Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mentálcsavar Találkozók


Recommended Posts

Üdvözletem a népes rajongótábornak!

Hát, reménykedtem benne, hogy lesz már valaki, aki véleményezi a történteket, de ha nem, így én leszek az első, aki megteszi. A későbbiek meg korrigálhatják az én megszólalásomat... :P

A verseny számomra a KM/JK huzavonával kezdődött, aminek kifejezetten nem örültem... Sztem minden KM nevében beszélhetek, hogy jó lett volna hamarabb megkapni mind a modult, mind csapatokat. Az utólagos KM vadászat sem volt igazán a legjobb: sztem a teljesítményü(n)kön meg is látszott a dolog... Ezúton szeretnék ismételten elnézést kérni apró csapatomtól, amiért elég rossz hangulatban ültem le mesélni, és ezért nem volt az igazi a dolog...

A verseny. Regisztráció, csapatkiosztás, stbstb, ezeken úgy nem lehet nagyon sokat hibázni, úgy láttam egyébként, hogy minden elég simán ment, aminek örülök. A végén, az eredményhírdetésre kellett nagyon sokat várni. Tisztában vagyok vele, hogy még akkor is többen voltak, akik nem fejezték be a modult, de sztem egy 5 perces KM-mel való egyeztetéssel és ilyesmikkel ki lehetne küszöbölni a karba tett kézzel ácsorgást... Gratulálok viszont a díjazottaknak: hallomás alapján megérdemelten vitték haza a kis trófeákat. :)

Amiről mindenki szokott ilyen események után beszélni: a modul. Nos, nem tudom, ki hogy van vele, de szívem szerint nekem nemigazán tetszett... Tisztában vagyok vele, hogy ez egyéni szoc probléma, de sztem egy kicsit több odafigyeléssel ebből a keretből egy sokkal érdekesebb, pörgősebb modult lehetett volna kihozni. Ez megint csak személyes probléma, de örültem annak is, hogy a modult ugyan véleményezni lehetett, de ezek után sem történt benne semmi változás. Igen, itt én voltam az, aki leült és elmondta, mi a kínja, de nem csak a saját nevemben beszéltem, ezt kijelenthetem. A modul formája sem volt az igazi, nagyon nagy hangsúly-eltolódások voltak benne (vedd a történet-háttér kettőst, vagy az utolsó cselédig kidolgozott bált és a "majd kitalálsz valamit" cselekményrészleteket). Valahogy úgy érzem, ez inkább egy hangulat-modulnak készült (ami egyébként még éppen nem csúszott át a túldramatizáltba), de sajnos ezt egy ilyen rövid versenyen, mikor sokan vagyunk egy teremben, nagyon nehéz igazából megcsinálni, hogy az valóban jó is legyen.

Persze,tudom, most lehet azt mondani, hogy akkor írj jobbat, meg szervezd meg jobban, ha annyira okos vagy. Én ilyenbe sohasem fogtam bele, de sztem olyan alapvető dolgok ezek, amiket felsoroltam, hogy ezt meg lehetett volna tenni mindennemű nagyobb energiaráfordítás nélkül. A dolgok megítélése nem az egyedüli feladatom: én így láttam, más ember másképp véleményezi.

Köszönet mindenesetre a lehetőségért, a Másnapos KM-ek kompániájának a lelkesítésért (bár utólag ez az oldal sem maradt csalódás nélkül...), illetve pöttömke csapatomnak, amiért hosszú órákon át elviseltek (legközelebb Godda megy, úgy jó lesz? :D). :)

Gergely: hiányoltunk... :)

Üdv a Falkának:

Ramun

Link a hozzászóláshoz

Hello mindenkinek!

Nos, először is fura, egy ember kivételével senki sem írt kommentet (verseny után) ebbe a fórumba...

A versenyről meg annyit, hogy nekem nem nagyon jött be most :( . A márciusi mentálcsavar sokkal jobb volt mint most, de ez persze csak az én véleményem. Mint JK,szerintem sem volt jó a modul :roll: ! Remélem a következő jobb lesz!!!

Vélemény???

Üdv...

Link a hozzászóláshoz

Peace mindenkinek!!!!!

