Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Gianagi vízvarázslók


Érdemes-e kidolgozni a vízvarázslókat?  

29 szavazat

  1. 1. �rdemes-e kidolgozni a vízvarázslókat?

    • Mindenképpen, még egy jó kaszttal bÅ?vül majd a játék.
    • Nem sok értelme van, nem jól játszható.
    • Semmi értelme! Nincs senki, aki játszaná!


Recommended Posts

Hy!

Lenne egy-két kérdésem:

Hol lelhető fel Õsvíz Ynev elsődleges anyagi síkján?

Ha példányul a tűzvarázsló tűzlényeivel hasonlatos vízlényeket alkot, akkor azt is formába zárja és lelket idéz bele, és utána még irányítja is hogy támadj, védj meg, vagy inkább személyiséggel ruházza fel?

Tudomásom szerint akárki akármilyen varázstárgyat vásárolhat ha van rá elég pénze, és talál egy alaklmas hozzáértőt aki megcsinálja neki. Továbbá nem konkrétan Hatalomitalára gondoltam csak egy HASONLÓ vízvarázslóknak speciálisan kifejlesztett varázsitalra.

A vízvarázslót nem írja az ETK! :shock: :wink:

minden jót peace

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem tudom, hogyan tervezik a kasztot az alkotói, de egy pár dologba még így is bele tudok magyarázni... :)

Ha példányul a tűzvarázsló tűzlényeivel hasonlatos vízlényeket alkot, akkor azt is formába zárja és lelket idéz bele, és utána még irányítja is hogy támadj, védj meg, vagy inkább személyiséggel ruházza fel?

Hűha. A tűzvarázsló nem idéz lelket a tűzlényekbe, nem is volna képes rá. Emiatt kell irányítania. Gondolom, hogy a vízvarázsló sem fogja tudni megtenni, mert az magasszintű varázslói mágia, nem hinném, hogy az ő szakterülete.

Az alternatív "hatalom itala vízvarázslók részére" bár nagyon kényelmes megoldás lenne, de szerintem nem túl eredeti... mondhatni, kicsit unalmas... én szívesebben látnék valami új megoldást, de legalább is nem ilyen "olcsót".

Link a hozzászóláshoz

Hy!

Igazad van MagyarGergely az tényleg elég snassz, egyébként tisztában vagyok hogy a tűzvari nem idéz bele semmit, arra lettem volna kíváncsi hogy akkor ugye a Tűz Elemi Síkjáról idézi elő a lényt, vagy csak fogja magát és létrehozza? Elég valószínűtlen szerintem, mondom ez az én véleményem...

de maradjunk a vízvarázslónál, végülis akkor legkézenfekvőbb manatöltés a meditácó lenne... Habár ha a tűzvarázsló tűzelvonással nyeri, mi lenne ha a vízvarázsló meg páraelszívással nyomná? :)

szaunában milyen jól érezné már magát, mint tűzvarázsló háztűz idején :)

peace

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A tűzvarázsló a tűzlényeket maga teremti és alkotja, nem véletlen, hogy egész végig koncentrélnia kell rá, és hogy pl. akármilyne nagy hatal, nem hozhat létre pl. többet (nem idéz!). Szóval ez az egyik. A tűzzel való kapcsolata miatt képes a tűz elemi síkjáról is idézni, azaz áthívni lényeket, pl. a Szolga-Harcos hívása, vagy a Tüzes barát (Rúna) nevű varázslatok.

Véleményem szerint a vízvarázsló is képes lehet mindkét típusú "vízlénylétrehozásra" is.

A mana-nyerésre magam is a tűzvarázslóhoz hasonló több fajta ehetőséget látom megfelelőnek.

Link a hozzászóláshoz

HI!

Inkább nem reagálok Desdichado hszére, mert csak magyarázkodás volna. Nem véletlenül ajánlottam fel, de kössz a javítást...

A mananyeréshez, meg kb hasonló metódust mondanék (ami mellesleg már a fagyvarinál le van kb írva) amolyan negatív energia elvonása címmel.

A lényege a fagyvarázslónál, h a hideget egyfajta energiaként ki tudja vonni a fagyból az arra alkalmas személy. Persze nem úgy megy mint a karikacsapás, de kb vmi ilyesmi megoldást IS kéne sztem a vízvarázslónak is.

