Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandmesterek fóruma


Igxaq

Mennyit készülsz egy modulra?  

125 szavazat

  1. 1. Mennyit készülsz egy modulra?

    • Átolvasom a modult
    • Átolvasom a modult és a karaktereket is elemzem
    • Mindenre kitérek, legrészletesebben, legtöbb időt rászánva
    • A rögtönzés mestere vagyok, nem készülök a mesélésekre
    • Nem mesélek


Recommended Posts

Helios,

Bár magam is ETK párti vagyok, foglalkoztam valamennyit az ÚTK-val is.

Amire kaptál választ, azt nem ismételném meg. :)

Manavisszanyerés: Ha jól emlékszek, akkor a mágiaformánál vannak leírva, de gyakorlatilag az ETK rendszerét vette át. Bárd csillagos ég alatt énekelve; boszorkány és boszmester hatalom italával; tűzvarázsló automatikusan mp/szint/óra (van speciális verzió is); mozaikvarázsló pedig - hosszabb-rövidebb ideig tartót - meditációval.

Oktatás: a 4. fokú bónusz mindarra a képzettségre jár, amit felsorolnak a kasztnál a képzettségek után. Jár a bónusz mindig, mikor az "iskolába" visszatér a karakter, egészen a 4. fokig, utána már nem.

Ellenpróbás képzettségek: sajnos most nem ugrik be, hogy pontosan miként voltak leírva, de értelmezd nyugodtan szabadon. Ha van értelme az ellenpróbának, mert valakivel szemben alkalmazzák, akkor mérd fel, hogy ki milyen fokon ismeri a képzettséget, és bónuszokat/mínuszokat adva dobass próbákat. Aki nagyobb sikert ér el, az nyert. Nyugodtan veheted a valós életből a lehetőségeket. :)

Illetve én mindig abból indulok ki ellenpróbánál, hogy az adott tevékenységhez mi a legközelebbi képesség, felmérem a résztvevők tapasztalatát, aztán némi módosítókkal dobatok próbát. Szerintem ez működőképes, és még nagyon rendszerismeret sem kell hozzá.

Nem vagyok ÚTK-szakértő, meg tapasztalt km, de szívesen segítek, akár privátban is, ha gondolod.

Link a hozzászóláshoz

Mindenkinek köszönöm az eddigit!

Tehát megint beleválasztottunk az ÚTK-val. Remek! :) Csak azért mert ősszel már a d20-as rendszerrel is összeismerkedtünk, de azt gondoltuk, hogy mivel az ÚTK a legújabb, akkor az a legjobb is. Aztán most kiderül, hogy az első verzió a legjobb.. agyrém :D Addig is ha már megcsináltuk az ÚTK-s karaktereket, lemesélek 1-2 kalandot, aztán ha gyűjtök elég lelki erőt még a harmadik verzóra (ETK), akkor nekifogok annak is.

Sneer, nagyon hasznos volt a kiegészítőd, köszönöm!

Mostmár csak egyetlen kérdés:

- Sok helyen látom a képzettségek Af. Mf. fokozatát. Ez az ÚTK-ban milyen szintnek felel meg? Az Alap fok = 1. fok, a Magas fok = 5. fok? A köztes fokokkal mi a helyzet?

Köszönöm mégegyszer a segítséget!

Link a hozzászóláshoz

Semmi gáz Helios. :) Az ÚTK után az ETK már felüdülés lesz. Azzal biztatlak, hogy az ETK-nak nekiállni már nem lesz nagy munka. Szerintem rá fogtok jönni, hogy játszani sokkal praktikusabb és kényelmesebb, mint az ÚTK-t.

Fontos: a szerepjátékban a szabályok mindig másodlagosak. Csak arra vannak, hogy a játék szubjektív valósága ne szálljon el. Az igazán fontos része a szerepjátszás. Az, hogy miként tudod a játék világának fényében a leghitelesebben megformálni a karakteredet játék közben.

Ha jól tudom: AF == 2. fok, MF == 4. fok.