Nem nagyon akarom véleményezni a versenyt mert akkor haragudnának rám egy páran!!! Ezért csak rövid vonalakban:

A modul az nagyon nem volt jó számomra meg nem volt elég pörgős!! Én nem szeretnék senkit megbántani de most nem nagyon tettek ki magukért a modúlírók! A márciusi az nagyon király volt és remélem hogyha megyünk legközelebb akkor legalább olyan jó lesz a kaland mint a márc. !!! De azért jól éreztem magam mert barátok közt voltam meg piáltunk meg jól szórakoztunk!! A vonat meg megint jó volt hazaafele!

Én mint fiatal kalandozó olyan tanácsot adnék amit nem bántásképenn vagy fenhélyázóan adok de egy ilyen versenyre pörgős és lendületes kalandot kéne írni!

Mégegyszer nem kötekedésképpen mondom ezt!

De az is biztos hogy nem TOLVAJJAL megyek mégegyszer!!!

Na és sok szerencsét kívánok a következő verseny előkészületeihez!!!

Peace

Link a hozzászóláshoz

Kicsit szomorúan bár - de az előzőektől megtörve nem...

Reagálásomat talán Ramun véleményére írott válasszal kezdem, mivel nekünk, a szrvezőknek is volt egy-két olyan észrevételünk, mely nem túl szívderengető hangulatba ringatott...

Nos.. mindenek előtt sajnálattal olvastuk véleményed, s az előzőekben már közölt, a szervezéssel kapcsolatos problémáidat, ellenben nem érezzük magunkat hibásnak azokban, ahogyan esetleges rossz hangulatodban sem.

Eddig ugyan ez egyetlen fórumon sem került elő, - lévén nem sokan akartak segítség helyett bírálással beleszólni a szervezésbe - de azt hiszem, elmondhatom, hogy az utóbbi három Mentálcsavar rendezvény szervezése hasonlóan zajlott a mostanihoz - így a siker vagy annak elmaradta nem hiszem, hogy elsősorban ebben rejtezne.

Az utóbbi versenyekhez képest csupán két - nem elhanyagolható - különbséget tudnék megemlíteni. Elsőként azt, hogy a mesélők között akadt olyan is az utolsó versenyen, aki mesélése előtt 2 nappal jutott csupán a modulhoz és a csapatához, minek ellenére azonban (a csapat szerint) rendkívül szórakoztatóan tudta azt lemesélni, mindennemű gond nélkül. Idén emiatt is adtunk Herendy Olivérnek (Nagy Peti) különdíjat, mivel nemcsak, hogy azonnal elvállalta a mesélést, annak ellenére, hogy már kész csapata volt, de az utolsó pillanatokban (szinte minden KM ugyanakkor kapta meg a modult) megkapott modult gond és rossz szó nélkül mesélte le csapatának. [ugyanolyan háladíjat szántunk még neked, Gambitnek, Misinek és Amundnak, amiért besegítettetek, csak végül az előző éjszaka és az aznapi versenykezdés más belátásra sarkallt]... Nem tehetünk róla, hogy sajnos idén is utolsó hét elején sikerült csupán elküldenünk a teljes modult, de a vázát úgy gondolom, mindenki elég korán láthatta ahhoz, hogy fel tudjon készülni. (megjegyzem, nekem verseny előtt 3 órával sikerült csupán átolvasnom a modult, mivel az előző éjszakát a pestiekre várakozva- elfeledtetve, mint reggel kiderült - töltöttük, illetve az utolsó simításokat végeztük. ennek ellenére csapatom egyetlen tagja sem állt fel az asztaltól elégedetlenül - bár háromból ketten - igen hősies - halált haltak.) Másrészt pedig... és itt jön, ami nekünk kicsit sem tetszett. Miután elmagyaráztad nekünk, Ramun, hogy mit miért csináltunk rosszul, mit kellett volna másképpen szervezni, illetve, hogyan kellett volna az embereket minél célszerűbben összeszedni... a verseny napján 4 órát aludtunk hála annak, hogy valahogy te is elfeledted, hogy esetleg minket is fel kellett volna hívni - hiszen a pestieket te szervezted be, nem? te ajánlottad Gambitet, mikor megkérdeztük, hogy tudnál-e segíteni ebben... semmi gond, kezdünk hozzászokni, a 3-4 órás alvásokhoz, de: verseny napján másfél óra késéssel tudtunk csupán kezdeni, mert noha minden játékos (erre a pontosságra még nem volt példa, ezúton is köszi mindenkinek érte! :)) időben megérkezett, - sőt, még a pakolásban is komoly segítséget nyújtott némelyikük - négy KM némiképpen elkésett. megértem, - najó, nem :S - hogy rendkívül fontos volt, hogy előtte való nap még egy kis esti kiruccanás becsússzon, de akkor legalább

