Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mentálcsavar Találkozók


Recommended Posts

Diassan kerlas!

Ejnye catsmile, ezt nem kapokodtad el! Azért örülünk neked :D Feldolgoztad már a KK-t?

Remélem ez az Mcs übereli majd az összes eddigit (azért pölö a tábort nehéz :roll: miből marad ki aki nem jön nyáron), szóval mindenki fegyverbe Kyria dicsőségére!

Creep

Hihi! Ugyanmár... én mind a két KK-n élveztem a játékot, akárhogy pontoztak is. :) Viszont szegény Beolwulf most otthon marad, mivel nem passzol a csapatba, helyette Eroe De Bruthal-t hozom... hamarosan megy a karakter és az előtörténet. :)

Link a hozzászóláshoz
Diassan kerlas!

Ejnye catsmile, ezt nem kapokodtad el! Azért örülünk neked :D Feldolgoztad már a KK-t?

Remélem ez az Mcs übereli majd az összes eddigit (azért pölö a tábort nehéz :roll: miből marad ki aki nem jön nyáron), szóval mindenki fegyverbe Kyria dicsőségére!

Creep

Hihi! Ugyanmár... én mind a két KK-n élveztem a játékot, akárhogy pontoztak is. :) Viszont szegény Beolwulf most otthon marad, mivel nem passzol a csapatba, helyette Eroe De Bruthal-t hozom... hamarosan megy a karakter és az előtörténet. :)

Kivel leszel együtt?

Link a hozzászóláshoz
Diassan kerlas!

Ejnye catsmile, ezt nem kapokodtad el! Azért örülünk neked :D Feldolgoztad már a KK-t?

Remélem ez az Mcs übereli majd az összes eddigit (azért pölö a tábort nehéz :roll: miből marad ki aki nem jön nyáron), szóval mindenki fegyverbe Kyria dicsőségére!

Creep

Hihi! Ugyanmár... én mind a két KK-n élveztem a játékot, akárhogy pontoztak is. :) Viszont szegény Beolwulf most otthon marad, mivel nem passzol a csapatba, helyette Eroe De Bruthal-t hozom... hamarosan megy a karakter és az előtörténet. :)

Kivel leszel együtt?

Ha jól tudom, a pénzügyi részt a fiúk már rendezték. :)

Egyébként a Lord Lorin O-Krell féle csapatban... :)

Azt hiszem, már csapatnév is van.... :)

Link a hozzászóláshoz

ruyan írta:

igaz nem írtuk(ruyan, lernun), de mi is jövünk. Az elősztorit legkésőbb hétfőre küldjük. Igaz az, hogy a kevés km miatt csapatösszevonások lesznek?? ha igen kivel leszünk?

valószínűtlen, hogy a kevés km lesz az oka, ha lesz is összevonás, tekintettel arra, hogy a 2 fő az nem csapat, hanem egy pár, és ugye a minimum elvileg a 3 személy. egyébként nem kell aggódni, feltehetőleg nem lesz összevonás - ha mégis, egy másik kis csapathoz kerültök, akik karaktereihez illenek a tieitek - ezért is lenne már jó látni őket végre...

előre is köszi a burkolt felszólításra való reagálást:)

mi

Hello

félelf ikrek leszünk(Lernun tolvaj, én bárd)

az elősztori hétfőre megy.

Link a hozzászóláshoz

Diassan kerlas!

Lehet, hogy hiábavalóan reménykedek, de ha Gambit csapatából (nevezzük egyenlőre így) valaki olvasná ezt a topicot, akkor az vegye magára Lord RuFuSék kérelmét, és küldjön be valami karakter vagy előtörténet féleséget. Meg ugyanez vonatkozik mindenki másra, aki még nem küldött semmit. Tudjátok, beígértünk nektek valami embernyúzó orktörzset, amit nem gyaktok le a táper varázslókkal meg a gilronitákkal sem... :D Az MCS-démon ezekhez a srácokhoz képest térgyeplő ministráns lesz....én csak szólok, Tharr legyen veletek álmaitokban

Creep

Link a hozzászóláshoz

Hy mindenkinek!!!!

