvonásokat, előrebocsátom, hogy ez legrosszabb rémálmaimat idézi. Szerintem az elemek ilyen módon való felruházása olyan jellemzőkkel, amelyek eleve csak emberre értelmezhetők, minden alap nélküli elképzelés. Ráadásul az egyes tulajdonságok elemhez rendelése merőben szubjektív, filozófiai alapon nyugszik.

Tisztázásra szorul kapcsolatuk az ősvíz elemi síkjának lakóival, az ott honos urakkal, a vizi élőlényekkel.

E tekintetben semmi komolyabb kapcsolatra nem gondoltunk, a mágiájuknak valószínűleg része lesz az elementálok idézése.

(pl. tengeri vízvarázslók, akik az ottani lényeket tanulmányozzák, hajókon szolgálnak, stb
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egyetértek Arnulffal, sok mindenben. B5 szerintem egy kicsit túlbonyolította egyébként nagyon konstruktív :) hozzászólását. A manakinyerési javaslatot pl. kifejezetten bonyolultnak és alkalmazhatatlannak gondolom.

Véleményem szerint nincs jelentősége, hogy édes, vagy sós vízből dolgozik-e a vízvarázsló, a víz az víz.

Szerinem az automatikus manavisszaregenerálódás túl tápos és kerülendő. Nem szörnyről van szó, ez egy játékos kaszt lesz. Kelljen neki is meditálni, erőlködni, pszi-pontot használni, pl mint a tűzvarázsló. Az viszont nyilván számít, hogy mennyi vízben van, vagy érintkezik-e vele.

Emellett az antoh-papos vízfüggést nem támogatom. Nem elementál ő, csak egy ember, aki használja a vizet. Természetesen jobban fogja érezni magát, meg több lehetősége lesz nyilván, de nem kell szerintem szomjasítani, ilyesmi.

az elementálokat illetően is megegyezik a véleményem Arnuféval.

Link a hozzászóláshoz

Én némit, nem ennyire tapasztalt fejjel, de hozzászolnék a témához.

Lehet, hogy a víz nem olyan látványos és nem olyan ,,sebző", mint a tűz és gyengébbnek tűnik a széél vagy levegő és víz, mint a föld és tűz elem. De ne felejtsük el, hogy a víznek azért elég nagy ereje van, hiszen Ynev, tudtommal (olvastam) víz ,,alapelemű".

Talán azért tartjuk olyan gyengének, mert az emberek agyában olyan gyengének ,,iktatódott be". De a mágia szerintem más dolog.

Én nagyon szeretem az újdonságokat és nekem is nagyon tetszik az ötlet, a kezdeményezés. Mint minden új kaszt, ez is felkeltette az érdeklődésemet.

Én is anno gondolkodtam új fajta kasztokon, de nem mert sosem előhozakodni velük. Olyan 3-4-et szülhetett a fejecském, meg nagyjából ki is dolgozgattam őket, de félek az előhozakodásukkal. (Mégis csak nőből vagyok.:))

Szóval én nagyon is jó ötletnek tartom a víz ,,mágust". Rengeteg lehetőség van benne és szem előtt kell tartanunk, hogy nem csak a látványos dolgoknak van értelme, mert akkor már megint a,,tpáolás fogalmához" jutnánk.

Lehetőségek rengetegek vannak ebben az ,,új kasztban". Már bennem is megfogalmazódott így a hozzászólásokat olvasgatva pár. :)

Sok sikert a dolgozgatáshoz! Már várom az egész anyagot.

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

A mananyerés kapcsán nem sokat jutottunk előre, asszem valami nagyon eredeti ötlet kéne hozzá...

Ami még érdkelne, ki milyen vízlényeket tud elképzelni a vízvarázslóknak?

Lehetne valahogy alégkörből kinyerni a manát. Végülis mindenhol körülveszi őket. Persze erre valami nagyon jó kis rendszer kellene, meg logikusan átgondolni. Az szerintem úgy túl snassz dolog, hogy csak víznél tudjon ,,tölteni", nem? Bár lehet, hogy ésszerű lenne... :roll:

Vízi lények? Hm...

Elementálok.:D

Ez egyébként nehéz kérdés. Csak az jut eszembe, hogy tudna befolyásolni olyan állatokat, akik vízben élnek. De így vízi lényeket alkotni...kevés most hozzá a fantáziám. Kicsit eröltetem magam, de tényleg nem jut semmi sem eszembe.