Tehát, h nem kötött formában lévô vizet (azaz nem élôlényekbôl; személyes aura által védett lényekbôl) tud felhasználni energia kinyeréséhez. Ez kétféleképpen mehet végbe, A), amikor a vízvarázsló szimplán töltôdik (nagyobb mennyiségü) a víz közelében; B), amikor a vízvarázsló kivonja a vízben lévô összes energiát. Ekkor tudatosan koncentrálnia kell, meg megfelelô rítus kell hozzá, ugyanakkor jóval gyorsabb és hatékonyabb mint az elsô módozat. Az elsô metódussal nem sérül meg senki és semmi, a víz sem párolog, de a nyert manapontok mennyisége hasonló a tüzvarázslók hagyomásos manabegyüjtó módjához (azaz óránként tsznyi mana).

A második metódussal a víz látványosan párolog (oázisban izgi lehet magyarázkodni, amikor a csapat vízvarija elpárologtatta az összes vizet... :twisted: ), és ugyanazon szabályok érvénzesek rá, mint a varázslók energiagyüjtô pszi diszciplínájánál a kisajtolásra; csakhogy ebben az esetben mondjuk minden 10. megkezdett manapont után növekszik a hatás.

Remélem nem okoskodtam túl sokat, és még seíteni is tudtam. :D

hali,@

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Üdv!

A tűzvarázsló a tűzlényeket maga teremti és alkotja, nem véletlen, hogy egész végig koncentrélnia kell rá, és hogy pl. akármilyne nagy hatal, nem hozhat létre pl. többet (nem idéz!). Szóval ez az egyik. A tűzzel való kapcsolata miatt képes a tűz elemi síkjáról is idézni, azaz áthívni lényeket, pl. a Szolga-Harcos hívása, vagy a Tüzes barát (Rúna) nevű varázslatok.

Csak pontosításként, nehogy félreértse valaki:

A Tűzlények megidézése fejezetben találtam egy-két utalást.

"A tüzet valóban meg kell idézni, majd a kívánt lénnyé formázni."

"..., az adott E-nek megfelelően tűzkitöréssé alakulva tér meg a Tűz Elemi Síkjára."

Azaz a tűzvarázsló idézi az őstüzet, melyet tűzlénnyé formáz és koncentrál az irányításra. Tisztán elemi mágia.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

...Hol lelhető fel Õsvíz Ynev elsődleges anyagi síkján?

Bocs, ezt a kérdést nem értem. az elsődleges anyagi sík vízalapú, tehát nyilván egy csomó ősvíz van rajta, ha nem is tiszta formában. (De ha vmi másra gondoltál, magyarázd meg nekem légyszi!)

...[a vízvarázsló mananyerése] A), amikor a vízvarázsló szimplán töltôdik (nagyobb mennyiségü) a víz közelében; B), amikor a vízvarázsló kivonja a vízben lévô összes energiát. Ekkor tudatosan koncentrálnia kell, meg megfelelô rítus kell hozzá, ugyanakkor jóval gyorsabb és hatékonyabb mint az elsô módozat. Az elsô metódussal nem sérül meg senki és semmi, a víz sem párolog, de a nyert manapontok mennyisége hasonló a tüzvarázslók hagyomásos manabegyüjtó módjához (azaz óránként tsznyi mana).

A második metódussal a víz látványosan párolog ...

@huszár! Ez a negatív energiaelvonás érdekes, de számomra (mint természettudományos elme számára) nem igazán logikus. Akkor már érdekesebb lenne ha mondju a vízből a vízvarázsló valóban kivonná az energiát => a víz nem elpárologna, hanem megfagyna (ez is elég szadista tud lenni :twisted: ). Egyébként az ötleteid nem rosszak, Desdichado megjegyzéseivel meg ne foglalkozz, csak kötözködik (+ nincs is benne az alkotógárdában (ami mellesleg kétszemélyes :D )).

Az istenek áldása kísérjen...

Winnetou

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sylvanus, teljesen igazad van. Magam arra gondoltam, hogy nem mint egy kész, élő lényt idézi át a tűzlényeket a tűz őselemi sítjáról, hanem maga alkotja azt, emiatt kell ugye felügyelnie őket folyamatosan, lévén semmi önállóságuk nincsen.

De ehhez az őstüzet valóérthetően írtam. :)

@Huszár manakinyerési módozata nekem tetszik, szerintem is kellene valami ilyesmi (is).

Link a hozzászóláshoz

HI!

Örülök, h a mananyerési irányzatom nem talált megkövezésre vagy karóba huzatásra, sôt néhány embernek tetszik is...

