Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mentálcsavar Találkozók


Recommended Posts

Társammal még a reaglálásotok elött beszéltem, én fizetem ki helyett a tagdíjat így nem kell aggódni MI megyünk (bár én többet nem tudok tenni!)

rendben, köszönjük megértéseteket, azért kár, hogy eggyel kevesebben leszünk - de sebaj.

Ha az első nap lesz játék akkor megpróbálok menni, de ez azon múlik itthon mennyire lesz időm a BAR
Link a hozzászóláshoz

Szevasztok!

Tegnap már fáradt voltam az élménybeszámolóhoz, de itt az idő.

Nem leszek azért terjengős.

A hely (Jásszentandráson a Campingben voltunk, helyben strand és kajalehetőség-pazar) nagyszerű volt, a helyszínen kiválóan lehetett játszani. Nem voltunk túlságosan sokan, de legalább mindenkivel jutott idő beszélgetni. Volt közös téma, úgy hiszem... Kétfős Eretnek-csapatunknak első nap egy rövid hangulatalapozó játék volt, mínusz 80 fpével egyből vidáman indultam:D Második nap hamar saját különítményt szerveztem Taxen, Peti és Csige részvételével. Kár h nem jött össze az összemesélés, de remélem jól szórakoztatok! A következő napokon hosszabb részek következtek, és Taxennel jól belelendültünk a fejtörésbe...Mindhárom csapat különböző csapásvonalon haladva indult el, próbára téve modult és mesélőt egyaránt: jelentem, mindketten jól teljesítettek! Nagyon élveztem a modult végig, gratulálok az íróknak. Igazi hősi halált haltunk:D Külön köszönet továbbá Rheának a mesélésért, Gergelynek a tanácsokért és a Munchkinért :D(ki mondta, h ebben a játékban csalnak??? nem értem, miről beszéltek...), special thanks to BYCS, főleg az ötletekért, a segítségért és a lendületért és nem utolsó sorban Taxennek, a legByzonabb Lovászfiúnak is! Alig várom már a negyedik emcsét!!

Creep

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

Megvolt a tábor - és, azt hiszem, nem sikerült rosszul.

A versenyen három csapat vett részt, és, ahogy Creep is említette, egyikük sem haladt ugyanazon a csapáson. Két csapat is szétbomlott a modul középső szakaszában, hogy a megoldás után eredjen, aztán újra összeállt mindkettő. Két csapat bevárta a modul végét, s nem "futamodott meg", és mindkettő ott lelte vesztét. Az egyik hármas halálával meg is oldotta a verseny történetét.

Azt hiszem, annak ellenére, hogy én írtam a történet magját, nem elsősorban az én érdemem, hogy a csapatok jól szórakoztak. Mesélőtársaim, Rhea és Magyar Gergely is többször komoly improvizációra szorultak a játékosok igényeinek kielégítése végett.

A táborhely kiváló lehetőséget nyújtott a mesélésre, a szállással sem volt különösebb gond - azt hiszem, a hajam hibája, hogy a házunk előtt építtetett darázsfészek egy lakója belegabalyodva megcsípte a fejem búbját.

A pontokat hamarosan közzétesszük digitalizálásukat követően, ahogy a Magyar Gergely által készített fényképet és a közös termésű videófelvételeket is.

Elöljáróban azonban hadd gratuláljak Creepnek a fődíjért és a Meghalsz,paraszt! nevű triónak a modulmegoldásért, és külön köszönetet mondjak a tábor tulajdonosainak és Dr. Kiss Bélánénak a segítségért.

Rufus voltam

Ui.: már tervezzük is - az egyik modullehetőség már meg is van - a szeptemberi IV. Mentálcsavar versenyt is. Részleteket hamarosan itt!

Link a hozzászóláshoz

'reggelt!

mindenek előtt - tán kissé elfogultan - szeretnék gratulálni saját csapatomnak, akik a mesélés alatt végig tudtak a modulra s annak világára koncentrálni, így nem hiszem, hogy (csupán) az én érdemem volna a szórakoztató mesélés... köszi nektek - Creepnek ismételten. Emellett gratulálok a csapat két díjjal is kitüntetett tagjának, s "csak" utánuk az összes többi helyezettnek;

Katona Krisztián (Creep) - legjobb szerepjátékos

Fekete Dániel (Taxen) - 2. legjobb szerepjátékos

Csige Dániel - 3. legjobb szerepjátékos

"Meghalsz, paraszt!" csapat (Csige Dániel, Filep Ferenc, Nagy Péter) - legjobb modulmegoldók

Katona Krisztián (Creep) - Ynev ismeretében első

külön köszönettel tartozunk (őkett a Rúnázott Böszme Malac utóda illette meg - a Rúnázott Böszme Zsiráf):

Lord Rufus - a tábor, a versenyek létrehívója s egyben főszervezője

Magyar Gergely - meséléséért, valamint hősies szállítói munkájáért, mellyel a nap legforróbb perceiben is ide-oda fuvarozta az éppen érkezőket vagy indulókat

Creep - aki egyedüli teljesítményével (a határidőt betartva fizetett! - ezzel egyedül volt..) érdemelte ki

Dr Kiss Béláné - neki köszönhetjük, hogy jó áron juthattunk egy - szerintem - ily kellemes szálláshoz, illetve a táborszerte elhíresült finomságokat is ő biztosította nekünk

Rhea - rajz, szervezés

örömmel hallom, hogy nem sok rossz élmény született a táborban, annak ideje alatt, és minden résztvevőnek köszönöm - köszönjük a részvételt, hogy megismerhettünk titeket talán kissé jobban, mint arra 1-1 egynapos verseny alatt módunkban áll.

emellett Rufus hozzászólását kiegészítendő: szeptember 22. reggel 10 óra, Kossuth Lajos Gimnázium, Debrecen - IV. Mentálcsavar Találkozó! Az időpont ugyan még nem bizonyos, mivel az iskola igazgatóságával szeptember elejéig nem tudunk egyeztetni, tehát biztosra csak akkor derül ki.

ami még fontos: kissé korán bár, de okulva hibáinkból közlöm, hogy következő nyáron ismét sor kerül a tábor megrendezésére, amennyiben lenne, akit érdekel... a kiírás és a pontos részletek ugyan csak december - január környékén várhatóak, de számíthattok már most egy hasonló időbeli terjedelmű (3 éjszaka) és (remélem) hasonló anyagi háttérből kihozható táborra, méghozzá valószínűleg július elején, 3-6ig.

üdv mindenkinek - készüljetek a versenyre :lol:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Csatlakozom az előttem szólókhoz, akik mindenféle jókat elmondtak az Első Mentálcsavar Táborról. Én is jól éreztem magam. Jó volt a hely, a strand, szép lányok (különösen Zita és Erika) - akik nem jártak gyakran úszni, nem tudhatják, miről beszélek... :lol: , jó kaja (naná, magamnak vittem), jó szállás - bár nem tudom, mi lett volna, ha a kisebbik ágyon kell aludnom, ugyanis az 70 földi cm-rel rövidebbnek bizonyult, mint én :D , és elsősorben jó volt a csapat, így a hangulat is.

A magam részéről is szeretném megköszönni a tábort RuFuS-nak és Rhea-nak, örültem, hogy ott lehettem és hogy mesélhettem. Köszönöm a csapatomnak (az Ötórás Cicmány triónak) a részvételt és a játékot, és bár többet kellett velük beszélgetni és vitatkozni, mint játszani, én nem érzem elvesztegetett időnek az együtt töltött napokat.

Gratulálok a dobogós csapatokak . a többinek nem, mert ők nem méltók a Legnagyobb Úr figyelmére - :lol: és a legjobb szerepjátékosnak, meg az - állítólg könnyebb - Ynevismereti teszt nyertesének is.

Örülök, hogy ennyi embernek tetszett a Munchkin, bár annak ellenére, hogy gyakran, pofátlanul, és csak néha lebukva sikerült csalnom, csak néha tudtam megnyerni egy-egy játékot. :lol:

Remélem, hogy a következő tábor is lesz legalább ilyen, és hogy azon még többen leszünk - elfér még pár csapat... :)

És hogy addig se jöjjenek ki a debreceniek a MAGUS-gyakorlatból, készüljünk a szeptemberi versenyre! :)

Link a hozzászóláshoz

:!::!::!: Üdv,

2007. szeptember 22-én immáron negyedjére szervezzük meg a Mentálcsavar versenyt a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziumában, reggel 10 órától 18 óráig, ahová az 1500 HUF-os jelentkezési díj és előtörténet-karakter kombináció szeptember 15-ig való beküldése mellett mindenkit szívesen látunk.

A verseny modulját az előzőek gyakorlatától eltérően most nem egy személy (azaz nem csupán én), hanem több mesélő ötlete és világismerete alapján dolgozzuk ki és gyúrjuk össze. A színvonalat csak emelni igyekszünk, s alább nem adunk a díjakban és az oklevelek igényességében sem - azt pedig mondanom sem kell, hogy Magyar Gergely Ynevismereti Tesztjei sem lesznek könnyebbek - és kevésbé jutalmazottak.

A jelentkezési díjat postán, a 4032 Debrecen, Nyék utca 65 címre, Fekete Márton nevére utaljátok át, s a cetlin tüntessétek fel neveteket (nickkel együtt ha lehet) és csapatotok nevét is.

A további részletekről (karakteralkotás, hangulatkeltő novella, jelentkezettek és mesélők) a folyamatosan bővülő http://mentalcsavar.gportal.hu oldalon és itt, a fórumon tájékozódhatsz.

A verseny kiírása ide kattintva elérhető [pdf] és [doc]formátumban is.

Minden érdeklődőt szívesen várunk,

Lord Rufus

főszervező :!::!::!:

Link a hozzászóláshoz

Kukkucs!

Nah, végre hazaértem, ezért lassan én is írásra veszem a fejemet...

Első, hogy szeretnék elnézést kérni mind a szervezőktől, mind a csapattársaimtól, amiért hamarabb el kellett távoznom. Remélem, annyira nagy galibát nem okoztam, mint amennyire vacakul éreztem magam miatta.

Lényeg a lényegtelen, a tábor tetszett viszont. :) A kis létszámot sajnáltam, reménykedtem, hogy többen összejövünk, tekintve a találkozók nagy sikerét. A modulról véleményem egyelőre nincs, nem tudom, mi lett a vége, de idővel ez is kiderül. :) A szállással minden oké volt, bár hogy nem volt a közelben kakaóscsiga, hát... ezért feketepont... De köszönet a táborszervezőknek a táborért. :)

Külön köszönet Magyar Gergelynek: enyhén hulla voltam a végére, de a Munchkin fergeteges volt!!! :D "BYCS?... Ha bemész a csokimért, vigyázok a kártyáidra..." Imádtam, nagyon köszi! :) A mesélés is jó volt, remélem, máskor is lesz alkalmunk egymást boldogítani. :)

Illetőleg végül, de nem utolsó sorban szeretnék nagy kézlengetve jelentkezni a 22-i versenyre, ha már lehet. :) Ha mást nem, felmosni még tudok... :oops:

Jók legyetek,

Üdv a Falkának:

Ramun

Link a hozzászóláshoz
:!::!::!: Üdv,

2007. szeptember 22-én immáron negyedjére szervezzük meg a Mentálcsavar versenyt a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziumában, reggel 10 órától 18 óráig, ahová az 1500 HUF-os jelentkezési díj és előtörténet-karakter kombináció szeptember 15-ig való beküldése mellett mindenkit szívesen látunk.

A verseny modulját az előzőek gyakorlatától eltérően most nem egy személy (azaz nem csupán én), hanem több mesélő ötlete és világismerete alapján dolgozzuk ki és gyúrjuk össze. A színvonalat csak emelni igyekszünk, s alább nem adunk a díjakban és az oklevelek igényességében sem - azt pedig mondanom sem kell, hogy Magyar Gergely Ynevismereti Tesztjei sem lesznek könnyebbek - és kevésbé jutalmazottak.

A jelentkezési díjat postán, a 4032 Debrecen, Nyék utca 65 címre, Fekete Márton nevére utaljátok át, s a cetlin tüntessétek fel neveteket (nickkel együtt ha lehet) és csapatotok nevét is.

A további részletekről (karakteralkotás, hangulatkeltő novella, jelentkezettek és mesélők) a folyamatosan bővülő http://mentalcsavar.gportal.hu oldalon és itt, a fórumon tájékozódhatsz.

A verseny kiírása ide kattintva elérhető [pdf] és [doc]formátumban is.

Minden érdeklődőt szívesen várunk,

Lord Rufus

főszervező :!::!::!:

Hali!

Csak szeretném megemlíteni, hogy a kiírás nem felel meg ennek a hozzászólásnak.

Pl.:

- a kiírásban 1000 ft a nevezési díj, nem 1500

- a karakterek beküldési határideje szept 16, nem 15

Ezeket jó lenne tisztázni, pl az anyagiak mindig fontosak minden jelentkezőnek.

