Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.
Keresés Itt
  • Több lehetőség...
Eredmények keresés, amik...
Eremények keresése...

Mentálcsavar Találkozók

Recommended Posts

BYCS, az a +5 tényleg nagyon vésztartalék, reméljük ti még a +10be estek (felhívom újra figyelmeteket: a késői jelentkezők sárakba kerülhetnek, ha már nem lesz hely máshol!)... (hacsak nem lesz nagy túljelentkezés.) egyébként hogy is jelentkeznétek..? az egész csapatod csak később tud szólni, vagy csak te...? (ez jobb lenne talán...)

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Ramun: Te ugye lány vagy..? /már az életben is..?/

mert ha igen akkor non Problemo, ha úgy érzed beleférsz egy ikerpár(trió, vagy kvartett vagy ki tudjamég...) mellé.

/Jellemben valszeg a semleges felé standálnak... ami nálunk egy kedves elmebeteg-et jelent... :wink: /

Én szinte biztosan az utolsó pillanatok egyikében tudok Tényszerűen nyilatkozni (valszeg Angliában leszek ,és nem tudom mikor , hogy jövök vissza...) de mindenképp Részt szereték venni azaz Biztos, hogy megjelenek valamien módon! (max rémálmaitokban.. :twisted: )

A csapatom pedig... Nagyon szívesen jönnek ha tudnak, és szerintem ők is a Jurtás megoldást választját.. /költségkímélőbb.../

Pontosan merre is van az ahova megyünk...?

/Dk, Ék, Dunatiszaköze, Tiszántúl, vagy hol is...? Mert Dk az közel van...

No persze Debrecenben tanulok így az sem rosz kiindulási pont.../

Ennyit..

Üdv!

Link a hozzászóláshoz
A csapatom pedig... Nagyon szívesen jönnek ha tudnak, és szerintem ők is a Jurtás megoldást választját.. /költségkímélőbb.../

hmm... azért remélem olvasva a kiírást azt tudjátok, hogy nem kifejezetten olcsóbb az a sátorhely, amit a jelentkezési idő lejárta után foglaltok le..? plusz amíg nem telnek be a faházak addig ne nagyon számoljatok sztem sátrakkal... (nem azért, hogy a lelkesedést törjem le, de ne számítsátok nagyon félre az árakat...)

Pontosan merre is van az ahova megyünk...?

/Dk, Ék, Dunatiszaköze, Tiszántúl, vagy hol is...? Mert Dk az közel van...

No persze Debrecenben tanulok így az sem rosz kiindulási pont.../

Jász-Nagykun-Szolnok megye északi részén található, azon belül pedig ezen a térképen sztem elég jól látszik, hogy hol van:

Térkép

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Nos megéri a kaja, így elsőre, de nem biztos mivel nem tudommit takar a melegkaja.

Gondolom érthető, hogyha útólagosan derül ki, hogy a kajanem az én "ízlésem"-nek van kitalálva akkor az elég probléma.

/márha előre kifizetem aztán meg nemm tudom megenni... nem mintha állalában nem ennék meg mindent ami lassabb fut mint én, de azért vannak ritka kívételek/

Azért írtam amit, hogy pontosabban lássam a feltételeket.

/pl nekem nem volt 1értelmű, hogy a sátorhely ugyanannyi mint a faház.../

Karakteralkotással kapcs. kérdés:

Lehet -e nem a "leghíresebb" varázslóiskolák egyikének növendékével

játszani ? /azaz egy xy iskola tagjával/

Ha lehet akkor abot mien tulajdonságokkal rendelkezhet?

/ha meglehetne beszélni a FÕ-KM-ek egyikével az jó lenne!/

Lehet-e a varázslónak Specializálódnia? És ha igen akkor az miben nyilvánul meg?

Ha egy mágiahasználó karakter Megveszi a Bárd Mágihasználatot, akkor eltudja-e készíteni a Hatalom Amuletjét?

/Egyébként igen, de én azt kérdezem, hogy engeditek-e?/

Előre is KÖsz!

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Hahó!

A faházak, mint olyan, mit takarnak? Hány fősekre lehet számítani?... Vigyünk hálózsákot a házba is, vagy annál azért jobb körülmények uralkodnak? :)

Ezúton vetném fel újra a csillagnézés ötletét, bár egy kemping közepén nemtom, erre mennyire van lehetőség (fényszennyezés ollé..).