Mint az meg jól látható a tüzvarázslók mananyerésén alapszik; minden egyes olyan körben amikor manát von ki a tüzvari a tüzbôl, a tüz Eje csökken. Kb ugyanez megy végbe a fagyvarázslóknál, avagy a vízvarázslóknál is :)

A fagyvarázslók leírását (mely igencsak félkész mü, amelyet én csak próbálok játszhatóbb formába hozni, ugynis eredetileg horror táp volt... :roll: :wink: ) leghamarabb vasárnap késô este vagy hétfôn napközben fogom tudni csak átküldeni a megadott mailcímre, mivel jelenleg nincsen nálam... :( bocs.

Winnetou: lehet megfagyás is mindegy csak látványos és hangulatos legyen... de a ha úgy vesszük elméletileg mindkét eljáráshoz energiát kéne befektetni, tehát a negatív energia elvonásával mindkét jelenség bekövetkezhet...csakhogy ha megfagy a víz amibôl kinyeri az energiáját a fagyvarázsló az nem akkora nagy veszteség, mintha elpárologna. Mert ekkor egy elmés JK vinne magával állandóan egy

Link a hozzászóláshoz

Hi!

Olvasgatom itt a gondolatokat a vízvarázsló leendő mananyeréséről:)!

Említették itt ezt az Italt ami mindig a vizvarázslónál van: hm sztem az már elég könnyü mananyerés lenne( pl a boszmesternél, hörpint egy kis hatalom italát és 1 kör alatt(ha jól tudom) voálá már maxon is van..., ellentétben a tüzvarárászlóval akinek azért nem ilyen "egyszerü"...

Ha pedig úgy töltene manát hogy belemártja a kezét a vízbe és mondjuk csinálna egy "vízeolvonást" az már sztem egy jobb megoldás lenne :wink: De mivan ha a víz mérgezett vagy pl megvan átkozvan akkor mivan?? :)

Vagy az is egy jó ötlet lenne ha pszi-ből tudná visszatölteni a manáját! csak persze nem ugy mint a hagyományos godoni módszer, hanem hasonlóan mint a varázslónál csak hosszabb ideig tartanam meg azért egy kicsit átdolgozva...

Szép napot bye..

Link a hozzászóláshoz

HI!

Hát winnetou, láttam már pár érdekes esetet... ráadásul ha nekem eszembe jut, akkor másnak is :twisted: ...

Gólya: eleddig nem volt kikötve h hozzá is kell érjen a vízhez magához, de nem rossz ötlet, csak eléggé nagy korlátozás tud lenni. Én azért nem venném bele (többek között), mert a tüzvariknak is csak elég, ha a zónájukban (asszem :wink: ) van tüz, ôstüz. De! Az ötlet jó, csak kissé átfogalmaznám :)...

Tehát van a hagyományos metódus, amikor csak egyszerüen elvonja a fölös energiákat a vízbôl a vízvarázsló. Ez nem igényel koncentrációt, pszipontokat, és nem is jár semmiféle látható komponenssel.

Ugyanakkor van a (ide ki kell még találni egy hangzatos nevet, megfogalmazást, akármit) másik metódus, amikor a vízvarázsló (tfh) egyfajta transzba réved, mindkét kezével megérinti (nemkívánt törlendô) a kiszemelt vizet ( :D :shock: 8) :lol: ) majd abból energiát présel, von, lop, rabol el, stb, majd ezt egyfajta psziszürö (igen kb, mint a varázslóknál...) segítségével manává alakítja. A metódus látványos párolgással (vagy akármivel) jár, plussz a környezetet is károsítja, ergó ezt azért a fekete mágia tárgykörébe szokás sorolni. Mechanizmusa, felépításe, hatása nagyban hasonlít az energiagyüjtés diszciplína kisajtoló verziójára, csakhogy itt elôbb jelentkeznek a káros mellékhatások.

Ha a víz mérgezett, akkor aki FIZIKAI, (tehát iszik belöle, megfürdik benne, beledugja a kezét) kapcsolatba kerül vele (jelen esetünkben a vízvarázskló) egészség próbát dob, lásd mérgezések, stb.

Amennyiben átkozot volt... olyankor még nemtom mi van. Lehetne, h megkapja az átkot, vagy csak egyszerüen minden mellék hatás jelentkezik a pszipontok elvesznek a manapontok meg nem töltödnek.Avagy találják ki ezt az alkotók na.