Örülök, hogy sikeresen lement a táborotok, még ha ilyen kis létszámmal is. Tapasztalatból tudom, hogy milyen "családi" hangulatúra tudnak ezek sikeredni. :)

Remélem, hogy a tábor előszervezéséből nyert tapasztalatok segítik majd a további szervezéseiteket. ;)

Talán lesz szerencsém erre a Mentálcsavarra eljutni. Mindenesetre sok sikert hozzá!

Üdv,

TAO

Link a hozzászóláshoz

TAO, és mindenki más, aki észrevette (vagy fogja venni) hülyeségünket...

bocsi, és köszi, hogy szóltál - még időben.

igazság szerint az történt, hogy az első verzió az alap kiírás, annak javítása minden új információ, vagyis a 15e, és az 1500 Ftos jegyárak...

a kiírást újraírjuk, javítjuk, még egyszer köszi, hogy szóltál..

Link a hozzászóláshoz

HY!

Először is szeretném jelezni hogy a "Nah megyünk mi is" csapat valószínüleg ismét megjelenik az MCS-n. Továbbá lenne egy kérdés:

Lehetséges hat fős csapattal a részvétel?

És akadna-e megint egy bátor dicső lovag aki elkísér esetleg minket a vasútállomásról a helyszínig?

(Nem sikerült megjegyezni az utat!) :)

Előre is köf

peace

Hokusz

Link a hozzászóláshoz

HEllo

Sajnálom hogy nem tudtam elmenni a táborba.Nem bocsátkozom igéretekbe de ha tudok jövőre elmegyek.

A versenyen viszont (ha addig átnem megy rajtam egy úthenger) elmegyek.Jah meg kellene csapat is.

Eddig már 3-an vagyunk szóval kellene még pár ember. Ha van olyan akinek nincs csapata az kézfelnyújtással jelleze. (Ramun?)

Hokusz remélem emlékszel még rám tavaly is mi kisértünk idén sem okoz próblémát főleg mivel valószínűleg lesz olyan társunk aki vonattal érkezik.

Szervezőktől kérdezném hogy Kráni emberkékkel (nem nem aquirral emberrel!!!) lehet e jönni?

:twisted:

Előre is köszi:

Lorin

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

Csak szeretném megemlíteni, hogy a kiírás nem felel meg ennek a hozzászólásnak.

Köszönjük, hogy szóltál, a hibát kijavítottuk.

Lehetséges hat fős csapattal a részvétel?

Igen, 3-6 fős csapatokkal lehet versenyezni, csupán tapasztalat szerint az ideális versenylétszám 4-5 fő, a hattal már bajos kiegyensúlyozottan foglalkozni.

Szervezőktől kérdezném hogy Kráni emberkékkel (nem nem aquirral emberrel!!!) lehet e jönni?

Nem zárkózunk el előle, ám kétségkívül nem könnyíti meg a dolgotokat.

A karakteralkotás a napokban elérhetővé válik.

Rufus voltam

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Lorin, eddig lehetett krániakkal jönni, de nem érdemes...sőt, ahogy látom a legépkézlábabb dolgokat egy helyi illetőségű, pyarroni csapatból lehet kihozni. A sötét, Halál-jellemű, ranagolita csapatok még a végén leállnak egyezkedni a démonnal:D Mondom ezt egy "feketehaduras" északi csapatot tervezgetve:D :?:lol: A lényeg, hogy megint szerepjátszunk egy királyat: élvezetes legyen és kész.

Creep

Link a hozzászóláshoz

Nono

Creep nem minden Kráni Ranagolita.

Az én varim például tesz Ranagolra és a csapat másik Kránija is így gondolkodik(Renegátok leszünk) . Szal nem kell egyből arra gondolni hogy Káosz halál jellemű ranagol pappal nyomulunk(már csak azért sem mert nem szívlelem a Ranagol papokat) :twisted:

A karim jellem is csak Rend-Halál lesz .Bár ettől még lehet lepaktálunk a démonnal :twisted: .(Ha nekünk az a jobb )

Amúgy még mindig kerestetik az a pár szerencsétlen hullajelölt aki szívesen játszana velünk.

Üdv.:Lorin

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Bár a karaktereket és az előtörténeteket a megfelelő időben kell értékelni, azért ezzel a hozzászólással vitatkoznék néhány helyen.

Creep nem minden Kráni Ranagolita.