Helyesen pedig: MF: Mester fok (nem magas fok). ;)

Jó játékot! És kérdezzetek csak bátran továbbra is.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

A X. Szárnyatlan Pegazus versenymoduljában Memento mori-val lennének kérdéseim, egészen pontosan a szeráfizmussal kapcsolatosan. Remélem olvastátok és okosabbak vagytok nálam, mert vannak fehér foltok.

"...Az egész tervének célja, hogy Omak, megölve a szerafistát, hatalmas életerőre tegyen szert, és ezzel neki is bőséges „táplálékot” biztosít hátralévő, tervei szerint igen hosszú életére..."

Ha egy boszorkány megöl egy szerafistát életerőre tesz szert? Életerőt nem a nekromanták gyűjtenek max.?

"...Egymás szemébe ugyan éppen az ellenkezőjét mondják, azonban mindegyikük áhítja a hatalmat, melyet a démon erejének birtoklásával megkaparinthatnának..."

Ha megölsz egy szerafistát, a hatalma automatikusan rád száll?

A modulban a démoni paktumnál írnak hordozóról és szerafistáról egyaránt. A szerafista aki megkötötte a paktumot, a hordozó mindig a legerősebb család fiú örököse. Megoszlik a démon hatalma a két ember között?

Köszönöm!

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Átfutottam a modul vonatkozó részét, így van némi rálátásom a dologra.

Elöljáróban leszögezném, hogy ez a modul - mint minden kaland - írójának Ynevét tükrözi, s ott az ő szabályai szerint történnek a dolgok. Ez nem jelenti azt, hogy ez minden tekintetben mérvadó, vagy minden esetben meg van támogatva hivatalos szabálykönyvek adta ismeretekkel. Magyarán: ha játszol a modullal, elfogadod, hogy a mesélőnek van igaza, és ha ő a modul szövegére támaszkodik, akkor AZ a valóság. Punktum! :)

Ha egy boszorkány megöl egy szerafistát életerőre tesz szert?

Természetesen nem. Viszont a paktum szövege értelmében (ami szerintem egyáltalán nem szeráfi alku, de erről később) erre sor kerülhet a feltételek teljesülése esetén. Szóval EBBEN a játékban ez megtörténhet, de nem Lucinda boszorkány volta, hanem a szerződés sajátosságai miatt.

Ha megölsz egy szerafistát, a hatalma automatikusan rád száll?

Természetesen nem. Szép is lenne, minden inkvizitor nagyhatalmú démonfejedelmek és más entitások különböző aspektusait invokálná... aztán magával meghasonulva önként vonulna a máglyára... :) De az itteni paktum értelmében - ha a feltételek teljesülnek - ez bizony lehetséges.

Megoszlik a démon hatalma a két ember között?

Megoszolhat. Persze nem akármilyen démoné - de akármilyen démon nem is képes szerafistát patronálni. Ehhez nem csekély hatalom kell. De, mint mondottam, ez nem egy klasszikus szeráfi alku.

Azokról itt olvashatsz bővebben: Raoul Renier: Szerafizmus, avagy a rejtőző hagyomány

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én meséltem a modult, és szerintem a lényeg:

- Ha megölik azt az egyént, akinek a testében a démon van, egy olyan pengével, melyen valakinek a vére van, akkor a démon abba a testbe száll bele. A családok nem démonként, hanem egyfajta patrónusként gondolnak magára a démonra, aki tényleg ad némi hatalmat annak, akibe költözik (SFÉ, hosszabb élet, stb.). Tehát a családok azt áhítják, hogy az ő örökösükbe szálljon a patrónus, mert akkor a családjuk biztosan felemelkedik. A boszorkány meg ugyebár sokféle (pl. szexuális) kapcsolatban van a fattyúval, így ha a fattyú megerősödik, ebből az erőből bizonyára orozhat el a boszorkány is.

Szerintem nem oszlik meg, én úgy értelmeztem, hogy itt az a személy van szerafistának nevezve, akiben a démon épp lakik.

Szép napot

Link a hozzászóláshoz

Köszi CS, ez a része akkor már világos.

