Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandmesterek fóruma


Igxaq

Mennyit készülsz egy modulra?  

125 szavazat

  1. 1. Mennyit készülsz egy modulra?

    • Átolvasom a modult
    • Átolvasom a modult és a karaktereket is elemzem
    • Mindenre kitérek, legrészletesebben, legtöbb időt rászánva
    • A rögtönzés mestere vagyok, nem készülök a mesélésekre
    • Nem mesélek


Recommended Posts

Köszönöm MG a segítséget megkaptam.

Viszont mikor elolvastam szembekerültem egy újabb problémával. Rájöttem, hogy mi eddig ezt a "kis apróságot" kis is hagytuk a játékból. Mégpadig a fegyverek, páncélok, pajzsok rongálódása.

Tom, hogy a páncél minden túlütésnél veszít 1 pontot az SFÉ-ből és a fegyvertörés sikeres alkalmazása tönkreteszi az adott fegyvert. De mi van a csorbulással? A csatabárd nyalének szálkásodásával? A cséphadaró láncának rozsdásodásával?

Neharagudj, csak láttam az írásodban, hogy te foglalkoztál ezzel a kérdéssel is.

Ui.: Ha eltörik a kardművész SZA-ba tartozó fegyvere, akkor újabbra kiterjeszthetie, vagy azt csak az első fegyverre lehet?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Rayen, érdekes kérdések, és nem is alaptalanok.

Igen, az írásom feszegeti ezeket is, de még nincs kész. Nem jó túlbonyolítani sem...

Az, hogy a túlütés a páncélon, meg a fegyvertörés a fegyveren mit okoz, az ok.

A csorbulásra van egy nagyon jó szabály az Enoszuke kiegészítőben, és alkalmazni szoktam, ha lehet máshol is. Ez egy táblázat, és csaka túlütésekkor kell dobni a fegyver csorbulására, minél jobb munka, annál kisebb az esély, hogy csorbuljon.

Én akkor is szoktam csorbítani a fegyvereken, ha nem arra használják, mint amire való. Pl. ha ajtókat vernek szét vele, falat bontanak, követ törnek, mert van ilyen. Aztán, ha kis, gyenge fegyverrel esnek pl. páncélos ellenfélnek, de ez már esetleges.

A karbantartás is lényeges szempont lehet. Az egyszerűsítés végett én úgy vélem, hogy a fegyver használata már ezt az ismeretet is magában foglalja. Tehát, akinek van pl, egy kardja, az tudja, hogy időnként le kell kenni, stb. De aki mondjuk magával visz egy nyjlpuskát, de nem tudja kezelni, hogy majd eladja, vagy majd megtanul vele bánni, az pl. könnyen pórul járhat, mondjuk elfelejti levenni az ideget, beolajozni a mozgó részeit, ilyemi. Ekkor a rozsdásodás is lehet probléma.

Ugyanezt alkalmazom, HA valakinek meglennének az ismeretei a fegyver karbantartására, de nem foglalkozik vele. Azután egyszer csak azt veszi észre, hogy jé, hogy néz ez ki? (hasonlóan, mint az elmével... ha egy pszi használó sosemmeditál, én pl. azt sem szoktam neki elmondani, hogy hopp, eltüntek a pajzsaid. Van is meglepődés... :)

Ennél bonyolultabban szerintem nem érdemes belemenni. Gondolkoztam annak idején én is olyan képleten, hogy vagy egy csata, vagy x nap után romlik egyet a fegyver szintje, ehhez szorzó az időjárás, ellenpróbát módosít a karakter képzettsége, és akor a végén ki lehetett dobni, meg számolni, hogy akkor most korrodálódik a fegyver... nem éri meg, szerintem nagyon bonyolult lett. (volna)

A másik kérdés a slan kard.

A Slan kardot valóban nagyon nehéz eltörni.

Ami a KM-et illeti, nem is etikus... ha nem muszáj. :)

Ha ez mégis bekövetkezik, az a kardművészünknak kisebb (nem, nagyobb!) lelki törés, és bizony jó pár év, rengeteg erőfeszítés, mire szerez egy újat.

Szerintem nem is tipikus ez az "újat szerzek" dfolog, sok kardművészt el tudok képzelni, hogy egy ilyen után elhagyja választott útját. Hogy utána mit kezd, más kérdés.