1. légy szíves ne oktass ki, ha te magad is okozol a szervezésben problémát

2. vállald a felelősséget, ha a rádbízott mesélőkről van szó, illetve

3. hamár oly büszkén így neveztétek el magatokat, akkor talán azon is el lehet gondolkodni, hogy miért nem volt a kevésbé másnapos mesélőknek gondja a meséléssel...

emellett kicsit sérelmezzük a 4 csapat nevében is, hogy egyikük pontozólapja sem volt pontosan kitöltve, illetve a négyből két csapat az írotthoz mégcsak nemis hasonló modullal kiesett a díjazás lehetőségéből.

tehát csak egy kérés összefoglalva a fentieket: ha a szervezéssel bajod van, rendben, de akkor legalább te magad ne ronts bele abba, ami még jól ment volna...

mindemellett köszönjük Gambitnek, versenyen már nem nagyon állt módunkban ezt megtenni - ő ugyanis elnézést kért egy kisebb, a fentiekhez kapcsolódó problémáért, s elég jól esett, noha egyáltalán nem tartjuk hibásnak.. (gondolom pont emiatt esett jól, hogy mégis más nevében is elnézést kért.. :)) tehát.. köszi :)

a modul...

nos, a véleményed természetesen érdekel minket, bár ahogyan kifejtetted - főleg a fentiek fényében - azt tényszerűen nem éreztük helyesnek.

még egyszer elmondom, csak, hogy mindenki tudja kik írták a modult, ebben Nazgul, Magyar Gergely, valamint mi (Rhea és Lord Rufus) vagyunk a hibásak, mindennemű kérdés, javallat... etc. hozzánk szóljon tehát, ne szegény többi mesélőt bántsátok...

a modul cselekményvonala azért nem volt pontról pontra leírva, s csupán az NJK-k leírása megadva sarkalatos pontnak, mert úgy gondoltuk, hogy számíthatunk arra, hogy az összes KM a maga csapatára alakítja kicsit a cselekménysort - mely esetben bíztunk benne, hogy az élvezetessé lesz, s ez esetben valóban minden KM közös alkotása lett volna, ami létrejön. ehhez szükség lett volna a modul kiküldésére, igen, de a váz alapján már lehetett előre tervezni... a csapatok egy részét pedig egészen a verseny előtti éjszakáig nem is láttuk, így mi is az improvizációs képességekre kellett, hogy bízzuk magunkat, a modult és a csapatokat is... láthatólag hiba volt, bár nem tudom és értem, hogy miért kell minden egyes lépést a km szájába rágni, nehogy valami másképp süljön el...

túldramatizált modul... hát igen, szerencsére a mentálcsavar modulok egyikére sem volt eleddig jellemző az, hogy érzelmi alapra helyeztettek volna, s főleg nem az, hogy rögtönözni kellett bennük - vagy hogy tragédiára alapoztuk a cselekményt...

unalmas volt - megint egy olyan pont, amit a KM kiküszöbölhet... a Narancsbőr csapat például tudom, hogy nem unatkozott, másoknak persze a lehetőség sem adatott meg rá (El Dzsihád vs Amund). de hagyjuk hát...

a következő alkalommal jobban igyekszünk majd, és időre, pontról pontra levezetve szépen meg lesz minden.

(ja csak még egy dolgot... mind Noita de Tinum, mind Gólya olyan modult méltattak, mint sokkal jobb modul (a márciusi Vörös Éjszegmensről van szó természetesen), aminek a cselekménye 1 oldalnyi volt, és a KMnek kellett kidolgozni a 7 óra versenyidőből 6.5 órát. se térkép, se njk, se fogadók... nagyjából semmi támpont... és a csapatokat ott sem mindenki kapta meg előre, viszont valahogy mindenki jól tudta magát érezni)

a végére akkor... hadd kérjünk elnézést mindenkitől, aki valamilyen okból csalódott akár a versenyben, akár a pontozásban, akár a modulban, akár a mesélőkben, akár a szervezésben, akár az eredményekben. legközelebb jobban igyekszünk.