Remélem már nem sokat kell várnom a versenyre mert a csapattal már kivagyunk lelkileg egy csöppet!!! És már egyfolytába azt hallom hogy már nincs is kedvem menni és már nekem se nagyonn!De azért megyünk és gamelünk egy jót%%%

Namegyek aludni mert nem telik az ide felém!!

Na peace mindenkinek és hajrá!!

Jaés remélem hogy Hokusz el tud jönni a versenyre!!

Na hy

Link a hozzászóláshoz

Na akkor mi először,

Reméljük, ezúttal nem leszünk annyira egyedül véleményünkkel, mint legutóbb:) Viszont úgy éreztük a verseny alatt és úgy láttuk a csapatokon is, úgy a KMektől és más pontozóktól is, hogy mindenki jól szórakozott.

Szerencsére viszonylag elhanyagolható csúszással indultunk, gyakorlatilag 14-15 perc késéssel nyitottuk meg a rendezvényt. A csapatok mindegyike egy kisebb tál sósrudat, csipszet és egy másik tál édes aprósüteményt kapott a mesélés idejére, továbbá egy üvegnyi rostoslevet, ami a legtöbb esetben bőven elfogyott a verseny végére. A modult többen nem tudták időhiány miatt befejezni, szerencsére senki nem akart rohanni a szerepjáték rovására, és a KMek is inkább az utóbbira biztatták játékosaikat.

A versenyt kettévágó művésztalálkozóra sajnos a távolság és a hó miatt MAX és Buttinger Gergely, ismeretlen okok miatt Renier sem tudott eljönni, így a MAGUS és Ynev világától valamennyire idegen Caldwell és Szendrei voltak csak jelen.

A mesét bevégző KMekkel és pontozókkal folytatott vita a díjazásról kissé elhúzódott, fél óra helyett másfél óra hosszára, így a végére egy teljes órával később kerültek kiosztásra díjaink továbbá a Lumina Cornu Klub felajánlott díja és a Lavarhion magazin tíz száma. Akik a díjak átadásánál már nem voltak jelen, de kiérdemeltek bizonyos pozíciót, azok a következő Mentálcsavar rendezvényen vehetik át jutalmukat.

Azt hiszem, a versenyt nem csak a játékosok, de a mesélők és a pontozóbírák is élvezték a csúszás ellenére is. A tapasztalatokat ezúttal is levontuk, így formáljuk elménkben a következő, még jobb találkozó terveit.

A díjazottak:

Szerepjáték - 1: Béla

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Először is hadd köszönjem meg a főszervezőknek, Rheának és RuFuSnak, hogy ott lehettem, hogy mesélhettem a mostani versenyen. (is) Külön köszönet nekik, hogy egy elhúzódó rontás varázslat hatása alatt is eljöttek és levezették a versenyt!

Az a véleményem, hogy a múltkori rendezvény óta sokat fejlődött a Mentálcsavar, külön termek, nasi, író-olvasó találkozó, nagy számú díjak, pontozóbírók - és ebben nem elhanyagolható szerepe van a szövetséges kluboknak és csapatoknak is. Én nagyon jól éreztem magam - még a pakolás után is... Bár elbeszélgetnék az iskola igazgatójával, hogy 2007-ben, a környezetvédelem erős mozgalommá fejlődésének korában miért kell igazi fából készült MARHANEHÉZ padokat és asztalokat vásárolni egy iskolába...

:lol:

Köszönet illeti a csapatokat is, amiéer ilyen nagy számban eljöttek, és részt vettek a versenyan - nem kis teljesítményekkel. Ugyanis egyáltalán nem volt könnyű döntés a díjazottak kiválasztása...

Remélem, mindenkinek sikerült szemügyre venni az aulában elhelyezett tablót, mely a főszervező, RuFuS osztályát, és így az ő ballagási képést is tartalmazta... :lol:

Külön szeretém megköszönni a versenyt csapatomnak, a Má' megint jövünk - nek a játékot, és gratulálok a díjazottaknak is.