Attól függ, mit értünk kráni alatt. Mert aki ott él, az az, szükségszerűen, máskülönben elpusztul, rövid időn belül. Aki renegát, azaz elhagyta kránt, hátat fordít az eszméinek, az esetleg lehet nem Ranagolita...

Megjegyzem, hogy a renegátság nem azonos Krán elhagyásával is, lehet a határok mögött is renegát valaki... bár klán híján, bosszútól lihegőkkel a háta mögött így is halál fia... :)

Szal nem kell egyből arra gondolni hogy Káosz halál jellemű ranagol pappal nyomulunk

Hm. Ki mondta, hogy a Ranagol hívők, plána a Ranagol papok jelleme Káosz-halál lenne? Ha egyébként áttanulmányozod Ranagol vallását, rá kell hogy jöjj, hogy Káosz jellemű Ranagol pap amúgy sem elképzelhető... :)

A karim jellem is csak Rend-Halál lesz .Bár ettől még lehet lepaktálunk a démonnal
Tényleg azt gondolod, hogy egy olyan személy, akinek a jellemében meghatározó a Rand komponens, az lepaktálna a káoszt leginkább megtestesítő lénnyel? érdekes...

Csak halkan tanácsolom, hogy ha krániakkal akartok jönni, előbb tanulmányozzátok át Kránt, mert nem árt ismerni, ha ilyen nehéz, és szükségképpen nagyobb követelményeket támasztó karaktereket választotok.

Link a hozzászóláshoz

:!::!::!: Üdv,

Elkészült a negyedik verseny karakteralkotása! Az előzőhöz képest, amikor az ork, a goblin és a gnóm faj, illetve a pszi-mester és az illuzionista kaszt vált elérhetővé, további három (négy) lehetőség biztosított a kasztválasztáshoz, mégpedig a csatamágus, az ork sámán és az ork énekmondó. Az utóbbi kettő képzettségei ETK-rendszerbe átültetetten, játékra készen várják a vállalkozó kedvűeket, a csatamágus pedig egy, Ramses tollából született cikk alapján lett kidolgozva, s a fájlba bekerült teljes karakteralkotási-, és képzettségtáblázata, továbbá a versenyen használható csatamágusi varázslatok.

A három mellé dukál a negyedik, ez most Magyar Gergely vágytáncosa. Ez azonban jelenleg nem szerepel a dokumentumban, lévén még folyamatban van az ötfokú képzettségek átdolgozása. Ha tehát valakit a vágytáncos érdekel, úgy várja meg azt a néhány napot, amíg azzal is elkészülünk és beillesztjük a fájlba.

A karakteralkotás [doc] illetve [pdf] formátumban

Lord Rufus

főszervező :!::!::!:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Tudom előre h nagyon fogtok kedvelni, de milyen módon tudunk megegyezni, ha a csapat boszorkánymestere és Tharr-papja(én) összedolgozva tetoválásokat (BM) akarna készíteni? Van valami javaslat, megtiltás, esetleg kompromisszumos megoldás? A társammal szívesen kidolgozzuk részletesen, miket szeretnénk, miért, mennyit stb. de mivel nincs felsorolt TKkban, ezért szíves engedélyeteket kérem a megalkotásukhoz.

Megnéztem a csatamágust is, baromi jónak tűnik, főleg egy harcosabb-gyakósabb-háborús modulhoz. A képzettségei elsőre nem tetszettek, de megláttam a Hadvezetést (my favourite), és felderültem. Pöpec. Kár h kicsit későn kapja meg, és a modulban úgysem nagyon lehet ilyesmit kihasználni.

Mi lesz az időponttal? Amint tudjátok, írjátok meg!

Beszéltem Asival, szívesen mesélne, majd jelentkezik, hogy melyikük tud majd csatlakozni. A címe: aramiswarrior@gmail.com

Creep

UI: engem nagyon "érdekelnek" a vágytáncosok, kár h semmit sem lehet velük kezdeni :D8):D

Link a hozzászóláshoz

:!::!::!: Üdv,

Frissült a karakteralkotás!

A negyedik új kaszt, Magyar Gergely vágytáncosa bekerült a fájlba, emellett kérésetekre kiegészítettük a rendszert az Ynevi kóborlásokban fellelhető boszorkánymesteri tetoválások engedélyezésével.

A hangulatkeltő novella a napokban elkészül - addig is jó karakteralkotást, tervezgetést, előtörténetkészítést.

A karakteralkotás [doc] illetve [pdf] formátumban

Rufus voltam

:!::!::!:

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...