Sajnálom, h így beleszólok mindenbe, meg midnen, de szeretnék egy (vagy több) konkrét ötletet, (kidolgozva, megvitatva) az alkotók elé rakni, h ez van, ezt tudja, ez meg az meg amaz, döntsétek el légyszives.

Köszi, és hali

Link a hozzászóláshoz

Öszinte leszek emberek, meg kell valljam én követtem el anno a vízvarázsló (talán legelső-2002) kidolgozását jó néhány évvel ezelőtt. Igen csak meglepődtem, hogy most szembetaláltam magam a témával.

Akit eseleg érdekel az itt megtalálja: http://www.kalandozok.hu/index.php?tere ... .pdf&num=1

vagy itt: http://www.rpg.hu/letoltes2/index.php?a ... ile&id=471

Link a hozzászóláshoz

@huszár: A legtöbb hozzászólásban azért csak sima alapötletek vannak amivel előállnak a hozzászólók! Ha a készítőknek megtetszik valamelyik akkor az közzé teszik esetleg szinte konkrétan ki is dolgozva és aztán lehet vitatni illetve dícsérni :wink: :D

(A tűzvarázslónak a tűzgyüjtéskor illetve tüzelvonáskor megkell érinteni a tüzet és emiatt sérül is... :cry: )

ÜDV :!:

Link a hozzászóláshoz

Az MP szerzésnél én abból indultam ki, hogy az elsődleges anyagi sík élőlényei lényegében vízalapú lények (tetük ezt az elemet tartalmazza a legnagyobb mennyiségben). Tehát a vízvarázslók a saját testükben található (szerintem elemi) vizet használják fel a varázslataik megalkotásához. Ennek nem kívánt mellékhatása, hogy nagyon szélsőségesen alakul a szervezetük vízháztartása, ami esetemben azzal jár, hogy az MP-vel nem rendelkező vízvarázsló bőre ráncus, petyhütt és aszott. Míg ha max MP-n van, akkor akkor egy kicsit "pufók" lesz az illető. (Ez magyarázza az alacsony Szépségüket és hogy kevés köztük a nő.) Az MP-ket pedig úgy nyerik vissza, hogy rengeteget isznak. Persze maga az MP csak akkor jön vissza, ha a szervezetük feldolgozza a megivott vizet. Ennek üteme a játékegyensúly megtartása miatt a tűzvarázslókéhoz hasonlóan lett meghatározva.

A másik bonuszuk a varázslataik MP-igénye kapcsán, hogy attól függően mennyi víz van a közelükben, az egyes varázslatok MP igénye is csökkenhet. Ha jól emlékszem kb. 60-70 varázslatot dolgoztam ki hozzájuk anno.

Ma már lehet, hogy néhány dolgot megváltoztatnék a kidolgozásban, de szerintem ha újra akarjátok alkotni, van amit lehetne belőle hasznosítani. Egyébként néhány éve volt egy beszélgetésem az rpg.hu-n, ahol sokak véleménye az volt, hogy ezek a gianagi vízvarázslók valójában a valódi varázslók alkaszthoz tartoznak, csak rendelkeznek néhány speckó mozaikkal.

Persze Ynev mindenkié (ha nem nézzük a szerői jogokat)! :lol:

Link a hozzászóláshoz

Üdv :!:

Én azért nem venném bele (többek között), mert a tüzvariknak is csak elég, ha a zónájukban (asszem Wink ) van tüz, ôstüz.

Az ötletek jók, csak az a baj, mint sok másiknál, hogy nagyon hasonlít egy másik varázshasználó kasztra, ráadásul a tűzvarázslóra, és szeretném elkerülni, hogy teljesen tűzvari legyen, csak "vízben".

Az MP szerzésnél én abból indultam ki, hogy az elsődleges anyagi sík élőlényei lényegében vízalapú lények (tetük ezt az elemet tartalmazza a legnagyobb mennyiségben). Tehát a vízvarázslók a saját testükben található (szerintem elemi) vizet használják fel a varázslataik megalkotásához. Ennek nem kívánt mellékhatása, hogy nagyon szélsőségesen alakul a szervezetük vízháztartása, ami esetemben azzal jár, hogy az MP-vel nem rendelkező vízvarázsló bőre ráncus, petyhütt és aszott. Míg ha max MP-n van, akkor akkor egy kicsit "pufók" lesz az illető. (Ez magyarázza az alacsony Szépségüket és hogy kevés köztük a nő.) Az MP-ket pedig úgy nyerik vissza, hogy rengeteget isznak. Persze maga az MP csak akkor jön vissza, ha a szervezetük feldolgozza a megivott vizet. Ennek üteme a játékegyensúly megtartása miatt a tűzvarázslókéhoz hasonlóan lett meghatározva.