Link a hozzászóláshoz

Köszönöm a válaszokat!

Olvastam valahol, (lehet másik szerepjátékban), hogy a fegyver veszít egyet az STP-jéből ha a vértezet teljesen felfogja a sebzést.

Belegondoltam és ez nem rossz ötlet. Hiszen ha minden sebzést felfog a páncél, akkor az télleg azt jelenti hogy a fegyverrel csak a vaslemezre csaptunk. :) Emellett a hétköznapok karbantartásában tetszik az ötleted szerintem használni fogom.

A kardművész fegyverénél, én engedni szoktam a fegyvertörést, (persze csak NJK-k ellen hiszen nem etikus) mert sehol nem írják hogy mágikus lenne, akkor viszont töhető-bár én minusz módosítót azért adok rá, de nem vetem el az ötletet.

Másik kérdés ha már felmerült, hogy menyi idő alatt kerül ki valami a SZA védelme alól? És, hogy az ember megérzi -e a SZA-ba tartozó dolgai hollétét?

Ezek a kérdések az esetleges elvesztésekre irányulnak?

Nálunk egyszer megesett hogy beszakadt alattunk a híd és a kardművész kardját vesztette. Tekintve, hogy nem találtuk meg a játékos bejelentette,hogy a kardja elvesztése akkora szégyen, hogy nemtud vele élni és rituálisan kinyírta magát. (A valódi ok az volt, hogy besértődött mer lekorlátozták a kariját:D)

Link a hozzászóláshoz
Nálunk egyszer megesett hogy beszakadt alattunk a híd és a kardművész kardját vesztette. Tekintve, hogy nem találtuk meg a játékos bejelentette,hogy a kardja elvesztése akkora szégyen, hogy nemtud vele élni és rituálisan kinyírta magát. (A valódi ok az volt, hogy besértődött mer lekorlátozták a kariját)

Ezt a rituális öngyilkosságot én eltudom képzelni-most tekintsünk el a sértődétől :) Csak gondoljátok végig. Akardművésznek már az is hatalmas szégyen, ha elveszti (vagy ellopják :twisted: ) a kardot. Ilyenkor is addig nem nyugszik, míg meg nem találta a fegyvert. Most képzeljétek el, ha azt még el is törik. Szerencsétlen akkor szégyent fog magában érzni, hogy az már leírhatatlan. Tönkre lett téve életének legfontosabb dolga. Ha nem is öli meg magát, az biztos hogy elgondolkozik rajta. Hiszen inkább a halál, mint a hatalmas szégyen.

Link a hozzászóláshoz
Nálunk egyszer megesett hogy beszakadt alattunk a híd és a kardművész kardját vesztette. Tekintve, hogy nem találtuk meg a játékos bejelentette,hogy a kardja elvesztése akkora szégyen, hogy nemtud vele élni és rituálisan kinyírta magát. (A valódi ok az volt, hogy besértődött mer lekorlátozták a kariját)

Ezt a rituális öngyilkosságot én eltudom képzelni-most tekintsünk el a sértődétől :) Csak gondoljátok végig. Akardművésznek már az is hatalmas szégyen, ha elveszti (vagy ellopják :twisted: ) a kardot. Ilyenkor is addig nem nyugszik, míg meg nem találta a fegyvert. Most képzeljétek el, ha azt még el is törik. Szerencsétlen akkor szégyent fog magában érzni, hogy az már leírhatatlan. Tönkre lett téve életének legfontosabb dolga. Ha nem is öli meg magát, az biztos hogy elgondolkozik rajta. Hiszen inkább a halál, mint a hatalmas szégyen.

Az a rituális öngyilkosság nekem merész.

Az oké, hogy Enoszukén így mehet - bár egy szuke nemes inkább a kardkovácsot szólítaná fel öngyilkosságra hogy fércművet adott neki, elvégre elsősorban a kovács szégyene a dolog - de Ynev 'kontinentális' részén nincs olyan szokás/hit ami jóváhagyná az öngyilkosságot.

Sőt, emlékeim szerint a pyar vallás (és ugye Tiadlanban, ami a kardművészek fellegvára, az dívik) kifejezetten helyteleníti a dolgot.

Szóval nem biztos hogy össze kell mosni a kardművészt a japán szamurájokkal meg a busidoval...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Rayen,

A fegyverek stp-ivel az a gondom, hogy akkor nyilván kell tartani az összes fegyvered stp-jét, azaz még egy rublika, vezetni kell, ha már megvan, nem csak ilyenkor csökkenhet... nehézkesnek találom. De lehet, érdekes lehet adott esetben, és növeli egy kicsit a valószerűséget.

mert sehol nem írják hogy mágikus lenne, akkor viszont töhető
Mert ha az lene? A MAGUS-ban gyakori tévhit, hogy a mágikus dolgok törhetetlenek. Ilyet sehol nem írnak

:!:

A kardművész kardja is törhető, természetesen. JK-nak nem etikus, szerintem, legalább is nem csak úgy egyszerűen... NJK esetében sem engedném egyszerűen, azért mégiscsak slan-kard... de ha más nincs, ha egyértelmű, hát törik. :)

Én úgy tudom, hogy pl. az elf az elfíját, a varázsló a botját, a kardművész a kardját, a bajvívó 6 Tsz fölött a rapírját, a pap a szent szimbólumát, stb. érzi, hogy merre van, legalább nagyjából, tehát van miből kiindulnia, ha meg akarja keresni.

A kardművésznél az esetleges kardelvesztés miatti öngyilkossággal egyetértek. Nem mondom, hogy kell, azt sem, hogy aki nem teszi, rosszabb. Egyszerűen csak jól kijátszva, ez egy akkora szerep vállalás a JK részéről, hogy megéri a jutalmat!! (na persze, ha sértődésből, akkor nem...)

Shikaka, semmi nem tiltja. Nem mondom én sem, hogy alap lenne. De a Tiadlani kultúra kötődik a niareihez, amiből az Enoszukei lett, így vannak hasonló dolgok. Tehát biztosan éri olyan hatás a tiadlani kardművészeket is, mint az enoszukei szatudatori. Lehet simán olyan rend, kardművésziskola, ahol használják. Esetleg ez lehet kalandozni kezdő ok is, nem kis játékotz jelent ez a vívódás sem! Semmi nem tiltja, ha a játékos bevállalja, akkor mindenképpen nagy szó!

emlékeim szerint a pyar vallás (és ugye Tiadlanban, ami a kardművészek fellegvára, az dívik) kifejezetten helyteleníti a dolgot.
Erre azért kérnék egy IDÉZETET ne csak emléket, hogy a pyarroni tanok hol tiltják az öngyilkosságot? Érdekelne...

Emellett megjegyzem, hogy bár Tiadlanban főleg a parroni istenek egy részét tisztelik, jelen vannak a Niaréból jött istenek is, pl. Kaoraku.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Csak most jutottam el a fórumra, és egy kicsit lemaradtam :D

Az tetszik,ha a törött kard után a készítőt készítik ki :D De tőlem a másik, mikor maga a "tulaj" követi el ezt a tettet az sem áll messze. Főleg ha az ő hibájából tört el. (pl az úton hagyta, és át ment rajta egy úthenger :D:D )

Istenek és az öngyilkosság: szerintem az az Isten, ami elnézi, vagy még meg is követeli az önsanyargató életet és az aszkézist, az az öngyilkosságot is elnézi (bár erre inkább csak földi példát tudnék mondani, ehhez át kell mégegyszer bújni a papokat :D )

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Shikaka, elhamarkodottan következtetsz szerintem. Sehol nincs szó a pyar vallásban az öngyilkosság tiltásáról, szerintem Domvikéban sem. Ezt csak az mondatja, gondoltatja, hogy a kereszténységgel azonosítjuk őket, vagy elemeit (nem is alaptalanul), főleg, ha Domvikról van szó.

Egyébként a shadoniakat ne keverjük ide, mert Tiadlanban semmi szerepük.

Emellett Tiadlan különlegességét az adja, hogy NEM CSAK a pyarroni és az erv kultúra keveredése jellemzi, hanem harmadik tagként ott a niarei is. Ez elég sok különlegességet takarhat. (továbbra sem állítva, hogy mindenkinek öngyilkosnak kell lennie :) )

Az enoszukei kultúrkör a nieriből alakult ki, és jóval kevesebb befolyást kapott, mint a tiadlani, amire csak "egyharmadnyi" hatást gyakorolt. Jóval hasonlóbbnak kell tehát lennie a niareinek az enoszukeihez, mint a tiadlanihoz, ezért én onnan sem zárnám ki a szatudatorit.

Ilyen hevesen pedig semmiképpen nem vetném el, mint te...

A niarei vallásban/kultúrában sincs (abban a kevésben, ami van róluk) szó az öngyilkosság tiltásáról, ezt megint nem értem, mire alapozod. :)

Tehát az eredeti felállásnál maradva, azaz, hogy lehet öngyilkos tiadlani kardművész, vagy szerinted nem, én még mindig azt támogatom, hogy bár nem ez a tipikus Tiadlanban, de nagyon is választhatja ezt az utat, elképzelhető olyan irányzat, ami ezt írja elő.

(mellékesen jegyzem meg, hogy furcsa, hogy a slan kard eltörése kapcsán te egyből enoszukei példához nyúlsz, holott ebben az esetben meg igencsak idegeníted Tiadlantól... De ez már csak a kötekedés, illetve a következetesség felhasználása a vitában. :)

Link a hozzászóláshoz

Már nem azért, de keressetek nekem egy olyan kalandozót, aki követi a földön nagyon elfogdott "Ne ölj" parancsolatot. Ha ezt betartja, akkor az öngyilkosságot is el kell vetnie, hiszen az is "csak" egy gyilkosság.

Mivel én ezt egyetlen egy vallásnál sem találtam, ezért gond nélkül lehet akár öngyilkos is az ember, hiszen ha van joga más életét elvenni, akkor mért ne tehetné ezt a sajátjával (is).

Link a hozzászóláshoz
Nekem több ilyen karakterem is volt.

Hát nem semmi :!: Nekem is volt már több élet jellemű karim is, viszont az ölést teljesen nem tudtam megszüntetni. Valahogy mindig olyan volt a szitu... Te hogy csináltad? Egy ilyen karira kíváncsi lennék :D

Volt egy szuke Jakko, nekik ugye eleve tiltva van a gyilkosság.

Volt egy Dreina-pap, aki egyrészt nem keveredett ilyen helyzetbe - egy nemes követe, illetve a fiának tanítója - másrészt nem lett volna esélye harcban. (a Dreina-pap rossz harcértékei mellé még 57 éves is volt :D)

De egyébként sem jellemző hogy ölnének a harcra termett karaktereim. Néha becsúszik egy-egy (főleg a KM által kidolgozott párbajok dramaturgiai okok miatt), de általában a lefegyverzés, elkergetés, leütés elég.

Miért kellene megölni a legyőzöttet? Te sem nyírnád ki a betörőt ha már harcképtelenné tetted, hanem kihívnád a zsarukat...

Link a hozzászóláshoz

Félreértés ne essék, én nem azt írtam, hogy az élet jellemmel is ámokfutót játszottam, hanem hogy 1-2 ember megölése becsúszott, és az is olyan volt hogy kénytelen voltam

Persze, nekem is akkor az elsődleges célom az a harcképtelenné tevés volt, viszont ha egyszerre rád rontanak 8-an,akkor nem ebben fogsz gondolkozni. Rendben a lefegyverzés jól jött (volna), viszont ilyen esetben a leütésre nem sok esély van, elkergetésre pedig már csak akkor ha csak 1-2 emberke maradt.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Csak nemrég regisztráltam. Klassz a honlap , nekem nagyon tetszik.

Szerintem a fegyver stp vesztése jó ötlet. Sokkal színesebb lehet tőle a kaland.

Hiszen egy idő után muszáj lesz, fegyverkovácsot keresni különben a fegyver eltörik.

Ehhez viszont pénz kell, meg egy hely ahol van kovács.

Kérdés: Mennyi stp-je van egy hosszúkardnak, fejvadászkardnak? stb.

Link a hozzászóláshoz

Aratwor-nak!

Az ETK 385.old. le van írva a tárgyak stp értéke, a fém fegyver: 30-60 stp, ehez jön még esetleg a fegyver megmunkálásakor keletkezett +stp (kovácsolás módja, kovács szaktudása, felhasznált fém típusa,stb).

