Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S. Szerepjáték
Igxaq

Kalandmesterek fóruma

Mennyit készülsz egy modulra?  

110 szavazat

1. 1. Mennyit készülsz egy modulra?

• Átolvasom a modult
    • Átolvasom a modult és a karaktereket is elemzem
    • Mindenre kitérek, legrészletesebben, legtöbb időt rászánva
    • A rögtönzés mestere vagyok, nem készülök a mesélésekre
    • Nem mesélek

Recommended Posts

Köszi, MG! A listát is, meg a "használati utasítást" is! Ezek közül, ahogy nézem, csak a Sivatagi históriát ismerem, úgyhogy, asszem, elleszek velük egy darabig. Szeretnék valami jó kis MH-s kalandot, s ehhez mindenképp hasznos tudni, mit írtak meg eddig. :) 

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, néhány kalandmodullal kapcsolatban. Eddig (bár néhányat elolvastam már) még sose meséltem előre kidolgozott modult, mindig csak sajátot. Viszont rég óta tervezek részletesebben áttanulmányozni jó néhány kalandot, annak felépítése, működése szempontjából. Tehát nem konkrét kalandötletre vadászom, az se baj ha nem Ynev, vagy akár nem is fantasy (bár nyilván M.A.G.U.S. történeteknek jobban örülnék), de olyan modulokat keresek, melyek jól példázzák, milyen egy nyomozó, egy szociális, egy városi, egy politikai, egy dungeon kúszós, ...stb., szóval milyen egy-egy különböző típusú kaland kidolgozása, konkrét játéktechnikai megvalósítása. Például hogy lehet érdekesen összefűzni több szálat, hogy lehet szabad teret biztosítani a játékosoknak, elkerülve a cső kalandokat, tehát olyan modulokat keresek, amelyek példáját követve jobb kalandokat írhatok én is. Ismertek ilyen tekintetben jó modulokat, tudtok esetleg a különféle típusokra egy jó példát ajánlani?

Előre is köszönöm!

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz
13 órával ezelőtt-kor bűvdudás írta:

Sziasztok!

Egy kérdés a törzsgárdához: az oldalon fellelhető modulok között akad-e olyan, amelyik a manifesztációs háborúval foglalkozik? Ha igen, segítenétek abban is, hogy melyik, vagy melyek ezek?

Jó sok van itt, nem tudom mindegyiket átnézni. A címek meg nem mindig árulkodók... :) 

Előre is köszönöm! 

A 2014-es Teli Tabor versenymodulja pl. a manifesztacios haboru elotti mozzanatokat dolgoz fel.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

Ha már a Manifesztáció a mostani téma, úgy vélem, elengedhetetlen, hogy felhozzam a jann (dzsenn) fajjal kapcsolatban engem érdeklő kérdést:

- Mivel ez a "KM-ek fóruma", Ti hogyan kezelitek ennek a fajnak az öregedését? A Második Törvénykönyv, amiben maga a faj megjelent, csak azt említi, 200-250 évig is élnek. Azt viszont nem, hogy egy jann meddig számít fiatalnak, közpkorúnak, öregnek... magyarul a többi fajhoz kidolozott "kortáblázat" az, amit hiányolok esetükben!

Ti, mesélőtársaim, hogyan vélekedtek erről?

Tisztelettel: Amber

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

Ami hivatalosnak tekinthető, az a D20-as rendszerben megjelent életkortáblázat, abban a következő áll, a hat kategóriára (serdülő, ifjú, közép, meglett, idős, aggastyán):

15-19, 20-120, 121-150, 151-170, 171-200, 201-(250 ez az MTK-ból kiegészítve)

Alapkönyv 108. oldal.

Hozzászólás megosztása

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés