Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mentálcsavar Találkozók


Recommended Posts

Hahó!

Újabb programjavaslat, ami a dátumot elnézve sztem evidens lenne...

Valaki tűzijátékot nézni??? :) Nem sok ötletem van, honnan lehet jól látni, de szerintem bármelyik helybéli ezer örömmel elárulja majd... Az meg nem hosszú, meg elvégre mégiscsak az államalapítás ünnepe lesz... Egy pihenőbe belefér. :);)

Üdv a Falkának:

Ramun

Link a hozzászóláshoz

Hali!

Még egy utolsó nagy kérdésem lenne... :oops::roll:

Az utazás hogy lesz akkor megoldva? Közösen tömegközlekedünk, vagy valakinek okosabb, hasznosabb ötlete van? Gondolom, hogy mikor és hol találkozunk még egyelőre nincs eldöntve.

A pénzzel nem tudok mit kezdeni, megint visszaj9tt, majd otthon okoskodok valamit (más nem 29én délelőtt becsengetek és a kezedbe nyomom :P ).

Üdv a Falkának:

Ramun

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

Még egy utolsó nagy kérdésem lenne...

Az utazás hogy lesz akkor megoldva? Közösen tömegközlekedünk, vagy valakinek okosabb, hasznosabb ötlete van? Gondolom, hogy mikor és hol találkozunk még egyelőre nincs eldöntve.

Még fogalmunk sincs...

Jelenleg arra kívánunk választ találni, hogy miként oldjuk meg az időközben 8 vagy 9 fővel megcsappant táborlakó-létszám felvetette problémákat.

Illetve hogy várjunk, hogy BYCS és csapata befizesse a pént. Addig semmit nem tudunk biztosra mondani.

Az utazásra egyébként minden épkézláb ötletet szívesen látunk, tömegközlekedéssel a busz talán a legolcsóbb. A vonat-busz kombinációnál legalábbis mindenképpen gazdaságosabb - ha más nem, időben.

A pénzzel nem tudok mit kezdeni, megint visszaj9tt, majd otthon okoskodok valamit (más nem 29én délelőtt becsengetek és a kezedbe nyomom).

Helyes. Ráér. A csapattársaid úgysem sietik el...

Rufus voltam

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

1: Bocs a 2* -i írásért lassú volt a gép és azt gondoltam, hogy nem értette kapásból mi van...

2:

Jó lenne ha minnél hamrabb reagálna a Rendező csapat erre:

A megadott használható könyvekben egyedül a Gorviki Fejvadásznak van előnye, hizs csak annak a harci teknikája (anak is csak 1) a Kobratánc van leírva így azt gondolom, hogy aránytalanul erősebbek minden más klánnál (lévén , hogy azoknak semmien különlegessége nincs említve a leírt könyvekben, ha jól tudom...(az új tekercsekben nem vagyok Jártas!) hiszen csak az ETK szól rúluk náhény szót...)

Ha van elég Kp ja egy varázslónak akkor megveheti-e a Rúnamágiát MF-n

Mert ugye az kijöhet KP ból, Illetve ha van bármien Kp-ból megvehető képesség Korlát azt

Link a hozzászóláshoz

Hali

A megadott használható könyvekben egyedül a Gorviki Fejvadásznak van előnye, hizs csak annak a harci teknikája (anak is csak 1) a Kobratánc van leírva így azt gondolom, hogy aránytalanul erősebbek minden más klánnál (lévén , hogy azoknak semmien különlegessége nincs említve a leírt könyvekben, ha jól tudom...(az új tekercsekben nem vagyok Jártas!) hiszen csak az ETK szól rúluk náhény szót...)

Valóban. És hol itt a kérdés...? És miért biztos hogy az a legtápabb...?

Ha van elég Kp ja egy varázslónak akkor megveheti-e a Rúnamágiát MF-n

Mert ugye az kijöhet KP ból, Illetve ha van bármien Kp-ból megvehető képesség Korlát azt

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Fejvadász: Második törvénykönyv Vége: A Fejvadászkard:

Itt le van írva az egész Kobratánc Technika!

Runamágia: Az előtörténetembene egy saját rendből jönnék, amit Atyám alapított, így aszem nem feltétlen vonatkozik ez rám ebben az esetben...

Varázstárgyak: OKés köszönöm a választ és a rugalmasságot!

Egyenlőre enyit..

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

Fejvadász: Második törvénykönyv Vége: A Fejvadászkard:

Itt le van írva az egész Kobratánc Technika!

Tisztában vagyok vele. De nem tettél fel kérdést...

Runamágia: Az előtörténetembene egy saját rendből jönnék, amit Atyám alapított, így aszem nem feltétlen vonatkozik ez rám ebben az esetben...

Szerintem vonatkoznak, mert attól h apuci rendje neveli ki a kisfijút, képességei és ismeretei csak hatodik szint után lesznek megfelelőek.

Egyébként újragondoltam. Még a Tűzíj esetén sem lehetünk ilyen biztosak a dolgunkban. Ugyanis a 33 Mp-s Mágikus aura varázsjel az biztos. Kimarad 20 Mp 2E bármikor és korlátlan mennyiségben tüzelhető tűznyílra.

Hogy ebből 10 Mp 1E ismételhető nyíl vagy 4 Mp 1E egyszerű tűznyíl és a kimaradó 12 Mp az ismétlésért felelős - nem tudom...

Maradjunk inkább a leírtaknál, legfeljebb majd Km-enként egyeztetünk...

Rufus voltam

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A megadott használható könyvekben egyedül a Gorviki Fejvadásznak van előnye, hizs csak annak a harci teknikája (anak is csak 1) a Kobratánc van leírva így azt gondolom, hogy aránytalanul erősebbek minden más klánnál (lévén , hogy azoknak semmien különlegessége nincs említve a leírt könyvekben, ha jól tudom...(az új tekercsekben nem vagyok Jártas!) hiszen csak az ETK szól rúluk náhény szót...)

És? Ha ta akarsz a legtápabb karakterrel lenni, játsz azzal.

Ha neked nem tetszik, ne játsz azzal.

Ha neked nem tetszik, és elvárnád, hogy ne játszhasson ilyennel más sem, szervezz versenyt, ahol nem lesz engedélyezve. :)

Jó lenne, ha erre a játékos minél hamarabb ragálna! :lol::lol:

A Rúnamágiánál le van írva, hogy mikor (pl. hanyadik szinttől) tanulható, ahogy RuFuS is rámutatott.

Runamágia: Az előtörténetembene egy saját rendből jönnék, amit Atyám alapított, így aszem nem feltétlen vonatkozik ez rám ebben az esetben...

Ez érdekes. Milyen klán az, ahol felülbírálhatják a játék szabályait? Esetleg, ha ilyennek van kidolgozva... de nincs kidolgozva semmilyen ilyen klán egyik szabálykönyvben sem. Következésképpen minimum 6. Tsz és egy nagycsomó Kp szükségeltetik hozzá. :)

Ami a varázstárgyakat illeti, a magam részéről azt javasolnám, hogy maradjuknk csak a törvénykönyvben leírtaknál. Mivel - több vita volt erről itt a fórumon is - a varázstárgyak nem mindegyike bontható le egyértelműan alkotórészekre úgy, hogy minden kijöjjön, ezért eléggé szubjektív annak a megítélése, hogy ki mennyi Mp-ot gondol egy probléma erősítésére.

Az egyedi kéréseket a KM-el kell megbeszélni játék előtt.

Egyelőre ennyit. :P

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Fejvadász: Ha titeket nem zavar az egynesúly vesztés akkor engem, sem nem hiszem hogy valaki azért lenne azzal mert hú de táp.. De pl nálunk az egyik kari gondolkodott azon hogy legyen -e Gorviki, de akkor aránytalanúl erősebb lesz a klánelennségeinél, egy esetleges találkozásnál, ami rontja a játékélményt.. de mind1... ah ez nem érdekes..

Varázsló: Már Rábólintottam a megszorításra!

Varázstárgy..: Nos akkor majd elküldöm azt amit estetleg megvennék módosítva..

Ide még..: A Drágakőmágia árába beleszámít a Kő Mágikussá tétele?

Ennyi..

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

BYCS,

A fejvadászokkal nincs semmiféle gond, hidd el nekem. Ez a játékegyensúlyosdi igazából meddő téma szerintem, mert az minden esetben a KM-en múlik. Máson nem... Én nem szeretek ezzel érvelni, egyébként is lehet találni 97 okot, ami a normál szabályokban is "ez" ellen van... szóval...

De ha nincs gond belőle, akkor jó. Csak nehogy szembe jöjjön a játékban pár gorviki... :)

Egyébként, had jegyezzem meg, hogy NEM minden gorviki klán ismeri és ott sem mindegyik tag a kobratáncot. :)

Varázsló: Már Rábólintottam a megszorításra!
CSak a miheztartás végett, én nem érzékeltem semmilyen megszorítást a szabályokkal kapcsolatban. :)
Ide még..: A Drágakőmágia árába beleszámít a Kő Mágikussá tétele?
Hogyne.

A drágakőmágia mint olyan nem vehető, nincs ára sem. Nyilván a drágakőmágiával készült varázstárgyakra gondolsz, így ennek megfelelően válaszolok.

Van a kő megvásárlásának (nyersanyag) ára, van az átlényegítésnek Mp igénye, meg van a varázslatnak Mp igénye, ezeket szorozzuk és meg is kaptuk a drágakőmágikus varázstágy árát.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

BYCS,

1 A Vulgármágia NEM Titkos fóliánsos képzettség, az az Új tekercsekben jelent meg, továbbá ötfokozatú képzettség, a verseny pedig a kétfokú képzettségrendszerben zajlik, így beilleszteni is nehéz volna. Röviden NEM.

