Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandmesterek fóruma


Igxaq

Mennyit készülsz egy modulra?  

125 szavazat

  1. 1. Mennyit készülsz egy modulra?

    • Átolvasom a modult
    • Átolvasom a modult és a karaktereket is elemzem
    • Mindenre kitérek, legrészletesebben, legtöbb időt rászánva
    • A rögtönzés mestere vagyok, nem készülök a mesélésekre
    • Nem mesélek


Recommended Posts

Üdv :!:

Tiadlanban egyáltalán nem olyan ritka az a kardkovács aki képes készíteni slan kardot. Néha még maga a mester is el tudja készíteni tanítványának a kardját.
Nem tudok róla, hogy erről hivatalos kiegészítő bárhogy is nyilatkozna, de gondolj csak bele - ha nem olyan ritka a kovács, aki el tudja készíteni, akkor mitől is olyan drága és beszerezhetetlen :?::) De mivel nem nyilatkoznak erről sehol (legalábbis nem tudok róla), így mi például úgy játszunk, hogy minden kardművész (a megfelelő eszközök birtokában) tud kovácsolni magának Slan-kardot (és persze Slan-tőrt szintén), ám ezt a tudást soha nem adják ki senkinek, csak a tanítványoknak adják tovább, és addig a mester nem is engedi el, míg el nem készíti a tanítvány a saját kardját.
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ahogy Máraran és Desdichado is leírta a Slan el tudja készíteni magának

a kardját. Nem csak azért drága a kard mert kevés a kovács aki elkészíti.

Hiszen. Ha valóban a mester és utóbb a tanítvány is el tudja készíteni

számuk igenis jelentős lehet. Ebben igazat adok Márarannak.

A titkos fogások a fém az eljárás és a kovács szaktudása teszi drágává a kardot

nem pedig az hogy hányan tudják elkészíteni. A Slan kiérdemli a kardot és elkészítési

módját mesterétől. Ez a másik oka annak hogy kívülálló számára a fegyver beszerzése

költséges feladat.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Máraran,

Valóban, így látszik. :) Mindamellett valószínűsítem, hogy mára a népcsoportok igencsak összekeveredtek.

Emellett pedig az én emlékezetemben él olyan (nem tudok forrást mondani most, de majd igyekszem), hogy a niareiek éppen azért haragudnának/furcsállnák, hogy a harcművészet fejévé egy nő vált. (értsd: -"azért adtuk oda nektek, hogy egy nőre bízzátok?")

A slan kard azért híres, mert kiváló minőségű, és azért ritka, mert SOHA SENKI nem készíti tucatszám, akárhány metert is tekintünk rá képesnek, hogy elkészítse.

A slan kard mindeig a gazdájának, ha tetszik, név szerint készül, így aki nem kardművész, nyilván nem tudja megvenni, mert egyszeűen nincs ilyen a piacon a fegyverárusnál, ezért drága és beszerezhetetlen.

Mellesleg, a slan kardot nem minden kardművész magának készíti, hanem kardkészítő mesterek léteznek. Bár, én nem zárom ki annak a lehetőságát, hogy legyen (szerintem van is - lásd házi kieg) olyan iskola, ahol a tanítvány maga készíti el a kardját.

"Tiadlanon kívül sehol sem kovácsolnak ilyet, megvásárolni pedig képtelenség: a tiadlani KOVÁCSMESTEREK csak kardművésziskolák megrendelésére dolgoznak, egy Kardművész pedig inkább az életétől válik meg, semmint fegyverétől." (TF,260/2/2; UT335/1/5)

Egyértelmű: Kovácsmester készíti, több kardművésznek egy mester, azaz kevesebb mester van, mint kard, és mint slan. :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Emellett pedig az én emlékezetemben él olyan (nem tudok forrást mondani most, de majd igyekszem), hogy a niareiek éppen azért haragudnának/furcsállnák, hogy a harcművészet fejévé egy nő vált. (értsd: -"azért adtuk oda nektek, hogy egy nőre bízzátok?")
Ezzel azért viatatkoznék, mégpedig az ETK-ra hivatkozva
Niaréban, ahol nők nem tanulhatták a harc művészetét, egykor hatalmas felháborodást váltott volna ki a hír, hogy tudásuk a gyengébb nem kezébe került
Tehát a niareiek haragudtak volna, ha akkor még ott vannak, ám Niare eddigre elzárkózott, és hivatalosan visszahívtak mindenkit (bár lehet, hogy páran egyszerűen ott maradtak)
"Tiadlanon kívül sehol sem kovácsolnak ilyet, megvásárolni pedig képtelenség: a tiadlani KOV
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Összefűzve minden érveléseteket szerintem egészen egyértelmű a helyzet:

Tiadlanban vannak slan-kard kovácsok. Hozzájuk megy el minden egyes tanítvány nevében a mestere, vagy az iskola képviselője, hogy készítsen neki egy kardot. Nyilván valamelyest személyre szabják, ha már ilyen különleges kardról van szó. Biztosan vannak nagyobb iskolák is, akikhez elszegődött egy-egy kovács, valószínűleg a neves iskolákhoz és a neves kovácsok. Szerintem ez egy teljesen természetes helyzet, például ha a lovagok fegyverkovácsaival hasonlítjuk, sokban egyezik.