Számomra azért még akad néhány homályos pont:

"A kaland előtti hónapokban titkos üzenetet kap szülővárosából, amiről természetesen nem értesítette a kalandozókat, mely üzenet arról hoz hírt, miszerint közeleg az idő mikor kinyílik az örök börtön. Azonnal elkezdi megvalósítani már sok éve kieszelt tervét, hogy a bátyját kiszabadítsa, és ebben komoly szerepet szán a játékosoknak is."

Kap egy üzenetet, hogy kinyílik a börtön?! De hogy, a negyedik kulcs nála van...

És hogy lehet nála a börtön lezárásához használt kulcs, mikor alig bírt elmenekülni a gyilkosok elől?

Azt írja az elején, hogy a hordozó testet a démon 20-30 év múlva kezdi elhagyni, ez látszik az angyal szárnyain. Ennek ellentmond, hogy a börtönben már több, mint 100 éve raboskodik Dugron testvére...

Azt írják talál egy flaskát élet vízzel, de egy flaska szvsz nem tart ki több, mint száz évig...

Jó lenne lemesélni a modult, de szerintem tele van paradoxonnal.

Köszönöm!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ismét azt mondanám el, hogy meséltem én:

Az örök börtön kinyílását én kicsit eltorzítottam, és másképp értelmeztem szándékosan: A démon elhagyja jelenlegi börtönét hamarosan, hogy egy újba költözzön. (Erről ugyebár a helyiek már évek óta tudnak, ld. mohásodás).

Igen, a fiatalodás (az életvizes vonal), meg az idő telése kicsit bizonytalan, mert ugyebár az életvíz egyszer fiatalít meg valakit. Én úgy meséltem, hogy 60 év telt el menekülése óta, amikor volt kb 20 éves... Mivel a démon az ikertestvérét is tovább élteti, ezért 80 évesen (a jelenben) kb 50-60 éves testben van az ikertestvére. Míg ő, kb 15 éve találta az életvizet, így ő most 35 éves testben van.

Tehát időrendben:

60 éve: menekülés, kulcs elvitele, iker bebörtönzése

30 éve: a szobor elkezd mohásodni (kb 20-30 év múlva elhagyja a testet, el is kezdik "kinevelni" az örökösöket)

15 éve: hősünk 65 éves korában megissza az életvizet, újra 20 éves "testbe költözik"

két hónapja: üzenetet kap a hős valakitől (ez nálam rejtély maradt, hogy kitől), hogy a mohásodás "abban a stádiumban" van.

jelen: modul

Nála úgy lehet a kard, hogy az a családi ereklye nála volt amúgy is -ő lehetett volna a következő kiválasztott, hisz akkor még nem tudott semmiről-, az volt a fegyvere.

Néhány vonalat én is átgondolatlannak érzek, ezért ezeken szerintem saját szád íze szerint módosíts! :)

Szép napot,

Link a hozzászóláshoz
Mindenkinek köszönöm az eddigit!

Tehát megint beleválasztottunk az ÚTK-val. Remek! :) Csak azért mert ősszel már a d20-as rendszerrel is összeismerkedtünk, de azt gondoltuk, hogy mivel az ÚTK a legújabb, akkor az a legjobb is. Aztán most kiderül, hogy az első verzió a legjobb.. agyrém :D Addig is ha már megcsináltuk az ÚTK-s karaktereket, lemesélek 1-2 kalandot, aztán ha gyűjtök elég lelki erőt még a harmadik verzóra (ETK), akkor nekifogok annak is.

Sneer, nagyon hasznos volt a kiegészítőd, köszönöm!

Mostmár csak egyetlen kérdés:

- Sok helyen látom a képzettségek Af. Mf. fokozatát. Ez az ÚTK-ban milyen szintnek felel meg? Az Alap fok = 1. fok, a Magas fok = 5. fok? A köztes fokokkal mi a helyzet?

Köszönöm mégegyszer a segítséget!

Hogy melyik rendszer a jobb, arról megoszlanak a vélemények, és valószínűleg örök vitatéma marad MAGUS berkekben. A magam részéről az ÚTK-t tartom magasan a legjobban sikerült szabálykönyvnek. Főleg a szabad karakteralkotás és a képzettségrendszer miatt. Annak ellenére, hogy sokaknak pont a képzettségrendszer nem tetszik, mert agyonbonyolítottnak tartják. Ízlések és pofonok.