2 A Titkos fóliáns az engedélyezett szabálykönyvek között van tudtommal a karakteralkotási szabályzat szerint - mivel az gyakorlatilag a 2TK és HGB egyben, így a válasz igen, a képzettségei tanulhatók, amik pedig az automatikusan megkap kategóriába tartoznak, pl. a fejvadásznál vagy a tolvajnál a belharc, azok is érvényesek így. A válasz tehát igen - bár a kérdés feltevése egyértelműsége miatt hogy is monjam, mókás. (sértő szándék nélkül, de komolyan- ennél kevesebb egyértelmű dolog van)

Fenntartom a lehetőséget - amennyiben tévednék, elnézést a vádért - hogy összekevered a Titkos fóliánst az Új tekercsekkel, ezesetnben viszont a válasz nem, az okok hasonlóak, csak fordítva, az Új tekercsek NEM szerepel a használható szabálykönyvek között, a képzettségei pedig más rendszerben - egyébként jó, és általam pl. kedvelt - rendszerben vannak, emiatt bajosan illeszthetők össze egyértelműen.

Link a hozzászóláshoz

sziasztok!

újabb kérdések merültek fel a szervezői munkával kapcsolatban...

1.: hányan volnának, akiket érintene/érdekelne egy lehetséges közös leutazás lehetősége? természetesen amennyiben csak 1-2 ember élne a lehetőséggel, nem szervezünk ilyet (mindenki le tud jutni busszal vagy vonatot kombinálva busszal - ajánlom ezeket az oldalakat: http://elvira.hu/ (vonatközlekedés - Jászszentandrásig csak buszra való átszállással lehet lejutni ily módon) illetve http://www.menetrendek.hu/cgi-bin/menetrend/html.cgi (autóbuszközlekedés - legnagyobbrészt itt is át kell szállni sajnos)), egyéb esetben viszont lehet, hogy tudunk ajánlani valamit.... a válasz pedig jó volna, ha mihamarabb megérkezne a kérdésre, hiszen az idő elég gyorsan fogy...

2.: mindeddig senki nem jelezte, hogy igényelné a közös menzai étkezést, ami naponta egyszer lenne elérhető meleg ebéd (380 HUF/ adag) formájában. lassan az erre való jelentkezés határideje is lezárul. tehát: aki netántán még szeretne err feliratkozni, még a napokban (legkésőbb 12éig) jelezze bármelyik szervezőnek.

a tábor helyszínére 20án délelőtt kéne megérkezni, avagy legkésőbb du 2ig - mikoris elkezdjük a regisztrációt, egyebeket... kérünk ezúton is mindenkit, hogy ennek fényében szervezzétek az utazást, miegyebeket.

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Magyargergely: Igazad van, Sajnos összetévesztetem a két könyvet..

Ebből adódott a probléma...

Elnézést, majd jobban Odafigyelek.

A félreértés valszeg. azért következett be mert a + fajok, és kasztok azok Új tekercsesek...

Egyébként jómagam is tudom, hogy a 2.tk és a Harcosok barbárok.. kieg egybevett kiadása a:

a, Titkos fóliás

b, Új tekercsek :wink:

Link a hozzászóláshoz

ami az én részem... (engem illet talán a reakció joga):

Sajnos egyik tagunk nem biztos hogy meg tud jelenni Anyagi okok miatt de 2-en megyünk és legrosszabb esetben is 3 an leszünk Ramun-al.

Kedves Mindenki!

nagyon szép, nagyon jó, nagyon klassz, hogy táborozni akarunk - s az is, hogy van, aki megszervezi... de gondolkodjunk el valamin, kérlek: ha nem lesz meg a taglétszám, melyet a tábori házak lefoglalásánál számítottunk, akkor a fennmaradó összeget nekünk kell kifizetni - ami nem lesz kicsi, ha ennyien visszamondják az utolsó utáni pillanatokban...

nem tudom, hogy értitek-e, ez milyen anyagi vonzattal jár - elmondhatom sokkal nagyobbal, mint az egy főre jutó 6500 Ft-os összeg. így aztán kérek szépen mindenkit, - ezúttal BYCS tisztelt csapattársait - hogy mostmár ne szórakozzanak a jövés-nemjövés problémájával. nem szép ilyet mondanom tán, de igenis úgy ígértétek, hogy jöttök, a jelenkezési határidő leteltével is elfogadtuk a jelentkezéseteket, és számítottunk rátok - méghozzá TELJES, 4 fős csapattal. ezek után nem lenne túl kedves, ha ezzel visszaélve ránk nehezedne a ti pénzeitek - konkrétan most "csak" egy emberé - súlya, főleg minekután már két csapat eddig is hasonlóan kedves módon mondta vissza. a gond, hogy így már nem csupán a díjak csorbulnak, hanem a Mentálcsavar kassza is, mely jelenleg üres. el kell továbbá mondanom: ha ez a pénz most kiúszik a tábor majdnemi táborlakói miatt, akkor a következő Mentálcsavar Versenyt is fogja sújtani - s így már nem csak a tábort...

elnézés, ha netán bántóan hallattam szavam a szervezők nevében - de ezúttal nagyon nyomatékosan kérek szépen mindenkit, aki bárhogyan, bármilyen formában is teheti, mostmár jöjjön, ha egyszer úgy ígérte.

köszönjük remélhető megértését mindhárom érintett csapatnak:

szervezők

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...