BYCS: én ajánlanám a faházat, adott esetben egy csapat méretű szobával... :) Akkor nem kell mindenkinek össze-vissza szaladgálni és mesélés után is mehetnek még az agyalások. ;)

Még valami, amennyiben publikus. Lehet valamit már tudni a befizetettekről illetve a csapatokról? Konkrétumokban, úgy értem, nem úgy, mint hogy "igen, vannak". Ha nem publikus, akkor rendi, úgysem tudtok lebeszélni, hogy menjek... ;):P

Üdv a Falkának:

Ramun

Link a hozzászóláshoz
A faházak, mint olyan, mit takarnak? Hány fősekre lehet számítani?... Vigyünk hálózsákot a házba is, vagy annál azért jobb körülmények uralkodnak? :)

akkor ismét csak idézni tudok (úgy tűnik ez a fórum lassan idézetek tárháza lesz...:wink: - sebaj, legalább így bizonyos, hogy a befizetési határidőre mindenki elolvassa a kiírást, ha csupán részleteiben is...) "Szállás: 4 fős faházak (ára: 6500.- HUF)" /KI

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

BYCS,

Ha egy mágiahasználó karakter Megveszi a Bárd Mágihasználatot, akkor eltudja-e készíteni a Hatalom Amuletjét?

Hogy vehetné meg? Mire alapozod ezt a kijelentésedet?

Mert az 1TK-ban leírt mágiahasználat képzettség a mozaikmágiára vonatkozik. NEM a bárd, vagy egyéb mágiákra.

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

Nos megéri a kaja, így elsőre, de nem biztos mivel nem tudommit takar a melegkaja.

Gondolom érthető, hogyha útólagosan derül ki, hogy a kajanem az én "ízlésem"-nek van kitalálva akkor az elég probléma.

/márha előre kifizetem aztán meg nemm tudom megenni... nem mintha állalában nem ennék meg mindent ami lassabb fut mint én, de azért vannak ritka kívételek/

Szerintem az ottani étel kis eséllyel lesz ehetetlen, annyi rizikót pedig már azzal is vállalsz, hogy eljösz:) Persze az étkezés azért fakultatív, mert nem kötelező igénybe venni.

Karakteralkotással kapcs. kérdés:

Lehet -e nem a "leghíresebb" varázslóiskolák egyikének növendékével

játszani ? /azaz egy xy iskola tagjával/

Ha lehet akkor abot mien tulajdonságokkal rendelkezhet?

/ha meglehetne beszélni a FÕ-KM-ek egyikével az jó lenne!/

Attól függ, melyik iskolára gondoltál - ekkor egy gyors egyeztetés után kiderül hogy lehet-e. Ebben az esetben a botot mi fogjuk megajánlani neked, amit vagy elfogadsz, vagy nem.

Lehet-e a varázslónak Specializálódnia? És ha igen akkor az miben nyilvánul meg?

Lehet, de semmi különösebb játéktechnikai vonzata nincs a bot kinézetétől, a jellemtől és a hozzáállástól eltekintve.

Egyébként igen? Tudtommal - ahogy Magyar Gergely előttem már lecsapott a válasszal - a Mágiahasználat képzettség a varázslói mágia ismeretére (Af) és 10 Mp használatára (Mf) vonatkozik, így semmi köze nem lesz a Bárdmágiához. Ebből következőleg nem fogja tudni elkészíteni a Hatalom Amulettjét. Az Amulettet hagyjuk meg a boszorkánynak és a boszorkánymesternek ill a bárdnak.

Rufus voltam

Link a hozzászóláshoz

Halihó!

De jó is lesz, ha végre ot leszünk. Azt hiszem, én fizettem elsőként:D Rufus, ugye beleszámoltad a mi a csapatunkat abba a "mégkettőbe"... Az, hogy hányan leszünk benne, az nem százas még.

Másik dolog: van olyan ember aki ismeri az Ars Magicát? nem csak névről:D

Link a hozzászóláshoz

üdv,

Utóiratként visszatérve BYCS témájához: ha a bárd veszi meg a Mf Mágiahasználatot, akkor a 10 mp hozzáadódik a sajátjaihoz? ha igen, akkor azt is ugyanúgy nyeri vissza? mmint csillagfényes mandolin-szólóval?

szerény véleményem szerint az a 10 Mp csak és kizárólag a mozaikmágia használatára létezik (az Asztrál és Mentál mozaikok kivételével), s teljesen független minden más varázshasználói kaszt hatalmától - még másképp is térnek vissza. ahogy a képzettség leírásában is meg van említve: "[Az alkalmazó] Tudományának leghasznosabb vonása nem is az, hogy varázslatok létrehozására képes, hanem hogy ismeri a mágiát, felismeri a varázslatokat, tudja mi minek az ellenszere" (ETK 106.o)

ja... amúgy nem egy másik fórum való az ehhez hasonló kérdések feltevésére?

rufus voltam

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Specializáció:

Sajnálatosan tekintek a hozzászólásra, de egyet értek vele.

Az Iskola amiből jönnék (ha lesz varázsló a csapatban...)

Valszeg egy saját kitalált iskola, amihez egy "rövid"(2-5 oldal) leírást tudok szerkeszteni ha szükséges, a bot pedig... Bízom a ítélőképességetekben....

A Mágiahszanálat Képzettség Nem csak a Magasmágiára vonatkozik, mindössze az van leírva!

/Egyébbként is a Magasmágia aLegkifinomultabb, így a legnehezebben oktatható, és a legféltettebb (a tűzmágia azért titkosabbÖ), tehát minden más kevésbé nehéz, és könnyebben hozzáférhető, Lásd pont a bárd mágia amit "könnyedén" el lehet sajátítani kellő Intelligencia (min:14) és persze anyagi háttér segítségével... Melyik bárdnak ne jönne jól néhány száz arany?! Jahh és nyilván a Manapont Varázslatfajtánként a MAX alapesetben/

Elnézést hogy ezt ideírtam, majd átlehet rakni a Mágiahszbálókról szóló forumban, de ha már elkezdődött itt akkor "befejezem" a hozászólásom itt.

Nos sajnos Úgy éz ki hogy a Pénzenm késése miatt nem jutok ki Angliába (retek OTP, Retek Diákhitel!!! :evil::siros::!::!::!: ) így hamarosan befizetehetem a pénzt....

Most ennyit...

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

BYCS,

Meggyőződésem, hogy nem jól látod a kérdést, ami a mágiahasználatot illeti.

Azért van az leírva, mert azt lehet. A többit pedig nem.

Nézd meg pl az Új tekercsek ötfokú rendszerét, a mágiahasználat ott is AZ, ami. Van mellé még vulgármágia, na, itt már tanulható akár a bárdmágia is. (mi sem tükrözi jobban a MAGUS alkotók szándékát)

S hogy miért? Mert ahogy magad is írtad, helyesen, a mozaikmágia a legkifinomultabb. Itt tisztában vannak a varázslók, hogyan, miért, és képesek arra, hogy egy laikusnak elmagyarázzák, és alacsony szinten - kevés Mp - megtanítsák neki.

A bárd pl, hogy a kérdésnél maradjunk, nem képes erre. Lehet bárdmágiát tanulni, de nem úgy, mint a varázslói mágiát, hanem az egészet, és akkor bárd lesz a karakter a végére. Vagy lehet ikerkasztú, esetleg váltott, ha a másik már nem érdekli. Ilyen egyszerű a szabályrendszer keretei között maradva. De nem lehet a mágiahasználat keretében mindenféle tapasztalati mágiákat megtanulni, csak mert úgy gondolod, hogy "mindössze az van leírva!"

Az OTP tényléeg az... de legalább egyel több ember a táborban! Van a dolognak jó oldala is! :)

Link a hozzászóláshoz

Halihó!

Ha minden igaz, ma elindult a pénzecském haza... Majd egy értesítést kérnék szépen, amennyiben sikeresen megérkezett. :)

A megjegyzés részbe (mivel konkrét csapatnév nincs) csak egy utalást írtam, remélem, nem okoz majd fennakadást.

A csapat egyelőre elég laza, és többen el is utazunk a közeljövőben egy időre... Milyen levonásokra, csúnya nézésekre lehet számítani a karakter, esetleg az előtörténet késése esetén?

Ha jól emléxem, valahol volt már róla szó, de most nincs energiám kikeresni... Közös/egyéni de összetűzött előtörténet szükségeltetik? Van valami kritérium, hogy hol kell befejeződnie? A bemesélést egyszerűbbé teszi.

Mégegyszer bocsi, ha ismételtetek... :oops::oops::oops:

Üdv a Falkának:

Ramun

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

Az Iskola amiből jönnék (ha lesz varázsló a csapatban...)

Valszeg egy saját kitalált iskola, amihez egy "rövid"(2-5 oldal) leírást tudok szerkeszteni ha szükséges, a bot pedig... Bízom a ítélőképességetekben....

Akkor addig, kérlek, ne alkoss abból az iskolából karit, amíg a "rövid" (2-5 oldal) leírást nem készítetted el és küldted el, mondjuk nekem (e-mail vagy pm). Ezt a kis varázslóiskolát illetve annak leírását aztán többen átbogarásszuk, s ha megfelel az ízlésünknek, akkor kapod a visszaigazolást: jöhet. Ha nem, akkor kénytelen leszel valamelyik nagy varázslóiskolából származtatni az esetleges varázslódat.

A bottal kapcsolatos kérdéseket is kifejtheted az iskolaleírásban, azt legfeljebb kicsit átírva és lehet hogy finomítva is, szintén visszaküldjük és meglátod, tetszik-e.

Ehhez mérten elnézőek leszünk ezzel a karaktereddel szemben a késés tekintetében - hiszen azért csak nem várhatjuk el, hogy egy többlépcsős, kicsit döcögős folyamatot 1-2 nap alatt lefuttass...

A Mágiahszanálat Képzettség Nem csak a Magasmágiára vonatkozik, mindössze az van leírva!

/Egyébbként is a Magasmágia aLegkifinomultabb, így a legnehezebben oktatható, és a legféltettebb (a tűzmágia azért titkosabbÖ), tehát minden más kevésbé nehéz, és könnyebben hozzáférhető, Lásd pont a bárd mágia amit "könnyedén" el lehet sajátítani kellő Intelligencia (min:14) és persze anyagi háttér segítségével... Melyik bárdnak ne jönne jól néhány száz arany?! Jahh és nyilván a Manapont Varázslatfajtánként a MAX alapesetben/

Az a baj Magyar Gergellyel, hogy többet ül a fórum közelében, és hogy pontosan úgy gondolkozik ebben a kérdésben, mint én. Ez van.

Rufus voltam

Link a hozzászóláshoz
Ha minden igaz, ma elindult a pénzecském haza... Majd egy értesítést kérnék szépen, amennyiben sikeresen megérkezett. :)

A megjegyzés részbe (mivel konkrét csapatnév nincs) csak egy utalást írtam, remélem, nem okoz majd fennakadást.

természetesen, amint megérkezett a pénzecske, mi rögtön elalélunk a boldogságtól és értesítünk Téged is róla, hogy te is osztozkodj örömünkben...:wink:

ha a csapatnév helyetti utalás pedig egyértelmű (reméljük, odaírtad vkinek a nevét..etc), akkor mindenképpen jó lesz. köszi, hogy már feladtad! :)

A csapat egyelőre elég laza, és többen el is utazunk a közeljövőben egy időre... Milyen levonásokra, csúnya nézésekre lehet számítani a karakter, esetleg az előtörténet késése esetén?

lehetőleg minél kevesebben késsetek, és a lehető legkevesebbet (a legjobb az volna, ha LEGKÉSÕBB - nem, nem ötleteket akarok adni a későknek!!! - július közepére minden előtörténet és minden karakter szépen itt csücsülne markainkban, hogy a modulokat a karakterekre tudjuk igazítani.

Ha jól emléxem, valahol volt már róla szó, de most nincs energiám kikeresni... Közös/egyéni de összetűzött előtörténet szükségeltetik? Van valami kritérium, hogy hol kell befejeződnie? A bemesélést egyszerűbbé teszi.

a hamarosan megjelenő hangulatkeltő novella segít majdan - reméljük, de a mese színhelye ismételten a Déli Városállamok Khiddón hercegségének egész területét fogja felölelni, ehhez mérten lehet tervezgetni. A hercegség történelme a modul jelenéig vázlatosan felvezetve szintén hamarosan várható. adddig sztem csak vázlatoljátok az előtörténeteket. a kritérium: lehetőség szerint a hercegségben fejeződjön be az egyéni előtörténet (nem gond, ha a csapat már össze van mesélve, sőt. DE: ha az egész csapat, vagy annak több tagja csak egyetlen előtörit ad be, azt nem tudjuk értékelni - kérlek, erre emlékezzetek. tehát, ha előtörit írtok és a csapatot is bele akarjátok vonni, akkor is mindenkinek írnia kell egyet-egyet.)

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

Hosszú hallgatás után megszületett Khiddón hercegségének történelme. Igyekeztem emészthető formába önteni, ahol minden, ami le van írva, direkt van úgy írva, ahogy. Hamarosan - ma vagy holnap - olvashatóvá lesz a hangulatkeltő novella is, egyelőre azonban:

:!: Khiddón hercegségének történelme [pdf] illetve [doc] formátumban

Amit itt olvastok, nyugodtan be lehet építeni az előtörténetekbe, sőt, plusz-pontokra is lehet számítani egy-egy ötletes megoldásért...