Feltétlen úgy érzéitek, hogy ilyen lényekre szükség van?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A mananyerés szerintem jó, ha kapcsolatban van a vízzel, de nem CSAK az kell, hogy legyen az alapja.arra gondolok, hogy elvileg a víz nem hordoz mágikus energiát.

Tehát, vagy azt mondjuk és indokoljuk, hogy a vízben sok energia van, mert mondjuk az egész világ ilyen alapú, meg hogy milyen sok van belőle, stb. És akkor magából a vízből vonja ki az energiát, így nyilván több vízből többet tud.

A másik lehetőség szerintem, hogy a víz csupán közvetítő közeg, vagy segíti csupána manakinyerést, mondjuk pszivel, vagy ilyesmi. Ilyen eseben nem annyira fopntos, hogy minél nagyobb vízben legyen meditációkor, és valószínűleg csak a mágia arősítésénél, könnyebbséget fog okozni a víz.

A lények:

A Bestiáriumban van vízelementál leírás. Emellett az elemi víz síkjának számos lénye elképzelhető, amely, nagyon hasonlíthat akár a tűzlényekhez (lásd tűzmágia). Emellett szerintem röbbségben lesznek a vízhez Yneven is kötődű lények, pl. halszerű, vagy ilyesmi lényekre gondolok.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Venes,

Azt hiszem, a vízlényeket félreértetted. Nem arról van szó, hogy vízben élő kreatúrákat, élőlényeket hozzon létre, hanem valami olyasmiről, amit MagyrGergely is említett, hogy a tűzvarázslók tűzlényeihez hasonlót kreáljon, csak éppen vízből. Ezek sem valódi "lények", inkább csak formába szorított őselem (őstűz) alkotja őket, valódi tudatuk nincs, a tűzvarázsló irányítja őket. Kissé leegyszerűsítve egy halom tűz, amit a tűzvarázsló formába gyúr, majd mozgat. Kb. ilyesmi.

A kérdés tulajdonképpen az, hogy milyen cáélszerű lényformák képzelhetők el vízből, milyenné kéne gyúrnia a vizet, hogy lényeit valamilyen célra használhassa.

MagyarGergely,

Én nem gondolnám, hogy ezeknek a lényeknek több közük lenne a Víz elemi síkjához, mint a tűzvarázsló lényeinek. Úgy tudom, ezeken a síkon kizárólag elementálok élnek, bár ebben lehet hogy tévedek. Persz gondoltunk elementálidéző varázslatokra is, de az teljesen más tészta.

A mananyeréssel kapcsolatban: nam tudom, olvastad-e, de valahol fentebb leírtam az első elképzelésünket, egy különlegesen tiszta ősvizet tartalmazó medált. Mellesleg: nem vagyok róla megggyőződve, hogy ez a legjobb ötlet, azért is kerestem tippeket a fórumon. Szóval ennek a medálnak a működési elve nem magán a vízen, még csak nem is annakl különleges tisztaságán, hanem különleges, jéggé dermesztett állapotán alapszik. Körülbelül úgy, mint ahogy a drágakő is azért gyűjti össze a mágikus energiát, mert a kristályrajzolata igen különleges. Az ötlet tehát az, hogy a vízvarázslók a medál készítésekor nem egyszerűen ősvizet, jeget, vagy jéggé fagyasztott ősvizet hoznak létre, hanem egy lényegében ősföld helyett ősvízből álló drágakövet.

A mananyerés vízhez kötődése szerintem nem szükségszerű. (Ha a fent említett medálhoz hasonló "hordozható vízzel" rendelkeznek, semmiképp sem.) Mi a véleményed arról az elképzelésről, hogy nagyobb erejű varázslatai

végrahajtásához legyen szüksége vízre? (Gondolok itt az elementálidézésre, a vízlényelk létrehozására; de hát persze az olyanok, mint a vízenjárás, víz alatt légzés, netán vizek befolyásolása elve feltételezik nagyobb természetes víz jelenlétét.

Link a hozzászóláshoz

Bocs, lehet, hogy én emlékszem rosszul, de at ETK írta (vagy csak mi beszéltük, nem tudom), hogy intelligensek, nem szorulnak közvetlen irányításra, mint a tűzlényeknél.