a verseny pozitív élményei között a jól szórakozó csapatok látványa, hosszú órákon át regélt események, hangos röhögések és izgalmak említhetők meg, a díjazottak öröme, a pótmese hangulata... jó volt látni, hogy volt, aki jól érezte magát. köszönjük!:)

mi voltunk

ui: http://mentalcsavar.gportal.hu: szavazzatok a következő verseny idejét vagy keressétek bármi, a Mentálcsavarral kapcsolatos információt illetően

uui: ha esetleg valakinek két opció is megfelelne a szavazáson, ami kettő egyike a téli szünet előtti verseny, kérjük, a másikat jelölje meg... :)

Link a hozzászóláshoz

üdv,

nem tudom, hogy mikor utóbbi levelünk is kettőnk nevében szólott, miért Rhea lett kiemelve belőle... bár igaz, e nevet használtuk közös hozzászólásunk feladására.

nem, nem vettem személyeskedésnek mindazonáltal sem én, sem mi, ahogyan nemis annak szántuk, sokkal inkább a hangemet - nemcsak annak a hangnemét, ahogyan még élőben, nem a te jelenlétedben oktatott ki minket, hanem a hozzászólás hangnemét sérelmeztük - elnézést, amennyiben túlreagáltatott, valószínűleg az előzmények generálták.

nem érzem, nem érezzük, hogy a szurkálódások vagy a személyeskedés lett volna célunk, ellenben határozottan negatív élményt okoz, mikor valaki a fentieket játsza végig s mindez után meglehetősen szurkálódó jellegű kritikával akar kioktatni minket.

a modulokról: mint hangsúlyoztam volt, mi nem gondoltuk rossznak a modult, ahogyan az ezelőttieket a játékosok sem - ennek a modulnak is csak felőletek érkezett eddig rossz visszhangja, várjuk a többit. hangsúlyozzuk: nem a modult ért kritika az, amit nem érzünk jogosnak (szabad véleménynyilvánítás, etc... bár Ramun legutóbb még a lovag szerepébe kötött bele, mint egyetlen hibába, amit nem értettünk, ergo nem tudtuk átírni..)

elfogadjuk, ahogyan soha nem hangoztattuk, hogy a szervezés tökéletes lett volna találkozóinkon, hangsúlyozom ismét: nem a kritikával, a móddal volt bajunk.

a csapatod előtörténetei közül kettő volt meg szombatra, ezt pedig azért nem küldtük át rögtön, mert még épp folyamatban volt a csapatok jelentkezése - két csapat az utolsó héten jelentkezett ugyanis véglegesített csapatlétszámmal, etc... persze, erre mondhtatjuk, hogy aki határidőre nem ad le mindent, az nem jön és máris kész a jobb szervezés... de... őszintén szólva, lehet, hogy könnyebb, de nekünk így jobban tetszik, hiszen egyetlen esetlegesen jelentkező csapat sem marad ki. hogy miért nem tudtuk megmondani mégis hamarabb, kinek mesélsz? azért nem, mert többek között azért mondtuk Ramunnak, hogy gyertek legkésőbb 9:45re, mert akkor osztottuk volna ki az előtörivel csúszó csapatok előtörijeit, a csapatokat, etc. azt, hogy a verseny maga 10:30kor kezdődik mondtuk, dehát akkor gondoltuk, hogy már leül mindenki mesélni... bocsi az esetleges félreértésért, amennyiben amiatt késtetek.

de sztem akkor az esti részt ugorjuk, mondom, kezdünk hozzászokni a kevés alváshoz, az a legkisebb - bár felmerült bennünk, hogy valami szörnyű balesetet szenvedtetek, ami némiképp rossz érzéssel tölti el az embert - emiatt főleg az aggodalom, nem azért hogy legyen minek beszólni.

igaz, hogy elsősorban Misitől vártunk volna valami hívás félét, Ramun csupán amiatt kerül a képbe, hogy érkeztetek előtt külön felhívott bennünket, hogy tudjuk, hogy jöttök... akkor azzal miért nem, hogy tudjuk, hogy nem jöttök...? érted, hogy mi a baj, ugye..? de tényleg nem személyeskedés, egyszerű nemértés.