Ami engem illet, miután megismertem az ÚTK-t, már ha pisztollyal kényszerítenének, se térnék vissza az ET-hez. Ezzel most nem újabb vitát akarok generálni (abból már volt elég), mindössze egy másik tábor véleményének is hangot szeretnék adni. Az eddigi hozzászólások ugyanis kissé egyoldalúra sikeredtek, és úgy tűnhet, hogy azok az általános közvéleményt tükrözik. Jelentem, van az ÚTK-nak is rajongótábora, még ha nem is ezen oldal a törzshelyük, és a szabálykönyv itteni fóruma kihaltnak is tűnik.

Csak ennyit akartam megjegyezni. Amúgy békével jöttem, no offense, ne bántsatok. Én elfogadom, ha valakinek az ET jön be.

ui: Amúgy igen, ahogy Daru is írta, a 2. fok az alapfok, és a 4. fok pedig a mesterfoknak felel meg. Az 1. fok az "éppen hogy csak sejti a dolgokat" kategória, az 5. pedig az "Yneven alig akad pár ilyen szintű mester" szint.

Szerkesztve ekkor: , Zaraken által
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok.

Szerepeltetni szándékozok egy modulomban 4 kézzel rendelkező lényeket és nem igazán tudom eldönteni, hogy melyik verzió a reálisabb a Négyfegyveres Harchoz:

A) Folytathat két különböző harcmodort két-két fegyverével (pl Támadó Taktika és Védő Taktika egyszerre).

B) Egyszerre csak egy taktikát használhat két fegyverével, a másik két fegyverével "csak" szimplán támad annyit, amennyit a tulajdonságai és a fegyvere lehetővé tesznek.

C) Egy taktikát kell alkalmaznia mind a négy kezével (összeadódó Tám/körök, Védő Értékek és hatásosabb Ismétlő csel, mert két fegyverrel nyit utat és kettővel támad be).

Válaszaitokat és a segítséget előre is köszönöm.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Aquer Dryn Endaron;

szerintem irányadónak jó lehet a Bestiben szereplő sáskaharcos (aun) és harcmodorának leírása.

Ettől függetlenül mindhárom variánst el tudom képzelni, amennyiben a lény kellően intelligens, harcorientált és bír a szükséges tulajdonságokkal, képzettségekkel. Én személy szerint mindenképp abból indulnék ki, hogy egy négykarú lénynek ugyanúgy meg kell tanulnia összehangolni a végtagjait a harc során, mint egy "kétkezi harcosnak", tehát csak az elitnek (a kellően képzetteknek) adnék a kezébe négy fegyvert. De, ismétlem, sokminden múlik az adott faj jellemzőin.

Link a hozzászóláshoz

Az adott lény amiről szó lenne, egy Orwella-Küldött.

Kellően intelligens és harc orientált, bír a szükséges tulajdonságokkal és egy ilyen kvalitású lénynek a képzettsége is meglehet hozzá.

Õ lenne a "hab a tortán" sok más egyéb aljas nyalánkság mellett.

Megpróbálok egy képet linkelni róla, hogy miként is nézne ki:

http://i.imgur.com/guK9cur.jpg

Az aun jó ötlet, elolvasom mit írtak róla annak idején (bár, ha jól tévedek, amikor azt írták, a kétkezes harc nem volt még kirészletezve).

Link a hozzászóláshoz

Aham... szóval Vashj Úrnő személyesen... :)

Mindenesetre ha isteni küldöttről van szó, akkor elég kevés dolog köti meg a kezedet - csupán a játékosaid igényeit és lehetőségeit, no meg a kaland kívánalmait kell szem előtt tartanod. Egy ilyen hatalommal bíró lény szinte bármire képes, kvalitásaiban egy nagyobb hatalmú démonnal vetekedhet... szóval eszerint is kell és illik bánni vele.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem, ha a négykezes harcot akarjuk lemodellezni játéktechnikailag, akkor a fenti variációk beleférnek a különböző képzettségi szintekbe Négykezes harc képzetlen, Af, Mf.