Én gondoltan, mondjuk hal formájúra (stílusosan 8) ), de ebből is lehetnek kisebbek-nagyobbak. Mit gondoltok, a méret fix legyen és csak a típus változtassa, vagy a típus csak más tulajdonságokat határozzan meg, és a méret legyen függő a belefektetett manától :?:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Desdichado,

Az ETK csak a beszélő vízszolgát írta, és ennek kapcsán mi gondoltunk arra, hogy "tervezhetnénk" őket intelligensebbre, de ez nem szükségszerű. A vízszolga lehet külön eset is.

Ami a halformát illeti, szárazföldön nem túl célszerű. Ha pedig az ellenfél vízbe kerül egy vízvarázslóval szemben van, akkor már oly mindegy...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Arnulf,

A medálos ötlet nekem tetszik, elég érdekes.

Ellenben én nem tenném függetlenné őket a víztől mana visszaszerzés ügyileg. Nézzük a tűzvarázslót. (mint elég hasonló dolgot)

Õk mana nyerésileg a tűzhöz vannak kötve, pedig AZ jóval ritkább Yneven, mint a víz, hiszen az olyan alapú!! Tehát ha vízhez kötjük a vízvarázsló manáját, akkor is erősebb, akkor sem kerül hátrányosabb helyzetbe, mint pl. a tűzvarázsló. Akkor minek MÉG erősíteni, még előnyösebb helyzetbe juttatni azzal, hogy nem is kell neki egyáltalán víz a meditációhoz?

Lehetne pl. a vizek harmóniájával, az életet átható energiájávbal - hiszen Yneven majd' mindenütt ott van.

A lények.

A vízlényeket, akárcsak a tűzlényeket, nem a természetes közegben, azaz vízben alkalmazza, hanem -miként pl. a tűzvarűázsló is - kint. így a hal elég mókás...

Akár ugyanazok a vízlények is megalkothatók, mint ami tűzből, szerintem.

Az elemi síkokon szerintem élnek más alakú, tulajdonságú, hatalmú elemi lények is, nem hinném, hogy egy egész sík élővilága csupán három formára (úr, szolga, harcos) korlátozódna. Ebből kövekezik, hogy szerintem nem minden víz lény oly butácska, hogy irányítania kell a vízvarázslónak. Lehetnek nyugodtan egészen értelmesek is (ha idézettek) Amiket ő alkot meg a vízből, azaz csak formát ad naki, azt nyilván irányítania kell...

És mivel a vízvarázsló kapcsolatban van a víz őselemi síkjával (ha van egyáltalán, ezt hogy tervezed :?: ) akkor szerintem könnyen tudhat idézni.

Egyébként vízlényre nagyon szép példát találunk a Ranagol áldásával című könyvben. (elementál) de a vízlények is ígyműködnek valahogy.

Link a hozzászóláshoz

Vízalapú sík ynev??? akkor miért ne magábol nyerhetné vissza a manát a vízvarázsló??? elvileg a vízvarink is vízalapú!! mittudom én mondjuk 1fp=1mana vagy ilyesmi! esetleg vizet kellene innia a varázslónak hogy kapjon manát, de két dolog tiszta vizet ami pusztítja a szervezetét, tehát valamilyen szinten desztilált vizet, ergó úgy működne mint a BMnél. a másik varázslatoknál lehetne alapozni a víz nyomására illetve az ezek által kifejtett toló erőre illetve energiákra is. Illetve pl. a sivatagban kétszer anyi manát kell költeni egy-egy varázslatra mint mondjuk vízpart mellet. A hitükről nem is beszéltünk még. Antoh-t találom logikusnak mint vallást. Gyakorlatilag akár bármilyen is lehet. ha a fagy/jég/ para elem akkor a gőznek is annak kellene lennie szerintem! ugye bár a gőznek sokkal nagyobb a belső energiája mint a víznek. A tűzvarázslónál is vannak olyan dolgok amik hatékonyabbá teszik a varázslatokat pl. fekete tűz meg egyéb dolgok!

Link a hozzászóláshoz

Ne feltétlen kell hit nekik.

Antoh mellesleg inkább a tengeren képviselteti magéát, mint egy barlangi tóban.

Akkor már szerencsésebb valami Õsvíz Síkjáról származó urat (nem Elementálurat, hatalmasabbat), vagy valami kisistent választani. Az lehet ősi, erejét vesztett is.

Persze nem árt, ha kötdik is valahogy egy hegyi tóhoz...