örülök, ha nem voltatok azok, ám gondolj bele - a mi részünkről mi látszik? este elfeledtek felhívni minket, ami miatt nem alszunk, majd reggel megtudjuk, hogy amiatt, hogy a csapat egyes tagjai túlitták magukat, emellett (oké, lehet, hogy félreértés miatt), de rengeteget késtek... ismét sorry, de nem tudott máshogy lejönni (ez viszont lehet, hogy többek közt amiatt is van, hogy mi sosem iszunk, így kissé nehéz átérezni, hogy ránézésre milyen is az, mi a különbség másnapos és kialvatlan között)...

rendben, értem az érveidet, de nem mindet tudom elfogadni.. mi is jó adag szurkálódást éreztünk Ramun szavaiban, tán pont úgy tévesen, mint te a mieinkben.. ellenben, a szervezésnek olyan részébe kötött bele, amit ő maga sem tudott később megindokolni... reméljük azért ti is megértitek, amit igyekszünk kifejezni... nem?

a vélemyéned feltétlenül érdekel, ahogyan mindenki másé is, természetesen - ugyanis egyelőre nem látjuk kifejezetten élvezhetetlennek a modult.

nos, elnézést akkor tőletek amennyiben sértésnek fogtátok fel előző hozzászólásunkat - nem annak lett szánva...

továbbra is mi

Link a hozzászóláshoz

Susa!

Nos, az az igazság hogy a forumot olvasók többsége tisztában van azzal hogy mi következik a "teljesen objetív", "személytelen", "az XY dolgot elkerülendő" és további kifejezések említése után, ha ezt ráadásul tovább ismétli afféle mondatközi megjegyzésként, akkor még inkább erősíti az említett hatást. Épp ezért hívnám fel a fölöttem látható postokat írók figyelmét arra az apróságra, hogy megeshet, hogy a szándék átsüt a sorok tartalmán.

Mivel jómagam nem vettem részt a verseny szervezésében nem tudhatom milyen nehézségek és akadályok merültek fel. A kastély térképének megrajzolása, ami konkrétan az én feladatom volt, és igen nagy szabadságot adott (a berenezést illetően), csupán a versenyt megelőző nap készült el. Ezzel azt akarom mondani hogy nekem össz-vissz ennyi dolgom volt (mesélésen kívül) és mégis csak az utolsó pillanatban hoztam össze.

Gambit, az első Tenger Farkasai találkozó szervezésében is részt vettél?

A kalanddal kapcsolatban a következőket:

Véleményem mindenki az alapján ítélheti meg hogy közöm volt a megírásához, azaz ötleteimmel és egyéb megjegyzéseimmel láttam el azt aki időt és energiát fektetett a végleges történeti váz megalkotosába, illetve egyes tényezők (mint quintarha és fogadós kezdés) is nevemhez fűzhetők. Ezen kívül számos mozzanat került módosításra, került bele vagy tűnt el a modulból, és megesett hogy nem volt ínyemre.

Ezekkel együtt szeretnék elnézést kérni azoktól akik nem élvezték a helyzetet melybe a kerültek az eseménysor folyamán.

Ugyanakkor megint megemlíteném a sablonos mondatot mely szerint a kaland csupán annyira lehet jó mint a mesélő, mely fényesen tükröződött az El Dzsihad nevű csapat játéka során, akik a módosult kaland másfél órás verziója után még nem érezték azt a kellemes érzést ami egy megküzdött csapatot tölt el.

Sem Gambit, sem Nagy Peti, sem Ramun, sem Asy csapatának véleményét nem ismerem a kalandról.

Link a hozzászóláshoz

Nah Hy!

Olvasgattam a hszeket és érdekes...

Az én véleményem:

-Ez így sikerült és ilyen lett, már csak azért mert én még nem szerveztem ilyet és nem tom tökéletesen mennyi nyűggel jár...

valaki írta nem tom pontosan Asszem Rhea hogy 2 csapat alapból kiesett a pontozásból bizonyos okok miatt.

Erre annyit tok mondani hogy volt választásunk, és kész, a kaland olyan volt amilyen mindenkinek volt már kiemelkedően jó mesélése (hangulat, sztori, JK hozzáállás, KM hozzáállás stb..) és persze volt gyenge is.

Én most nem sorolom be sehova ha nem baj, de ez tény! ilyen van!

"Ami van, az volt már, és újra lesz"

Ennyi voltam

Hokusz

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet ismét, e kellemes, késői órán!