Örülök, hogy sokan jelentkeztek az Ynevismereti kvízre is, és azt hiszem, hogy megérdemelten kerültek kiosztásra ennek díjai is. Úgy döntöttem, hogy a nem dobogós helyezettek eredményei nem írom ki, de akit érdekel, az érdeklődjön nálam, és megírom neki. :) (mindenki 1 pontnál többet érte el! )

8)

Azt gondolom, hogy az író-olvasó találkozó részen bár "igazi" MAGUS írók végül is nem voltak, azért érdekes válaszokat és véleményeket kaptunk a megjelent Nagyoktól.

Köszönetemet fejezem ki a Lavarhion magazin szerkesztőinek, amiért képesek voltak pestről csak azért leutazni, hogy kiosszanak pár számot. Nemkülönben örültem, hogy a Rúnatáborosok is képviseltették magukat egy delegációval.

Összefoglalva nekem tetszett a verseny, és jól éreztem magam, és a csapatok arcán is inkább mosolyt, mint a szenvedés könnyeit látva arra következtetek, hogy mindenkinek tetszett. Csak így tovább, vagy még jobban. Találkozunk a következő Mentálcsavar rendezvényen!

Link a hozzászóláshoz

Diassan kerlas!

Ez is véget ért. Nem kellett rá sokat várakozni, hiszen már ősszel is volt egy, de Mentálcsavarból talán sosem elég :D

A létszám stabil volt, az előzökhöz képest mintha növekedett is volna (ezt lehet, hogy csak én gondolom így :) )

A helyszín ismét adott volt, de ezúttal a hadtest bírtokba vette (vehette) az iskola emeletét és termeit is. Négy a csapatok közül (Marcus és Csige társaságában jómagam is a csapatainkkal) a Pinceklubban alakítottunk ki megerősített bunkereket.

A verseny egésze jó hangulatban telt, remélem ízlett a Mentálcsavarpálcika :wink: és a többi harapnivaló. Érdekes volt a beszélgetés Nemes Istvánnal és Szendrei Tiborral is (a legjobb rész talán Tran visszatérése volt a könyvtoronnyal...)

A csapatom nagyon jó játékosokból állt, karaktereik pedig érdekes és jól megalkotott partiba illeszkedtek (vállalva az időskor, a szívroham és az agyvérzés veszélyeit). A csapat fele előkelő díjakat zsebelt be (Gambit-második legjobb szerepjátékos, Ankus - legjobb varázshasználó). Versenyben voltak a legjobb csapat címért is, illetve Gambit előtörténete is jól meg volt alkotva.

Külön gratulálok saját játékosaimnak, akik két csapatnyian vannak :)

A Második Arc Testvériségének, és a legjobb csapat díját megszerző 3K5nek, ahol Dave(Maximilien von Bismarck generális-csatamágus) harmadik helyet szerztett a legjobb RPG címért folytatott gyilkos küzdelemben, Krisz előtörije versenyben volt a címért, Pietro legjobb harcos lett, Sasske pedig megvédte legjobb szerencsevadászi címét 8)

Díjkategóriák voltak derekasan, lehetett eredményeket elérni bőven...

Gratulálok minden nyertesnek, Ynev-ismereti teszt-alkotónak, résztvevőnek, szervezőnek és főszervezőnek egyaránt

Creep

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek!

Nos, nagyon tetszett az egész! Sajnáljuk, hogy nem tudtunk maradni az eredményhírdetésig, de sajnos ment a vonatunk.

Kitettek magukért a szervezők is (Modul nagyon tetszett, pörgös izgalmas volt, kaja pia finom volt :)

Köszönjük Magyar Gergelynek is(hihetetlenül jól mesélt) :wink:

Pontozás az érdekes volt. Nem mintha baj lett volna hogy a pontozó bírák járkáltak a csapatok között, de nem tom mi értelme volt. pl: mi van akkor, ha nincsenek ott mikor megoldottunk egy feladatot, akkor a pontozáskor a KM-ek mondják meg, hogy hogyan oldották meg? de akkor mi értelme a pontozóbíráknak :?:

UI: Várjuk a következő mentálcsavart:P:P

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Például.