De egy isteni küldött nyilván nem azért szerepel a mesében, hogy ott bénáskodjon, tehát induljunk ki nyugodtan abból, hogy Mf-on képzett, azaz a négy kézzel történő harc minden részletét ismeri. Itt meg is állhatunk.

Ha direkt élvezed a játéktechnikai "elmélkedést", akkor el lehet gondolkozni rajta, hogy mégis, hogyan, miylken részekből áll majd össze a harcértéke, de alapvetően nincs rá szükség. Meghatározod neki a harcértékét, ami nyilván nem alacsony, meg a támadásai számát körönként. És kész. "senkit nem érdekel", hogy ez hogyan számolódott ki, hogy a négykezes harcnak milyen módozatai lehetnek vajon - ha csak nem akarjuk JK kezébe adni a dolgot - de Yneven inkább ne. :D A Játékosoknak mint semmi köze hozzá, ők csak találkoznak majd egy ilyennel.

Amúgy jól néz ki a kép. Elsőre arra gondoltam, hogy miféle négy kéz, Orwellához inkább a kígyók illenek... aztán tessék. :)

Az oldalon egyébként találsz több Orwella küldöttet is a Bestiárium részben.

Amennyiben pedig kidolgozod a képhez illő bestiát, szívesen látnám az oldal bestiái között!

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Szerintem, ha a négykezes harcot akarjuk lemodellezni játéktechnikailag, akkor a fenti variációk beleférnek a különböző képzettségi szintekbe Négykezes harc képzetlen, Af, Mf.

De egy isteni küldött nyilván nem azért szerepel a mesében, hogy ott bénáskodjon, tehát induljunk ki nyugodtan abból, hogy Mf-on képzett, azaz a négy kézzel történő harc minden részletét ismeri. Itt meg is állhatunk.

Ha direkt élvezed a játéktechnikai "elmélkedést", akkor el lehet gondolkozni rajta, hogy mégis, hogyan, miylken részekből áll majd össze a harcértéke, de alapvetően nincs rá szükség. Meghatározod neki a harcértékét, ami nyilván nem alacsony, meg a támadásai számát körönként. És kész. "senkit nem érdekel", hogy ez hogyan számolódott ki, hogy a négykezes harcnak milyen módozatai lehetnek vajon - ha csak nem akarjuk JK kezébe adni a dolgot - de Yneven inkább ne. :D A Játékosoknak mint semmi köze hozzá, ők csak találkoznak majd egy ilyennel.

Amúgy jól néz ki a kép. Elsőre arra gondoltam, hogy miféle négy kéz, Orwellához inkább a kígyók illenek... aztán tessék. :)

Az oldalon egyébként találsz több Orwella küldöttet is a Bestiárium részben.

Amennyiben pedig kidolgozod a képhez illő bestiát, szívesen látnám az oldal bestiái között!

Köszönöm. :)

Teljesen igazad van, de én kicsit olyan vagyok, mint a Condorman főszereplője, nem rakok be olyasmit, aminek nem számoltam utána, amit nem tudok megmagyarázni hogy miként lehetséges, miként működik, stb... A játékosaimtól is megkaptam már nemegyszer, hogy mi a .......-nak/nek rágódok ilyen apróságokon... :)

Az alapötletet a goa'uld páncél adta még anno domini nagyon régen.

Viszont sajnos olyan képet nem találtam amin kobrafejű fekete pikkelyes kígyóemberke szerepelt volna, csak ezt a négykezű yuan-tit (Ð&Ð-ben nagy kedvenceim). Így az eredetihez képest veszített két lábat, de nyert két kezet...átlagban négy végtag megmaradt, ergo így sem rossz... bigsmile.gif

Talán még hangulatosabb is kicsit.

Mellé kidolgoztam a hasonló testalkatú (de csak két kezű) Orwellánus Kígyófattyú szörny és egy átdolgozott, nem fix harcértékű káoszlény koncepció, ami (szinte) bármilyen szintű játékosnak kihívást jelenthet. Emailben küldöm őket.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...