Legalábbis szerintem.

Link a hozzászóláshoz
Vízalapú sík ynev??? akkor miért ne magábol nyerhetné vissza a manát a vízvarázsló??? elvileg a vízvarink is vízalapú!! mittudom én mondjuk 1fp=1mana vagy ilyesmi!

Nos, az ötlet érdekes, ám így kiszárítaná magát. Erre írtad ugye azt, hogy fp-ért, ám -ugyan sehol nem láttam rá utalást- úgy vélem, az önsanyargatás nem kenyerük.

Illetve pl. a sivatagban kétszer anyi manát kell költeni egy-egy varázslatra mint mondjuk vízpart mellet.

Természetesen valószínű, ám ugyanígy a tűzvarázslónál is figyelembe lehet venni (pl. vulkánok közelében, tűzvész közepén :twisted: :cool: ) , ám erre nem alkotnék szabályt, minden csapat döntse el maga, akar-e ezzel számolgatni.

A hitükről nem is beszéltünk még. Antoh-t találom logikusnak mint vallást. Gyakorlatilag akár bármilyen is lehet. ha a fagy/jég/ para elem akkor a gőznek is annak kellene lennie szerintem!

Emlékeim szerint beszéltünk már a hitről ill. a gőzről is. A hit kötöttségét és a gőz alkalmazását egyaránt elvetettük.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

MagyarGergely,

a tűzvarázslók sincsenek teljesen a tűzhöz kötve, a hagyományos ordani módszer folyamatosan működik, mindenféle tűz nélkül.

akkor miért ne magábol nyerhetné vissza a manát a vízvarázsló???

Ugyanazért, amiért vízből sem. A tűzvarázsló sem azért tudja használni a tüzet, mert az tűz, hanem mert manafókusz, a víz ellenben nem az.

...én nem tenném függetlenné őket a víztől mana visszaszerzés ügyileg...

A tűzvarázsló sincs tűzhöz kötve, ld. hagyományos ordani módszer. A vízvarázsló ellenben a medáljához van kötve, ha azt elveszti, akkor kész.

pl. a sivatagban kétszer anyi manát kell költeni egy-egy varázslatra mint mondjuk vízpart mellet.

Miért kéne? A víz vagy a mananyerést befolyásolja, vagy egyes varázslatok végrehajtásához annak mibenléténél fogva elengedhetetlen. (pl. természetes vizeket befolyásoló varázslatok) A varázslatok energiaigényét nem befolyásolja a mananyerésre használt anyag/jelenség /eszköz jelenléte vagy hiánya. Vö. a bárd nappal is tud varázsolni, amikor biztosan nem látja a csillagokat. (Kivéve, ha kap egy nagyot a fejére... :twisted: )

ha a fagy/jég/ para elem akkor a gőznek is annak kellene lennie

Csak a fagy paraelem, a jég nem. Ld. ETK 293-294. elemi mágia. A gőzt fentebb megvitattuk már.

Link a hozzászóláshoz
...esetleg vizet kellene innia a varázslónak hogy kapjon manát, de két dolog tiszta vizet ami pusztítja a szervezetét, tehát valamilyen szinten desztilált vizet, ergó úgy működne mint a BMnél...

Én ugyan nem vagyok nagy bioszos, de azt hiszem, a desztvíz egy kicsit durva ahhoz, hogy csak úgy megiszogassa a vízvarázsló. Egyébként jó kérdés az is, hogy honnan szerezne desztillált vizet? Ilyet nem árulnak sehol Yneven :D , egy laboratóriumot meg még se cipelhet mindig magával :D !

...a másik varázslatoknál lehetne alapozni a víz nyomására illetve az ezek által kifejtett toló erőre illetve energiákra is...

Lehet, hogy a dolog csak számomra erőltetett, de mind ez, mind amit MagyarGergely írt (ti. hogy Ynev vízalapú sík, ezért nagyobb energiájú, stb.), szerintem nem igazán stimmel a mananyeréshez. Ekkor ugyanis más energiákat valahogyan át kéne alakítani mágikus energiává, ehhez pedig minimum pszi kell, de lehet, hogy az sem elég. Végülis a varázsló is közvetlenül a manahálóból nyeri a mágikus energiát közvetlenül, és a többiek is (kiv. BM és bosztorkány, de hogy a hatalom itala hogy működik ilyen szempontból, azt nem tudom) valamilyen manafókuszt használnak, nem nyernek más energiák átalakításával manát.