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Desdichado, köszönöm, pont erre az idézetre gondoltam. :)

Részemről nem a volna, vagy a van a lényeg, így nem is vitatom igazadat ebben a kérdésben. Amit én szerettem volna ezzel kapcsolatban mondani, az az, hogy a niarei elvek szerint, így a niareiek szemében, ezért minden valószinűség szerint a narák (niaréből ot maradt népek) szemében is nem tetsző a női dorcha, azaz harcművészetek "főembere".

Emiatt nem tartom valószínűnek, hogy egyáltalán, nemhogy csak közülük válasszák ki... más kérdés, hogy ha már van dorcha, aki a slanok "feje", azok őt "szolgálják", nyilván ő is húz feléjük, így képviseli érdekeiket - lásd az ezv-ulu-nara ellentétet.

Emellett nekem tetszik az is, hogy az ervek miért is támogatták, és erősjtették meg akaratukon kívül a tisztséget.

A kardművész iskolák kérdése nem tisztázott, több forrás is iskolákat említ, (pl. a dorcha az ura a tiadlani X számú kardművésziskolának...) De az általad említett idézet is él.

Gyanús, hogy ha a források számát nézzük, jóval többször említenek kardművész iskolákat, mint magányos mestereket... ám én nem vetném el ez alapján a magányos mestereket.

Szerintem - már csak ezért is - mindkettő létezhet...

Mindamellett nem hiszem, hogy minden kardművész képzéséhez szervesen hozzátartozik a kardkovácsolás kitanulása, és már csak a fenti arány miatt is én azokattenném jelentős kisebbségbe, akik maguknak kovácsolják a kardot.

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet a Kalandmestereknek!

Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy képzettségeket/képzettség-fejlődést és a Kp-ból felhúzott képzettségeket, hogy lehet élethűen belemesélni egy-egy kalandba.

Kalandoztam már kb. 2-3 KMnél, de egyik sem foglalkozott ezzel, hanem csak szint után megkaptuk a képzettséget azt jóvan, holott pl. egy 3.fokról 4.re való képzés olykor évekig is eltart. És szerintem egy jó KM fel tudja dobni a történetet egy kis meséléssel a tanulóidőről vagy esetleg a magasabb fok megszerzéséért feladatot is állíthat a kalandozó elé.

Várom az ötleteket, tapasztalatokat :)

Dani

Link a hozzászóláshoz

Személy szerint azon a véleményen vagyok, hogy ha életútról van szó akkor igenis szánni kell arra egy kis időt, hogy a KM elküldje a karakterét egy mesterhez vagy egyéb ilyen alapöltettel előáll.

De természetesen a képzettségtől is függ. Pl a fegyverhasználatra kapásból azt mondanám, hogy a gyakorlásnak és a használatnak köszönhetően képezi önmagát tovább, de az elméleti tudásnál 2-3. fokig könyvekből is tanulhatja akár...

Az is lehet, hogy azért nem tettek így, mert nem látták túlzottan szükségesnek, hogy ezzel húzzák a drága időt amikor izgalmas kalanddal készültek. :D

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én részekre bontanám.

A képzettségek tanulása nem csak a KM-nek szán mesélnivalót, hanem a játékosok elé is feladatot állít. Pl. ha meg akar tanulni valamit, akkor arra szán időt. Pl. tanul este - másnap álmos lesz, vagy kimarad pár kalandból, mert elvonul valahová tanulni - ez nyilván akkor jön elő, ha valaki nem ér rá, de egész kaland sorozatok is kerekedhetnek abból, ha a karakterek elutaznak a régi kolostorba/iskolába/rendházba/mesterhez. A Játékos részéről sokszor egy-két mondat is segít, amikor épp nem csinál semmit, akkor olvas, gyakorol, stb. Enélkül én azt a képzettséget sem adom meg automatikusan, ami "jár". Hiszen ha nem foglalkozik vele, hogy tanulja meg? Legalább forduljon elő a képzettség a játékban. Ha egy karakter nem használja, egyáltalán elő sem veszi, és még a "fiktív" gyakorlásával sem foglalkozik, akkor minek, mitől fejlődne?