Lévén a szövegszerkesztéshez Open Office-t használtam, némely gépeken a Microsoft Word lehet, hogy nem lesz hajlandó megnyitni a doc formátumot, ezekért előre is elnézést kérek (a program a honlapjukról ingyen letölthető egyébként).

Ja, még egy dolog... Ha nem derült volna ki - a modul a P.sz. 3703-as év nyarán játszódik, az

Link a hozzászóláshoz

Minden kedves leendő táborlakónak!

Némi csalódással kellett konstatálnunk a tényt, hogy még mindig csak egyetlen tábordíj érkezett meg, nevezetesen Creepé (amit díjazni is fogunk), illetve egy másikról pedig (Ramuné) tudjuk, hogy a távolság miatt nem ért még ide...

Kérdésünk az volna, hogy akkor most a többiek mégsem kívánnak jönni...?

Csakmert ez némiképpen nehéz helyzetbe hozza a tábor szervezői gárdáját, akik már az előleget is zsebből fizették ki...

Ez úton kérek tehát mindenkit, hogy mihamarabb - ha tehetitek, még ezen a héten - postázzátok vagy utaljátok át a teljes tábordíjat, mivel így nem tudunk díjakat biztosítani pénz hiányában... (és ha így haladunk szállást sem... :? )

Ez úton köszönjük azonban ismét a fent megnevezett két jelentkező pontosságát is....

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

Előszörre is, csak csatlakozni szeretnék Rheához, lévén lassan tényleg el lehetne kezdeni a befizetgetéseket, mert szép-szép mondani, hogy jövünk meg de jó lesz, de akkor a tábordíjat, ha lehetne... Gondolok itt Lord Lorin O'Krell csapatára és BYCS-ékre (akik már jelezték, hogy késni fognak, de azt, hogy mennyit, még csak találgatjuk...) továbbá Csige Danira és csapatára, akik remélem, olvassák a fórumot... Köszönjük.

Hogy ne csak az oltás legyen mára: elkészült a hangulatkeltő novella, Délibáb címmel, akkor lesz érthető, ha a történelmi irományt (linket lásd fentebb) hozzáolvassátok.

:!:Délibáb, a verseny hangulatkeltő novellája [pdf] illetve [doc] formátumban

Lévén a szövegszerkesztéshez most is Open Office-t használtam, némely gépeken a Microsoft Word lehet, hogy nem lesz hajlandó megnyitni a doc formátumot, ezekért előre is, ismét is elnézést kérek (a program a honlapjukról ingyen letölthető egyébként).

Jó olvasást és karakteralkotást (mert azokat sem kaptunk még)

Rufus voltam

Link a hozzászóláshoz

JUJJ!!!!! Hazatérek, és mi fogad... Még nem ért oda a pénzecském??? Az átutalások nagy része 24 óra alatt átmegy, ha ennyi idő alatt még nincs ott, akkor bajok vannak! Jó lenne tudni, hátha már azóta vannak fejlemények, vagy egy PSZt legalább ejtsetek meg...

Előre is köszi, BYCS és csapata írjon feltétlenül!!!!

Üdv a Falkának:

Ramun

Link a hozzászóláshoz
JUJJ!!!!! Hazatérek, és mi fogad... Még nem ért oda a pénzecském??? Az átutalások nagy része 24 óra alatt átmegy, ha ennyi idő alatt még nincs ott, akkor bajok vannak! Jó lenne tudni, hátha már azóta vannak fejlemények, vagy egy PSZt legalább ejtsetek meg...

iggen.. mi is ezért aggódtunk - még mindig nincs itt... nem lehet, hogy postai utalvány formájában jön?

Link a hozzászóláshoz

Ülj oda az asztaltársasághoz...

Hozzájuk szólhatsz anélkül is, hogy bemutatkoznál. Ha ismert kalandozó vagy, Fedd fel kiléted hogy megismerjenek.

Vándor
Válasz a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Formázás megszüntetése

Only 75 emoji are allowed.

×   A hivatkozásodat beágyazta a gépszolga automatikusan.   Mutasd inkább hivatkozásként

×   A Pszi-emlékfelidézés sikeres volt.   Szerkesztőablak kiürítése

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Új...