Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Chat - host: hunnet.ath.cx port: 6667 szoba: #kalandozok


Recommended Posts

Spartas, Darun még valami The Elf egy ELF!!! Körübelül így értem ezt:Elfként viselkedik néha dzsennes beütéssel. :twisted:

Ha már megígérted magadnak a reakciót, akkor lehet ebben a megjegyzésben valami, bár a dzsennes beütést inkább nem tenném bele, ja és ugye még valami nekem nem Ynev a kedvencem... De amúgy a megfogalmazásod találó.

Link a hozzászóláshoz

És amint látom be is tartom az ígéretemet!:).

Kivácsnivá tettél!Mi a kedvenc világod?Hisz Magushoz rengeteget szólsz hozzá!Izé ez már nem a topic .Megpróbálom megkérdezni hogy idevágó legyen.

Milyen világban chatel/ne Enerla (már ha ő a kedvenc világod szereplője ) The ELf néven?

(Igen a dzsennes dologban bizonytalan is voltam)!

Link a hozzászóláshoz
nem ezt a vitát akartam a történettel vázolni.

Nem ez volt a célom.

Hanem az, hogy mindenki elgondolkozzon a mondanivalóján.

hogy apróságokon vitatkoztok...

Mindenki azt vesz ki belőle, amit akar...

Ebben igazad van, és sokminden másban is, aki úgy gondolja hogy mást a véleménye miatt támadni kell tartósan utána magát zárja ki azzal hogy távozik arra egyébként illik a történet. Ha nem is pontosan :)

Link a hozzászóláshoz
És amint látom be is tartom az ígéretemet!:).

Kivácsnivá tettél!Mi a kedvenc világod?Hisz Magushoz rengeteget szólsz hozzá!Izé ez már nem a topic .Megpróbálom megkérdezni hogy idevágó legyen.

Enerla nem a kedvenc világhoz tartozik és több kedvencem is van, de momentán amire gondoltam az Shadowrun világa volt, remélem ismered a játékot és a regényeket, ha nem, akkor a másvilágok részben szívesen mesélek róla, csak ugye a fórum skinje nem feltétlenül illik a hangulathoz.

Link a hozzászóláshoz
Én is szoktam ott csetelni. Még gondolkodom azon hgy megsértődjek-e. Egyébként arról az emberről is bizonyítvány készíthető, aki két-három információmorzsa alapján elég okosnak hiszi magt ahhoz hogy ítéletet mondjon több ezer emberről. Ez minimum arrogancia.

Tudud egy chat esetében az általuk felhasznált softwarek minősége, az átaluk hozott döntés (nincs moderáció) törvényszerű követkzeményei (pl. az összes olyan akit mindenhonnan kitiltanak oda megy) az szerintem egyik sem információmorzsa, Más vélemények, lementett beszélgetések, stb. tényleg információmorzsák csak, ezekből viszont nem 2-3 darab van.

Lithas!

Ja, igen! Ezt nem vettem figyelembe. (bár te se) Én még abban az időben kerültem fel a chat-re, amikor még nem volt szükség moderállásra, és engem nem mindenhonnan tiltottak ki, csak a mirc-en kívül csak ezt ismertem. És az elmúlt 5 évben sok érdekes embert ismertem meg, több olyat is, aki értékesebb ember mint te meg én együttvéve. Még a mai nap is találkozok olyan emberekkel, akik dacolva a chat-en lévő "szennyel" várják, hogy kifogjanak egy olyan embert, akivel érdemben lehet társalogni. És a szemét szűrésére is vannak módszerek. Pl.: nem tudom ismered e a "némítás" opciót. Néha iagzán hatásos.

Kathin: remélem te is megbocsájtasz elf-nek és visszatérsz. Egyébként ha már szóba került, milyen néven, mikor és hol vagy fenn?

Darun

Link a hozzászóláshoz

Ja, igen! Ezt nem vettem figyelembe. (bár te se) Én még abban az időben kerültem fel a chat-re, amikor még nem volt szükség moderállásra, és engem nem mindenhonnan tiltottak ki, csak a mirc-en kívül csak ezt ismertem. És az elmúlt 5 évben sok érdekes embert ismertem meg, több olyat is, aki értékesebb ember mint te meg én együttvéve. Még a mai nap is találkozok olyan emberekkel, akik dacolva a chat-en lévő "szennyel" várják, hogy kifogjanak egy olyan embert, akivel érdemben lehet társalogni. És a szemét szűrésére is vannak módszerek. Pl.: nem tudom ismered e a "némítás" opciót. Néha iagzán hatásos.

Kathin: remélem te is megbocsájtasz elf-nek és visszatérsz. Egyébként ha már szóba került, milyen néven, mikor és hol vagy fenn?

Akad itt még sokminden más egyik nap szóbakerült a chat.hu és kevesebb mint 15 ember volt az adott irc csatin, de aki megszólalt az szidta, ugyanezekért a hibákért, senki sem mondta azt, hogy minden chat.hu-s hülye, azt se mondta senki, hogy aamikor még nem volt ismert ennyire, és nem tudta mindenki hogy ott mindent lehet csinálni akkor is ez volt a helyzet. 5 év alatt lehet hogy megismersz nagyon sok embert, de ugyanennyit, vagy többet megismersz mindenhol, a nagy számok törvénye is azt mondja ekkora közösségben vannak kivételes emberek. Amit mondok az az, hogy az ott lévő emberek számára nem igény az, hogy kultúráltan viselkedő környezetben beszélgessenek. A némitás funkció félmegoldás, mert egy fél beszélgetést látsz, idézetekkel, ami nem túl jó eredmény.