Más kérdés, milyen képzettség is "jár", és hogyan, mikor? Ugyanis amik fel vannak sorolva a kasztok után, hogy x. szinten megkapja, az sem életszerű úgy, mint a diablóban.

Ha megvan neki valami alacsonyabb szinten, és foglalkozik vele, akkor fejlesztheti. (Pl. van egy 2. fokú fegyverhasználata, és szeretne belőle 3-fokot, reggelenként gyakorol, és amikor szintet lép, megvan a Kp-ja, akkor megérdemelten emeli fel a képzettség szintjét.

Ha azonban olyan képzettséget kellene kapnia, vagy kar tanulni, ami egyáltalán nincs neki, akkor az teljesen új a fentiekkel nem megy. Kell egy mester, egy iskola, ahol megmutatják, beavatják, elkezdik. Ehhez nem elég a Kp, rá kell szánni az időt, és mestert keresni, meggyőzni a taníttatásról - éljenek a renegátok, akik levetkőzik az összes kötelességüket, hogy szabadok lehessenek - ők más nem mehetnek vissza az iskolájukba... ami vagy kihalt (utálatos sablon), vagy csak üldözik. Tehát meg kell találni, hol is tanulja meg a képzettséget.

Ha megvan, akkor vagy ugrik a játék pár évet, öregebbek lesznek, és pár szóban elintézed a tanulást, vagy a környéken kalandoznak az iskola/mester bázissal, és mindig visszatérnek, és tanulnak, vagy eleve az iskola közben, a tanulás részeként kapnak küldetéseket (persze, tőled, KM, hogy csináljanak valamit) De még egy nagyobb iskolában, de akár egy mesternél is érdekes kis kalandokat lehet eszközölni.

Ezeknek természetesen életútban van értelme, de máshol (pl. egynapos verseny) meg nem kell a fejlődéssel foglalkozni... Életútban azt is megteheted, hogy csak a kérdéses játékossal magában ülsz le játszani 1-2 kalandot, szintén a tanulás alatt.

Régebben próbálkoztunk vele, de nem vált be, hogy részekre osztottam a képzettségeket a megtanulásig. Pl. 5 részre. Egy fok emelés, 3-ról 4-re mondjuk a példa kedvéért 10 Kp. A játékos 5 részenként fektette bele a Kp-ket, pl. felhasznált 4 Kp-t, és arányosan, azaz 40%-ban tudta megtanulni a képzettséget 4. fokon. Azaz az esetek 40%-ban a képzettséget tudta már az új ismereti szinten alkalmazni. Ha pl. alkalmazni akarta kérdéses képzettségét, akkor dobott %-ot, és ha megdobta, az új ismeretszinten, ha nem, a régin sikerült alkalmazni a képzettséget. Mondanom sem kell, hogy bár reálisabb, túl bonyolult, az én tapasztalataim szerint nem éri meg bonyolítani ilyen szinten a tanulást, és ez már távol áll a hivatalos szabályoktól is.

Szóval én a fentieket javaslom:

Az fejlődhet, amit használ, vagy gyakorol.

Az új tanulásához mester kell!

Vagy "időugrással", vagy az iskola kalandokkal kell a tanulást lemesélni.

Az is jó, ha kivárom, azaz kifizeti a Kp-t, kiszámolod, hogy 2 hónap a tanulás, mennek kalandozni, közben a karakter GYAKOROL!, és amikor eltelik a két hónap, megkaphatja a képzettséget. Természetesen ez akkor működik, ha elképzelhető. Pl. a holt nyelvet valószínűleg le kell ülni, és kódexekből megtanulni.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ha van rá lehetőségetek, időtök, akkor szerintem az a legminőségibb megoldás. A csapat sem hiszem, hogy ágálna ellene, sőt, olyan érdekességek is lesznek majd, ami valakivel megesett, de a többieknek tényleg új dolgog, majd amikor előkerül vagy elmesélik, és nem azért, mert a többiek nem voltak ott és "nem figyeltek", hanem mert tényleg semmit nem tudnak majd róla.

Szerintem megéri.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egy kérdés. Adott egy harcos (vagy bármely mágiával az életben nem találkozott karakter), aki összefut bármely mágiahasználóval, aki varázsol rá. A helyzetből adódóan a karakter látja, illetve hallja a mágiahasználó cselekedetét. A harcost irányító JK persze tudja, hogy valami nem stimmel és aszerint cselekszik. KM-ként átvehetem-e a karakter irányítását, ha a JK nem megfelelően reagál, vagy ez 1. etikátlan, 2. ha idáig fajult nem vagyok jó KM. :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Õ nem jó JK, ha rosszul játssza ki a dolgot. Mondd meg neki, hogy ez játékon felüli játék, képzelje maga elé a karakterét, és próbálja meg megmagyarázni, miért cselekedne így a karakter. Ha sikerül neki, akkor te is örülsz, ha nem sikerül, akkor pedig megmondod, szerinted hogy kéne reagálnia. Ne vedd át az irányítást, azt nagyon utálja mindenki.