Az utóbbi üzenetváltásokat nézve én igazán nem szerettem volna, ha ez a téma ilyen formában növi ki magát. Az én véleményem egy volt a sok közül,hogy miért pont az lett kiemelve... Talán mert első volt, vagy mert rajtam kívül is igen kevesen véleményezték a történteket, szerintem már sosem fogom megtudni. Mindazonáltal a válaszokban néhány helyen szeretnék pontosítani.

Első válaszotokban említettétek, hogy a verseny szervezését mindössze bíráltam, viszont segíteni nem segítettem. Ha emlékeim nem csalnak, szeptember eleje óta heti több alkalommal kerestem a főszervezőket különböző formákban, modul, illetve KM gyűlés ügyében, és hogy tudok-e esetleg segíteni valamiben. Kérés hozzám egyetlen alkalommal nem érkezett, illetve egyszer: hogy be tudom-e szervezni esetleg Gambitot, és hogy meg tudom-e adni a számát; ezen felül nekem senki nem szólt semmiről, elmondásuk szerint minden meg van szervezve és nincs szükség több szervezői segítségre.

Volt néhány pontatlanság mind a két válaszban, amit nem igazán tudtam mire vélni. Hogy én emlékszem rosszul, vagy az információ áramlása szakad meg egy ponton, szerintem már sosem derül ki, de néhány dolgot szeretnék tisztázni.

-

Link a hozzászóláshoz

üdv mindenkinek

mivel a fórum témavezetője nem szólt eleddig bele, engedjétek meg, hogy a verseny (bárhogy is sikerült) főszervezőjeként én kérjelek meg titeket, hogy ezentúl az egymás kritikájára és beszólására (vagy csak építő jellegű hozzászólására) ne itt, mindenki előtt reagáljatok, mert, ahogyan előttem Gambit is mondta (mégha hiába is...), számos olyan dolog kerülhet így elő, ami nem ide való (viszont a pszi-üzenet vagy az e-mail tökéletesen megfelel e célra), emellett egy reakció csak egy másikat indukál (lásd az ezt megelőzők)...

a verseny kritikáit viszont még mindig itt fogadjuk és várjuk (és nem azért írom ezt, mert valami szépet is akarok végre már olvasni, hanem) mert érdekel a véleményetek, főleg, ha valamennyire tartózkodni tudtok a beszólásoktól, vagy a fricskaként is olvasható megjegyzésektől...

ja, és ha az előzőek tanulsága elrettentett volna titeket a megszólalástól, sajnálom - ahogy mondták már előttem többen, a fórum azért viseli e nevet, hogy a vélemények ütközzenek, és a vita résztvevői megvédhessék magukat, s azt hiszem, mi sem tettünk mást...

köszönöm a megértést,

rufus voltam

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Nem az előzőekhez tartozik de a Témába:

Rufusz: Most Értesítettek a Bankból a tranzakcióról, azaz amint tudsz érj rá (elötte 1-2 nappal szólj, akér itt is jó) és a KEZEDBE adom a pénzt , hehogy megint zavar legyen a rendszerben...

Edig sem bíztam ezekeben a digitális anyagiakban de ezekután főleg...

Üdv!

Link a hozzászóláshoz
üdv mindenkinek

mivel a fórum témavezetője nem szólt eleddig bele, engedjétek meg, hogy a verseny (bárhogy is sikerült) főszervezőjeként én kérjelek meg titeket, hogy ezentúl az egymás kritikájára és beszólására (vagy csak építő jellegű hozzászólására) ne itt, mindenki előtt reagáljatok, mert, ahogyan előttem Gambit is mondta (mégha hiába is...), számos olyan dolog kerülhet így elő, ami nem ide való (viszont a pszi-üzenet vagy az e-mail tökéletesen megfelel e célra), emellett egy reakció csak egy másikat indukál (lásd az ezt megelőzők)...

Utolag is koszonom Rufus segitseget es valoban, maradjunk szigoruan a pozitiv illetve negativ kritikaknal, hanyagolvan a szemelyeskedest.

Koszonom,

Cz

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

(visszatértem):)

Sajnos nem tudtam részt venni a találkozón, munkahelyi okok miatt, ugyanis egy hónapos gyakorlaton vettem részt... de ez kit érdekel? :)

Köszi a hiányolást, Ramun, :) és elnézést mindazoktól, akik számítottak rám. Különösen a szervezők felé érvényes ez, mivel a gyakorlat hirtelen jött előkészítése miatt nem tudtam annyit sem megcsinálni a modulban, amit elvállaltam, így az én részemet is másnak kellett hozzátennie. Plussz mesélőhiányt is okoztam, stb. :) Legközelebb hátha.