A Slan kardját nem könnyű eltörni, 1000*hajtogatott kiválló mestermunka, minőségi fémből és kiválló kovács által készítve. Nem csak" a szívéhez nő", hanem a teste részévé válik, olyan ez mint az elfnek az íjja, ha eltörik akkor a lelke egy darabja vész oda!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Devon köszi az infót. Megtaláltam.

Érdekelne, hogy néz ki az játéktechnikailag mikor elveszti lelke egy darabját a JK.

Tudom, hogy egy Slan esetében a fegyverét legfeljebb készakarva lehet eltörni.

Mondjuk különböző mechanikus eszközökkel, ha például az ellensége szégyenbe akarja hozni.

De egy elf íj azért az már más. Eltörhet kevésbé élesebb szituáció közben is.

Miképp játszom le hogy elveszett a JK lelkének egy darabja? HELP

Link a hozzászóláshoz

A Slan-kard szinte törhetetlen,mint írtam " kiválló mestermunka, minőségi fémből és kiválló kovács által készítve" ( már ezek sok pluszt adnak stp-re),nehéz eltörni de törhető. 6. Tsz-től Chi-harcban mágikusnak minősűl, bár azt nem írja hogy ekkor is törhető e vagy sem. A Szamurájok kardja is törhatő volt és a legnagyobb megszégyenítés volt számára ha ezt megtették.

Az más tészta hogy a Km részéről valóban etikátlan a dolog!

Aratwor!

Hogy hogyan nézne ki a dolog a játékban? Hm még nem kerűltem ilyen szituációba, de a szerepjáték csúcsát döngeti a Jk részéről ha kijátsza a dolgot. Vettem már el időlegesen a Jk Slan kardját, jó játékos volt kijátszotta!

Szerintem: zavarodottság, levertség, düh, gyűlölet, asztrál romlása fokról fokra,akár öngyílkosság is követheti.

De bővebben itt is olvashatsz a kardról:

http://www.kalandozok.hu/?terem=html&ru ... p&cikk=312

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Srácok, ne keverjük a dolgokat.

A slan kard a slan lelkének védelmét élvezi, = a személyes aura védi.

A slan kard NEM elf íj, nem tartalmazza a slan lelkének egy darabját, mivel teljesen más eljárással készül, (értsd: hagyományos, mégha a legkifinomultabbak egyike is, kovácsmunkával) mint az elf íj.

A slan kard kiváló minőségű fegyver, NEHEZEN törhető, ám nem törhetetlen. Max annak hiszik, nehezen, vagy szinte-törhetetlen, de nem abszolut mértékben az. Még akkor sem, amikor már mágikusnak számít, ahogy semmilyen forrás nem szól arról, hogy YNEVEN, avagy a MAGUS rendszerében a mágikus tárgyak, vagy fegyverek törhetetlenek volnának. igenis, el lehet őket törni, még hagyományos harcban, ügyes fegyvertörőként is - lásd Pl. Sorquas Devastor és a dzsenn-szablyák esete.

Ha a slan kardja eltörik, az szégyen, szomorú lehet, hiányzik neki a megszokott fegyver, nyilván kell is neki, de amúgy, játéktechnikailag nem lesz baja. No, ezzel nek akarom lekicsinyleni a problémát... mint ahogy azzal is egyetértek, hogy egyrészt alaposan meg kell fontolni a KM-.nek az ilyen lépést, valamint nagyon jó szerepjátékos lehetőségeket rejt, ám mégis csak lehangoló, és nem átlagos játékosok igénye egy kardjától maradandóan megfosztott kardművész.

Az elf íj Urria segítségével a legkiválóbb, még az elfek között is ritkaságszámba menő tudású mesterek közbenjársával készül, és VALÓBAN tartalmazza az elf lelkének egy darabját, valóban az ő egyik része. Ettől még NEM mágikus, és véletlenül sem törhetetlen.

HA megsemmisül, az viszont tényleg nagyon-nagy csapás az elfnek, de még az is, ha nem nála van, és más próbál meg vele lőni...

Ha lehet, még fokozottabban igaz az elf íj elveszítésére, amit fent a kardról jrtam, csak itt kiegészül (het) játéktechnikai vonatkozásokkal is!

Ez sem egy tipikus eset, ha mégis előfordul, a KM döntése alapján simán kezelhető a helyzet.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...