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

A helyzet valahogy így festett:

KM: Hallod, hogy az ivó egyik vendége mormogásba kezd, míg bal kezével maga előtt hadonászik a levegőben.

JK: Ráborítom az asztalt.

Km: Miért?

JK: OFF(Mert nem akarom megvárni míg befejezi.) ON Most lett vége az őrségemnek, úgyhogy ne idegesítsen miközben söröznék.

Ezután pár percig vitáztunk a helyzeten, majd beadtam a derekam, hogy ne vágjam tönkre az egész csapat játékát. CS ez elég magyarázat lehet?

Ceri: Biztos az én mesélésem következménye, de nálunk ritkán hallani olyat, hogy Add meg magad!, Dobd el a fegyvert!, vagy csak Hé haver, mit csinálsz?

Kényes szituációban, mindenki átmegy pszichopatába...

Link a hozzászóláshoz

Teljesen normális, hogy ha az ember felé elkezdenek varázsolni (mert mindenki hallott már varázslásról), akkor tesz ellene. Ez pont olyan, hogy lőttek már le embert mert vizipisztollyal rátámadt a rendőrre. Nem kell tudnia pontosan mi történik, az teljesen nyílvánvaló, hogy valami rosszban sántikál.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Mindenki hallott már varázslásról, de ha valakire rámutatnak, és mondanak valamit az már például varázslás? Mert lehet, hogy csak egy "külhoni vándor" mutat rá; "őt kérdezzük meg, biztos ismeri a környéket"... És ezzel is lehet már varázsolni. Persze, ha mormogás-kántálás, meg közben rajzolatok írása, akkor azért sejthető a dolog, de honnan tudja, hogy őrá fog varázsolni? Ha ránéz, az megint más kérdés. Röviden: nagyon helyzetfüggő a dolog.

Rayen: nem, szerintem nem elég indok, mi az, hogy most lett vége az őrségének? Ha azt akarja, hogy ne idegesítsék, mondja azt, "hé haver, fejezd már be, mert nyakonütlek!" - és ez már agresszivitásnak minősül szerintem. A hétköznapokban valahogy így kéne, hogy hangozzon: "elnézést, legyen kedves befejezni, nagyon zavar."

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Elképzelhetőnek tartom, h ha egy paraszt meglátja, h vki rajzol a levegőbe és kántál, akkor ráront, és elkapja a kezét. A helyi paptól hallhatta azt, h ezzel lehet megfékezni a boszmestereket. Elsősorban a veszélyesebb területeken várható ilyen reakció (pl. Abaszisz), kivéve Toron, ahol nyilván nem kapnak efféle tanácsot a hívők Thar papjaitól, és megtenni is aligha mernék.

Úgy vélem minimális ismerete a legtöbb ynevinek van a mágiáról, és reagálnak rá, főleg ha úgy tűnik rájuk irányul, vagy gyanús körülmények között történik.

Link a hozzászóláshoz

Bevallom őszintén nem emlékszem pontosan, de ha jól rémlik nem említettem a játékosnak, hogy a mágiatudor felé néz, vagy felé mutogat.

Ráadásul a figurát igyekeztem a lehető leginkább másképp lefesteni, mint a boszorkánymester sztereotípia. Persze a játékos ráérzett a dolgokra, csak mint KM bosszantott a dolog.

Tyrion: A példáddal vitába szállnék, mert szerintem ha egy paraszt hallott a BM-ekről, akkor első reakciója szvsz olyan messzire futni, amíg kiér látótávból, vagy bele nem botlik az őrségbe, esetleg 30 másik parasztba. Veszélyesebb területeken ez fokozottan igaz lehet, ahol a BM-eknek nem feltétlenül kell meglapulniuk.

Ahhoz tudnám hasonlítani, hogy hallottam, hogy ha ráversz egy fehér cápa orrára, akkor nagy eséllyel legyőzted, de azért nem próbálnám meg míg bármi más lehetőségem van.

A játékban szereplő Harcos 3.-4. szintű volt, vagyis találkozott már pár dologgal, nem is az volt a problémám, hogy nekiment, hanem, hogy miért? Ha éles harci helyzet lett volna, egy szavam sincs.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...