A vitába nem folynék bele, annyit azonban mindenkinek tudnia kell - szerintem nem is vitás - hogy KM-nek lenni nagy felelősség, különösen egy versenyen. És a Játékosnak is, mivel rajta is múlik a hangulat és az élmény, rajta múlik, hogy lesz-e időben előtörténet. Tökéletes pedig nincs... kritizálni pedig csak mértékkel és ésszel (és ezt pont én mondtam... :) )

Na, a sok okosság után mindenkinek jó készülődést a következő - jobb! :) - MCS találkozóra!

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

Na, a sok okosság után mindenkinek jó készülődést a következő - jobb! :) - MCS találkozóra!

Igen, és reméljük, valóban jobb lesz. Méghozzá az

:!::!::!:V. Mentálcsavar Találkozón:!::!::!:

2007. december 15-én, szombaton, a megszokott helyen, azaz a

Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziumának Pinceklubjában, a megszokott időintervallumban, azaz

10:00 és 18:30 között. A költségeken nem változtattunk legutóbb óta, tehát még mindig

1500 Forint az ára.

A karakteralkotás idén még közel ugyanaz marad, jövőre azonban egy új, egyedinek mondható, jelenleg tervezés alatt álló formát vezetünk be. A jelenlegi karakteralkotás különbségei: a papok közül az ordani Sogron-, Adron-, Arel-, Orwella-, és Doldzsah-papok a 2000 Tp-s kategóriából a 3000 Tp-sbe kerültek át.

Az előtörténetek, és mindazon egyéb grafikai művek, amelyeket a karakterlaphoz mellékeltek (lovagok művészien kidolgozott családfája, címere, karakterkép, tervrajz, csapat logoja) egy-egy pályázaton vesznek részt -- de csitt! erről még később.

Addig is jó tervezgetést, ne feledjétek: a fáradtságotok is közel szinuszosan alakul (értsd: az, hogy az előző nem volt annyira jó, ez még lehet kiváló:))

Rufus voltam

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

akkor a fentebb már beharangozott híres-neves

:!::!::!:

Előtörténeti Pályázat

A Mentálcsavar Szerepjátékklub, a Lumina Cornu Klub és a Magyar Ifjúsági és Nemzeti Összefogás együttműködésében

Jelentkezés módja: A pályamunka elküldése az mcspalyazat@freemail.hu és a luminacornuklub@freemail.hu címre; szükséges feltüntetni azon karakter nevét és kasztját, jellemét és vallását, amelyikhez tartozik (akkor is, ha amúgy kiderül a történetből), továbbá az író nevét (valódi nevet és nicket egyaránt). Egy ember legfeljebb két munkával pályázhat

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egy kérdésem lenne a Lumina-Cornus / Mentálcsavaros előtörténet pályázathoz.

Jól láttam, hogy megváltozott a kiírás, és tényleg február 1. a leadási határidő? Miért?

Most az szerepel a kiírásban, hogy bárki nevezhet 2 előtörténettel. Korábban ez feltételhez volt kötve (egyik előtörinek versenykarakterhez kellett kapcsolódnia). Ez is változott tehát?

Üdv

TAO

Link a hozzászóláshoz

Jól láttam, hogy megváltozott a kiírás, és tényleg február 1. a leadási határidő? Miért?

Most az szerepel a kiírásban, hogy bárki nevezhet 2 előtörténettel. Korábban ez feltételhez volt kötve (egyik előtörinek versenykarakterhez kellett kapcsolódnia). Ez is változott tehát?

igen, valóban február 1.re módosult a leadási határidő, amivel együtt az eredményhírdetés napja is február 16-ára, egy most még szervezés alatt álló program időpontjára tolódott... erről hamarosan olvashattok... itt is, remélhetőleg.

igen, megváltozott. nem, nem kell a versenyhez kapcsolódnia - úgy döntöttünk, hogy kevesebbel lehet pályázni egyszerűen, mivel ha túl sok pályamű érkezik be, akkor képtelenség lesz a zsűrinek egyéb elfoglaltságai mellett értékelnie azt lehető legjobb tudása szerint... emellett szeretnénk, ha inkább többen pályáznának, minthogy csupán egy-két ember kevesebb művel.

rufus és rhea

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...