Nem emlékszen, hogy én gondolkoztam-e rajta, vagy itt beszéltük meg, de én ezt nem tartom jó módzsernek. (Kifejtés legközelebb, most sietnem kell)

Link a hozzászóláshoz

Nem értek veled egyett, lásd pl. a syburri vértes gyalogos hasonlit a shadoni zsoldosra... a játék technika nem lényeges anyira szerintem!!! A lényeg az hogy a kaszt élvezhető legyen. Stílusos, és különleges. Ezt nem pont a játéktechnikai részletekkel lehetne megoldani. Inkább dolgozzatok a múltjukon, a jelenükön, és homályos jóslatokon a jövőjükkel kapcsolatban!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

cather,

a két harcos valóban hasonlít egymásra, mivel mindketten Harcosok. A vízvarázsló azonban önálló kaszt. Ezek már nem hasonlítanak egymásra; nincs az alapkönyvben két kaszt, ami egymásból lene megcsinálva; legalább részban önállóak.

Ráadásul pont a vízvarázsló kapcsán nagy a kísértés, hogy egyszerűen "átfordítsuk" a tűzvarázslót, és így oldjuk meg a problémákat. A tapasztalat azonban azt mutatja, hogy a tűzvarázslóból átültetett ötletek nem igazán életképesek. Bár a őstűz és az ősvíz is őselem, Yneven és az Elsődleges Anyagi Síkon betöltött szerpük igencsak eltérő. Gondolj csak arra, hogy a tűzvarázsló képes a tüzeket mananyerésre használni, mert azok manafókuszok, míg a víz nem az, így a vízvarázsló nem tud vízből manát nyerni.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

cather, attól tartok, félreértettél valamit. A vízvarázsló NEM attól vízvarázsló, hogy valamiféle "misztikus" kapcsolatban van a vízzel, hanem attól, hogy mágiájának alanya avíz, azt manipulálja varázslatai segítségével, így oldván meg a problémákat.

Antoh adományával kapcsolatban: A vízvarázslók a Varázshasználó és nam a Pap főkasztba tartiznak, hatalmuk nem az égiek adománya, önerejükből alkalmazzák a mágiát és jutnak mágikus energiákhoz.

Ami pedig a vízből kinyert manát illeti: a vízvarázslók nem azért nem képesek erre, mert nem ismerik a vizet, hanem mert a víz (a tűztől eltérően) NEM funkcionál manafókuszként.

Nos szerintem a víz is hordoz energiát akárcsak a hő!

Ez szerintem kétfelől közelíthető meg. Ha a földi fizikára karsz alapozni ami Yneven nem feltétlenül állja mega helyét, de ebbe ne itt menjünk bele, a varázslós fórumon szó szerint évek óta megy a vita és nem jutottak dűlőre), nos akkor: a az energia egyik megjelenési formája, azzal egyenértékű. Ugyanúgy Joule a mértékegysége, stb., ezzel a tárgykörrel részletesen a termodinamika foglalkozik, ott nézz utána. A víz, mint anyag, ugyancsak megfeleltethető energiának (ld. reletivitáselmélet, E=m*c^2, stb.), ez azonban aligha egyszerűen hozzáférhető, kis méretekben szinte biztosan megoldhatatlan.

Mindezt nem azért írtam, mintha egy szerepjátékban nagyon effélékben akarnék gondolkodni, pusztán azért, mert úgy láttam, nem igazán érted, mit jelentenek azok a fogalmak, amiket használtál.

A másik lehetőség, hogy ynevi "fizikára" és mágiaelméletre alapozol, akkor pedig egyértelmű, hogy a víz ugyanolyan használhatatlan mananyerésre, mint a legtöbb természetes anyag.