De nem ez a fő, mármint, hogy a bíró ott van-e amikor kiderül, hogy ki is a gyilkos. Ugyanis a versenyen igyekeztünk a SZEREPJÁTÉKOT és nem a modulmegoldást értékelni. Nagyon szélsőséges példa, de elméletileg érhet el jobb eredményt egy olyan csapat, aki visszautasítja a modult, elmegy más felé, és egész játékidő alatt ki sem kell nyitni a modult nekik, mert teljesen mást játszanak, de élnek a karaktereik, mint egy olyan, aki "kedvetlenül" felgöngyölíti pontról-pontra a modult.

Szerintem ez lenne a követendő minden versenyen, hiszen sokan hangoztatjuk, hogy a játék, a SZEREP játék a lényeg, nem az, hogy megoldjuk a kalandot.

És egyébként igen, a KM-ek is beleszólhattak az értékelésbe, ami nekem személy szerint kifejezetten tetszett, tehát bár nem kellett a pontozással bajlódnia a KM-nek - így jobban kizárva a részrehajlás - és csak a mesélésre kell koncentrálnia, meg olyan pontoz, aki végigjárta a csapatokat, tehát mindenkit látott, ugyanakkor azért elmondhatta, ha esetleg olyan történt, ami jelentős, de pont nem volt ott a pontozó.

Egyébként azt tapasztaltam, hogy a pontozók korrektek voltak, pl. többször elhangzott az elhúzódó megbeszélés során, hogy visszamentek egy-két helyre, hogy biztos legyen, amit megállapítottak, ne csak egyszer lássák, meg ilyenek.

Szóval ez szerintem jó volt, és jobb, mint amikor a KM az 5 játékosát látva mondd valamit.

Link a hozzászóláshoz

Hell!

Egy problémám lenne, ami inkább gyakorlati jellegű és e helyhez kötődik.

Mikor a fórumtémáknál a Mentálcsavar megjelenik a listában

a) az az Amy előrre micsoda?...

B) csak 18-ig vannak megjelenítve (kis, sárga számmal) az oldalak, de ha belépsz, akkor egészen 20-ig lehet nézelődni.

Nagyon nem értek hozzá, h ez mi, vagy korrigálni hogy lehet - engem zavar, de ha mást nem, akkor maradhat. :) Csak gondoltam szólok.

Üdv a Falkának:

Ramun

Link a hozzászóláshoz

Na üdv minden kalandozóknak!

Tudom, hogy későn már de B.U.É.K.! Az jó lenne ha Jézuska hozná már az V. mcsavarról a képeket :lol::lol:

Amúgy már várom a legközelebbi mcsavar találkozót, biztos hogy a Jáá má' megint jöttünk csapata meg fog jelenni igaz más csapatnévvel!

A tábor az jó volt :?: Jó lett volna elmenni csak elfoglaltságunk volt! :(

Na bye

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek!

Végre valahára mennyei csengőszóval szállott alá a Mentálcsavar Jézuskája és... meglepődve tapasztalta, hogy atyját rögtön azonosították valami hétarcú bálvánnyal, s hogy az Egyetlen Igaz Isten valami Shadon képzeletbeli földjén látszik csupán uralkodni... így a következő Mentálcsavar Találkozó híre helyett mindössze 104 képet hozott el, 45 megában, majd tovaszállt, hogy egyeztessen atyjával a további rpg-ellenes intézkedésekről.

A képeket ide kattintva érheted el [zip] [45 MB]

Köszönet a hosszadalmas várakozásért,

mi

Ui.: aki csinált még képet, küldje azért :)

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet mindenkinek! :)

Szomorú vagyok egy kicsit, de megértem, hogy már a táborszervezés folyik, meg éretsségi, meg hasonó elfoglaltság :) Itt a tavasz, itt a szerelem. :) Hogy miért is vagyok szomorú? Számítottam rá, hogy tavasszal még lesz egy Mentálcsavar, de ezek szerint a táboron túl csak ősszel találkozunk újra...

Mindenkinek a legjobbakat! :)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...