Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Gianagi vízvarázslók


Érdemes-e kidolgozni a vízvarázslókat?  

29 szavazat

  1. 1. �rdemes-e kidolgozni a vízvarázslókat?

    • Mindenképpen, még egy jó kaszttal bÅ?vül majd a játék.
    • Nem sok értelme van, nem jól játszható.
    • Semmi értelme! Nincs senki, aki játszaná!


Recommended Posts

Üdv!

Mint írtam is, VANNAK kivételek az isteni eredetnél, de alapvetően az isteni mágia a papoknak való.

Manát fókuszáló anyag jóval több van...

A mágikus, "félmágikus" fámek például ugyancsak fókuszálják a manát. Aztán bizonyos formák - innen a rúna. Vannak élőlények is, amiken mana-fókuszáló szerveik vannak. Ott az od is.

Mind a sajátos anyagszerkezetül miatt könnyíti, vagy gyorsítja am mana áramlását magán keresztül, illetve többet fókuszál, gyűjt össze belőle, mint az egyszerű kő.

Végül is a medálos módszer is jó bizonyos szempontból, bár én valami varázslósabbra gondoltam azért...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ezzel a vízfagyasztás dologggal kapcsolatban: tisztázni kéne, hogy pontosan mit is jelent a mananyerés a különféle kasztok, módszerek esetén. Amennyire én látom, az ETK leírásait kétféleképpen lehet értelmezni: vagy a manahálóból szerzik a manát, valamilyen egyéb energia felhasználásával, ez esetben speciel a hatalom itala okozta egészségvesztés akár "mellékhatás" is lehet. A másik lehetőség az, hogy minden esetben valamilyen más energát alakítanak át.

Ha az első lehetőséget feltételezzük, akkor a módszer eleve nem lehetséges, ha a másodikat, az csak úgy megy, ha a vízvarázsló rendelkezik vmi olyasmivel, ami a víznél hidegebb.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Tudtommal az ETK leírásainak még nincs köze manahálóhoz, ez valamelyik követő kiadványban jelent meg, talán a PPL-ben (?).

A manahálóról nekem annyi rémlik, hogy minden varázslat a manahálóban terjed, de azt szerintem túlzás kijelenteni, hogy minden kaszt a manahálóból nyeri a manapontját.

Szerintem ez csupán a varázslóra igaz, illetve esetlegesen még az Adron papra, ha elfogadjuk feltevésként, hogy a manaháló Adron "teste" (nem tudom hol olvastam).

"ha a másodikat, az csak úgy megy, ha a vízvarázsló rendelkezik vmi olyasmivel, ami a víznél hidegebb."

Ezzel azért vitatkoznék, az elemi mágia alapfeltevése, hogy az elélentétes elemek (paraelemek is) kioltják egymást, így szerintem ha a vízvarázslónál valami hideg van, ami melegebb vízzel érintkezik, akkor a hideg és a meleg küzdelme zajlik le.

Amire Desdichado gondolhatott az, hogy magát a hőt vonja el a vízből és használja manafókuszként, így nem egymást kioltó hatásról ír, hanem valamely a paraelem elvonásáról.

Persze ennyire nem "steril" a helyzet, így biztosan nem elemi mágikus manipulációról van szó, hanem legjobb esetben is természetes anyagok tulajdonságaival operál ez esetben.

A másik "rossz érzés" bennem az, hogy az ősvíznek a fagy a paraeleme, míg a hő az ellentétes őselemhez kapcsolódik. Nem érzem illőnek a vízvarázslóhoz a hővel operáló varázslatokat, persze a vízvarázsló nem tűzvarázslói ellentét, így persze elképzelhető.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Üdv :!:

Nem egészen erre gondoltam, hanem arra, hogy a hőenergiát atalakítja mágikus energiává (manává). Arnulf! Nem értem, miért kéne egy hidegebb dologgal rendelkeznie :!: Vegyünk egy mai példát: hűtőszekrény. Valamivel le kell hűtenünk, hogy hidegen tarthassa a kaját :!: Ezt nem egy hidegebb dologgal tesszük... (Vicces lenne: a hűtőt lehűtjük egy hidegebb dologgal, azt egy még hidegebbel, azt egy másik hidegebbel... :D )

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Desdichadonak igaza van, tanulnunk kell, Arnulfnak ZH-k meg vizsgák, nekem érettségi... :( , de azért igyekszünk. Nekem majd úgy kb. 2 hét múlva lesz időm arra, hogy elkezdjem legépelni a dolgokat és feltenni a netre.

A fejlesztés alatt lévő verzió letölthető ill. olvasható lesz itt: http://winnetou1313.extra.hu/index.html (majd még szólok, hogy mikor).Ha egy komolyabb rész elkészül, akkor megpróbálom feljuttatni a kalandozok-ra is.

Addig is: türelem vízvarázslót terem :D

Winnetou

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Huh, úgy tűnik, kicsit behalt a téma... Ideje vmit bedobni...

Nos, a kaszt készül (lassan de biztosan), néhány dologban pedig kíváncsi lennék a fórumozók véleményére. Mivel el szeretném kerülni a befolyásolást, inkább kérdés formájában fogalmazok.

Tehát:

1. Ki milyen képzettségeket gondol a vízvarázslónak? (1 szinten és később is)

2. Ebben még mi sem jutotunk dűlőre: hogyan lépjen szintet? Csak úgy egyszerűen a tűzvarázsló szerint? Egyáltalán, tudja vki, milyen elvek alapján lehet egy szintlépési táblázatot megszerkeszteni, akár egy teljesen új, "gyökértelen" kaszt számára is?

3. Egyik varázslat-ötletünk a vízvarázsló számára a boszorkánymesternél alkalmazott Tűzalak nevű varázslat "vizes" alkalmazása, a Vízalak. Ti hogyan képzelnétek ezt? Szinte biztos, hogy működésében, részleteiben nem fog a Tűzalakra hasonlítani, hiszen a víz egész más természetű anyag, mások a lehetőségei, de még így is rengeteg a lehetséges variáció.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hm. Ti írjáték a ksztot, vagy a fórumozókkal íratjátok meg... ? :lol: (na, ez csak a vicc része.) :lol:

1, Szerintem a varázslókra jellemző, tudományos képzettségeket kellene túlsúlyba helyezni náluk.

2, én is a tűzvarázslók szintlépését javasolnám. Az "illik" hozzájuk. Azért mégsem varázslók, csak tapasztalati mágiát űzők, de annál meg nem kellene könnyebben lépniük.

Új lépőtáblázathoz ötletem sincs, viszont nagyon fölöslegesnek tartom, egyáltalán nem számít, hogy mosz 100-rel több, vagy kevesebb bizonyos szinteken... Véleményem szerint a már meglévőkből válogatni pontosan elég. Mivel gyökeresen új kasztokat nemige szoktak alkotni - a vízvarázsló sem az, kísérteties a hasonlóság ilyen szempontból a tűzvarázslóhoz - szerintem bőven elég neki ugyanaz a szintlépő táblázat, előnyeivel és hátrányiaval együtt.

3, Szerintem ez a vízalak jó ötlet, illik is hozájuk. Gondolom, hasonlónak kellene lennie, csak vízben, pl. a tűz ugye sebzi, meg mágikus anyagú, meg ilyesmi.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...