Link a hozzászóláshoz

Arnulf: Úgy láttom te pusztán az elemi mágiára szakosodott varázslón gondolkodol, szerintem a vízvarázsló nem elemi varázsló, inkább valami olyasmi mint a tűzvarázsló... bocsánat a hasonlathoz tudom nem azt akarjuk átültetni, de valaha leírták azt valahol hogy víz az nem mana fókusz??? Ha leírták és tévedtem, akkor szivesen olvasnám valahol! /hivatalos dolgora gondoltam: Rúna meg ilyesmi!/ Illetve attól hogy nem pap, attól még eredeztethetik egy istentől a mágiájukat! Nagyon kiváncsi vagyok a végeredményre azt mondhatom.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Magam is úgy vélem, hogy a vízvarázsló olyasmi (ami nem azt jelenti, hogy ugyanaz, csakvízben) mint a tűzvarázsló. Mindenképpen többenk gondolom, mint egy "egyszerű" elemi mágust, tehát kell, hogy lkegyen valami különleges, csak rájuk jellemző kapcsolatuk a vízzel.

Miért lenne a víz mana-fókusz? Attól még, hogy a tűz az, attól még a víznek nem kell annak lennie... ilyen alapon akármit, amit kidolgozunk, tehetünk mana fókusszá, ez nem helyes, szerintem.

DE ettől még elképzelhető, hogy sajátos viszonyuk miatt a vízzel, képesek az abban áramló (mert a mana szinte mindenütt ott kell, hogy legyen szerintem...) manát kivonja, összegyűjtse, tehát hogy manához jusson.

A psziből mana az a varázslók sajátja, nem hinném, hogy ide jó megoldás. Ilyen szempontból én "kevesebbnek" gondolom a gianagi vízvarázslók tudását.

Illetve attól hogy nem pap, attól még eredeztethetik egy istentől a mágiájukat!
Nos, ezzel vitatkoznék. Az istenek hatalmat, mágiát csak a szolgáiknak adnak. Ettől igen kevés kirívó kivétel akad, ezt szerintzem mnem kellene követni. Mondjuk az eredet és a tőlük kapott hatalom nem pont ugyanaz, ez igaz.
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

MagyarGergely, egyetértek veled. A vízvarázslót valóban többnek gondoljuk, mint egy elemi mágiára szakosodott varázslót. Pl. felmerült egy olyan ötlet, hogy bizonyos varázslatai segítségével képes lehetne a vízben élő élőlényeket irányítani.

Az isteni eredettel kapcsolatban annyit jegyeznék meg, hogy Ynev egyes boszrkányrendjei Morgenától, annak papi rendjétől eredeztetik a hatalmukat, mágiájuknak azonban valójában nincs köze sem Morgenához, sem más istenhez. Ilyesmi még a tűzvarázslók kapcsán merül fel (Ha jól emlékszem, az elementálidéző varázslatok és a Tűzelnyelés, Tűzelvonás különleges képességek kapcsán, amelyek egyes, nem tűzvarázslók által felállított elméletek szerint Sogron adományai. Ezenkívül figyelemre méltó a Sogron szent tüze varázslat elnevezése, ez a varázslat azonban szinte biztosan nem isteni eredetű.)

Ami a manafókuszt illeti, szrintem meg kellene próbálni meghatározni, pontosan mi is az a manafókusz és hogyan működnk az efféle objektumok, illetve hogy Yneven mik töltenek be ilyen szerepet. (én kettőről tudok: a tűzről és a drágakövekről). Az én elképzelésem az, hogy a mana, a manaháló (bármi legyen is ezek pontos mibenléte, de ez egy másik kérdés) mindhárom típusú (anyagi, asztrál, mentál) belső síkot/síkokat átszövi, bárhonnan elérhető. A manafókusz vélhetően azt jelenti, hogy az anyagi sík adott jelensége, pl. a tűz, a speciális állapotú, többségében ősföldből álló anyag (drágakő) a saját környezetében megkönnyíti a mana elérését. (Megjegyzés: szerintem akár az asztrál- vagy mentálsíkon is létezhetnek manafókuszok, bár eddig ilyet sehol sem említettek. Ha léteznek is, Yneven még nem gondoltak erre a lahetőségre.) Ilyesmire szolgálna az a medál, benne a speciális állapotú ősvízzel, amelyet fentebb leírtam. Nem arról van szó tehát, hogy ezeket mágikus energia itatná át , míg a többieket nem, pusztán arról, hogy ezek könnyebben itatódnak át.

Ennek alapján tehát: a tűz és a drágakövek ilyetén tulajdonságait már legalább a hetedkor kezdete óta ismerik Yneven, tehát ha a közönséges víz, amelyből ezeknél sokkla több fordul elő Ynev-szerte, efféle tulajdonsággal bírna, azt már régen felfedezték volna.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...