Link a hozzászóláshoz
...Csak az jut eszembe, hogy tudna befolyásolni olyan állatokat, akik vízben élnek...

Úgy látom, ez az ötlet, amit idéztem, senkinek nem keltette fel a figyelmét, pedig sztem nagyon jó :!: Eddig uyganis még nem volt szó ilyenről, fel sem merült. Volt már vízlény teremtés, vízelementál, de arra senki nem gondolt, hogy a vízben él is valami!

Bocs, ezt csak azért ragozom ennyit, hogy észrevegyük, mennyire "hozzánőttünk" ebben a dologban a tűzvarázslóhoz. Ez pedig nem jó, el kell vonatkoztatni tőle ilyen szempontból! (Megj.: Ebbe a hibába a tervezés első fázisában mi már beleestünk, amikor teljesen a tűzvarázsló mágiarendszerét alapul véve, abba próbáltunk "betuszkolni" vízvarázslatokat.)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Mi lenne ha a víz elemei síkjáról nyerné a manát, végülis az természetéből fakadóan mágikus és feltételezem hogy a varázslatait is onnan hozza létre, véleményem szerint akkor a víz elemi síkja kapcsolatban áll a manahálóval.

Mi lenne ha egyszerüen hagynia kéne vagy 1-2 manapontot hogy "felcsatlakozzon" a síkra, és az ősvíz elemi síkjáról csapolná a mágikus energiákat.

Ha meg fél hogy elfogy, vásárol hatalom amulettet, vagy mi több létre tudna hozni egy hasonlót, esetleg valami főzettel mint a BM, aminek víz az alapja....(szvsz)

szép napot

peace

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hokusz, a hozzászólásoddal sem általánosságban, sem részleteiben nem értek egyet.

Mi lenne ha a víz elemei síkjáról nyerné a manát, végülis az természetéből fakadóan mágikus...

Először is az őselemek mágikus voltával kapcsolatban szeretnék eloszlatni egy félreértést.

... a megidézett őselemek mágikusnak számítanak...

Ez valóban igaz, azonban NEM azért van így, mert maga az őselem a legkisebb mértékben is mágikus lenne, hanem mert amikor a varázsló kivonja azt a környezetéből (pontatlan szóhasználattal: megidézi), mágikus formába, formázásba zárja azt, hogy az időtartam lejártáig ne térjen vissza eredeti állapotába, hanem a varázsló szándéka szerint tiszta formában megmaradjon.

Egyszerű példával élve: a varázsló a TAM-mozaikok közé tartózó Teremtés mozaikkal akár őselemet is teremthet (az összetételét nem nagy kunszt meghatározni :lol: ).

Ennek alapján tehát az Õsvíz síkja nem jobban vagy kevésbé mágikus, mint bármely anyagi sík, így az általad leírt módszer értelmetlen.

...feltételezem hogy a varázslatait is onnan hozza létre...

Nem onnan hozza létre, az Elsődleges Anyagi Síkon fellehető ős- és természetes vizet használja.

Ha meg fél hogy elfogy, vásárol hatalom amulettet...

Tudomásom szerint még "közönséges" varázstárgyakat (italok, gyengébb amulettek) sem lehet csak úgy vásárolni. A Hatalom Amulettje pedig

...a boszorkányok és boszorkánymesterek (és hozzáteszem nyilván a bárdok) egyik legféltettebb, személyes tárgya.
...esetleg valami főzettel mint a BM, aminek víz az alapja...

A hatalom itala is nagyrészt vízből áll, de aligha valószínű, hogy ez a komponens felelős az ital hatásásért...

Ui.: Ha valaki az őselemek mágikus voltával kapcsolatban akar hozzászólni, kérem, hogy ne ezt a topicot terhelje. Inkább beszéljük meg privátban, vagy a varázslókról szóló témában.

Link a hozzászóláshoz

Üdv, @huszár!

Köszönjük a támogatást, a mailcím fent van a fórum elején, de ide is leírom:

bbognar@vipmail.hu

A másik iránnyal az a probléma, hogy publikusnak ugyan minden publikus, csak semmi sincs legépelve. Egy nagy kupac teleírt papír, amit meg ugye nem tudok elküldeni, csak legépelni nincs időm.

Az istenek áldása kísérjen: winnetou

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...