A hivatalos moderálás teljes hiánya akkor is előtérbe helyeződik ha valaki ezt szabálysértés, bűncselekémy elkövetésénél használja eszközül. Engedelmeddel egy közösség közös magatartásáról (és nem az egyes egyénekről külön külön de általánosságban) már lehet véleményt alkotni ez alapján is. Téged nem zavar az a közösség ami anyázással fogadja a beérkezőt, ahol a legdurvább esetben sem lehet rendet tartani, (mert így olcsóbb az üzemeltetőnek), stb. a többség szerencsére nehezen elviselhetőnek, elviselhetetlennek tartja és más chateket részesít előnyben és véleményt alkot erről a közösségről.

Egy közösséghez tartozni azt is jelenti, hogy felvállalod a közösség bizonyos értékeit, akkor is ha negatív értékekről van szó. A chat.hu leegjellemzőbb megkülönböztető jegye pedig az, hogy igen súlyos esetekben sincs, és nem is lehet moderálás, és ez vonzza az ezzel visszaélő embereket. Meg lehet vonni a válad, hogy neked ezzel együtt is tetszik felvállalod, és ha a közösség megkapja a kritikát elismered de hozzáteszed a jó oldalát... Vagy meg lehet sértődni, le lehet tagadni, el lehet magad határolni attól a közösségtől ahova te saját döntésed alapján (önként) tartozol. Döntsd el, hogy az utóbbit te mennyire tartod értékées és követendő magatartásnak.

Link a hozzászóláshoz

Ehhez a közösséghez is szivesen tartozom. Sokan szeretnek itt. Sokan nem. Nagyon sok embert szeretek itt. Párat nem. Büszke vagyok rá hogy befogadott a Kaladnozok.hu. Ugyanez a helyzet a chat.huval is. Sokakat szeretek ott és sokakat nem. És az ott kialakult csapatra is büszke vagyok.

Nem értek a számítógéphez. Ha valaki hív hogy menjek csetelni,akkor én a chat.hut írom be az operába. Az irchez meg pláne nem értek. Gondolom ez érthető. És ha már ott megkedveltem embereket nem fogom odahagyni. Csak ezért jöttem vissza ide is. Nem élek az interneten. Nekem minden perc kín amit gépelve kell töltenem. Ezért én az embereket nézem mindíg a másik oldalon és nem a technikát. A technika "érdektelen". Ezt egy monitorfej sohasem fogja megérteni. Egy kis odafigyeléssel bárit helyre lehet tenni. A kivételekkel meg nem szabad törődni tovább. Ezt fogom itt is tenni.

Darun: Lady_Joan vagy KatWom. Teljesen változó hogy mikor vagyok fenn. Ez hangulat függő :P

Puszi

Kathin

Link a hozzászóláshoz
Sokakat szeretek ott és sokakat nem. És az ott kialakult csapatra is büszke vagyok.

Nem értek a számítógéphez. Ha valaki hív hogy menjek csetelni,akkor én a chat.hut írom be az operába. Az irchez meg pláne nem értek.

Teljesen egyetértek veled ebben, és amit írsz az korrekt, egyetlen egy dolgot tennék hozzá: Összehasonlíítani az tud aki már sok rendszert megtapasztalt, és a különbségeket látta, tapasztalta. Azzal az idővel amit te a gép előtt (pláne chaten) töltesz természetes, hogy az az igényed hogy akiket már megszerettél azokkaal tartsd a kapcsolatot, nem az, hogy a legjobb közösségeket megtaláld. A gond azokkal van akik napi sok órát töltenek el chattel, és tudatosan választják azt ahol nincs moderálás.

Az hogy egy kezdő aki ebbe fut bele először és nem is chatel annyit hogy sok helyet megismerjen ott marad és 3-10-15 emberrel privizik az sosem fogja meghatározni a chat vagy az ott lévő közösség minőségét. Ezért mondtaam, akadnak kivételek akiknél érthető a helyzet.

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

Nemrég a chat az EnerlaNET-rôl elköltözött a ZircNetre.

Az új helyen fennakadás nélkül lehet chatelni.

A chatre már be lehet lépni CGI alapú klienssel is, ami azok számára lehet hasznos, akiknek eddig nem m?ködött a chat, ill. azok számára akik különbözô kinézetet szeretnének a chatnek beállítani.

Mindenkit szeretettel várunk a chaten is!

üdv:

Link a hozzászóláshoz

Hello!

Mivel Chat fórum törölve lett, ezért ide írom a hozzászólásomat.

Aki akar velem beszélni, elég rövid lesz a lista, az EnerlaNET-en megtalál a #magus szobában. Labirintus netharc, és még jó pár, csak a fejemben megfogalmazott fajta játék, életút játék és egyszeri, egy estét kalandok szintén EnerlaNETen lesznek részemr?l, aki szeretne játszani jöhet oda, bárkit szeretettel várunk, bárki beállhat, akár egy vázlatos karakterrel is egy gondolkodósabb kalandra. Ha bármiben tudok, szívesen segítek, de irc.zirc.org-on nagyon-nagy valószín?ségel nem láttok többet, gondolom ez a többség számára öröm, és happy.

Üdv; Thapsshy

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...